Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-27 20:18:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27951) sgeza válasza Zsolaf (#27950) üzenetére


sgeza
veterán

És az mit jelent, hogy különválasztani?

(#27952) Zsolaf válasza sgeza (#27951) üzenetére


Zsolaf
addikt

"Külön profilokat kapunk a személyes és a munka közbeni felhasználáshoz, így külön is nyomon követhető a képernyőidő"

[link]

[ Szerkesztve ]

(#27953) dkovizoli válasza Zsolaf (#27952) üzenetére


dkovizoli
addikt

valóban van valami ilyesmi, de nem tudok bővebbet róla, mert nem próbáltam. A fókusz módnál ír ilyesmit , mint amit említesz.

[ Szerkesztve ]

(#27954) Zsolaf válasza dkovizoli (#27953) üzenetére


Zsolaf
addikt

Köszönöm, ez akkor kb semmire nem jó :D azt gondoltam teljesen kulon lehet kezelni fiokokat.

[ Szerkesztve ]

(#27955) Wuzy válasza Zsolaf (#27954) üzenetére


Wuzy
tag

Lehet külön kezelni fiókokat, de az Android Enteprise megoldás. Jobb alul láthatod. Bár ez sem az amit te szeretnél. Ha jól értem te külön szeretnéd logolni a képernyőidőt. Lehet az Android11 már külön fogja logolni a munkaprofilt, de jelenleg az Android10 nem így tesz.

ui: a Biztonságos Mappa lehet esetleg jó opció neked, de az nem minden alkalmazás támogatja.

[ Szerkesztve ]

RTFM

(#27956) vlesi69 válasza nokiauser (#27486) üzenetére


vlesi69
senior tag

Szerintem is az S7-nek nagyon jó a kamerája még ha egy optika is, az S10-nél a plusz a széles látószög.

(#27957) vlesi69 válasza rothfb (#27932) üzenetére


vlesi69
senior tag

S10 Pluszt használtam, működik a Digi vele rendesen. A különbség szerintem, kijelző méret, akkumulátor kapacitása. A tesztet olvastad?

(#27958) Zsolaf válasza Wuzy (#27955) üzenetére


Zsolaf
addikt

Köszi, persze értem, azért kérdeztem aki már feltette a 11-et azoktól. Biztonságos mappat használom, de az sem jó. No majd meglatjuk ha megkapjuk a 11-et

[ Szerkesztve ]

(#27959) trebrona válasza Zsolaf (#27950) üzenetére


trebrona
nagyúr

Munkaprofil van a Samsungokon, de szerintem ahhoz kell egy MDM alkalmazás is.
Kép

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#27960) rothfb válasza vlesi69 (#27957) üzenetére


rothfb
veterán

Igen, olvastam. Meg is lett mindkét telefon rendelve. Lesz egy s10 és egy s10+. A40-et és A50-et fognak váltani.
Még az S20 FE-n gondolkodtam az S10+ helyett. De végül tudása miatt az S10+-nál maradtam. Nekem nem (nem csak) az antutu pontszám volt fontos. Az S20 FE-nél a műanyag hátlap pl visszatartott.

(#27961) karldergroße


karldergroße
senior tag

Ha valakit érdekel, ezen leírás alapján ismét lehet bármilyen custom fontot beállítani android 10-en és 11-en is!

[link]

(#27962) karldergroße válasza karldergroße (#27961) üzenetére


karldergroße
senior tag

Bocsánat, nem jó a link, (fórum, nehéz a megfelelő oldalt linkelni), de itt a leírás, ez alaján meg lehet találni:

Well, thanks to the previous thread I linked to, I was finally able to install a custom font (TTF) without root! Here are the steps I used (there is maybe an easier method using for example only monofonts, but hey we only need one don't we):

What you need :
- circerounded_original.apk attached to this post (do not install yet)
- Apk Editor from: https://www.apkmirror.com/apk/steel...elease/apk-editor-1-9-0-android-apk-download/
- The TTF file of your font of course.

