Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:46:27

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) sagit válasza gzbotii (#50) üzenetére


sagit
addikt

jah értem mit kifogásolsz :U

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#52) ROBOTER válasza cousin333 (#48) üzenetére


ROBOTER
addikt

Nem 4S-sel való összehasonlításban (nem érdekel), hanem úgy általában:

"De a témához kapcsolódva úgysem ez számít, hanem a valós(!) felbontás,"

Pont ez a baj, hogy ez nem valós felbontás. Ugyanis ez nem tekinthető RGB-nek teljes felbontáson. Nem tud ennyi fizikai pozíciót teljesen elkülöníteni.

Az LCD/OLED panelek gyári adatlapján nem véletlenül szorzásként szerepel a dotok száma, pl. 160x80xRGB, vagy 160xRGBx80, ez utal arra, hogy a dotok melyik dimenzió mentén vannak elhelyezve.

[ Szerkesztve ]

(#53) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

magyarán a Galaxy Note élesebb képet ad, mint bármelyik korábbi Samsung készülék.

Hát ha jól tudom, akkor a Wave 283 ppi-vel rendelkezik, ami azért nem kicsi, és ugyan úgy Super Amoled-es. :U

Amúgy ping-pong ütőnek jó lesz ez majd, mint az SGS2. :C

PS4

(#54) BalanceR


BalanceR
addikt

Ez nagy? :Y :Y
Kisseb, mint a Streakem!
Ha lemegy 100K alá egyértelműen must have számomra, remek kijelző, bivaly proci/3Dmodul, nagyszerű kamera, a stylusról nem is beszélve... :C
Az anyaghasználatra azért kíváncsi vagyok, tűl könnyűnek tűnik ehez a mérethez...
Csak az akkutól félek egy kicsit, de biztos lesz hozzá később nagyobb is.
Viszont az ára nagyon nem tetszik. :((

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#55) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Nekem is tetszik a teló, DE ennek a mérete már az "aztarohadt" kategóriát súrolja! :D
Olyanoknak lehet jó, akiknél mindig van táska, mert ez zsebben nem nagyon fog elférni kényelmesen...

Mentalita'

(#56) rinbanbo


rinbanbo
tag

Na ez űber brutál...de ennyiért... :)) bár az i4s től még így is sokkal olcsóbb.....

Samsung infuse 4g 4.5" super amoled plus...

(#57) domerator


domerator
veterán

Bazzeg... kivágtam papírból a méretet kíváncsiságból... hát ez otromba nagy.

Igaza van a tesztelőnek... se teló, se tábla és nem fér sehova... ilyenem nem lesz, pláne ha a ceruzája nem egyedileg car, hanem mindegyik.

Játszani meg netezni talán jobb vele, mint telóval, de minden máshoz nagy.

(mint a zsiráf az Állatkertben... szép, szép, de otthonra nem kéne)

Amúgy gratula a tárgyilagos, elfogulatlan teszthez!!!

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#58) ch003067


ch003067
addikt

Jól néz ki, de látszik, hogy semmilyen új dizájnnal nem tudnak előrukkolni Samsungék...

Ami a gyorsaságát illeti, eléggé alulmarad az S2-vel szemben.

Összességében nem rossz. Tetszik van lehet ilyen pálcikával bökdösni.

(#59) lowzor


lowzor
veterán

Nekem nagyon tetszik ez a cucc. Szerintem amekkora kezem van, még egy kézzel is simán elkezelgetném. DHD után pár év múlva benevezek majd egy ilyesmire. Amúgy nekem ez jobb ár-érték arányú, mint a szifon, de ez az én véleményem.

(#60) sippet válasza ch003067 (#58) üzenetére


sippet
senior tag

Ami a gyorsaságát illeti, eléggé alulmarad az S2-vel szemben.

mégis mi alapján?

(#61) ch003067 válasza sippet (#60) üzenetére


ch003067
addikt

A videóban látszott, hogy amikor írtak rá, olyan lassan jelent meg a képernyőn, hogy nem igaz.

(#62) Saccco válasza rinbanbo (#56) üzenetére


Saccco
nagyúr

Igazából nem értem az efféle összehasonlítást... semmi köze egymáshoz a kettőnek, nem ugyanaz a célközönség...

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#63) callmeakos válasza ch003067 (#58) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Jól néz ki, de látszik, hogy semmilyen új dizájnnal nem tudnak előrukkolni Samsungék...

