Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:46:27

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) kowako válasza Cyberpunk (#1745) üzenetére


kowako
csendes tag

Huhh, jó beleolvasni a fórumba néha :) Most töltöm az OTA frissítést. Összességében mik a már ezt használók tapasztalatai? Valaki összefoglalhatná pár pontban, előre is köszi :)

http://kowako.hu

(#1752) novinyul válasza nggabi (#1749) üzenetére


novinyul
veterán

Na akkor nem csak èn kaptam szívgőrcsöt!Nekem vagy 10percig meg sem mozdult,màr kezdtem lélekben felkészülni a szervìzre.De megúsztam, és most már nagyon várom az ICS-t.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1753) tybsen válasza nggabi (#1749) üzenetére


tybsen
addikt

nem sajnos, akkor sincs semmi.. na mindegy, varok turelmesen :-) majd neha ranyomok es megnezem, hatha frissitheto..

(#1754) nggabi válasza kowako (#1751) üzenetére


nggabi
nagyúr

szerintem összességében csak az akku idő javult észrevehetően. a wifi (bár mondjátok h jó) szerintem ugyanolyan mint eddig... mást nagyon nem vettem észre...

"szenyor dzsíííí"

(#1755) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Na megérkezett. T-mobile webshopból. Szép, jó meg minden, a képernyő csíkos.

(#1756) nggabi válasza ROBOTER (#1755) üzenetére


nggabi
nagyúr

ezt kifejtenéd bővebben?

"szenyor dzsíííí"

(#1757) ROBOTER válasza nggabi (#1756) üzenetére


ROBOTER
addikt

A képernyő sorai simán eltérő fényerővel világítanak, mintha valami kalibrációs hiány lenne.

Egy átlagos képernyőn vagy egy részletekkel teli képen ezt nem nagyon veszed észre. Ha egy olyan fényképet nézel amiben viszonylag homogén területek vannak, vagy ha görgeted a képernyőt, akkor az egész képernyő csíkozódik.

(#1758) kazmerr válasza ROBOTER (#1757) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Ez nem túl jó hír.
Milyen rom van rajta alapból?
Nem tudod frissíteni?

(#1759) nggabi válasza ROBOTER (#1757) üzenetére


nggabi
nagyúr

:R akkor ez ugyanaz a hiba mint mindenkinél... am most a fényképszerkesztő hátterén nem látom a hibát vagy csak megszokta a szemem :)

"szenyor dzsíííí"

(#1760) ROBOTER válasza kazmerr (#1758) üzenetére


ROBOTER
addikt

2.3.6
Kernel (frissítés után) 2.6.35.7 XXLA6

(#1761) kazmerr válasza ROBOTER (#1760) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Köszi.

(#1762) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Én ezt a kiest eddig csak láttam, nem használtam.

Nyilván a telefon használati értékét nem ez fogja meghatározni, de jajj, milyen évet is írunk?

(#1763) Cyberpunk válasza ROBOTER (#1762) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Most sem kötelező használni. A gép simán látja sima háttértár ként. Én sem használom.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1764) ROBOTER válasza Cyberpunk (#1763) üzenetére


ROBOTER
addikt

Na jó, de az utóbbi 9 évben azzal kezdem a dolgot, ha új telefon kerül a kezembe, hogy szinkronizáltatom az outlook névjegyzékkel, az pedig a gyári szoftverekkel történik. Hát itt nem működött + ha megy a Kies, addig a Core 2 Duo-s notebook-on a böngésző 1 másodperces késésekkel veszi a billentyűket. A .NET-es alapokról és az ergonómiáról + esztétikáról nem mondok véleményt, mert nem tudom, van-e közöttetek Microsoft fan. :)

De tojok én erre, szerintem barátok leszünk a telefonnal, nagyon tetszik eddig ez az elektronikus vágódeszka.

(#1765) Cyberpunk válasza ROBOTER (#1764) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Igen az a lényeg hogy bejön a cucc. Igen szinkronizációs dolgoknál szopatás ez. Még szerencse hogy nekem nincs erre igényem. :B

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1766) ROBOTER válasza Cyberpunk (#1765) üzenetére


ROBOTER
addikt

Kíváncsiságképpen feltelepítettem a Kies mac verzióját, itt viszont nincs névjegykezelés a Kiesen belül, csak az OS X Address Bookkal való szinkronizáció.

Amúgy hogyan lehet háttértárrá tenni a Note-ot?

(#1767) Cyberpunk válasza ROBOTER (#1766) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát nekem Win7 van. Simán rádug, drivereket felpakolja aztán már elérem mint háttértárt.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1768) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Egy hülye kérdés: a fizikai gomb belsejében a kibontás után van védőfólia? Úgy néz ki mintha lenne, de nem merem kapargatni.

