Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-02-21 16:49:36

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S6 Edge - Mielőtt felteszed a topikban a kérdésed, kérünk olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) fermacht1994 válasza Harlequin (#3200) üzenetére


fermacht1994
aktív tag

Kilóg belőle a kamera.
Az nem valami jó.

Feri

(#3202) Harlequin válasza fermacht1994 (#3201) üzenetére


Harlequin
tag

(#3203) bdani94


bdani94
tag

Sziasztok!

Beléptem Én is a S6 Edge felhasználók körébe!:) Milyen tokot illetve fóliát ajánlanátok hozzá?
Van amit érdemes tudni róla? :)

Kütyük: Matebook d15 Samsung Galaxy S23 Galaxy Tab S8

(#3204) tomee007007 válasza bdani94 (#3203) üzenetére


tomee007007
őstag

Üdv a Klubban! :C

Fóliánál vigyázni kell, kijelző miatt sok feljön, de van pár bevált márka, javaslom, keress vissza. Én nem használok fóliát, a nélkül is jól bírja. Tokot persze érdemes, gyárilag van jó pár flip tok, nagy a választék hátlap/szilikon tokokból, néhány eldugott boltban pedig van méretpontos bőr belebújtatós tok is...
Milyenben gondolkozol?

Amit érdemes tudni, hogy remek kis telefon :D

(#3205) 4850 oc válasza tomee007007 (#3204) üzenetére


4850 oc
aktív tag

:D

(#3206) badxgirl


badxgirl
aktív tag

Sziasztok.
A BLE (low energy bluetooth) nektek is harmat gyenge?
Van egy alcatel watch-om, képes 30-40 cm-es távolságokból is eldobni a kapcsolatot...tulajdonképpen többet van bontva a kapcsolat mint amennyit megy...azt hittem az óra a ludas, de most a napokban olyan e-cigi modot vettem ami BLE-n kommunikál a telefonnal, és ugyanez. Program szerint maxon van a kapcsolat erőssége erre gondol egyet leugrik 1 csíkra vagy nullára..mindezt úgy hogy a telefon és a mod közti távolság 30 cm és nem nő a távolság a kapcsolat gyengülésekor...bosszantó...mi lehet a ludas? Találkoztatok már ilyennel?

[ Szerkesztve ]

(#3207) Dávcy


Dávcy
csendes tag

én egy kicsit gyorsabbnak érzem a telefont ezzel a 77 MB frissítéssel, főleg amikor az edge felületet hívom elő ,nem tapasztalom a korábbi laggolást!

:C

(#3208) Cold5 válasza badxgirl (#3206) üzenetére


Cold5
senior tag

Nekem egy Bluetooth fülessel (Plantronics M55) teljesen ez van. Zsebembe a telefon, füles a fülembe és borzasztó a kapcsolat... :(( :(((

[ Szerkesztve ]

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#3209) InHell válasza badxgirl (#3206) üzenetére


InHell
senior tag

Szia.
Én egy Xiaomi karkötővel használom, azaz 0-24 be van kapcsolva, én nem tapasztalok semmi problémát.

< béna duma helye >

(#3210) torrrent


torrrent
aktív tag

Én az edge képernyőnél a beállításoknál ott is tudtam frissíteni, de lehet, hogy ez nem új. :)

(#3211) tomee007007 válasza torrrent (#3210) üzenetére


tomee007007
őstag

Ha jól emlékszem ez az új frissítés előtti sw-ben is megvolt...

(#3212) themrbmen


themrbmen
újonc

Sziasztok!

A mai nap egy használtárusnál vásároltam egy ilyen telefont.

A telefon sajnos feltört, kikódolt. Ezt egy gyors szoftverfrissítésnél jöttem rá, nem engedi, azt írja, hogy jogosulatlanul feltörték. Bedugtam a számítógépbe, sajnos nem jelenik meg sehol a telefon, csak tölti a gép...

Tudnátok segíteni, hogy érzékelje a gép, valamint tudjam frissíteni? (Házi barkácsolásban)

Ezer köszönet :))
Bmen

[ Szerkesztve ]

(#3213) bdani94 válasza tomee007007 (#3204) üzenetére


bdani94
tag

Üdv! :)

Köszönöm szépen! Számomra is eddig ez jött át hogy egy nagyon pöpec összerakott ketyere :) z
Hát Fóliábol átlagba üvegfóliákat használatom mindegyik készülékemnél ( S3, S4, Note2, Xperia P) De itt azért felmerül a kérdés hogy értelme van-e és hogy gyártanak hozzá-e? Tokba vagy Flip Tokba Gondolkodok vagy Amolyan szilikon érdekelne csak nem nagyon láttam olyat amire azt mondanám hogy szép :)

Kütyük: Matebook d15 Samsung Galaxy S23 Galaxy Tab S8

(#3214) kakuk100 válasza themrbmen (#3212) üzenetére


kakuk100
őstag

Szia! Én azt hiszem, hogy csak rootolva volt a telefon. Kéne csinálni egy wipe fakcori rese-tet és egy gyári visszaállítást és lehet, hogy utána már lehet majd frissíteni Odinnal.