Milyen új designt akarsz? Paralelogramma alakú kijelzőt vagy mi? :))

All→M8

(#64) AMD ehog


AMD ehog
aktív tag

A Music Hub egy online zenebolt, a Music Hub keretein belül pedig hírlapokhoz, e-könyvekhez és magazinokhoz juthatunk hozzá

(#65) ch003067 válasza callmeakos (#63) üzenetére


ch003067
addikt

Háth nem tudom, szinte az összes galaxy termék így néz ki. Csak a méretük különbözik

(#66) Meglivorn


Meglivorn
aktív tag

Hmm. A tollról a vélemény édekes, ismerős, aki tesztelte, csak egy okot tudott mondani hogy miért nem rohan venni egyet: nincs OneNote szinkronizáció :D De amúgy nagyon bejött neki, pont a toll és a jegyzet miatt.

(#67) pzstm válasza ch003067 (#58) üzenetére


pzstm
titán

Ami a gyorsaságát illeti, eléggé alulmarad az S2-vel szemben.

Pont annyival gyorsabb nagyjából mintha az S2-t felhúzod 1,4 vagy esetleg 1,6 GHZ-re :U

Vagy ezt hogy is értetted?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#68) callmeakos válasza ch003067 (#65) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hát mivel ez is a Galaxy modellsorozatba tartozik így talán érthető ez....

De olyan nagyon sokat ők sem tudnak variálni. Nagy kijelző némi kerettel plusz a hátlap. Amivel tudnak játszani az max a gombok formája meg a színek. Esetleg valami dekormotívum. Ennél többet ők sem tudnak variálni.... Ezért is hektikus az Apple vs. Samsung háború. Olyanon rágódnak egymással, amin nemes egyszerűséggel másokat is bevonhatnának a buliba, mert minden ugyanúgy néz ki alapjaiban......

All→M8

(#69) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

Hú, nem tudom ti hogy vagytok vele, de ez nekem nagyon nagy. :(
Persze filmet nézni, játszani és netezni nagyon jó, de telefonként nem tudnám használni. Akármennyire jó telefon is.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#70) joey04


joey04
titán

Jobb, mint vártam. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#71) BOTICSELLI


BOTICSELLI
tag

" egyszerűen nem látjuk azt, hogy kinek lenne szüksége Galaxy Note-ra, mely okostelefonnak egyértelműen nagy, táblagépnek pedig túlságosan kicsi, egy Galaxy S II vagy netán egy iPhone 4(S) birtokában alig nyújt pluszt az, hogy egy kicsit nagyobb kijelzővel dolgozhatunk. "

Kinek lenne szüksége rá?
Nekeeeeem!
Ha a pénz nem számítana AZONNAL cserélném a Galaxy S 2-met erre! :)
Nem igaz, hogy alíg nyújt pluszt, hogy nagyobb a kijelző. Szerintem iszonyatosan sokat jelent. Az iPhone 3GS után a Galaxy S kijelzője méretével maga volt a megváltás, az S2-éről nem is beszélve. Ha mostanság a kezembe kerül egy-egy iPhone, akkor szánalmasan kicsinek tűnik a kijelzője a samsungok után, retina display ide, vagy oda...

Szóval nekem nagyon kellene. :C

Kösz a tesztet!

http://www.facebook.com/SBMembersOnly

(#72) gybazsi


gybazsi
senior tag

"A Music Hub egy online zenebolt, a Music Hub keretein belül pedig hírlapokhoz, e-könyvekhez és magazinokhoz juthatunk hozzá." - Itt egy kis zavart érzek az erőben.

"az LFA a LegFaszább Autó rövidítése" - Bazsó Gábor (Totalcar)

(#73) sagit válasza ch003067 (#58) üzenetére


sagit
addikt

i4-i4S vonalon nagy volt a változás nem? :U

"Háth nem tudom, szinte az összes galaxy termék így néz ki. Csak a méretük különbözik"

iphone-nál még a méret sem

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#74) ch003067 válasza sagit (#73) üzenetére


ch003067
addikt

De ott csak az a 2 volt hasonló, és nem 5 meg 6 darab... :U

(#75) pzstm


pzstm
titán

Meg az első három sem volt olyan nagyon különböző...... (jó a 2G hátulja teljesen más volt de mondjuk 3g vagy 3gs? )

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#76) gzbotii válasza BalanceR (#54) üzenetére


gzbotii
veterán

mar h lenne kisebb? :DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#77) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Nem értem ez a teszt alapján miért lett akkora csalódás ez a készülék, azoknak akik sokat vártak tőle :U
Mit nem kaptak meg? A Stylus miatt?
A plecsnit sem értem, hogy mivel érdemelte ezt ki... ( akik szükségüket érzik erre a készülékre, azoknak szvsz legalább ajánlott).
Az a rohatt lag meg mindig ott van, amikor a kezdőképernyőn összehúzzuk ujjainkat :W (érdekes ,ha másodszor csinálod akkor már nem laggol be).

