Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-02-21 16:49:36

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S6 Edge - Mielőtt felteszed a topikban a kérdésed, kérünk olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4701) guriga1234 válasza Markizmark (#4699) üzenetére


guriga1234
addikt

Tegyük hozzá azt is, hogy eleve ilyen véleménye volt: "Többet Samsung hulladékot nem veszek".
Elkezdte a vadi új telefonját szétbarmolni, besült vele, erre jött az idézett szövege, majd ezek után ontotta az észt az itteni "tudatlanoknak". Mennyire hiteles az ilyen?

(#4702) guriga1234 válasza halig12 (#4700) üzenetére


guriga1234
addikt

Végre!
Jobban jársz te is és mi is, ha visszamész a hőn szeretett fórumodhoz. Ott kiélheted magad.

(#4703) znagy69 válasza Markizmark (#4699) üzenetére


znagy69
őstag

Nem követtem a vitátokat és nem is akarom, állást sem foglalok. Profi ugyan nem vagyok, s1 óta csak s és note készülékeim voltak romoltam eleget, és lehet OTA frissítés után nincs visszatérés, ebben tapasztalatom nincs, de sammobilos odin frissítésnél lehet knox ugrás nélkül, mert ezt én is megtettem az elmúlt két héten belül. Ez tapasztalat, nem elmélet.

(#4704) Markizmark válasza halig12 (#4700) üzenetére


Markizmark
addikt

Igen, ez a zárt osztály. "Én zártam be, hogy kintrőőől, az a sok hülye be ne jöjjön ... " Mégis betalált egy okos. :W

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#4705) Nite


Nite
őstag

inkabb terjunk vissza a nanoshine temakorehez :DDD

Paid my dues!

(#4706) Kasya válasza Nite (#4705) üzenetére


Kasya
nagyúr

En nem mernem rakenni. Csak a hajszalkarcokra adhat jo vedelmet, a komolyabb karcokra nem (tekintve a vekonysagat is, illetve a kopasat is). Tovabba nem tudhatod, hogy melyik resze kopott jobban, melyik resze kaphat elobb karcot. Tehat folyamatos kenegetes kell.

Mivel en nem probaltam, nem tudom hogy a kijelzo lathatosagan mennyit ront, vagy a tapintasan. En meg a 110% ultraclear extraminosegi tempered glass eseten is latok minimalis tompitast.

Zagg.com, spsmobile termekeit ajanlanam.

[ Szerkesztve ]

(#4707) csejani válasza Nite (#4705) üzenetére


csejani
csendes tag

+1 😁

(#4708) csejani válasza Kasya (#4706) üzenetére


csejani
csendes tag

Van akkor valami alternatíva szerinted?

(#4709) Nite válasza Kasya (#4706) üzenetére


Nite
őstag

ezekrol a hajlitott szelu foliakrol, uvegekrol en meg csak rosszat hallottam, a szeleknel allitolag par nap alatt feljon, meg a nedvesen felrakott spigen flex hd is :(

Paid my dues!

(#4710) Kasya válasza Nite (#4709) üzenetére


Kasya
nagyúr

A Zagg termeket folia, nem uveg.
Az SBS termeket viszont tobb boltban is lattam, illetve videokon.

Ugyanakkor igem, sok rosszat olvasni az uvegekrol. Foleg az Alirol es Ebayrol rendeltekrol. A Zagg-et en beprobalnam, mert arra liftime gari is van.

(#4711) badmad válasza Kasya (#4706) üzenetére


badmad
senior tag

Már ne haragudj de ha nem ismered honnan tudod "Csak a hajszalkarcokra adhat jo vedelmet"...Én fém 100ft-ossal teszteltem megprobáltam megkarcolni és nem sikerült.He egyformán eloszlatod akkor egyformán kopik.A tapintáson és láthatóságon sem ront jobban mint egy komolyabb fólia.

