Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-02-21 16:49:36

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S6 Edge - Mielőtt felteszed a topikban a kérdésed, kérünk olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4651) KovA válasza tangiers (#4650) üzenetére


KovA
tag

Az a vicc hogy nálam is volt egy időszak mikor a google szolgáltatások 20-30% körül ették az aksit ... mint kb nálad .. 3-4 hete ,,, de úgy kb 2 hete elmúlt azóta kb az az általános amit leírtam ...
közte nem volt semmi patch vagy frissítés arra emlékeznék,
mondjuk a programok amiket használok uptodate-k folyamatosan .. és tudom egy csomó olyan is fent van amit nem használok .. csak energiám nincs nekiállni ezzel foglalkozni mostanában . :)

https://kova.hu/konfig

(#4652) tangiers válasza KovA (#4651) üzenetére


tangiers
tag

Jól van, köszönöm mindenkinek a véleményeket, tapasztalatokat megpróbálok még türelemmel viseltetni. Addig is itt okosodom nap mint nap. :)

[ Szerkesztve ]

(#4653) spanglee001


spanglee001
addikt

a wireless töltők, nem károsítanak semmit minden frankó velük? mekkora árammal töltenek, ritka az amelyiknél megvan adva. van ebayon már 600ft ér vezeték nélküli töltő :DDD de a gyári samsung 2k a fast charge 3k ami magyarba legolcsóbban 13k :F nincs s6om amúgy csak jövőhéten veszem át az s7et, és gondolom sok eltérés nincs köztük.

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#4654) kmóricka válasza tangiers (#4640) üzenetére


kmóricka
aktív tag

Hali, figyelj a huaweinél is ez van...a p8on mindig ott volt a google szolgáltatások az első helyen és nem rontotta nálam az üzemidőt..., az edgenél szintén az első dettó..., romlik az üzemidő is??? Ha nem, akkor sztem ne foglalkozz vele...a samsung se tud vele sztem mit kezdeni...ez nem a telo hibája...

(#4655) mazsi70 válasza spanglee001 (#4653) üzenetére


mazsi70
senior tag

Én Nokia DT601-et használok az S6 Edgehez .Tökéletesen működik vele gyors töltés módban .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#4656) fermacht1994


fermacht1994
aktív tag

Ha a telefonomon gyári 6.0.1 van vissza tudom rakni odinnal az 5.1.1-et? Knox ugrás nélkül? Mert ma viszem szervízbe. T-s a teló és angol 6.01-van rajta.

Feri

(#4657) badxgirl válasza tangiers (#4650) üzenetére


badxgirl
aktív tag

Wifi egész nap bekapcsolva, ha elejti a jelet akkor 4g mobilnet de ez ritka. Kijelző fényerő felesen, gmail, facebook szinkronizálás be, messenger szintén.
Sokat böngészek, facebook, instagram, és rengeteg játék(8ballpool)...
Kijelzőidő 5.1-en 2.5-3 óra volt most a 6.0-án mindig 4-4.5 óra. De van hogy ezt a 4 óra kijelzőidőt 8 óra futás alatt belerakom.
Nálam a play szolgáltatások 2-3 %, a játék, facebook, chrome általában 1-1 százalék, főfogyasztóm a kijelző átlag 60% körül.
Délben este töltöm szóval napi kétszer, de hasznalom is és ennyi játék mellett nem csoda szerintem.
Ha sok a dolgom vagy rohangálok erre arra és nem érek rá egész nap a telefont nyúzni akkor simán kihuzza reggeltől estig 1 töltéssel.

Annak pedig külön örülök hogy a 6.0-val drasztikusan nőtt a kijelzőidőm :D

(Fuggetlenitett vodás 32gb edge, legelsőnek megjelent uk 6.0-ás rommal)

(#4658) Ákkk válasza fermacht1994 (#4656) üzenetére


Ákkk
addikt

Nem fogod tudni visszarakni ha sikeres is lenne a knox ugrik.
Vidd el így majd a szervíz megoldja a lényeg a knox 0.0.

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#4659) znagy69 válasza Ákkk (#4658) üzenetére


znagy69
őstag

Gondolom a tapasztalatod alapján írod ezt.

