Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 21:03:37

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) yodamastah válasza #67656192 (#600) üzenetére


yodamastah
őstag

Nincs 1év samsung garancia. A 199e ft-os 36 hónap garos S7nél, 1 év eljes körű bolti garancia van + 2 év software garancia. Ott van leírva az oldaon alul nézd meg.

A 48 hónap garos s7-hez 2 év gyártói garancia és 2 év SW garancia jár és ez már 239e.

[ Szerkesztve ]

(#602) #67656192 válasza yodamastah (#601) üzenetére


#67656192
törölt tag

Láttam de gondoltam megkérdezem tőletek hátha Ti jobban ismeritek...
Hogy hogy nincs 1 év Samsung garancia? Tudtommal ha van áfás szla+ garjegy akkor van 1 év. Vagy neeem?
Úgy tudtam, hogy minden Samsung termékre van egy év a megfelelő papírokkal. A +1 év van ahhoz kötve, hogy Samsung Magyarország által forgalmazott legyen a készülék.

[ Szerkesztve ]

(#603) Gedeon31 válasza w333 (#596) üzenetére


Gedeon31
addikt

Ez a helyzet nem valami biztató :D

(#604) petrson válasza Kasya (#553) üzenetére


petrson
senior tag

Van valami különbség a régiós gyári romok között? Miért az angolt tetted fel?
És mivel lehet telepíteni? Olvasom, van valami Kies, meg Odin, ezekkel még nem volt dolgom. Gondolom minden adatot töröl az új firmware, hogyan megy a telepítés? Bocs a sok kérdésért, kezdő samsungos vagyok :)

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#605) Wucky


Wucky
senior tag

Na ma én is megtapiztam mindkét készüléket a telenorban. Nagyon meggyőzőek. Kiállított darabok voltak,de semmi akadás. Nagyon megtetszett az edge,de nem tudnám megszokni azt a lekerekített kijelzőt. Pedig a mérete nekem pont jó lenne. Így marad az S7 a kosárban egyenlőre.
Használjátok,meg írjátok ha van velük valami. :DD

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#606) Kasya válasza petrson (#604) üzenetére


Kasya
nagyúr

Javarészt töröl,igen. Azért az angolt tettem fel, mert akkor még csak az volt kint tölthető. Most fogom kipróbálás a franciát és magyar függetlenül.

Amiben különbözik, az az előre telepített programok és azok mennyisége. Továbbá az edge paneleket is láttam eltérést. Olyat, ami romba elérhető, d e külön nem telepíthető.

Boot animáció es alapértelmezett csengohangokban is különbözik. Egyes romokban tiltva lehet egy két funkció. Pl veroxigén szint mérés, whiteles, stb...

Egyelőre nem ajánlok romot, meg próbálgatom.

(#607) petrson válasza Kasya (#606) üzenetére


petrson
senior tag

Ok, akkor egyelőre várok vele, kíváncsi vagyok majd a véleményedre :)
Ugyanúgy kell telepíteni egyébként mint az S6 összefoglalóban is le van írva?

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#608) #67656192 válasza Kasya (#606) üzenetére


#67656192
törölt tag

Milyen billentyűzetet használsz? :)

(#609) Kasya válasza #67656192 (#608) üzenetére


Kasya
nagyúr

Korábban Swype. Most Samsung gyári...nem volt időm még belakni a telepítés után, mert épp nyaralunk.
A speedshop írt, hogy késik a Keyboard cover pár napot..de nagyon várom már. P990 telefont akarok újra, csak modern rendszerrel :D

(#610) Burt1793


Burt1793
veterán

Elég jó áron adja a telenor és nagyon tetszik a telefon, muszáj lesz szerezni egyet, 198 ezerért szinte már megéri. :D

*Telefonoknál nem ROM csere az, amiről beszéltek, hanem flash-elés.