(#4712) Apollo_21 válasza Kasya (#4710) üzenetére


Apollo_21
addikt

Az aláírásban szereplő típus tudtommal márc. 8 elött nemlesz egy üzletben sem..max csak előrendelésre volt/van/lesz felvéve...azth?:D

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#4713) Kasya válasza badmad (#4711) üzenetére


Kasya
nagyúr

Egy szazassal en a sima GG1-et sem tudtam megkarcolni. Az ereje a cuccnak nem az ilyen teszteken jon ki, hanem pl. a poros helyeken, szantofoldon, zsebben, stb. strapa korulmenyek kozott.

Tovabba a hsz-em nyelvezete korrekt erthetosegben velemenyt fejez ki, nem pedig "ismeretet". En csak leirtam a szempontokat, amit mindenkepp erdemes atgondolni. Vagy atgondolja az, akit erdekel, vagy nem... de ha hamis dolgot irtam, nyugodtan cafold meg magyarazattal.

Nem haragszom amugy, csak nem ertem ;)

(#4712) Apollo_21 : hat latod...ott csucsul a raktarban valahol es nem adjak ki 11-e elott... Addig is 10 nappal megelolegeztem az alairast, mint leendo tulaj :B

[ Szerkesztve ]

(#4714) badmad válasza Kasya (#4713) üzenetére


badmad
senior tag

Semmit rosszat nem írtál...nincs mit megcáfolnom :) .Viszont azt tudom jópár embernek felkentük megvolt vele mindenki elégedve.Én pedig ezt a tapasztalatott akarom megosztani a forúmtársakkal ....enyi.

[ Szerkesztve ]

(#4715) Kasya válasza badmad (#4714) üzenetére


Kasya
nagyúr

Azt azert sokan nem veszik szamitasban, hogy rengeteg embernek folia nelkul sem karcolodna meg a kijelzoje. Sokan csak otthon/irodaban/suliban nyomkodjak, igy nagyon poros helyre nem is kerul a telefon.

En felevente kijelzot csereltetek a telefonjaimon beeges miatt (de ez most mindegy is) es latom, hogy otthoni/irodai korulmenyek kozt nagyon jol birja a kijelzo barmilyen folia nelkul is, ellenben a szanton/erdoben nyaron egy het alatt egy evet oregszik a keszulek kijelzoje a meleg nyari idoben a szallo por miatt :K Es nekem aztan tenyleg minden korulmenyt megjar a telefon honaprol honapra.

Igy inkabb azt mondom, akinek "light" szinten kell vedelem, annak nyugodtan ajanlhato legyen a kencefice, akinek "mid" vedelem kell, annak esetleg a folia (mert abbol vannak erosebbek, vastagabbak), akinek "high", annak ott az edzett uveg, vagy folia + kencefice (ezt probalta mar valaki? :D ). Az utobbi azert utesek ellen is jol tud vedeni bizonyos esetekben. Sajnos az Edge temaban ebbol talalni a legenehezebben megfelelot.

Meg annyit, hogy S6 eseten tapasztaltam, hogy a kijelzok keszulekenkent egyenetlen. Tehat az edzett uvegek szelei egyes telefonokra nem mentek ra pontosan (egyik sem). Ilyen minimalis elteres lehet Edge eseten is, ami tovabb neheziti az uveg kereseset.

(#4716) badmad válasza Kasya (#4715) üzenetére


badmad
senior tag

Évekkel ezelőtt amikor hegesztőként nyomtam akkor kaptak a telefonjaim rendessen ,por,piszok,köszörűlés,volt minden ott ezek a kütyük meghallnának .Föként a levegőben szállóngó fém por amit nagyon nem szeretnek ,főként a hangszoró kijelző na azok karcolnak rendessen.Akkoriban igaz volt egy melós meg egy úri telóm ... :) rendessen kütyü bolond voltam már akkor is.Az otterboxok nagyon jó védelmet nyújtanak mondjuk extrém helyzetekre bárkinek ajálom.Most hogy irodai körülmények között nyomom sokkal kevésbé van ilyennek kitéve a telóim.De azért nállam a fólia és egy szilikon tok az alap ...így szoktam meg szeretek vigyázni a cuccaimra .Nállam egy 2 éves teló is patent...bár az utobbi időben egy teló sem volt 2 évet még néha 2 hónapot sem :DD

