Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:46:27

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) iko1972 válasza Neferty (#1038) üzenetére


iko1972
csendes tag

Sokat kínlódtam ezzel, egyelőre nem találtam megoldást. Visszatértem a gtasks-ra, az nem olyan szép, mint az s-planner (nem s-memo, az a jegyzetelő progi), de legalább stabilan működik. Az s-planner feladatat részét nem használom. De ha találsz megoldást, oszd majd meg.

(#1052) Apika válasza Cyberpunk (#1040) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Ha jól tudom, akkor ezek a szürkeimportos készülékek...

(#1053) Karma válasza babosmiki (#1047) üzenetére


Karma
félisten

Viszont cserébe utálom, abszolút WebKit-párti vagyok :)

Mivel segíteni meg senki se segített, a korábbi deodexelt-de-amúgy-stock KL3 update zipből kikaptam a fájlt és láss csodát, ismét smooth a görgetés mint a babapopsi :D

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#1054) Cyberpunk válasza Karma (#1053) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja én sem használok már mást a gyárin kívül.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1055) janes74


janes74
senior tag

Ma kipróbáltam a "kicsikét" és nagyon bejön!Ez lesz O2x utódja :K

(#1056) Apika válasza janes74 (#1055) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Gratulálok az új telefonodhoz! :C

(#1057) Cyberpunk válasza janes74 (#1055) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem bánod meg, jó gép ez. De most már jó lenne ha az enyém is visszatérne hozzám. S5230 ami van most kissé gáz csak. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1058) janes74


janes74
senior tag

Még korai,csak tervbe van!

(#1059) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Péntektől lesz újra Note-om. :DD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1060) Apika válasza Cyberpunk (#1059) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Csak nyugtával dícsérd a napot, de szurkolok Neked! :C

(#1061) Cyberpunk válasza Apika (#1060) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja ma felhívtak, hogy megérkezett az új cserekészülékem. De meló miatt csak pénteken tudom átvenni.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1062) Apika válasza Cyberpunk (#1061) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Na ez szuper! De fóliát is tegyél (tetess) rá!

(#1063) Cyberpunk válasza Apika (#1062) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Megy rá vigyázok rá mint a szemem fényére. :K

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1064) bsanya


bsanya
aktív tag

Kérdésem lenne:
Nokia N8-nál teljes megelégedéssel használtam a sleeping screen progit, ami éjszakai asztali órává varázsolta a kijelzőmet.
Most a Note-n van egy Gentle Alarm progi, ami szintén tudná ezt, csak a képernyő beégéstől parázok, van egyáltalán ilyen a HD sAMOLED kijelzőknél?

Xiaomi Mi 11i

(#1065) Karma válasza bsanya (#1064) üzenetére


Karma
félisten

Van persze, ezért célszerű lenne olyan órát keresned, ami változtatja a helyét periodikusan.

“All nothings are not equal.”

(#1066) bsanya válasza Karma (#1065) üzenetére


bsanya
aktív tag

Kösz, ettől féltem....
Akkor inkább hanyagolom ezt a funkciót, végül is éjszaka aludni kell, nem a telefont nézegetni :))

Xiaomi Mi 11i

(#1067) kchris78 válasza bsanya (#1066) üzenetére


kchris78
veterán

+: nem hinném hogy túl jó 5let lenne egy ilyen programnak, szerintetek bekapcsolt képernyővel le tud menni sleep módba a telefon? ha nem az igencsak rossz az akksinak. Bár a kint lévő óra sem növeli az üzemidőt...

(#1068) kowako


kowako
csendes tag

Sziasztok!

Mindenkinek üdv itt a fórumban, bejelentkezek:
SGN: a Telenortól november végén szereztem be (Nokia E72 és egy Concorde 7" tab eladása után), elégedett felhasználóként, immár csak érdeklődőként járok itt:)

Néhány infót megosztanék, hátha segítek ezzel valakinek:

külföldi fórumokról is tudott, ez nem Gorilla Glass-os cucc, ezért már a boltban faragtam rá 2kijelzővédő fóliából egy ideiglenességességet. Néztek is a boltban, ahogy a méretre vágott fóliáimat előcsomagoltam:)
Persze nem aznap találtam ki, hogy mit vegyek, amúgy sem szokásom:
http://kowako.blogspot.com/ - itt írtam pár bejegyzést a Note-ról korábban.

