Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-02-21 16:49:36

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S6 Edge - Mielőtt felteszed a topikban a kérdésed, kérünk olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4101) Valkűr


Valkűr
őstag

Sajnos előjött az első problémám. Valosak a panaszok a ramhasználatot illetően. A 3 gigabol h a faxba maradhat párszáz mega ugy hogy semmit sem használok csak a rendszer fut és az a néhány program amit használ. Sajnos szemmel láthatóan jocskan laggol is mikor elkezd fogyni a ram, mert nem rud annyit kilőni magának mint ami kellene. Mikor 1giga volt a telefobomba is maradt még 4-500 mega, most a háromból nem marad ennyi? Szerintem erre mondták h a Samsung nem képes normálisan optimalizálni, mert ez nem normális jelenség. Többen írták más forumokon, külföldi oldalakon is.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#4102) N.otorious válasza voncci (#4100) üzenetére


N.otorious
senior tag

Hozza,...

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#4103) tomee007007 válasza Valkűr (#4101) üzenetére


tomee007007
őstag

Hány %-os most a ram-használatod?

(#4104) VIBO


VIBO
őstag

Hali. USB debug módot miért nem engedi bekapcsolni a cucc? SZürke marad mindig.

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#4105) VIBO válasza VIBO (#4104) üzenetére


VIBO
őstag

Közben meglett. Buzi myknox nem tetszett neki.

https://www.youtube.com/watch?v=Qj5uiUNprRk

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#4106) Valkűr válasza tomee007007 (#4103) üzenetére


Valkűr
őstag

Gyakorlatilag kikapcsolt telefonnal , frissitések kikapcsolva 85 százalékot mutat mikor elinditom, ami szerintem baromi magas.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#4107) tomee007007 válasza Valkűr (#4106) üzenetére


tomee007007
őstag

Meg kellene nézned, hogy melyik folyamat eszi a legjobban...

(#4108) Icetee


Icetee
aktív tag

Tudom biztos sokan kérdezték már, de nem találtam érdemleges választ a keresőben.
Ki milyen fóliát használ és honnan rendelte? Ha valaki tudna segíteni megköszönném. Aki meg az ilyen hozzászólást már sokszor olvasta, attól elnézést kérek :)

(#4109) Valkűr válasza Icetee (#4108) üzenetére


Valkűr
őstag

Én most rendeltem a napokban myscreen fóliát. Első hátsó egyben. Az ára 2760. Ja és az előlapi rahajlos fajta.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#4110) 2008Kft


2008Kft
tag

Hi. Hát én most vagyok túl a 4. fólián és a 3. üvegen. Idáig egyik sem vált be. Mind vagy feljött a szélén vagy pl az üveg meg elállt...a baj ott kezdődik h mikor felrakod az üveget melegben fainnak tűnik majd kimész és a hidegben jobban megmerevedik...és onnantól már nem lesz ugyan olyan. Egyelőre nincs jó tapasztalatom ezekkel...most semmi nincs rajta és esélyes h így is marad. :)

(#4111) Valkűr


Valkűr
őstag

Na bepakolta 2x... ☺

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#4112) Valkűr válasza 2008Kft (#4110) üzenetére


Valkűr
őstag

Én egy Lupine keretet vettem hátlappal a folia mellé. A keret széle fogja a fóliát igy talán nem jön fel olyan könnyen majd.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#4113) tomee007007


tomee007007
őstag

Nem tudom, urak, de én erre a készülékre nem használok se fóliát, se üveglapot. Minden eddigi telefonomnál ez volt az első teendőm, hogy felraktam valamit, de mostanában már leszoktam erről. Az edge-t 90%-ban tok nélkül használom tavaly május óta, nem mondanám hogy kifejezetten kímélem, de még így is karcmentes az előlap, a hátlap alján van egyedül két, szinte észrevehetetlen mikro karc, az is azért mert a fogásából eredően mindig "karistolja" a jegygyűrűm...
Nyilván nem haszontalan egy fólia, üveglap, de ami ezen a telefonon van GG bevonat, az azért elég strapabíró.