[ Szerkesztve ]

(#611) kbadam83


kbadam83
senior tag

Nem vagyok az a fajta aki lesi, hogy milyen kamera szenzor, stb. van az általam vásárolt telefonban. De most csak megnéztem az xda-n lévő Sony vs. Samsung kamera szenzor részletes összehasonlítását, és számomra jobban tetszik a Samsung féle szenzor által készített képek. Persze az enyémben végül is megnéztem Sony van :-( Hozzá teszem teljesen megvagyok vele elégedve! A link az S7 edge topikjában talállható.

(#612) kerxy válasza #67656192 (#602) üzenetére


kerxy
senior tag

Ha nem hivatalos forgalmazó által adják, hanem pl külföldről hozzák be, akkor könnyen lehet, hogy ugrik a gyári Samsung gari, nem fogod tudni beregisztralni sem...

(#613) #67656192 válasza Kasya (#609) üzenetére


#67656192
törölt tag

Gondoltam, mert nem szoktál igy írni(nem valami jó a szövegjavítás benne) .
Nem b*ssza össze a kijelzőt a bill?

[ Szerkesztve ]

(#614) #67656192 válasza kerxy (#612) üzenetére


#67656192
törölt tag

A reg nem érdekel. Szerintem ha számla, garipapir van akkor javitja egy évig a Samsung. A második év természetesen tudom, hogy reghez kötött.
Javitsatok ki nyugodtan ha tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#615) Amos17 válasza #67656192 (#614) üzenetére


Amos17
tag

Csak az a baj, hogy nem fogják. Ezek a telók szürkeimportosak és emiatt a hivatalos szerviz nem fogja szervizelni őket. De ha mondjuk pl megtudod, hogy melyik EU-s országba érkezett meg a legelején (még az áfa eltüntetés elején), akkor ott talán gariztathatod. IMEI szám alapján be tudják lőni, hogy melyik országba szánták és ha azt látják, hogy nem magyarba akkor nem fogják javítani magyar számlától függetlenül. Jó példa az amikor Németországban veszed meg a telót mondjuk egy Media-ban. Akkor se fogod tudni a hivatalos szervizbe javítani. Más kérdés, hogy ebben az esetben magyar Media-ba kell bevinned és ők elintézik. Az ilyen GSM boltok általában a hátsó szobában ülő "szakembernek" viszik be, aki megpróbálja megcsinálni, ha nem sikerül akkor visszaküldik abba az országba ahol beérkezett az EU-ba és ott gariztatják a hivatalos szervizben. Mondjuk ez nagyon ritka... általában nyomnak egy FR-t, és/vagy felraknak egy új rom-ot, vagy nem csinálnak semmit és azt mondják, hogy user error és húzz el innen..

(#616) #67656192 válasza Amos17 (#615) üzenetére


#67656192
törölt tag

Nagyjából tudom, hogy mennek a dolgok
Azért eléggé ferde ez a világ mert ugyanazt a terméket veszed, bárhol is veszed.
Ettől függetlenül még mindig azt mondom, hogy lehet, hogy megéri bevállalni egy kis kockázatot az esetenkénti 70% árkülönbség miatt.

[ Szerkesztve ]

(#617) Leka68


Leka68
tag

Kasya!
Lenne egy kérdésem s6 SM-G920F re melyik romot érdemesebb föltenni,francia független XEF,vagy angol BTU,tudom hogy s7 topik és ezért nyomban elnézéseteke kérem de a válasz nagyon fontos lenne.
Megértéseteket köszönöm.

(#618) savoo


savoo
addikt

Nem vagyok egy nagy kijelző védő fólia párti, de most lehet kipróbálok egyet. Mi a különbség a két spigen között? [link][link]

[ Szerkesztve ]

(#619) Macsorsi válasza savoo (#618) üzenetére


Macsorsi
tag

Az első fólia, a második üveg 😊

(#620) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Sziasztok!

Szeretném megosztani a tapasztalataimat.

