Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:19:26

LOGOUT.hu

Hozzászólás előtt olvasd el ezt az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35801) lajozs válasza szunyi777 (#35767) üzenetére


lajozs
aktív tag

Utánad egy nappal (ma) üzemeltem be a Qi töltőmet... Azaz inkább kísérlet volt, mert az első 5-10 perc után észrevettem, hogy kialudt a teló töltésjelzője. Utána még egyszer pittyent és töltött pár percet, azóta semmi.
A képeiden mindkét LED ég üresjáratban. Nálam csak bekapcsoláskor villan felváltva, egyébként csak a piros ég. Ráhelyezve a telefont (vagy csak a vevő-elemet), villog a zöld. Azt már láttam, hogy töltéskor folyamatos volt a fénye.
Megnéznéd, hogy csak a vevővel milyen a fényjelzés? - mert ha villog az adó töltésjelzője, akkor az a vevő jelenléte lehet, áram-leadás nélkül. Ez esetben nálam megszakadt a töltő áramkör vevő oldali kimenete...

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#35802) szunyi777 válasza lajozs (#35801) üzenetére


szunyi777
őstag

Mind a két esetben a piros folyamatosan világit, a zöld villog (külön csak a vevő is, és ha a készülékben van és tölt, akkor is)
Alaphelyzetben mind a két led világit folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#35803) BollaFeri válasza dabgergo (#35800) üzenetére


BollaFeri
tag

Hali! Ha új akkut veszek, kell csinálnom visszaállítást, vagy valamit?

(#35804) fdisk válasza BollaFeri (#35803) üzenetére


fdisk
őstag

Nem.

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#35805) BollaFeri válasza fdisk (#35804) üzenetére


BollaFeri
tag

Akkor mi a bánattól lehet, hogy az új akkum műszerésznél hibátlan, terhelésnél sem esik a fesztültség, telefonba téve meg 4 óra készenlét alatt majdnem lemerül..

(#35806) scream válasza BollaFeri (#35805) üzenetére


scream
veterán

Esetleg egy battery stat resetet próbálj ki, aztán 2-3 ciklust rakj bele, az alatt be kéne állnia rendesen.

(#35807) BollaFeri válasza scream (#35806) üzenetére


BollaFeri
tag

Hol tudok ilyet nyomni?

(#35808) scream válasza BollaFeri (#35807) üzenetére


scream
veterán

Mondjuk így.

(#35809) BollaFeri válasza scream (#35808) üzenetére


BollaFeri
tag

Köszi

(#35810) lajozs válasza szunyi777 (#35802) üzenetére


lajozs
aktív tag

Köszönöm!
Úgy látszik, többféle vezérlő csippel gyártják; nálam egyébként a zöld is kék. Az biztos, hogy villogva nálam nem tölt; amikor töltött, folyamatos volt a kék. A piros csak a bemenő 5V-ot jelzi.
Ezek szerint nem egyértelmű a jelzésrendszer - bár a mikroszkópikus belvilágát forrasztópákával megtámadni elég esélytelen lenne.

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#35811) MrCsiT


MrCsiT
addikt

-4.4.2-nél van valami alapbeállítás, ami előírja az eszköznek, hogy ne a google-hoz vegyen fel egy új névjegyet, hanem, csak a telefonba? :F
-ha felvett egyet google fiókhoz, azt lehet módosítani telefon-könyv-es névjeggyé? :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#35812) scream válasza MrCsiT (#35811) üzenetére


scream
veterán

Új névjegy bevitelénél mindig rákérdez, hogy milyen tipusút szeretnél létrehozni, alapértelmezett, szerintem nem tudsz állítani.

Szerintem csak úgy, ha kitörlöd, szinkronizálod (hogy Google contacts-ból is kikerüljön) és újra beviszed.

(#35813) sea válasza scream (#35790) üzenetére


sea
tag

Köszi!

