Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-02-21 16:49:36

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S6 Edge - Mielőtt felteszed a topikban a kérdésed, kérünk olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4751) tangiers válasza subset (#4750) üzenetére


tangiers
tag

Nem kötekedni akarok, de ez okostelefon topic, igaz? Akkor maradjunk ezen eszközcsoportnál.
Azt gondolom, akik az okostelefonokat választják azok, kicsit többre vágynak mint az átlagos felhasználó.
Én teljesen átlag felhasználónak tartom magam, nem mókolom a készüléket, nincs teleszórva appokkal.
Ha már tele van rámolva a készülék jobbnál jobb app-al akkor ne azon kelljen már gondolkoznom, hogy mit mikor kapcsolok be-ki, hogy túléljek egy 24 órát. Az sem túl életszerű ennél a gyönyörű kijelzőnél, hogy tegyek rá fekete hátteret, hogy kevesebbet fogyasszon. Vagy rosszul gondolom?

[ Szerkesztve ]

(#4752) subset válasza tangiers (#4751) üzenetére


subset
senior tag

Most akkor elzavarsz a topikból ? :O

Nekem tudod miért van okos-telefonom ? Ugye nem ?
Pl. azért ha hirtelen email-t kell néznem vagy eltévednék akkor tudjam, hogy hol merre miért.
Illetve néha még fényképezek is vele.
Amúgy meg egész nap gép előtt vagyok (netes gépről van szó), szóval bocs de nem az 5"-on fogom a netes hajlamaimat kiélni.
Azért meg nem fog menni a gps és a mobilnet a telefonon, hogy Ő tudja, hogy hol van.
Ezt így megérted, vagy az egész fórumról eltűnjek ?

Szerinted fekete a hátterem ?

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

(#4753) emre33 válasza Markizmark (#4747) üzenetére


emre33
addikt

Memória felszabadítása nem idő, tisztán felülírja a rendszer.

Ha valami nincs bent a memóriában, akkor édes mindegy, hogy van-e szabad RAM vagy nincs, úgyan annyi idő alatt tölti be a rendszer.

Ezért fontos, hogy a RAM legyen tele, lehetőleg azokkal a programokkal, amiket használsz.

Jah és teljesen mindegy mennyi memóriát használsz. Üresjáratban mindig ugyan annyit a RAm modul áramfogyasztása.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#4754) Viper26 válasza emre33 (#4753) üzenetére


Viper26
nagyúr

Na nem mintha olyan nagyon acélos lenne ennél a telefonnál a multitasking... :U

Pixel 7 | FR955

(#4755) badxgirl


badxgirl
aktív tag

Válaszolnék néhány véleményre szösszenetre, nem állítom hogy tévesek, csak nekem más a véleményem és tapasztalatom. Azt sem tudom melyik kitől hangzott el, csak úgy osszessegeben felelnék rájuk...

"Social appok mellett 2 óra kijelzőidő" - nekem lollin 3 óra körül volt átlagban, mm-en 4-4.5 óra (facebook,messenger,instagram,gmail,folyamatos szinkronizálás)

"Mm-on sokkal gyatrabb a kijelzőidő mint lollin - nekem pont ellenkezőleg, lényegesen jobb. Ahogy irtam 1-1.5 órával is.

"Kevés szabad ram" - ez ebben a formában igaz, de ugy észleltem mindenkinek van mondjuk 7-8 app ami a használat zömét kiteszi...ekozott a 7 8 app között sokkal gördülékenyebb a váltás és bennük a munka kevés szabad ram mellett, mint ha ürítem és ezáltal beuár mindent.

"A marshmalow nem gyorsabb" - de. Sehol nem szaggat laggol ellenben nekem pl lollin beállításokba lépve gyors görgetésbél mindig szaggatott és sok más hrlyen is.

-"az uk mm hibás, behal stb..." - aki írta annak biztos de nem szent írás nekem hibátlan, az van fent.