Mint előrendelő, szerdán én is kézhez kaptam Galaxy S7 készülékem, az előd egy Galaxy S5 volt, amit már kicsit szűkösnek éreztem, az S6 is szimpatikus volt, viszont a kártyabővítés lehetősége az számomra nagyon fontos volt, így hát érdemes volt várnom egy évet.
Minden szempontból úgy érzem, minőségi cserét eszközöltem, sebesség, anyaghasználat, és ami még számomra nélkülözhetetlen a kamera, ami szerintem brutálisan jóra sikeredett, de ezt a tesztek is alátámasztják.
Én úgy gondolom egy nagyon korrekt készüléket rakott össze idén a Samsung.
3 napja nyüstölöm, jó alaposan körbevizsgáltam, összerakás minősége csillagos 5-ös, kijelző képe csillagos 5-ös. Igazából nem tudok róla rosszat mondani, azt kaptam amire számítottam. Talán annyi, hogy élőben sokkal szebb mint képeken.
Aki ilyen telefon vásárlását fontolgatja ne habozzon, nem fog benne csalódni.

(#621) savoo válasza Macsorsi (#619) üzenetére


savoo
addikt

Igen azt láttam, csak nem értettem hogy miért olcsóbb az üveg, de már látom hogy le van árazva... :)

[ Szerkesztve ]

(#622) Macsorsi válasza savoo (#621) üzenetére


Macsorsi
tag

Én rendeltem mindkettőt, elvileg jövő héten érkezik, még nem tudom melyik kerüljön a telefonra. Szerintetek melyik a jobb megoldás: fólia vagy üveg? 😊

(#623) kulu22


kulu22
aktív tag

Két dolgot nem találok:
- zárolási képernyőről hol lehet eltüntetni a fényképezőt
- a két kapacitív gomb világtási idejét hol lehet beálltani
Valaki tudja esetleg?

(#624) nuri válasza kulu22 (#623) üzenetére


nuri
aktív tag

- Settings / Lock screen and security / Info and app shortcuts / App shortcuts
- SZerintem nem lehet root nélkül, legalábbis én nem találtam ilyesmit.

(#625) #67656192 válasza kulu22 (#623) üzenetére


#67656192
törölt tag

galaxy button lights
Gondolom később be lesz téve a téma összefoglalóba.

[ Szerkesztve ]

(#626) kulu22


kulu22
aktív tag

Köszönöm mindkettőtöknek, tökéletes!

(#627) nuri válasza #67656192 (#625) üzenetére


nuri
aktív tag

Hah, ez jó.
Ez az első samsung telóm, jó az ien kis nüanszokat megtudni.

(#628) Sz.Miki válasza #67656192 (#625) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Ez nagyon jóóó : pont akartam is kérdezni, hogy ezt hogyan tudom beállítani, mert én azt szeretem, ha addig világít míg a kijelző is megy :) köszönöm!

(#629) petrson válasza Macsorsi (#622) üzenetére


petrson
senior tag

Nekem az üveg jött be eddig, a fóliák valahogy nem olyan sima érzetet adnak vissza. Én is várok még rá, jövő héten érkezik egy.

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#630) vepe


vepe
senior tag

Sziasztok,

Pénteken megjött a telefon.

Mindig is Samsungos voltam, így van összehasonlítási alap.

Hang terén, az S6 nekem hangosabb volt, az s7 valahogy nem szól olyan szépen (Lehet a vízállóság miatt).

Fogásra szuper, s6-ot kenterbe veri. Hátlap igaz picit csúszós, de nem annyira, mint az s6.
Egyébként hangtól eltekintve mindenben jobb az s6.-nál.

Talán még egy apróság, kijelző érzékenyebb az elődnél, ahogy az ujjlenyomat-olvasó is.

Akku, hát minimálissal bír többet, mint az s6.

Ha bármi kérdés van, szívesen válaszolok.

(#631) Ákkk válasza Macsorsi (#622) üzenetére


Ákkk
addikt

Az üveg .

