Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:19:26

LOGOUT.hu

Hozzászólás előtt olvasd el ezt az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35951) KTibxx válasza zsolt501 (#35949) üzenetére


KTibxx
aktív tag

Helló!
Volt kb 2 hónapja is valami frissítés amit feltettél.Azzal kapcs lett valami tapasztalat?
Köszönöm.

(#35952) zsolt501 válasza KTibxx (#35951) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A 2 hónappal ezelőtti valami kisebb volt, az előtt meg a 4.4.2 jött, a kisebb esetén semmi változást nem vettem észre igazán ami lényeges lenne, ott inkább valami hálózat kezelési dolgot javítottak, ha jól emlékszem.
Annyi biztos, hagy a 4.3-nál stabilabb és gyorsabb a 4.4.2.
Mást nagyon nem venni észre, ja meg kevesebbet eszik az akkuból a 4.4.2 mint a 4.3, az ette eddig talán a legtöbbet.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#35953) KTibxx válasza zsolt501 (#35952) üzenetére


KTibxx
aktív tag

Értem. Nekem is a 4.4.2 (7105) van fent kb a megjelenése óta, azért is kérdem. Kíváncsi vagyok a mostani frissítéssel mi lesz még a tapasztalat.

(#35954) KTibxx


KTibxx
aktív tag

Békés, Boldog Karácsonyt kívánok!

(#35955) dancsuri válasza havri1 (#35942) üzenetére


dancsuri
veterán

Lollipop update for Galaxy Note 2 and Galaxy S4

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#35956) MPeter87 válasza MrCsiT (#35946) üzenetére


MPeter87
őstag

A gyári töltőfejet használom. Mikor a gyári kábel helyett egy másikat kezdtem használni, helyreállt a töltés, majd néhány hét vagy 1-2 hónap múlva ugyanúgy leesett 4-5-600mA-re. A 3. kábellel ugyanez. Szóval szerintem nem a töltőfejjel van a probléma. Az akksi elképzelhető, hogy haldoklik (nem púpos), mert párszor csinált már olyat, hogy lemerült a teló és mikor rádugtam töltőre, rögtön kb 30%-ra ugrott fel és lehúzás után bírta is. Lehet formázni kellene az akksit vagy valami és jobb lenne.
Ha a teló/fogyasztó döntené el, hogy mennyi áramot vesz fel, akkor sem értem a dolgot, mert a teló, akksi és töltőfej ugyanaz maradt, csak a kábel változott, ami meg is oldotta (eddig) a problémát.

(#35957) havri1 válasza dancsuri (#35955) üzenetére


havri1
félisten

Hehe, na erre kíváncsi leszek.

havri

(#35958) dancsuri válasza havri1 (#35957) üzenetére


dancsuri
veterán

ha ez igaz lenne sokan megtartanánk, mert a hardverrel semmi baj

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#35959) Hovi válasza dancsuri (#35955) üzenetére


Hovi
aktív tag

Az ilyen kacsaszagú hírekben az a legjobb, hogy még a 4.4.2 sincs sehol... Nem még az 5.0 :W
Sajnos el kell fogadni, a samu szarik már erre a készülékre.

(#35960) KTibxx válasza dancsuri (#35958) üzenetére


KTibxx
aktív tag

+1...
...akkor -nem olvastam utána- ha az ilyen alapok mint pl a külső sd-re írás-olvasás stb alapból megyen rajt...

(#35961) zsolt501 válasza Hovi (#35959) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Miről beszélsz, 4.4.2 fut hivatalosan a Note2-n, szóval miért lenne kacsa szagú, pláne hogy hardverileg meg bírja, már csak azért is, mert az 5-ös verzióhoz nem is kell nagyon erős hardver.

Az ilyen kommentektől tudok falra mászni... :(((

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#35962) S e t h válasza zsolt501 (#35961) üzenetére


S e t h
nagyúr

Azért remélem érted, hogy mire gondolt, mielőtt teljesen kiakadsz.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#35963) zsolt501 válasza S e t h (#35962) üzenetére


zsolt501
nagyúr

De ne akarja már azt mondani, hogy nincs kint a 4.4.2 remélem ezt te is érted, és az is hogy miért kell azt írni, hogy szarik a Samsung erre a készülékre, mikor most is jött ki rá hibajavítás...
Az hogy átmegy az illető jós tehetségbe és szerinte kizárt az 5-ös megjelenése erre a készülékre az meg megint egy más kategória.
Szóval az ilyenek akasztanak ki :W

Az hogy megjelenik vagy sem rá az 5-ös az meg még nyitott kérdés, majd jövőre kiderül, én már annak is örülök, hogy stabil nem fagy a készülék és az eddigi 4.3-hoz képest a 4.4.2 javulást hozott...