First we're gonna prepare the new circerounded.apk file with your own TTF file:
1. Install Apk Editor, launch it
2. "Select an Apk File", browse to the circerounded.apk file, select it and choose "Simple Edit (FILE REPLACEMENT)"
3. Browse into assets -> fonts and touch the left icon in front of the CirceRounded.ttf file, it should show a "Select a file to replace it" dialog
4. Browse to your TTF file and select it
5. Press the Save button on the bottom
6. Once finished, open a file manager, browse into Internal Storage -> ApkEditor -> tmp and rename the file gen_signed.apk into circerounded.apk (This is the file you'll need in the next steps).
7. Now we have to install it, and for this you can choose any of the two following methods.

zFont 3 Method: The following steps are the very same than the original thread (just use your own apk instead of the one provided of course):
1. Install zFont 3 from Play store: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.htetznaing.zfont2 -> Tab Home -> Download, install and Change to CirceRounded font (maybe line 246).
2. Go to Settings on device -> Backup (Samsung Cloud) -> Choose Settings Only -> Backup.
3. Display -> Font size & Font style -> Choose Default or Samsung One font.
4. Uninstall Circe Rounded font from Settings-> Apps.
5. Go to Settings of MyFile then enable show hidden files.
6. Delete file circerounded.apk on zFont->.ONE_UI folder.
7. Copy new file circerounded.apk (from ApkEditor) to zFont->.ONE_UI folder.
8. Go to zFont app-> Tab Home-> find and install CirceRounded font again.
9. Go to Settings on device -> Restore (Samsung Cloud) -> Choose Settings Only -> Restore -> Done (No need go to Display -> Font size & Font style to change font, it will change automatically when restore complete).

Mono installer method:
1. Download and install Mono flipfont installer from this thread: https://forum.xda-developers.com/t/...v2-0-for-samsung-oneui-1-2-3-no-root.4195613/
2. Create a folder named "monofonts" at the root of your internal storage, and put the circerounded_original.apk and your custom font apk that you've made in the previous steps.
3. Open Mono installer, install the original font and change your system font to CirceRounded
4. Go to Settings on device -> Backup (Samsung Cloud) -> Choose Settings Only -> Backup.
5. Display -> Font size & Font style -> Choose Default or Samsung One font.
6. Uninstall Circe Rounded font from Settings-> Apps.
7. Get back to Mono installer, and this time install your custom font (don't apply it)
8. Go to Settings on device -> Restore (Samsung Cloud) -> Choose Settings Only -> Restore -> Done (No need go to Display -> Font size & Font style to change font, it will change automatically when restore complete).

(#27963) csorbajeno válasza karldergroße (#27962) üzenetére


csorbajeno
veterán

És ez mire jó tulajdonképpen, mit lehet ez által elérni? Bocsánat, hogy ilyen értetlen vagyok :F

(#27964) karldergroße válasza csorbajeno (#27963) üzenetére


karldergroße
senior tag

Bármilyen betűtípust rá tudsz tenni a telefonra, nem csak azokat, amelyek a Samsung Store-ban vannak. Ha megvan a kedvenc betűd ttf-ben, ennek segítségével megteheted a rendszer betűtípusává. Eddig Android 10-en nem ment, valaki most jött rá - vagy most változtatták meg a segédszoftvereket - nem tudom. Nekem pl. a Gill Sans Nova a kedvencem, ez a betűtípusom.

[ Szerkesztve ]

(#27965) csorbajeno válasza karldergroße (#27964) üzenetére


csorbajeno
veterán

Értem, köszönöm szépen az infót :R :R

(#27966) stefi68


stefi68
addikt

S10+ -ra keresek flexi kijelzővédő fóliát.
Olvastam itt, hogy a Samsung gyári fóliáját még úgy-ahogy dicsértétek, de nem igazán találok sehol.
Találtam ezt a Spigen Neo Flex-et.
Használ(t) ilyet valaki?
Érdemes venni?
Tapad az ívelt széleknél?
Nem jön fel hamar a kamera kivágásnál?
És a mi a legfontosabb működik vele az ujjnyomat olvasó?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#27967) morge válasza stefi68 (#27966) üzenetére


morge
tag

Itt olcsóbb: [link]
Még nem használtam.