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#632) Ákkk válasza vepe (#630) üzenetére


Ákkk
addikt

Nekem az s7 fogása rosszabb nagy a kezem a lekerekitett hátlapélek így hátrányba helyezik számomra. Általános haszálat során nem sok előnye van az s6 hoz képest a rendszer még ilyen hw esetén is lassú. Aksiban az edge az igazi előny.
Amiben 1 értelmű az s7 és edge páros előnye az egyértelműen a multitasking és a játék megjelenítés, ip68,az éjszakai fotó és az sd kártya. Mind a 3 tipusú készülékkel rendelkezem de nem akkora hype az s6 hoz képest amekkora itt a marketing. Kicsi lépések előre magas összegért talán a note6 és az s8 jobb lesz.
Galaxy s óta mindegyik készüléket használtam.A legnagyobb előrelépések szerintem s2 s4 s6 és tippem az s8? Lesz.

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#633) a8l válasza sagit (#515) üzenetére


a8l
aktív tag

Ez a tároló sebességteszt milyen appal készült?
Régen nekem is megvolt ez, de most nem találom.
Lemérném a sima 64-es evo-t.

(#634) spider80 válasza Ákkk (#632) üzenetére


spider80
őstag

Neked melyik teló számít akkor gyorsnak? Komolyan érdekelne.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#635) 19_OsY_81


19_OsY_81
aktív tag

Sziasztok!

Akkor egy kis beszámoló következik, péntek reggel óta nyúzom a telót, azt gondolom, hogy a kialakult kép korrekt lesz, amit le fogok festeni.

Én egy Sony Xperia Z2-ről váltottam, tehát egy pár évvel ezelőtti csúcs telóról beszélünk.

Röviden: minden tekintetben felülmúlja a Z2-t.

Kialakítás: maximálisan prémium érzet, nagyon jó kézbe venni. Fekete színben vettem. Hátlap gyűjti az ujjlenyomatot, de melyik üveg hátuljú teló nem? A fém hátlaposak biztosan kevésbé... De ugye ez nem az. :) Ez a black onyx szín napsütésben még szebb, kicsit csillogós szürkés-fekete színben pompázik.

Kijelző: tökéletes. Amit itt érdemes megemlíteni, hogy szerintem az automata fényerősség állító túl agresszív, nem ismer sok átmenetet a minimális és a maximális fényerő között. Ebben a szép napos időben mindig max.-ra nyomja fel, holott ez nem indokolt. Feleslegesen terheli az AMOLED kijelzőt. Ez szoftveres issue, javítható.

Rendszersebesség: 99%-ban tökéletes, akkor érezhetőek minimális megröccenések, amikor a telefon még kevés aktív processzor maggal működik (jellemzően felélesztés után), amint belépnek, illetve felmennek az órajelek, több röccenés már nincs. A Z2-m is hasonló dolgokat produkált.

Rendszer stabilitás: egyszer nem történt fagyás, rövid kimerevedés. Tehát stabil a rendszer.

Memória kezelés: ha csinálok egy ürítést, akkor 1,7 GB szabad. A telefon újraindítás nélkül működik és űrítés után mindig ennyi lesz szabad. Multitasking is működik, jól.

Ujjlenyomat olvasó: nálam 10-ből 10 szer olvas. Tökéletes és atom gyors.

Wifi: jelvétel tökéletes, tartottam tőle, hogy ebből lehetnek gondok a fórumokat olvasgatva, de nem így lett. Sebesség is tökéletes.

Hangminőség: tökéletesen hallok és hallanak engem. Hangszóró minősége megfelelő, habár nem nehéz fogás közben eltakarni a lenti területet... De még akkor is jól szól. :)

Fényképező: párom, aki hobby fotós, megdöbbent a képek általános minőségén. Persze belenagyítani nem kell a képekbe, akkor már annyira nem rózsás a helyzet. Fókusz atom gyors. Szerintem egy telefonhoz mérten tökéletes minőség.