(#35814) MrCsiT válasza scream (#35812) üzenetére


MrCsiT
addikt

No, akkor elmondom a kérdésem alapját:

tegnap, egy S Advance -ra feltett 4.4.4-es Slimkat droid csinálta azt - netje nem volt neki, valamint a google fiók elvileg összes szinkronizálása le volt tiltva - hogy beütöttem egy számot, rányomtam a + jelre, hogy felvenném a telefonkönyvbe, erre, kiírta, hogy vagy "google-fióknévjegy"ként veszi fel, vagy "mégsem", ebből válasszak akkor egyet.
Választottam a fiókot, gondolván, majd a felvételt követően módosítom a névjegyek között.
Miután kb. 45 mp alatt nem sikerült olyan gombot vagy lehetőséget találnom az aktuális képernyőn - hovatovább a névjegy szerkesztésében - amivel ezt meg tudtam volna tenni, így, újabb, valamivel több, mint 45 mp alatt Odin vissza is tette nekem a 4.1.2 gyári romot. ;]

Ahogy olvasom, egy garis note 2-n nem annyira egyszerű egy 4.4-es romról korábbira visszaállni, mint a garmentes Advance-omon, ezért kérdeztem, hogy mi a tapasztalat, hogyan lehet - ha egyáltalán lehet (?) - beállítani, hogy hová tartozzon egy újonnan mentett névjegy?

Tőlem, a SlimKat romos Advance nem kérdezte, hogy milyen típusú legyen, hanem eldöntötte - azért is töröltem le.

Ezek szerint, a gyári 4.4.2-vel ( ? vagy csak a nem gyári 4.4.4-el ? :F ) a note 2 várhatóan nem így viselkedne, hanem, hagyna nekem is beleszólást a dolgokba? :)

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#35815) josefa


josefa
csendes tag

Sziasztok nem tudjátok mitöl van az hogy a böngészöbe a képeket nagyobba jeleniti meg mint a szöveget föleg azokon az oldalakon amik mobil nézetbe vannak és mindegy hogy a gyári böngészö vagy a chromet használom gyári függetle 4.3at használom

(#35816) Kleroo


Kleroo
veterán

Napokban hozzámkerült egy I9001 (S plus)
És hát... csodanagy fejlődés ide avagy oda, sok tekintetben odavág a Note2-nek. Ez szerintem ciki.
És hogy milyen rommal? Még a full alap 2.3.4 2éves leharcolt(de hard-resetelt) gyári rommal.
Gyorsabban bootol, gyorsabban nyílnak meg az alap alkalmazások(tárcsázó, üzenetek, etc),a feloldásra nem kell várni, telefonálás menete is pörgősebb, a menüben botorkálva, pedig azonos tempót hoz. Természetesen csúnyán lemarad amikor szembejön valami komoly dolog, de ez szerintem irtózatosan gáz, hogy a telefon alapműködése kicsivel gyorsabb a régi lesajnált hardveren, őskövület szoftverrel. Pedig azóta már a friss droidok is annyit fejlődtek....gpu használata, meg mindent kihasznál, több szálon számol, akármi.
És azt sem lehet elmondani hogy anno jobban optimalizált a samu. Emlékszem anno a galaxy S-emen a tsunami romok meghökkentően sokkal gyorsabbak voltak a gyárinál, és stabil is. Jól éreztem én, hogy igazából nem léptem előre még a note2-vel sem általános használati dolgokat nézve(S1, S2, Note2). A note-on viszonylag friss telepítésű kitkat van, de JB-vel is kb ugyanez volt.
Kis hab a tortán.... kb mindig 80%ig dugig van a ram noteon. De kérdem én mire megy ez el, ha nem indulnak el instant a korábban említett alap appok? Alapfelvetésem lenne, hogy ha ennyire dugig van a ram, akkor szinte minden megvan nyitva és instant váltogatok, instant megnyílnak. De nem. Gondolkodósabb egy picit, és cserébe tele is a ram. Yeah!

