Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 21:03:37

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) savoo válasza leslien (#1097) üzenetére


savoo
addikt

Én viszont nem fogok tiltogatni, oldják meg hogy ne indulgasson újra.

(#1102) Locuste válasza savoo (#1101) üzenetére


Locuste
tag

újraindulás nem volt, nem melegszik nékem,

viszont volt egyszer hogy nem tudtam hívni, csak újraindítást követően.

(#1103) JasL


JasL
senior tag

Szerintetek van bármelyik színnek technikai előnye a másik felett? Gondolok példáu larra, hogy a feketén látszik meg a legjobban az ujjlenyomat, viszont nem tükröződik úgy, mint a gold, a fehér meg unalmas Grand Prime utód.

(#1104) stevve válasza #67656192 (#1091) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem, független és nem jött semmi. :)

Nekem még nem indult újra és nem is fagyott le sosem. Se hívásmegszakítás vagy egyebek nem voltak. :B

JasL:
A fekete jött be nekem a legjobban. Az előlapi üveg nem gyűjti az ujjlenyomatot, hátul meg clear tok van, ami szintén nem gyűjti.

[ Szerkesztve ]

(#1105) bihariszabi válasza Captor (#1100) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Ezt az alkalmazásváltót nem értem miért hozzák fel az emberek a teljesítmény fitogtatására. Mindenki tudja, hogy azok a programok nem futnak a háttérben, hanem ki vannak fagyasztva. És azt sem értem, hogy az mire jó, hogy nem indítanak újra az emberek egy olyan számítástechnikai eszközt, aminél íratlan szabály a rendszeres újraindítás.
Nekem nem ettől menő egy telefon. Nekem attól menő, hogy futtatom a Real Racing 3-mat és épp 25 autó van a pályán és nem melegszik a telefon. Ilyenről tudna valaki beszámolni? Vagy olyanról tud valaki beszámolni, hogy megvesz 250 ezerért ismétlem kettőszázötvenezerért (negyedmillió Forint = 803 euro) egy telefont /(TELEFONT két nyomtatott áramkör és egy akkumulátor) használtautó ára és két havi átlagkereset/ és utána nem kell bajlódni vele, nem kell rákölteni, nem kell egy esetleges gyári hibát 3 tanuval bizonygatni meg perrel fenyegetőzve érvényesíteni a garanciát. Hanem csak megveszem és használom.
Mert itt visszaolvasva csak azt látom, hogy halszem optika, milyen fóliát vegyek rá (miközben tele van a net, hogy a gorilla glasst szöggel meg kalapáccsal verik és karcmentes marad, sőt az enyém ujjlenyomat taszító réteggel is be van vonva), melegszik, újraindul, rosszabb a fotója mint az S6-nak, kicsúszik a kézből, stb. Ettől az ember kedve elmegy. Egyébként felmentem a Samsung honlapjára, és kövezzetek meg, egy specifikációt nem találtam róla, csak ilyen képekkel illusztrált oldalt, hogy milyen nagyszerű, milyen fankéköző, milyen csodálatosan fenomenális.

(#1106) 19_OsY_81


19_OsY_81
aktív tag

Nekem is megjött a 73 megás frissítés, tesztelem, ha lesz tapasztalat, hogy mi változott, akkor megosztom veletek...

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#1107) kano válasza bihariszabi (#1105) üzenetére


kano
nagyúr

Én is valami ilyet szeretnék.
Ez amit itt leírtál, tökéletesen működik csak mondjuk a világ nyugati felén. Itthon nem működik, mert amint magyarok kerülnek a folyamatba valahogy el van tolva az egész. Valahogy fordítva ülnek itthon a lovon, úgy gondolják, hogy a vásárló van a termékért (és a kereskedelemért) és nem fordítva.
Ezért gondolom már egy ideje, hogy én is rossz helyen vagyok ebben a rántotthús forma országban. Svájcban kéne lennem, nem itt. :) :O

Miért akarsz specifikációt olvasni? Nem kell olyan a fogyasztóknak. Az a legjobb, ha nem is tudsz olvasni csak nézegesd a képeket és vedd be a maszlagot amit odaraknak eléd. A kábítás itt a lényeg, nem a teljesítmény sajnos.... :(((

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1108) stevve válasza bihariszabi (#1105) üzenetére


stevve
nagyúr

Rosszul látod a helyzetet.