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#35964) S e t h válasza zsolt501 (#35963) üzenetére


S e t h
nagyúr

Hát nálam a samu idióta politikája elérte a célját, mivel tojt ránk, ezért vettem más készüléket, viszont itthon van a note 2 is.
Álomban sem gondoltam arra, hogy az április 18-ai közzététel után karácsonykor sem lesz még független készülékre Kitkat.
Írogattam nekik én is, naponta néztem a frissítéseket, aztán feladtam, szarják össze magukat.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#35965) Hovi válasza zsolt501 (#35963) üzenetére


Hovi
aktív tag

Az én készülékem független, nem szürke gsm-s. Jelenleg 4.3 fut rajta abból az egyszerű okból, hogy még nem jött ki rá magasabb szoft. Ja, hogy rá lehet tenni ilyen-olyan romot... az egy dolog. Hivatalosan erre a telóra 4.3 a legújabb s pont. Na most, már kint van az 5.0. De mi (én) még mindig a 4.4.x-re várunk. Nos hol is lesz akkor az 5.0????
Mellesleg (jóslás nélkül is) nagyobb összegben is mernék fogadni, hogy nem lesz rá hivatalos 5.0. Ugyanis a Samsung nem támogatja tovább ezt a készüléket. Fel lehet mászni arra a bizonyos falra, sajnos ez akkor sem fog változni. S mint előttem is írták, májusban jött ki az első 4.4.2. Most meg december van!!! Hol van a magyar független 4.4.2 rom????

[ Szerkesztve ]

(#35966) zsolt501 válasza Hovi (#35965) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az enyém sem szürke GSM-es hanem szolgáltatótól lett véve T-s és sosem romolgattam mert nekem munka eszköz is a telefon, szóval támogatott vagy nem, ezt lehet ragozni, az hogy te nem kaptál rá frissítést arról nem én tehetek, mert a T-s és a többi szolgáltatós készülékre megérkezett a frissítés.
Ha a Samsung tojna a frissítésre akkor a többi készülékre sem jött volna ki, sőt a 4.4.2 megjelenése után már 2 frissítést is kaptunk, szóval ebből is látszik mennyire tojik a Samsung erre a készülékre.
Ja és azt is nézd meg hogy más országokra is megjelent a 4.4.2 ez is azt jelenti hogy tojik a telefonra értem én vagy inkább mégsem, csak olyat akar valaki megmagyarázni amit nem tud konkrétan alátámasztani, ja mert a magyar független nem kapott frissítést és ez már egyenes irányban azt jelenti hogy a többi készülék is le van tojva, az már fel sem vetődik az illetőben, hogy a frissítés nem véletlen maradt ki?
Vagy az is lehet hogy egyszerűen a magyar függetlenre elfelejtették kirakni a központban, és az ügyfeles meg a többi ügyfélszolgálathoz hasonlóan a betanult szöveget mondja?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#35967) grabber


grabber
addikt

Nem nagyon értem ezt a gyári rom felhajtást.A samsung is nyereségre törekszik.Ha valaki újabb androidot akar vegye meg az újabb készüléket.Pont.Már 2-vel újabb széria van,szerintem csoda ha még törödnek velünk.
Ha meg az a baj,hogy Mo-ra nem jött ki a 4.4,azon nem csodálkozom.Egy ilyen országgal én sem törödnék.Relatíve kevés vásárló,szegény nép és nem is vagyok fontosak a világban csak negatív példa.
Aki meg nem akar újabb készüléket venni az meg cserélhet romot.Olyat amilyet akar.Ha már spórol és nem veszik meg a legújabb csúcs készüléket.

Szóval ilyen a világ,ez van.Kár rágódni rajta.Már a 2. nap AHD volt fent,mert nem szeretem ha korlátoznak.

