Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Legfrissebb ROM
Android 8.0 (az összes magyar készüléken)

Android biztonsági javítási szintje (letöltési linkekkel)
XEH (független) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-11)
PAN (Telenor) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
VDH (Vodafone) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
TMH (Telekom) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-04)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) vamosip


vamosip
tag

Pár kérdés a tulajokhoz:

Telekomoson van valami plusz T-s cucc, animáció, csengőhang, külön TMH-s a ROM?

Microsoftos plusz alkalmazások eltávolíthatóak vagy csak Kikapcsolás van (foglalják a helyet)

(#452) thamasz válasza vamosip (#451) üzenetére


thamasz
senior tag

Igen, a telekomoson vannak T-s cuccok /alkalmazások pluszban, de eltávolíthatók, ha nem kellenek. Van T-s bekapcsolási animáció , ez a szokásos magenta féle, és vannak T-s csengő ill jelző hangok is. A bekapcsolási animációt nem tudom hogy ki-lehet-e kapcsolni /szerintem nem/ vagy rom-ot kell hozzá cserélni (megéri?). A520FXXU1APLB a verzió szám nálunk (T-s telefon), MMB29K.A520FXXU1APLP Build szám. Samsung romoláshoz (még) nem értek, biztos segít majd más ebben. Microsoftos plusz alkalmazások alatt nem tudom mit értesz, azok nincsenek.

[ Szerkesztve ]

(#453) vamosip válasza thamasz (#452) üzenetére


vamosip
tag

Akkor valószínű T-s ROM van, ami annyiból gáz, hogy külön frissül a függetlentől, volt Alphám, azon nem is tudom megjelent-e frissebb. Word, Excel, Onedrive, ezekre gondoltam, kiállítási darabon voltak T-ben.

Honor 8-on gondolkodom még, de Huawei-t nem ismerem.

(#454) Pano


Pano
addikt

Hali!

Hát, ne haragudjatok, de én most itt fogom kisírni magam.
Telefon váltás előtt állok és a listába bele került az A5 is (én most egy 2015-öset használok), mint lehetséges jelölt.
Már "csak" hárman vannak versenyben :) Számomra fontos, hogy az adott készülék mögött milyen szervizháttér és garanciális ügyintézés van. Másnak sokadlagos szempont ez, de nekem elsődleges, ez van :)
Ebből kifolyólag mondom írok a Samsung képviseletnek facebookon és megérdeklődöm őket, hogy a 2017-es A5-re is ugyan úgy él-e a Prémium Assistance garancia, a következő beszélgetést zajlott le:

Ennek több tanulsága is van:

1.- Vedd csak meg szépen a -már piacon lévő- telefont paraszt, aztán majd valamikor megmondjuk, hogy végül is milyen garanciális feltételeket adunk neked. Te azt csak ne akard tudni előre, jó?!
2.- Úgy néz ki az új Samsung asszisztens már olyan király, hogy magyarul válaszolgat ügyfélszolgálati kérdésekre. (Mint egy robot baszki)
3.- Ez a copy/paste válasz kikerülés szerintem iszonyat nagy bunkóság, "örülök" hogy ennyire kellek a Samsungnak, mint vásárló.

Miért is fontos ez? A fentiekben már kifejtettem, hogy nekem miért. Az információ pedig azért, mert már előfordult, hogy valamelyik termékét nem tette újra be a Samsung ebbe a garanciába, vagy kivette onnan. Az meg egyenesen pofátlanság, hogy piacra kerülés után ez még nincs letisztázva és a vásárló nem tudhat róla.
Igazából hálás lehetek, mert legalább segítettek dönteni.

[ Szerkesztve ]

(#455) leslieke


leslieke
Jómunkásember

7-es droid várható erre a telefonra?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#456) Kasya válasza Pano (#454) üzenetére


Kasya
nagyúr

Minden Samsung telefonnal kell egy par het, mire felkerul a rendszerbe a Premium Assistance ala. Nem volt ez maskent a csucstelefonokkal sem. Az ugyintezo erre nem fog tudni valaszolni, meg S6, S7 eseten sem tudott. Ne aggodj, hamarosan felkerul.

