Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:19:26

LOGOUT.hu

Hozzászólás előtt olvasd el ezt az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34801) Pori12 válasza Weeman1 (#34798) üzenetére


Pori12
tag

Köszönöm a tanácsot MPeter87 és Weeman1!

Azért egy Note2 topicban ezt nevezem őszinteségnek! ;)

(#34802) tomee007007 válasza Plazmacucci (#34800) üzenetére


tomee007007
őstag

Ha a 14 hónap alatt minden nap töltötted akkor bőven....bár ez nem öregedés:)
wld?

(#34803) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Nos, felment ugye ez a Ketan v12, de nem jött be. Nálam is van az a probléma, ami sokaknál, hogy csörög a telefon, de csak 4-5 mp múlva kapcsol be a képernyő, akkor tudom felvenni. Ez nagyon súlyos probléma.

A másik, hogy iszonyat gyorsan merül. 10% körül pörög a proci, többféle system app pörgeti nyugalomban, hiába a restart, nem segített, szóval ez sem tűnik könnyen orvosolható problémának. :S

(#34804) Plazmacucci válasza tomee007007 (#34802) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Wakelock detector.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#34805) tomee007007 válasza Plazmacucci (#34804) üzenetére


tomee007007
őstag

Akkor inkább egy nagytakarításra lenne szükség.

(#34806) BomiBoogie válasza Pori12 (#34792) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ehhez N2-nél egy custom ROM segít, N3N-nél talán alapból adott.

Megválaszoltad. :K

(#34807) Kajafun


Kajafun
csendes tag

Sziasztok! :)
Volna egy nagy problémám, mégpedig hogy vettem én is egy Note2-t, gyári rom volt rajta, de tudatlanságból elkövettem azt a hibát, hogy upgradeltem egy gyári 4.3-as rendszerre.
Természetesen az a hiba jött elő, ami eddigi 4db SGS telefonomnál egyszer sem. Átállítódott az IMEI azonosítóm, és nincs efs mentésem... Nem tudok csatlakozni a vodás hálózatra, csak segélyhívás indítható. :F
Persze azt sem tudtam, hogy a 4.3-ban lévő KNOX, majd nem enged downgradelni 4.1-re, így nem tudtam visszatenni a ROM-ot hogy vissza áll-e a jó IMEI azonosító.
Pár napja már olvasgatok, hátha találok megoldást, de semmi használható eddig amivel jutottam volna valamire.
Most az IMEI átírására is ráfanyalodtam volna, de ingyenes vagy működő programot nem igazán találtam...
Tehát így jutottam ide és most szeretnék Tőletek segítséget kérni, hogy mitévő legyek? :U

(#34808) Bélaaaa válasza Kajafun (#34807) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Ez nagy szívás. Az a probléma, hogy a régi 4.1es rendszerben más a formátuma az EFS mappának, mint a 4.3 4.4s rendszernek. Ezért nem látja az új operációs rendszer. Jó eséllyel csak a Samsung szerviz lesz a megoldás. Hívd ki őket.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#34809) Kajafun válasza Bélaaaa (#34808) üzenetére


Kajafun
csendes tag

Olvastam, hogy bonyolult, de van mód a downgrade-re.
Ha sikerül, akkor mekkora az esély hogy vissza áll a rend? :B

(#34810) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Problémám van az omega 26-tal: ha wifire csatlakozok, alvó állapotban, nyugalomban 10% körül pörög a proci :( És merül gyorsan. HA wifit kikapcsolom, úgy 1-2-3 százalékon megy.

System panel lite-tal system processeket, azon belül is többféle kworkert jelez ki, ezek felelősek a procipörgetését. (Kernelworker?) Nem találtam erre vonatkozó információt, mit lehetne ezzel tenni.. vkinek tipp?

(#34811) nggabi válasza Kajafun (#34809) üzenetére


nggabi
nagyúr

semennyi, a 4.1 alatt se lesz hálózat.

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#34812) scream válasza nggabi (#34811) üzenetére


scream
veterán

Ezeknél nincs olyan, mint mondjuk SGS-nél, hogy esetleg, ha repartos ROM-ot rak fel, akkor visszamászik az IMEI? :F

(#34813) taranis


taranis
addikt

DN3-at használok Shift kernellel, de gyanítom ez inkább 4.4.2 issue: videó rögzítésnél elég erős a zajszűrés az audión, ami hívásnál még oké, de itt elég gyatra minőséget csinál. 4.1.2 alatt nem volt semmi ilyesmi. Vízparti felvételnél simán kiszűri a vízcsobogást, kivéve ha beszélek is közben. Más is tapasztalta ezt? Van megoldás rá? Azt tudom, hogy AGNI kernellel, valamelyik sound moddal telepítve megszűnt a probléma, de azt nem szeretném visszatenni.

colorizer.net

(#34814) szetib


szetib
tag

Nekem a GSRepair nevü progi visszahozta. Egy párszor csak ezzel lehetett hálózatot varázsolni neki, de kb az 5-6. inditás után már simán felment a hálózatra. Sokszor roamingolok is, gond nélkül.