Röviden ennyi jutott eszembe. Kiadási szoftver van rajta, bele sem merek gondolni, amikor jönnek majd a frissítések, akkor ez még hova lesz fokozható. :)

Tudnotok kell még, hogy soha sem szimpatizáltam a Samsung telefonokkal. Életemben nem gondoltam, hogy lesz ilyen. Meg voltam róla győződve, hogy a következő telefonom egy Sony X Performance lesz. Hát, nem lett. :) És nem bántam meg, legközelebb is vennék Samsungot.

Ha van még kérdés, akkor kérdezzetek, írok szívesen.

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#636) #67656192 válasza 19_OsY_81 (#635) üzenetére


#67656192
törölt tag

Ez így teljesen korrekt egy z2 után, de egy s6 után inkább Ákkkk olléga véleményét osztom. :)

[ Szerkesztve ]

(#637) 19_OsY_81 válasza #67656192 (#636) üzenetére


19_OsY_81
aktív tag

Hát igen, ez az első Samsung telóm. Valszeg S6-ról én sem váltanék...

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#638) rim411


rim411
csendes tag

A tesztekben az jött le, hogy 1-es országokban 1 db SIM kártyáva forgalmazzák. Mo. is ilyen?

(#639) Fejvadi válasza 19_OsY_81 (#635) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Köszi a tapasztalatokat.

(#640) 19_OsY_81 válasza rim411 (#638) üzenetére


19_OsY_81
aktív tag

Azok hálózatfüggő telók...

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#641) joey04 válasza #67656192 (#592) üzenetére


joey04
titán

Ez egy szar bolt, partnero-nál kell nézni az árakat. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#642) savoo válasza joey04 (#641) üzenetére


savoo
addikt

Na megrendeltem én is a spigen üveget, kíváncsi leszek hogy meg tudok e barátkozni vele..

(#643) #72042496 válasza Fejvadi (#591) üzenetére


#72042496
törölt tag

Persze, a szolgáltatói ROM-ot is éppúgy visszateheted rá. Ha netán történne valami a telefonnal és szervizbe kell vinni, akkor talán érdemes is, nehogy ráfogják a másik ROM-ra a hibát. (Nem ökölszabály, de a fórumot olvasva azt szűrtem le, hogy érdemes lehet szolgáltatói ROM-mal beadni.)

(#641) joey20: Miért szar az XXL?

[ Szerkesztve ]

(#644) GaborGh válasza 19_OsY_81 (#635) üzenetére


GaborGh
őstag

Milyen SoC és kameramodul van benne?

(#645) #33253120 válasza #72042496 (#643) üzenetére


#33253120
törölt tag

Én samsungot soha nem vinnék szolgáltatói szervízbe.
MySamsungon keresztül elsírom a problémám, és futár.
Ott meg eddig nem zavarta őket a független rom.

(#646) 19_OsY_81 válasza GaborGh (#644) üzenetére


19_OsY_81
aktív tag

Exynos és Sony

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#647) 19_OsY_81 válasza 19_OsY_81 (#635) üzenetére


19_OsY_81
aktív tag

Jah, még egy valami, kifelejtettem:

Always on display: hülyeség jelenleg. Csak a Samsung appok értesítéseit jeleníti meg. Még valami, ami még fontosabb: óránként 1 % akksit eszik. Sok. Always on nélkül a telefon önmerülése (minden funkció bakpcsolva): kevesebb, mint 0,5% óránként. Nekem most este 10-től reggel 8-ig 5 %-ot merült.

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#648) #67656192 válasza joey04 (#641) üzenetére


#67656192
törölt tag

Igen elég rosszak az értékelések..

(#649) #67656192 válasza 19_OsY_81 (#647) üzenetére


#67656192
törölt tag

Jelenleg a Noledet használom. Nem merít különösebben semmit és szinte végtelen a beállítások lehetősége. Tud magyarul stb...

[ Szerkesztve ]

(#650) 19_OsY_81 válasza #67656192 (#649) üzenetére


19_OsY_81
aktív tag

köszi

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.