(#27968) laci1892


laci1892
senior tag

Nem kde tartozó téma...., de utánanéztem ennek a YouTube vanced dolognak.
A moddroid oldalról sikerült felrakni.

Maga az Apple nagyon király, baromira tetszik. De ismeri valaki ezt az oldalt?

Láttam hogy itt azért a YouTube mellett jó pár más módosított alkalmazás is megtalálható.

Pl a Spotify.

A leírás szerint... ingyenesen használható a prémium funkció :Y

(#27969) Micsurin válasza laci1892 (#27968) üzenetére


Micsurin
nagyúr

A saját oldalukról vagy xda-ról is pikk pakk fent van non root esetén MicroG-vel együtt.

Jó cucc alig fogyaszt zárt képernyővel. :DD
Minek így mellé spotify? :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#27970) laci1892 válasza Micsurin (#27969) üzenetére


laci1892
senior tag

Alapvetően, semmire ez igaz. Csak körülnézve, adobe lightroom, filmic pro ( :Y ) és hasonló alkalmazások vannak fent.

Utóbbi egyébként nagyon jó cucc.

[ Szerkesztve ]

(#27971) migabi24 válasza laci1892 (#27970) üzenetére


migabi24
nagyúr

Erre komolyan most jöttél rá, hogy vannak tört appok? Azt azért nem árt tudnod, hogy az ilyen appokba bármi lehet csomagolva pl adatlopó

(#27972) KunEmber válasza migabi24 (#27971) üzenetére


KunEmber
senior tag

Én is ezen izgulok, csak a YT Vanced és YT Musicot használok a Vanced hivatalos oldalról.

Másfél éve nincs vele semmi problémám, de... az ördög nem alszik.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#27973) laci1892 válasza migabi24 (#27971) üzenetére


laci1892
senior tag

Őszinte leszek, ez idáig nagyon a látókörömön kívül esett a téma.

(#27974) sgeza válasza laci1892 (#27968) üzenetére


sgeza
veterán

A YouTube Vancedhez egyébként van már egy Vanced manager nevű alkalmazás, ami mindhárom alkalmazást képes frissíteni a készülékről (YT, music és MicroG), nem kell külön mindig letölteni.
És természetesen célszerű a hivatalos oldaláról letölteni: vanced.app - upsz, most nézem, hogy ez az oldal nem elérhető. Mi lett velük?
Szerk.: vancedapp.com

[ Szerkesztve ]

(#27975) migabi24 válasza laci1892 (#27973) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ez mind illegális, és hackerek csinálják, akik bármikor kiforgathatnak a vagyonából egy laikust :U

(#27976) laci1892 válasza migabi24 (#27975) üzenetére


laci1892
senior tag

Mondjuk ebben van valami, így belegondolva kevésbé tűnik szívmelengetőnek a használatuk.

(#27977) sgeza válasza laci1892 (#27976) üzenetére


sgeza
veterán

Azért a Vanced nem egészen az szerintem. Ráadásul nekem úgy rémlik, hogy nyílt a forráskódja, bárki ellenőrizni tudja, és elég ismert is. Nem akarlak rábeszélni természetesen, de a hivatalos oldaláról letöltve nem hinném, hogy bajod lenne belőle. Már csak azért sem, mert látod, hogy mikhez kér engedélyt (nagyjából semmihez, ha nem akarsz bejelentkezni). Nincs milyen adatot lopjon, mert nem tud. Még akkor sem igazán, ha engedélyt adsz neki. Root joga nem lesz, tehát nagy kárt nem tud okozni egyébként sem.