(#1769) novinyul válasza ROBOTER (#1768) üzenetére


novinyul
veterán

Tömören és röviden:van :D

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1770) ROBOTER válasza novinyul (#1769) üzenetére


ROBOTER
addikt

Kösz :)

(#1771) tt124307


tt124307
tag

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Többen írtátok mostanában, hogy OTA-n keresztül frissítettétek a szoftvert. Nekem még mindig az eredeti szoftver van rajta (2.3.5, N7000XXKJ4), de hiába próbálok meg OTA-n keresztül szoftver update-et, nem talál frissítést. Tudom, hogy odin-on keresztül egyszerűen fel lehet tolni a cuccot, azt már jópárszor eljátszottam a korábbi Galaxy ACE-vel, de gondoltam a Note-nál jó lenne ezt over the air megtenni.
Mi lehet az oka, hogy nálam nem megy így a frissítés? Másnak is van ilyen problémája?
Előre is köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#1772) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Aszem én egy ilyet berendelek. Próba szerencse alapon.
[link]
Pont ilyenre vártam.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1773) novinyul válasza Cyberpunk (#1767) üzenetére


novinyul
veterán

2óra telefonálás+net(opera mini 1óra),most 70%-s az akku :DD Laza 20% javulás idáig,simán meg lesz a 2nap :C
3300mah!Biztos :F

[ Szerkesztve ]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1774) nggabi válasza tt124307 (#1771) üzenetére


nggabi
nagyúr

én elsőre azt kérdezném h hol vetted a telefont :)

egyébként odinnal sztem biztonságosabb megejteni a frissítést de te tudod...

tegnap én is rányomtam az otá-ra de ennek más oka van, most nem részletezném...

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#1775) Cyberpunk válasza novinyul (#1773) üzenetére


Cyberpunk
félisten

3030-at írnak. Lehet csak ráírták ki tudja.:D Minimum fényerőn nekem is jól bírja de akkor meg ronda.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1776) novinyul válasza Cyberpunk (#1775) üzenetére


novinyul
veterán

Fényerő nálam is minimumon van,képernyőmód meg dinamikusra állítva,így egész jó a kijelző.Bár szürke színnél teljes kijelzőn,még mindig sávosodik :((( De bevettem a leszarom tablettát,most ráérek 2 naponta tőlteni :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1777) bsanya válasza novinyul (#1776) üzenetére


bsanya
aktív tag

Tényleg nem kötekedésből kérdezném azoktól, akik az akkuidőt veszik No1 problémának, hogy olyan nagyon nehéz minden este felrakni töltőre???
Nálam egy szempont volt a vásárlásnál, egy napot kibírjon!!! Onnantól kezdve pedig nem igazán érdekel, hogy 2 vagy 3 napot megy el....
Nálam, az én használati szokásaimmal 50-60% közé szokott lemerülni nap végére, de mivel minden éjszaka "töltőn alszik" nagyon nem érdekel hogy elmenne-e még egy napot töltés nélkül. Tudomásul kell venni, hogy ezek az érintőképernyős telefonok (főként, ha ekkora a kijelzője :DD ) hamarabb merülnek, mint a régi telefonok (E51 egy hétig is kibírta töltés nélkül :C ).
Mégegyszer kijelentem, nem akarok bántani senkit, csak olvasom a fórumokban, hogy akksiidő így -akksiidő úgy..., nem értem, az tényleg gáz lenne, ha egy napot nem bírna végig....., de erről a Note-nál szó sincs :C :R

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 11i

(#1778) nggabi válasza bsanya (#1777) üzenetére


nggabi
nagyúr

ez azoknál számít akiknek 4-5 óra kijelzőhasználat van egy nap. abba most ne menjünk bele h ennek mennyire van értelme vagy nincs, de létezik ilyen is.

ott már nem mindegy...