"Downgrade 6ról 5re csak knox ugrással lehetséges" - alphán s6-on note4-en is volt hogy főverziós downgradet csináltam, mindig odinnal feltett 1 fileos rendszerről szintén odinos 1 fileosra. Nem okozott gondot, knox maradt 0...emellett xda-n edge topikokban láttam többször is hogy írnak fő verziós downgrade-ről...volt aki a knoxot nem említette volt aki hangsúlyozta hogy 0 maradt. Így erre azt m9ndanám igenis lehetséges knox ugrás nélkül, de csak bizonyos feltételek mellett...igy ne mondjuk azt senkinek hogy nem lehet, helytálóbb a "lehet, de nem minden esetben, járj utána gondosan mielőtt belevágsz" monológ.

Megegyszer mondom ez egyik sem szentírás ahogy mások véleménye sem rossz, csupán szerettem volna bővíteni a tapasztalatok és vélemények körét a sajátjaimmal.

(#4756) tangiers válasza subset (#4752) üzenetére


tangiers
tag

Ha személyeskedni akarsz megtaláltál.Ha a telefonod kijelzőjén nem is, de máshol biztosan sötétség uralkodik. :D

[ Szerkesztve ]

(#4757) subset válasza tangiers (#4756) üzenetére


subset
senior tag

ÉN személyeskedek ???

Mi képzelsz magadról, lesötétezel ?
Szerintem egy igazi gyökér vagy haver !
Pont neked kéne takarodnod innen ilyen dumával amit megengedsz magadnak !

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

(#4758) tangiers válasza subset (#4757) üzenetére


tangiers
tag

Válogasd meg a szavaidat, nem a szüleiddel beszélsz. Próbálj meg ember maradni, ha már úriember nem lehetsz. Engedd meg, hogy eldöntsem hol, mennyi időt töltök, többek között itt. Haver.

Javaslom, kapcsold be a mobilnetet és menet közben is tudjuk folytatni az eszmecserét. :))

[ Szerkesztve ]

(#4759) guriga1234 válasza subset (#4752) üzenetére


guriga1234
addikt

+1

Ne foglalkozz vele. Azt hiszi, hogy nála a bölcsek köve, pedig dehogy.

(#4760) guriga1234 válasza tangiers (#4758) üzenetére


guriga1234
addikt

Te kezdtél személyeskedni, meg durvulni. Vegyél vissza, ha kérhetem.

(#4761) tangiers válasza guriga1234 (#4760) üzenetére


tangiers
tag

Az volt a személyeskedés, hogy leírtam nem mérvadó a telefonhasználati szokása? Szerintem ezt igen kultúrált formában fogalmaztam meg. A személyeskedés nem itt kezdődött, hanem a válaszban, némi felsőbbrendűséggel és cinizmussal tálalva. A személyeskedés itt kezdődött. Neked meg nem hiszem, hogy mélyebben bele kellene avatkoznod, felnőtt emberek vagyunk, meg tudjuk oldani ketten is, ha nem probléma.

[ Szerkesztve ]

(#4762) guriga1234 válasza tangiers (#4761) üzenetére


guriga1234
addikt

Ezzel kezdődött: "Ha a telefonod kijelzőjén nem is, de máshol biztosan sötétség uralkodik". Ezt te írtad.

(#4763) Valkűr


Valkűr
őstag

Mi a fene van ma az emberekkel? Mindenkieg van ma mindenhol bolondulva? :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#4764) Tsebacsi válasza Valkűr (#4763) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Valami van a levegőben, az utakon is csak bénázott mindenki, nekem meg fáj a fejem...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#4765) tangiers válasza guriga1234 (#4762) üzenetére


tangiers
tag

Lehetek én is olyan cinikus mint a védenced?
Én arra gondoltam, hogy egy pincében is sötétség uralkodik. Az, hogy ő ezt magára vette???

Részemről lezártnak tekintem a vitát.

(#4766) VIBO


VIBO
őstag

Hali
Marshmallow update mikorra várható skacok?

