Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:46:27

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) Cyberpunk válasza speter33 (#1950) üzenetére


Cyberpunk
félisten

MP4-ben.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1952) kchris78 válasza Karma (#1922) üzenetére


kchris78
veterán

köszi,
tehát akkor a "user experience" elmarad amit nagyban nyomattak a show-kon :) :). Legalább az a Robo betűtípus megvan? :) Lehet én is felteszem.. Bár a GO! Launchert használom én is úgyis.. Nem tudom Te hogy vagy vele de nekem a TouchWiz nagyon nem tolerálja a DPI módosítást márpedig annak a módosítása nélkül ugyanannyi dolog fér ki a kijelzőre mint egy 4.3"-osra (kivéve böngésző meg ilyesmi), csak nagyobb minden fizikailag ami nem frankó, ha már 5"... a sebességnövekedés egyértelmű +.. Gondolom GPU-t jobban használja.

(#1953) Karma válasza kchris78 (#1952) üzenetére


Karma
félisten

A Roboto font azt hiszem megvan, bar annyira nem figyeltem a promokat :P Google-ben rakerestem, annak tunik.

En nem szoktam babralni a DPI-t, teljesen jo a 320. Legalabb minden korulmenyek kozott kenyelmesen el tudom olvasni :)

Felraktam most a TRR 1.4-et, nem mondanam hogy netto elorelepes a kinaihoz kepest. A bongeto cimsora olvashato, kb. ennyi a pozitivum, cserebe instabil egy par uj helyen...

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#1954) speter33 válasza Cyberpunk (#1951) üzenetére


speter33
aktív tag

MP4-ben...zsír :C
Így a tévé is egyből lejátsza :K
Köszönöm :)

(#1955) killerjohn válasza Karma (#1953) üzenetére


killerjohn
addikt

még jó hogy mondod, akkor maradok az 1.3-nál :)

(#1956) nababika


nababika
aktív tag

A swipe miert nem tolti le a nyelveket? Csak irja, hogy varolistan letolteshez, aztan neha mutatja a letoltesi csikot. De utanna mindig visszaugrik az elozo uzenetre. team rocket 1.4 van a gepen.

(#1957) Karma válasza nababika (#1956) üzenetére


Karma
félisten

Mert a TRR1.4 topikjában írták is hogy nem fogod tudni használni a nyelvletöltést, mert bugos. Egyébként kínain is csak órák alatt jött le a magyar nyelv a Skype bétára.

“All nothings are not equal.”

(#1958) nababika válasza Karma (#1957) üzenetére


nababika
aktív tag

Koszi ez elkerulte a figyelmemet. Kar erte.

(#1959) Motyi


Motyi
senior tag

Sziasztok!

Én is csatlakozok a klubhoz, kb. 1,5 hete vagyok elégedett és boldog tulajdonosa egy Note-nak. S2-ről váltottam és nagyon meg vagyok vele elégedve, negatívumot nem tapasztaltam, egyszerűen imádom a "kicsikét" :D
Tegnap a root is megvolt sikeresen és kapott még extrának egy jkay modot (nem is értem a samsung a jkay moddal elérhető extrákat miért nem rakja bele alapból a romjaiba).
Gondoltam készítek egy magyar nyelvű leírást a rootolás menetéről, úgy ahogy én csináltam.A telefon már olyan rommal ugrott ki a dobozból aminél az S2-es odinos rootolás vagy a Zergrush nem működik, + első bekapcsolás után frissült LA6-ra (OTA).

Az alább leírt módozatnál nem lesz sárga háromszög és nem ugrik tőle feljebb a custom rom számláló tehát gariztatás esetén könnyen visszaállítható az eredeti állapot.
Természetesen nem vállalok felelősséget az itt leírtak esetén történő bármilyen kárért/hibáért, mindenki csak a saját felelősségére kezdjen neki.Az 1. lépésnél a telefonod kapcsold ki, tűzfal-vírusirtó és hasonló programok ne fussanak és persze legyen 100%-ra feltöltve az aksi (ez a második lépésnél is fontos).

