Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:46:27

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Bakker vagy a netem szarakszik vagy nemtom :W
Egyszerűen nem tudom leszedni a CheckROM ot. Innen próbálom, de a végén mindig behal és nem fejezi be akárhonnan próbálom :W

[ Szerkesztve ]

(#1102) Cyberpunk válasza Apika (#1100) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja tudom. Nézegettem már őket, de azok szerintem rondák. Na mindegy az a lényeg, hogy fólia legyen.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1103) Karma válasza bsanya (#1097) üzenetére


Karma
félisten

Totál rosszul csinálod :) A gépen kell futtatni, mert majd ADB-n keresztül ez a cucc fog pakolnia telefonodra. Ehhez kell egy Kies a gépedre, meg be kell kapcsolni az USB debuggingot a telefonon.

“All nothings are not equal.”

(#1104) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

[Fém hátlap] és oldal. Én szerintem rendelem is mindkettőt. :C

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1105) bsanya válasza iko1972 (#1099) üzenetére


bsanya
aktív tag

PC-n linux van és nem boldogul a Samuval csak háttértárként :-(
Van arra valami progi, hogy megoldható legyen?

Xiaomi Mi 11i

(#1106) termon


termon
csendes tag

az elmúlt 24 óra: 8 óra airplane módban (alvás közben ne hívjon senki), 30 perc hívás, 30 perc engribördsz, 1 óra egyéb babrálás (jegyzetelés, sms...) és csak 15 százalékot merült az akksi, ez lehetséges vagy hibás a szenzor? mert ha így folytatja lassan egy hétig nem fog kelleni töltenem, bár ezelőtt is megvolt a 3 nap

(#1107) Cyberpunk válasza termon (#1106) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát nehezen hihető.:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1108) alec.cs válasza Cyberpunk (#1104) üzenetére


alec.cs
tag

Ki mit javasolna?
1. Védőfólia + Fém hátlap + oldal vagy
2. Védőfólia + Tok

Milyen minőség, illetve gyártó legyen?

(#1109) Cyberpunk válasza alec.cs (#1108) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát én fém buzi vagyok. Szóval én tuti a fólia + fém hátlap és oldal mellet szavazok.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1110) iko1972 válasza bsanya (#1105) üzenetére


iko1972
csendes tag

Nincs, ez a Zergling rush root windowsos és windowsos drivereket használ, amit a kies rak fel. Lehet, hogy van más módszer, de ez biztosan működik. És csak egyszer kell megcsinálnod, feltelepíti a cwr-t, amivel később pc-nélkül tudsz romot cserélgetni.

(#1111) CHIPman válasza Cyberpunk (#1109) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Olyan gyönyörűen le fogja árnyékolni, hogy öröm lesz nézni. sgs-re is volt valami ilyen, de senkinek nem kellett mert gyakorlatilag a WiFi értelmét vesztette...

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#1112) bsanya válasza iko1972 (#1110) üzenetére


bsanya
aktív tag

:F
"Sajna" a családban már sehol nem fut winfos :(

Egyébként használ valaki még linux-t rajtam kívül? A PC-re csatlakozásnak van más módja, mint a KIES, mert az nem megy linux alatt :(

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 11i

(#1113) CHIPman válasza bsanya (#1112) üzenetére


CHIPman
nagyúr

beállítások/vezeték nélküli és hálózati/USB beállítások/háttértár

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#1114) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Van arra mód ,hogy a gyári böngészőben beállítsam a netezést Desktop módra?
Hiába pötyögöm be a böngészőbe, hogy about:debug -> megyek rá a beállításokra , nincs olyan menüpont hogy UAString ,vagy View Mode :(

Lehet a custom rom miatt?
Elméletileg minden Androidos készüléknél így kell előcsalogatni a Desktop módot :U

[ Szerkesztve ]

(#1115) Karma válasza DeathAdder (#1114) üzenetére


Karma
félisten

A Normal Rendering opció nem ezt csinálja? XDA-n láttam egy utalást erre. Egyébként a custom ROM nem szokott új böngészőt jelenteni, mindig a samsungos az alap.

“All nothings are not equal.”