A fórumon leginkább a problémákról, kérdésekről beszélgetünk, mert egymás vállát veregetni érdektelen lenne 2 hsz után. Szóval ne abból indulj ki, hogy hulladék a telefon, mert a fórumon írnak a hibákról, problémákról, kérdésekről. Ennek ez a helye.

Ettől függetlenül például nekem semmi gondom nincs vele, tökéletesen teszi a dolgát, ahogyan egy prémium készüléknek tennie kell. A garancia jól szabályozott, de nyilván nem lesz mindenre érvényes és nyilván nem bemondásra megy. Ez mindenhol így van.

Egyedül hosszabb VR használat közben melegszik igazán, ahogy eddig tapasztaljuk, de én magam nem nagyon játsom, szóval nem igazán forrófejű telefon.

"És azt sem értem, hogy az mire jó, hogy nem indítanak újra az emberek egy olyan számítástechnikai eszközt, aminél íratlan szabály a rendszeres újraindítás."

Épp ez a jó ebben. Ezeket már nem kell újraindítani akár hónapokig sem, mert egyre fejlettebb a memóriakezelése. Az, hogy egy idő után bezár alkalmazásokat, nem mindenkinek fáj és ez talán természetesebb, mint az, hogy már nem szükségszerű az újraindítás, mert lassul a rendszer.

Fóliát, tokot mindenki vesz, ha akar, ez is egy olyan téma, amit itt pont jól ki lehet beszélni. Én magam nem használok fóliát, sosem volt karcos egyik telefonom előlapja sem. Kinek kinek.

Szóval nyugodtan kimondhatjuk, hogy ez pont egy olyan telefon, amit megveszel és használod, mert végső soron ez egy használati tárgy. Vannak szakik, szenvedélyesebbek, akik mókolnak, akik fóliázzák, akik meg szeretnék érteni a dolgok hátterét, de mindig lesznek olyanok is, akik problémákba ütköznek. Ezek egyike sem vesz le a telefon értékéből a többi felhasználó szemszögéből.

A gyártók ma már az Apple-t követik, akik pedig abban hisznek, hogy a legtöbb felhasználót nem a specifikáció, hanem az élmény nyer meg - ami egyébként egy nagyon is bevált nézet.

:R

(#1109) bihariszabi válasza kano (#1107) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Tudom, kérdésed költői volt. Mégis leírom. Pont ezen a fórumon b@sztak le engem, hogy én voltam a hülye, amiért nem tájékozódtam vásárláskor a készülék specifikációjáról. Konkrét példa. Jelenlegi telefonom tud NFC-t, azonban mobilfizetést mégsem tud. A franc se gondolta volna. Na az ilyen bakik elkerülése miatt érdekelne egy részletes specifikáció. Tudja-e az összes frekvenciasávot amit a magyar szolgáltatók használnak. És tud-e olyat, ami egyébként csak 2 hét használat után derülne ki :D. Van-e benne hall érzékelő?
Stb, ezeket megnézném.

(#1110) 19_OsY_81 válasza stevve (#1108) üzenetére


19_OsY_81
aktív tag

+1

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#1111) nuri válasza stevve (#1108) üzenetére


nuri
aktív tag

+hozzáteszem van lehetőség automatikus újraindulás beállítására :D

(#1112) 19_OsY_81 válasza nuri (#1111) üzenetére


19_OsY_81
aktív tag

De szerencsére minek... :-)

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#1113) Captor válasza bihariszabi (#1109) üzenetére


Captor
tag

Van benne 2 Hall érzékelő, és alkalmas mobilfizetesre is. Úgyhogy nagyon menő :C

(#1114) bihariszabi válasza Captor (#1113) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Viccet félretéve. Az automatikus fényerőszabályozó milyen? Mert a mostani telefonom sötétben/lámpafénynél olyan halványra veszi a kijelzőt, hogy guvvad a szemem.

