Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-27 20:18:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27501) Micsurin válasza icemad (#27500) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Állványról lőtt kép szerintem jobb összehasonlítási alap lenne mint egy videó. :)

És mindenképpen valami színben gazdag kép kéne esetleg + fehér külön.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#27502) a2d2


a2d2
addikt

Sziasztok!
A héten vettem én is egy S10+-t. Csak az utolsó pár hsz-t olvastam el itt a fórumban, pár dolog:
- én is S7-ről váltottam, és olyan nagy különbséget nem vettem észre. A 0,5-ös és 2x optikájú kamera jó, de a szenzorok rengeteg szemetet szednek össze sajnos. Azt hittem nagyobb lesz az előrelépés.
- szerintem ha akarták volna sem tudták volna ennél csúszósabbra építeni ezt a telefont. Gyakorlatilag bármilyen felületre teszem, ha van már egy minimális dőlésszög már csúszik is le. Kézbe is alig merem megfogni. Rendeltem egy tokot remélem hamar ideér.
- Egy kérdésem Wireless DEX-el kapcsolatban. Kinyomtam TV-re (Sony Android TV), de amint bekapcsolnám a kamerát google meet-hez az gész teló újraindul. Utána meg nem akar csatlakozni, vagy csak full fekete a TV képernyője. Mindent újraindítottam párszor, majd megint csatlakozott, de amit indulna a csevegés úja eljátszotta. Ugye működnie kellene a kamerának Wireless DEX-en keresztül!?
Köszi!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#27503) morge válasza gabber01 (#27493) üzenetére


morge
tag

Csak vizuális teszt volt, úgy értem egymás mellé raktam a telefonokat, és beraktam ugyanazt a hdr videót a Yt-ról egyszerre mindháromra.

(#27504) morge válasza csaba1203 (#27494) üzenetére


morge
tag

Nekem volt középkategóriás telefonom is, Xiaomi MI8 lite snapdragon 660-al. Hétköznapi használatban semmi különbséget nem érzek sebességre. Játékra sosem használtam egyiket se.

[ Szerkesztve ]

(#27505) gabber01 válasza morge (#27503) üzenetére


gabber01
addikt

Ja értem. Én is ezt csináltam S7E, S9+, S10+ kombóval. :)

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#27506) csaba1203 válasza morge (#27504) üzenetére


csaba1203
addikt

Előző A40-em azért meg tudott néha akadni....
Játszani én sem játszom, akkor biztos nem ezt a telefont vettem volna.

(#27507) sub71


sub71
aktív tag


Az elsőt most csináltam S10 képernyőfotó, a másodikat a fényképek mappában találtam, 2019-es képernyőfotó S8. A teszt nem teljesen korrekt, mert az S8-at Dinamik Amoled módban használtam, az S10-en meg olyan nincs...Csak akkor veszem észre a különbséget, ha van mihez hasonlítani. Önmagában az S10-en bazi jó ez a kép, amíg nem látom a régit....

[ Szerkesztve ]

(#27508) a2d2 válasza a2d2 (#27502) üzenetére


a2d2
addikt

Valamit elfelejtettem:
Ha csak wireless módban rottyan meg a DEX a kameránál akkor tudtok ajánlani jól bevált Type-C multifunkciós adaptert? Rákerestem ebay-en meg amazonon de van egy rakás kb 3e-12eFt-ig. Köszi!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#27509) icemad válasza sub71 (#27507) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Itt most mit is kellene látni? Ez screenshot, szerintem nagyon nem adja vissza a valóságot. Plussz van olyan is, hogy a zárképernyőn sötétíti a hátteret. Vagy éppen világosítja az arc alapú feloldáshoz. Az is lehet, az egyik kép sötétebb gyárilag.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#27510) Taci válasza icemad (#27509) üzenetére


Taci
addikt

Az, hogy az eszköz kijelzőjének a fényereje éppen milyen, azt egy képernyőfotón természetesen nem lehet látni. (Mármint a csúszkán lehet persze, ha pont rajta van a képernyőfotón. :) ) Teljesen lehúzott fényerejű kijelzőn lőtt képernyőfotó is ugyanolyan lesz, mint egy maxra húzotté.

