Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-27 20:18:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27801) sgeza válasza Micsurin (#27798) üzenetére


sgeza
veterán

A Telekom APN-t ki kellett volna választanod! Azt elvileg utolag is tudod valahol a kapcsolatok között. A mobilnethez és az MMS-hez kell.
Nem XEH vagy BTU romot töltesz le, hanem a függetlent kéred le az adott kóddal, mivel mind ugyanaz a független sorozat.
Egyébként így jó, tehát működik a dolog, XEH lett a CSC kódod! Ha ezzel a kóddal kérted le a romot, akkor biztosan lesz OTA frissítésed!

APN kiválasztás elvileg itt van: Kapcsolatok - Mobilhálózatok - Hozzáférési pontok neve

[ Szerkesztve ]

(#27802) dkovizoli válasza sub71 (#27775) üzenetére


dkovizoli
addikt

Azért nem vesz részt benne, mert ahhoz kell az angol kártya. Mint már írtam.

(#27803) Micsurin válasza sgeza (#27801) üzenetére


Micsurin
nagyúr

XEH kóddal kértem le a Frijaban a ROM-ot csak a Telekomos készülék miatt ált át ugye BTU-ra de az aktív az ja az elvileg XEH.

Az faca mert ott a Telekom HU lett kiválasztva most automatikus után és nincs mobilnet.

edit.: oda-visszaváltottam, most jó.
edit2.: mms és mobilnet is pipa.

Akkor case closed a megoldás is megvan. :))

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#27804) laci1892


laci1892
senior tag

Tud nekem valaki segíteni abban hogy, dex alatt a samsung internet miért nem hajlandó megjeleníteni az oldalakat web-es nézetben?

U.i: Megtaláltam az erre vonatkozó menüt, kapcsolót, de a szürkével ( azaz nem lehet ki vagy bekapcsolni) van jelölve. Why?? :W

(#27805) sgeza válasza Micsurin (#27803) üzenetére


sgeza
veterán

Királyos! Szóval legközelebb nyomj rá nyugodtan a megfelelőre! :D
Eddig a telekomos rom miatt nem kérte. Az valószínűleg eleve beállította a telekomos APN-t.
Viszont ennek örülök, hogy megtaláltad a megoldást! Ez így tök jó, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#27806) Micsurin válasza sgeza (#27805) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Én köszönöm a segítséget ma! :R

Majd reggel vagy délelőtt összeszedem egy hsz-be leírva a menetét egy #TMHXEH taggel a könnyű kereshetőség miatt. :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#27807) sgeza válasza Micsurin (#27806) üzenetére


sgeza
veterán

👏
Egyébként ebből a kódból biztosan kiolvasható valami. A 272 nyilván a CSC, de mi lehet a többi? Eddig még nem jöttem rá.

[ Szerkesztve ]

(#27808) csorbajeno válasza Micsurin (#27779) üzenetére


csorbajeno
veterán

Így a Telekomos ROM-ok között tudsz váltani. Előbb tedd fel a független ROM-ot és akkor a független kódok között tudsz majd váltogatni. :R

(#27809) sgeza válasza csorbajeno (#27808) üzenetére


sgeza
veterán

Már túl van rajta. :)

(#27810) Micsurin válasza sgeza (#27807) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Én is néztem már de nem láttam semmit ami kiemelkedően beszédes lenne. :N
A 272 logikusnak hangzik, de passz. Egy biztos ez a módszer barátibb mind a samKEY féle megoldás még ha ezzel picit több is a dolog.

csorbajeno Köszi! Közben meglett!
---
mod.: csak kiküldte azt a nyomoronc sms-t a samu a 2 faktoroshoz. :D

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#27811) sgeza válasza Micsurin (#27810) üzenetére


sgeza
veterán

Nem több! A független rom mindenképp kell a másik megoldáshoz is! Az is csak a CSC váltást végzi, de ahhoz kell, hogy maga a rom olyan csoport legyen, ami tartalmazza az igényelt CSC kódot (ez esetben a független OXM csoport)!

[ Szerkesztve ]

(#27812) laci1892


laci1892
senior tag

Valaki, aki használ még rajtam kívül Dex-et...

Nem tudjátok hogy, a samsung internet, miért csak a mobilnézetet hajlandó betölteni?

Példa okán, a youtube-ot sehogy nem tudom megnyitni webes nézetben. Csak a chrome alól. Csak hát jobb lenne Samsung browser alól. Előre is köszönöm. :R

P.S.: Természetesen az "asztali webhely" -et bekapcsoltam de semmi változást nem hoz.