(#4717) Kasya válasza badmad (#4716) üzenetére


Kasya
nagyúr

Megertelek. Nekem kb. az egy eves garancia az elettartalma a telefonnak. Draga hobbi tud ez lenni :DDD

(#4718) badmad válasza Kasya (#4717) üzenetére


badmad
senior tag

Az utobbi 2 évben 53 teló...szerinted... ;)

(#4719) Markizmark válasza badmad (#4718) üzenetére


Markizmark
addikt

Beteg. :DDD ;]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#4720) badmad válasza Markizmark (#4719) üzenetére


badmad
senior tag

Yes... :P

(#4721) Nite válasza Kasya (#4715) üzenetére


Nite
őstag

na, akkor beprobaljam ezt a Zagg-to vagy ne? :DDD

foleg, ha meg a kijelzo is egyenetlen :O

Paid my dues!

(#4722) Kasya válasza Nite (#4721) üzenetére


Kasya
nagyúr

Hat nezd...hangzottak el ervek itt minden mellett/ellen :D

En a te helyedben bemennek a Speedshophoz es felrakatnek egy uveget. A lenyeg, hogy ott kerd, hogy rakjak fel. Nekem nem passzolt rendesen a telefonra, igy masikat is feltettek. Az sem passzolt es visszaadtak a penzem. Ennel elegedettebb nem is lehettem volna. A vegul foliat raktak ra, az persze jol passzolt.

Ha uveget akarsz es nem akarsz kockazatot, menj a Speedshophoz. Ha foliat akarsz, rendelhetsz Ebayrol, Zagg-rol, vagy mashonnan is. Ha kenceficet szeretnel, akkor pedig a fenti kollega a te embered :)

(#4718) badmad: mondjuk ezt mar nem elveznem, mert nem tudnek kenyelmesen belakni egy keszuelekt sem :D

[ Szerkesztve ]

(#4723) mazsi70 válasza badmad (#4718) üzenetére


mazsi70
senior tag

Az utobbi 2 évben 53 teló...szerinted...

Ezt a bejegyzésedet megmutatom az asszonynak !
Nem is értem miért balhézik ,hogy fél évente cserélem a telefonjaimat..... :D
1997.áprilisa óta én csak 31-nél járok . :P

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#4724) badmad válasza mazsi70 (#4723) üzenetére


badmad
senior tag

Oke...azert tudod az az igaszság hogy ez nállam kicsit szakmai ártalom is.15 eve foglalkozom telókkal.Marmit szoftverezés,romolgatás, hasonlók.Évekig egy telefonos boltban 2 eve szabaduszokent nyomom...tudod tul nagy a kisertes nagyon sok teló megfordul nállam.

(#4725) mazsi70 válasza badmad (#4724) üzenetére


mazsi70
senior tag

:C

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#4726) unicumnext


unicumnext
aktív tag

Úgy látom a sammobileon, hogy elindultak a T-mobile frissítések, remélem a magyar sem várat magára sokáig :)

(#4727) Tejföl


Tejföl
tag

Srácok ez normális? Gyalázat amilyen aksija van ennek a telefonnak. Egésznap hozzá sem nyúlok és ennyit bír tényleg? Vagy csak az enyém haldoklik?

Aksi használat

(#4728) tangiers válasza Tejföl (#4727) üzenetére


tangiers
tag

Úgy látom, nem egyedi a probléma. Minden nap jön valaki aki megdöbben az akkumulátor kapacitásán. Tegnap , tegnapelőtt ugyanezt fejtegettük, én ugyanebben a cipőben járok.

(#4729) Rasnac


Rasnac
aktív tag

Sziasztok!
Véleményetekre lennék kíváncsi ti s6 egde használok mennyire vagytok megelégedve a telóval illetve pozitivumokat negatívumot tudnátok kérlek írni? (összehasonlítás másik telefonnal nem szükséges Köszönöm

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#4730) znagy69 válasza Rasnac (#4729) üzenetére


znagy69
őstag

Nálam hibátlan. Aksi problémám sincs. Nem játszom rajta. Itthon a gépet ritkán veszem elő.