Itt esetleg azért lehet sötétebb, mert sub71 talán sötét témát használ az S10-én, ami automatikusan sötétebbre veszi a háttérképet is. Ez a háttérkép beállításokban megváltoztatható.

[ Szerkesztve ]

(#27511) csorbajeno válasza sub71 (#27507) üzenetére


csorbajeno
veterán

Ezzel most az a baj, hogy mindkét telefonon ugyanaz a kép van, így a róluk készült screenshot is ugyanaz, mert ilyenkor nem számít, hogy milyen a képernyő színmegjelenítése. Ezért itt megnézve nincs különbség. Ha mindkét telefonon megjelenítteted ezt a képet és azt egy harmadikkal lefotózod, akkor látszani fog a különbség.

(#27512) sub71 válasza icemad (#27509) üzenetére


sub71
aktív tag

Igazad van, a screenshot nem adja vissza a valóságot, de mindkettőn egyformán nem a valóság, tehát viszonyítási alapnak elégséges . Ez ugyan az a kép, mindig ezt hasznalom zárképernyőn, amióta oled kijelzős telefonom van. Az S10 fehér színe csak addig fehér, amíg nem látsz valódi fehéret. Nem akarok vitát gerjeszteni, lehet csak egyszerüen egy szar kijelzőt fogtam ki.... Az S10 majdnem maximumra húztam a fényerőt, hogy kompenzáljam a dinamik amoled beállítás hianyát...

[ Szerkesztve ]

(#27513) Taci válasza a2d2 (#27502) üzenetére


Taci
addikt

Szia!

Megnéztem neked, és igen, gond nélkül működik a kamera Wireless DEX-kapcsolaton keresztül is.

[ Szerkesztve ]

(#27514) sgeza válasza sub71 (#27507) üzenetére


sgeza
veterán

Ugye nem screenshottal akartok képernyő színeket összehasonlítani??!! 🤦
Viszonyításnak sem jó! Nem, hogy nem adja vissza rendesen, hanem semmi köze a valósághoz!

Amennyire én tudom egyébként, egy alapvető látványbeli különbség az amoled és IPS között (eltekintve az esetleges gyártási hibáktól): az amoleden a fekete nagyon fekete, ellenben a fehér nem túl szép fehér. Az IPS ennek pont az ellenkezője, azon a fekete nem túl szép, a fehér viszont elég szépen fehér.

[ Szerkesztve ]

(#27515) a2d2 válasza Taci (#27513) üzenetére


a2d2
addikt

Köszi!
Akkor nem értem. Lehet hogy a teló hibás? Nem tudom elképzelni hogy a TV hibájából újrainduljon az egész teló. Még ránézek ma másik programon keresztül is, hátha csak a meet-nél jelentkezik a fagyás.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#27516) sgeza válasza a2d2 (#27515) üzenetére


sgeza
veterán

Az hétszentség, hogy tv hiba miatt egy telefon nem fog újraindulni. Ahhoz minimum a telefonnak (is) hibásnak kell lennie (most általánosan értem a hibát, mert nyilván ez szoftveres).

[ Szerkesztve ]

(#27517) sub71 válasza Taci (#27510) üzenetére


sub71
aktív tag

Köszi, ezt nem tudtam, kipróbálom!
csorbajeno #27511
Azt gondoltam, hogy ebben az esetben az emberi szem a "harmadik kamera"

[ Szerkesztve ]

(#27518) a2d2 válasza sgeza (#27516) üzenetére


a2d2
addikt

Hát halljátok, megvolt most a 2. karácsony előtti meet főpróba.
Egyedül a wireless DEX + Meet kombó a halálos!
Ha simán megnyitom Duo-t vagy kamera képét akkor teljesen hibátlan. Ha belépek a Google Meet csoportba akkor teló újraindul. DEX nélkül ugyanezzel a telóval minden rendben. Most épp sima képernyő tükrözéssel megy a dolog + rácsatlakoztam BT-vel a soundbar-ra.
Mindenesetre nagyon érdekes. Ha valakinek fent van Google Meet akkor esetleg nézzen rá, de gyanítom hogy rossz lesz.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#27519) sgeza válasza sub71 (#27517) üzenetére


sgeza
veterán

Élőben igen. De nem a megjelenítés előtti állapot (screenshot) továbbításaa esetén, ami mindenkinél a saját készüléke szerint jelenik meg.