"megjegyeznénk, hogy a lehető legkorrektebb összehasonlítás végett a Galaxy S II-t a legfrissebb operációs rendszerrel újra lemértük, ezért vannak más eredmények, mint korábbi cikkeinkben"

-szerintem ha most újra lemérnétek megint teljesen más eredmények lennének , én legalábbis ezt szűrtem le a telefonjaimnál pl. a quadrantnál volt már 1000 pont differencia is két teszt között (Samsunggal).

Ja és Nagyon megnéztem volna egy fényképet a szerkesztőségről, ahogyan telefonálás közben használják a készüléket :DDD

A készülékről még annyit,hogy az is előfordulhat, hogy ez valami teszt a Samutól, hogy kidobdtak egy ekkora behemót valamit és várják az eladási adatokat. Ez fényt deríthet arra, hogy érdemes e 4.3"+ fölé menni, vagy inkább más oldalon tovább fejleszteni.

[ Szerkesztve ]

(#78) bok92


bok92
addikt

Jó kis teletab lett, de nekem ez már túl nagy... :DDD

(#79) Jojo5 válasza sagit (#73) üzenetére


Jojo5
őstag

nem változott a 4-4S között a design, pedig vártam én is, hogy hátha kap egy kicsit nagyobb kijelzőt, de nem... maybe next time :K

BTW: Érdekes "jószág" ez a Galaxy Note, de tuti nem cserélném le a mostanimat erre...ezt a kijelzőméretet már a "ló túloldalának" érzem... :U

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#80) Jadro


Jadro
veterán

Határozottan jó, de ezzel a mérettel nem tudok én sem mit kezdeni. Egyszerre kicsi és nagy.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#81) Dunbar


Dunbar
senior tag

Ez jó, Touchwiz is tetszik itt. Kezdőár magas, de 1,5-2 év múlva szvsz lemegy 80k alá, mint Samsung cuccok általában. Stylus-ért kár, minden más nagyon rendben van, SGS 3 kb ilyen lesz, kisebb kijelzővel, vagy milyen újítást tudnak belerakni? Képernyőelfordulás mióta animált droidon?

(#82) pzstm válasza Dunbar (#81) üzenetére


pzstm
titán

SGS 3 kb ilyen lesz, kisebb kijelzővel, vagy milyen újítást tudnak belerakni?
4 magos procit és 2 giga ramot ;] :P

Meg rebesgetnek valami extra Super-giga-hyper amoled kijelzőt is a pletykák :B

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#83) BDave válasza ch003067 (#58) üzenetére


BDave
őstag

Mert aztán az Apple annyira nagyon változtatja a telefonja kinézetét. Ezt felróni egy cégnek baromság. Ha meg tetszik akkor nem tök mindegy hogy "ugyan úgy" néz ki mindegyik? Ebből a szövegből csak az irigykedést lehet kiérezni.

Dunbar: A képernyőelfordulást én csak eddig ezen láttam, de meg kell hagyni, jól néz ki. :K

Csak kár, hogy elrontották az egész telefon legkülöncködőbb újítását, a toll normális használatát. Így már eléggé megkérdőjelezhető a telefon értelme. Van egy funkció benne, de nem lehet használni. Olyan, mintha vennék egy HD TV-t de nem tudok rajta HD-filmeket nézni, mert csúnya a cucc színe. Persze attól még lehet vele normális adásokat nézni, de az akkor se olyan.

[ Szerkesztve ]

(#84) BDave válasza Dunbar (#81) üzenetére


BDave
őstag

-

[ Szerkesztve ]

(#85) Oppenheimer válasza cousin333 (#48) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Más az elrendezés, igen, ott átlagban 1 pixelre csak 2 subpixel jut.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#86) cousin333 válasza ch003067 (#61) üzenetére


cousin333
addikt

Miért, Galaxy SII-nél milyen gyors, amikor rajzolsz rá a sytlus-szal?

