Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:19:26

LOGOUT.hu

Hozzászólás előtt olvasd el ezt az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35151) szunyi777


szunyi777
őstag

Sziasztok
Ma jutottam hozzá ehhez a csodához, amire régóta fájt a fogam...
A kijelzőn és a Home gombon még ott a fólia, 2014/04.. havi gyártás, Knox 0x0, imei stimmel az akksi alattival, gyári független, egyszóval szerintem rendben van a készülék...
Phone info szerint a CSC: TUR ; n7100xxUFND4 az alapsáv 4.4.2 droid, TG/16GB..

Olvasgatom erősen az összefoglalót, mert ROOT jogot szeretnék.. Gari nincs, igy nem gond a Knox.
SIII-ról váltottam, szerintem rendben lesz...

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#35152) KTibxx válasza szunyi777 (#35151) üzenetére


KTibxx
aktív tag

Helló!
Én a 7105-öm cf autoroot-tal rootoltam. Ez jól végigvezet:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#35153) szunyi777 válasza KTibxx (#35152) üzenetére


szunyi777
őstag

:R

SIII -ról jövök, gondolom ugyan azok a dolgok, folyamatok mint ott!
EFS és modem páros mentés, stb... (Modemet is kell itt?)
A Knox nem egészen kerek még, de olvasgatok... Annyit tudok, hogy ugrani fog 0x1-re, de nem gond.. nincs garim..
SIII-on sosem használtam a Samu rendszert, csak Custom romokat.. De ezt tesztelem most egy kicsit..
A tollas műveletek tettszik :)

Még nem jártam XDA-n, de gondolom ehez is jó pár custom elérhető, és látom PhilZ recovery is van (Nagy kedvencem)
Ismerkedem a készülékkel.. Hát nem gyenge!! :DDD
Nagyon tettszik!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#35154) KTibxx válasza szunyi777 (#35153) üzenetére


KTibxx
aktív tag

Jó választás, jó hardver, sok sikert hozzá!

(#35155) szunyi777 válasza KTibxx (#35154) üzenetére


szunyi777
őstag

Köszi

Root, Busybox, PhilZ 5.15.0 megvolt!
ITT melyik készülék?! Note 2 nincs!
Vagy mivel javallott menteni?

THX

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#35156) scream


scream
veterán

Akit esetleg érdekel, épp most jött ki a Ditto féle Note4-es pack itt Note 4 feature-ökkel N7100-ra. :)

(#35157) mtm800 válasza scream (#35156) üzenetére


mtm800
senior tag

Jah, egész jó lenne , ha épp működne a kamera.Sajna nem egyedi probléma, mások is jelezték.

(#35158) szunyi777


szunyi777
őstag

Eddig birtam a Samu rendszert... Szép meg jó, de maradok a kedvenc AOSP rendszereknél...
Nagyon szerettem SIII-on a LiquidSmoot romot, ami Note II-re is elérhető.
Fel is ment szépen, eddig minden szuper !
SIII-on Én az ilyen romoknak mindig készitettem Magyar kiegészitő csomagokat, mert ugyebár ezek a romok nem minden esetben tartalmaznak 100%-ban magyar nyelvet...

Aki használja esetleg a LS-ot, kukkantson be a Logout Blogomba, és a legfrissebb Nightly-nak már fent is van a kiegészitő csomagja... :K

Szivesen fogadok javaslatokat, hogy Note II-re mik a Best AOSP romok jelenleg.. mert látom akad belőle bőven...

A másik, hogy melyik a Best kernel AOSP romokhoz?!

Előre is köszi

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#35159) kop8


kop8
őstag

Üdv!

Nagy gondom van lehet, mert az este müködő telefonom (note2) reggel semmit nem csinál, mintha ki lenne kapcsolva és nem lehet bekapcsolni.

Ráraktam töltőre, már töltöm vagy 20 perce, egy piros led halványan villog a hangszóró mellett, de nem lehet bekapcsolni.

Kiszedtem az aksit is de semmi hatása nem volt...

Valaki tapasztalt már ilyet, vagy tudja mi lehet a baj?

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#35160) Koczó93 válasza kop8 (#35159) üzenetére


Koczó93
őstag

Recovery mód bejön? Nyomd egyszerre a hangerő fel+home gomb+bekapcsoló gombot.