(#3215) tomee007007 válasza bdani94 (#3213) üzenetére


tomee007007
őstag

Mint írtam, nincs személyes tapasztalatom fólia vagy üvegfólia esetében, de bírja a gorilla glass, ha egyébként is flip tokban tartod, akkor viszont jogos a kérdés :)
Flip tok esetében érdemes szétnézni a gyári Samsung tokoknál, de javallott megkérdezni itt a fórumban, hogy az adott típussal van e valakinek tapasztalata...ahogy az elmúlt 1-2 évben olvasom a fórumtársak tapszatalatait, néhány gyári samu tok a mindennapi használat során sérthetik a telefon házát, vagy a kijelzőt. Nem merem 100%-ra mondani, de mintha S6 edge esetében is lenne ilyen típus. Szilikon/tpu hátlapnál a Spigennek vannak minőségi, masszív tokjai, ha esetleg átlátszó tokban gondolkozol abból vettem anno egy olcsóbbat, egész minőségi, bár ilyen is van a Spigennek, csak 2,5x annyiba kerül, nem tudom az megéri e a felárat.. Ennél a telefonnál az a bajom hogy sajnálok bármit rárakni, ahhoz túl szép :D
Javaslom itt nézz szét.

(#3216) KovA válasza themrbmen (#3212) üzenetére


KovA
tag

Hello..

Töltsd le a SmartSwitchet ha windowsod van. Installáld fel. Utána dugd rá a telefont a gépre, várd meg míg felismeri felteszi a drivereket, azután a SmartSwitchben próbalhatsz esetleg egy SW frissitést ...

Én így probálnám elsőre :)

https://kova.hu/konfig

(#3217) Wapmester válasza KovA (#3216) üzenetére


Wapmester
senior tag

Ha jól tudom a root miatt nem kap OTA frissítést továbbá a samsung pay sem használható root után, de Odin-al gond nélkül frissíthető manuális módon a készülék.

(#3218) KovA válasza Wapmester (#3217) üzenetére


KovA
tag

Ha a root a gond valóban nem kap OTA frissítést, akkor csak ODIN a lehetséges megoldás, de mivel a gépe sem látta a telefont, ezért szerintem érdemes SmartSwitchel kezdeni, mert az legalább a drivereket is felrakja.

Ha már az SS látja a telefont akkor jöhet az ODIN :)

https://kova.hu/konfig

(#3219) Wapmester válasza KovA (#3218) üzenetére


Wapmester
senior tag

A driverek mindenképpen kellenek, de ha jól tudom a smartswitch is visszautasítja a frissítést a root miatt igaz még nem próbáltam ilyesmit, de a driver miatt érdemes meghagyni a SS-et aztán feltolni Odin-al a legújabb szoftvert, az OTA sokszor úgyis későn érkezik.

(#3220) 4850 oc


4850 oc
aktív tag

Az új frissítés óta mint ha jobb lenne a memória kezelés..
Szerintetek??

(#3221) Wapmester válasza 4850 oc (#3220) üzenetére


Wapmester
senior tag

Próbáld ki :)

(#3222) 4850 oc válasza Wapmester (#3221) üzenetére


4850 oc
aktív tag

Hogyan?? :U

(#3223) Wapmester válasza 4850 oc (#3222) üzenetére


Wapmester
senior tag

Nagyon egyszerű, nyitogass meg dolgokat, böngészőt, játékot, alkalmazásokat, legalább 10 dolgot aztán térj vissza a legelső megnyitott dolgoghoz az alkalmazásváltóban ha újra tölti akkor nem javult, 6-8 dologig ment általában a frissítés előtt afelett már újratöltötte a megnyitott régebbi dolgokat.

(#3224) 4850 oc válasza Wapmester (#3223) üzenetére


4850 oc
aktív tag

Sajnos 10-nél újratölt...... :(((

(#3225) Katsu


Katsu
aktív tag

Sziasztok,

Nem találtam jobb helyet a kérdésemnek. Van a családban 2db s6 edge. Az egyik független, a másik T-mobile. A függetlenbe voda kártya van. Most kijöttünk Erdélybe és csatlakoztunk egy itteni wifihez. Nyilván egy helyi szolgáltató adja alatta az internetet. A play áruházba belépve viszont azt vettük észre, hogy a fizetős alkalmazásoknál a független teló HUF-ba, a függő RON-ba írja ki az árakat. Ráadásul van egy alkalmazás, amit emiatt nem is talál meg a függő készülék. Ez pedig a prémium egészségkártya app. Gondoltam, akkor majd laptopról belépve kiküldöm a telefonra. De ott is ugyanez a helyzet. Ha átlépek a másik google profilba, ott megtalálom az alkalmazást.
Van valakinek ötlete, hogy ez mitől lehet vagy mit kéne állítanom? Mindkét fiók magyarra van állítva.
Nem érzem magam hülyének ezekhez a dolgokhoz, de ez most kifog rajtam.
Előre is köszönöm.