(#35968) Hovi válasza zsolt501 (#35966) üzenetére


Hovi
aktív tag

Sajnálom ha nem érted amit írok. Nem tudom s akarom ezt tovább ragozni.
Részemről ezt lezártam.

(#35969) taranis válasza Hovi (#35965) üzenetére


taranis
addikt

Azzal kezdeném, hogy teljesen megértem a felháborodást. De ha mondjuk finn lennél, és májusban már feltetted volna a 4.4.2-t, és most azt látnád a finn oldalon, hogy jön a Lollipop, akkor is azt mondanád, hogy a Samsung nem támogatja tovább ezt a telefont? Szerintem nem, valószínűleg örülnél ehelyett. A kijelentésed globális érvényű, lokális tapasztalat alapján, szerintem csak ennyi itt a gond.

colorizer.net

(#35970) zsolt501 válasza taranis (#35969) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Pontosan ezt a helyzet.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#35971) dancsuri válasza taranis (#35969) üzenetére


dancsuri
veterán

:K :C

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#35972) GtCaT válasza havri1 (#35947) üzenetére


GtCaT
tag

..."pszichésen hat"...
LOL

[ Szerkesztve ]

(#35973) GtCaT válasza zsolt501 (#35963) üzenetére


GtCaT
tag

Már akinek megjött OTA-n a 4.4... :/

(#35974) pinker77 válasza MPeter87 (#35956) üzenetére


pinker77
tag

A gyári töltőt és a gyári kábelt már kb fél éve lecseréltem.
A töltőfej ebay-ről rendelt Samsung 2 amperes (400ft) a kábelekkel szívtam mert bármilyent is vettem itthon mind lassan töltötte.
Egy Blackberry Q10-es usb-vel töltöm, így ez a kombó tökéletesen bevált.

[ Szerkesztve ]

(#35975) GtCaT


GtCaT
tag

Letöltöttem a sammobile-ről a 4.4.2 Hungary T-Mobilos gyári ROM -ot. Ha ezt felteszem odinnal, ugrik a knox? Nem lesz a teló T-Mobil függő? Most független, 4.3.

[ Szerkesztve ]

(#35976) havri1 válasza GtCaT (#35975) üzenetére


havri1
félisten

Nem ugrik, és nem lesz függő, csak a CSC áll át t-re, nem marad XEH.

havri

(#35977) GtCaT válasza havri1 (#35976) üzenetére


GtCaT
tag

Köszi szépen!
Most a CSC-m: EUR
A CSC Country: Greece
2 éves, hazai garis.

[ Szerkesztve ]

(#35978) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! Mi a tapasztalatotok, fólia nélkül karcolodik a Note 2 képernyője, vagy a gorilla glass nagyon jó? Én eddig fóliát használtam, de nem tudom, van e értelme...

(#35979) pinker77 válasza kalapacsolok (#35978) üzenetére


pinker77
tag

Szia

Igen karcolódik, én nem ajánlom fólia nélkül használni.

(#35980) Kleroo válasza kalapacsolok (#35978) üzenetére


Kleroo
veterán

Karcolódik

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#35981) kalapacsolok válasza Kleroo (#35980) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

ok, köszönöm a válaszokat!:)

(#35982) oncsi válasza fdisk (#35932) üzenetére


oncsi
őstag

" Azért azt is említsük meg,hogy egyetlen más gyártó készülékeire sincs 2 év prémium garancia.,"

Sőt 3 év ha hajlandó vagy +10-12eFt -ot ráfizetni. (Note4,Pro,Tab S),

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#35983) mekelek


mekelek
csendes tag

Sziasztok! Először is boldog karácsonyt :)
Segítségeteket szeretném kérni kernel és rom cserében. N7100-as telefono van.
Fontos lenne, hogy a Neak-hez hasonló teljesítményt nyújtson hangban a kernel. Olvastam, hogy az Agni kernel is hozzá piszkál a hangjához, de szerintetek melyik a jobb? Illetve ezekhez (mármint a Neak és az Agni) milyen romokat lehet rakni, melyek azok amikkel megfelelően működnek? Vannak bevállt kombók, vagy mehet bármi bármihez? A rommal szembeni elvárásom elsősorban, hogy ne legyen bugos. Eddig a Liquidsmooth Milestone és a Phantom rommal szemezgetek, de ha van más számotokra kedvenc, akkor azokat is szívesen meghallgatnám :D Remélem nem kérdeztem nagyon triviális dolgokat.