(#1116) CHIPman válasza DeathAdder (#1114) üzenetére


CHIPman
nagyúr

A Samsung böngésző kicsit más. SGS-re is úgy mókoltak néhány ROM-hoz useragentes böngészőt, de mivel nagy munka, az utóbbi időben hanyagolták. Egyébként Dolphin Browser HD tökéletes a gyári helyett és van benne useragent is.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#1117) DeathAdder válasza Karma (#1115) üzenetére


DeathAdder
veterán

Nem, sajnos ez sem az :(
Érdekes, Dolphinnal szépen megy a Desktop mód, de nem szeretném azt használni.
Nagyon megszoktam már a gyárit :F

(#1116) CHIPman - Értem.Hát akkor ez van sajna :((( Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1118) Cyberpunk válasza CHIPman (#1111) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Erre gondoltam én is. Majd meglássuk.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1119) iko1972 válasza bsanya (#1112) üzenetére


iko1972
csendes tag

Innen letölthetsz Zergrush rootot linuxra, de azt nem tudom, hogy a kies driverek nem hiányoznak-e. Szerintem érdemes lenne felinstallálni ideiglenesen egy windowst, egy óra alatt megvagy mindennel. Windows. (40perc) -> kies (10 perc) -> zergrush (10 perc). Utána már nem kell pc romozáshoz.
forum.xda-developers.com/showthread.php?p=18615502

[ Szerkesztve ]

(#1120) bsanya válasza CHIPman (#1113) üzenetére


bsanya
aktív tag

Köszi
Bocs, rosszul fogalmaztam :(
Háttértárként tudok csatlakozni, csak KIES nem megy linux alatt, így a szinkronizálás nem megy a PC-vel.

Xiaomi Mi 11i

(#1121) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

[link] elgondolkodtató. A karcsúságnak lőttek, de legalább van normális kapacitás. Így már tényleg kibírja a nap végéig remélhetőleg. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1122) Karma válasza bsanya (#1120) üzenetére


Karma
félisten

Mit akarnál szinkronizálni azzal a szemétdombbal, amit nem lehet kulturáltabban cloud alapon vagy más alkalmazással megoldani?

“All nothings are not equal.”

(#1123) Apika válasza Cyberpunk (#1121) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Azzal az akkuval már tényleg egy téglához hasonlítana a telefon... :F

(#1124) Cyberpunk válasza Apika (#1123) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ha sok van akkor lehet építkezni. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1125) Apika válasza Cyberpunk (#1124) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Elég drága házad lenne, ha ezekből építkeznél... ;)

(#1126) bsanya válasza Karma (#1122) üzenetére


bsanya
aktív tag

Szeméthalmaz hmm :N
Akkor kérlek írd le milyen cloud alapon működő vagy más alkalmazással tudnám CF-Rootolni a Note-om, Linux alatt (winfost nem tennék fel, bár lehet ezt a VirtualBox-t kipróbálom majd)?

Xiaomi Mi 11i

(#1127) Apika válasza alec.cs (#1108) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Én személy szerint megvárom a Case-mate tokot, illetve már van a telefonon védőfólia... :K

(#1128) CHIPman válasza bsanya (#1126) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Heimdall-al feldobsz egy tar kernelt a PDA-ba oszt' annyi.
szerk.: Mondjuk a KIES-sel nem sok esélyed lett volna rá, az is biztos. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#1129) bsanya válasza CHIPman (#1128) üzenetére


bsanya
aktív tag

Huhh, ez nekem kínai :)
Nekiesek a google-nak, hogy értelmezni tudjam, amit írtál :DD

Xiaomi Mi 11i

(#1130) Apika válasza bsanya (#1129) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Ha ez vigasztal, én még a kérdést sem értettem... :Y

(#1131) Karma válasza bsanya (#1126) üzenetére


Karma
félisten

A szeméthalmaz a Kiesre vonatkozott, nem a Linuxra :P
A Heimdallt annyia nem javaslom a custom binary counter miatt, inkább VirtualBox szerintem. A hősidőkben sokat dolgoztam telefonokkal virtualizáció alatt sikerrel :)

“All nothings are not equal.”

(#1132) alec.cs válasza CHIPman (#1111) üzenetére


alec.cs
tag

A fém hátlap + oldal árnyékolására van már valakinek tapasztalata?

(#1133) Zénó75 válasza kowako (#1068) üzenetére


Zénó75
tag

Kowako: gratula a blogodhoz, tetszik :)

Írtad itt, h 98%-ban elégedett vagy a note-val. Kiváncsi lennék mi az ami szted nem tökéletes?
(nekem még nincs, kezemben már volt, de nem tudom. Jelenleg iphone 4 + ipad 2 -vel élek)
Köszi

(#1134) Cyberpunk válasza Zénó75 (#1133) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nos én annyit tudok mondani, hogy én is okostelefon (DHD) és tabletet (Playbook) váltottam ki vele. Kis kompromisszumokkal mind két oldalról. De a jó benne hogy kellően nagy már, de nem túlzottan. Ezért könnyen cipelhető mindenhová. Mivel egyszerűen elfér farmer zsebben is.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1135) kowako válasza Zénó75 (#1133) üzenetére


kowako
csendes tag

Kedves Zénó,

köszi a véleményed, örülök, hogy tetszett, pont döntés előtt állóknak írtam, segítség gyanánt :)