[ Szerkesztve ]

(#27520) Taci válasza a2d2 (#27518) üzenetére


Taci
addikt

Hogy indítod a Meet-et? Úgy kellene, hogy előbb a Wireless DEX, aztán a telót touchpad-nak, és a DEX menüjéből a Meet-et.
Én így próbáltam a kamerát, és működött.

Amit még kipróbálhatsz, az a DEX-hez kapcsolódó alkalmazások adatainak törlése.

[ Szerkesztve ]

(#27521) sub71 válasza sgeza (#27519) üzenetére


sub71
aktív tag

Tudom, hogy logikai baki van abban, amit mondam, mert a S10 képernyőjén nézve sem egyforma a fehér a 2 képen, tehát az S10 is megjeleníti azt a fehét színt, amit hiányolok! Viszont, ha az S8 képernyőfotóját állítom be háttérképnek a tizesen, abban a pillanatban már az is 'sárgás" lesz. Tehát mint fénykép engedi a valós színeket megjeleníteni, de mint konstans háttérkép, már változik a kép színvilága...

[ Szerkesztve ]

(#27522) Protezis válasza a2d2 (#27518) üzenetére


Protezis
őstag

Tegnap 2-szer egymás után újraindult a telefon, miután TV-re kitoltam a képet ÉS Google meet meetingbe beléptem.

(#27523) sgeza válasza sub71 (#27521) üzenetére


sgeza
veterán

Ez a változás, amit említesz vélhetően egy nem sokkal korábban említett beállítás miatt van. Olvass vissza, most nem emlékszem pontosan, hogy melyik okozza!

Szerk.: talán a #27510-es hozzászólásban leírt beállítást lehet esetleg. De lehet, hogy más is befolyásolja, nem tudom. Próbáld egyelőre ezt ki!

[ Szerkesztve ]

(#27524) a2d2 válasza Protezis (#27522) üzenetére


a2d2
addikt

Igen, úgy tűnik nem tetszik itt neki valami. Amúgy régóta használod ezt a Dex-et? Megbízható? Érdemes beruházni pár ezres dokkolóra?

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#27525) mihail38 válasza a2d2 (#27524) üzenetére


mihail38
aktív tag

Akinek szükséges és használná a mindennapokban annak megéri megvenni, de akinek nem feltetlen szükséges, csak kiváncsi annak én nem ajánlanám.
Én is kiváncsi voltam és vettem egyet, de nem tudtam kihasználni, de ettől függetlenül jó kis igényes kütyü( dokkoló)

[ Szerkesztve ]

(#27526) Protezis válasza a2d2 (#27524) üzenetére


Protezis
őstag

Nem Dexet használtam, hanem miracastot (Smart View). Bár a wireless Dex is azon alapul.

[ Szerkesztve ]

(#27527) a2d2 válasza Protezis (#27526) üzenetére


a2d2
addikt

Én egy castto nevű programot találtam, ha ezzel csinálom a screen sharinget akkor nálam jó.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#27528) s.Oliv3r


s.Oliv3r
senior tag

Sziasztok,

Esetleg tudtok olyan egyént, Pest közelében, aki elvállalja az S10+ akksi cseréjét? 20 ezret kérnek érte a szervizben, amit kicsit sokallok.
a kijelzőjét meg lehetetlen begégetni ahogy látom

Köszi előre is. :C

[ Szerkesztve ]

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#27529) csorbajeno válasza s.Oliv3r (#27528) üzenetére


csorbajeno
veterán

Szerintem 20.000 nem rossz ár a hivatalos szervizért. Ha megveszed az eredeti akkut és még rászámolod a munkadíjat, akkor nem vagy sokkal előrébb, de te tudod.

(#27530) s.Oliv3r válasza csorbajeno (#27529) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Hát, egy 4 ezer ft-os akkut 16ért cserélnek ki, az kicsit gáz. Nem vagyok sz*rrágo, de azért na. Ha 10 lenne azt mondom ok, de a 20 szerintem pofátlanság.

