Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Legfrissebb ROM
Android 8.0 (az összes magyar készüléken)

Android biztonsági javítási szintje (letöltési linkekkel)
XEH (független) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-11)
PAN (Telenor) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
VDH (Vodafone) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
TMH (Telekom) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-04)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) pitiless válasza 1egaly (#949) üzenetére


pitiless
senior tag

Én pedig az Anker kábeleit tudom ajánlani. Három féle van nekem (micro usb, lightning, usb-c), mindegyik kiváló minőségű.

(#952) cserhatisand


cserhatisand
tag

Koszonom a valaszokat. Akkor megprobalok eloszor masik kabelt.

(#953) voros89


voros89
tag

Sziasztok! Tudnátok tippet adni hol érdemes megvenni ? Fontos lenne a 2 éves gyártói garancia a kedvező ár és a pink kivitel.

(#954) pitiless válasza voros89 (#953) üzenetére


pitiless
senior tag

Aquaban, iponban 115e körül láttam, de nem tudtam, hogy ott milyen gari van (1 évet írtak a leírásban), így Samsung Experience Store-ban vettem az Alleeban. 119900-ba kerül most.

[ Szerkesztve ]

(#955) ollie válasza pitiless (#954) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Aqua és Ipon hivatalos viszonteladók, így a Samsungnál regisztrálás után, jár a második év is.

***

(#956) gg72 válasza gg72 (#634) üzenetére


gg72
veterán

Két hónapig bírta a gyári Samsung fólia, vagyis tovább is bírta volna még, csak az egyik sarokban elkezdett feljönni, elég rondán nézett ki, így levettem... Most fólia nélkül használom, de nagyon féltem, mert korábbról már van a kijelzőn egy nagyon vékony hajszálkarc, a Samsung-os srác is azt mondta, amikor feltették a fóliát, hogy sajnos ezeket nem lehet elkerülni.
Aki szintén fólia nélkül használja, milyen a kijelzőtök, karcosodik?
Ha igen, akkor csak kellene valamilyen flip tokot szereznem hozzá, habár szeretném továbbra is csak így, egy Nillkin Frosted hátlappal használni, amivel viszont nagyon elégedett vagyok. [link]

(#957) pitiless válasza ollie (#955) üzenetére


pitiless
senior tag

Nem tudtam, ezért mentem inkább biztosra. Utoljára amikor vettem Samsungot, akkor még az volt, hogy 2 év alapból + regisztrációhoz plusz 2 hónap gari. Ez egy Note 2 volt. De nem panaszkodom, mert az upgrade (előző telóról) 24500 Ft-ban állt meg :).

(#958) ttiimdr válasza gg72 (#956) üzenetére


ttiimdr
tag

3 honapos folia nelkul, hajszalkarc sincs rajta(lekopogom)es egyaltalan nem vigyazok ra(hatuljan persze egy ultravekony szilikontok)

(#959) M.A.Z. válasza Sirbence (#924) üzenetére


M.A.Z.
aktív tag

A hátsó kamera zörgése az AF miatt van...

(#960) pitiless


pitiless
senior tag

Ígértem, hogy beszámolok arról, hogy milyen a telefon a Nexus 5X után. Ami tetszik, hogy gyorsabb, a bővíthetősége, meg a Samsung plusz dolgai között van néhány hasznos dolog.
Viszont ami hiányzik az a pontos ujjlenyomat olvasó. Ez valami kritikán aluli, csapnivaló vacak. Szinte soha nem sikerül elsőre felismernie. Meg a tokra várok még (Ringke Fusion jön hozzá Angliából), így kissé kényelmetlen (csúszik ki a kezemből).

(#961) hunfefe


hunfefe
tag

Sziasztok.
Csatlakoztam a csapathoz,ez az első Samum.
Eddig nagyon pöpec.
Egy kérdésem lenne ,saját csengőhangot hogy lehet beállítani.
Köszönöm előre is. :R

Samsung Galaxy

(#962) manokaki válasza Zoja™ (#950) üzenetére


manokaki
őstag

azt honnan tudom ,hogy a VoLTE müködik e vagy sem, ( S8 ) tmobil !?

(#963) Zoja™ válasza manokaki (#962) üzenetére


Zoja™
őstag

Evileg kapunk rá egy szoftverfrissítést, amivel bekapcsolhatóvá válik. Plusz figyelni lehet azt is, hogy hanghíváskor a térerő indikátoron lezuhan e 3G-re a mobilnet jelzése, vagy marad 4G-n.
Ha marad, akkor van VoLTE.