(#35984) szunyi777 válasza mekelek (#35983) üzenetére


szunyi777
őstag

Boldogot Neked is és Mindenkinek!

Én a Liquidsmooth Milestone-t Agni pureCM 2.9.1_R2 Kernellel használom, és nincs gond!
Szerintem a legjobb custom 4.4.4 testreszabhatóságilag, fogyasztás (Kernel beállitás függvénye is), stabilitás, stb.. egyarán.
A Boeffla hangmotort is lehet aktiválni az Aroma telepitőben, ami EQ, hangtuningot, hangszoró-mikrofon hangerő emelést, stb.. tartalmaz..

Ma vettem észre, hogy CM12, Remix, egyéb 5.0.2-es romok után lett egy OFFICIAL Team UB ROM is...
Igaz, Én egyetlen L verziót sem próbáltam még (Xposed keretrendszer nem támogatja) és ez nálam kritérium, de esetleg ha valaki próbálja, egy kis véleményt róla ha lehet...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#35985) mekelek válasza mekelek (#35983) üzenetére


mekelek
csendes tag

Nos hát, hozzá láttam, de valamit nagyon elszúrtam. Ez alapján elkezdtem csinálni. Ahhoz, hogy backup romot csináljak, [ezzel] rootolni akartam, ami az odin szerint sikerült is, csak amikor bekapcsolt volna a samsung felirat elkezdtett szétfolyni, elcsúszni a képernyőn. nem tudok belépni sem a download módba, se a CWM Recoverybe.Ami gondot okozhatott szerintem, hogy előtte már rootoltam(azért akartam újra rootolni, mert nekem nem volt backup funkcióm) . Viszont egy pár próbálkozás után elindul, de utánna ha kikapcsolom próbálkozni kell ismét. Ezt ilyenkor mivel lehet nullázni?

[ Szerkesztve ]

(#35986) szunyi777 válasza mekelek (#35985) üzenetére


szunyi777
őstag

Backupot custom recoveryben tudsz csinálni. Biztos a készülékednek megfelelő fájlokat szedted le?
Mit szeretnél nullazni?

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#35987) mekelek válasza szunyi777 (#35986) üzenetére


mekelek
csendes tag

Recoveryt szerettem volna újra rakni ( nullázás alatt ezt értettem :D), mert nem tudtam először download módba se berakni, úgy beakadt

(#35988) dancsuri


dancsuri
veterán

India, Banglades és Nepál is megkapta a legújabb N7100XXUFNL1 romot :C
természetesen független
Build date: Fri, 12 Dec 2014 11:24:13 +0000
Changelist: 3569041

[ Szerkesztve ]

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#35989) deka10


deka10
senior tag

Akkor most már jöhet is az 5.0 :DD

Ha azt akarod, hogy ne essen le a telefonod akkor rakd repülőgép üzemmódba!

(#35990) clorid


clorid
csendes tag

Mivel senki sem reagált, ezért még egyszer megpróbálom:

Találkozott már valamelyikőtök azzal a hibával, hogy samsung billentyűzeten ha elfogadom amit ő javasol szó, akkor utána 2 spacet rak? Nekem most ezt produkálja az egyik frissítés óta. Elég irritáló :(
Szerintetek ha vissza rakok odinnal egy régebbi 4.4.2-es romot, nem ilyen frisset mint ami most van, az megoldhatja a problémát? Egyáltalán lehet ilyet hogy egy régebbi 4.4.2-es romot rakok egy újabb 4.4.2-es helyébe?

(#35991) dancsuri válasza clorid (#35990) üzenetére


dancsuri
veterán

soha nem engedem hogy javasoljon, majd én tudom mit akarok írni

megaztán a Market tele van billentyűzettel ,párat próbálj ki.

4.4.2-ön belül úgy cserélgeted a romokat ahogy akarod

[ Szerkesztve ]

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#35992) szunyi777 válasza mekelek (#35987) üzenetére


szunyi777
őstag

Értem...
Gondolom akkor minden rendben...