Védőfólia+védőmatrica az Amazonból érkezett meg majdnem 3 hét alatt,
de ez tökéletesen megvédi a teljes felületét a karcoktól, ajánlom mindenkinek
(kb. 5ezer) (Ált. zsebben/autós tartóban hordom, ja és 193 magas vagyok:)

Asztali állványt/kihangosítót a Westend Samsung boltjában vettem, (kb. 12e, ennyi az ára külföldrön is), szerintem megéri, kétállású és az otthoni mini-hifimet máris szedtem le emiatt, szépen szól :)

Ezen kívül micro USB – USB anya átalakítót (5e), 32GB microSD Class10 kártyát (17e)
és egy kihúzhatós tokot vettem hozzá (4e). Korábbról van egy Nokia SU-8W BT billentyűzetem, azzal komplett mini-netbook, ha többet szükséges írnom pl. egy tárgyaláson :)

Ennyit gondoltam, remélem nem voltam túl hosszú. Érdeklődve figyelem a további diskurzust, mindig tanul az ember. Remek készülék, én 98%-ban elégedett vagyok vele!
HAJRÁ SGN! :)

üdv, kowako

[ Szerkesztve ]

http://kowako.hu

(#1069) kowako válasza bsanya (#1064) üzenetére


kowako
csendes tag

erre is jó az asztali dokkoló, beletéve ugyanis üzemmódot vált a készülék és bármilyen ikont képes kirakni még alulra is (max. 5-öt, pl. weatherstation, tv24, zenelejátszó, óra stb.), és a töltés közben folyamatos, hátsó jack kimenete is van+saját hangszóró-nyílása.

LINK

[ Szerkesztve ]

http://kowako.hu

(#1070) kchris78 válasza kowako (#1068) üzenetére


kchris78
veterán

szia, én is vettem BT billentyűzetet de ilyen gagyibb félét, ami akkora mint egy tenyér (180cm ember tenyere :) ). Nekem is van rajta Ctrl + Alt + Esc billencsem, de megszívtam mert az SSH kliens programom (meg úgy az egész készülék sem szerintem) nem érzékeli ezeket... Neked működik? Sajna így alig tudom használni, pont ssh esetén lett volna jó ha fizikai billentyűzet van akár a hacker's keyboard helyett is.

(#1071) Apika válasza kowako (#1068) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Én kicsit ódzkodtam a fólia felrakásától. Az Oktogonnál a VIP-PHONE-nál vettem 3.500.- forintért fóliát, és ott helyben felrakták precízen. (A többi - kisebb telefonra egységesen 2.000- forinért van fólia, felrakással.) Így, ha elbénázták volna, akkor kértem volna a következőt... :DDD

(#1072) kali


kali
legenda

kipróbáltam, frankó, de ez a méret már átlépi a küszöbömet, marad továbbra is az s2-m, az még pont belefér!

(#1073) kowako válasza kchris78 (#1070) üzenetére


kowako
csendes tag

kchris78: nem, ez egy angol billentyűzet, az ékezetesek előhívásához kétszer-3x-4x kell lenyomni (o,ó,ö,ő) és így tovább, a legtöbb extra gomb nem csinál semmit, szóval csak gépelni jó, de a számokat is Fn+felső gombsorral lehet előcsalogatni. Nem tökéletes, de megszokható, gépelésre. Ennél kisebb típusnál már lehet reális alternatíva a virtuális, de akkor oda a fele kijelző...

Apika: a kijelzővédőfólia akkor kb. egyárban van, csak ott hamarabb megkapod, sőt fel is rakják. Ez azonban egy olyan spéci cucc, folyadékkal kellett felrakni, kisimogatni, majd kicsit hajszárítózgatva 1 nap után víztiszta lett, egy árva mikrobuborék sem maradt, felszívódott:) de ezt írta is a leírása, ezért Skinomi :) a karbonszálas burkolat, ami az oldalsó elemeket is fedi, rendkívül precíz. Azt nem folyadékkal, hanem puszta hajszárítózással kellett aktiválni, rá is ragadt tökéletesen. Állati jól néz ki, mondták is már többen. Mondjuk az SGN-nel nem lehet megbújni, ha használod, gúvadnak a szemek.
Persze ha valaki, én biztos nem ezért vettem. Tökéletesen ki tudom használni és 99%-ban úgyis csak én látom... fólia kell rá, ez a lényeg.

kali: ezt is meg lehet érteni, még az én lapát kezemben sem lesz ez sosem nokia e72 kényelmességű. Na de mennyivel többet tud, és élményben is sokszoros, pár kompromisszummal :) El nem adnám kisebbért már:)) a táblagép 7"-ját sem használtam ki, csak néha, a kétujjas zoom 0,5 mp és ugyanott vagyok...

http://kowako.hu

(#1074) Apika válasza kowako (#1073) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Akkor ez egy komplett védőcucc az egész telefonra, nem csak egy előlapi fólia... :K

(#1075) Kakumix


Kakumix
senior tag

Épp azt néztem eBayen, hogy 40-50$ egy teljes ház a Note-hoz. Hátlap, oldalkeret és üveglap az elejére, a gombok talán nem voltak benne. Kis túlzással nem érdemes védőtokot venni hozzá.
Vajon az üveglapot mennyire lehet nehéz kicserélni (ára: 20$)?