(#35161) nggabi válasza kop8 (#35159) üzenetére


nggabi
nagyúr

hirtelen halál. próbáld bekapcsolni, de valójában az a jobb ha nem kapcsol be, akkor még talán menthető jtaggal. ha bekapcsol de nem indul el csak villog a samsung logo akkor reset, rom újrahúzás. ha nem segít akkor flash vagy alaplap csere.

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#35162) kop8 válasza nggabi (#35161) üzenetére


kop8
őstag

Semmit nem csinál fekete képernyő, csak a piros led villog halványan ha be akarom kapcsolni, 3gombra sem csinál semmit.

Pont ma gyártották az aksit 2-éve ami benne van!

Rádugom gépre semmi nincs, kies-el néztem de az nem jó semmire...

Van valami progi ami ilyen rossz álapotban érzékeli a telefont?

A telefonon gyári rom volt sosem volt piszkálva rotolva sem.

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#35163) nggabi válasza kop8 (#35162) üzenetére


nggabi
nagyúr

most jön a hogy ússzam meg ingyen rész. elárulom: sehogy ;)

hacsak... nincs még gyári gar.

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#35164) kop8 válasza nggabi (#35163) üzenetére


kop8
őstag

Én nem ingyen akarom meguszni csak müködjön a telefon!
Elég nagy érték ahoz hogy el keljen dobni....

Gari tuti nincs rá, talán szlovákiába lett véve...

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#35165) GtCaT válasza kop8 (#35164) üzenetére


GtCaT
tag

Talán egy szervíz? :))

[ Szerkesztve ]

(#35166) scream válasza GtCaT (#35165) üzenetére


scream
veterán

Én inkább szervizbe vinném.

;]

[ Szerkesztve ]

(#35167) grabber válasza MPeter87 (#35090) üzenetére


grabber
addikt

Jobb az újabb Omega?

(#35168) Koczó93 válasza kop8 (#35164) üzenetére


Koczó93
őstag

Akkor nggabi :)

(#35169) MPeter87 válasza grabber (#35167) üzenetére


MPeter87
őstag

Túl sok véleményt nem tudok mondani róla, mert elkezdett fagyogatni, újraindulni, fc-zni, valószínűleg a bootloader miatt (nem raktam fel az mj5-öst) és visszaállítottam megint full gyárira. Azóta még nem mókoltam.

(#35170) grabber válasza MPeter87 (#35169) üzenetére


grabber
addikt

Biztos,hogy a a Bootloader miatt van?Azt hittem a patch elég.
Munkához is használom a telefont,emiatt még nem mertem felrakni.Állandóan halogatom.Gondoltam majd te meggyőzöl :)

(#35171) S e t h


S e t h
nagyúr

Nagyon nehéz szívvel, de megválok a telefontól, bizonyossággal állíthatom, hogy az eddigi legjobb készülékem volt, illetőleg még jelen pillanatban is az.
Nem tudom közületek tud-e segíteni vki abban, hogy miként lehet átruházni a kiterjesztett garanciát másra, mivel az névre szóló.
Talán korábban esett már róla szó, de igazság szerint nem olvastam akkor a megoldást.
Előre is köszönöm a választ.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#35172) Koczó93 válasza S e t h (#35171) üzenetére


Koczó93
őstag

Úgy tudom hogy ha a samsung oldalán eltávolítod a készüléket a felhasználói fiókodban, az új tulaj újra tudja regisztrálni.

(#35173) S e t h válasza Koczó93 (#35172) üzenetére


S e t h
nagyúr

Köszi.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#35174) Mephistoone válasza S e t h (#35173) üzenetére


Mephistoone
senior tag

Mire lesz a csere?

(#35175) S e t h válasza Mephistoone (#35174) üzenetére


S e t h
nagyúr

Note 4.
Egy hete megrendeltem, késik, késik, most november közepére ígérték, szerintem akkor sem lesz belőle semmi.Olyan ez a várakozás, mint a Kitkatra történő várás, olyan samsungos. :)
Cseteltem egyet a samsungosokkal is, hát nem lettem okosabb.Először azt mondták töröljem magam(mysamsung készülék), utána, hogy mégse, aztán azt mondták majd kitalálnak vmit és keresnek.
Elvileg egy adásvételi szerződés akár meg is oldhatná.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#35176) MPeter87 válasza grabber (#35170) üzenetére


MPeter87
őstag

Én arra tippelek, mivel a 26os is ugyanezeket produkálta, pedig a szerviz előtt hibátlan volt. Azt hittem a szervizes csinált valami galibát, de valószínűleg nem.