(#4660) madkiller válasza tangiers (#4652) üzenetére


madkiller
őstag

Több telefonomnál is időnként feltámadott és valszeg még felfog támadni a google szolgáltatások láz.
Ilyen az android.

(#4661) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Sziasztok!

S7 Edge-hez szeretnék Wireless töltőt. Lehetőleg állót, hogy az asztalon is lássam a kijelzőt. Van esetleg ajánlott eszköz, ami sokaknak bevállt, vagy az ebay-en bökjek rá arra ami árban/kinézetben tetszik és vegyem meg bátran?
Mit kell még nézni? Mekkora a min/max kimenő teljesítmény, ami elfogadható?

Van-e ezeknél is gyorstöltési funkció?

Előre is köszi a segítséget! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#4662) fermacht1994 válasza Ákkk (#4658) üzenetére


fermacht1994
aktív tag

Rendben. :) Nem a TMX-hez küldöm, hanem beviszem a Nyugatinál lévő Samsungba. Úgy néz ki, hogy micro usb csere lesz. Megnéztem youtube-on a videót, jól szét kell barmolni a telefont. :W :O

Feri

(#4663) tangiers válasza badxgirl (#4657) üzenetére


tangiers
tag

Köszi,köszi.
Látom Te is használod rendesen a készüléket, de hát erre van. Mivel többiek is osztják azt a véleményt, hogy ez nem telefon hiba hanem időnként előjön meg Android marhaság adok időt, hogy beálljon a rendszer nálam is. Tudom nincs két egyformán belakott telefon sem, de azért fő paraméterek megegyezhetnek.

(#4664) halig12 válasza fermacht1994 (#4662) üzenetére


halig12
tag

Vissza lehet tenni az 5.1.1-et, pár hozzászólással visszább írtam, hogy hogyan kell...

Ha gyári 6.0.1-et tettél fel, akkor tökmindegy, nem fog belekötni a szerviz.

A knox a lényeg, csak azt nézik meg downloading módban.

(#4665) halig12 válasza Ákkk (#4658) üzenetére


halig12
tag

Miért írsz olyat, ami nem igaz?

Vissza lehet rakni sikeresen, és nem ugrik a knox.

(#4666) beteg


beteg
őstag

Pár napja lejött egy kisebb frissítés a párom s6 edge-ére. Azóta mint a barom úgy merül! Éjjel 100- ról 7 ora alatt 15-re, nappal használat közben pár ora alatt. Csak google szolgáltatásokat írt, mint ami sokat fogyaszt, de nem segített, hogy letiltottam őket.
Van ötletetek?

Csak futni kell!

(#4667) tangiers válasza beteg (#4666) üzenetére


tangiers
tag

Ha vissza olvasol pár hsz-t. én is ugyanezzel a problémával küzdök, jelenleg eredménytelenül. Ha találsz megoldást szólhatnál itt. Köszi :)

(#4668) beteg válasza tangiers (#4667) üzenetére


beteg
őstag

Bocs, csak kb 10-et olvastam vissza :R de akkor majd mondom, ha találok valamit!

Csak futni kell!

(#4669) halig12 válasza tangiers (#4667) üzenetére


halig12
tag

Ha belépsz a Beállítások-Fiókok-Google menübe, akkor ott minden be van kapcsolva?

Sok-sok szinkronizálás van ott... lehet azok ragadnak be, nem?

(#4670) Ákkk válasza halig12 (#4665) üzenetére


Ákkk
addikt

Mert az nem működik. 2 alkalommal próbálva vodás romrol.
Ha estleg lehalt a rom talán sikeres amúgy minden esetben fail.
Rossz usb aljzattal meg még addig se jutna el.☺
De legyen úgy.

[ Szerkesztve ]

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#4671) halig12 válasza Ákkk (#4670) üzenetére


halig12
tag

Legalább 20szor downgradeltem már Samsung telót.

Az S6 Edge-t, tegnap kétszer.

Tudni kell hogyan kell, ennyi az egész. És nem ugrik a knox. Kb. 20-30 hozzászólással visszább leírtam, hogy hogyan kell.

De legyen úgy, ahogy Te írod ;)

Sőt rá lehet tenni bármilyen ROM-ot - függetlent, szolgáltatósat - bármilyet, a lényeg, hogy a teló típusához való legyen (G925F) a sammobile-on.