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#27531) csorbajeno válasza s.Oliv3r (#27530) üzenetére


csorbajeno
veterán

Remélem, hogy sikerül embert találnod és a hátlapod sem fog törni. :R

(#27532) s.Oliv3r válasza csorbajeno (#27531) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

A szervízben is megcsinálják valahogy :)) nem űrtechnologia, de azért köszönöm szépen ;)

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#27533) Micsurin válasza s.Oliv3r (#27530) üzenetére


Micsurin
nagyúr

200+ ezres telefon és 20k-ért pofátlanság az akku csere...

40k-ért a szelephézagok beállítása is pofátlanság azon a crossplanen? Na ugye. :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#27534) gabber01


gabber01
addikt

Az normális hogy 8-9%-ot merül az akksi éjszaka (7-8 óra).

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#27535) Dalion válasza gabber01 (#27534) üzenetére


Dalion
tag

En csinaltam egy rutint, hogy este 11-től reggel 7-ig repülő üzemmódban legyen, így merul 2%-ot ezalatt az idő alatt.

(#27536) gabber01 válasza Dalion (#27535) üzenetére


gabber01
addikt

Repülőben biztos nem merül sokat, de azért mégsem szoktam bekapcsolni, hátha valaki vészhelyzet miatt el akarnak érni.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#27537) MikeWazowski válasza gabber01 (#27534) üzenetére


MikeWazowski
veterán

Amennyiben aktív a wifi/net, szinkronizáció, gps és az AOD akkor igen. Nekem ezekkel kb. 10%-ot merül.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#27538) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Wifi(ac), gps off, bt off, auto sync off ~2-4% / éjszaka (02:00-10:00).Nincs fent messenger és fb se insta, csak a Discord pörög a háttérben.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#27539) HThomas


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Az Adaptive Power savinget meg lehet próbálni, az tipikusan estére bekapcsolja az energiatakarékos módot és reggel kikapcsolja. Illetve ott vannak még App power management beállítások, amivel lehet szabályozni, hogy melyik appokat altassa a rendszer, ott is érdekes körbenézni.

A kijelzőhöz még pár gondolat: az élénk színeket sokszor szebbnek találjuk, ezért a gyártók elkezdték tolni a túlszaturált színmódokat. Viszont ennek köze sincs már a valósághoz. Pl lefotózol valakit most télen egy narancssárga kabátban valami szürkés háttér előtt és a telefonon nézve az egyszerű narancs kabát szinte világító neonreklám lesz a képen. Vagy ott van a telón a narancsos mintakép, amin Vivid módban szinte már világít a narancs belseje. Na most akkor ez jó vagy sem? Sok embernek ez már túl sok. Nem a megjelenítő feladata, hogy feljavítsa megjelenített tartalamat. Ha az a tartalom fakó akkor jelenítse meg úgy. Ha élénk és szaturált, akkor viszont azt is tudja visszaadni (és itt bejönnének a különböző színterek, monitorkalibráció és hasonló témák, illetve a helyzet tovább bonyolódik, amint egy kamerát is beveszünk az egyenletbe és az azzal készült képeket hasonlítgatjuk). Ezeknek a túlszaturált módoknak az egyetlen értelme, hogy odatehesd a telefonod a másik mellé, és azt mondhasd, hogy "fú ez milyen szar, bezzeg az enyém mennyivel jobb, mert mennyivel szebbek a színek". Na ennyiben tényleg rosszabb az S10, mert azzal ezt nehezebb megtenni :)

(#27540) gabber01 válasza MikeWazowski (#27537) üzenetére


gabber01
addikt

Kipróbálom majd, hogy bt, gps off-fal mit produkál. AOD nem állandóra van állítva, csak tapizásra.

