Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:19:26

LOGOUT.hu

Hozzászólás előtt olvasd el ezt az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35401) korcsillio válasza szunyi777 (#35400) üzenetére


korcsillio
őstag

Egyenlőre nem erőltetem akkor,csak kíváncsiságból kipróbáltam volna.

(#35402) Plazmacucci válasza szunyi777 (#35397) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:R
Windowsra mentem át, nem bántam meg.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#35403) szunyi777 válasza Plazmacucci (#35402) üzenetére


szunyi777
őstag

Windows mobilra androidról ?! :Y

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#35404) Plazmacucci válasza szunyi777 (#35403) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Simán. Minden megtalálható ott ami nekem kell. google névjegyek, google naptár, az appok is amiket használok droidon. Messenger, stb... A telefon meg össze sem hasonlítható egy Samsung készülékkel. Más életérzés. Ránézésre is minőségibb. :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#35405) MPeter87 válasza Plazmacucci (#35404) üzenetére


MPeter87
őstag

Mi lett az utód? :)

(#35406) Plazmacucci válasza MPeter87 (#35405) üzenetére


Plazmacucci
félisten

1520 ^^

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#35407) beleszólok válasza szunyi777 (#35403) üzenetére


beleszólok
senior tag

Nincs vele egyedül, én is fontolgatom.
Közel sem vagyok olyan elégedett a note2-vel, mint itt sokan.
Ennek oka: több, számomra fájó hiányosság a Nokia e51 után, ócska kijelző (igen, az egy év alatt besárguló, egyre durvább beégést mutató kijelző sterintem az ipari hulladék kategória), az android ritka frissítései, miközben talán már több az androidos kártevő, mint a pc-s stb. stb. stb.
Ja, a "két év garanciát" már meg sem említem.
A windowsos mobilokat még nem ismerem, de hátha jobbak...

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#35408) deka10 válasza beleszólok (#35407) üzenetére


deka10
senior tag

Csak gariztatni ne kelljen a windows telót mert nekem nagyon rossz tapasztalatom van, ahogy a szervizes is mondta "ez már nem a nokia", pedig ott is beleszaladtam egy két érdekes dologba (lila kijelző) akinek volt N8 telója az tudja miről beszélek. Én nem vagyok elkötelezett semelyik gyártó iránt de összehasonlítva a hármat nálam a samu jött ki jobban.

Ha azt akarod, hogy ne essen le a telefonod akkor rakd repülőgép üzemmódba!

(#35409) MaCS_70 válasza beleszólok (#35407) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezt nem igazán értem.

Az, hogy a kijelző ipari hulladék lenne, nyilván nem igaz, de egyedi hibák a világ minden készülékével előfordulhatnak, Murphy óta így van ez. (Nekem két év nem éppen eseti használat után is tökéletes, mind a színvilága, mind a beégésmentessége. Mondjuk az Amoledtől szívesen szabadulnék, de tudtam, hogy mit veszek, és egyszerűen csak jobbnak tartom az IPS-t, de ez még egy következő készülék vásárlásakor is csak másodlagos lesz.)

A két év garanciával nem tudom mi a gond, szerintem örüljünk annak, hogy többet adnak a kötelezőnél, ráadásul házhoz jönnek.

A vírusokért meg mindenki magára vessen.

Persze mindenki olyan rendszert használ, amilyen tetszik neki, ez igények és ízlések kérdése, de hülységeket írni, "csakazértis beszólni" számomra elég visszatetszést keltő magatartás.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#35410) beleszólok válasza deka10 (#35408) üzenetére


beleszólok
senior tag

Ezért írtam, hogy nem ismerem, míg a samsungot már elég jól :(

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#35411) beleszólok válasza MaCS_70 (#35409) üzenetére


beleszólok
senior tag

Kijelző: nem egyedi, az amoled sajátossága. Hamar sárgul és beég. (Ha valóban aktívan használod, napi 6-8 órát megy esetenként, akkor nézd meg a gyári teszten a kéket! Minimum a státusz sor csíkja bele van égve. Ha ott van, akkor már sárgás is, max te nem látod).
Garancia: korábban már írtam: garis készüléknél a fődarab cseréje újraindítja a garanciát. (Első évre vonatkozó feltételek) A második évre ez nem vonatkozik és még azt sem tudom biztosan, hogy a cserélt alkatrészre (pl. kijelző) érvényes-e vagy ha a garancia utolsó hetében cserélnek alkatrészt és az két héttel később meghibásodik, akkor mi a helyzet?

