Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-27 20:18:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27401) hkari válasza dkovizoli (#27400) üzenetére


hkari
őstag

S10+ on tényleg nem lehet bétáról visszamenni stabilra? El akarom adni, de így nem tudom :F

(#27402) dkovizoli válasza hkari (#27401) üzenetére


dkovizoli
addikt

Előfordulhat. Tavaly így volt. Sőt, aki nem hivatalosan regisztrált, az a végleges verziót sem kapta meg, csak odinnal. Ez most is lehet így lesz.

(#27403) morge válasza migabi24 (#27389) üzenetére


morge
tag

Rosszabnak??? Sokkal jobb a Samsung kijelzője. Fényerőbe, és színekben is. Nem volt rossz a MI9 se, de valahogy a Samsung mindig is jobban tetszett, és a fénykép és videós képessége is jobb Xiaominál. De a gesztusvezérlőn és arcfelismerőn még van mit javítania a Samsungnak. :K És a messenger sem jelzi ha üzenetem jött, csak pittyogással, számot nem tesz rá.

(#27404) csorbajeno válasza morge (#27403) üzenetére


csorbajeno
veterán

Én nem használok Messengert, de nem lehet, hogy ez valami in app beállítás? Nekem minden alkalmazás, aminek értesítése van az ikonon számmal is jelez.

(#27405) hkari válasza dkovizoli (#27402) üzenetére


hkari
őstag

Ilyet még nem láttam, hogy odinnal sem lehet visszalépni stabilra :F

(#27406) sgeza válasza dancsuri (#27399) üzenetére


sgeza
veterán

Dehogynem mond. Csak be kéne állítani rendesen! Én így használom.

(#27407) sgeza válasza dancsuri (#27397) üzenetére


sgeza
veterán

A "Hívő nevének felolvasása" részre rá lehet még nyomni (ne a mellette lévő kapcsolóra). Azon belül lehet állítani, hogy mikor olvasson fel (csak BT vagy mindig).
Ugyanakkor nem tudom, hogy neked miért olvas fel, ha nincs BT eszköz csatlakozva, és az a beállítás jelenleg, ami a képernyőmentésen látszódik. Tuti nincs éppen kapcsolódva valamilyen BT eszközhöz? Mert olyankor is felolvassa a hangszórón is.

[ Szerkesztve ]

(#27408) gabber01


gabber01
addikt

Sziasztok!

Ma vettem egy S10 plust, és hát sajnos nem tűnt fel elsőre, de esküszöm rosszabb a kijelző minősége, mint az S9 plusomé.
Az S9nek teltebb színei, nagyobb dinamikája van és élesebb is. Egy egy videónál látványosan fakóbbak bizonyos részletek, pl amikor megcsillan vmi, na az az S10en mintha nem is fénylene az S9hez képest. Az S9 kontrasztosabbnak is tűnik.
Más is tapasztalt ilyet, vagy nálam szar valami?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#27409) migabi24 válasza gabber01 (#27408) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nem ez ilyen, az S20 már újra kontrasztosabb, ez van mivel nem tudnak már mit újítani :D

(#27410) VD válasza gabber01 (#27408) üzenetére


VD
őstag

Képernyőmód mire van állítva?

(#27411) gabber01 válasza VD (#27410) üzenetére


gabber01
addikt

Élénk vagy mi
Ez van, meg a természetes mód. Na az még gázabb.
És itt nincs adaptív mód sem.
HDR videóknál sirhatnekom van :D, S9 sokkal elettelibb. Tényleg, ami ott fénylik, az az S10en kb semmit.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#27412) hkari válasza gabber01 (#27408) üzenetére


hkari
őstag

Ez S9 után nekem is feltünt. Jól látod, neked is érzékeny a szemed mint nekem :D Egy idő után megszoktam, mást nem tudsz tenni.

(#27413) sgeza válasza gabber01 (#27411) üzenetére


sgeza
veterán

Speciális funkciók -> Videojavító? Ezt nézted már? Hátha.

(#27414) gabber01 válasza sgeza (#27413) üzenetére


gabber01
addikt

Bekapcsoltam, de az ugye csak bizonyos helyzetekben csinál bármit is, nem általánosan.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#27415) gabber01 válasza hkari (#27412) üzenetére


gabber01
addikt

Hát ez jó :)
Azért ez nem kicsit csalódás ennyi pénzért :/

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#27416) VD válasza gabber01 (#27411) üzenetére


VD
őstag

Ez egyéni preferencia lesz. Az S10 sorozat volt a legszínhelyesebb az amoled megjelenítők között. Valóban nem annyira túlszaturált, még élénk módban sem mint a korábbi modellek.
És igen. Ez megszoksz, vagy megszöksz esete.