Amúgy továbbra is nagy kedvenc a Nóta. Remek csomag. Csak mindig vicces szembesülni azzal, hogy igazából mennyire ügyesen csűrik-csavarják ezt az egészet. Mindig úgy lépkedni előre, hogy minél tovább kitartson a "lendület. Majd ha elérjük a valós 8magos, 16szálon számoló, 3ghz-es, 6GB-os,6,5"-os 4K telókat 24MP-es kamerával, akkor esetleg elindulhatunk arra, hogy tényleg instant működés legyen :D

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#35817) MPeter87 válasza josefa (#35815) üzenetére


MPeter87
őstag

Gyári rom vagy milyen?
Én pár órája raktam fel a legújabb DN4 romot és azon vettem észre.
Amúgy az okát én sem tudom. Kipróbáltam több böngészővel is.

(#35816) Kleroo

Amikor SGS-ről váltottam S3-ra, ott engem is rettenetesen zavart ez a "visszafejlődés". Valahogy lomhább a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#35818) josefa válasza MPeter87 (#35817) üzenetére


josefa
csendes tag

Aha gyári 4.3as semmi rom meg root nincs piszkálva :) ám föleg a fészen idegesit hogy csak félig látni a képeket

[ Szerkesztve ]

(#35819) Rabidsnail válasza josefa (#35818) üzenetére


Rabidsnail
senior tag

Nekem is ezt csinálja,kivéve az UC browsert. Azzal jó!

Samsung galaxy Note 4 (N910f) Root, MM 6.0.1 "Ember embernek farkasa!"

(#35820) josefa válasza Rabidsnail (#35819) üzenetére


josefa
csendes tag

Akkor hiába raknák fel másik romot :(

(#35821) MaCS_70 válasza Kleroo (#35816) üzenetére


MaCS_70
félisten

Azt azért jó megjegyezni, hogy a RAM-ot üresen hagyni teljesen értelmetlen, hiszen akkor minek?
A rendszer addig terheli a RAM-ot mindennel, amíg arra nincs szüksége valami fontosabbnak. Így aztán nem sok értelme van összehasonlítani a különböző rendszert futtató készülékek különböző méretű memóriájának a foglaltságát.

A két telefon összehasonlításánál meg azért arról se feledkezzünk meg, hogy mennyivel, de tényleg milyen rengeteg dologgal többet nyújtanak, ergo több számítási teljesítményt igényelnek az új rendszerek -- még ha nem is feltétlenül látjuk értelmét.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#35822) Kleroo válasza MaCS_70 (#35821) üzenetére


Kleroo
veterán

Nem vitatható hogy mennyivel többet nyújt. Utaltam is rá, hogy komoly feladatoknál körberöhögi a régi cuccokat. pl felül yt videót nézek, alul böngészek, míg háttérben települ valami playről. Valamint a 720p kijelzőt kell pörgetnie, ect, nem vagyok dilettáns a témában :)

De ettől függetlenül totálisan alapállapotban, 0 igénnyel, csak alap nézve, azért nehogy már egy őskövület oprendszeren régi hardverrel pörgősebb legyen a készülék. Ez probléma. Észre kell venni. Ennek adtam hangot.

Egyáltal nem zavar, hogy tele a memória, szépen manageli. DE ha van 2!! gigbájtom, akkor első belépés után legyen már istant megnyílású a tárcsázó,üzenetek, alap dolgok; vagy legalább gyorsabb...

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#35823) MaCS_70 válasza Kleroo (#35822) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem is tartottalak egy pillanatra sem dilettánsnak -- csak amúgy hangosan gondolkodtam.
Én másodkészülékként egy HD2-t használok, és az is meglepően jól teljesít.

Az S1-nek meg elévülhetetlen érdemei vannak hang terén -- az a Wolfsson DAC máig a párját ritkítja!