(#34815) dancsuri válasza Kajafun (#34807) üzenetére


dancsuri
veterán

romcserekor nemigen szokott az imei megvalltozni ezeknel a teloknal. mi valltozott? az elso szamok 00-ra vagy valahol mashol?

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#34816) Kajafun válasza dancsuri (#34815) üzenetére


Kajafun
csendes tag

Hát, odinnal feltettem a francia 4.3-as romot és észrevettem hogy nincs hálózat.
Utána kezdtem el utána járni az IMEI-nek és észre vettem hogy nem egyezik a matricán levővel.
Az IMEI normális sorozatú nem szerviz IMEI. :F

(#34817) pufi35


pufi35
csendes tag

Üdv
Nem tudok törölni az SD kártyáról :( Dr Ketan rom van fent V9. Nem tudom mi történt. Kipróbáltam más SD is de még a számítógép is azt írja hogy szüntessem meg az írásvedetséget. De én nem tettem írásvédeté. Ötlet? :(

(#34818) dancsuri válasza Kajafun (#34816) üzenetére


dancsuri
veterán

akkor ez nagy valoszinuseggel lopott vagy reszletnemfizetes miatt tiltott.

az imei meg egyertelmuen atirt. ezert lehetseges hogy idonkent feljut a halozatra. azonnal kerd vissza a penzt vagy menj a rendorsegre

[ Szerkesztve ]

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#34819) havri1 válasza dancsuri (#34818) üzenetére


havri1
félisten

Lehet elmászott csak az imei.
EFS mentés volt?

havri

(#34820) havri1


havri1
félisten

Használ valaki ilyet, vagy hasonlót?

Thin Aluminum Metal Bumper Frame Case

Olyan kellene, ami annyival magasabb, mint a kamera kerete, hogy ha leteszem az asztalra, ne azt koptassa..

Illetve vékony, esztétikus.

[ Szerkesztve ]

havri

(#34821) dancsuri válasza havri1 (#34819) üzenetére


dancsuri
veterán

mindent leirt. feluletesen olvasol :D

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#34822) Kajafun válasza dancsuri (#34818) üzenetére


Kajafun
csendes tag

Igen, ahogy mondod, átírt IMEI van rajta mostmár én is rájöttem. :F
Viszont tegnap este szétbarmoltam ezt az új IMEIT 4.3 gyári rom alatt, ma reggel pedig feltettem a CM11S-t és voálááááááá, minden visszaállt! :P
Viszont nem azzal az IMEI-vel ami az akksi alatt van, hanem azzal amire azt hidtem hogy átállt a teló :)
Telefon boltban vettem, haveromtól, vagyis VOLT haveromtól, aki furcsa módon most az egyszer nem írt adásvételit, mostmár értem miért, és pont ezért mostantól csak volt barát, és főzheti a kv-t a navosoknak! ;]

(#34823) dancsuri válasza Kajafun (#34822) üzenetére


dancsuri
veterán

mint ahogy irtam, atirt imeivel feltud csatlakozni ha nincs utkozes masik imeivel.

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#34824) zabu


zabu
tag

Sziasztok!

Kicsit kétségbeesve írok ide, mert kezdem elveszíteni a türelmemet.
Eddig a telefonon egy custom ROM volt DN 4.4.2. Viszont elég lassúcska volt már, úgyhogy úgy gondoltam, hogy felteszek egy sima stock romot, ami nincs teletűzdelve mindenfelé s5 meg note3 featureökkel. Így a választás a cyanogenmod-ra esett, amit már több régi telefonomnál is használtam. CM11-et letöltöttem, wipe, flash, és az első 5 mp-ben kiríja, hogy Status 7 error, meg hogy nem sikerült. Rákerestem mi ez, egyszerű megoldás, pár sort ki kellett törölni a kódból és már mehet is a móka. Ugyan azt írja ki. Nagyszerű, akkor kerestem másik romot, ugyan olyan stock közeli, azzal se ment. De akkor már custom rommal sem. Egyedül, káb 3-4óra tömény szo*ás után a CM10-et tudtam felvarázsolni, de ezt nem szeretném megtartani rajta.

