Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 21:03:37

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) Karelke válasza amol (#1900) üzenetére


Karelke
csendes tag

Szia, bocsi a tudatlanságomért, de mit jelent a homogenitás szó, egy telefon kijelzőjére vonatkoztatva? Nem tudom mire gondolsz csak azért kérdem.

Nokia 3410 -> Motorola C385 -> Nokia N95 -> HDC Galaxy S5 -> Samsung Galaxy Note5

(#1902) arn77 válasza Karelke (#1901) üzenetére


arn77
aktív tag

Homogenitás = egyneműség. Kijelzőknél is használatos kifejezés. Amikor egy kijelző teljesen homogén, akkor nem látható semmilyen elszíneződés, csíkok, foltok. Ha ezek közül valamelyik megtalálható, akkor beszélünk inhomogenitásról.

(#1903) #67656192 válasza manokaki (#1895) üzenetére


#67656192
törölt tag

Na azért, mert kíváncsi lettem volna én is, hogy mi az az előny. :)

#amol: szerintem jobb mint az s6, legalábbis amiket eddig láttam, az enyémmel együtt.

[ Szerkesztve ]

(#1904) Karelke válasza arn77 (#1902) üzenetére


Karelke
csendes tag

Köszi az infót, ma is tanultam valamit.

Nokia 3410 -> Motorola C385 -> Nokia N95 -> HDC Galaxy S5 -> Samsung Galaxy Note5

(#1905) nggabi


nggabi
nagyúr

.

"szenyor dzsíííí"

(#1906) sagit válasza nggabi (#1905) üzenetére


sagit
addikt

na mivan? ;]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#1907) nggabi válasza sagit (#1906) üzenetére


nggabi
nagyúr

semmise :P

milyen típushibák jelentkeztek már eddig? ;]

"szenyor dzsíííí"

(#1908) amol válasza #67656192 (#1903) üzenetére


amol
addikt

Köszönöm, én még csak egyet láttam. Valóban jobb mint az S6 de a közepe más volt mint az alja és a teteje. Mozgatásra pedig elég hamar elzöldült a távolabbi fele. Pedig elvileg az amoled betekintési szögei jók.

Karelke: Fehér ill. szürke háttérnél nem volt egyforma az árnyalat a kijelző alsó és felső részén.

[ Szerkesztve ]

(#1909) #67656192 válasza amol (#1908) üzenetére


#67656192
törölt tag

A homogenitást pontosan szemből szoktuk nézni,magasabb fényerőnél. :)

(#1910) amol válasza #67656192 (#1909) üzenetére


amol
addikt

Pontosan szemből nem volt homogén.

[ Szerkesztve ]

(#1911) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Mikor utoljára volt droidom, akkor még mozgott a háttérkép, amikor arrébb lapozram a screenek között. De itt viszont halál fix és a "mozgó effektus" vagy mi se csinál semmit :F

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1912) #67656192 válasza amol (#1910) üzenetére


#67656192
törölt tag

Én a rózsaszín foltokat nem tudtam lenyelni az első s6-omnál.
Vidd be a Váci utiba ha Pesti vagy, ha nagyon zavar. Megnézik és megmondják, hogy mi a teendő.
Pécsett nekem nem cserélték ez miatt, de akinek eladtam Pesten kicserélték.

[ Szerkesztve ]

(#1913) kengyel válasza #67656192 (#1912) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ezt mivel is lehet pontosan ellenőrizni ? Még egy telefonomon sem néztem meg, de így a képet elnézve, meglesném én is.

kengyel

(#1914) #67656192 válasza kengyel (#1913) üzenetére


#67656192
törölt tag

Fehér háttérnél manual max fényerőnél homogénnek, hófehérnekkell lenni a kijelzőnek. Én még egy másik telefonnal rá szoktam vakuzni a fényérzékelőre, hogy nyomja fel max+ra a kijelző fényerejét.

Gyári tárcsázóba *#0*# ..... receiver.

Vagy böngészőbe valami fehér színű háttér.

MM-ban vettem, kibontottuk az eladóval és előtte közösen néztük meg. Az utolsó 4 telefonom már így vettem, nincs humorom utólag veszekedni.

[ Szerkesztve ]

(#1915) kengyel válasza #67656192 (#1914) üzenetére


kengyel
nagyúr

Megnézem már a kíváncsiság kedvéért, egyik Samsungon sem néztem. Köszi szépen !

Gyorsan meg is néztem a kód segítségével, és szerencsére fehér színű a háttér.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#1916) #67656192 válasza kengyel (#1915) üzenetére


#67656192
törölt tag

Ebben a menüben meg lehet nézni az esetleges beégéseket is (ha és akinek lesz).

(#1917) pcsabat válasza Mister_X (#1911) üzenetére


pcsabat
őstag

az bugos. Nálam ha galériában kiválasztva állítok egy képet háttérképnek, akkor nem mozdul, marad fix. Viszont ha kezdőképernyőn hosszan tartom az ujjam és onnan állítom be a háttérképet (nova launcher) akkor már jó. Apró hiba, gondolom majd javítják.