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#35824) Kleroo válasza MaCS_70 (#35823) üzenetére


Kleroo
veterán

*Pacsi*
S plus volt egyébként a mostani kifakadásom oka. :)
Anno volt S-em, imádtam, főleg a wolfson miatt voodoval, ahogy említed is. :)
És a tsunami romokkal villámgyorsan pörgött átlagfelhasználásnál. Csak az a rusnya pentile matrix :(

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#35825) MrCsiT válasza dancsuri (#35472) üzenetére


MrCsiT
addikt

Írd le légyszi, a pontos linkjét ennek az appnak.
Köszi! :R

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#35826) Weeman1 válasza MrCsiT (#35825) üzenetére


Weeman1
veterán

A képen komolyan nem látod a nevét? :F

Xiaomi 11T Pro

(#35827) josefa


josefa
csendes tag

Szerintetek megkapjuk a független4.4et valaha ? Vagy megéri felrakni valamelyik 4.4et

(#35828) havri1 válasza josefa (#35827) üzenetére


havri1
félisten

[link]

havri

(#35829) josefa válasza havri1 (#35828) üzenetére


josefa
csendes tag

Akkor ebböl se lesz semmi sztem bár a 4.4.4et is irták hogy lesz , de sztem azt már elfelejtik kiadni ha nem akarom rootolni akkor melyik gyárit érdemes felrakni ?

(#35830) MrCsiT válasza Weeman1 (#35826) üzenetére


MrCsiT
addikt

Ne hülyéskedj.

Nyilván látom a nevét, ám ilyen néven nem található meg a play áruházban, csak külső google kereséssel, de amit ott ad találatokat, azoknál lehet, hogy egy olyan tag, aki aktívan használja az alkalmazást, már keresett/talált stabilabb verziót.
Ennek a letöltési linkje érdekel, ok? ;)

havri1 : tegnap este én is barátkoztam az online chat-tel, épp ugyanezt a kérdést feszegettem.
A kedves, de rettentően alulinformált ügyfeles nekem is beírta, hogy jól rögzíti a megkeresést, viszont arra a kérdésemre, hogy "..és Tessék mondani, ennek mennyi a kivzsgálási ideje? 8 nap? 15? 30?" már csak annyit írt vissza, hogy "fogalma sincs". Ezek után megkérdeztem,hogy de komolyan, de ASZF, se semmi nem szabályozná náluk az ügyfelekkel való kapcsolattartást?! Erre sem volt válasza..

Végül, hogy valamit csináljak is, e-mailben is megírtam a samsungnak a problémát, talán, egyszer, ha letelt a nem-tudni-mennyi-nap, akár még válaszolhatnak is.. :W

Viszont ami érdekes volt, hogy azt mondta az üi. lány, hogy ha nem hivatalos romot teszek fel, akkor elvész a gar, ám arra a kérdésemre, hogy akkor a hivatalos pl. szlovákot mégis hogyan minősítené nem-hivatalosnak, mikor a készülék is azt kiírja, hogy hivatalos, már boot-loop-os lett, majd bontotta a vonalat..

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#35831) scream válasza MrCsiT (#35830) üzenetére


scream
veterán

(#35832) MrCsiT válasza scream (#35831) üzenetére


MrCsiT
addikt

Csillagocska, az értő olvasást még gyakorold, mielőtt kedves-kioktatós linkeket írogatsz. :DDD

Nem a be on road (play áruház, első találata kb.) program linkje érdekel. :N

hanem, a képen is látható, "Here Navigation BE-ON-ROAD" linkje. Ebből, ahogy tudom, egyelőre csak béta állapotú érhető el.
Ezért kérdeztem az eredeti linkelőt, dancsuri-t, hogy Ő tud-e adni egy linket, ahonnan a nem-bétának látszót szedte.

A Here Navigation BE-ON-ROAD és a "sima" Be On Road eltérése akkoriban volt épp itt a fórumon leírva, amikori az eredeti hozzászólás, amire válaszoltam.

Természetesen, ha ahhoz is van egy google linked, amit keresek, megköszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#35833) Weeman1 válasza MrCsiT (#35830) üzenetére


Weeman1
veterán

Bocsi. :((

Xiaomi 11T Pro

(#35834) KTibxx válasza MrCsiT (#35832) üzenetére


KTibxx
aktív tag

Helló!
A "Here" a Galaxy apps-on belül található, a play-en nem.
(Pontos linket nem tudok adni mert letiltottam minden Samsug alkalmazást)

[ Szerkesztve ]