(#4731) Peet91 válasza Rasnac (#4729) üzenetére


Peet91
aktív tag

Ami jó:
- desing (bár az ergonómia kicsit sérül)
- kamera (maradéktalanul elégedett vagyok vele, de a nem bővíthető tárhely miatt pl a 4k videó kapásból nem egy fenntartható döntés)
- kijelző (brilliánsan szép, de a QHD szerintem overkill)
- hardver (a gyártástechnológiai ugrás miatt kevésbé melegszik a gyakorlatban is)
- vezetk nélküli töltés, illetve a qualcomm quickcharge

Ami rossz:
- táááácsvíííz (komolyan szégyen, hogy 3 GB ram mellett 1 giga sem szabad, és a kameraalkalmazásból kilépve újratöltődik a gyári időjárás widget...)
- akksi idő finoman szólva középszerű (naponta kell tölteni socal appokat használva kb 2 óra kijelzőidővel)
- az üveg hátlap miatt egyesek csúszósnak érezhetik, nekem ezzel nincs bajom
- még mindig egy programozási csőd a TouchWiz!
- nehezen szerelhető (minden ragasztva van kb.)
- nem kompatibilis a tempered glass-al, csak a fóliákkal, de azokkal sem nagyon, de én amúgy sem használok ilyeneket
- saját tapasztalatom alapján a gorilla glass 4 rosszabb a 3-nál, (oneplus one-ról váltottam)
- szégyen, hogy még mindig nincs kint a marshmallow, viszont ez a samu szegénységi bizonyítványa, nem magáé a készüléké

ha senkinek nincs komoly ellenvetése, akkor a későbbi hasonló kérdésekre linkeljük ezt a hsz-t :D

#marketing

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#4732) Tejföl válasza tangiers (#4728) üzenetére


Tejföl
tag

Kár érte, a marshmallowt már vártam hátha segít rajta, de mióta lefrissítettem talán csak rosszabb

(#4733) eminem válasza Tejföl (#4732) üzenetére


eminem
tag

pl?

..,

(#4734) Tejföl válasza eminem (#4733) üzenetére


Tejföl
tag

Az aksi időről beszéltünk. Nálam többet eszik mint 5.1es elődje

(#4735) focvis


focvis
veterán

A feleségem tegnap megvette az S6 edge-t arany színben. Nagyon szép, tényleg mint egy ékszer. :K
A három éves S3-asát váltja, utóbbi nagyon bejött neki, használja rendesen és az eredeti akku még mindig bírja a gyűrődést.
Összességében a hardver nagyon OK.

Ami gáz, az a nyomorult touchwiz, hogy tudtok ezzel együttélni?! :W (költői kérdésnek szántam)

[ Szerkesztve ]

(#4736) Kasya válasza focvis (#4735) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nincs azzal onmagaban semmi gond, csak nagyon hianyos lett.
A "csak elefonszamok" nevjegyzek megejelnitesi opcio nincs benne, de pl. a telefon "smart dialer" opcioja se mukodik rendesen.

Viszont van temazhatosag legalabb :D

(#4737) feroooo31 válasza Peet91 (#4731) üzenetére


feroooo31
tag

Én mondjuk most rendeltem nemrég 2db tempered glasst :/

Samsung S8 Orchid grey S6 Edge White and A5 White - Telekom

(#4738) eminem


eminem
tag

Nekem is akku problémám van 1.5 napot bír eztrendeltem remélem nem lesz probléma vagy valaki tud infót mondani ?

..,

(#4739) madkiller válasza eminem (#4738) üzenetére


madkiller
őstag

Egyszer egy canon fényképezőbe rendeltem gold aksit ebayről.
Ott 1,5x annyit bírt időbe, mint a gyári canon.

(#4740) techie_guy válasza mazsi70 (#4628) üzenetére


techie_guy
tag

Kis info, ha esetleg mást is érdekelne:
XXLGSM-et megkérdeztem a 32GB arany színű modellről, hogy mit takar a 160 000 Ft-os ár. Ez valóban csak a készülék (ázsiai verziója) gyári tartozékok nélkül. Az EU-s dobozos verzió 175 000 Ft.