Szerk: amugy meg semmi mast nem ad a Premium Garancia, csak haztol hazig postat a szervizhez (es esetleg cseretelefont, ha epp van).

(#455) leslieke: persze.

[ Szerkesztve ]

(#457) leslieke válasza Kasya (#456) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szuper, köszi.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#458) Pano válasza Kasya (#456) üzenetére


Pano
addikt

Igen, pontosan. Ezért fontos, hogy hamar megvan a gariztatás meg addig is kapsz csere telefont :)

Az, hogy ezt nem lehet tudni egy olyan telefonról ami már a piacon van, szerintem gáz. A samsung részéről.
Az ügyintéző csak ott hibázott, hogy copy paste-t nyomott, ahelyett, hogy az újabb kérdésre válaszolt.

(#459) leslieke válasza Pano (#458) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

De ha nincs több infója, akkor marad a copy-paste.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#460) Pano


Pano
addikt

Akkor úgy néz ki én vagyok hiper érzékeny...

(#461) adabra


adabra
senior tag

Tudja valaki, hogy itthon fogják-e forgalmazni a világoskék színű változatot?

(#462) VD válasza adabra (#461) üzenetére


VD
őstag

Hivatalosan nem! A gyártói honlap szerint is csak a fekete, arany és rózsaszín elérhető. [link]
Szürke importból, GSM boltokban már most is elérhető a világoskék.

[ Szerkesztve ]

(#463) Notalab


Notalab
tag

Jaj de örülök, hogy felment a T-nél az ára! :W
Itt várok, hogy lemenjen 116-ról, erre már 132-ért adják. :Y Remek! Most már nagyon hajlok az S7- felé.

...

(#464) Kasya válasza Notalab (#463) üzenetére


Kasya
nagyúr

Annyiert mar fuggetlenul is kapnal :/

[ Szerkesztve ]

(#465) Pano válasza Notalab (#463) üzenetére


Pano
addikt

Nem csak az ment fel, hanem még jó pár készülék ára is...Megint emeltek a mocskok.

(#466) mateus válasza Pano (#465) üzenetére


mateus
senior tag

Vicc, hogy már drágábban adják a készülékeket mint függetlenül hivatalos garival.
Ráadásul eladásnál is hátrányból indulnak, én pl. sosem vennék szolgáltatófüggő készüléket, sosem lehet tudni.
Még sok-sok évvel ezelőtt a független árnál jóval olcsóbban kaptam meg náluk az adott készüléket, akkor még megérte.

(#467) diegho


diegho
nagyúr

A vicc, hogy sokan megveszik 130k-ért, amikor 116-ért is kapsz hivatalos 1+1év Samsung garisat. [link]

(#468) Intelligencs

Tegnap átvettem végre, fekete színű. Hozza a kívánt szintet, és tényleg nem annyira csúszós, mint amennyire egy üveghátlapos telefontól várnám. Sajnos s-line tok még nincs hozzá Magyarországon, de egy GSM boltban azt mondták, hogy hamarosan érkezik. Addig meg óvatosan veszem elő, mert abban viszont biztos vagyok, hogyha én ezt elejteném az utcán a betonra, akkor nagyon csúnya vége lenne.

Az always-on tetszik, bár ahogy néztem azért 3%-ot merült a telefon éjszaka (bekapcsolt wifivel), és ha jól sejtem ezért részben az always-on a felelős. Még szokni kell LG G3 után, de az tetszik benne, hogy karcsúbb, nem annyira széles. Jobban elfér a zsebemben. Az optikai stabilizátor hiányától tartok, igazából e miatt vacilláltam, hogy ne az S7-est vegyem-e meg, de aztán úgy döntöttem, nem ér annyival többet. (Mivel minden másban tök egyformák kb., a kijelző nagyobb felbontása meg nem érdekel.) De aztán úgy voltam vele, hogy jó fényviszonyok között ez is kiváló képet csinál, ha meg családi rendezvény van, akkor úgyis viszek rendes fényképezőgépet és/vagy videókamerát. Azokkal meg egyetlen telefon sem versenyezhet.