1. lépés, root + cwm alapozás:
Szükséges programok:
Odin: [link] (jelszó:samfirmware.com)
Módosított (root+cwm) korai kiadású rom(SGN_XX_OXA_KJ1_FACTORYFS.tar), ez 3 db-ra van szétszedve:
1. szelet:[link]
2. szelet:[link]
3. szelet:[link]
A fenti 3 file összeillesztéséhez szükséges program:[link]

A letöltött 3 darabból álló módosított factoryfs-t illesszük egybe a szintén fentebb linkelt programmal (Joining "fül" és betallózod az első file-t).Az így kapott .zip-et kitcsomagolod és egy ilyet kell kapj: SGN_XX_OXA_KJ1_FACTORYFS.tar (kb.789 Mb).
Ezután az Odin-t elindítod (rendszergazdagént) és betallózod a PDA részhez az SGN_XX_OXA_KJ1_FACTORYFS.tar file-t.Figyelj oda, hogy csak az auto reboot és az F. reset time legyen bepipálva más NE.
Ezután a telfont download módba rakod és összekötöd a számítógéppel (ajánlott közvetlen a pc hátulján található usb portra csatlakoztatni).
A Start gombra kattolva elindul a frissítés, csak várnod kell amíg kiírja, hogy kész.A frissítés befejeztével a telefon 2x újraindul, majd elindul (kb. 5 perc).
Ekkor a note rootolva van és cwm-el ellátva, de még nem vagyunk kész, most jön a legfrissebb FW és a hozzá tartozó root + CWM felrakása.

2. lépés, legfrisebb Fw + root + CWM:
Innentől kezdve többé nincs szükség az odin-ra, akár törölheted is.
Szedd le innen a legfrisebb vagy neked kellő FW-t (vagy akár a samfirmware-ről):[link] és csomagold ki (.tar.md5 kiterjesztés)
És innen a hozzá készített rootolt kernelt: [link] és csomagold ki (.tar kiterjesztés)

A telefonod külső SD kártyáján a gyökérben hozz létre egy új könyvtárat aminek ez legyen az elnevezése: firmware
Ezután másold be ebbe a könyvtárba (/sdcard/external_sd/firmware) a friss FW-t (.tar.md5 kiterjesztésű) és a rootolt kernelt (.tar kiterjesztésű).Ha ez kész húzd ki az usb kábelt a telefonból.
Indítsd el a CWM manager alaklmazást a készüléken és válaszd ki a "Flash stock firmware" menüpontot.A felugró figyelmeztetésre a folytatás (Continue) gombot válaszdd.
Ezután a program megkérdezi melyik kernelt akarod használni és ott a rootoltat kell választani (CF-Root-SGN-xyz.tar), majd a "Flash normally" opciót.
Innentől a program újraindítja a telefont CWM recovery módban, és elvégzi a frissítést.
Ezután a telefon újraindul és kész is vagyunk.

Remélem sikerült értelmesen leírnom. :)

Tudom, hogy xda-n megtalálható több részletes leírás is, de hátha jól jön valakinek így magyarul, összefoglalva.Ha van esetleg más vagy egyszerűbb verzió is akkor ne tartsátok magatokban. :)

[ Szerkesztve ]

(#1960) killerjohn


killerjohn
addikt

hüpp, letaszítják az S2-t és Note-ot a trónról! most mit csináljak, nagyon nem akarok LG-re váltani. SAMSUNG TESSÉK LÉPNI AZONNAL!

(#1961) Karma válasza killerjohn (#1960) üzenetére


Karma
félisten

Tegra? Please.
Ennél keményebben kell próbálkozniuk, nincs veszélyhelyzet :P

A Samsung meg koncentráljon az ICS kiadására és ezzel a meglévő vásárlókra inkább, mint az ePénisz háborúra. :(((

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#1962) Cyberpunk válasza Motyi (#1959) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Részletes jól kis szálybarágos leírás, majd én is hasznát veszem.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1963) speter33 válasza Motyi (#1959) üzenetére


speter33
aktív tag

Szia!

Köszi ezt a tartalmas ismertetőt :R
Az én példányom már úton lehet valahol,alig várom hogy már átvehessem...már csak órák,talán percek kérdése :D

Mi az,amit kapni lehet pluszban ettől a frissítéstől?
Elsőre kicsit bonyolult így elolvasva,de véghezvinni talán könnyebb lesz :DDD

(#1964) Cyberpunk válasza killerjohn (#1960) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A válasz lesz SGS3. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1965) Karma


Karma
félisten

No, ha valaki ICS-sel kísérletezne, akkor a MIDNote 2.0-át tegyétek fel!

Ég és föld a TRR-nek csúfolt foshoz képest. Egyrészt sokkal több a Holo stílus benne, másrészt egy csomó dolog (lockscreen wallpaper, fényerő pl.) nem crashel.

“All nothings are not equal.”