"We spared no expense"

(#87) cousin333 válasza Oppenheimer (#85) üzenetére


cousin333
addikt

Igen, igazatok van. [link]

"We spared no expense"

(#88) ch003067 válasza cousin333 (#86) üzenetére


ch003067
addikt

Galaxy S 2 nem támogatja a tollat.

De nehogy már egy 2magos, 1,4ghz-s telefonnak ilyen " gyorsnak" kelljen lenni.

(#89) Totheground válasza Lilifee (#38) üzenetére


Totheground
addikt

Azelőtt válaszoltam, mielőtt végigolvastam volna, ezért tárgytalanná vállt. :DDD

BTW hogy van az, hogy csak a note ismeri fel a tollat? Nem egy sima kapacitív stylus?

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#90) cousin333 válasza ch003067 (#88) üzenetére


cousin333
addikt

"Galaxy S 2 nem támogatja a tollat."

Igen, én is kb. erre kívántam utalni.

"De nehogy már egy 2magos, 1,4ghz-s telefonnak ilyen " gyorsnak" kelljen lenni."

A kérdés az volt, hogy gyorsabb-e, mint az S2... Android 2.3.x-nél a két mag tudtommal nem sokat számít. Egyébként meg rajzolásnál a lag - már amennyire a videóból kivehető, mert szinte mindig takarásban van - egyáltalán nem olyan vészes.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#91) Remus389


Remus389
veterán

lajkolom

kicsit nagy azert, a galaxy nexus szerintem optimalisabb meretu

en a sgs3-at varom

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#92) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

anno ha jól emléxem a dell is bukott a streak-el
kár erőltetni ezt a "már nem mobil, még nem tablet" kategóriát..
szerintem kb. a galaxy nexus / titan a max ami használható telefonként, de azok is a felső határon vannak

(#93) petymeg


petymeg
addikt

kár hogy ennyire használhatatlan a stylus... pedig a kézi jegyzetelés lehetősége miatt gondolkodtam el egy ilyen beszerzésén, de így?...
navigációs szoftver van ilyen felbontásra?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#94) sagit válasza petymeg (#93) üzenetére


sagit
addikt

mondjuk a gyári google navigáció? de ha az nem felel meg a többi marketen fellelhető is előbb utóbb lesz ilyen felbontásban mert ez a kijelző felbontás fog elterjedni szvsz

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#95) petymeg válasza sagit (#94) üzenetére


petymeg
addikt

a google navi elég hülyécske az aurahoz meg az igohoz képest. aura lenne az igazi.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#96) Istwan


Istwan
tag

Átfutva a hsz.-ket, senkisem gondolt arra, hogy NOTESZ! Ami a többi kapacitiv kijelzösök hátránya hogy gyors, kézirásos noteszként lehetetlenség használni. Wm.-röl áttérve androidra, ezt a lehetöséget hiányolom. A másik meg, rajznál mindenki gyerekrajzokra gondol..szük látokörüen. Pedig van AutoCad androidra.! Csak hogy ujjunkkal hogy is kezeljük ezt a pontosságra épülö programot? Na ekkor jönne jol ez a gépezet (persze ha pontos lenne a pen navigálás).

(A cikkben ezt a "cuccora" szót javitsátok má ki)

(#97) ROBOTER válasza Istwan (#96) üzenetére


ROBOTER
addikt

Megnézném azt a mérnököt, aki 5,3''-on kezd AutoCADezni.

Simán elképzelhetőnek tartom a kézben tartott, tablet típusú eszközt erre a célra, de ez a méret még nem erre való.

(#98) Maxentius válasza Istwan (#96) üzenetére


Maxentius
addikt

A cikk is leszögezi h noteszként sem az igazi (pedig ugye az lenne a nagy attrakció). :U

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#99) rinbanbo


rinbanbo
tag

Érdekes ez a mondat i4s gyorsabb..persze hogy az hiszen 2.3.-él még csak egy magot használ és még így is tartja a lépést.....akkor mi lesz ha bezzítják a második magot....

Samsung infuse 4g 4.5" super amoled plus...

(#100) Jojo5 válasza rinbanbo (#99) üzenetére


Jojo5
őstag

jelenlegi állást néztek... majd=jövő... ha ott leszünk és beizzítják akkor változik az állás, de ez még jövő

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.