Üdv: Katsu

(#3226) Wapmester válasza 4850 oc (#3224) üzenetére


Wapmester
senior tag

10 dolgot azért nem igazán használ senki sem egyszerre szerintem elég, persze lehetne jobb is :)

(#3227) Favilla


Favilla
tag

Sziasztok! Milyen tokot ajánlotok, egy olyan személynek, akinek néha-néha kiesik a kezéből a telefon és fontos, hogy szép maradjon a tokkal is!

(#3228) Wapmester válasza Katsu (#3225) üzenetére


Wapmester
senior tag

A kártyafüggő átáll a helyi hálózatra ami ugye román, az általad említett alkalmazás csak magyarországra lehet korlátozva ezért szerintem használd a böngészős verziót, hisz ezek az alkalmazások is az alapján készülnek, biztosan van hivatalos weboldaluk. De ha megy a független telefonon miért nem azon használod?

[ Szerkesztve ]

(#3229) guriga1234 válasza Favilla (#3227) üzenetére


guriga1234
addikt

Olyat, amit nyakba lehet akasztani. Akkor sem lesz baja a telefonnak, ha kiesik a kezéből, mert a nyakpánt megfogja.

(#3230) Katsu válasza Wapmester (#3228) üzenetére


Katsu
aktív tag

Szia,

Köszi a választ. Én is ilyesmire gondoltam. Ki lehet kapcsolni ezt az átállást?
Azért nem használom a független telefonon, mert az az enyém. A függő meg a páromé. Neki van rá szüksége. A böngészőben nem tudunk telefonról valami miatt belépni. Hiába írjuk be a szükséges adatokat. Persze minden más oldal hibátlanul fut. Az oldalon meg csak egy link van a play áruházra. Azt használva meg nem találunk semmit a függő telefonon. Ördögi kör. :-)

Üdv: Katsu

(#3231) Favilla válasza guriga1234 (#3229) üzenetére


Favilla
tag

Azért az egy felnőtt emberen hülyén néz ki.

(#3232) csutizs


csutizs
tag

Nem rossz :-)

[ Szerkesztve ]

(#3233) guriga1234 válasza Favilla (#3231) üzenetére


guriga1234
addikt

Mi a fontos? Hogy ne ejtse le, vagy hogy ne nézzen ki hülyén?
Persze lehet úgy is, hogy odafigyel, hogy ne ejtse le. Ha erre képtelen, akkor ki is nézhet hülyén.

(#3234) Favilla válasza guriga1234 (#3233) üzenetére


Favilla
tag

De van hogy hiába figyel oda, mert nő és kapkod. Olyankor előfordul mindenkivel. ezért lenne jó egy olyan tok ami jól védi.

(#3235) Wapmester válasza Katsu (#3230) üzenetére


Wapmester
senior tag

Úgy tudom nem befolyásolható a dolog, nem lehet kikapcsolni, esetleg a neten ilyen apk letöltő oldalakkal lehetséges hogy le tudnád tölteni, de gyanítom, hogy román IP címmel használhatatlan lesz az alkalmazás is talán pont emiatt nem tudtál belépni a webes felületen sem, kizárólag magyar IP címre lehet korlátozva a oldal is és ezáltal az alkalmazás is.

(#3236) Dávcy


Dávcy
csendes tag

egész jó lett az üzemidő! :)

(#3237) Wapmester válasza Dávcy (#3236) üzenetére


Wapmester
senior tag

A legfontosabbat hagytad ki, a kijelző időt, hisz az fogyaszt legtöbbet.

[ Szerkesztve ]

(#3238) Katsu válasza Wapmester (#3235) üzenetére


Katsu
aktív tag

Hali.

A független telefon is román IP címmel van és az működik. Inkább a fw különbséget tudom okolni. Lehet felrakok rá egy független fw-t, ha a párom engedi. :-) Hisz mégis csak az ő mobilja. :-) Minden esetre köszönöm az ötletelést. Bár most hogy belegondolok nem biztos hogy a telefon a ludas. Hisz ha a laptopról bejelentkezek az ő google fiókjába, akkor ott is jelentkezik ez a különbség a play áruházban.

