Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:46:27

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) ronson88 válasza aggleány (#449) üzenetére


ronson88
tag

Kezdőként szerintem is érdemes elmászni egy szervízbe, ha frissíteni kell. Egy Note-ot téglásítani elég necces dolog.

Legutóbb a T39-es Eri telefonomat frissíttettem szervizben (még 10 évvel ezelőtt), azóta nem jártam telefon szervizben. Az utána vásárolt P800-am óta mindegyik ment házilag is és eggyel sem volt gond.
(Na jó, ez tényleg nem igaz :) , még 2005-ben sikerült valóban hazavágnom egy linuxos Mot A780-at, de ahelyett bánatomban gyorsan vettem egy újat.)

Ha pedig mégis nektek lesz igazatok és Kies-sel frissítve tényleg tégla lesz a Note (ha így lesz, készséggel el fogom ismerni), akkor megérdemli a szerviz, hogy ők szívjanak vele. :D

[ Szerkesztve ]

(#452) aggleány válasza ronson88 (#451) üzenetére


aggleány
addikt

Én csak annyit látok, hogy mi van a neved alá írva, ebből nem tudhatom, hogy mennyire értesz az ilyesmihez.

Én viszonylag otthon vagyok android témában, de ettől függetlenül ragaszkodom ahhoz, hogy a szervízben frissítsék a telefont, mert úgy biztos nem lehet baj - vagy ha igen, akkor az tuti az ő hibájuk.

Itt senki nem szereti a Kies-t, általában Odinnal szoktak frissíteni a kollégák. Nem hiszem, hogy a Kies miatt tégla lenne, de én már eleve nem is telepítem, csak pendrive-módban kapcsolom a telót a számítgéphez.

Az a baj, hogy a szervíz nem szereti elismerni, hogy rajtad kívülálló ok miatt van gond, ha Te magad frissítetted. Volt már olyan, aki belefutott ilyenbe, és nagyon nem akarták helyrehozni neki a telót, én ezért bízom rájuk. :K

(#453) ronson88 válasza aggleány (#452) üzenetére


ronson88
tag

Tényleg kezdő felhasználó vagyok Samu (és android) okostelefon kérdésben, ezért őszintén köszönök minden ezzel kapcsolatos véleményt és segítséget. :)
Alapvetően ezért is vagyok itt, mivel segíteni én sajnos nem sokat tudok, ezért inkább csak olvasok, vagy ha ez kevés, akkor kérdezek. :(

Más op. rendszerek és más gyártók termékeinek használata alapján, nekem igen jók a személyes tapasztalataim, a gyártók által mellékelt szinkronizációs szoftverekkel kapcsolatban, ezért egyáltalán nincsenek előítéleteim a Kies-sel kapcsolatban sem.

Természetesen elfogadom a ti véleményeteket és igyekszem is tanulni belőlük.

A fő gond nálam, hogy nem szeretem a google szinkronizációt, hosszú évek óta minden telefonom direktben szinkronizálom a gépemen lévő Outlook-kal. Elismerem, ez az én dilim.
Erre viszont kitűnően használható számomra a Kies.
Az pedig, hogy ezen felül még, igen gördülékenyen frissítette is a telefonom szoftverét, nálam egy nagy jó pont.

De elfogadom, hogy itt nem népszerű, nem is érdekem lobbizni mellette :D

(Legfeljebb csak használom, amíg nem okoz kalamajkát.)

[ Szerkesztve ]

(#454) Catcan válasza ronson88 (#451) üzenetére


Catcan
csendes tag

Jézusom! Neked volt/van A780-ad? :C

Helyzetjelentés amúgy...fólia még mindig nem kapható a telefonhoz, egyedül a samuba, karc még megvan...de én annak a boltnak nem fizetek. Szóval vettem egy nagyon jó kis tokot a telenorban, ilyen hátlapcserélős dolog. Ugyan az a hátlap mint az eredeti csak vagy 1mm-rel vastagabb és van egy előlre hajtható lapja. Ugyan olyan tőle hurcolászni a Note-ot zsebben, csak azt sajnálom,h nem raktak bele legalább egy icipici mágnescsíkot ami valahogy "odaragasztja" a kijelzőhöz. A vicces az,h ez 5k volt...míg anno a Tabra a full bőrtok 4k. Ha jól emlékszem még régebben volt belinkelve. :U