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#4767) guriga1234 válasza tangiers (#4765) üzenetére


guriga1234
addikt

Senki sem a védencem.
Hogy te mire gondoltál, azt csak te tudhatod. Amit írtál, az viszont nem arra utal.
Jobb is abbahagyni, mert a személyeskedés nem vezet jóra.

(#4768) subset


subset
senior tag

Tejföl kolléga akku problémáira, írtam pár sort.
Az volt a gondja, hogy "hozzá sem nyúl" és merül a készülék.

Én erre jöttem a példámmal, hogy szerény és nem "okos" felhasználás mellett nálam 3-4 napig is bírja az akku.

Erre tangiers kolléga lehord, az első válaszában :
"A Te használati szokásaid nem egy normális felhasználási szokások, így az alapul nem vehető.
2016-ban járunk, azért vásároltunk okostelefont, hogy fusson rajta a mobilnet.....nem vall valami aktív használatra már bocsáss meg......Aki azért vette a készüléket, hogy használja annak nem megy el 3 napot az biztos....."

Erre valóban kicsit felkaptam a vizet - és biztosan cinikussá is váltam a válaszaimban ezek után.
Nekem ezek olyan beszólás félének tűntek vagy mi, de ne haragudj.
És nem értettem. Én pont azt ecsetelem, hogy miközben én sem nyúlok hozzá nálam mennyit megy el - igaz mobilnet nélkül. De erre a tejfölnek adott válaszomban ki is tértem:
De mondok 1xűbbet: miért nem kapcsolod ki a mobilnetet a "merülési teszted" idejére ?
Amúgy az általam vélt beszólásokra ez volt a válaszom:
"Okostelefont említesz. Tehát telefonról beszélünk - én első körben ezt a tulajdonságát használom ki.
Te pedig az "okosat".
Napi átlag 1 óra beszélgetés és 1 óra kijelző idő azért szerintem még használatnak számít, még ha nem is okosnak.
Amire reagáltam az úgy kezdődött Nálad, hogy: "Hozzá se nyúlók de ennyit meg annyit merül"
Amit meg reagáltam azzal meg az a bajod, hogy: "Én hozzá se nyúlok és nem használom aktívan"
Akkor most mi van ?"

Erre jött ez tangeristől:
"Nem kötekedni akarok, de ez okostelefon topic, igaz? Akkor maradjunk ezen eszközcsoportnál.
Azt gondolom, akik az okostelefonokat választják azok, kicsit többre vágynak mint az átlagos felhasználó.
Én teljesen átlag felhasználónak tartom magam, nem mókolom a készüléket, nincs teleszórva appokkal.
Ha már tele van rámolva a készülék jobbnál jobb app-al akkor ne azon kelljen már gondolkoznom, hogy mit mikor kapcsolok be-ki, hogy túléljek egy 24 órát. Az sem túl életszerű ennél a gyönyörű kijelzőnél, hogy tegyek rá fekete hátteret, hogy kevesebbet fogyasszon. Vagy rosszul gondolom?"

Sajnálom, a cinizmusom mellett már személyeskedni is kezdtem ezek után.
Magamra vettem a fent említett dolgokat (főleg a fekete hátteret), és magyarázkodni kezdtem a nem normális felhasználói szokásaimmal kapcsolatban:
"Most akkor elzavarsz a topikból ? :O
Nekem tudod miért van okos-telefonom ? Ugye nem ?
Pl. azért ha hirtelen email-t kell néznem vagy eltévednék akkor tudjam, hogy hol merre miért.
Illetve néha még fényképezek is vele.
Amúgy meg egész nap gép előtt vagyok (netes gépről van szó), szóval bocs de nem az 5"-on fogom a netes hajlamaimat kiélni.
Azért meg nem fog menni a gps és a mobilnet a telefonon, hogy Ő tudja, hogy hol van.
Ezt így megérted, vagy az egész fórumról eltűnjek ?
Szerinted fekete a hátterem ?"

