Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 21:03:37

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) bepe79 válasza stevve (#885) üzenetére


bepe79
addikt

"Ez olyan, mint egy F1 autó és egy repülő gyorsasági versenye"

Pontosan. Amíg a földön kell menni, addig az F1-es versenyautó legyorsulja valószínűleg a vadászgépet, amint viszont utóbbi a levegőbe emelkedik, akkor máris elfogy a kraft a versenyautónál. És ez igaz lehet akár az i6s vs. S7 esetében is pl. Rohadtul nem mérvadó, hogy az alkalmazás mennyi idő alatt tölt be, ha 1. utána úgy is memóriában ül és bármikor szemvillanás alatt visszahívható 2. az elindulás után ugyanolyan gyorsan történik (vagy akár még gyorsabban is) benne bármi, mint a riválisa alatt.

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#902) #67656192 válasza bepe79 (#901) üzenetére


#67656192
törölt tag

Jó hasonlat

(#903) bandi0000


bandi0000
nagyúr

látom nem nagyon volt téma talán még, de bedobom, itt mennyire van jelen az Amoled fehérnél rózsaszínes árnyalatnak?
illetve S6 szériánál a fehér vagy fekete képernyőn napfényben látszódó alkatrészeknek ?

Xbox One: bandymnc

(#904) #67656192 válasza bandi0000 (#903) üzenetére


#67656192
törölt tag

Most nem kellett válogatnom, kifogtam, egy pixel hibáktól mentes homogén fehér kijelzőt. A hangszóró fura mély hangokat hallat de egyelőre jónak tűnik az egész. Akku még merül de majd beáll.

(#905) Blyan válasza bepe79 (#901) üzenetére


Blyan
félisten

Mondjuk láthatóan a memóriában maradás még okoz némi gondot. Bár ahogy elnézem sokkal jobb a helyzet, mint az S6 esetében volt.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#906) Grenczii


Grenczii
tag

Ezt a fajta fóliát nem ajánlom senkinek: [link]
Nagyon hamar ideért , de kb 5-5 milliméter van a két szélén amin nincs fólia.

(Értem én ne érjen ki teljesen a szélére mert ott a tok , na de na.)

[ Szerkesztve ]

(#907) savoo


savoo
addikt

Na most fogta magát és újraindult.

(#908) Dare2Live válasza Grenczii (#906) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Hamár fólia.... van olyan fólia ami rendesen fedi széleken is és széleken nem jön fel és még relative minőségi is?

amit eddig láttam az mind kehés volt.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#909) kulu22 válasza Grenczii (#906) üzenetére


kulu22
aktív tag

Nem túl szép :( A tok milyen fajta?

(#910) Grenczii válasza kulu22 (#909) üzenetére


Grenczii
tag

Az előbb rosszul írtam , nem fólia , Tempered Glass , de lényeg a lényeg gáz.
Tok pedig: Spigen SGP Rugged Armor , nem túl vastag és megy a telefonhoz a fekete.
Van még egy Spigen SGP Liquid Crystal is , ez a legjobb szilikon tok amihez volt szerencsém , nem a kínai gagyi.

(#911) petrson válasza Grenczii (#910) üzenetére


petrson
senior tag

Tempered glass, én még egy jót sem találtam. Egyet berendeltem, de az katasztrófa volt..

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#912) Grenczii válasza petrson (#911) üzenetére


Grenczii
tag

Ez jónak tűnik még kép alapján:
Ezzel még talán bepróbálkozok képek alapján jónak néz ki.

(#913) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Mai naptól fogva én is S7 tulaj lettem :B Ahhoz képest, hogy S1-et mennyire megvetettem és mennyire lenéztem S3-ig a céget, valamint a mai napig nem vagyok kibékülve az alsó- és középkategóriás samukkal, az S7 szerelem lett első látásra - tegyük hozzá, hogy a Gear VR is nagyban hozzásegített a döntéshez, nagyszerű cucc az is.

Majd fóliát igyekszem szerezni hozzá, valamint az ujjlenyomataim újra felveszem (tok már van amúgy), mert néha elég háklisan veszi be és fél-egy percre sokszor lezárolom a telefonom.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#914) Grenczii válasza Grenczii (#912) üzenetére


Grenczii
tag

Link lemaradt: [link]

(#915) legiaap válasza savoo (#907) üzenetére


legiaap
nagyúr

Agressziv ram management.
:D

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#916) savoo válasza legiaap (#915) üzenetére


savoo
addikt

Az. :D FB app közben volt amúgy.