Romot én még nem frissítek...remélem az XDA-n kitalálnak gyorsan valami okosságot a telenortalanságra...ha esetleg van valakinek infója ezzel kapcsolatban akkor szívesen meghallgatnám privátban. :U
(Nem megijedni kérem szépen, az előfizetés továbbra is fizetve van és lesz is még jó pár évig)

(#455) agabe válasza Catcan (#454) üzenetére


agabe
addikt

Telenortalansaggal gari is ugrik.
Szolgaltatonal is kerheted..persze az nemi penz, de gari megmarad.

(#456) Attila_26


Attila_26
aktív tag

Szép jó reggelt innen a debreceni gyorsról.Nagyon hasít ez a 2.3.6-os rom.Érdemes frissíteni skacok! Tényleg ismertek csajt akinek note-ja van? Szerintem egy sincs Mo-n.

[ Szerkesztve ]

(#457) kchris78


kchris78
veterán

..én rootoltam és ment fel cyanogenmoddal a sheep 2.3.6-os rom mint a huzat... viszont minden adatom stbstb megmaradt... ez természetes?? HTCn nem ezt szoktam meg....

(#458) kchris78


kchris78
veterán

viszont nem tudom ki hogy van vele de nekem elég jó az akksi időm, első töltésem és még 57%, 30h készenlét, 45p hívás, 1h15p kijelzővel.. Azért ha nem a kijelző megy folyamatosan nagyon kijön hogy 2500mAh-s az akksi (hívásnál főleg..).

(#459) Attila_26 válasza kchris78 (#458) üzenetére


Attila_26
aktív tag

1órát nyomkodtan folyamatosan net,videó ---80%-on van az akksi ilyenkor az S2-m már 40-50%-on haldoklott :(((
apropó ti hogy formáztátok meg 16h töltéssel ahogy írják? :U mert én nem birtam ki és 7ó után lehuztam és vittem is a melohelyre. ;] Amúgy meg csak a HTC Leo-DHD2-mnél volt az hogy darált mindent az új rom :( ,itt viszont a kies mindent úgyhagyott a 2.3.6 frissítésekor ahogy utoljára hagytam. :R

(#460) aggleány válasza ronson88 (#453) üzenetére


aggleány
addikt

Általános droidos kérdésekben szívesen segítek. :K Én szeretem a Google-féle szinkron, nekem nagyon kényelmes, de hát nem vagyunk egyformák. ;)

Attila_26

Ha mázlim van, akkor legkésőbb Karácsonyra már Te is fogsz ismerni olyan csajt, akinek Note-ja van. :DD Addig meg elszerencsétlenkedek itt az SGS II-vel. :))

Ezeket az akksikat már nem kell formázni. Töltöd, ha kész van, vagy ha indulni kell, leszeded a töltőről, és kész.

[ Szerkesztve ]

(#461) WaterWave válasza aggleány (#460) üzenetére


WaterWave
veterán

de rossz neked :DDD
én kari után cserélem le az s2-őt

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#462) aggleány válasza WaterWave (#461) üzenetére


aggleány
addikt

Ugye? Én is sajnálom magam. :DDD Remélem, lesz egy kis kari-mani, és akkor már a Note-tal ünnepelhetem az új évet.

S II és Tab el, Note jön. :C

[ Szerkesztve ]