S e t h

Ha törlöd a telót a mysamsung fiókodból és más beregisztrálja magának, nem fog már élni rá a +2 hónap gari. Valamikor megszüntették.

(#35177) Dr V

Egyik újonnan regisztrált telefonra sem jár már.

[ Szerkesztve ]

(#35177) Dr V


Dr V
őstag

Tudtommal a Note 4re sincs már a +2 hónap gari...

(#35178) Plazmacucci válasza Dr V (#35177) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nincs is. És regelni azért kell, hogy éljen a második év. De vehetsz harmadikat mostmár.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#35179) Dr V válasza Plazmacucci (#35178) üzenetére


Dr V
őstag

Azt ismerem. A note 2re vettem is, amikor akciós volt.

(#35180) beleszólok válasza Plazmacucci (#35178) üzenetére


beleszólok
senior tag

A második évtől én nem emlegetnék garanciát.
Ugyanis a garancia többek közt azt is jelenti, hogy fődarab csere (kijelző, alaplap) esetén újraindul.
Ha jól láttam, samsungéknál a második évben cserélt fődarab "garanciája" is véget ér a második év lejártával.
Tehát ha a második év utolsó hetében kapsz egy új kijelzőt a besárgult, beégett helyett és az két hét múlva tönkremegy, már nincs rá garancia.

Ha valóban ez a helyzet, érdekelne, a fogyasztó védelem mit szól hozzá, hogy mégis garanciaként hirdetik.
De szóljatok, ha valamit rosszul tudok!

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#35181) S e t h válasza MPeter87 (#35176) üzenetére


S e t h
nagyúr

Van egy plusz év garancia a telefonra, nem is a két hónap érdekel, hanem az a plusz egy év, amiről a bizonylat az én nevemre szól.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#35182) Plazmacucci válasza beleszólok (#35180) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Garancia nem indul újra fődarab cserével. Szép is lenne. És még egyszer mondom, lehet kötni pénzért samsunggal harmadik évet ami korlátozott jótállás (tartozék nem).

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#35183) beleszólok válasza Plazmacucci (#35182) üzenetére


beleszólok
senior tag

Nézd meg a Samsung garanciális feltételeit! Első évben újraindul még náluk is.

[ Szerkesztve ]

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#35184) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! Ha mobilnet be van kapcsolva, de semmi érdemit nem csináltok a telón 1-2 óráig, nektek system panel progival hány százalékon pörög a proci, mit jelez? Nekem általában 3 százalék felett, (3-10% között), és ezt elég soknak érzem, gyorsabban is merül a telóm, pedig több új 4.4-es romot is kipróbáltam... Attól tartok, vmi progi akadhatott be, de csak system folyamatokat látok, amik merítik a telót... Gyári romot raktam fel, ennél is merülést érzek :(

(#35185) havri1 válasza beleszólok (#35183) üzenetére


havri1
félisten

Tehát ha én 11 havonta cseréltetem a kijelzőt, akkor örökös garancia van rá?

havri

(#35186) beleszólok válasza havri1 (#35185) üzenetére


beleszólok
senior tag

A régi Ptk(??) szerint igen, bár abban még úgy szerepelt, hogy a harmadik csere után kérhettél új készüléket vagy elállhattál a vásárlástól (=visszakérhetted a pénzed).
Viszont fogalmam sincs, az újítások óta mi történt, próbáltam megkeresni a jogtárban, de amit jótállás címén találtam, abban nem szerepelt ilyesmi... vagy megszűnt vagy csak én nem igazodok ki a jogi szövegen.

ui: persze ennek ugye feltétele, hogy jogos legyen a garancia igényed. És ritkaság az olyan készülék, amin gari idő alatt biztosan tönkrement valami fődarab (lásd ontopic teló kijelzője, ami ha nem csak telefonként használod egy éven belül is képes beégni :(( )

[ Szerkesztve ]

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#35187) supeky


supeky
újonc

Sziasztok
Udv a csapatnak.Par honapja van egy Note II telefonom.Szuperul mukodik megvagyok vele elegedve egy kivetelevel. A jegyzet fuzetbe ha a ceruzaval irok kihagy a kozepe. KB. 3x5 cm luk van a kozepen ahova nem tudok a tollal irni.Megjegyzem ha az ujjamal irok minden tokeletes a teljes kepernyore tudok irni.Mi lehet a gond? Elore is koszonom a segitseget.
Tisztelettel Peky