(#1115) 19_OsY_81


19_OsY_81
aktív tag

Első tapasztalat az új szoftver verzióval, hogy már nem fordul elő az, hogy kétszer kellett valamire nyomni, hogy vegye a teló. Ugyan ez ritkán fordult elő, de nagyon jó, hogy már nincs... :-)

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#1116) 19_OsY_81 válasza bihariszabi (#1114) üzenetére


19_OsY_81
aktív tag

Eddig nagyon agresszív volt, most az új szoftverrel kicsit javult, de még mindig nem az igazi. Sötétben teljesen jó, viszont nappal indokolatlanul magasra veszi a fényerőt, ami ugye az üzemidőt befolyásolja ... Ezen még kell finomítani.

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#1117) kano válasza bihariszabi (#1109) üzenetére


kano
nagyúr

És, ha tudna mobilfizetés akkor sem tudnád még gyakorlatilag sehol sem kihasználni. :P
Ez itt még a Balkán és nem a jó értelemben vett Európa. Olyan dolgokat vársz el ami itt még nem tartozik az alap gondolkodásmódhoz (sajnos szerintem még vagy 50 évig nem is fog). -> Köszönés és balra EL!! :K :O
Na de nem offolom szét a topicot többet. :R :B

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1118) bihariszabi válasza 19_OsY_81 (#1116) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Elvileg nappal azért veszi magasra, hogy a külső fény miatt is jól lehessen látni. De azt nem értem, hogy miért nem képesek ezt beállítani rendesen. A jelenlegi telefonomnál is ugyanez van.

(#1119) Captor válasza bihariszabi (#1118) üzenetére


Captor
tag

Csak megerősíteni tudom hogy indokolatlanul tul erősre teszi nappal a fényerőt.
A mobilfizetést meg használom magyarországon, úgyhogy ne hidd el a balkánozást.

(#1120) stevve válasza Captor (#1119) üzenetére


stevve
nagyúr

Szerintem nem indokolatlan és például az S6-nál jobban működik az auto fényerő, de több más készülék mellett is ez eddig kb. a legjobb szerintem.

(#1121) kano válasza Captor (#1119) üzenetére


kano
nagyúr

Hol használod és hány helyen és milyen módon?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1122) savoo válasza stevve (#1120) üzenetére


savoo
addikt

Szerintem sincs semmi baj a fényerő kezeléssel... Mindig normálisan, jól látható, letojom ha most ez miatt az üzemidő 10 perccel kevesebb..

(#1123) savoo válasza kano (#1121) üzenetére


savoo
addikt

Jelenleg nálunk sajnos csak a fos OTP ad lehetőséget a mobil fizetésre. (A T-vel karöltve).

[ Szerkesztve ]

(#1124) Captor válasza kano (#1121) üzenetére


Captor
tag

PayPass-os terminaloknal lehet hasznalni, mint ahogy a PayPass-os kartyakat. Csak az OTP szolgaltat jelenleg ilyen lehetőséget.

(#1125) 19_OsY_81 válasza bihariszabi (#1118) üzenetére


19_OsY_81
aktív tag

Nekem ezelőtt egy Sony Z2 volt, ott adaptív volt az autó fényerő, tehát automatikusan állítgatta, de bele tudtál nyúlni és jelezni tudtad, hogy mennyi legyen a max fényerő.

Én ezt az egyet hiányolom csak.

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#1126) kano válasza Captor (#1124) üzenetére


kano
nagyúr

Akkor erről ennyit. Olvastam úgy kb. 1,5 éve, hogy teszteli az OTP és elvileg használható lesz valahol, valamikor.
De gondolom ehhez OTP-hez kell aláírnom 1000 évig és ott kell vezetnie a teljes családfámnak a számláját, hogy használhassam? Ráadásul a méregdrága T-s szolgáltatásokkal van "összedolgozva" a dolog gondolom.

Megkérdezhetem, hogy ennek milyen külön díja van mondjuk egy sima PayPassos fizetéshez képest az ügyfél részéről? Vagy van-e külön díja?