(#463) Attila_26 válasza aggleány (#462) üzenetére


Attila_26
aktív tag

szívből kívánom drága! :B

(#464) engine88


engine88
aktív tag

Irigykedve olvasom, hogy pár emberkének már megvan a notesz, én abba a dilemmába estem, hogy holnap megvehetném a Note-ot előfizuba ingyen készülékkel, de nem tud hardverileg sokkal többet az S2-nél, szinte csak az 5,3"-at kell megfizetni. És nekem ez a kijelzőméret túl nagy is lenne. Azután eszembe jutott, hogy jön nemsoká az S3, 2012.február 27-én mutatják be a Mobile World Congress-en. Az pedig 4,6" (pont jó), HD felbontás, dualcore 1.8GHz (olvastam már Quad CPU-ról is..), 2GB RAM, 12MP. Szóval highend lenne tényleg. És megmarad a telefonméret.
DE! Írta valaki hogy az S2 is 2 hónapot csúszott, szóval várhatóan május közepe fele érkezne az S3 a boltokba. Fél évet meg ugye nem szívesen várnék egy telefonra.
Röviden: S2 túl régi teló hogy 2 évre vegyem, Note túl nagy és drága, S3 meg soká jön.

(#465) Attila_26 válasza engine88 (#464) üzenetére


Attila_26
aktív tag

note BARÁTOM!
NOTE! ! !
ennyi ember nem tévedhet,különben is profik vagyunk tudjuk mi a jó
na avesz utca gó pannonka és hozd el ne vacilálj! más ember leszel tőle hidd el! fellegekbe emel :R

(#466) aggleány válasza Attila_26 (#463) üzenetére


aggleány
addikt

Aranyos vagy, dolgozom rajta. :K

Az ilyen típusú megszólítást mellőzd, ha kérhetlek, nem szeretem. Ugyanúgy csak egy tag vagyok itt, mint bárki más. Ha muszáj, akkor legyen inkább "hölgyem". :DDD

Amúgy szerintetek érdemes egy Tabot és egy S II-t elboltolni egy ilyenre? Kb. még árban is ugyanaz lenne. A Tabot egyáltalán nem használom, bent van a fiókban, mert túl nagy a mindennapos hurcoláshoz, azért gondoltam, hogy a Note-tal kiválthatnám a kettőt. :U

(#467) kchris78 válasza aggleány (#466) üzenetére


kchris78
veterán

szerintem érdemes. A Nóton már rendesen lehet netezni ellenben a 4.3" az még éppen pici szerintem. Főleg ha RDP-zel..

Olvastam hogy elvileg ebben van Glonass támogatás is.. Ez komoly? Automatikusan használja ezt is??

(#468) aggleány válasza kchris78 (#467) üzenetére


aggleány
addikt

Kétnaponta bemegyek Samuékhoz, és megnézegetem, de a nagysága miatt még nem tudtam elszánni magam a vásárlásra. Még szuttyogok vele egy kicsit, aztán úgyis megveszem, ahogy magamat ismerem. :B

Nem tudom, mi az a Glonass támogatás. :O

(#469) Attila_26 válasza aggleány (#468) üzenetére


Attila_26
aktív tag

;) hezitáltam én is rajta de csak megvettem kicsit szívom a fogam hogy ennyit kiadtam rá de az érzés mindent kárpótol,te is így fogsz járni bleeeee

(#471) WaterWave válasza engine88 (#464) üzenetére


WaterWave
veterán

te ezt minden topikban eljátszod?
én nagyon unnám
de ezzel a logikával ne vegyél semmit, mert holnap elavult lesz
agyam eldobom :)

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#472) Neferty válasza Attila_26 (#456) üzenetére


Neferty
csendes tag

Ugyan még nincs meg..de szülinapomra azt kapok :DD

10 nap és én is belépek a brancsba :K

Más:
Ilyen tok szerintetek???
[link]

...azért mert nő vagyok még nem biztos hogy nem értek hozzá...

(#473) WaterWave válasza Neferty (#472) üzenetére


WaterWave
veterán

állandóan huzogatni ki be, sztem meg fogod unni
fólia rá, meg körbe egy fekete gumitok, szerintem ez a kombó a legjobb

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#474) Neferty válasza WaterWave (#473) üzenetére


Neferty
csendes tag

Gumi tokra van ötleted??? Én is inkább azzal cipelném, csak semmi értelmeset nem találtam.
A fólia a pen miatt egy kicsit aggaszt...pláne hogy így is kicsit félrehord :D
De majd kipróbálom :DD

[ Szerkesztve ]

...azért mert nő vagyok még nem biztos hogy nem értek hozzá...