Vírusok tekintetében meg: ha az op.rendszered olyan hibát tartalmaz, ami távolról kihasználható és közismert, akkor még egy yahoo látogatás is veszélyes lehet. Én nem bagatellizálnám el ezt a veszélyt.

És ebből a hozzászólásodból is süt a fetisiszta sértett önérzete, mert "meginbáncsákakedvencemet".
Nem először.
Ha lenne rá lehetőség, nálam rég trollfilterben lennél. :U

[ Szerkesztve ]

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#35412) Kleroo válasza beleszólok (#35411) üzenetére


Kleroo
veterán

Sohasem értettem a gariidő újraindítására irányuló siralmakat....

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#35413) Plazmacucci válasza beleszólok (#35411) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ez az újra indul a garancia főpanel csere esetén egy nagy bullshit. Viszont a Samsung szerviz meg kijön házhoz, sőt garancia hosszabbítást is lehet venni tőlük. Szvsz a leg barátságosabb "prémium" szolgáltatás az övéké :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#35414) beleszólok válasza Kleroo (#35412) üzenetére


beleszólok
senior tag

Mindkettőtöknek: olvassátok el a samu első évre vonatkozó garis feltételeit. Ha ez érvényes lenne a második évre, én akkor beszélnék két év garanciáról. Ez így... szerintem nem az.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#35415) MPeter87 válasza beleszólok (#35411) üzenetére


MPeter87
őstag

Neked ezeket a vírusos agymenéseidet nem értem... Milyen baromi fontos információid vannak, amikre bárkinek annyira szüksége lehetne, hogy pont a te telefonodat törje fel?? Csak a play-ről kell telepíteni programokat és onnan is csak olyanokat, amiket már sokszázezren leszedtek és nincs baj.

(#35416) beleszólok

Nekem most lett pár napja 2 éves a telefon. A kijelzőn a kék színen a beégés csak annyira látszódott, hogy picit halványabb volt a státuszbárnál, amúgy sehol máshol nem volt észrevehető. Jött a szervizes, kicserélte (pár másik dologgal együtt) kb negyed óra alatt és ment tovább... Naponta 4-8 órát használom a telefont, amikor a kijelző is megy. Szerintem ilyen használat mellett 2 év alatt ez nem olyan nagy dolog. :)

[ Szerkesztve ]

(#35416) beleszólok válasza Kleroo (#35412) üzenetére


beleszólok
senior tag

Amit nem fogsz fel: a kijelző, ha egy picit többet megy átlagosan, mint egy mobiltelefon esetében (magyarul tabletként használod), akkor kb. másfél év alatt jól látható nyoma lesz a kijelzőn a használatnak. És tudtommal a beégés az hiba, nem "elhasználódás", ha garancia ideje alatt következik be.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#35420) Plazmacucci válasza beleszólok (#35416) üzenetére


Plazmacucci
félisten

A beégést ugyan úgy cserélik mint a krómozott keret kopását. Ha tényleg beég akkor akár kéthavonta is beviheted.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#35421) szunyi777 válasza korcsillio (#35401) üzenetére


szunyi777
őstag

Ha van kedved, dobd fel, és ird meg légyszi milyen :K
Ha jól értelmezem a Pin kód kérést ki kell kapcsolni előtte egy másik rendszeren...
[ROM][5.0][Lollipop][Official] NamelessROM 2.0

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#35422) beleszólok válasza Plazmacucci (#35420) üzenetére


beleszólok
senior tag

Két év lejárta után is, a cserét követő újabb két éven át?
Keret cserén még mindig gondolkodom, egy korábbi, azóta megszűnt gyártóval szerzett rossz tapasztalat miatt.

[ Szerkesztve ]

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#35423) Plazmacucci válasza beleszólok (#35422) üzenetére


Plazmacucci
félisten

EGy készülékre alapból két év gari van. Tök mindegy mit cserélnek rajta nem indul újra. Szépen is nézne ki...