Ezután tangerisnél is elszakadt a cérna és nagyon viccesen ezt kaptam válaszul:
"Ha személyeskedni akarsz megtaláltál.Ha a telefonod kijelzőjén nem is, de máshol biztosan sötétség uralkodik. :D"

Mindenkitől elnézést de erre már alpári és ph-hoz nem méltó stílusban tudtam csak válaszolni:
"ÉN személyeskedek ???

Mi képzelsz magadról, lesötétezel ?
Szerintem egy igazi gyökér vagy haver !
Pont neked kéne takarodnod innen ilyen dumával amit megengedsz magadnak !
"

Aztán a szüleim is belekeveredtek a dologba tangeris részéről. Ezt már nem is idézném.

Elnézést, hogy hosszúra nyújtottam, és teleszemeteltem a topikot.
Én így éltem meg ezt a délutáni csevejt, csak ezt akartam elmondani.
Ingerült voltam de talán meg volt rá az okom....

Elnézést tangeris kollégától is, nem akartam nagyon megbántani
(A szüleim nevében nem tudok elnézést kérni, Ők nem is tudnak erről az egészről....)
bocsi

Használj Te is szabad szoftvert !

(#4769) subset válasza tangiers (#4765) üzenetére


subset
senior tag

Itt úgy tűnik neked is vannak védenceid, igaz magadat is megemlíted:
(#4749) tangiers

Használj Te is szabad szoftvert !

(#4770) Tejföl válasza VIBO (#4766) üzenetére


Tejföl
tag

Már elkezdődött, mindenkinél másabb picit. Nekem egy hete fent van pl. Kollégám ugyanakkor vette mint én ugyan ott és neki még semmi.

[ Szerkesztve ]

(#4771) tangiers válasza subset (#4769) üzenetére


tangiers
tag

Boritsunk fátylat a történtekre, ha el tudod fogadni ezt elnézést kérésnek. Abszolút nem támadásnak szántam első hsz-omat. Kicsit ingerült vagyok az miatt , hogy nem tudom lekezelni az akku helyzetet. Már az isten nyila is le van tiltva a készüléken és a Google szolgáltatások rágják le az aksit meg az életem.

(#4772) VIBO válasza Tejföl (#4770) üzenetére


VIBO
őstag

Fuggetlen vagy szolgaltatos?

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#4773) Ulaci


Ulaci
tag

Sziasztok!

Hamarosan én is gazdája leszek egy ilyen készüléknek. Ami engem érdekelne az két dolog:
Egyik, hogy vannak itt már olyanok, akiknek lassan egy éve van tulajdonában egy ilyen készülék. Milyen róla a benyomás? Karcolódott? Lassult? Vagy minden jó? A tapasztalataitokra lennék kíváncsi (alap dolgokkal tisztában vagyok, végig olvastam a fórumot).

Másik ami fontos lenne számomra, iphone 4s-ről váltok. Vannak-e olyanok akik ios-ről költöztek át? Milyen az ő tapasztalatuk, és miért váltottak? :)

:)) Köszönöm szép estét!
ui: szerintem elképesztően jó kis telefont raktak itt össze, függetlenül attól van-e értelme az ívelt kijelzőnek. Nagyon hosszú idő után (Samsung e250 óta :R ) megint várom, hogy Samsungom legyen :C

Ép testben, ép lélek!

(#4774) Bpetya57


Bpetya57
csendes tag

Nos közel egy éve vagyok boldog tulajdonosa ennek a készüléknek.
Amire használom:
Beszélgetek, nem keveset, kb napi 2 óra.
Minden be van kapcsolva, mert használom őket (GPS) Bluetooth, folyamatos WIFI, + az 5 Gb-os adatforgalmamat is csutkóra leszippattom.
Mivel akad gépkocsi töltőm, plusz olyan fejegységet vettem(mechanika nélküli) mely kezeli a telefont AUX bemenetről ( Igy finom netrádiókat hallgatok útközben)
Jászani nem játszom, viszont mint mobil irodát használom....
Igy meg nem tudnám mondani mennyit megy el egy nap egy töltéssel, de "sz@rba" méd sosem hagyott, tehát imádom.....