(#475) WaterWave válasza Neferty (#474) üzenetére


WaterWave
veterán

sztem samu boltban kapható hozzá gumitok, fóliát ne felejtsd el
azt inkább gsm boltoban tetesd fel, már van rutinjuk, így nem lesz hólyagos
de ettől a toktól nem leszel boldog

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#476) Catcan válasza Neferty (#472) üzenetére


Catcan
csendes tag

Szerintem inkább ilyet.
Én pár napja hoztam el az egyetlen darabot a westendes felső telenorból 5k-ért. Szerintem ez a legjobb megoldás. Nem csúfítja el úgy mint a szilikon meg egyszerű használni és kényelmes.

agabe:
Nem minden esetben ugrik a gari szerintem. Legalábbis S2-nél. A szolgáltatónál állítólag horror összeg. Mondjuk lehet,h megérné. Egyébként mindenképpen a gari megtartásával szeretném.

aggleány:
Időközben rájöttem,hogy a Tabos fórumból ismerős a neved. Szerintem megéri...bár ha hazamegyek Bp-ről akkor én mindig elkezdem nyomkodni a régi Tabomat...nem tehetek róla. Hiányzik :DD Azért a netezés és a filmnézés jobb volt azon (eltekintve a sebességtől), viszont már nem váltanék vissza :U

(#477) WaterWave válasza Catcan (#476) üzenetére


WaterWave
veterán

és ha hívnak mindig hátracsapod a takarólapot?
szerintem nem kényelmes ez a megoldás, de amugy elegáns...
viszont a szilikonoskerettel mi a bajod?
nem arra a csúnya guira gondolok, hanem ami ráolvad a készülékre, direkt spécin erre tervezve...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#478) Neferty válasza Catcan (#476) üzenetére


Neferty
csendes tag

Ez nem nagyon tetszik...

Hasonlóm volt még régen az Omniámra...de ha rosszul fogtam akkor folyton "orrba vágott" :P 2 hét után le is ettem
Marad a gumi tok :D

...azért mert nő vagyok még nem biztos hogy nem értek hozzá...

(#479) WaterWave válasza Neferty (#478) üzenetére


WaterWave
veterán

ezazzz :DD

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#480) Catcan válasza WaterWave (#477) üzenetére


Catcan
csendes tag

Természetesen tudom,h mire gondolsz. Nem tudom, nekem idegen. Az volt a Diamondnál is meg a Heronál és a Tabnál is. Először a tapintása, aztán meg a kinézet. Én még nem találkoztam olyan telefonnal aminek jól állt volna. Olyanra vevő lennék mint ami régen volt az Invisible Shild. Mert az tényleg "ráolvad", de nekem mondjuk nagyon bejön a Note hátulja, imádom taperolni viszont féltem letenni csak úgy simán akár csak az asztalra. Ez a tok viszont ugyan azt a hátlapot adja és nem kell állandóan félnem,h karcolódik.

Egyébként igen, ha hívnak előveszem...
1. ...mivel minden hívást felveszek, ezért nem foglalkozok azzal,h ki a hívó fél. Be van állítva,h a home gomb megnyomására fogadja a hívást. Ezt a gombot viszont be lehet nyomni a tokon keresztül is ha nagyon akarom (a hangerőszabályzókat is meg lehet nyomni) és a fedőlap ki van vágva a hangszórónál, tehát teljesen korrekt a hangerő. Ha valakinél meg tudni akarom,h ő hív akkor szvsz. egyéni csengőhanggal megoldható.
2. ..ha esetleg mégis van olyan eset amikor tudom,h bizonyos számot nem fogok felvenni akkor nagyujjal átpöccintem fedelet és úgy fogadom a hívásokat. Aztán vagy teljesen hátrahajtom(ezt kevésbé) vagy egy laza mozdulattal vissza a kijelzőre. Utóbbi azalatt megtörténik,mialatt a fülemhez emelem. Szóval nekem nem hátráltató a dolog.