(#917) petrson válasza Grenczii (#914) üzenetére


petrson
senior tag

Kíváncsi vagyok Aliról mit küldenek, én Ebayről fürödtem be vele, de visszaadják a pénzt. Itt még nem írt senki, hogy használhatót kapott volna. Ha mégis, akkor ne tartsa magában :))

Savoo: nekem a héten még nem volt.

Írták az edge topicban, hogy jött valami frissítés, nekem meg semmi. Másnak?

[ Szerkesztve ]

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#918) nimba1


nimba1
aktív tag

Beléptem én is a táborba, honor 6-ot váltott.
Remélem jó barátok leszünk :)

(#919) #67656192


#67656192
törölt tag

Üdv minden új tagnak!

(#920) savoo válasza petrson (#917) üzenetére


savoo
addikt

Nekem jövőhéten jön meg a Spigen üveg, majd beszámolok.

(#921) sagit válasza ^Boss (#867) üzenetére


sagit
addikt

2560*1440 vs 1920*1080 se mindegy szerintem

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#922) majestic


majestic
őstag

No most írok először (mármint tapasztalatról). Vettem egy S7 Edge-t a MM-ben, volt 10%-os ajándékkártya akció, így 27.000-et jóváírtak :). Szóval az a nagy helyzet, hogy mindig is iPhone-om volt, most is van egy 6S Plus-om, az a "fő" telefonom még mindig és lehet, hogy az is marad... De!

Eddig szinte mindig megvettem a Samsung mindegyik csúcstelefonját is de max. egy hétig bírták nálam a strapát. Egy esetet kívéve, amikor tavaly megvettem az S6 Edge Plus-t, amikor is azért volt nálam mindössze pár órát, mert a mikrofonja recseget, mindig a szoftver miatt válltam meg tőlük, nem a vas miatt.

Sok szó eset itt korábban a két telefon egymáshoz hasonlításáról és nem egy ördögtől való boncolgatás ez. Jelenleg (legalábbis most úgy érzem) mindkét telefont megtartom. Az ok pedig egyértelmű: mindkét telefon a maga nemében a legjobb szerintem a piacon.

A Samú olyan alternatívákat ad, ami az ájfonban nincs és talán sosem lesz, ki tudja miért...

Szerintem ma egy Hi-End telcsinek minimum tartalmaznia kell:

- gyönyörű dizájnt (ebben szrintem a Samu jobb)
- kiválló hardvert (talán egál az az állás a két telcsi között)
- kiválló UI-t és szoftvert (ebben szerintem még mindig az iPhone veri a Samsungot)

A hardver terén van egy nagy dillemám: miért van az, hogy a Samu sok innovatív technológiát alkalmaz, míg az iPhone-ba ezeket nem építik bele a telefonjaiba?
Pl.:
- állapotjelző LED,
- rádió (tudom, hogy az S7 sem tartalmazza, ki tudja miér?)
- vízállóság
- AMOLED kijelző
- két SIM + SD bővíthetőség
- pulzusmérés
- vérnyémásmérés
- UV szenzor
- baróméter
- hőmérséklet mérés,
- vezeték nélküli tőltés, stb.

És lehetne még sorolni sok mindent, de szerintem egy negyedmilliós vagy annál is többet kóstáló telefonnak ezt MIND tudnia kellene!

Azt hiszem, hogy amennyiben a Samsung brutális erőket feccőlne bele a szoftverbe, annak a saját telefonjaira optimallízálná, akkor ez a telefon lehetne talán a legjobb telefon. Tudom, hogy folyamatosan ez folyik, de azt is látom, hogy ez nagyon nem megy nekik, mert ügye nem ők az alaprendszer gazdái, de mégis...