(#4114) Icetee


Icetee
aktív tag

Felraktam egy faszának mondott üveget, de katasztrófa hogy néz ki. Egész jól rajta van, de erősen gondolkozom hogy leszedem. Sajnos elég sok S6/S6 EDGE telefont láttam ami pár hónapos (se) volt és össze-vissza volt karcolva. Ennyit a GG4-ről. Egy cikket is írtak róla, hogy nagyon sok a panasz hogy karcolódik.

(#4115) Peet91 válasza Icetee (#4114) üzenetére


Peet91
aktív tag

Mókás egyébként, hogy a GG3-as Oneplus One-omat másfél évig használtam fólia nélkül, és amikor eladtam, egy darab karc nem volt a kijelzőjén. A GG4 nem tudom hogy sikerülhetett gyengébbre, de sajnos tény és való, hogy ugyanolyan körülmények között hajlamos karcolódni...

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#4116) ZGO válasza Icetee (#4114) üzenetére


ZGO
tag

Hali
Milyen márkájú a kijelzővédő "üveg"?
Egyébként szerintem ezek a hajlítottak nem is üvegek, ahhoz képest amit a sík kijelzőjű telefonokhoz gyártanak.
Tapintásra a felületük összehasonlíthatatlan... amit egyik hsz-ben említettem is.

(#4117) Icetee válasza ZGO (#4116) üzenetére


Icetee
aktív tag

Xprotectoros a fólia. Jókat gyárt/forgalmaz ez a cég, de mással is tapasztaltam ilyet.
A sima fóliát meg vagy nagyon nehéz felrakni, vagy eláll, vagy rá se tapad rendesen a szélére :(
Nekem nincs rá biztosításom, inkább bevédem, mert horror árban lehet egy kijelzőcsere.

Elvileg ugyan az a keménysége ennek is mint a rendes sík üvegfóliának, de valóban igazad van. Én is azt tapasztaltam, hogy ez sokkal vékonyabb és törékenyebb mint a normál üvegfólia. Gondolom a hajlítás miatt nem tudták azt az anyagot használni, így valami változtatni kellett. De az biztos, hogy jobban vég mint a sima fólia.

A másik katasztrófa az, hogy az alsó gombok el vannak csúszva. Akárhogy próbáltam rátenni nem lehetett úgy hogy a gombok pont ott világítsanak :(

[ Szerkesztve ]

(#4118) fermacht1994 válasza Icetee (#4117) üzenetére


fermacht1994
aktív tag

Nekem sima fólia van rajta. Mocoll. Ráhajlik oldalra is. Fél éve van fent és hibátlan. :) Buborékmentes és nem válik fel oldalt. :) 2500ft volt. :)

Feri

(#4119) ZGO válasza Icetee (#4117) üzenetére


ZGO
tag

Nekem is Xprotector-tól van, alul az érintő gomboknál pontos, inkább felül a szenzoroknál és a kameránál icipicit látni az elcsúszást.
Persze ez nekem már a második ilyen protektorom rajta. Az elsővel nem voltam megelégedve, így kértem másikat.

(#4120) Valkűr


Valkűr
őstag

Na felpakoltam én is a tokot és a fóliát. a fóliával picit megszenvedtem de szépen felment. A tok szerintem nagyon rendben van, könnyű is beletenni a telefont és nagyon mutatós, bár nagyit a telefon méretén valamennyit, mint a tokok általában. Csak azért, h ne legyen minden tökéletes a fólia másik darabja azaz a hátlapi része egy rakás fos, ugyanis csak a hátlap közepét takarja, minden oldalról kisebb legalább 3-4 milliméterrel, igy nem is fekszik fel tökéletesen, de nincs jelentősége mivel rajta a hátlap, de feltettem mert a csomagban volt. :) Dobtam néhány képet is, az Avengers témákkal, amik szintén tökéletesen futnak és marha jól néz ki.

[link]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#4121) focvis


focvis
veterán

Sziasztok!