(#4741) kmóricka válasza techie_guy (#4740) üzenetére


kmóricka
aktív tag

Azok mindig hazudnak, ahogy sok másik is, tapasztalatból mondom, h két olyan bolt van gsm, ahol annyi amennyit oda írnak és eu, gsm palota és az elite gsm...a többi rizsa...

(#4742) guriga1234 válasza eminem (#4738) üzenetére


guriga1234
addikt

Az addig rendben van, hogy megrendelted. De ki fogja betenni neked garivesztés nélkül?
Jobban járnál egy power bankkal.

(#4743) Markizmark válasza eminem (#4738) üzenetére


Markizmark
addikt

Kizártnak tartom, hogy ugyanakkora méretben ez a kínai kóceráj többet tudjon, mint a gyári. Ráírni sok mindent rá lehet, csak nehogy felgyújtsa a házad.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#4744) emre33 válasza Peet91 (#4731) üzenetére


emre33
addikt

Nem hiszem el, hogy még mindig van olyan aki a szabad memóriát várja.

Az a jó ha tele van. Fogjátok már fel!

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#4745) subset válasza Markizmark (#4743) üzenetére


subset
senior tag

Én is szkeptikus vagyok a kínai csoda akkukkal szemben.

Anno Xperia Arc-hoz rendeltem hasonlót, talán bírt annyit mint a használt gyári, csak épp a hőmérséklet szenzor maradt ki belőle :Y - ez így pláne tűzveszélyes, de a kis kínaiakat ez cseppet sem érdekelte.
Úgyhogy hanyagolva is lett.

(#4744) emre33
+1

Kicsit olvassatok már utána a Linux memória kezelésének !

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

(#4746) subset válasza Tejföl (#4727) üzenetére


subset
senior tag

Lehet, hogy Te hozzá se nyúlsz, de az az "Internet" 30%-os használat nem ébreszt benned gyanút ?

Mik futnak pl. a háttérben ??? De mondok 1xűbbet: miért nem kapcsolod ki a mobilnetet a "merülési teszted" idejére ?

Nálam 3-4 napot lazán elmegy 2-3 óra beszélgetési és kijelzőidővel ! De persze nem fut semmi közösségi média bullshit, és különféle hülyeségek a háttérben, sőt netet is csak napi néhány percre adok neki frissítések ellenőrzése és telepítése végett.

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

(#4747) Markizmark válasza emre33 (#4744) üzenetére


Markizmark
addikt

Azért tele ne legyen mert akkor egy előre nem betöltött alkalmazás indulása nem lenne elég gyors. Inkább mondjuk azt, hogy legyen jól kihasználva a memória.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#4748) guriga1234 válasza subset (#4746) üzenetére


guriga1234
addikt

+1

(#4749) tangiers válasza subset (#4746) üzenetére


tangiers
tag

Engedd meg, hogy kiáljak Tejföl kolléga illetve saját magam mellett. A Te használati szokásaid nem egy normális felhasználási szokások, így az alapul nem vehető.
2016-ban járunk, azért vásároltunk okostelefont, hogy fusson rajta a mobilnet, wifi, helymeghatározás, stb. A közösségi oldalak és egyéb fa...ok nálam le vannak tiltva. Na de lássuk be, naponta néhány perc internet nem vall valami aktív használatra már bocsáss meg. Úgy nekem is elmegy a készülék 3-4 napot ha hozzá sem nyúlok, csak papírnehezéknek használom. Aki azért vette a készüléket, hogy használja annak nem megy el 3 napot az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#4750) subset válasza tangiers (#4749) üzenetére


subset
senior tag

Okostelefont említesz. Tehát telefonról beszélünk - én első körben ezt a tulajdonságát használom ki.
Te pedig az "okosat".
Napi átlag 1 óra beszélgetés és 1 óra kijelző idő azért szerintem még használatnak számít, még ha nem is okosnak.

Amire reagáltam az úgy kezdődött Nálad, hogy: "Hozzá se nyúlók de ennyit meg annyit merül"
Amit meg reagáltam azzal meg az a bajod, hogy: "Én hozzá se nyúlok és nem használom aktívan"
Akkor most mi van ?

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.