[ Szerkesztve ]

(#27813) DaDa válasza laci1892 (#27812) üzenetére


DaDa
senior tag

Bár én nem használok dexet de próbáld meg az "m" betűt kivenni az URL-ben. Hátha nem vált vissza. Amúgy ha telefonról indítod a youtube-ot az nem alternatíva? Úgy még a vanced-et is használhatod reklám nélkül.

Szerk: nem lesz jó mert ha telefonról indítom a böngészőt úgy is csak mobile mode van.

[ Szerkesztve ]

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#27814) dkovizoli


dkovizoli
addikt

Note 10+-ra kint a végleges 11. S-ről van infó esetleg?

(#27815) h_benjamin válasza dkovizoli (#27814) üzenetére


h_benjamin
aktív tag

Ha jól láttam FB-n akkor DBT-re érkezett android 11 one ui 3.0 Note 10+

i5 10600KF + Z590 + MSI GTX 980 + 32GB + 1 TB SSD + 120GB SSD + 2TB HDD // iPhone 14

(#27816) Micsurin


Micsurin
nagyúr

#TMH-XEH
Telekomos S10 CSC átállítása:
0. Frijaban letölteni a legfrissebb az adott régióban elérhető OXM ROM-ot.
(XEH kóddal érdemes lekérni mivel később erre szeretnénk átállni)
1. Odinnal fel kell tenni a ROM-ot, normál CSC-vel.
(Most a megszokottak szerint BTU/BTU/BTU/TMH lett a készlék.)
2. Google Playből leszedni a Google Tárcsázót.
(gyári tárcsázót nem próbáltam mivel XDA-n kimondottan a Google Dialer lett említve de lehet azzal is menne... de a Google a biztos.)
3. A *#*#27262826#*#* kód segítségével XEH régióra állítani a készüléket.
(Legördülő lista kiválaszt, ez a művelet ismét egy wipe-al fog járni!)
4. 5-15 perc reinstall után a beüzemelés során:
"APN kiválasztása 1"
- Telekom HU
- blue mobile
- MOL mobile
(Ezek a felsoroltak Telekomos SIM-el, fontos a megfelelő APN kiválasztása!)
5. Örülés az eredménynek mivel a telefon be kellett, hogy álljon XEH/XEH/XEH/TMH-ra.
------------

sgeza Jogos, ennek fényében egyre kíváncsibb lennék, hogy az a samKEY pontosan mit is csinál a háttérben...

h_benjamin Végül is lassan január! :)) :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#27817) sgeza válasza Micsurin (#27816) üzenetére


sgeza
veterán

Azt meg tudom erősíteni, hogy a gyári tárcsázóval konkrétan nem működik, csak a Google-lel!

Egyébként köszi az összegzést!

[ Szerkesztve ]

(#27818) Micsurin válasza sgeza (#27817) üzenetére


Micsurin
nagyúr

...hogy jöttek vajon rá erre a megoldásra? :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#27819) sgeza válasza Micsurin (#27818) üzenetére


sgeza
veterán

Szerintem valamelyik fejlesztő vagy szervizes kollégától kerül ki. Nem gondolnám, hogy szupertitkos, csak egyszerűen nincs publikálva.
Meg a Google tárcsázóból kiindulva ez inkább általános Android fejlesztői funkció, mintsem Samsung specifikus dolog.

[ Szerkesztve ]

(#27820) sgeza válasza Micsurin (#27816) üzenetére


sgeza
veterán

Még annyit tennék hozzá, hogy természetesen ezzel a módszerrel igény szerint bármilyen másik régióra átállítható a készülék. Hogy biztosan kapjunk OTA frissítést, célszerű azzal a régiókóddal lekérni a romot, amire szeretnénk állítani (ahogy írtad is a XEH esetén).
Erre akkor nincs szükség, ha ez nem érdekli az adott felhasználót, mert bármikor máskor szívesen felteszi odinnel az adott frissítést.
Viszont eladás előtt mindenképp célszerű ellenőrizni, hogy olyan builden vagyunk-e éppen, amit az adott régióban kiadtak! Különben kiszúrhatunk a vevővel. Mert a nem kiadott verzióról nem fog érkezni OTA frissítés. Ilyenkor odinnel fel kell tenni egy olyan buildet, ami kijött az adott régióban. Praktikusan a készülék aktuális (első helyen álló) CSC kódjával kell lekérni a legfrissebbet a Frijával!

(#27821) MikeWazowski válasza dkovizoli (#27814) üzenetére


MikeWazowski
veterán

Ilyen se volt még hogy note-ra előbb jön mint az S-re...