Más:
Közben kiváncsiságből feltettem a RESURRECTION REMIX 5.2.5.
Igen kellemes az új környezet, szép, gyors, és meglepően stabil...
FC- nem tapasztaltam kb.1 óra használat alatt.
Kicsit kevés még a ficsőr, de gondolom majd idővel bővül...
Xposed inkompatibilitás miatt ment vissza a LS 4.2 Milestone.

De játszottam egyet vele, és elértem kemény 5 pontot :)
KÉP

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#35993) scream válasza szunyi777 (#35992) üzenetére


scream
veterán

Érdekes, nálam most a milestone-os LiquidSmooth-on érdekes dolgokat csinál és nem tudom miért.

- Random újraindulás, ha mobilnetet megosztom (mobilehotspot).
- Ha játékból lépek ki (nagyobb teljesítmény igény) utána hajlamos nagyon belassulni.
- 2x már csontra lefagyott, majd restart után (10 sec power gomb) a lefagyasztott (TiBa) alkalmazások megint ott figyeltek aktívan.
- Telefonhívásoknál a hang 3G-n néha fura (mondjuk nem tudom, hogy ez mennyire ROM hiba, lehet Telenoréknál van valami)

Nem használok semmi extrát, logcat-et most figyeltetem, hogy legalább legyen valami infóm, hogy mi nyírja le.

(#35994) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

Kb. 2 hete pont ezt hiányoltam,hogy miért ne lehetne rá 5.0,mikor a hardver simán pörögne vele,erre pár napja bejelentik😁Így akkor marad a Note2,pedig szemeztem már a hirdetésekből a 3ast,hogy mennyiért tudnék váltani rá😆Szuper karácsonyi meglepi Samsungtól...Haterek most fikázodhanak a support miatt(2év 3hónapos modell)

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#35995) Koczó93 válasza *Mukeey* (#35994) üzenetére


Koczó93
őstag

Azért még várj.. még nem kaptuk meg :DDD

(#35996) csalafinta65 válasza Koczó93 (#35995) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Nem is fogjuk soha. A 4.3 a vége. Egyébként meg a Note 3-ban nincs FM rádió. Ezért is kell becsben tartani a Note 2-őt!

(#35997) zsolt501 válasza csalafinta65 (#35996) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Honnan veszed, hogy 4.3 a vége, jó páran már megkaptuk a 4.4.2-t hivatalosan.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#35998) dancsuri


dancsuri
veterán

egy hasznos progi

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#35999) szunyi777 válasza scream (#35993) üzenetére


szunyi777
őstag

(mobilehotspot)-ot Én nem használtam még.. Nem adom csak úgy a netem ;]
"- Ha játékból...." Stock kernellel használod? Ha igen, próbáld ki az Agni R2-t.
"- 2x már csontra lefagyott"
Én youtube, és egyéb app elforgatáskor veszek észre fagyást, de azt sem mindig és nem kell reboot, csak a zárképernyőre lép ki..
"- Telefonhívásoknál a hang 3G-n néha fura " Voip hivásra gondolsz?! Meléyik app? Mert a viber, sz@r, de a messengernek jó a hangja jelenleg...
Pár napja használom a közelség ébresztést a zárképernyőn (Értesitések/zárképernyő értesitések) zseb módban. Flip tokom van, és ha felnyitom a fedelet bekapcsolja a kijelzőt, ha lecsukom lezárja. Eddig óckodtam ennek használatától, de igencsak meglepett, hogy semmi akksit nem használ a közelség érzékelő! :DDD
Igencsak kényelmes funkció szerintem...

Ezt a Flip tokot vettem kemény ~520Ft-ért :P
KÉP
KÉP
KÉP

Mellesleg SIII-on már van 5.0.2-es LS :Y

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#36000) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Váratlan búcsút intek eme illusztris társaságnak -- bár úgy terveztem, hogy még nagyon sokáig a Note2 lesz a társam, ő már a múlt, a 2 meglepetésszerűen 4-re emelkedett -- bár a öreg is maradt a háznál, csak egy kicsit távolabbinál.

Nagyon klassz a 4-es, de őszintén szólva semmi extra a 2-eshez képest.

Boldog Új Évet mindenkinek!

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.