@HThomas : ezeket is kipróbálom. A sima alvás és mély alvás között mi a különbség? Leírás alapján nem sok.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#27541) HThomas válasza gabber01 (#27540) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Nem tudom pontosan... elvileg a deep sleep azt jelenti, hogy az alkalmazás konkrétan semmit sem csinálhat a háttérben. Sima alvásnál is valami hasonló van, viszont olyankor gondolom megengedőbb a rendszer, esetleg az aktuális power mode függvényében altat vagy sem... érdekelne erről valami technikaibb leírás, de lusta voltam keresni. Ezek szerintem nagyrészt alap Android funkciók, de pl az Adaptive power saving meg Samsung fejlesztés, és ott sem teljesen egyértelmű, hogy mikor váltogat pontosan a módok között (én pl azt nem tudom használni, mert kinyírja a Fit2 aktivitásmérőn a GPS-es trackelést).

(#27542) HThomas válasza HThomas (#27541) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Nekem egyébként az Optimized mód vált be, plusz beállítgattam az App power managementet pár appra (meg amit még magától felvett a listákba). De őszintén szólva fogalmam sincs mennyit merül egy este (ez amúgy nagyon függhet a mobilhálózattól is, szóval nehéz összehasonlítani másokkal).

Az Adaptive power saving nem lenne rossz, elvileg az benyomja a Medium power saving módot estére, amikor úgysem használod a telefont. Csak a) kicsit hektikus, hogy ez mikor történik, bár elvileg tanul a rendszer, b) a már említett probléma az aktivitásmérővel. Sajnos a Medium power save-ben azokat az appokat is limitálja (pl a pozíció lekérést a háttérben), amit egyébként az App power managementben engedélyeztél és ebből időnként lehet probléma.

Alternatíva lehet még, hogy kézzel kapcsolgatod a módokat, vagy megpróbálsz valami Bixby rutint készíteni hozzá.

Szvsz ezek a power módok elég zavarosak, főleg ahol az alap Androidos és a Samsung által hozzáadott funkciók találkoznak.

(#27543) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Kb 5 forintos hülye kérdés de nem találom a választ rákeresve:

Belehet állítani úgy az AOD-t, hogy akkor kapcsoljon be ha értesítésem jön (általam megadott) alkalmazástól? Pl: SMS, Discord ?

Ha nem, belehet csak ám blokk értesítésekhez kapcsolni? Nem találok semmit ami erre utalna a menüben. :F

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#27544) akooos válasza Micsurin (#27543) üzenetére


akooos
veterán

Szerintem csak 3rd party appal (aodnotify vagy valamelyik másik).

*en bloc ;]

(#27545) Micsurin válasza akooos (#27544) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Képtelen vagyok megjegyezni az en blocot... :DDD

Köszi megnézem, de van egy sanda gyanúm, hogy masszív akkuidőt fogok veszteni egy 3rd-n ugye? Ennyi erővel mehetne 0-24. :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#27546) sgeza válasza Micsurin (#27543) üzenetére


sgeza
veterán

Így van, az aodNotify például jó erre. Én ezt használom, egészen jól konfigurálható. Meg is vettem a Prót, bár ez nyilván senkit nem érdekel. Azt viszont nem tudom megmondani, hogy mennyi akkukidőt jelent.
És igen, az en bloc! :D Láttam már mindenhogyan: unblokk és társai.

[ Szerkesztve ]

(#27547) MrBazsi válasza sgeza (#27546) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Én is azt használom ha már nincs rendes értesítési led, egy nap kb 10-15%ot merít... ez van ,más rendes alternatíva nincs

[ Szerkesztve ]

(#27548) petrson


petrson
senior tag

A dex-et használja valaki TV-n, wireless egér + billentyűzet kombóval?
Az egérrel nem lehet scroll-ozni, a jobb klikk se működik. Ne is várjam tőle?
Egy böngészőben oké, ott van a görgetősáv jobbra, de mondjuk a galériában azért kéne valami, hogy lejjebb görgessek... Sima wireless módban próbáltam, nem dex pad-dal.

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#27549) csorbajeno válasza petrson (#27548) üzenetére


csorbajeno
veterán

Jelen. Én DeXPaddal használom és a vezeték nélküli billentyűzet/egér kombó hiba nélkül működik. Vettem egy Glap-ot is, azzal, megfelelő játék mellett még a konzolélmény is megvan.

(#27550) gabber01 válasza sgeza (#27546) üzenetére


gabber01
addikt

Ez megbízhatóan működik? És addig jelez, amíg meg nem nézed az értesítést? Pro-nak milyen előnyei vannak?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.