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1127) Captor válasza kano (#1126) üzenetére


Captor
tag

Nekem volt OTP egyébként is, eddig a kartyakibocsátást számolták fel 987 Ft. Biztos van éves díja is.

[ Szerkesztve ]

(#1128) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Van valakinek ez a fajta tok? Tapasztalatok? Koszi

[link]

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#1129) ODGx válasza mSchumi87 (#1128) üzenetére


ODGx
tag

Szépen rámegy a telefonra, nem porosodik belül. A kijelzőt egy körülbelül két milliméteres keret védi ha "arccal" lefelé tennénk le a telefont. (Picit a sima felület karcolódik de inkább ez mint a telefon.) Egy esetben amikor hifihez csatlakoztattam akkor kellett levennem a tokot mert a jack csatlakozó feje túl nagy volt. (Headset/töltő csatlakozást nem akadályozza.) Vezeték nélküli töltést szépen veszi.

Szerintem 5/5

Itt az emberünk többek között ezt a tokot is megnézi.

[ Szerkesztve ]

Nem a lényeg a szándék hanem a fontos

(#1130) Silent77 válasza Captor (#1124) üzenetére


Silent77
veterán

Milyen alkalmazás kell hozzá? :R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1131) kulu22 válasza Silent77 (#1130) üzenetére


kulu22
aktív tag

MobilTárca + T-nél kérsz hozzá való SIM-et (ingyen cserélik), OTP-nél igényelni kell egy virtuális kártyát a meglévő folyószámlához. Utána a telefonod úgy viselkedik mint egy PayPass-os bankkártya.
A Vodafone-nál is működik a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#1132) Silent77 válasza kulu22 (#1131) üzenetére


Silent77
veterán

Jaaa kell hozzá t kártya?
Akkor sajnos nem jó, telenoros vagyok.
:R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1133) bihariszabi válasza kano (#1126) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

A vodafone is nyújt mobiltárca szolgáltatást, és otp-s vagyok, mert csak azt az egy bankot ismerem el az országban akkor is ha 200 ft-al drágább évente mint a többi. A simkártyám is nfc-s, tehát azt sem kell cserélnem.
Egyébként ha nem várok exkluzív szolgáltatást, akkor minek kellene nekem ilyen telefon? Én használni akarom, nem pedig kikapcsolni rajta minden fogyasztót és azt méricskélni, hogy meddig bírja az akku. Én most is napi 2-3 alkalommal töltöm.

(#1135) 19_OsY_81 válasza bihariszabi (#1133) üzenetére


19_OsY_81
aktív tag

+1

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#1145) stevve


stevve
nagyúr

Lehetne hanyagolni a bank témát? Nagyon off. :U

(#1146) cousin333


cousin333
addikt

Ha valaki nem talált még magának tokot a telefon hordozására, akkor ide is beteszem, hátha másnak is megtetszik.

Normál esetben nem használok fóliát, tokot is csak hordozáshoz. Ezzel kapcsolatban találtam rá erre a cégre: Benittorre, ami a nevével ellentétben állítólag magyar. A sima S7-re jó az S6-ra készült tokjuk is. Neten is lehet rendelni, én egy helyi Samsung boltban találtam rá, olcsóbban, mint itt. Ha valaki hozzám hasonlóan nem rejti állandóan tok mögé a telefonját, akkor tudom ajánlani, mert szép és jó, emberi áron.

kép1
kép2

A képek természetesen a telefonnal készültek :)

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#1147) trapi80


trapi80
tag

Egy kérdést megér annak aki most tervezi a vásárlását a készüléknek. Talán gyártói garanciával adják... :K
[link]

Üdv: Roland

(#1148) pohár válasza trapi80 (#1147) üzenetére


pohár
félisten

200 rongyért sufniban se kapsz, nem hogy gyártói garisat... szürke importos cucc, 100%

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#1149) Blyan válasza savoo (#1012) üzenetére


Blyan
félisten

Na jó de Te ex ms bérenc vagy, szerintem ezért utál. :)

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#1150) RockCNC válasza pohár (#1148) üzenetére


RockCNC
senior tag

+1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.