A fő gondolatom az, mindenki ismerje meg a SAJÁT igényeit, mire és hol akarja használni, mekkora a számára még tolerálható méret. Úgy vélem, 193 magasan,
az OTG (on-the-go) kategória teteje 5-5,5"-nál van. Ez még kézben tartva telefonálásra is
használható (barátnőm is telefonált már rajta és gond nélkül, pedig ő 170 alatti, kiskezű:),
vezetés közben meg BT füles van rajtam, illetve, ha a lakásban teszek-veszek és közben órákat telefonálok, ez sugárzási szempontból is praktikus - ajánlom mindenkinek:)

a 2%? Ezt azért írtam, mert néha előfordult, hogy a vonal bezavarosodott és újra kellett hívnom a másik felet, de megesküdni nem merné rá, hogy ez nem hálózati hiba. Volt ilyen más telefonommal is, azért ne feledjük, rengeteg antenna van egy ilyen kütyüben, elképzelhető, hogy néha úgy interferálnak, hogy bebugyorog a hang:) De ez 100 esetből 1-2szer fordul elő, de normál esetben (csak telefonként használva) szinte soha. Vegyük ezt 1% hibának.

A másik 1%-ot az én átállásomban kell keresni (NokiaE72+7"tablet), a nokiánál szélesebb és szokni kell a stabil fogáshoz, a táblagépnél kisebb kijelző viszont nem okozott különösebb problémát, sőt a sebessége révén egy zoom szinte azonnali. Még iPhone-os ismerősök is rácsodálkoztak, amikor mutattam nekik, elismerően nyilatkoztak. Persze találkoztam a "standard" hívő szifonosokkal is, akiknek a fő problémájuk, hogy nincs alma a hátulján. Mondom nekik, matrica :))

Vegyed nyugodtan, ha van elég pénzed az iPhone helyett, ha racionalizálsz, akkor a két iCucc helyett, helyettesítőként. Nem hinném, hogy csalódhatnál, a kijelző varázslatos mindehhez. Személy szerint én meguntam, hogy duplikátum van a telefon/táblagép esetében a szenzorokban, adatokban, funkciókban. all-in-one, ez lett a Note.

alec.cs-nek: Skinomi védőfólia+karbonszálas védőréteg a hátuljára-oldalra + egy becsúsztatós tok, ennyi elég a védelemhez. Ha dobálnád, ahhoz bumszli tok kellene, ha fémmel próbálkoznál (nekem is mániám volt korábban:), esetleg a rádiójelek maradnának el, ami nem kompromisszumtéma sztem :) Bocs, hogy hosszú voltam, kowako

http://kowako.hu

(#1136) Everman válasza Zénó75 (#1133) üzenetére


Everman
addikt

"Kiváncsi lennék mi az ami szted nem tökéletes?"

Nekem két dologgal van problémám.
Az egyik a sebesség, ami ugyan az újabb kernelekkel már kezd tűrhető lenni, de a gyári felállás konkrétan siralmasan lagoló, akadozó, ami nemhogy iPhone, hanem SGS II után is eléggé zavaró volt.

A másik meg a képminőség. Nem, nem a pentile matrix (bár az is látszik, de nem zavaró), hanem az, hogy homogén felületen (főleg szürkés részeken) foltos, csíkos, ronda a kép, főként kis fényerőnél. SGS II-n is megfigyelhető volt ez, de ott kevésbé volt látható ez a probléma, itt elég durván (nem csak az én készülékemnél, hanem az eddig megnézet 4 másiknál is látszik ez). Ugyancsak zavaró, hogy jó néhány alkalmazásnál az eltérő felbontás miatti széthúzás miatt a grafikai részek sávosak, szétesettek, ez is csúnya.

--

Én Brando Crystal Clear fóliát, szilikon burkot és Brando övtokot használok hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#1137) kchris78 válasza Everman (#1136) üzenetére


kchris78
veterán

igen ez nekem is előjött. Ugye az AMOLED önmagában világít. úgy tűnik mintha vagy a vezérlés (nem homogén a fesz) vagy a LED pixelek (ugyanarra a feszre eltérő fényerő) nem lennének homogének... De ez ritkán észrevehető, nekem a pentile matrix jobban látható.. De nem zavaró egyik sem.

(#1138) killerjohn válasza Cyberpunk (#1104) üzenetére


killerjohn
addikt

És ez mire jó? Mármint hogy fém lesz a hátlap, meg hogy ráteszed azt a keret izét?

(#1139) Kakumix válasza killerjohn (#1138) üzenetére


Kakumix
senior tag

Gyönyörködhet benne, amíg el nem ejti :)
Részemről már a Galaxy S-nél is eltörtem volna a designer kezét, aki kitalálta, hogy a hátlap felé le legyen kerekítve az éle és ez ráadásul fényes és csúszós legyen.