Most letöltöttem a magyar vodás 4.4-es romot sammobile-ről, erre amikor flashelni akarom megint nem jó neki, bár most már konkrét hibaüzenet nélkül ' installion aborted' . Valami ötlete van esetleg valakinek? Egyre jobban kezd felhúzni ez a dolog. :((

(#34825) scream válasza zabu (#34824) üzenetére


scream
veterán

Szerintem cserélj recovery-t, vagy újabbara vagy másikra (CWM/TWRP).

Nekem mindenféle gond nélkül felmet CM11.

(#34826) zabu válasza scream (#34825) üzenetére


zabu
tag

Most valami PhliZ Touch 5 van fent, azt írja CWM v6.0.3.7 basezel. Megpróbálom hátha. Most már bármit kipróbálok :\

(#34827) kalapacsolok válasza kalapacsolok (#34810) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Problémám van az omega 26-tal: ha wifire csatlakozok, alvó állapotban, nyugalomban 10% körül pörög a proci :( És merül gyorsan. HA wifit kikapcsolom, úgy 1-2-3 százalékon megy.
System panel lite-tal system processeket, azon belül is többféle kworkert jelez ki, ezek felelősek a procipörgetését. (Kernelworker?) Nem találtam erre vonatkozó információt, mit lehetne ezzel tenni.. vkinek tipp?

Omega v26 alá fel lehet rakni másik kernelt? Talán az megoldaná...

(#34828) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Pár napja jött egy samsungos frissítés a LTE-s verzióra, és azóta megtáltosodott az üzemidőm, most 54%-on van az akku, de már több mint 5 nap a készenléti időm :Y , és már több mint 2 órát telefonáltam, szóval csak volt valami hiba valamelyik samsung programmal a telefonon, hogy a frissítés után így megtáltosodott az üzemidő. :K
Olyan a telefon mint a régi szép időkben, mikor megvettem, és ilyen akku időket mértem.

Ja azt ne kérdezze meg semmi, hogy mi frissült pontosan, de mikor fellépett wifin, egyből leszedett 2 frissítést, és nem írta, hogy mi volt, csak elkezdte a százalékokat számolni, és annyit írt a végén, hogy a frissítés kész...
És nem a samsung bolt frissítés volt, mert az nem így jelzi, hanem olyasmi volt, mikor szoftver verziót lépett a telefon, csak itt nem indult újra.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#34829) scream válasza kalapacsolok (#34827) üzenetére


scream
veterán

Hát szerintem pl AGNi-t kipróbálhatod alatta, nekem Ditto-n is az volt és most CM11 alatt is az van.

(#34830) taranis válasza scream (#34829) üzenetére


taranis
addikt

Te használod valamelyik sound modot AGNI alatt? (pl boeffla) Mert nekem voltak olyan gondjaim, hogy megfagyott tőle a videó rögzítés, és utólag próbáltam helyrehozni a sérült fájlt, és kiderült, hogy az audio rész döglött meg.

colorizer.net

(#34831) KTibxx válasza zsolt501 (#34828) üzenetére


KTibxx
aktív tag

Helló!
Estetleg valami egyéb pozitív változást tapasztaltál?

(#34832) zsolt501 válasza KTibxx (#34831) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Egyenlőre az akku idő javulást vettem észre, de az brutálisan javult.
Nem csodálnám, hogy meg lenne akár a 10 órás kijelző idő is, mint ami a kezdetekben a 7100-as nem LTE-s készüléknél volt, a 4.0.1-es firmware esetén volt ekkora kijelző idő még, de jöttek a frissítések, és szépen feleződött az idő.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#34833) KTibxx válasza zsolt501 (#34832) üzenetére


KTibxx
aktív tag

Köszönöm.Kíváncsi vagyok. Mindenesetre ha észlelsz még valamit szívesen venném ha megosztod.
Köszönöm

(#34834) BomiBoogie válasza zsolt501 (#34828) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Akkor az LTE-s már frissült?

(#34835) zsolt501 válasza BomiBoogie (#34834) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az LTE-re hivatalosan pár hónapja jött ki a 4.4.2, ez most valami hiba javítás lehetett, mert a verziószám nem változott, a többiről nem tudok nyilatkozni, mert az alapsáv verzióra és a kernel verziószámra nem emlékszem.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#34836) scream válasza taranis (#34830) üzenetére


scream
veterán

Igen, mind a kettőt próbáltam, boeffla alatt nem tapasztaltam ilyen video-s panaszt. Még Ditto alatt volt talán, hogy nem volt hangja egy videonak, de minden gond nélkül megnyílt, csak a hang nem ment, de nem emlékszem, hogy akkor melyik sound mod volt aktív.