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#27822) dkovizoli válasza h_benjamin (#27815) üzenetére


dkovizoli
addikt

Arra biztos, és note 10-re is. Páromnak már frissítettük is. Az is DBT-re lett állítva anno.

(#27823) dkovizoli válasza Micsurin (#27816) üzenetére


dkovizoli
addikt

Akkor ezek szerint neked sikerült XEH-ra váltani a sima s10-et TMH-ról? Ha igen, akkor csak meg lett a megoldás! :)

(#27824) Micsurin válasza dkovizoli (#27823) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Bizony! :K
#27999 - #27800

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#27825) bostone


bostone
addikt

Sziasztok!

Az mással is előfordul, hogy nem jelzi a hívást a zsebben hordott készülék?

(#27826) sub71 válasza Micsurin (#27816) üzenetére


sub71
aktív tag

Gratulálok! :C :C :C

(#27827) Zsolaf válasza bostone (#27825) üzenetére


Zsolaf
addikt

Ez be van kapcsolva? Nálam is volt ilyen h nem is vettem észre, h hívtak, miután ezt kikapcsoltam megszünt.

[ Szerkesztve ]

(#27828) Micsurin válasza sub71 (#27826) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Össznépi, én a kódot ástam elő és a google dialer infót a topiktárs meg összekötötte a dolgot. :) A lényeg, hogy a Telekom kérdés megoldva így majd 2 év után, mire kb jelentéktelenné vált(FE, 20, 21 miatt)...:D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#27829) bostone válasza Zsolaf (#27827) üzenetére


bostone
addikt

Nincs aktiválva.

Nem először fordult elő, viszont most egy fontos hívásról lemaradtam.

(#27830) sgeza válasza Micsurin (#27828) üzenetére


sgeza
veterán

Itt a lényeg, hogy egy probléma megoldva, mindegy, hogy veszed-e hasznát! :D
De egyébként korábban sokaknak volt ez a dolog zavaró, biztos van, aki örül a megoldásnak!

(#27831) Morris válasza sgeza (#27830) üzenetére


Morris
veterán

Mi volt a zavaró?
Próbáltam visszakeresni de nem találom.

(#27832) csorbajeno válasza Micsurin (#27816) üzenetére


csorbajeno
veterán

:C :C :C

Ha nem haragszol meg (nagyon), akkor ellopnám ezt a hozzászólást az S9 topicba az ILO ROM-ra való átálláshoz. :R :R :R

(#27833) sgeza válasza Morris (#27831) üzenetére


sgeza
veterán

Az, hogy a telekomos sima S10-re független romot téve kizárólag BTU CSC kódra hajlandó beállni SIM kártyától függetlenül. Ezzel a módszerrel viszont átállítható XEH-re.
Persze bárki másnak is hasznos, aki CSC-t akar váltani.

[ Szerkesztve ]

(#27834) Plz


Plz
csendes tag

Sziasztok!
Tudna segíteni valaki?

Elromlott a bekapcsolo gombom az s10 plus mobilomon. Van valamilyen alternatív bekapcsolasi módszer? Amihez csupán a bixby és a hangero kombináció szükséges? Vagy gepen, valami program, ami bekapcsolja a telefont...(?)
Nagyon köszönöm! :R
Boldog Új évet!

(#27835) sgeza válasza Plz (#27834) üzenetére


sgeza
veterán

Ha úgy dugod rá a gépre, hogy közben nyomod a hangerő le és bixby gombokat, akkor belép download módba. Viszont az a baj, hogy innen kimenni vagy egy rom flashelés után, vagy a hangerő le és bekapcsoló gomb hosszan történő együttes megnyomásával lehet. Szóval szerintem sok lehetőséged nincsen. Javíttasd meg!
Vagy próbáld óvatosan úgy megnyomni, hogy működjön.
Egyébként mi a tünet? Mert maga a gomb nem nagyon szokott tönkremenni úgy, hogy meg se bírd nyomni semennyire.