(#27978) Micsurin válasza migabi24 (#27975) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ez már már a rettegés kategória... nem kell. :N
A cuccok 99% sosem szokott gondot okozni...

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#27979) stefi68 válasza morge (#27967) üzenetére


stefi68
addikt

Köszi, ITT még olcsóbb :K

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#27980) Szajo válasza stefi68 (#27979) üzenetére


Szajo
őstag

Próbálta már innen vki ezt a fóliát?

(#27981) gabber01 válasza sgeza (#27977) üzenetére


gabber01
addikt

Nyilván azt egy hacker képtelen megkerülni, hogy úgy legyen joga valaminek, hogy feltétlenül tőled kelljen kérnie. Ja várjunk csak... :)

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#27982) h_benjamin válasza stefi68 (#27966) üzenetére


h_benjamin
aktív tag

Szeva nekem volt olyan de nekem valahogy nem tetszett jött fel a széle mindig mondjuk azt lehet a boltos cseszte el.
De most Xprotector van fent ezzel teljesen meg vagyok elégedve.

i5 10600KF + Z590 + MSI GTX 980 + 32GB + 1 TB SSD + 120GB SSD + 2TB HDD // iPhone 14

(#27983) csorbajeno válasza h_benjamin (#27982) üzenetére


csorbajeno
veterán

Az XPROtector cuccai jók, nekem az S9-en volt sokáig tőlük fólia és sokkal jobban bírta karcállóság szempontjából, mint a mostani Samsungos. Az S10-en viszont még a gyári fólia van fent, arra nagyon vigyáz a húgom.

(#27984) sgeza válasza gabber01 (#27981) üzenetére


sgeza
veterán

Nem tőlem kéri, hanem a rendszertől, én pedig engedélyezem. Pont ezért nincsen alapvetően root joga az alkalmazásoknak, hogy ne tudjanak mindent megtenni.
És mondom, konkrétan a Vancednek én úgy tudom, nyílt a forráskódja, mindenki meg tudja nézni. Ha baj lenne vele, már kiderült volna. Minden szart én sem teszek fel természetesen. Azért odafigyelek a dolgaimra. Nem is volt soha semmilyen problémám.
Ami itt a nem rootolt androidon egyeseknél felmerül probléma, az mind felhasználói figyelmetlenségből fakad, és egytől egyig egyszerűen orvosolható, csak akkor már kell némi hozzáértés vagy tapasztalat inkább.

[ Szerkesztve ]

(#27985) Micsurin válasza sgeza (#27984) üzenetére


Micsurin
nagyúr

A microG eleve önmagában open source szóval... :)
edit.: hogy miért tettem be? Mert root nélkül a vanced yt microG nélkül eleve működésképtelen... ennyit a nagy kémcuccról. :D

Sokkal jobban kellene tartani a sok lomtól ami fent van a playen* mint kis fejlesztők XDA/Reddit/Git-en megosztott cuccaitól.

*SuperCleaner, SuperBrowser ilyen olyan SuperPasswordSafe és társai... a Cheetah mobile cuccai sem véletlenül kerültek le. :U

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#27986) gabber01 válasza sgeza (#27984) üzenetére


gabber01
addikt

Úgy értettem, hogy szerintem simán megoldják, hogy a te beavatkozásod és a tudtod nélkül is kapjanak megfelelő jogokat.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#27987) Micsurin válasza gabber01 (#27986) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Épp ezt magyarázta, root jog nélkül az alkalmazás nem fog tudni csak úgy engedélyeket magához venni. :N

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#27988) sgeza válasza gabber01 (#27986) üzenetére


sgeza
veterán

Én Micsurin kolléga ...985-ös hozzáférésével értek egyet: sokkal több gány cucc van a playen, mint az ilyen fejlesztők alkalmazásai az említett oldalakon.
Igazából mindent ésszel kell kezelni, és akkor nincs gond! A mindenféle hülye weboldalra bóklászva, és ott figyelmetlenségből értesítési vagy egyéb engedélyeket adva az oldalaknak sokkal több kellemetlenséggel tudunk szembesülni. De ezek is mind orvosolhatók, rendszerint már a weboldal adatainak törlésével is.