(#34837) BomiBoogie válasza zsolt501 (#34835) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Rendben, így világos, én a 4.4.2-re gondoltam.

(#34838) zabu válasza zabu (#34826) üzenetére


zabu
tag

Nem sikerült orvosolni ezzel a problémát :\
Odinnal sikerült feloperálnom egy sammobile-os ROM-ot, de kicsit zavar, hogy mást nem tudok rávarázsolni. Esetleg valakinek ötlete ezzel kapcsolatban?
:R

(#34839) tibyke75


tibyke75
csendes tag

Sziasztok betört a note2 kijelzője sémi se működik nem világít se,mennyi lehet a javítás van valakinek tapasztalata..

Műveletlen disznó...te meg mit bámulsz itt, Hokibrikett ?

(#34840) Plazmacucci válasza tibyke75 (#34839) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szervizben kb 35 plusz munkadíj. Abdul gsm gondolom megcsinálja olcsóbban valamelyik aluljáróban, igénytelenől. De ha számít az ár, az Hardveraprón is körülnézhetsz, többen is cserélnek kijelzőt némileg olcsóbban.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#34841) scream válasza zabu (#34838) üzenetére


scream
veterán

Milyen bootloader van rajta? :F

(#34842) zsolt501 válasza BomiBoogie (#34837) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Jól gondoltad, mert a 4.4.2-es van a telón, és ehhez jött valami javítás.

Viszont amit eddig nem csinált mióta megvan, az az hogy fogta és most újraindult a teló, úgy kifagyott valamitől, remélem nem lesz ilyen többet, mert akkor ideges leszek.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#34843) szokeherceg válasza zsolt501 (#34832) üzenetére


szokeherceg
tag

azért arról a 10 órás kijelző időről én szeretnék látni egy screenshotot ;)

Kétfajta motoros van: aki már esett, és aki esni fog...

(#34844) havri1 válasza szokeherceg (#34843) üzenetére


havri1
félisten

Én meg a benne lévő akksi típusáról ;]

havri

(#34845) zsolt501 válasza szokeherceg (#34843) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Kezdetekben volt a 4.0.1-es verzióval NEM LTE verzión itt a fórum elején szerintem még lehet találni berakott képet, az LTE verzió már 4.0.2-es verzióval jött ki, szóval ez ügyben nem tudok nyilatkozni, csak azt tudom, hogy itt nem egy illetőnek volt meg ez az idő gyári akkuval.
7 órás kijelző időm nekem is volt a 4.0.2-vel, de ez attól is függött hogy mit is használtam, mert ha könyvet olvastam azzal könnyű ezt összehozni.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#34846) szokeherceg válasza zsolt501 (#34845) üzenetére


szokeherceg
tag

akármit csinálok nem jutok 5 óránál tovább, új kora óta

Kétfajta motoros van: aki már esett, és aki esni fog...

(#34847) S e t h válasza szokeherceg (#34846) üzenetére


S e t h
nagyúr

Mások a felhasználói szokások, nekem is volt tíz feletti óraszám, manapság 5-7 óra/2 nap, ha nem lógok rajta annyit rajta akkor három nap is akár.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#34848) zsolt501 válasza szokeherceg (#34846) üzenetére


zsolt501
nagyúr

És milyen szoftverrel használod, mert az sem mindegy, vagyis mikor megvetted milyen szoftver volt rajta?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#34849) Bavarian9621


Bavarian9621
csendes tag

Sziasztok!
Ujjabban a Note-om elég furcsa tüneteket produkál. Ha netezni próbálok mindegy hogy wi-fi vagy mobilnet az akku töltöttségi szintjétől függetlenül fogja magát és kikapcsol vagy ujraindul de akkor már annyira lemerülve hogy a pin kódom se tudom beírni. Jóformán addig megy amíg nem nyúlok hozzá vagy nem próbálok hosszabban telefonálni.
Hátha tudtok valami tippet adni hogy mi lehet ez. Abban bízok h csak az akku fáradt el mostanra.
Ja és nem rootolt,mókolt full gyári. Próbálkoztam egy gyáribeállítás vissza állításával de sajnos semmi.
Előre is köszi a segítséget!

(#34850) havri1 válasza Bavarian9621 (#34849) üzenetére


havri1
félisten

Mikori az akksi?

havri

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.