(#27836) Plz válasza sgeza (#27835) üzenetére


Plz
csendes tag

Tisztelt ,, sgeza "!
nagyon köszönöm a gyors választ! :R
A teljes kép....
Volt egy rommá törött telóm.
Vettem ,, ezt donornak "
Viszont az eladó srác, azt mondta, nincs meg a gomb, de küldött még műkő képet a túlóról.
Ott hirtelen csak az érdekelt, hogy nem e valami talalt telefon és tudja e a Google kódot stb...
Azt mondta, hogy nem szokása képernyőzarat tenni rá, így nem fogad lezárt kijelzo.
Nos én bolond, nem nyomtam be tűvel a gomb helyét, csak itthon.
Nem kapcsol be. Viszont nem halott, mert töltőn bejövő a töltés ....
Így most valami alternatív módon szeretném kiprobalni, működő e...
De nem értek nagyon hozza - sőt - így nem szeretém, hogy véletlenül hard reset legyen a vége, mert akkor már tuti kellene az eladó, hogy a Google fiók jelszóval segítsen...
Nos, ezért akarom valahogy életbe hozni....
Akkor majd az iránymutatásod szerint próbálkozom.... :R
Üdvözlettel!
Zoli

(#27837) Micsurin válasza csorbajeno (#27832) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Vidd persze a tudás össznépi mindig. :))

A szervizkódok vajon azonosak? Kíváncsi leszek, hogy ott is fog-e működni. ILO az nem az izraeli? :DDD ACR miatt többen használták izraerli romhoz a módszert xda-n is.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#27838) sgeza válasza Micsurin (#27837) üzenetére


sgeza
veterán

Igen, az az izraeli. Az egy olyan régiókód az OXM csoporton belül, ahol működik a natív rögzítés (nincs GDPR). Így egyébként nincs szükség külső programra sem, a gyári tárcsázó beépített rögzítője is aktív.

(#27839) sgeza válasza Plz (#27836) üzenetére


sgeza
veterán

Szerintem próbáld meg valahogy eltalálni belül a nyomógombot, hátha működik az. Én azt tippelném, hogy nem megfelelően nyomod meg, de persze nem biztos, hogy így van.
Vagyis nem biztos, hogy jól értettem: a műanyag "gomb" nincs meg, vagy belül letört a nyákról maga a tényleges nyomógomb?

[ Szerkesztve ]

(#27840) csorbajeno válasza Micsurin (#27837) üzenetére


csorbajeno
veterán

Működik a kód, próbáltam, csak nem hagytam jóvá, de a választóig eljutottam.

(#27841) szalai112 válasza Micsurin (#27816) üzenetére


szalai112
senior tag

Én is megcsináltam XEH frimware ment fel ,knox nem ugrott :DDD
remélem a hívás rögzítés lesz

[ Szerkesztve ]

(#27842) sgeza válasza szalai112 (#27841) üzenetére


sgeza
veterán

Áttetted ILO-ra?

(#27843) szalai112 válasza sgeza (#27842) üzenetére


szalai112
senior tag

Mi az az ILO?
google tárcsázó megvolt

(#27844) sgeza válasza szalai112 (#27843) üzenetére


sgeza
veterán

Akkor mit csináltál? A telekomosról mentél függetlenre és XEH-re váltottad?

[ Szerkesztve ]

(#27845) szalai112 válasza sgeza (#27844) üzenetére


szalai112
senior tag

igen telekomost cseréltem le

(#27846) csorbajeno válasza szalai112 (#27845) üzenetére


csorbajeno
veterán

De a sima XEH, vagy barmelyik EU régiókódos ROM van fent, nem lesz hívásrögzítés, csak ha EU-n kívüli ROM-ot használsz. Ilyen pl. az izraeli ILO ROM.

(#27847) szalai112 válasza csorbajeno (#27846) üzenetére


szalai112
senior tag

kösszi az infót és abban van magyar nyelv?

[ Szerkesztve ]

(#27848) MikeWazowski


MikeWazowski
veterán

Valaki adna egy linket a legújabb Odin-hoz?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#27849) sgeza válasza szalai112 (#27847) üzenetére


sgeza
veterán

Persze, hogy van. Csak a CSC régiókód lesz más. Viszont ha arra átállsz, akkor érdemes ellenőrizni, hogy az ILO régió jelen pillanatban ugyanazon a builden van-e, mint a XEH. Ha nem, akkor a legközelebbi frissítést is Odinnel kell majd feltenned, mégpedig egy olyan verziót, ami az ILO régióban is kijött, hogy legyen OTA frissítésed. Vagy ha nem egyezik, akkor akár már most is leszedheted az ILO kóddal a romot, és akkor már később nem kell erre figyelni. De ez csak akkor kell, ha most nem érdekük egyeznek (kicsi az esélye), illetve ha később mindenképp OTÁ-n akarsz frissíteni.

(#27850) szalai112 válasza sgeza (#27849) üzenetére


szalai112
senior tag

odinal frissítem, akkor ugyan ugy lesz óta nem?
És másik kérdés samsung galaxy watch active2 ott lehet ROM-ot cserélni? ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.