A rossz USB aljzattal egyetértek, de akkor sincs semmi, ha ROM írás közben megszakad a kapcsolat... :)

[ Szerkesztve ]

(#4672) Valkűr


Valkűr
őstag

Előjött az első S6 edge hiba. Tegnap még hasznaltam a mobilnetet, majd kikapcsoltam és rá pár órára ismét hasznslni szerettem volna, de nem kapcsolja be a mobilnetet, az ikonja sem jelenkk meg.Valakinek otlete.?

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#4673) Kasya válasza halig12 (#4671) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ugy tudom (csak felvetesnek), hogy OTA verziofrissites utan nem lehet downgradelni knox ugras nelkul. Nem lehet, hogy neked nem volt OTA update verziougras?

(#4674) halig12 válasza Kasya (#4673) üzenetére


halig12
tag

Amennyiben az Odin nevű programot használod, és letöltesz egy egyel korábbi firmwaret, akkor az OTA frissítést is lehet downgradelni.

Pl. OTA-n felment a 6.0.1, de nem tetszik, akkor letöltöd az 5.1.1-et és ODIN-nal felrakod. (DE ekkor WIPE Data és Cache kell, mert folyamatosan újraindulgat a teló! Újraindulgatás közben nyomni kell a hangerő fel, home és power gombokat, majd kiválasztani wipe data, utána wipe cache. Adatvesztés lesz ekkor, előtte - downgrade előtt - érdemes menteni ami kell!)

Csináltam már ilyet is a Galaxy Alphan. Knox nem ugrik.

[ Szerkesztve ]

(#4675) Kasya válasza halig12 (#4674) üzenetére


Kasya
nagyúr

Lehetseges, en is igy gondolom, de XDA-n hallottam mar ezt is azt is. Eddig ugy tunt, hogy az OTA foverziofrissitesek nehezitettek meg a dolgot.
Bar nekem is ment eddig minden Odinnal.

(#4676) halig12 válasza Kasya (#4673) üzenetére


halig12
tag

Sőt rootolni és unrootolni is lehet a telókat bizonyos firmware-nél, úgy, hogy nyoma se legyen a rootnak és Knox sem ugrik :)

(#4677) subset válasza Valkűr (#4672) üzenetére


subset
senior tag

"Edge hiba"
Azért ez egy kicsit elnagyolt kijelentés.
Nálam még működik az összes kapcsoló és meg is van mind....

1., Reboot...
Ha ennyi nem segít:
Full wipe

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

(#4678) halig12 válasza Kasya (#4675) üzenetére


halig12
tag

Persze XDA-n... ha custom ROM-ot akarsz, és azzal mesterkedik az ember, na akkor igen, Knox ugrik.

ODIN és a sammobile-os firmware az a biztos :)

(#4679) Kasya


Kasya
nagyúr

Basszus, most nezem, hogy ennyi ido utan itt meg mindig nincs topikgazda es topikosszefoglalo? :B
Bar igaz, hogy a hsz-ek szama is csak otode az S6-hoz kepest.

(#4680) subset válasza halig12 (#4678) üzenetére


subset
senior tag

Nem értem, hogy ez miért nem világos mindenkinek.... :F
Aztán persze meg vannak lepődve az emberek, ha ezt meg azt csinálja a készülékük.

Használj Te is szabad szoftvert !

(#4681) Valkűr válasza subset (#4677) üzenetére


Valkűr
őstag

Ujra inditottam már többször is, semmi előjele nem volt a hibának. Egyszerűen másodjára azota sem tudom bekapcsolni a mobilnetet. A gombja azt jelzi bekapcsoltam, de nem kapcsolódik be.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#4682) subset válasza Valkűr (#4681) üzenetére


subset
senior tag

A "beállítások" - "az eszköz névjegye" - "állapot" - "sim k. állapota" mit mond ?

illetve:

"beállítások" - "mobilhálózatok" - "hálózati mód"
alatt próbálj meg mást beállítani, mondjuk "csak gsm", hogy akkor mi történik...