A feleségem szeretné cserélni a 3 éves S3-asát, mindig Samuja volt, így most is ezt, az S6 edge-et preferálja. Pár kérdésben segítsetek lécci, nem vagyok otthon Samsungban! :R

1. Van valami típushibája az S6 edge-nek?
2. Van értelme ezt választani a sima S6 helyett? (tudom, jobban néz ki, de drágább is)
3. Nem várható most a közeljövőben áresés, lassan 1 éve van már a piacon?
4. 170 ezer körül (27% ÁFA-s ár kell), függetlenül jó árnak számít?
5. Az arany színű (Gold) nem kopik jobban pl. a fehérnél?
6. Qi töltős a hátlap szériában, vagy külön kell hozzá ilyen hátlapot venni?

Köszönöm szépen előre is!

[ Szerkesztve ]

(#4122) icemad válasza focvis (#4121) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

1. Nincs
2. Nincs
3. Mindig várható
4. Passz
5. Egyik sem kopik, ilyet hol hallottál?
6. Qi töltős a hátlap.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#4123) focvis válasza icemad (#4122) üzenetére


focvis
veterán

Köszönöm!

2. Tehát inkább sima S6?
3. Jelentős áresés? :)
5. Nem hallottam, csak gondoltam rákérdezek.

+7: Hol tart frissítésben? THX!

(#4124) tomee007007 válasza Valkűr (#4120) üzenetére


tomee007007
őstag

:C

Ez így nagyon brutálisan néz ki :D

(#4125) Peet91 válasza focvis (#4123) üzenetére


Peet91
aktív tag

Ha fontos a design, és belefér a felár akkor edge. Egy picit (tényleg csak marginálisan) de jobb az üzemideje az edge-nek.

Jelentős áresés esetleg a februári S7 bejelentés után fordulhat elő a szolgáltatóknál.

Jelen állapot szerint 5.1.1-nél tart.

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#4126) Valkűr


Valkűr
őstag

Elvileg jön ebben a hónapban a marshmallow is...

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#4127) icemad válasza Valkűr (#4126) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

A próféta szóljon belőled... :DDD

Gondolom az mm frissítés telepítésénél is kell majd FR.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#4128) madkiller válasza Valkűr (#4120) üzenetére


madkiller
őstag

Mi ennek a toknak a neve, hol vetted? Nagyon bejön föleg ha van más színbe is :)

(#4129) Valkűr válasza madkiller (#4128) üzenetére


Valkűr
őstag

Igen van többfajta színben. Luphie aluminium keret, de van több is.

[link]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#4130) Icetee válasza icemad (#4122) üzenetére


Icetee
aktív tag

A kamera ugyan az mint a sima S6-nál?

(#4131) icemad válasza Icetee (#4130) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Pontosan nem tudom, edge-nél két féle van. Nekem pocsék képeket csinál, meg sem közelíti a reklámanyagokban vagy a tesztekben levőket. De ez lehet az én bénaságom is... :U

Ami talán még a sima s6 mellett szól, hogy sokkal könnyebb hozzá fóliát vagy tokot szerezni. Az edgenél még az is gond lehet, hogy nem tudod úgy tartani, hogy valamelyik irányból ne tükröződjön a kijelző. Magának az edge kijelzőnek nem sok értelme van, haszontalan funkciókat lehet vele előhozni, szinte semmire sem jó.

Szóval az én véleményem az, hogy ha a külső számít, akkor s6 edge, ha a használhatóság, akkor s6. Ha jól emlékszem, akkor a feleségednek vennéd, szerintem vásárlás előtt menjetek el egy üzletbe, és fogja meg mindkettőt a kezébe. Hardveresen és szoftveresen nem nagyon van gond a telefonnal, összeségében elégedett vagyok az edge-el. Feleségemnek is az van, ő szereti nagyon.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#4132) focvis válasza icemad (#4131) üzenetére


focvis
veterán

A hsz. 2. fele szerintem nekem szólt. :)) Jó ötlet, holnap elnézünk az Alléba, ott talán megtapogatható a Samu szaküzletben.