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#35424) beleszólok válasza Plazmacucci (#35423) üzenetére


beleszólok
senior tag

Lusta vagyok a nálam is lustábbak kedvéért sokat keresgélni.
Egy idézet a samsung.com-ról:

3 „Korlátozott Samsung jótállás”: a Samsung az általa forgalomba hozott termékekre 12 hónap teljes körű kötelező jótállást és további 12 hónap „korlátozott Samsung jótállást” biztosít. A „korlátozott Samsung jótállás” alapján a jótállás kizárólag a készülék kijavítására vonatkozik, és nem terjed ki a készülékkel együtt értékesített tartozékokra, továbbá a kötelező jótállási időt (12 hónap) követően történő fődarab csere esetén a jótállási idő nem indul újra.

Mit gondolsz, miért emelik ki külön, hogy az első évet követően a fődarab csere esetén sem indul újra a garancia? Ja... igen, mert amikor még valóban garanciális, akkor kötelezően újraindul.
Hogy te nem értesz hozzá és még hangoztatod is... hát arról nem én tehetek.
Viszont ez így nem két év, hanem egy év + egy év korlátozott, amit pofátlanság két évként hirdetni.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#35426) beleszólok válasza Plazmacucci (#35425) üzenetére


beleszólok
senior tag

No, kisfiam, még utoljára teszek egy kísérletet, hogy felvilágosítsam, kissé homályos elmédet: a garancia időn belüli fődarabcsere után kötelezően újraindul a garancia.

Amikor a Note2-t vettem, csak annyi állt mellette, hogy 2 év garanciával.
Normális körülmények közt a samsung-félét úgy szokták kiírni, hogy 1+1 év, ami messze nem ugyanaz.
És ha ilyet látok, lehet, hogy nem is vettem volna meg, mert a +1 évvel a gyártó úgy variál, ahogy neki tetszik, míg a normális két év garancia mellett viszonylag nyugodt lehetek, hogy nincs betervezve az egy év+egy napos élettartam.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#35427) havri1 válasza beleszólok (#35426) üzenetére


havri1
félisten

S3-on kijelzőt cseréltek 11 hónapos korában, de nem írtak rá semmit a garanciapapírra. Akkor arra még onnantól van a kijelzore 1 év teljes körű garancia? Én ezt kizártnak tartom.

[ Szerkesztve ]

havri

(#35428) Plazmacucci válasza beleszólok (#35426) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Látom csak write onlyban megy :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#35429) beleszólok válasza havri1 (#35427) üzenetére


beleszólok
senior tag

Nem, onnan az egész készülékre kellene, hogy legyen újabb egy éved.
Amit meg korábban írtam példaképp: két nappal gari lejárta előtt új kijelzőt kapsz. Két nappal a gari lejárta után bedöglik. Szerinted normális, ha az újabb cserét már fizetned kell, miközben a kijelződ négy napos?

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#35432) migabi24 válasza beleszólok (#35426) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ez egy baromság ilyen már nincs, nekem már cseréltek alaplapot, kijelzőt is semmi nem indul újra

(#35448) korcsillio válasza szunyi777 (#35421) üzenetére


korcsillio
őstag

Sajnos nincs időm egyenlőre újra rakni(belakni)a rendszert,de remélem jövő hétvégén ki tudom próbálni.
Thx!

(#35449) scream válasza korcsillio (#35448) üzenetére


scream
veterán

Én arra vagyok kíváncsi, hogy CM-ből vajon fog-e kapni az N7100 Lollipoppot vagy sem.

(#35450) szunyi777 válasza korcsillio (#35448) üzenetére


szunyi777
őstag

Én meg nem akarom szetbarmolni a jelenlegit, egy alfaert...
Sajna múltkor megszivatott a Philz, és nem tette vissza a nandroid mentést 100%ban... De valószínűleg megvan miért... Az Agni kernel kavart be, mert be volt kapcsolva a preloadSwap, és igy nem tudta vissza tenni valószínűleg a kernelt, vagy nem tudta pucolni a preload partíciót ... A preload partíciót sem engedte formázni addig, így tehettem újra a liquidsmooth Milestone t... De azzal meg vagyok elégedve...
Ezért is szívtam új rom telepiteskor, mert csak az Agni kernel el volt hajlandó menni az összes...
PreloadSwap kikapcsoltam, és helyre állt a rend!

babicsbalu
Szerintem biztos lesz...
Nem tudom, hogy note 2 n, a cm vagy a Slim a jobb akksi szempontból, nem volt időm tesztelni... Tapasztalat esetleg?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.