Legyen szép napod!

(#1076) Cyberpunk válasza Kakumix (#1075) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ha garis a készülékem szerintem nem állok neki cserélgetni házat csak úgy. De tényleg nem sok. Mondjuk miért is lenne sok a műanyag. Meg kijelző üveg?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1077) alec.cs válasza kowako (#1073) üzenetére


alec.cs
tag

Védőfóliával kapcsolatban lenne kérdés:
- megéri minőségibb fóliát, védő cuccot (invisibleSHIELD vagy Skinomi TechSkin) venni, vagy elég egyszerűbb is?
- ezek a minőségibb cuccok hol vehetők itthon kedvező áron?

(#1078) kowako válasza alec.cs (#1077) üzenetére


kowako
csendes tag

Saját táblagépes és Note tapasztalatom alapján ajánlom a Skinomit, de biztosan a többi márkás védelem is jó. Nonammel nem éri meg elrontani a szép kijelzőt, volt régebben gagyi védőfóliám: pöndörödött, karcolódott, de ez meg regenerálódik (képes kisimulni!)
Idehaza nem tudom, lehet-e kapni, sztem érdemesebb amazonról, bár a jelen forintgyengeségnél már ez sem fix...
A skinomi karbonszálas házvédelme megérte az árát és csak 0,1 mm vastagságot növel, így a dokkolóban sem okoz gondot. Uff :-)

http://kowako.hu

(#1079) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Hali fórumtársak.
Holnap veszem át én is a Note t :)

Nincs sok időm mostanában, hogy az összes custom romot kipróbáljam, ezért kérném véleményeteket.
Melyiket ajánlanátok?
Darky,Rocket,Stock,Cassie's XtraLite? Esetleg valami más? :)

Köszi :R

(#1080) babosmiki válasza DeathAdder (#1079) üzenetére


babosmiki
addikt

Ezzel tökéletesen elégedett vagyok: [link]

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#1081) kowako válasza DeathAdder (#1079) üzenetére


kowako
csendes tag

előre is gratulálok, gondolom már tűkön ülsz :)) az enyém Telenor-függő, így a gari miatt nem romolhatom szét.
Tud valaki felsorolni pár pontban olyan előnyöket, amiért reálisan érdemes lehet romot cserélni? Sebesség? új témák? oké, de praktikusan előnyt ad-e valamelyik? köszi

http://kowako.hu

(#1082) Karma válasza kowako (#1081) üzenetére


Karma
félisten

Nekem két előny volt eredetileg: sebesség (számottevő fejlődés!), és hogy a root joggal rengeteg Samsung crapware-t törölhettem ki a rendszerből.

Aztán ma vettem észre, hogy a színproblémáim is elmúlni látszanak, amióta XXKK7-re ráflasheltem az AbyssNote kernelt, majd a backupokkal zsonglőrködtem. Teljesen érthetetlen, viszont most már a kék túlhúzáseffekt jól néz ki a Settings alkalmazásban, és a számológép se ronda, sőt a böngésző se zöldül be scroll közben :)

Sőt, még a Spy Mouse is jól néz ki induláskor! WTF!

Szóval összegezve mindenképpen megéri kísérletezni szerintem. Csak okosan kell csinálni, hogy a custom binary countert ne emeld meg egy elhibázott flasheléssel, mert azt tényleg nézhetik garanciánál. (CF-Roottal kezdj, majd CWM-ben telepítsd az új cuccokat, akkor nem lesz ilyen gond.)

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#1083) kowako válasza Karma (#1082) üzenetére


kowako
csendes tag

köszi a választ :)

http://kowako.hu

(#1084) DeathAdder válasza kowako (#1081) üzenetére


DeathAdder
veterán

Igen, már nagyon vártam.
Nem bírtam ki muszáj volt kipróbálni néhányat :DDD
Egyelőre a Darky 2.1 és a Rocket v13 jön be legjobban. Kettőjük közül fogom majd kiválasztani a végső befutót.
Szerintetek?