Na mindegy. Kiderül ha hazaértünk. :-)

Üdv: Katsu

(#3239) Wapmester válasza Katsu (#3238) üzenetére


Wapmester
senior tag

az ip címet a webes play áruház is érzékeli, nem lehet hogy a google fiók nyelvi beállításait kellene megnézni?

(#3240) kakuk100


kakuk100
őstag

Sziasztok! Aki feltette már a XEH rom-ot attól kérdezem, hogy a PC kód megint portugál?
Köszi. :Y

(#3241) freezespider


freezespider
tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék.
Két hete vettem az edge -et, és nagyon szeretem, de vannak apró hibák amik zavarnak.
Az első két napban tökéletesen működött az edge képernyő. Pontosabban ha lezárt képernyőnél megsimítom a szélét, akkor mutatta az időt. Két nap után ha ezt akarom, akkor csak frissít, és frissít ....
Mi lehet a gond?

(#3242) kakuk100 válasza kakuk100 (#3240) üzenetére


kakuk100
őstag

Elnézést, de nem írtam, hogy a COI9- es XEH romra gondolok ami ma jelent meg.

(#3243) Katsu válasza Wapmester (#3239) üzenetére


Katsu
aktív tag

Értem én, hogy érzékeli, de mindkettőnk fiókját ugyanarról a gépről néztem. A nyelvi beállításokat ellenőriztem. Magyar. Holnap este tudok majd többet. Mert akkor már otthon leszünk. ;-)

(#3244) Wapmester válasza Katsu (#3243) üzenetére


Wapmester
senior tag

Remélem sikerül megoldani :)

(#3245) Wapmester válasza freezespider (#3241) üzenetére


Wapmester
senior tag

Próbáld meg kikapcsolni az edge funkciót teljesen aztán indítsd újra a telefont, mennie kéne a funkciónak.

(#3246) badxgirl


badxgirl
aktív tag

Amúgy valaki szaki világosítson már fel. Pár hónapja használtan cettem a telót. Független de szerintem nem gyárilag hanem függetlenítve lett mert vodás appok voltak rajta. Ugyanakkor be és kikapcsoláskor semmi voda csak a gyári boot kép...tegnap jött 91 megás frissítés.
Bemásolom a phone info appban lőtt képeket. Kérdésem az volna hogy ez gyári független vagy függetlenített? Ha nrm gyári független akkor gondolom vodás? És magyar piacra szánt vagy kintről származhat? Egyáltalán a rom rajta a legújabb vodás vagy mégis mi? Mert nálatok egész más build számokat látok...
Köszi előre is és bocsi ha idióta kérdések de ehhez nem értek.



(#3247) fermacht1994 válasza badxgirl (#3246) üzenetére


fermacht1994
aktív tag

VDH=Vodafone Hungary. Valószínű, hogy utólag lett függetlenítve vagy romot cseréltek odinnal.

Feri

(#3248) themrbmen


themrbmen
újonc

Sziasztok!

Még mindig én vagyok... Előbb már csináltam egy kisebb bakit, de szerencsére valahogy megoldottam.

Nos a gépem még mindig nem ismeri fel a telefont, pedig a drivereket letöltöttem már.. Nem vagyok egy nagy felhasználó, nincsenek igényeim, de szeretném élvezni az Android 5.1-et a telefonon, valamint a képeimet is egyszerűen szeretném feltenni a gépre.

A root jog nekem nem kell, hogyan lehetne ezt "elveszteni"? Addig már eljutottam az előző hozzászólások alapján, hogy talán a Gyári adatok visszaállításánál egy factory resetet csinálni, utána pedig újból egy gyári visszaállítást... de így szerintetek tényleg sikerülne majd összedugni a telefont a géppel?

Nem vagyok egy zseni, ne haragudjatok, eddig nem kellett ilyet csináljak, csak egy fasza telefont szeretnék.. :)

[ Szerkesztve ]

(#3249) badxgirl válasza themrbmen (#3248) üzenetére


badxgirl
aktív tag

Szerintem csak behoztad a download módot, szimpla ki be kapcs kell neki és kész, de azért várd meg mások válaszát is...ha nem ez van, nem szeretném ha miattam rontanád el

Szerk.: hang le+home+power a download mód. Megneztem...simán kapcsolt ki majd be...nem lesz baja...ez a download mode akkor kell ha odinnal akarsz szoftvert húzni rá...
Recovery az hang fel+home+power
De javaslom következő nekifutás előtt még olvass kicsit, nem hiszem hogy így kellene rootot megszüntetni...
Hacsak nem download módban újra húzod odinnal de akkor mindrn adat elveszik és ahhoz kell a gépre odin, letoltott szoftver és telepített driverek.

[ Szerkesztve ]

(#3250) themrbmen válasza badxgirl (#3249) üzenetére


themrbmen
újonc

Köszi, egy gyors keresés és egy videó segített amit találtam róla!
(Csak nagyon megijedtem..)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.