Pontosítás: a feleségem veszi magának, nem tőlem kapja :N

[ Szerkesztve ]

(#4133) bounty123 válasza Icetee (#4130) üzenetére


bounty123
őstag

Ugyanaz a kamera, éppúgy 2-féle gyártóét szerelik be, de teljesen mindegy melyiket, mert mindkettő szuper képeket csinál. Nekem ismerősök az egekbe dicsérik mindig a fotókat, kirándulásokon nekem kell mindig fényképezni már :)

(#4134) Valkűr


Valkűr
őstag

Nálam baromi jó a kamera. Megkockaztatom, h van olyan jo mint egy kompakt gép képei. Az új szoftverrel még jobb lesz.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#4135) Gabes13 válasza icemad (#4131) üzenetére


Gabes13
tag

A kamera vélemènyt én is alá tudom támasztani. Írországba vásárolt telóm van vodás de számomra elég gyenge az eredmény, nem azt mondom hogy nagyon szar, de messze van attól amit vártam.

Stay Free-Stay Rebel! Fuck the systems!

(#4136) Icetee válasza Gabes13 (#4135) üzenetére


Icetee
aktív tag

Nekem egy Galaxy ALphám van még mellette, abba is 16Mpixeles optika van, de ez messze jobb képeket csinál :) Mint ha nem is telefonnal fényképezném. Persze eddig még csak jó fényviszonyokban fényképeztem vele, de tényleg hihetetlen a különbség.

(#4137) icemad válasza Icetee (#4136) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Az hogy 16 megapixeles, az tök mindegy... Semmit nem számít egy fénykép minőségénél.
Én először azt hittem, hogy csak az én telóm szar. De az asszonyé is ilyen képeket lő, szóval nem tudom...

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#4138) Valkűr


Valkűr
őstag

Leírtam másik telefonomról is másik topikban, hogy aki ezektől jobb képet akar akkor könyörgöm ne telefonnal fotózzon. A másik pedig, hogy tudni kell fotózni és nem ész nélkül kattogtatni és az automatizált menüt használni. Ott a manuális beallitasi lehetőség, nappal ISO 100-200 és jön majd a manuális záridő is. Nekem pedig egy normálisabb tükrös gépem van, már az is meglepő hogy egy telefonnal ilyen képeket lehet csinálni amire az S6 és az iPhone képes. Ezeket arra találtak ki, h az elkapott pillanatokat lefotozzuk, es nem arra, h profi fotokat csinaljunk vele amik jol mutatnak a 130 centis plazma tévén is. ☺

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#4139) icemad válasza Valkűr (#4138) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ezeket arra találtak ki, h az elkapott pillanatokat lefotozzuk

Én is ezt vártam volna, csak pont erre nem jó. Valami mindig bemozdul, vagy a kép egy része homályos lesz. Lehet játszani az isoval, záridővel, fókuszmóddal, stb. de annyi idő alatt előveszem a fényképezőgépet. (Ha nálam van... Pont ez a probléma, hogy nem mindig van nálam.)
Lőttem már az s6 edge-el használható tájképet, de mondjuk a fiaimat a játszótéren lehetetlen lefotózni vele....

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#4140) Valkűr válasza icemad (#4139) üzenetére


Valkűr
őstag

A rohangáló gyerekek megint más téma. Azt még egy jobb géppel is művészet elkapni ☺

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#4141) Icetee válasza Valkűr (#4140) üzenetére


Icetee
aktív tag

Van sorozatfelvétel, amivel elég jól el lehet kapni az ilyen pillanatokat. Bár igen, tudom, akkor 30 képből kell válogatni. De van ilyen sport mód is, ami csinál x képet és kiválasztja a szerinte legjobbat.

A megapixel tényleg nem számít. A legelső komolyabb kamerás telefonom egy Nokia N95 8GB-volt, ami akkor és utána is vert minden telefont a Carl Zeiss optikával. Azután volt egy pár telefonom, de egyiknél sem voltam megbékélve a képekkel. A legutolsó jó telefonom egy Galaxy S3-volt, amivel meglepő módon nagyon jó képeket tudtam csinálni. Majd keresek pár publikusat az archívumból és megosztom Veletek.