Ízlések és ficamok... :DD

(#481) ronson88 válasza Catcan (#454) üzenetére


ronson88
tag

OFF

Volt igen, kettő is. Amit "téglásítottam még most is meg van, itt hever a fiókban. Valójában "csak" a GSM modul szállt el, szóval minden más része jól működik. Évente egyszer feltöltöm és megnézem, hogy még működik-e. :D

ON

(#460) aggleány

Köszönöm, akkor gyorsan élek is a felkínált lehetőséggel :)

.mdb kiterjesztésű fájlok (MS Access, az Office adatbázis kezelője) megnyitására keresek valami programot, hátha létezik androidra.
A Polaris Office program nagyon tetszik, word, excel jól használható vele, de ha még az Access fájlokat is kezelné, na akkor nagyon elégedett lennék.

(#482) WaterWave válasza Catcan (#480) üzenetére


WaterWave
veterán

az igaz, bár én elképzelhetetlennek tartom, hogy ne nézzem meg, hogy ki hív :)
mert ugye ha tudom ki hív teljesen úgy állok a beszélgetéshez is:)

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#483) ronson88 válasza aggleány (#468) üzenetére


ronson88
tag

Nem tudom, mi az a Glonass támogatás. :O

Ha jól rémlik, ez az orosz GPS szabvány (mármint a saját műholdjaik jelét is tudja fogni), vagy valami ilyesmi.

(#484) WaterWave válasza ronson88 (#483) üzenetére


WaterWave
veterán

igen, én is így tudom

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#485) babosmiki válasza aggleány (#462) üzenetére


babosmiki
addikt

" S II és Tab el, Note jön"
Én is így tettem! :D

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#487) babosmiki válasza #40993792 (#486) üzenetére


babosmiki
addikt

Tarcsinak lehet meg marad! ;)

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#488) nggabi válasza #40993792 (#486) üzenetére


nggabi
nagyúr

jáccani még jó lesz a note mellé? ;]

"szenyor dzsíííí"

(#489) babosmiki válasza nggabi (#488) üzenetére


babosmiki
addikt

Nem. Csak ha a Note nem jönne be...

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#490) Cyberpunk válasza aggleány (#468) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Csak hajrá én is beadtam a derekam HTC meg a Blackberry is megy a háztól. Hiába tablet után már kifejezetten kicsi nekem a 4,3" ;] Viszont a 7" meg már túl nagy pont a magunk fajtáknak találták ki ezt az öszvér megoldást.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#491) babosmiki válasza Cyberpunk (#490) üzenetére


babosmiki
addikt

:K :D

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#492) ronson88 válasza Cyberpunk (#490) üzenetére


ronson88
tag

Ez az. Sokasodjunk végre, szerintem simán megérdemli ez a kütyü :)

(#493) Cyberpunk válasza ronson88 (#492) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Igen még félreteszem a műanyag iránti gyűlöletemet is meg a pentile matrixos kijelző sem a szívem vágya. De jelenleg nincs más. Szóval kell egy ilyen.:D

Egy kérdés Youtube 1080p megy? Tudom nem igazán releváns, de ez nálam alap. ;]

És persze ha van valaki aki megválna tőle mert megunta, nem tetszik neki, túl nagy stb. az szóljon és megegyezünk. ;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#494) Attila_26 válasza Cyberpunk (#493) üzenetére


Attila_26
aktív tag

Jutub 1080p? hehehhe simán,sőt ez az egyetlen telo ami viszi a fullhd mkv fájlokat,még az s2-m se birkozott meg némelyikkel de ez minddel! ez az fertőzök a Note-al rendesen :DDD

(#495) Cyberpunk válasza Attila_26 (#494) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Na ezt öröm hallani. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#496) babosmiki


babosmiki
addikt

Na meg van a cucc.
BRUTÁLIS! :Y

Root, Unlock meg volt! :D

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#498) babosmiki válasza #40993792 (#497) üzenetére


babosmiki
addikt

:R

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#499) Catcan válasza babosmiki (#496) üzenetére


Catcan
csendes tag

Grat :C

(#500) nggabi válasza #40993792 (#497) üzenetére


nggabi
nagyúr

Aláírását nézted? Galaxy Note, Eladó: ZTE Skate ;]

"szenyor dzsíííí"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.