"szenyor dzsíííí"

(#1779) bsanya válasza nggabi (#1778) üzenetére


bsanya
aktív tag

Igazad van, de:
1, ha irodában dolgozol van USB illetve hálózati töltési lehetőséged
2, ha mobil vagy, akkor meg szivargyújtós töltő....
Nekem, mint már említettem simán kibír egy napot, de mindig viszem magammal a töltőjét és vettem egy autóstöltőt is, most már nem kérdés, hogy bírja-e az akku egy napig vagy sem :DDD

Xiaomi Mi 11i

(#1780) novinyul válasza bsanya (#1779) üzenetére


novinyul
veterán

Elég sokat beszélek+skype,net,ráadásul kocsi helyett csak bkv van :((( Az S2-m nem bírt még egy napot sem,vagy csak nagyon nehezen.Az igaz hogy ha bent vagyok a munkahelyemen,ott tudom tölteni,de mivel több helyen is dolgozom így jó hogy kibír 2napot :)Este meg mire hazaérek,addigra tökéletesen szét vagyok csúszva.Az hogy megetessem a vágódeszkát az már tuti lemarad. Navira meg most a C7-t használom,így tuti a 2nap :D Kivéve ha keresztlányom megszerzi játszani,na akkor csöngetnek neki :C

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1781) nggabi válasza novinyul (#1780) üzenetére


nggabi
nagyúr

megnéznélek a bkv-n a note-al :DDD

"szenyor dzsíííí"

(#1782) Karma válasza nggabi (#1781) üzenetére


Karma
félisten

Engem nézhetsz, naponta használom :P Mondjuk csak a 74-es trolin és a Combinón ácsorgok napi rendszerességgel, az egzotikusabb buszjáratokat már szerencsére jó ideje nem kellett igénybe vennem.

Ja és továbbra is bírja 40-48 óráig egy töltéssel :K

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#1783) tt124307 válasza nggabi (#1774) üzenetére


tt124307
tag

Itthoni szolgáltatófüggetlen vásárlás, habár gsmboltos, de azok közül talán a jobbik fajta. Igazából azzal szeretnék tisztába lenni, hogy mi az OTA frissítés feltétele. Én úgy gondoltam, hogy az alapsáv verziója, de ezek szerint valami mást is vizsgál, mikor megnézi van e elérhető frissítés. Megköszönném, ha valami hozzáértő megosztaná, hogy mitől függ az OTA frissíthetőség és mit kellene tenni ahhoz, hogy működjön.

(#1784) novinyul válasza nggabi (#1781) üzenetére


novinyul
veterán

Hidd el,nem vagyok feltünő jelensèg a bkv-n.Annyira megszoktam már a méretét hogy a C7 már mini kategória nekem.Most is metrón "suhanok"a nagy méret meg nemhogy hátrány,inkább előny.Pláne ilyen lerobbant pályán mint az M3,megváltás szöveget gépelni!

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1785) nggabi válasza tt124307 (#1783) üzenetére


nggabi
nagyúr

sejtettem h gsm boltos lesz... a prod codeot kéne leelenőrizned ha jol sejtem szolgaltatos lesz.

"szenyor dzsíííí"

(#1786) Luser2000 válasza tt124307 (#1783) üzenetére


Luser2000
addikt

A készüléken beállított Product Code alapján megnézi a Samsung szerverén, hogy a feltöltött FW verzióhoz van-e (a PC-nak megfelelő) frissebb verzió. Ha van, akkor működik az OTA / KIES frissítés.

Pl. ha ODIN-al felteszel valamilyen (nem az eredeti FW PC-jának megfelelő) ROM-ot és az nem tartalmaz (a CSC fájlban / szekcióban) olyan PC-ot amihez van frissítés, akkor nem működik sem az OTA, sem a KIES frissítés.

Röviden: megfelelő ROM és ahhoz "passzoló" PC beállítás szükséges.

(Azt nem tudom, hogy IMEI szám ellenőrzés is fut-e ilyenkor. Lehetséges, hogy az OTA és KIES frissítésnek még feltétele az is, hogy az IMEI számnak megfelelő "régiós" FW legyen feltöltve és megfelelő PC legyen beállítva).

ODIN ezek nélkül is működik, nyilván.

(Remélem érthető voltam).

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#1787) tt124307 válasza nggabi (#1785) üzenetére


tt124307
tag

ezt mondja pcode-nak: GT-N7000ZBAKOR, illetve a *#272*imei#* módszer KOR-t mond sales code-nak. Ezek szerint ez koreai modell? elvileg a *#272*imei#* módszerrel meg lehet változtatni a sales code-ot. van ezzel tapasztalat? mire érdemes változtatni ha egyáltalán így kell?

(#1788) tt124307 válasza Luser2000 (#1786) üzenetére


tt124307
tag

Köszi, igen, értettem amit írtál. Két kérdésem azért lenne. Az egyik, hogy hogyan tudom a samsung szerverén ellenőrizni, hogy van-e frisebb verzió (KIES?). A másik, hogy lehetséges-e a PC megváltoztatása, és ha igen, akkor érdemes e, illetve mit "kockáztat" ezzel az ember.