[ Szerkesztve ]

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#923) Mister_X válasza majestic (#922) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Mindent nem lehet csak a telefonba bezsúfolni. Hogyan mérjen nekem vérnyomást? Ujjaimon keresztül vagy nyomjam a csuklómhoz. UV-méréshez rakjam a napra? Barométer? Hőmérséklet? Megmondja utóbbi hármat a jobb időjárás appok. Egyébként okosórák az előbbi funkciók miatt vannak, az mérhet pulzust, vérnyomást mérni picit komplikáltabb. Két SIM-es telefonok nagyon alacsony számú rétegeknek kellenek, szolgáltatók pedig értelemszerűen nem fognak olyanokat forgalmazni - S7-ekből emlékeim szerint van dual SIM-es verzió amúgy. Állapotjelző led mintha lenne, de nem vagyok ebben biztos. Vízállóság terén is fel kell készíteni a vasat, azért nem úszni kell ezekkel meg kimosni nadrágostul.

UI szerintem jó, végletekig a telefonra szabni az Android miatt nem lehet (és nem is érdemes).

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#924) w333 válasza savoo (#907) üzenetére


w333
félisten

Itt is panaszkodnak róla ... Link és Link, lehet valami szoftveres bug ! :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#925) majestic válasza Mister_X (#923) üzenetére


majestic
őstag

Simán bele lehetne tenni csak nem akarják, mert akkor milyen újdonsággal jönnének ki a következő évben? Erről is sok helyen olvasni? És hogy minek belerakni mindezeket a user oldaláról? Hát azért, hogy minden egy helyen legyen...

Pontosan úgy lehet vérnyomást mérni, mint a pulzusszámot, ha utánna olvasol, akkor megtalálod, hogy az Apple több tíz neves mérnököt is alkalmazott, hogy valami ilyesmit kifejlesszen... Akkor hogyan lehet mérni a vérben lévő ogszigén szintet? Ha korházban vagy, akkor egy pici kis csipesz van az ujjadon és az mér mindent... (Mármint a jobb hellyeken) Itt is meg lehetne oldani ha akarnák...

Az időjárással kapcsolatos szoftveres infók meg még a közelében sincsenek a valóságnak....

Tudom, hogy vízálló a telcsi és nem arra való, hogy gyorsússzak vele, de ha beleesne a kádba, amikor éppen a híreket olvasom, azért jól jön, hogy nem kell kidobnom egy negyedmilliós készüléket...

Állapotjelző LED is van az S7-ben de az iPhone-ban nincs...

Pedig a Samunak teljesen a vasára kellene szabnia a szoftvert, mert különben mindig is az IOS lesz a jobb, ez pedig szerintem nagyon az Apple malmára hajtja a vizet...

[ Szerkesztve ]

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#926) #67656192 válasza majestic (#925) üzenetére


#67656192
törölt tag

Jó, de kit érdekel itt egy Apple. Ha akartam volna, ahogy eddig is akkor azt választom, nem választottam...... Az egy másik rendszer más embereknek, ide nem kell.. :)
Alapvető dolgokat nem tud amit én megszoktam, nem focizik akár milyen gyorsan teszi azt a keveset amit tesz.

[ Szerkesztve ]

(#927) tothl


tothl
addikt

Nekem meg egyszer sem indult ujra vagy fagyott le szombat ota.

(#928) #67656192 válasza tothl (#927) üzenetére


#67656192
törölt tag

Remélem nekem sem fog. Ha meg igen akkor kivárom mig javítják. Az első romok egy főverzióban mindig szarok meg aztán a 3rd party alkalmazások sincsenek a helyzet magaslatán egy darabig.

(#929) #67656192


#67656192
törölt tag

Nálatok is tologatja a fényerőt ha automatán van? Hiába állítom be mondjuk 50%-ra,ha kimegyek a napra felnyomja a skálát maxra.

(#930) atila4 válasza #67656192 (#929) üzenetére


atila4
senior tag

Nálam is csinalja

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#931) #67656192 válasza atila4 (#930) üzenetére


#67656192
törölt tag

Mondjuk eddig is volt ez csak nem látszott a csuszkán.

(#932) 19_OsY_81 válasza #67656192 (#929) üzenetére


19_OsY_81
aktív tag

Igen...

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#933) 19_OsY_81


19_OsY_81
aktív tag

Milyen fórumon lehet a Samsungnak jelezni ilyen kissebb hibákat, hogy javíthassák?

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#934) #67656192


#67656192
törölt tag

Sokkal jobb a hálózat kezelés mint eddig bármelyik Samsungon volt. 4g mellett is max a 2g. Tecccik.