(#35835) MrCsiT válasza KTibxx (#35834) üzenetére


MrCsiT
addikt

Köszönöm a választ :R

"..mert letiltottam minden Samsug alkalmazást" - látom, alapjaiban kezeled a problémákat. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#35836) josefa válasza MrCsiT (#35835) üzenetére


josefa
csendes tag

http://www.samsungapps.com/appquery/appDetail.as?appId=com.here.app.maps&cntyTxt=216&equipID=GT-N7100 ott csak ez van mármint a samsung boltba de kiprobáltam tök jol müködik

[ Szerkesztve ]

(#35837) KTibxx válasza MrCsiT (#35835) üzenetére


KTibxx
aktív tag

:)

(#35838) szetib


szetib
tag

Miért van az, hogy ha felteszek bármilyen 4.4.x romot, nem megy fel a hálózatra a telefon? A gyári 4.4.2-vel működik, a DN4 rommal működik, Dr Ketan rommal működik, de pl CM romokkal soha?

(#35839) havri1 válasza szetib (#35838) üzenetére


havri1
félisten

IMEI nem mászik el?

havri

(#35840) szunyi777 válasza havri1 (#35839) üzenetére


szunyi777
őstag

Nem szabad, hogy elmenjen az imei. Aosp romok nem nyúlnak a modemhez, csak a system partícióhoz.

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#35841) szetib válasza havri1 (#35839) üzenetére


szetib
tag

Elmászott, de a GSRepair progival rendbejött, azota nem mászik el, csak nem megy fel a gsm halozatra cm romoknal.

(#35842) havri1 válasza szetib (#35841) üzenetére


havri1
félisten

Efs mentésed van a gyári partícióról?
Ha van, told vissza cm rom után.

havri

(#35843) havri1 válasza szunyi777 (#35840) üzenetére


havri1
félisten

Bocs a duplaert.
Ha sufnituningos az imei, sajnos sima rom csere is okozhat kellemetlen meglepetéseket.

[ Szerkesztve ]

havri

(#35844) szunyi777 válasza havri1 (#35843) üzenetére


szunyi777
őstag

Én is egyből a konyha, vagy sufni mokolasra gondoltam... Tapasztalatok szerint, még ha piszkalva is volt egy készülék, csak odinnal való romolas vágta haza az imeit,de természetesen elofordulhat sima recoverys romolaskor is. Bár ez a ritkabb...
Ezért javaslom én mindig az efst a modemmel együtt menteni.

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#35845) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! A note 2-be max hány gigás külső SD kártyát lehet belerakni?

(#35846) Dr V válasza kalapacsolok (#35845) üzenetére


Dr V
őstag

Szia!

Az enyémbe 64 van :)

(#35847) guriga1234 válasza kalapacsolok (#35845) üzenetére


guriga1234
addikt

Beletenni bármekkorát (microSD-t), de a leírása lapján 64GB-ig kezeli ezeket.

(#35848) szetib


szetib
tag

Köszönöm. Kiprobálom a mentéssel. Ausztriabol van, gyari. Nem sufnis.

(#35849) scream válasza MrCsiT (#35832) üzenetére


scream
veterán

A kettő alkalmazás egy és ugyan az, a fejlesztője honlapján sincsen megkülönböztetve, a gui mind a kettőben ugyan úgy néz ki, ugyan azokat a térképeket használja, egyszerűen a Galaxy Store-ban berakták elé ezt a marketing bullshitet, mert ugye az eredeti Here Beta ott érhető el a Galaxy készülékekre, amit a Nokia portolt WP-ről androidra és sokkal használhatóbb, mint az eddigi elérhető droidos navigációk, ezért próbálja meg átvágni az embert ilyen címmel. Szóval a kettő (Here Beta és Be-on-road) teljesen más fejlesztőktől van, semmi köze az egyiknek a másikhoz.

[ Szerkesztve ]

(#35850) deka10 válasza scream (#35849) üzenetére


deka10
senior tag

Már elérhető a play store-n is :DD

[ Szerkesztve ]

Ha azt akarod, hogy ne essen le a telefonod akkor rakd repülőgép üzemmódba!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.