Nálam még soha nem akadt meg......

Szép napot Mindenkinek......... :R

(#4775) Joachim21


Joachim21
senior tag

Olvastam, hogy valakinek csak másfél napot bír az akksija. :DDD Minden este töltőre kerül a telefonom, ha nem hagy cserben út közben, akkor OK nálam. Egy M8-ról váltanék erre a szépségre, de most megnyugodtam, hogy az a "szar akkuidő" azért bőven elégséges, és nem rosszabb egy HTC-nél vagy Sonynál az üzemidő. :R

[ Szerkesztve ]

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#4776) emre33


emre33
addikt

S6 EDGE -re is elérhető a XEH 6.0.1 :)

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#4777) Viper26 válasza emre33 (#4776) üzenetére


Viper26
nagyúr

Ajaj...akkor már "csak" fel kéne rakni valahogy, Samsungon ilyet még nem csináltam. :B

Mondjuk itt nincs. :F

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 | FR955

(#4778) spanglee001


spanglee001
addikt

valakinek van itt gear vr? a kérdésem ha tokban van a teló akkor is belemegy a vr szemüvegbe?

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#4779) Kasya válasza spanglee001 (#4778) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nem tartom valoszinunek. Eleg patentos a csatlakozoja.

(#4777) Viper26: S6 topikösszefoglaloban ott a pontos leiras :)

[ Szerkesztve ]

(#4780) Ákkk válasza spanglee001 (#4778) üzenetére


Ákkk
addikt

Sajnos semmilyen tokkal nem tudod belerakni.A legvékonyabb silicon tokkal se.

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#4781) mati12 válasza spanglee001 (#4778) üzenetére


mati12
senior tag

Természetesen nem megy bele. Sőtt,a kolleganőm készülékén van kijelzővédő fólia is kíváncsiságból kipróbáltam a szemüvegemet vele és sokkal életlenebbnek láttam úgy a kijelzőt mint az enyémmel amin nincs fólia.

[ Szerkesztve ]

(#4782) mati12


mati12
senior tag

Remélem nem nagyon off: :) [link]

(#4783) Viper26


Viper26
nagyúr

6.0.1-ben a színhőmérséklet is állítható a kameránál?

Pixel 7 | FR955

(#4784) Viper26 válasza Kasya (#4779) üzenetére


Viper26
nagyúr

Az egy dolog.
Nincs fent az oldalon a 6.0.1 (XEH).

Egyébként miért van külön topic a két telefonnak mikor szinte semmiben nem különböznek? :F

Pixel 7 | FR955

(#4785) Kasya válasza Viper26 (#4784) üzenetére


Kasya
nagyúr

Mert 2 kulon teszt keszult es a moderatorok igy lattak jonak. A felvetesunk elvetettek anno. Es ugy tunik, hogy ez lesz S7 es S7 edge eseten is.

Ha nincs fent az oldalon, probald meg Samfimr-mel letolteni. A leirasa szinten az S6 topikjaban...

[ Szerkesztve ]

(#4786) Viper26 válasza Kasya (#4785) üzenetére


Viper26
nagyúr

Köszi, megpróbálom. :)

Pixel 7 | FR955

(#4787) feroooo31


feroooo31
tag

http://www.aliexpress.com/item/BOBOVR-3D-VR-Glasses-Xiaozhai-II-Virtual-Reality-VR-Head-Mount-Google-Cardboard-Oculus-Rift-Gear/32416670434.html?spm=2114.01010208.3.2.NyaGYO&ws_ab_test=searchweb201556_9,searchweb201644_4_505_506_503_504_10032_10020_502_10001_10002_10017_10005_10006_10003_10021_10004_10022_10018_10019,searchweb201560_3,searchweb1451318400_-1,searchweb1451318411_-1&btsid=5b9b75fc-531c-4f73-951a-8d4b987136cd

Mondjátok meg légyszives,hogy ez a szemüveg miben különbözik vagy miben rosszabb,mint az eredeti gear vr?

