Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:46:27

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) WaterWave válasza Musstafa (#1576) üzenetére


WaterWave
veterán

az durva...
nem tudok mit írni rá egyelőre, fel kell dolgoznom

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#1602) novinyul válasza Musstafa (#1597) üzenetére


novinyul
veterán

Na ez gáz :((( Kijelző sávosodása nem a legszebb,pláne hogy kis fényerőn használom a telefont,így kibírja estig.Vajon kérhetem a telefon cserét más telefonra,ha nem sikerül javítani a hibát? :F Telenornál vettem.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1603) killerjohn válasza ROBOTER (#1598) üzenetére


killerjohn
addikt

előkaptam a 7D-t, mindgyá' küldöm. Azt a színátmenetes képet nem csinálom meg tesztbe, mert ez a bravia engine-es gallery van a romomban (sajnos...) és rendre elkúrja a színeket, meg valami idióta vonalat húz a jobb aljára. Marketben a screen test nevű appot használtam, mindjárt jön a 3 kép...

(#1604) Karma válasza killerjohn (#1603) üzenetére


Karma
félisten

Mondjuk annyi előnye lenne, ha az én képemet néznéd, hogy az enyém nem 0-255, hanem 0-64 intervallumban tartalmazza a színeket, így a tiéd esetében sokkal kisebb lenne az érzékeny terület.

Hogy ne kelljen lementegetni a képem, itt egy közvetlen link rá.

“All nothings are not equal.”

(#1605) Musstafa válasza novinyul (#1602) üzenetére


Musstafa
csendes tag

A szervizesnek SGS2 volt és azt ajánlgatta h cseréltessem olyanra.

(#1606) ROBOTER válasza Musstafa (#1605) üzenetére


ROBOTER
addikt

De remélem kettőt adnak érte, hogy egymás mellé téve hasonló legyen a képernyőméret.

(#1607) Luissimo válasza Musstafa (#1605) üzenetére


Luissimo
veterán

NE, bameg, annak meg beég a képernyője.
nagyon (be)égő !!!!!!!!! :DD :DDD

(#1608) Musstafa válasza Luissimo (#1607) üzenetére


Musstafa
csendes tag

Jó tudni. Ezért váltottam szegény 4S telomat le. Kezdem sajnálni. Holnap lehet lesz egy eladó Note.

(#1609) Apika


Apika
Közösségépítő

Lehet, hogy a Samsung hamarosan bejelenti a Note telefonok visszahívását? :F Ez persze csak egy elméleti kérdés...

(#1610) novinyul válasza Musstafa (#1608) üzenetére


novinyul
veterán

S2-m volt elötte,pont a nagyobb kijelző miatt cseréltem.Van egy olyan érzésem hogy nem lesz egyszerü cseréltettni a telefont.Màr csak az a kérdés hogy kinél kezdjem?Meg hogy mire?

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1611) Musstafa válasza novinyul (#1610) üzenetére


Musstafa
csendes tag

Én tisztában voltam azzal hogy a kamerája meg sem közeliti a 4S-t, de a kijelző miatt feladtam mindent és ugye a kijelzővel van éppen a probléma. Az már nem is érdekelt hogy beltérben hányadék képeket készít.

(#1612) killerjohn


killerjohn
addikt

a csíkozás driver gond. supercurio már dolgozik rajta. nagyon sokat segít de még alpha SINCS, nem hogy végleges

XDA topic

[ Szerkesztve ]

(#1613) Luissimo válasza novinyul (#1610) üzenetére


Luissimo
veterán

vegyetek ZTE-t , még egy csomó pénzetek is megmarad , direkte hasznos. :DDD
(jó, mert olcsó jeligére ... :DD :DD )

(#1614) Apika válasza novinyul (#1610) üzenetére


Apika
Közösségépítő

A csere csak akkor könnyű, ha az ember egy drágábbra cseréli ráfizetéssel...

(#1615) Karma válasza Apika (#1614) üzenetére


Karma
félisten

A Note-nál nem nagyon van drágább telefon tudtommal :F

“All nothings are not equal.”

(#1616) Apika válasza Karma (#1615) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Hát ez az... :U

(#1617) Musstafa válasza Karma (#1615) üzenetére


Musstafa
csendes tag

Dee, egy 64gigás 4S pl. Csak ugye az nem samu. Várjuk meg amig gyártanak drágábbat. :)

[ Szerkesztve ]

(#1618) Luissimo válasza Apika (#1614) üzenetére


Luissimo
veterán

hjakérem, aki televan lével... :D :DD

(#1619) killerjohn


killerjohn
addikt

kép1
kép2
kép3

a jobb oldali fekete izé, az egy kis kosz a kijelzőn, b@sztam letörölni...