(#1918) tothl válasza #67656192 (#1909) üzenetére


tothl
addikt

Nekem az S4 -nél volt gond a homogenitás, de kijelzőcsere (a második lett jó) megoldotta... :D

Láttam S5 -nél is ilyen hibát, ezt tényleg ki kell fogni.

A ph felülete is remek tesztre, a drapp és a szürke frankón kiadja, ha gond van... :D

(#1919) kengyel


kengyel
nagyúr

Szépen adják kifele az új romokat, hamarosan mi is sorra kerülünk.

Egy leírás róla.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#1920) amol válasza #67656192 (#1912) üzenetére


amol
addikt

A kép a kiállított S7-ről készült, az S6 már nincs meg. Az ilyen volt:

Cserélték volna a kijelzőt, de látszott volna rajta és vadiúj telefont nem akartam szereltetni, ezért visszaadtam.

Ha az S7 is lutri nézek mást. Se vitázni, se válogatni nem akarok. Ha flagship, ne kelljen.
Az összes S6, S6e de még N5 is ilyen volt. Csak az S6e+ nem.

[ Szerkesztve ]

(#1921) tothl válasza amol (#1920) üzenetére


tothl
addikt

Az én edge -m tökéletes.

(#1922) pcsabat válasza amol (#1920) üzenetére


pcsabat
őstag

nálam az S7 tökéletes, én bátran merem ajánlani. Bár anno az S3-al én is rengeteget szívtam kijelző téren.

(#1923) #67656192 válasza amol (#1920) üzenetére


#67656192
törölt tag

Igen ez randa. Az enyém tökéletes és ahogy tudom az s7-nél nincs annyi hibás mint az elődjénél.

(#1924) -NRGyP- válasza Laller83 (#1853) üzenetére


-NRGyP-
tag

Szia!

Bevallom őszintén, soha nem telefonáltam vele. Nekem tabletre volt szükségem csak kompakt méretben a noti mellé. Akkor még nem nagyon voltak ilyen 6-7 colos cuccok (vagy csak én nem ismertem olyat), azért választottam a Note1-et. Csak netelőfizetés van rajta, és a mai napig szuperál. Akksit cseréltem tavaly, de ennyi. Így, hogy nem kell, hogy folyamatosan hálózaton legyen, mindig csak akkor kapcsolom be az adatforgalmat, amikor szükségem van rá, úgyhogy nálam simán bír három-négy napot töltés nélkül. De tény, hogy azért már nem olyan nagy élmény vele egy sima böngészés sem, elég sokat töltöget meg gondolkodik. Megszolgálta az idejét, ezért a csere :))

(#1925) #67656192 válasza kengyel (#1919) üzenetére


#67656192
törölt tag

Nemsokára jönnie kell a magyarnak is.. :)

(#1926) kengyel válasza #67656192 (#1925) üzenetére


kengyel
nagyúr

Szerintem a héten biztos megérkezik, meglátjuk mi lesz benne. :)

kengyel

(#1927) Kils


Kils
csendes tag

Szasztok!

Valakinek esetleg van már led -es samsung flip tokja? Kíváncsi lennék a véleményére, hogy milyen, és megérte e az árát. A másik kérdésem pedig az lenne, hogy akkumulátort érezhetően meríti e esetleg a tok?

Fogalmam sincs milyen technológia van a tok mögött, miként kap energiát stb. Esetleg akinek van valami információja róla, szívesen tanulnék, és talán az akkumulátorra gyakorolt hatása is kiderülne belőle. Előre is köszönöm szépen!

(#1928) amol válasza #67656192 (#1923) üzenetére


amol
addikt

Az a bajom hogy a "nincs annyi hibás" nem elég. Szerintem egy csúcskészüléktől elvárható lenne hogy ne a szerencsén múljon milyet fogok ki.

pcsabat: S3-am van, ezzel nem volt ilyen gondom.

(#1929) pcsabat válasza amol (#1928) üzenetére


pcsabat
őstag

nekem az S3-on volt 4 kijelző másfél év alatt (jó, mondjuk abból kétszer ripityára tört az én hibám) a többi alkalommal meg csak szimplán hibás volt. Vagy hasonló volt mint az általad linkelt képen (a kijelző alja felé haladva melegedett a szín), vagy gusztustalanul foltos a fekete stb. Mindegy, az utolsó összetörésnél felhúztam magam és vettem egy sony-t (Z1c) - és borzasztó strapabíró az S3 után -, az idáig hibátlan volt, de hát eljárt felette az idő és visszatértem a Samsunghoz. Eddig nem bántam meg.

[ Szerkesztve ]

(#1930) vitya81


vitya81
tag

Hali!

Nézegetem e 'szépséget', a T-mobilenál és szemet szúrt, hogy csak 1 év a garancia rá, miközben a többi termékre (S6, S6 Edge) 2 év. Ez tényleg így van, vagy csak elírás? Gondolom buta kérdés,de S6 Edge, vagy ez a telefon a jobb vétel.... a 2 év garancia azért csábítóbb....