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

(#4683) Valkűr válasza subset (#4682) üzenetére


Valkűr
őstag

hogy hogy mit mond? Ott azt irja mobil hálózat szétkapcsolva, pedig be van kapcsolva. A Csak GSM sem csinál semmit

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#4684) halig12 válasza Valkűr (#4683) üzenetére


halig12
tag

Ha bemész a recoverybe.. de ezt Te tudod, hogy megcsinálod-e.

Teló kikapcsol, majd egyszerre Hangerő fel + középső gomb + bekapcs gomb.
Tartani kell elég sokáig mire bejön.

Ott van olyan, hogy Wipe Cache (hangerő gombokkal lehet lépkedni és a bekapcs gombbal "entert" nyomni.) Azzal nem vesznek el az adatok, de kipucolja az ideiglenes szarokat.
Én még megpróbálnám ezt is mielőtt gyári visszaállítás lenne a következő lépés (Wipe data).

(#4685) mati12 válasza halig12 (#4674) üzenetére


mati12
senior tag

Nem tudom feltünt-e már neked,hogy ez a Samsung Galaxy Edge fórum és nem a Samsung Galaxy Alpha. Felelőtlenül irogatsz itt mindenféle hülyeséget (rootolás knox ugrás nélkül stb.)magadat nagy szakértőnek feltüntetve,majd a szakértelmedet megerősítve azzal,hogy te már ezt meg azt csináltad a Samsung Alphán.
Tájékoztatnálak,hogy a két készülék nem ugyanaz még ha a rajtuk található logo számodra egyezést is mutat.
Vannak itt a fórumon olyan tagok akik kevésbé járatosak a telefonok romolgatásában,biztos nagyon örülnének neki ha a te felszines viszont annál meggyőzőbb kijelentéseid alapján féltéglát csinálnának a telefonjukból.
De gondolom erre is meglenne a válaszod....,"ja én a Samsung Alphára gondoltam."

(#4686) halig12 válasza mati12 (#4685) üzenetére


halig12
tag

Figyelj ide, Te engem ismeretlenül ne oktass, meg minősítgess, főleg hiányos tudásoddal meg a tapasztalatoddal!

Mert Te szakértő vagy?

Vagy ez milyen fórum, nem lehet írni ilyen dolgokról, hogy én mit csináltam?
Ki vagy Te?

[ Szerkesztve ]

(#4687) spanglee001 válasza halig12 (#4686) üzenetére


spanglee001
addikt

de s6 edgén csináltad? :F

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#4688) halig12 válasza spanglee001 (#4687) üzenetére


halig12
tag

S6 Edgem van, csináltam rajta downgrade-t igen.

(OTA-s frissítésre ezen még nem csináltam downgrade-t, de az emlegetett Alphan működött, és nem tudom miért lenne az S6 edge-nél különbség, mikor a Samsung az Odinnal engedi a firmware cserét tökmindegy, hogy az OTA volt, vagy Odinnal volt. Sőt pl. a TMX-ben van kirakva gép is, ahol frissítgeni lehet.)

Egyébként meg nem írom le ezeket ezentúl, ha ennyire bántja itt egyesek egóját, böngéssze ki mindenki, ahonnan akarja :)

[ Szerkesztve ]

(#4689) N.otorious


N.otorious
senior tag

6.0.1 et nem lehet 5.1.1 downgradeelni a bootloader miatt, és ebben az esetben a full wipe sem oldaná meg a bootloop problémát.

[ Szerkesztve ]

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#4690) halig12 válasza N.otorious (#4689) üzenetére


halig12
tag

Jó oké feladtam :O

Tegnap akkor nem is csináltam ilyet, csak álmodtam :C

Sziasztok!

Jó szórakozást! :R

(#4691) N.otorious válasza halig12 (#4690) üzenetére


N.otorious
senior tag

Én értem amit mondasz, de 6 ról 5 re cinkes...esetleg 4 fileossal, knox ugrással biztos jó, de 0x0 val nem hinném.