én nem tudom hogy vagytok vele, de valós felhasználás során nekem ezek nem okoznak gondot.

[ Szerkesztve ]

(#1620) novinyul válasza Apika (#1614) üzenetére


novinyul
veterán

Vajon az új nexus kijelzője is ilyen :F Talán még arra cserélnék,telenornál lehet kapni.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1621) Musstafa


Musstafa
csendes tag

Kedves elégedett note tulajok!

Eladó Note dokkoló, samsung store-ban vásároltam hétfőn. Egy jó ajánlatért vihető mivel feleslegessé vált.

(#1622) killerjohn válasza Musstafa (#1621) üzenetére


killerjohn
addikt

link?

ez?

[ Szerkesztve ]

(#1623) Karma válasza killerjohn (#1619) üzenetére


Karma
félisten

Hát ez a teszt alkalmazás eléggé lófütty, 16 lépcső fehértől feketéig... Pont a legérdekesebbekből nem látszik semmi.

Engem főleg képek és videók nézésénél zavar a legjobban, beleértve a készülékkel készült anyagot. Normális, sötét jelenetet is tartalmazó sorozatot elég nehéz úgy nézni, hogy lila foltok vannak benne...

“All nothings are not equal.”

(#1624) Musstafa válasza killerjohn (#1603) üzenetére


Musstafa
csendes tag

Azért megcsinálhatnád azt a színátmenetest mert még mindig nem láttunk egy hibátlan kijelzőt sem. Köszi.

(#1625) Musstafa válasza killerjohn (#1622) üzenetére


Musstafa
csendes tag

Igen az az. Polusban a Magyar store-ban vettem.

(#1626) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Szerintem túlmisztifikáljátok a dolgot. Az enyémnek egész tűrhető a kijelzője. Nem mondom hogy hibátlan mert nem az a sávosodás az erre is jellemző. Főleg Weboldalak böngészésekor tűnik ez fel. Amíg nem tölti be az adott oldalt.

Én minden esetre nem cserélem le ez miatt. Kárpótol a méret. Most ha vissza kéne váltanom egy 4,3"-osra igen csak furcsa lenne.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1627) killerjohn válasza Musstafa (#1624) üzenetére


killerjohn
addikt

bocs, de most a gyerek zargat, nincs időm elővenni megint a fényképezőt, áttenni gépre, előhívni a raw-t, feltölteni, stb.

(#1628) ROBOTER válasza killerjohn (#1612) üzenetére


ROBOTER
addikt

A Karma által betett képen nem csak csíkozás látszik, hanem mintha nem lenne monoton emelkedő az árnyalatsor, csökkenések is vannak benne. Valószínűtlen, hogy ez a kijelző hardver hibája, ez úgy néz ki, mintha hibás lenne a Lookup Table (LUT) ezért adok némi esélyt annak, hogy valóban driveres gondok vannak, amennyiben ezért a driver felelős és nem pedig a kijelző vezérlőchipje.

(#1629) killerjohn válasza ROBOTER (#1628) üzenetére


killerjohn
addikt

supercurio hosszasan tárgyalja ezt a témát XDA-n és esélyesnek találja, hogy a voodo driver fejlesztése pontot tesz ezekre a problémákra (mármint a szoftveresekre, nem a hardveresekre)

Egyébként a legtöbb film azért fos a Note-on, mert ún. black clippinget használ a rohadt, és a film minősége sötét részeken így olyan lesz mint a 97'-es 8MB-os avi trailereknek...

(#1630) Sheldon


Sheldon
tag

Hoppá jön T-hez a Note!
[link]

Amúgy ezzel a kijelzős mizériával kissé elijesztettetek a Note-tól... De valamiért mégis kell...
Mivel T-s vagyok, megvárom, hogy ott mennyiért adják, aztán akkor lehet, hogy beszerzem náluk.

✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – Steam/Origin/Battlelog: A_S1M0N --- sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ ɴoτe ɪɪ --- Blog: simonmondja.web4.hu

(#1631) Cyberpunk válasza Sheldon (#1630) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én hasonlítottam a képet a kalibrált IPS-es monitoromon lévővel. Lényegesen szarabb az igaz meg csíkoz, de az átmenetek egész jók.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1632) Sheldon válasza Cyberpunk (#1631) üzenetére


Sheldon
tag

Én akárhány videót nézek róla, gyönyörű képe van, szóval élőben sem lehet rossz, főleg ennyi pénzért...

Amit fentebb linkeltek kép a színekkel, elsőre nem tűnt fel a csíkozódás, szerintem mindennapos használat során nem lehet ez annyira feltűnő. Vagy igen?