(#964) manokaki válasza Zoja™ (#963) üzenetére


manokaki
őstag

Köszönöm.

(#965) slice14 válasza pitiless (#960) üzenetére


slice14
veterán

Én is az A5 2017 mellett tetem le a voksomat, az 5X utódjaként. Fő szempontok a 3GB ram és a bővíthetőség..

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#966) pitiless válasza slice14 (#965) üzenetére


pitiless
senior tag

Összességében azt mondom, hogy jobb, mint az 5X. Teljes akkor lesz a kép, ha végre megérkezik a tokom (június közepén kapom meg), talán kényelmesebb lesz fogni, mert most nagyon csúszik. Illetve fogás közben a kezem hozzáér a hajlított kijelző széléhez, így elindítok appokat vagy egyéb anomáliákat okozok vele.

(#967) thamasz válasza pitiless (#966) üzenetére


thamasz
senior tag

Vazz_ honnan rendelted azt a tokot, hogy ilyen lassan ér ide, én is olyat rendeltem az asszonynak egyenesen Koreából, egy héten belül megjött, 11 USD szállítással együtt. A tok maga amúgy pedig nagyon szuper, sokat javít a telefon fogásán, miközben csak keveset ront a megjelenésén!

[ Szerkesztve ]

(#968) pitiless válasza thamasz (#967) üzenetére


pitiless
senior tag

UK amazonról lett rendelve, de kint élő barátomhoz. Már rég nála van, csak június 9-én jön haza. Így meg nem postázunk, ki tudom várni (ilyenkor hoz egy csomó mindent, majdnem karácsonyi hangulat van :D).

(#969) bul07 válasza Zoja™ (#875) üzenetére


bul07
nagyúr

Tudom hogy elég régi hozzászólás válaszolok de most van rá példa hogy az akkumulátor hiába beépített nem minősül alkatrésznek
A5 (2016) akku csere történet

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#970) kbadam4


kbadam4
csendes tag

Megérkezett egy szoftverfrissítés (T-Mobilos A5 2017).

Ami elsőre feltűnt: képernyőzár feloldása mintával:
eddig rezgett a mintapontok megérintésénél, most ez a frissítés óta nem rezeg,
sőt nincs is lehetőség (vagy nem találom) ezt beállítani, hogy a pontok érintésekor rezegjen egy picit...

Valaki ötlet?

(#971) pitiless


pitiless
senior tag

Engem az ujjlenyomat olvasó pontatlansága zavar, de nagyon. Jó párszor már beállítottam az ujjlenyomatot, ott a tesztnél ok, aztán elég sokszor beleszaladtam már a fél perces zárba.

(#972) leslieke válasza pitiless (#971) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én nem is használom, inkább a kód.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#973) VD válasza pitiless (#971) üzenetére


VD
őstag

Érdekes. Nekem pont az ellenkezője a tapasztalatom vele. Csak akkor nem ismeri fel, ha vizes, vagy valami szennyeződés van a leolvasón. Minden más esetben szinte 100%-os a működés.

(#974) pitiless válasza VD (#973) üzenetére


pitiless
senior tag

A Nexus 5X-ből csak az ujjlenyomat olvasót sírom vissza, de azt nagyon. Az 99%-ban pontos volt.

(#975) Petyyyyy válasza VD (#973) üzenetére


Petyyyyy
addikt

A hétvégén vizes kézzel is használtam, prímán működött az ujjlenyomat olvasó.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#976) ollie válasza pitiless (#971) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Úgy veszed fel az ujjlenyomatot, hogy több pozícióban érinted oda az ujjad?

***

(#977) pitiless válasza ollie (#976) üzenetére


pitiless
senior tag

Persze, nem egyszer végig csináltam már. Meg nem ez az első ujjlenyomat olvasós telefonom (iPhone 5s, 6s plus, Nexus 5x).

(#978) NavySeal válasza pitiless (#971) üzenetére


NavySeal
senior tag

Hát ez nekem sem jön be az iPhone 6s után

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#979) cserhatisand


cserhatisand
tag

Nekem sincs semmi gondom az ujjlenyomatolvasoval. Sõt! Tényleg csak akkor nem ismeri fel, ha nagyon vizes a kezem. Egyébként tökéletesen érintésre felold.