Viktor

(#1931) kengyel válasza vitya81 (#1930) üzenetére


kengyel
nagyúr

A regisztráció után, megkapod rá a +1-év garanciát.

kengyel

(#1932) LordRajZoL válasza Kils (#1927) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Nekem van

A tok szép, tartósnak nézz ki de a ledes kijelzés nagyon kevés

Időt lecsukás után mutatja pár másodpercig,, utána nem
Csak Sms-t hívást jelzi
Ikonokkal nem tudott ki hívott ki írt
A hivásokhoz csoport ikont rendelhetsz s semmi mást
Ha van nem fogadott hívásod, üzeneted csak akkor jelzi ha hajtod flipet
Hívást fel tudod venni a ledes részen csúsztatással de mivel nem tudod ki az így kb szart se ér
Samsung oldalon nagyon lepontozták
Akku időt nem tudom nem vettem észre változást

Mint tok szép
Mint ledes tok nem ér semmit
Ezért a tudásért drága, ha kb fele lenne akkor ok

Mindent összevetve ne vedd meg.

Egyébként aki látta el van ájulva a ledes kijelzőtől. Tényleg szép de kb ennyi

zZz

(#1933) sagit


sagit
addikt

Hátha érdekel valakit, végre szétkaptam az S6 Edge + QI töltőm (EP-PN920) hogy kikössem a ledet benne mert borzalmasan világos éjjel a 2 töltő....

Semmi extra, a hátulján le kell szedni a gumit ami ragasztva van ( utána szépen visszaragad). 2 Philips ( Csillag) csavar tartja a tetejét, azt kitekerjük, és a teteje utána elfordul és lejön, sokkal egyszerűbben van megoldva mint gondoltam. A ledet pedig kiforrasztottam, utána is működik hibátlanul. (A neten csak a simához találtam szétszedős képet, annak a tetején van a csavar, az elsőnek úgy is áltam neki de hiba volt, szerencsére visszaragadt a gumi...)

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#1934) vitya81 válasza kengyel (#1931) üzenetére


vitya81
tag

Köszönöm. Gondoltam hogy valami Samsung regisztráció a feltétele, csak érthetetlen, hogy az S6-nál a t-mobile írja a honlapon a 2 évet, ennél meg nem. Akkor bátran megvehetem... :) :R

(#1935) kengyel válasza vitya81 (#1934) üzenetére


kengyel
nagyúr

Nekem Vodafone-függő van, regisztráltam itt a készüléket, és megkaptam a +1-évet. Gondolom ugyan ez a menete, a Telekomnál is.

kengyel

(#1936) #67656192 válasza amol (#1928) üzenetére


#67656192
törölt tag

Az a baj, hogy (ahogy én tudom) a Samsung szerint ez nem hiba, vagyis nem egyértelmű sz álláspontjuk.
Van amelyik szerviz simán cseréli van amelyik nem. Az én véleményem az, hogy hiba és meg kell nézni pénztár előtt.

(#1945) vitya81


vitya81
tag

Tapasztalataitokra lennék kíváncsi (már ha van előző készülékek alapján):

- fehér vagy sötétkék telefon a praktikusabb?
- melyik szín kényesebb az idő 'vasfogára', porosodásra, bármire
- melyiket ajánlanátok? miért azt? a másikat miért nem?

Nem volt még fehér telefonom, ezért szeretnélek titeket kérdezni érvekkel, ellenérvekkel. Kinek melyik a szebb (tudom az egyén függő, de hátha a hozzászólások alapján el tudom dönteni. élőben mindkettő gyönyörű, de én attól félek, hogy a fehéren egy idő után jobban látszik a 'koszolódás, porosodás' ...)

Köszönöm a segítséget. :R

Viktor

[ Szerkesztve ]

(#1946) pcsabat válasza vitya81 (#1945) üzenetére


pcsabat
őstag

Nekem soha nem volt még fekete színűn túl másmilyen telefonom - kivéve az S3 ami titan gray volt -. Alapjáraton az elegánsabb, visszafogottabb színvilágot szeretem, azaz rózsaszín, arany, fehér stb. eddig nálam kizárt volt. EDDIG. Ugyanis mikor egymás mellé raktam az arany és a fekete S7-et akkor nem volt kérdés, hogy az aranyt kell vennem. Nagyon eltalálták ezt a színt szerintem és ezt még a nagyon samsungellenes - értsd iphone-s, vagy megrögzött kínai gyártó fan - ismerőseim is elismerik. Kopásról és "elhasználódásról" tapasztalatom még nincs, kb. két hete használom a telefont, eddig minden rendben.

(#1947) Yany válasza #67656192 (#1925) üzenetére


Yany
addikt

Nekem megjött. Német készülék. De nem igazán vágom, mi ez a "skewed images fix".

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1948) pcsabat válasza Yany (#1947) üzenetére


pcsabat
őstag

a torzításon javít

(#1949) #67656192 válasza pcsabat (#1948) üzenetére


#67656192
törölt tag

Meg elvileg az ujraindulásokon.. :)
Ha jól vettem ki.

(#1950) pcsabat válasza #67656192 (#1949) üzenetére


pcsabat
őstag

azt nem tudom, nem néztem át a changelist-t, csak a skewed images-re reflektáltam :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.