(#1789) Luser2000 válasza tt124307 (#1788) üzenetére


Luser2000
addikt

A PC változtatása FULL WIPE (teljes törlést) hajt végre!
Így egy belakott készüléknél lefuttatni mentés nélkül sok bosszúságot okozhat.

Ilyenkor a beállított PC-nak megfelelő beállítások és régiónként / piaconként eltérő esetleges szoftver installálások futnak le.

A magyar PC-ok (ha jól emlékszem):
XEH - ez a független készülékeké
TMH - T-Mobile Hungary
PAN - Telenor
VDH - Vodafone Hungary

Ezekkel akkor "érdemes" bíbelődni, ha eredeti állapotra akarod visszaállítani (pl. szerviz / garanciális ügylet miatt).

Ha neked KOR a PC, akkor ott valamit már buheráltak rajta (ha úgy vetted itthon, hogy magyar forgalmazói garanciás készülék).

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#1790) babosmiki


babosmiki
addikt

Én kínai pcode-val vettem, átírtam Eu-ra,
de így sem megy az OTA...

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#1791) tt124307 válasza Luser2000 (#1789) üzenetére


tt124307
tag

Nekem ezeket a PC-ket dobja fel a *#272#IMEI# :

CPW (UK & Ireland Carphone Warehouse)
DBT (Germany)
ITV (Italy)
KOR (Korea / Test)
XEF (France)
XEO (Poland)
XEU (UK & Ireland Generic)

Melyikre érdemes átváltani a KOR-ról, ha már egyszer úgyis nekiállok és a jövőben a legkevesebb szívást szeretném?

(#1792) Luser2000 válasza babosmiki (#1790) üzenetére


Luser2000
addikt

milyen régióba szánt FW van fent?

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#1793) babosmiki válasza Luser2000 (#1792) üzenetére


babosmiki
addikt

Eu-s, az is volt eredetileg is.

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#1794) killerjohn


killerjohn
addikt

(#1795) Cyberpunk válasza killerjohn (#1794) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ha valaki kipróbálta írjon óla véleményt. Főleg a sávosodásos történetről. Meg hogy beállítható e a gyári launcher a TW helyet.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1796) killerjohn válasza Cyberpunk (#1795) üzenetére


killerjohn
addikt

én inkább várok, mert kiderült, hogy ez nem az N7000-hez van original, hanem a kínai verzióhoz, és nincs benne market meg gmail, illetve a sammobile twittelt, hogy nem érdemes ezzel szórakozni, inkább várjunk (biztos tudnak valamit, amit mi nem...)

(#1797) Cyberpunk válasza killerjohn (#1796) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja ha igazak a pletykák, akkor már nem kell sokat várni a gyári ICS-ig. :DD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1798) Karma válasza Cyberpunk (#1797) üzenetére


Karma
félisten

Hát, mára ígérte végül hogy kiadja a saját leakjét (ami hasonló verziószámú az SGS2-éhez), de én nem tököltem, inkább felraktam a Chainfire által átcsomagolt és rootolt kínait :) Plusz kapott egy gapps csomagot, így végeredményben a Swype hiányzik csak, meg ugye a videolejátszás nem megy.

Egész pofás, sajnos a TW miatt a Holo felületből nem sok látszik, no meg nem szakad le a hajam az animációk sebességétől... Munkatársam SGS-én sokkal gyorsabb volt a CM9.

Azt is mondják egyébként, hogy az i9220 nem a kínai, hanem a proto? változata a Note-nak.

“All nothings are not equal.”

(#1799) killerjohn válasza Karma (#1798) üzenetére


killerjohn
addikt

Ez érdekes, mert még a romdevek is azt írták, hogy ez a leak annak ellenére gyorsabb a ginger custom romoknál, hogy nem is konkrétan erre a telóra készült, és béta, és leak :)
És, jó? stabil? pofás? TW úgyis 0. lépésben megy róla a darálóba :)

(#1800) Karma válasza killerjohn (#1799) üzenetére


Karma
félisten

A stabilitással nincs bajom, apróbb bugok vannak - köztük mintha nem lenne GPU-s gyorsítás, lásd előbb a sebességet; a böngészőben a címsor sötétszürke alapon fekete -, de van már most is látható előnye: nem várat másodpercekig a lockscreen bejövetele. Az S Pen is simán működik egyébként.

Ha a SamMobile-os arc kitolja a saját európai változatát, azért gondolkodás nélkül ráflashelem. Nem hiszem, hogy visszamegyek GB-re.

A TW launchert nyugdíjazni egy dolog, de a Settings, Contacts meg egy csomó más helyre is be van fűzve rendesen :( Ezért kéne CM9.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.