(#980) Terminus_


Terminus_
aktív tag

Nagyon gondolkozok ezen a telón, de elolvastam egy csomó review-t meg ebbe a topicba is beleolvastam és kicsit tartok a kamerától meg az ujjlenyomat olvasótól. Meg egy picit félek az Androidtól is az iOS után. Pedig minden másban tetszik. Nem sok tartotta, hogy megvegyem, csak sokat használom a kamerát és látom, hogy az egy gyenge pontja.

Amúgy iPhone SE és A5 2017 között őrlődök. SE-nél a kijelző a bajom, a 6S meg nem fér már bele a büdzsébe. Volt valaki hasonló cipőben, akinek végül A5 lett? Utólag is jó döntésnek látod?

-

(#981) thamasz válasza Terminus_ (#980) üzenetére


thamasz
senior tag

A kamerának a gyenge pontja, hogy nincs kép stabilizálás (se optikai se elektronikus a'la Sony), de amennyiben elég a fény, vagy megoldott a stabil tartás, igen is jó képek készíthetők vele. Ha ezzel együtt tudsz érni, kárpótol a telefon pl. a bajnok akkumulátor idővel.

(#982) hj79 válasza Terminus_ (#980) üzenetére


hj79
csendes tag

5s után gondolkoztam a5 meg SE között. Hogy megbántam-e? Mivel csak olvasásra használom 99%-ban a telefont (internet, ebook) így kijelző méret pont jó, valamint szeretem hogy a google megfigyel de ezáltal kiszolgál a különböző szolgáltatásaival (térkép, figyelmeztetések google now, stb...) Így nem bántam meg, de nem mondom hogy, nem hiányolom az IOS gördülékenységét, meg azt hogy az úgy egyben van és MŰKÖDIK az iphone. Szerelős munka miatt kisebb méret ideálisabb lenne zsebben hordás szempontjából.

Valamint ez az androidos jön frissítés - nem jön, majd jön év végén...
Asszonyé lett az 5s-em arra az elmúlt pár hónapban jött biztonsági meg minden frissítés...

Kb ennyit a 2 telóról.
Következő telefon vagy iphone SE2 lesz vagy valami android O-ra épülő gyártótól független frissítéssel rendelkező android.

(#983) sinci01


sinci01
aktív tag

Hi! A feleségem 2017-es A5-je hívás indításkor, ha a telefonkönyvben nem szereplő számot hív, akkor kiírja a telefon, hogy azonosítás és lekéri a tudakozóból, vagy nem tudom honnan a telefon tulajdonosát, ha az nincs titkosítva. XY KFT, stb. Erről hallottatok már valamit? Egyből felhívtam a telekomot, de azt mondták, hogy ez nem hálózati funkció, hanem a készülék tudja. Ha igen, milyen beállítás ez? (páromé telenoros)

(#984) ollie válasza sinci01 (#983) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Samsungok tudják ezt, de miért kérdezed, ki akarod kapcsolni?

***

(#985) sinci01 válasza ollie (#984) üzenetére


sinci01
aktív tag

Nem, dehogy. KÖzben megtaláltam a hívás beállításokban. Csak nekem A3 2016 van és abban nem találom ezt a funkciót.

(#986) ollie válasza sinci01 (#985) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mert abba nem tették bele. Én igazából azon csodálkozom, hogy egyáltalán van olyan középkategóriás Samsung, ami ezt tudja, mert eddig azt hittem, hogy csak a felsőkategóriába teszik bele.

***

(#987) adabra


adabra
senior tag

Át lehet küldeni a teljes képernyő tartalmat (screen casting) google chromecast-ra? A "smart view" -val nem lehet.

A chreomecast-képes alkalmazásokból (pl. youtube, google fotók, stb.) működik a casting.

(#988) Terminus_ válasza hj79 (#982) üzenetére


Terminus_
aktív tag

Köszi, ez a hozzászólás sokat segített! Volt korábban már Samsungom, akkor is ugyanez volt a frissítésekkel. Ezek szerint ebben nincs előrelépés azóta. Kár, mert nagyon szimpi ez a teló. Most úgy látom iPhone-nal hosszabb távon tudok tervezni, mert oda elég stabilan jönnek évek múlva is a frissítések. Persze, ott vannak más kompromisszumok, de így már könnyebb meghozni a döntést.

-

(#989) hunfefe válasza thamasz (#981) üzenetére


hunfefe
tag

Igy van.
Én simán lövök vele olyan képet mint a Sony-val.(z3compact)
Az ujjlenyomat olvasó király,az akksi meg brutál.
4-ik napja megy a teló,és most van 60 %-on.
Kicsi net,zene,telefonálgatás.
Nekem eddig nagyon bejött.