(#27417) sgeza válasza VD (#27416) üzenetére


sgeza
veterán

Nekem is jobban tetszik így. Ráadásul én természetes módban használom.

(#27418) kenwood válasza VD (#27416) üzenetére


kenwood
veterán

Ez olyan,mint a 60 fps video.
Annyi ideig nezted a szar 24 fpst, hogy utana mar a 60 tunik mesterkeltnek. Robotmozgas,szappanopera :D

Egyebkent nemtom,mi van
Egy eves sincs az s10+
Honapok ota nem raktam ra uj appot,es mar ott tartunk,hogy reggel 9korul leveszem a toltorol,este 30%
Masnap hajnalban mar konyorog a toltoert.
Mindezt home officeban,29 perces keprnyido mellett.
Eleinte azert a 1.5 nap megvolt.
Ceges telo,teli olyan appal,amit melytorok visszarakni, igy nem szeretnek factory restoreozni.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#27419) Micsurin válasza kenwood (#27418) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Vigyázz ez alattomos, mióta itthon vagyok én is sokkal többet nyomkodom a telokat meg is leptem magam anno P20-szal is, hogy mi fene ennyire lehalt az akku? :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#27420) dkovizoli válasza hkari (#27405) üzenetére


dkovizoli
addikt

Xda-n olvasgatva, úgy látom, ott is többen visszamentek a bétáról a 10-re. Szóval úgy néz ki most lehet. Odin és full wipe.

(#27421) csorbajeno válasza gabber01 (#27408) üzenetére


csorbajeno
veterán

Esetleg állítsd és a képernyő beállításoknál a képernyő módot. Ott van egy természetesebb és egy kontrasztosabb opció. Lehet, hogy az van neked a természetesen.

(#27422) hkari válasza dkovizoli (#27420) üzenetére


hkari
őstag

Beta 2 van már, de hiába indítom el odinnal a frissítést 2 másodperc mulva kiírja h PASS és újraindítja :F Nem igazán értem mi a baja.

(#27423) sgeza válasza hkari (#27422) üzenetére


sgeza
veterán

Megfelelő Odin verziót használsz? Úgy rémlik, hogy a korábbi - az újabb firmware-ekhez már nem megfelelő - verziók csináltak ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#27424) hkari válasza sgeza (#27423) üzenetére


hkari
őstag

Igen a verzió jó volt, most egy másik gépen elkezdte, szóval valami driver baj lehetett :)

(#27425) ShadowLac válasza gabber01 (#27408) üzenetére


ShadowLac
addikt

Sajnos ez van!! Bármelyik képernyőmódot választod a kijelző színvilága egy fos!!!
Én nem tudtam megszokni eladtam a telót nagy bukóval. Ha te teheted vidd vissza mert nem biztos hogy megszokod. Mindig néztem ,hogy valami nincs rendben a színekkel. Aztán mikor hazajött (pár hetente) a lányom és összehasonlítottam az S9 esével leesett az álam. Egy igazi szar az S10 plus(bocsánat s10 tulajok!!!).
És a p....ny k.....at b..... ...a.!!! A szemét hazug marketinggel amivel becsapják a vásárlóikat Nem tudom hogy lehetne az ilyen egyértelműen vissza romlás ellen fellépni. S2 től S9 ig megvettem az összes Samu S telójat . Megvolt a szokásos adaptív... amoled fénykép..természetes... beállítások.Nem értem ezeket miért nem hagyta meg,és rakta mellé az újat. Így alapvetően megváltoztatta a telefon tulajdonságát negatív irányba.
Hogy miért a K ... a at?? Mert ez lenne a Samsung csúcs telója!!!!!!!!! És nem kevés pénzt kérnek érte. Elvárható lenne,hogy a minőség javuljon ne romoljon.
Ja a fényerő, az is kaka. !! Sajna egy xiaomi telefonnak jobban van behangolva a kijelző fényereje a környezet fényerejéhez!!
Xiaomi MI 8 VS SAMSUNG S 10 PLUS kijelző egymás mellé téve ::a samué egy vicc !!
ÉS AZ A LEGFEHÁBORITÓBB hogy laikusként is látszik az egész szarság , akkor a Samu szakemberi plusz laboratóriumi körülmények között ne vennék észre??!!egy csomó frissítés is kijött már de ezt nem javítják.
Egyébként minden más szempontból nagyon jó!!! Nagyon eltalált méret.!!
Kár ,hogy a kijelzőt elfuserálták.