[ Szerkesztve ]

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#4692) tangiers válasza halig12 (#4669) üzenetére


tangiers
tag

Köszönöm, megnéztem természetesen a fiók beálításban a szinkronokat. A nagyja le van tiltva, de névjegy, gmail, és a naptár szinkronra szükségem van napi szinten. Ezeket nem akarom naponta kapcsolgatni. A többit feleslegesnek tartom én is. :)

[ Szerkesztve ]

(#4693) mati12 válasza halig12 (#4688) üzenetére


mati12
senior tag

Nem bántja itt semmi senki egóját,csak az ha valótlanságokat állítanak 100%-os meggyőződéssel.
Pl.ez is : [link]
Működik ez az S6 Edge esetében,kipróbáltad,tudsz hozzá csatolni egy linket.....?
Nem...!
Akkor meg minek leírni ide ilyeneket...?

[ Szerkesztve ]

(#4694) Kasya válasza mati12 (#4693) üzenetére


Kasya
nagyúr

A root tudtommal csak 5.0.x verzio alatt mukodik knox ugras nelkul. Tehat a megjeleneskori verzioval.
Aztan lehet valami valtozott, azt szivesen olvasnam, mert en nem talaltam azota erre infot :)

[ Szerkesztve ]

(#4695) halig12 válasza Kasya (#4694) üzenetére


halig12
tag

Ezt írtam én is, hogy bizonyos verzióval.
Le sem írtam direkt, hogy pontosan mivel, de mindegy.

Nem vitatkozom tovább.

(#4696) halig12 válasza mati12 (#4693) üzenetére


halig12
tag

Nem írok több ilyet ide nyugi.

Megmaradunk a hol találom a kijelző világosítását problémánál részemről.

(#4697) Kasya válasza halig12 (#4695) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nem kotozkodeskepp, de a "bizonyos firmware" eleg tag fogalom.
Csak az S6 eu-s verziohoz 823 firmware van.
Csupan pontositottam, mielott nagyon belelendulnenek egyesek abba, hogy root utan kutatgassanak, vagy probalkozzanak. :R

(#4698) KovA válasza mati12 (#4693) üzenetére


KovA
tag

Bocsánat hogy közbeszólok...
... de a megjelenéskori romot (OC3/OE2) lehetet rootolni knox ugrás nélkül .. méghozzá a pingpong root -al ..
Én is úgy használtam sokáig miután megvettem ..

Az utána következő romokban már befoltozták a kiskaput ami ezt engedte azóta nincs knox ugrás mentes root.

Szerk .. :
fejlesztői bootloaderrel letehet rootolni az utana következő romokat is egy darabig de akkor nem müködött ujlenyomat szenzor.

Egyébként íme a korai xda-s link a témában ...

[ Szerkesztve ]

https://kova.hu/konfig

(#4699) Markizmark válasza halig12 (#4696) üzenetére


Markizmark
addikt

Ezzel a rom összeszarós problémával is te jöttél elő, nem mi. :D 4,5 nap után kifeküdt a telód, nem a miénk, a TIÉD. :D Köszkösz ... megleszünk az ilyen segítségek nélkül. Úgy jöttél ide és úgy álltál hozzá, hogy mi nem tudjuk mi az az odin, meg sammobile és elkezdted itt magyarázni a nulláról. :W Némely hozzászólásod amivel egy másikra válaszoltál tök érthetetlen volt, hogy miért is írtad mert vagy nem kérdezte senki vagy nem ez a válasz a kérdésre amit írtál, vagy nem is volt semmilyen kérdés mégis írtál valami okosságot. :C

Nem tudom mióta csinálod ezt a romolgatást, de elárulom neked, hogy nem légből kapott dolog az, hogy lehet downgradelni. 4.1 körüli samsungokon egyáltalán nem volt kihívás visszatérni régebbire, 4.3-tól már trükközni kellett, mert megjelent a knox, és ha már egyszer volt knox aktív bootloader a telón akkor nem volt downgrade ugrás nélkül. Hivatalos sammobile-os vagy OTA-n érkezett romról NEM LEHETETT ugratás nélkül visszatérni korábbi verzióra. Akkor se ha az is sammobile-os volt. 5.1.1-re meg úgy néz ki vagy működik vagy nem.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#4700) halig12 válasza Markizmark (#4699) üzenetére


halig12
tag

Huha, most aztán összeszartam magam.
Még jó, hogy a topikotokra ment az egész! Úgy látszik ez egy zárt szekta.

"Köszkösz"
Tudod ez olyan "szivárványos" volt.

Na tényleg léptem :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.