Eddig az összes custom romnál laggolt a főképernyő amikor összehúztam és a CRT effect ,amikor lekapcsoltam a kijelzőt. Utóbbi olyan lassan húzódik össze, régen az S2 nél ha így csinált akkor kapott egy Rebootot és máris meggyógyult.
Van valami megoldás ezen "probémákra" esetleg?

babosmiki- köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#1085) Everman válasza DeathAdder (#1084) üzenetére


Everman
addikt

Próbáld ki a CheckROM-ot is, szerintem ez a legjobb :)

A lagoláson sajna csak az ICS, vagy semmi nem fog segíteni, kicsit alul tervezték a készülék hardverét, 2D-ben kb. fele teljesítményre képes, mint az SGS II.

(#1086) Apika válasza Cyberpunk (#1061) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Sikerült átvenned a Note-ot tegnap? :)

(#1087) bsanya válasza Karma (#1082) üzenetére


bsanya
aktív tag

Erről a CF-Root-ról tudsz nekem olvasnivalót linkelni (hogy kell csinálni)
HTC HD2-t is romoltam, Nokia N8-t is phoenix-el, de nekem a Samu valahogy bonyolult, vigyázni a számlálóra....

Xiaomi Mi 11i

(#1088) Karma válasza bsanya (#1087) üzenetére


Karma
félisten

Le lehet nullázni, szóval annyira nem kritikus talán :)
Majd ha nem telefonnal leszek, belinkelem a megfelelő topikot.

“All nothings are not equal.”

(#1089) bsanya válasza Karma (#1088) üzenetére


bsanya
aktív tag

Kösz

Xiaomi Mi 11i

(#1090) Karma válasza bsanya (#1089) üzenetére


Karma
félisten

Itt a CF-Root topikja, itt a második hozzászólásban van a telepítés - nekem KKA firmware volt a dobozban, azzal működött a zergRush módszer -, a negyedikben meg a fájlok.

“All nothings are not equal.”

(#1091) DeathAdder válasza Everman (#1085) üzenetére


DeathAdder
veterán

Értem, köszi a választ :)
Meglesem milyen a Check Rom :R

(#1092) bsanya válasza Karma (#1090) üzenetére


bsanya
aktív tag

Nézem ;)

Xiaomi Mi 11i

(#1093) DeathAdder válasza Everman (#1085) üzenetére


DeathAdder
veterán

Te melyik kernellel használod?

(#1094) Cyberpunk válasza Apika (#1086) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Sajnos nem. Jövő hét csütörtök lesz belőle esetleg szerda. Előbb nem tudom átvenni. Mert nem tartózkodok a környéken addig. Így persze perkálhatok a csere készülékért is, de ez van. :(((

De fóliát már berendeltem. Csak valami tok kéne. Case mate lesz hozzá valaki nem tudja?

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1095) bsanya válasza Karma (#1090) üzenetére


bsanya
aktív tag

CF-Root-SGN_XX_AUT_KKA.rar , jó lesz hozzá?

Xiaomi Mi 11i

(#1096) Karma válasza bsanya (#1095) üzenetére


Karma
félisten

Ha most KKA-d van, akkor igen, ezt a kernelt kell kitömöríteni.

“All nothings are not equal.”

(#1097) bsanya válasza Karma (#1096) üzenetére


bsanya
aktív tag

KKA-m van ;)
Na, telóval letöltöttem a belső memóriába (nincs SD kártyám) az "InitialRootFlasher.zip"-t, majd kicsomagltam a Note ROM (én csináltam) mappába, majd letöltöttem az előbb kérdezett kernelt, majd kicsomagoltam az InitialRootFlasher/zImage mappájába (ahol volt egy !!Place zImage here"" nulla byte-os valami) a kicsomagolt kernelem is nulla byte-os :Y .
Utána el kellene indítanom az "already-rooted.bat"-t, de mivel?

Egyáltalán jól csinálom?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 11i

(#1098) Everman válasza DeathAdder (#1093) üzenetére


Everman
addikt

Abyss 2.7-el.

(#1099) iko1972 válasza bsanya (#1097) üzenetére


iko1972
csendes tag

PC-re kellett volna kicsomagolni, és ott elindítani. :-)

(#1100) Apika válasza Cyberpunk (#1094) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Január végére ígérik a Case mate tokot. De egyéb szilikon tok már most is elérhető hozzá...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.