És filmeknél a fekete (és persze a többi szín) jól néz ki, vagy tényleg olyan, mint:

"a 97'-es 8MB-os avi trailerek..." ?

Mindegy, megvárom T-nél mennyiért adják, bár nem hinném, hogy sokkal olcsóbb lenne, mint függetlenül, mert pl. az SII is csak pár ezerrel olcsóbb a T-nél...

✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – Steam/Origin/Battlelog: A_S1M0N --- sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ ɴoτe ɪɪ --- Blog: simonmondja.web4.hu

(#1633) killerjohn válasza Sheldon (#1632) üzenetére


killerjohn
addikt

igen, a feketék a trim miatt gázok, de
1) ICS (CM9 alpha) userek mondták hogy nekik már nincs jelen ez
2) supercurio már dolgozik rajta. márpedig ő jobban tolja mint maga a samsung...

(#1634) Sheldon válasza killerjohn (#1633) üzenetére


Sheldon
tag

Értem, akkor ez elvileg szoftveres dolog, tehát frissítéssel majd javítható lesz.

✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – Steam/Origin/Battlelog: A_S1M0N --- sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ ɴoτe ɪɪ --- Blog: simonmondja.web4.hu

(#1635) novinyul válasza Sheldon (#1634) üzenetére


novinyul
veterán

Adná az ég,hogy csak soft. a ludas :( Nem szívesen cserélném le másra,nagyon megkedveltem,más alternatíva max. az új nexus.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1636) Cyberpunk válasza novinyul (#1635) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Gyaníthatóan az a ludas. Mert ezt így kiengedni a gyárból nagyon ronda presztizs vesztés lenne. Én nem hiszem hogy a pájsli miatt van ezt Nexus-on nem tapasztalni ilyet. Igaz kisebb a kijelző, de a technikai ugyan az samoled + pentile matrix.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1637) Karma válasza killerjohn (#1633) üzenetére


Karma
félisten

Három dolog...

1) Az ICS "userek" (pontosabban kemény egyetlen egy fő nyilatkozott erről XDA-n amikor olvastam, mielőtt feltettem volna én is) nem ezt mondták, hanem azt, hogy az alkalmazáson belüli sávosság, amit a 16 bites renderelés okozott, megszűnt. Ez ugye azért van, mert az ICS elvileg már 24 bittel számol mindenhol, GPU-ból.

2) A kijelzők egyéb rendellenességei (lásd enyém) kurvára nem változtak, sőt a Holo téma se volt annyira fényes, mint elvben (vagy mondjuk egy SGS-en)...

3) KKA-tól LA4-ig nem javult meg, úgyhogy vagy szarik rá a Samsung, vagy nem tudják szoftverből helyretenni, vagy egyedi hibám van (vö. Musstafa).

4) Radikális ateistaként a messiásokban se hiszek - eddig amikor XDA-n nagy tobzódás volt, hogy "hű még egy nagy SGS-es arc tért át ide is", valahogy csak füst volt, láng kevésbé.

“All nothings are not equal.”

(#1638) novinyul válasza Karma (#1637) üzenetére


novinyul
veterán

Ennyire ne biztass :O

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1639) Karma válasza novinyul (#1638) üzenetére


Karma
félisten

Ettől a kijelzőmizériától eltekintve messze a Note a legjobb telefonom eddig. Csak kár hogy Samsung, ez is tipikusan olyan gebasz... Szóval ha a sötétszürke, mint szín annyira nem érint, ne gondolkodj rajta. Ha igen, azért akkor is nagyon fontold meg, mert tényleg jó.

“All nothings are not equal.”

(#1640) ROBOTER válasza Karma (#1639) üzenetére


ROBOTER
addikt

"Itt a kezemben a pénz" és nem tudom jól elkölteni. Ez a telefon volt a kiszemeltem, de nekem, mint amatőr fotósnak ez a képernyő-dolog nagyon gáz. Nem gondoltam volna, hogy ez 2012-ben előfordulhat. Még nem tettem le róla, ha bármi remény van arra, hogy ez a dolog orvosolható, akkor meg fogom venni.

(#1641) novinyul válasza Karma (#1639) üzenetére


novinyul
veterán

Eddig nekem is,de azért zavar hogy egy ilyen hibát hagynak a telefonba.Mindegy várok még,hátha javulni fog.Félek megbánnám ha lecserélném.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1642) killerjohn válasza ROBOTER (#1640) üzenetére


killerjohn
addikt

miért nem mész el egy speedshopba megfogdosni?