Eddig az S6 EDGE tetszik, de még csak pár napja van meg és még nem tudtam a kamerájával rendesen megismerkedni. De egyenlőre meg vagyok vele elégedve. Az Alpha isocell kamerát már túlszárnyalta :)

(#4142) Icetee válasza Icetee (#4141) üzenetére


Icetee
aktív tag

A képre ha rákattintasz jobb egérgombbal és ott rámész hogy kép megjelenítésem akkor nagyban is megnézheted.

Ez csak így random 3 kép amit fotóztam még az S3-al. Ha megnézed szépek a színek az élességgel sincs gond. Ha ránagyítasz, akkor olvasható a rendszám, pedig nem oda volt fókuszálva, stb.
Teljesen auto módban készültek. Ilyen egy jó telefon, amivel nem kell szórakoznod és jó fotókat csinálsz, amit esetleg szerkeszthetsz vagy nyomtathatsz A4-be is.

Kíváncsi vagyok ezzel a telefonnal milyen képek fognak majd készülni.
Nektek van valami jó publikus kép amit ezzel fotóztatok? :)

(#4143) mati12 válasza Icetee (#4142) üzenetére


mati12
senior tag

Pl:


(#4144) Gabes13


Gabes13
tag

Én sem azt várom el egy telefontól hogy fényképezőgép szintet hozza. De a kollegám s6 edge telója szebb képeket lő mint az enyém valószínű hogy a szenzor ugyanaz mint az enyém de látványosan szebb. Élesebb részeletesebb nem tudom az okát, gondoltam már rá hogy a szenzor szar vagy valami....

Stay Free-Stay Rebel! Fuck the systems!

(#4145) icemad válasza mati12 (#4143) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Na erről beszéltem...
Ennél jobb képeket én sem tudok csinálni. Akkor nem csak nálam van gond.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#4146) Icetee válasza icemad (#4145) üzenetére


Icetee
aktív tag

Ezek nem elég szépek? :)
Szerintem teljesen rendben van. A többi a beállításon múlik.
Volt Nokia 808-as telefonom, ami ugye a fotó király telefonok terén. Nálam nem igazán szuperált úgy ahogy vártam. Azt mondták hogy ahhoz hogy szép képeket csináljak vele, meg kell tanulnom fotózni :)
És tényleg van benne valami, mert akinek eladtam küldött pár képet és mint ha nem is azzal csinálták volna, mint amit én használtam ezelőtt :)

(#4147) Ákkk válasza icemad (#4145) üzenetére


Ákkk
addikt

Ezt a nemértem azért ezek képek elég ütősek egy telefontol.
A kevés fényt ez se szereti de kompakt gépek szintjén van már.
Ne egy dslr képességeit és minőségét várd egy telefontol.
A nagy előnye hogy ez mindig zsebben van. Egyébbként manuálba elég jó képeket lehet vele lőni.
Én elégedett vagyok vele.És ezt úgy mondom,hogy a csúcstechnikát a használom fotózásban a munkám során☺

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#4148) tomee007007 válasza icemad (#4145) üzenetére


tomee007007
őstag

Ezek jó képek. Nem is kicsit. Telefonos fronton a kamera képességei még mindig a TOP3-ban vannak.

(#4149) Apollo_21 válasza icemad (#4145) üzenetére


Apollo_21
addikt

Ezekkel a képekkel szerintem 0probléma...ha ennél jobb kép kell, ez a telefon nem a te társad..sőt akkor egyiksem.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#4150) mati12


mati12
senior tag

Én nem vagyok egy profi fotós,nekem sokszor kínai amit egy-egy kép elemzésekor mondanak a profik,de ha laikus szemmel nézem az S6 által készített képeket akkor semmi kivetnivalót nem találok bennük.. Élesek a képek,valósághűek a szinek és tükrözik a valóságot.
Amúgy a lentebb található képeket már a Google fotókról töltöttem le ami még esetleges minőségromlást is eredményezhet a tömőrítések miadt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.