Samsung Galaxy

(#990) hrabanc


hrabanc
tag

Sziasztok! A dual sim-es változatát hol tudom megvenni valami normális garanciával?

(#991) pitiless válasza Terminus_ (#988) üzenetére


pitiless
senior tag

2010-től van androidos telefonom, de egyre inkább az az érzésem, hogy nem vezet az egész sehová. A frissítések témáját már elengedtem, a Nexusok kinyírásával és az aranyáron adott Pixelekkel elment a kedvem az egésztől. Nem érdekel az sem, ha nem kap több frissítést, halva született az egész, amit a Google a frissítésekkel csinál. A Windows Phone/Mobile vonalon legalább az MS frissített, rendszeresen. Az apple-el soha nem voltam barátságban, céges telefonként volt 5s-em. Nem igazán szerettem, de 6s plusnál rájöttem, hogy ez a méret miatt volt. Egyszerűen nekem a 4" kevés volt már. Viszonylag olcsón jutottam hozzá a 6s plushoz, de ha választanom kellene hogy Pixel vagy iPhone most már valószínüleg az iPhone-t választanám gondolkodás nélkül.

(#992) M.A.Z. válasza adabra (#987) üzenetére


M.A.Z.
aktív tag

Google Home alkalmazással, abban van olyan, hogy képernyőtartalom átküldése.

(#993) slice14


slice14
veterán

Csütörtökön átvettem a telót, amit a MobilCorner-tól rendeltem. Eddig nagyon bejön. Bár az amoledet szokni kell, mert 3 évig ips-el toltam.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#994) Almonen


Almonen
aktív tag

A Google-féle havi frissítések T-Mobilos telóra nem jönnek meg? Nekem márciusi a legfrissebb. Ezen kívül szerintetek érdemes lesz Nougatra váltani? Jelenleg nagyon jól van optimalizálva a rendszer, Nova Launcherrel 5-6 órákat is simán hoz úgy hogy folyamatosan megy a Spotify mobilneten, Messenger stb. És akkor is még olyan 30-35% között van.

Redmi Note 2 után eléggé felüdülés, igaz az se volt rossz jóval kevesebb pénzért de ez a telefon valami hihetetlenül el lett találva, volt már Apple termékem is és személyesen engem nagyon meggyőzött a Samsung ezzel a dobással.

[ Szerkesztve ]

(#995) Themes


Themes
aktív tag

Sziasztok. Hogy lehet Kontaktot kirakni ikonba?

Apple iPhone 11 64Gb //PS4 Slim //

(#996) rapalahunnia


rapalahunnia
újonc

Érdeklődnék, hogy valaki be tudta e állítani Samsung a5 2017-ben az érintési visszajelzést rezgéssel?

A korábbi telefonomban annyira megszoktam, és most ebben nem tudtam beállítani.

A másik kérdésem, hogy a rejtett telefonszámokról történő hívások tiltását hol lehet beállítani?

Köszönöm előre is, ha valaki tudja ezekre a választ! :)

(#997) slice14


slice14
veterán

Lenne egy kérdésem a zárképernyő témával kapcsolatban.. Hogy lehet kikapcsolni? Mert saját hátteret használok, viszont a zárképernyő háttereként is azt szeretném látni.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#998) slice14 válasza slice14 (#997) üzenetére


slice14
veterán

Lenne még egy kérdésem: Nemtom hogy mi okozza, de valamiért nem tudok csatlakozni az bejentkezős free wifikre. csatlakozok, de mikor be kéner töltse a bejelentkezési oldalt, azt már nem teszi meg. Nem tudom hogy mi lehet az oka, de ez stock adroid-al szó nélkül működöt. Tipp?

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#999) M.A.Z. válasza rapalahunnia (#996) üzenetére


M.A.Z.
aktív tag

1. A kapacitív billentyűk megvilágítási időkorlátjának és a rezgő visszajelzés állítását is kivették.
2. Telefon -> három pöttyös menü Beállítások -> Számok blokkolása -> Névtelen hív. blokkolása kapcsoló

(#1000) rapalahunnia válasza M.A.Z. (#999) üzenetére


rapalahunnia
újonc

Köszönöm a választ, a névtelen hívások blokkolását sikerült beállítanom, köszönöm.

Esetleg azt lehet e tudni, aki ismeri már a 7-es Nougat android verziót, hogy abban lehet e vajon állítani az érintési visszajelzést rezgéssel? Ha jól tudom, majd nyáron jön ki hivatalosan az A5 2017-es mobilra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.