(#1643) babosmiki


babosmiki
addikt

Én még mindig azt mondom,
hogy átlag felhasználó számára a kijelző gyönyörű képet ad.
Aki direkt keresi a hibát az talán megtalálja, de amúgy nem.
Meg ugye pl. tisztán szürke képernyőt sem igen nézegetünk...
Szerintem.

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#1644) Karma válasza babosmiki (#1643) üzenetére


Karma
félisten

Én meg azt mondom, hogy folyamatosan kitérő választ adsz, vagy próbálod szépíteni a dolgot :U Gondolom videót se nézel a telefonon, vagy ha igen, akkor az világos és színes, sötét jelenetek meg nincsenek...

Önigazolás a nagy összegű vásárlás után talán?
Szerintem lehetséges.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#1645) babosmiki válasza Karma (#1644) üzenetére


babosmiki
addikt

Szerintem meg te nem értesz engem.
Számomra ez a probléma nem létezik, engem nem zavar.
Igen, komplett filmet nem nézek a mobilon, max a saját felvételeimet és
azok gyönyörűek!

Hétköznapi használat során ez nem zavaró ha:
-telefonálsz
-navigálsz
-játszol
-fotózol
-netezel
-marketon vagy stb..

( nekem ez nem volt nagy összeg )

[ Szerkesztve ]

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#1646) Karma válasza babosmiki (#1645) üzenetére


Karma
félisten

Ismered-e azt a mondást, hogy "Nem az te hibád, de a te problémád?"

Úgy néz ki elbeszélünk egymás mellett, ugyanis a legelső panaszomtól kezdve az volt a kérdés, hogy a hiba reprodukálható-e, nem az, hogy kinek mi jelent problémát.

Ugyanez a hibás LUT/gamma/akármi kapcsán, hacsak nem profilt akarnék készíteni rólad, számomra nem sok információ van abban, hogy nem zavar az ilyesmi... A telefon zanzás vagy sem? Ennyi a kérdés.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#1647) babosmiki válasza Karma (#1646) üzenetére


babosmiki
addikt

A hibát én nem reprodukáltam, mert nem érdekel.
Én csak használom és kész! ;)

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#1648) killerjohn válasza Karma (#1646) üzenetére


killerjohn
addikt

Figyu. Reprodukáltad. Más is reprodukálta. Mit szeretnél még itt tőlünk hallani? Hogy undorító férgezzük le a samsungot, vagy a telót? Mert ha ezt, akkor szerintem csinálj neki egy topicot, és ott lehet ezeket intézni. Itt bárki beírja, hogy őt nem zavarja némi sávozódás, máris megy rá az ugrás. Elcsesztem 15 percet két gyereksírás között hogy csináljak nektek képeket, és az sem volt jó, mert nektek színátmentes kell. Ha meg azt mondom, hogy semmi baja a színátmeneteknek SEM (nálam), akkor meg arról is csináljak képet. Persze.

Igen, reprodukálható. Egyeseknek pont úgy ahogy neked. Egyeseknek kevésbé. Egyeseknek nem. Van akit érdekel, és van akit nem. Ezzel van vele a fél internet. Hova cifrázzuk, hogy örülj? :(

Ez egy eszköz, aminek van gyengesége és erőssége. Az AMOLEDnek a gyengesége ez. A 150.000-es monitorom lehet akár milyen XXX-IPS über-mega panel, gyakorlatilag ha nem tök szemből nézem, becsillan. Naés? Van aki emiatt a baltát vágná a monitorba. Van akit pl hót nem érdekli, hogy mocskos újjlenyomatos poros gányos objektívvel fotóz. Az enyémen egy porszemet nem tűrök. Ezt úgy hívják szubjektív vélemény. Ha nem ezt várod tőlünk, akkor még mit?

(#1649) Karma válasza killerjohn (#1648) üzenetére


Karma
félisten

Oké, tényleg túlzásba vittem egy kicsit itt a végére, de ha már megkérdezted elmondom mit fantáziáltam, mit szerettem volna látni: egy körképet a fórumon lévő összes Note-ról, akár "ilyen"/"nem ilyen, mert amolyan" formában... Vagy öten vagyunk összesen?

Az internet fele meg rengeteg "külföldi" (lehet amerikai is) félangol+félgoblin, félmondatos sirámából áll, hasznosat onnan nem lehet kiszűrni...

Egyébként pont nem érdekel a szubjektív vélemény, így a férgezés hiányzik a legkevésbé. Különösen amíg náluk van a telefonom :) Objektív körképet szerettem volna, talán önigazolásból a szerviz kapcsán, de már mindegy, túl lett ragozva

A közreműködést köszi.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#1650) killerjohn válasza Karma (#1649) üzenetére


killerjohn
addikt

ja hogy náluk van a telód :( remélem hamar visszakapod, tökéletes állapotban!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.