(#935) Captor válasza #67656192 (#934) üzenetére


Captor
tag

Nekem is ahol az S4 szenvedett a mobilnettel, ez ott vígan hasít :DD

(#936) Locuste


Locuste
tag

ami tegnap tűnt fel, hogy az S6 a gear vr-ban 20 perc után felfőtt, addig ez vígan nyomja a gear-ben.
20 perc után sem volt sem teljesítménycsökkenés, sem melegedés.

nem olyan rossz ez a "liquid" cooling.

(#937) tothl válasza Locuste (#936) üzenetére


tothl
addikt

Van valami, amit érdemes kipróbálni a VR -ben ?
Nekem még nem sikerült találnom semmit, ami miatt érdemes lenne megtartani. :D
Még egy videót sem játszottam le, pedig elvileg talán már mennie kellene SD kártyáról is :D

(#938) Mister_X válasza majestic (#925) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Még egyszer:
- hogy mérjen a szerencsétlen telefon pulzust?
- nálam az esetek 95%-ában helyes volt a weather app
- az S7 IP68-as, tehát lehet vele fürödni... egyéb esetben meg bírd ki telefonb*sztatás nélkül legalább addig, ameddig a kádban vagy.
- elég sok Androidos eszközöm volt, de eddig egyértelműen az S7 viszi sebességben a pálmát - mondhatnám, hogy "ennél hova tovább?", de mindenesetre bőven jó

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#939) savoo válasza sagit (#921) üzenetére


savoo
addikt

Viszont az iphoneban papíron gyengébb a vas, szóval ez kb hülyeség.

(#940) savoo válasza tothl (#927) üzenetére


savoo
addikt

Nekem 8 óta tegnap csinálta először, szóval még van időd.. ;]

(#941) Captor válasza savoo (#940) üzenetére


Captor
tag

Akkor nekem ma fog újraindulni. 196 óránál tartok.

(#942) Jadro válasza Locuste (#936) üzenetére


Jadro
veterán

Valószínűleg ezért is van az S7-ben már folyadékhűtés. :) Itt jól kijön, hogy az S6-ban még nincs.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#943) Thief


Thief
aktív tag

Sziasztok,

Valami baj van a telommal. Probaltam mar hard resetet is, de a problema megmaradt.

Internet fogyasztas
SOT

A fo problema az, hogy amig nem piszkaltam a telefont, zsebben volt, addig az internet (bongeszo) leszivta 60%ra (kb 4 ora alatt) az akksit, de amikor elkezdtem hasznalni a telefont, tobb mint egy ora alatt csak 10%ot merult a telo.
Nem engedi letiltani sem az "internetet".
Valami otlet?

(#944) Locuste válasza tothl (#937) üzenetére


Locuste
tag

deep sea meg ilyesmik nagyon látványosak, meg vannak demok, dreadhalls, befélsz, olyan...

:D

(#945) Locuste válasza 19_OsY_81 (#932) üzenetére


Locuste
tag

nekem is csinálja, de nem zavar,

akksi idő szerintem nagyon jó allways on display-jel, IS jobb, mint S6.

[ Szerkesztve ]

(#946) #67656192


#67656192
törölt tag

1 nap után simán böngészés közben ujraindult.

(#947) #67656192 válasza #67656192 (#946) üzenetére


#67656192
törölt tag

Vigyem vissza vagy inkább szoftveres hiba lesz amit előbb utóbb javítanak?

(#948) petrson válasza #67656192 (#947) üzenetére


petrson
senior tag

Tuti szoftveres, sokaknál előfordult. Nálam is még múlt héten kétszer is.

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#949) sagit válasza savoo (#939) üzenetére


sagit
addikt

1 szálon szerintem erősebb. Nem értek pro szinten hozzá csak találgatok, nem tudom hogy android illetve iOS vonalon ha elindítasz egy appot akkor az hány magot izzít be a 2-4-8-ból de én 1-2-t tippelnék be. Nincs erről valami teszt?

Amúgy ez az összehasonlító videó szerintem is egy nagy baromság, én eddig teljesen elégedett vagyok az s7-tel bár azért van pár mikro lagg az animációknál.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#950) #67656192 válasza petrson (#948) üzenetére


#67656192
törölt tag

Nem szívesen vinném vissza mert kifogtam egy hibátlant. Hagyom a francba, csak javítják.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.