(#1966) Motyi válasza speter33 (#1963) üzenetére


Motyi
senior tag

A + amit kapsz az nem a friss rom, hiszen frissíteni tudsz KIES vagy OTA vagy a szervíz segítségével bármikor (ha van újabb elérhető). Itt a telefon rootolása amit kapsz, magyarán rendszergazdai jogokat.Vannak nagyon hasznos alkalmazások amikhez ez szükséges (pl. titanium backup,adFree,sb), + a custom romok használatához (ha van ilyen terved).
Esetleg még előny, hogy nem kell megvárnod amíg a készülékedre hivatalosan is megjelenik egy frissítés (függ a régiótól és a szolgáltatótól is ha függő), hanem elsők között rakhatod fel.
Ha ezekre nincs szükséged (ami érthető is hiszen e nélkül is nagyon jó kis kütyü) és nem szeretsz veszélyesen élni akkor inkább használd ahogy van. :)

[ Szerkesztve ]

(#1967) nababika válasza Karma (#1965) üzenetére


nababika
aktív tag

Mi a helyzet a swipe-al? Mukodik a nyelvek letoltese? Nekem csak az hilyanyzik a TRR-bol

(#1968) Karma válasza nababika (#1967) üzenetére


Karma
félisten

Az sajnos ahogy láttam itt se megy, mert a Swype nem licenceltnek látja magát (joggal). Személyesen még nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#1969) nababika válasza Karma (#1968) üzenetére


nababika
aktív tag

:((

(#1970) killerjohn válasza Karma (#1965) üzenetére


killerjohn
addikt

kösz a tippet, habár nekem semmi bajom az.1.3-al...

(#1971) killerjohn válasza Karma (#1968) üzenetére


killerjohn
addikt

és titaniumban ezzel a rommal megy a defrost, rockettal SEHOGY sem lehet defrostolni :(

(#1972) speter33 válasza Motyi (#1966) üzenetére


speter33
aktív tag

Köszönöm szépen,akkor lehet hogy hagyom :)
Bár T-mobilos darab.Csak már lenne itt :W

(#1973) speter33


speter33
aktív tag

Juhhhúúúúúúúúúú :D
Megérkezett,itt van a kezemben :R
Mekkora batár :DDD

(#1974) a.sebi válasza speter33 (#1973) üzenetére


a.sebi
őstag

használd egészséggel....irígyellek érte....

(#1975) speter33 válasza a.sebi (#1974) üzenetére


speter33
aktív tag

Köszönöm szépen :)
Vajon mennyi ideig kell tölteni első alkalomkor?

(#1976) Motyi válasza speter33 (#1975) üzenetére


Motyi
senior tag

100%

(#1977) speter33 válasza Motyi (#1976) üzenetére


speter33
aktív tag

Tehát akkor nem kell 14-16 órát,mint más telónál volt anno?

(#1978) Motyi válasza speter33 (#1977) üzenetére


Motyi
senior tag

Az csak a régi NiMh aksiknál volt, Li aksinál az elektronika lekapcsolja a töltést amikor eléri a töltöttség a 100%-t.

(#1979) speter33 válasza Motyi (#1978) üzenetére


speter33
aktív tag

Köszönöm :)
Látom van lehetőség szoftvert frissíteni...sztem nekilátok.

(#1980) nababika


nababika
aktív tag

Ez a TRR 1.4 nekem nem jelzi ki a hivo nevet csak a szamot irja ki bejovo hivasnal. Masnal is ilyen ,csak en nem olvastam eleg korultekintoen?

(#1981) killerjohn válasza killerjohn (#1971) üzenetére


killerjohn
addikt

bocsi, ez kérdés akart lenni... szóval megy a defrost? :U

(#1982) Karma válasza killerjohn (#1981) üzenetére


Karma
félisten

Nem tudom, nem elek ilyesmivel. Root Explorerrel szoktam torolgetni a felesleget, semmi freeze-es moka.

“All nothings are not equal.”

(#1983) pleslie82


pleslie82
tag

Ma reggel felajánlotta a masina az OTA frissítést, éltem a lehetőséggel. Ez egyébként ugyanaz a frissítés, amit a KIES is felajánl csatlakozáskor? Jelent valami változást?

Samsung Galaxy Tab S7+ LTE / Xiaomi 12 PRo / Redmi Watch 4

(#1984) Baroc válasza pleslie82 (#1983) üzenetére


Baroc
tag

Elvileg ugyanaz. Én már le is töröltem a KIES-t, gyakorlatilag nincs rá szükség :)

(#1985) Apika válasza speter33 (#1973) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Gratulálok hozzá! Használd egészséggel! :C

(#1986) speter33 válasza Apika (#1985) üzenetére


speter33
aktív tag

Köszönöm szépen :R
Tetszik nagyon :)
Market-re egyből rászabadultam :D
Csak hdmi-vel tudok a tévére csatlakozni?Usb bemeneten nem menne véletlenül? :F

(#1987) Cyberpunk válasza speter33 (#1986) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Üdv köreinkben. Csak HDMI megy.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1988) speter33 válasza Cyberpunk (#1987) üzenetére


speter33
aktív tag

Köszönöm Neked is :)
Kár érte,mármint az usb-tv kapcsolatért...most vehetek még kábelt is.
500 MB a használt memóriám...nem sok az egy kicsit?
Nektek is ennyit fogyaszt?