Szerk.: példaként, nekem volt egyszer egy olyan, hogy azt istennek nem jöttem rá, hogy melyik alkalmazás dobálja a teljes képernyős reklámokat. Aztán eszembe jutott, hogy képernyőmentéskor a fájlnév végére odateszi annak az alkalmazásnak a nevét, ahonnan a képernyőmentés készült. Így amikor legközelebb feljött a reklám, nyomtam egy képernyőmentést, és azonnal kiderült, hogy melyik alkalmazás volt. Egy - emlékeim szerint a playről letöltött - ártalmatlannak tűnő alkalmazás volt.

[ Szerkesztve ]

(#27989) gabber01 válasza sgeza (#27988) üzenetére


gabber01
addikt

Való igaz. Személy szerint Play-ből sem szeretek mindenféle vacak appot, teljesen ismeretlen fejlesztőktől feltelepíteni.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#27990) sgeza válasza gabber01 (#27989) üzenetére


sgeza
veterán

Egyetértek.

(#27991) Szajo válasza h_benjamin (#27982) üzenetére


Szajo
őstag

Ez üveg vagy sima fólia? (XProtector)

(#27992) grafnet válasza Micsurin (#27969) üzenetére


grafnet
veterán

Szia,
Adnál egy linket a YT Vanced-hez.
Amiket én találtam, azokon a régi verzió van, ami már nem is fut.
:R

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#27993) sgeza válasza grafnet (#27992) üzenetére


sgeza
veterán

Én már az imént leírtam: vancedapp.com
Le kell tölteni a managert, az intéz mindent!

[ Szerkesztve ]

(#27994) stefi68 válasza h_benjamin (#27982) üzenetére


stefi68
addikt

Na, majd kiderül. Rendeltem egyet...
XProtector az flexi v. üveg?
Linket tudsz esetleg?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#27995) h_benjamin válasza stefi68 (#27994) üzenetére


h_benjamin
aktív tag

#27991Szajo
Flexi [link] Aszem ezt rakta fel a srác Szombathelyen.
#27983csorbajeno
Gyárit nekem feltúrta valami és lejött sajnos. De hamar karcos lett.

i5 10600KF + Z590 + MSI GTX 980 + 32GB + 1 TB SSD + 120GB SSD + 2TB HDD // iPhone 14

(#27996) migabi24


migabi24
nagyúr

Tévedésbe vagytok, a playen csak ellenőrzött programok vannak, nem a reklámoktól kell félni, root jog meg csak a system turkáláshoz kell, az hogy te a bankos appba milyen kódot ütsz be simán lenyúlja egy ügyes hacker a tudtod nélkül, és nem a Yt vanced ami veszélyes lehet, hanem a többi említett tört programra céloztam.

(#27997) Micsurin válasza migabi24 (#27996) üzenetére


Micsurin
nagyúr

...ellenőrzött azt mondod? :DDD :DDD

Ha tudnád hányszor csúszott át haveromnak olyan véletlenül feltöltött build ami még csak nem is volt működőképes. Van egy automata PlayProtect ellenőrzés és itt kimerül a dolog. :))

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#27998) migabi24


migabi24
nagyúr

Akkor is biztonságosabb mint amit egy hacker készít nem gondolod?🤣

(#27999) Micsurin válasza migabi24 (#27998) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Legjobb esetben is modder de nem hacker... :U

Akkor nevezhetnéd hackernek ha már az alapfeltevés az lenne, hogy azért készült az adott program, hogy hozzáférjen a rendszerhez és így adatot lophasson. De mivel nem tudhatod, hogy ez megvalósul-e így nem nevezhető élből "hacker"nek.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.