Samsung S8 Orchid grey S6 Edge White and A5 White - Telekom

(#4788) mati12 válasza feroooo31 (#4787) üzenetére


mati12
senior tag

Az,hogy ez egy sima VR szemüveg ami bármelyik telefonnal kompatibilis. Leginkább Youtube-on található VR videokat és 360 fokos képeket lehet nézegetni vele.
Ezzel szemben a Samsung Gear VR egy komplett rendszert alkot a Samsung bizonyos készülékeivel.

És ha megengedsz egy tanácsot. Ha ilyen hosszú linked van akkor itt letudod rövidíteni [link]
Az így kapott linket meg a hsz. írásakor a szövegablak alatt található rublikák közül a "link" nevű helyre tudod illeszteni.

[ Szerkesztve ]

(#4789) mrferenc83


mrferenc83
újonc

Simán Smart Switch-re dugva a telefont is kiírta, hogy frissítés érkezett (XEH), persze erre addigra jöttem rá, mire letöltöttem samfirm-el is :)

Maradtam a Smart Sw-nél, telepedett és zseniális.

(#4790) Viper26 válasza mrferenc83 (#4789) üzenetére


Viper26
nagyúr

Azt hogyan?

SamFirm nálam ezt találta.:

Checking firmware for SM-G925F/XEH/G925FXXU3COI9/G925FOXX3COJ1/G925FXXU3COI9
Model: SM-G925F
Version: G925FXXU3DPBG/G925FOXX3DPB2/G925FXXU3DPB6/G925FXXU3DPBG
OS: Marshmallow(Android 6.0.1)
Filename: SM-G925F_1_20160304151240_ywbhk4byoe_fac.zip.enc4
Size: 2067762048 bytes
LogicValue: ajhydyrya053driv

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 | FR955

(#4791) Peet91 válasza mrferenc83 (#4789) üzenetére


Peet91
aktív tag

Én SamFirm-el szedtem le, most telepítettem fel, eddig minden frankó, viszont az első lépéseknél spanyolul köszönt rám, és nem tudom hol tudom megnézni a ROM posztfixét (hogy valóban XEH-e). Tapasztalatokat pár nap múlva merek csak billentyűzetre vetni :D

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#4792) Viper26


Viper26
nagyúr

Doze működik normálisan?

Pixel 7 | FR955

(#4793) feroooo31 válasza mati12 (#4788) üzenetére


feroooo31
tag

Oké legközelebb jobban odafigyelek a linkre.

Akkor inkább Samut érdemes venni ha ilyet akarok!?

Samsung S8 Orchid grey S6 Edge White and A5 White - Telekom

(#4794) mati12 válasza feroooo31 (#4793) üzenetére


mati12
senior tag

Szerintem igen. De én a helyedben várnék néhány hetet mivel szerintem az S7-hez kapott szemüvegekkel lesznek tele a hírdetések. Valószínüleg elég nyomott áron.

(#4795) feroooo31 válasza mati12 (#4794) üzenetére


feroooo31
tag

Jaja arra gondoltam én is :)

Samsung S8 Orchid grey S6 Edge White and A5 White - Telekom

(#4796) csacsa01


csacsa01
tag

A Smart Switch már húzza le a frissítést. Kíváncsi vagyok, milyen lesz.

(#4797) Tejföl válasza VIBO (#4772) üzenetére


Tejföl
tag

Független UK

(#4798) Viper26 válasza csacsa01 (#4796) üzenetére


Viper26
nagyúr

Nekem most csinál mentést.
Honnan tudom melyiket találja meg hozzá?
Nekem Telenoros a teló. :F

Pixel 7 | FR955

(#4799) labeda válasza csacsa01 (#4796) üzenetére


labeda
aktív tag

Telepítettem a pc-re, de semmi...

(#4800) Viper26 válasza labeda (#4799) üzenetére


Viper26
nagyúr

Nálam sem. :)

Pixel 7 | FR955

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.