(#35188) S e t h válasza supeky (#35187) üzenetére


S e t h
nagyúr

Na ez az én életemet is megkeserítette.
Főleg akkor idegesített amikor értekezleten jegyzeteltem és ott azon a részen rendre elcsúszott a kurzor.
Utána bekapcsoltam a fejlesztői beállításokban a mutató helyének megjelenítését, hogy lássam a hibát és érdekes módon ekkor nem jelentkezett a probléma, sőt utána egy ideig nem, majd később visszatért, nem tudom mi okozhatja.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#35189) havri1 válasza supeky (#35187) üzenetére


havri1
félisten

A touch tesztet csináld meg vele, kíváncsi vagyok ott mit mutat.

Gyári tárcsázóba : *#0*# és itt touch

(#35186) beleszólok : Ez olyan tipikus, úgy alakítom a dolgokat, ahogy nekem jó..(Samu részéről). Amúgy be lehet égetni 2 hét alatt is sztem egy kijelzőt, ha nagyon akarom. Tehát el lehet azt érni, csak kérdés megéri e.
S2-nél nagyon hamar beégett, és iszonyat zavaró volt. S3-nál már szinte észre se vettem, N2-nél egyáltalán nem, de már azért látszik a teszten. Amúgy nem.

[ Szerkesztve ]

havri

(#35190) supeky válasza szunyi777 (#35151) üzenetére


supeky
újonc

Koszi a gyors valaszt de mivel meg ujonc vagyok ,megkerdeznem mivel tudom megcsinalni a touch tesztet. Koszi

(#35191) havri1 válasza supeky (#35190) üzenetére


havri1
félisten

Előző hsz-ben írtam.
Tarcsazóba beírod a kódot, és előjön a szerviz menü.

havri

(#35192) beleszólok válasza havri1 (#35189) üzenetére


beleszólok
senior tag

Beégést én is leginkább a teszten látom, meg azon, hogy a kijelző nagy részén a fehér már inkább sárgának látszik. :(

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#35193) supeky válasza szunyi777 (#35151) üzenetére


supeky
újonc

KOszonom a reszletes megyarazatot.Megvolt a teszt.A ceruzara sajnos egyaltalan nem reagal a tuch on de ugyanakkor ha kezzel vagyis az ujammal irok akkor minden tokeletes.
Tehat ez van koszi

(#35194) fasirTTT


fasirTTT
őstag

Heló mindenki
Tmobilos telóm van 7105, erre csak 7105 rom megy? Vagy rátehetek 1 7100 rom ot is?

(#35195) havri1 válasza supeky (#35193) üzenetére


havri1
félisten

A tesztben csak kézzel működik, ceruzával nem. Ha végig tudtad csinálni, akkor jó a kijelző, szoftveres hiba lehet.

havri

(#35196) Weeman1 válasza fasirTTT (#35194) üzenetére


Weeman1
veterán

Csak 7105.
Ha le akarod téglázni akkor rakhatsz 7100-at is. :D

Xiaomi 11T Pro

(#35197) supeky válasza havri1 (#35195) üzenetére


supeky
újonc

Hat igen arra mar en is gondoltam hogy softver,de azota mar csereltem ROM ot is de semmi nem valtozott.Most egy Phantom v11 XXUFI1 verzio van rajta.Esetleg ha meg van valakinek valamijen otlete.
A lenjeg hogy ha az ujamal irok akkor minden ok pedig mar probaltam msik ceruzaval is gondolva hatha a ceruza a hibas de nem.Erdekes jelenseg
Udv Peky

(#35198) atomeec válasza supeky (#35197) üzenetére


atomeec
senior tag

Az ujjad és a ceruza két külön érzékelőt használ. Sajnos ha a ceruza egy részen nem működik, akkor a Wacom réteggel lehet a bibi. Sajnos másik tesztet nem tudok, mint konkrét a gyakorlati használat (dr. Ketan romban ha behozod a teszt menüt, akkor már van ceruza teszt is, de csak keresztben egy vonal).

(#35199) havri1 válasza supeky (#35197) üzenetére


havri1
félisten

Van rá garanciád?. Ha van, ne problémázz vele, hívd ki a szerviz, oldják meg.

havri

(#35200) Plazmacucci válasza havri1 (#35199) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ja majd a szétmakkolt rendszerét meg állítsa vissza, mi? Annyit nem ér ;]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.