Legyen szép napod!

(#1140) killerjohn válasza Kakumix (#1139) üzenetére


killerjohn
addikt

dettó...

(#1141) Everman


Everman
addikt

Kint az XXLA1.

(#1142) bsanya válasza Everman (#1141) üzenetére


bsanya
aktív tag

Ezek a hozzászólások csak "húznak" engem :D
Mondjátok már meg mit kell tennem Linux alatt, hogy CF-Root legyen a Note-omon és "Romolhassak"? :DD
Az is jó nekem, ha van valaki Bp-n, aki segít ebben, és felrakja nekem a legfrissebb stabil verziót, persze nem ingyé kérem, egy sört megér nekem :)) (vagy most már várjam meg az ICS-t???)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 11i

(#1143) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Van már ICS re hasonlító custom rom?
Ma tettem fel a kolega S2 jére 2.3.6 ot és tiszta ics design, brutál gyors és nagyon szép :C

(#1144) killerjohn válasza DeathAdder (#1143) üzenetére


killerjohn
addikt

hátte itt? én is most váltottam S2-ről Note-ra :)

az a 2.3.6 az csak "ics design", semmi köze az ics-hez...

egyébként arra tudtok mondani valamit, hogy miért sokkal lassabb, darabosabb a Note, mint az S2? Elég kellementlen meglepetés... Azt értem, hogy 3x annyi pixelt kell kirajzolnia, nade gyerekek, 2 magos procival?!

(#1145) alec.cs válasza kowako (#1135) üzenetére


alec.cs
tag

kowako: karbonszálas védőréteg a hátuljára-oldalra - erről tudnál bővebbet mondani, esetleg egy linket adni?

(#1146) DeathAdder válasza killerjohn (#1144) üzenetére


DeathAdder
veterán

Hali.

Jaja énis a múlt héten, csak volt egy SE Arc om is a kettő között :))

Tudom, hogy nincs köze ,de basszus olyan fasza smooth meg szép volt az egész hogy nemigaz :D
Hát ja szerintem a Mali 400 elvérzik 1.024.000 pixelen :(

(#1147) alec.cs


alec.cs
tag

A Telenor-nál kapható változatban benne van az NFC?
Tud erről valaki valamit?

Ha esetleg nincs benne, akkor hogy lehet belevarázsolni. Milyen megoldás lenne a legpraktikusabb?

Szerintem az év vége felé ez lesz a sláger.

(#1148) CHIPman válasza killerjohn (#1144) üzenetére


CHIPman
nagyúr

fact1: A 2.3 nem használja a kétmagos procit.
fact2: Ugyanez van az S2-ben is.
Egyébként valószínűleg a kezdetleges ROM hibája, mivel tudtommal a TW4 már GPU-renderelt.
alec.cs: [link] Benne van már bő egy éve a Nexus S-ben is, mégis most hallottál róla először. Szerintem nem lesz akkora sláger.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#1149) TwentySix válasza alec.cs (#1147) üzenetére


TwentySix
aktív tag

Sajnos nincs benne... Csak a koreaban eladott verziokban van teljesen kiepitve.

Nekem is ez a legnagyobb szomorusagom, mert itt Londonban lassan mindenhol hasznalhato lesz.... Tomegkozlekedes, vasarlas, stb... de ez van.

NFC London

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S9+ / TomTom HD6000 HDTraffic / Garmin Montana 650T offroad/

(#1150) Zénó75


Zénó75
tag

Köszönöm a válaszokat a 2% "hibákkal", jelenségekkel kapcsolatban.
Nem vagyok fanatikus szifon hívő, engem csak az érdekel mi a jó nekem :)

Eddig iphon ipad kombóval jól megvoltam, bár nyilván jó lenne egy kütyüt cipelin kettő helyett. Az adatok "duplikálása" az icloud óta nem zavar, régebben jailbrékelgettem bár inkább egy két fjúcsör miatt (pl netmegosztás), mintsem az ingyenes szoftverek miatt. Ez egy ideje már alapból megoldott ugye, azért a néhány alkalmazásért amit használok pedig nem sajnálom azt a 10-20 ezer ft-ot, egyrészt aki azt fejlesztette az sem azért dolgozott, hogy elfáradjon másrészt így a frissitésekkor sem kell reszelni a jailbreak miatt.
Androidtól (mint ismeretlentől) kicsit félek, egy két rövid tesztet leszámítva még nem volt.

Had kérdezzek egy utsót: ha androidon megveszek egy alkalmazást, azt arra az egy készülékre kapom, vagy pedig az azonósítóm alapján más androidos kütyün is használhatom? Későbbi készülékcserénél pl ez hogy műxik?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.