[ Szerkesztve ]

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra,s23ultra, s24Ultra

(#27426) migabi24 válasza ShadowLac (#27425) üzenetére


migabi24
nagyúr

Sajnos az én tapasztalatom is ez :W

(#27427) vg válasza ShadowLac (#27425) üzenetére


vg
addikt

Nem lehet hogy kékfényszűrő vagy be van kapcsolva? De az élénk meg a természetes képernyőmód közt is van különbség.

(#27428) dkovizoli válasza hkari (#27424) üzenetére


dkovizoli
addikt

Sikerült?

(#27429) gabber01 válasza vg (#27427) üzenetére


gabber01
addikt

De most seriuously, nem! Ha van lehetőséged, tedd egy S9 mellé. Egyébként is feltűnhet, mert az S9 alapból élesebb is, de vmi oled HDR teszt videóval meg aztán pláne.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#27430) gabber01


gabber01
addikt

Vagy, amit még el tudok képzelni, hogy több beszállító van a panelra is és eltérő a minőségük. Eleve okádék, hogy az Exynos meg SD verziókat ugyanannyiert adják.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#27431) HThomas válasza gabber01 (#27429) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Hm, összenéztem kíváncsiságból egy S10+-t és S20-at, mindkettőt vivid-be rakva, és az S20 tényleg szaturáltabb. Mondjuk szeritem a vivid mód már alapból természetellenesen élénk mindkét telón :)

(#27432) migabi24 válasza HThomas (#27431) üzenetére


migabi24
nagyúr

Mondtam, valamivel el kell adni az S20-at is

(#27433) HThomas válasza migabi24 (#27432) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Nekem ugyan nem, Standard módban jó mindkettő :D
Az S20 számomra kb semmi előrelépés, mínusz a jack ami bosszantó. Illetve az S10+ legalább nem billeg ha lerakom az asztalra :) Az S21 sem ígérkezik annyira nagy számnak. Asszem még pár évig marad az S10+.

(#27434) vg válasza gabber01 (#27429) üzenetére


vg
addikt

Értem, nekem 8-asom volt pár hónapig, nem volt lehetőségem egymás mellé tenni őket, de megmondom őszintén nekem semmi bajom nincs vele, nem tűnik halványnak. Van egy samsung tab s5e gépem is, nekem az is pont ilyennek tűnik, csak nagyobb. Lehet csak szar már a szemem mondjuk.

(#27435) hkari válasza dkovizoli (#27428) üzenetére


hkari
őstag

Igen igen, csak a driver szivatott :)

(#27436) dancsuri válasza sgeza (#27407) üzenetére


dancsuri
veterán

Órához van kapcsolódva

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#27437) sgeza válasza dancsuri (#27436) üzenetére


sgeza
veterán

Akkor azért olvassa fel ezzel a beállítással. Ha arról lekapcsolódsz, akkor nem fogja, csak akkor, ha átállítodott ott arra, hogy mindig olvassa fel.

(#27438) sub71


sub71
aktív tag

Nálam annakidején egy S8-at váltott az S10. Az első 1-2 hétben nekem is furcsa volt, hogy mennyivel fakóbbnak tűnik az S10, de aztán megszoktam. A másik problémám, hogy néha átvált a hófehér szín fossárgára, ami szerintem nagyon zavaró. Kékfényszűrő, fényerő, természetes vs élénk mód, stb... minden beállítást kipróbáltam már, de mindig újra előjön...

(#27439) csaba1203 válasza ShadowLac (#27425) üzenetére


csaba1203
addikt

Nekem és sokaknak itt viszont semmi gondunk nincs a kijelzővel....
Sőt ma láttam a kollégám vadi új Mi 10-ét na annak a kijelzőjétől még az Iphone 7-em panelja is jobban tetszik.
De írtam már fentebb ki kéne menni kicsit kültérre és ott egymás mellé tenni őket na az lenne meglepi.....