(#1989) Tom1939 válasza speter33 (#1986) üzenetére


Tom1939
őstag

Sziasztok!

Kis segítséget kérnék :)
Eleve tabletet akartam. Ipad 2 van otthon a családban. Túl nagy. Néztem a tab 7.7-et, az akadozás nem igazán tetszett, különben szuper.

Amire használnám: ebook olvasás, alkalmi böngészés, és ha telefon lesz telefonálás.

Jelenleg omnia II telefonom van, de halálra idegesít lassúságával. Eleve tab 7.7 és egyszerű telefon kombóra gondoltam.

Most felmerült bennem ez a note. Szerintettek jó lenne nekem? Kicsit félek hogy ebook olvasáshoz kicsi, és öltönynadrág zsebbe túl nagy.

Köszönöm a segítséget.

(#1990) Cyberpunk válasza Tom1939 (#1989) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én pont tablet+telefon kombót váltottam ki vele. Szerintem jó ez elfér a zsebben ezért mindig nálad lehet ha kell. Egy 7"-os tabletet problémásabb hurcolászni. Nekem ezért nem jött be az.

speter33: Ja nekem jelenleg 585MB. De ez normális, én nem szoktam kilövöldözni a programokat.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1991) speter33 válasza Cyberpunk (#1990) üzenetére


speter33
aktív tag

Megnyugodtam,köszönöm szépen :K
Bár töröltem egy csomó widget-et,azt hittem az foglalja a sok helyet.
Vagy alapból a feltelepített programok?Még ha nem is használom őket?
Bár itt most kissé képzavar van :DDD

(#1992) kchris78


kchris78
veterán

most töltődik fel az 1.5ös rocket rom ha valakit érdekel soksok FC kerül kiírtásra benne, ezzel asszem megpróbálkozom.. Ha kiadják a hivatalost, ahhoz is kell idő mire rootolják, etc, nem tudok tovább várni :) :) :). Üzemidőben milyen az 1.3-as? AbyssNote kernel az már halálra lett optimalizálva..

(#1993) Tom1939 válasza Cyberpunk (#1990) üzenetére


Tom1939
őstag

Köszi a választ! És van valami amiben sokkal rosszabbnak érzed az 5,3 képernyőt mint amilyen a 7-es tablet volt (nekem még ugye egyik sem volt, megnézegetés nem ugyanaz mint a folyamatos használat)?

(#1994) Cyberpunk válasza Tom1939 (#1993) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát amiben rosszabb az az hogy kisebb. Azért 7"-on jobb volt a böngészés. De ezen is el lehet lenni.
A kijelző hiába nagyobb, de mellényomás a virtuális kijelzőn azért előfordul még mindig. 7"-on jobb volt, de ott meg menet közben már kényelmetlen volt az írás két kézben fogva nem is lehetett átérni. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1995) Tom1939 válasza Cyberpunk (#1994) üzenetére


Tom1939
őstag

Köszi a választ! A böngészés még ok is nekem, de elég erősen szeretném használni ebook olvasásra is. Erre a 3,7-es omniám biztosan nem alkalmas, a 7,7-es tab már biztosan az. Az 5,3 kérdéses. Bár a koobe junior is amit vagy 2 éve majdnem megvettem is 5-ös.

(#1996) Cyberpunk válasza Tom1939 (#1995) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Szerintem ebook olvasásra is jó. Sőt elég jó. Bár én nem éllek ezzel, de böngészőben sem rossz egy terjedelmesebb cikket elolvasni rajta. Ezért gondolom arra sem lesz rossz.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1997) Apika válasza Tom1939 (#1995) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Fektetve jó megoldás lehet...

(#1998) ROBOTER válasza Tom1939 (#1995) üzenetére


ROBOTER
addikt

Teljes oldal megjelenítéssel, álló helyzetben szerintem fárasztó. Vízszintesre fektetve, kevés görgetéssel jól olvasható.

(#1999) Apika válasza ROBOTER (#1998) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Én is így gondoltam... :K

(#2000) speter33 válasza Cyberpunk (#1996) üzenetére


speter33
aktív tag

Egy jó e-book cikk :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.