(#27440) ShadowLac válasza csaba1203 (#27439) üzenetére


ShadowLac
addikt

Mi 8al hasonlítottam össze , volt is meglepi.
A kijelzővel..., hogy is mondjam , nincs gond. Csak az az érzésem volt ,hogy ez a kijelző nem egy csúcstelefonba való.
Tűző nyári napon jó volt a Mi 8 kijelzője,az S10 é még jobb!!!!!!!
Ha csak egy egyszerű felhős idő volt vagy tompább napsütés a Samu visszavette túlságosan a fényerőt!! Itt már sokkal jobb volt a Mi 8 kijelzője. ( A Samu egyszerüen csak már nagyon nagy fényerőn tolta fel a fényerőt.)

Ha a kamerát ráirányítottam emberi arcra a Mi 8 sokkal életszerűbb volt. Valahogy élt a kép!! A samun meg egy fakó arc nézet vissza.

Másik pl szürke viharfelhők. Mi 8an szürkés, iphone 11en szürkés, s10en kék.
Nem vagyunk egyformák ,van aki ilyen dolgokkal nem foglalkozik, a telefon más paraméterei érdekesek számára.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra,s23ultra, s24Ultra

(#27441) morge


morge
tag

Akinek még nem volt IPS kijezőjű telefonja, annak fogalma sincs róla, hogy mi az hogy fakó. Ennek a telefonnak annyira erős a szín megjelenítése, hogy az már abnormális. Fél fényerőn kifolyik a szemem tőle. Nem is értem miről beszél, akinek ez fakó. :N A valóságban nem is léteznek ilyen színek amit ez tud, ilyen csak a mesébe létezik :DD

Mint írtam, Xiaomi MI9-ről váltottam, szinte csak azért, mert ilyen gyönyörű a Samsung panelja, szerintem verhetetlen. :C

(#27442) JoeCockBill válasza morge (#27441) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

ez olyan dolog szerintem hogy ki mihez szokott. egy régebbi extrém módon túlszaturált samuhoz képest valóban fakó lehet.
ha valaki megszokja hogy 12 cukorral issza a kávét, nem fog ízleni neki 2 cukorral.
egyébként színhelyes kalibrált monitoromhoz hasonlítva kijelenteném hogy nem fakó, sőt élénk módban még bőven túlszaturált az s10+.

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#27443) morge válasza JoeCockBill (#27442) üzenetére


morge
tag

Ennél szebben meg sem tudtad volna fogalmazni... :D

(#27444) migabi24 válasza sub71 (#27438) üzenetére


migabi24
nagyúr

"A másik problémám, hogy néha átvált a hófehér szín fossárgára, ami szerintem nagyon zavaró"

Na ezt furcsállom, hogy ez senkinek nem tűnik fel itt, végre valaki látja ezt rajtam kívül is :R

(#27445) stefi68


stefi68
addikt

Még ismerkedési fázisban vagyunk....
Akkuhasználatnál nem találtam olyan képernyőidőt amit a teljes feltöltéstől számolna.
Csak adott napra vonatkoztatva van adat.
Vagy direkt kivették, hogy ne lehessen összehasonlítani más telefonokkal?
Kénytelen voltam felrakni egy GSam Battery-t.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#27446) gabber01 válasza morge (#27441) üzenetére


gabber01
addikt

A színek egy dolog, még meg is szoknám.
Nagyobb gond, hogy ahogy nézegetem egyre másra azon kapom magam, hogy önkéntelenül is visszagorgetek és torolgetem a kijelzőt, hogy biztos koszos, mert helyenként homályosak kicsit pl a betűk. De nem koszos, távolról sem. Egyszerűen kis foltokban itt ott nem olyan éles a kijelző, már már homályosak a betűk kontúrjai és fakóbbak is.
Lehet ez egyedi, de nálam ez tűnik fel nekem.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#27447) Micsurin válasza morge (#27441) üzenetére


Micsurin
nagyúr

+1

P20 után ég és föld, soha többet IPS-t.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#27448) TTomax


TTomax
nagyúr

Érdekes ez,én most cseréltem le az S10+-t egy MI 10T Prora...nekem sokkal természetesebbnek hat a képe egymás mellé téve... egy viszont biztos,soha többet 60Hz!Olyan fluid a 144Hz,hogy én többet már mást nem veszek ha ips ha amoled...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#27449) sub71 válasza migabi24 (#27444) üzenetére


sub71
aktív tag

Más oled kijelzős telefon topikjában is panaszkodnak erre, de mindig csak páran. Lehet ez a hiba a technológiából adódik és nem mindenki látja, de néha nagyon zavaró...
JoeCockBill #27442+1
+1

[ Szerkesztve ]

(#27450) sgeza válasza gabber01 (#27446) üzenetére


sgeza
veterán

Mekkorára van állítva a felbontás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.