The Amiga, Born a Champion

(#469) thamasz válasza Intelligencs (#468) üzenetére


thamasz
senior tag

Gratula, javaslom szerezz be egy gyorsan elérhető olcsó tokot amíg nem lesz meg a kiszemelt, ha te is ilyen "telefonleejtő" vagy. Korábban javasolták itt a full körbe fóliát, azt hiszem ennél a telefonnál kipróbáljuk. Örülnék ha a off telefonom csak 3 %-ot merülne éjjel pedig nincs is Always on display. A páromé az A5, előző telefonja sokszor töltést igényelt mikor haza ért munkából, az új A5 eddig maximum 70%-ra merült nála délutánra, ma nem töltöttük fel reggel és 60%-al ment el vele itthonról, ezt nagyon jó fogyasztásnak tartom, simán 2 munkanap. A képstabi hiánya valóban fájó pont, talán az egyetlen nekünk is, nehezíti a kép készítést, kitámasztva vagy nagyon stabilan kell fogni. Inkább videónál lehet zavaróbb ha kézből készítenéd.

(#470) Intelligencs válasza thamasz (#469) üzenetére

Igen, sejtem, hogy videónál gáz főleg. De aztán visszanéztem a feleségem tavalyi A3-asával készült videókat, amiket a gyerekről csinált, és teljesen jók. Nyilván néha-néha van egy kis bemozdulás, de nem vészes. A gyereket kamerázni a játszótéren jó lesz. Meg van frankó Panasonic kamerám, ha valami esemény van, úgyis azt viszem.

Ha teljesen saját pénzből vettem volna, akkor S7-est vettem volna. De ez céges telefon, és ha esetleg elmegyek a cégtől, akkor vagy vissza kell adni a telefont (és akkor elbukom a plusz pénzt amit ráfizettem), vagy meg kell venni a hűségidős előfizuval együtt. Én meg kártyafüggő telefonért pénzt nem adok! Az S7-esen akkor 60 ezret buknék. Az meg kicsit sok. Ha kitölteném a kétéves csereperiódust a cégnél, amíg kapok megint egy új telefont, akkor más lenne a helyzet, de most úgy érzem, hogy már nem fogok annyit kibírni itt.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#471) Kasya válasza Intelligencs (#468) üzenetére


Kasya
nagyúr

Az AOD időzíthető. Estére kapcsold ki.

(#472) kbadam4


kbadam4
csendes tag

Hello,

Samsung Galaxy A5 2017
Vásárlás időpontja: 2017.02.10.
Kijelző meghibásodása: 2017.02.22. (Igen: nem egészen két hetet bírt)

Nem működik 12 nap után az érintőkijelző. Egyszerűen tönkrement.
Csak néha-néha veszi az érintéseket, főleg az érintőkijelző baloldala nem fogadja az érintéseket.
1-es, a betű, q betű sokadik nyomkodásra íródik be! Képernyőzár feloldása szinte lehetetlen, kb. 10-re sikerül felödlani. Használhatatlan!

Újraindítás, gyári reset hatástalan!

Garanciális javírásra beküldve!

(#473) leslieke válasza kbadam4 (#472) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szomorú, reméljük gyorsan megoldódik a problémád és hogy egyedi az eset és nem szériahiba.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#474) kbadam4 válasza leslieke (#473) üzenetére


kbadam4
csendes tag

Én is remélem, hogy megoldódik a probléma, de egy ilyen telefontól ezt azért nem vártam!

(#475) Kasya válasza kbadam4 (#472) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nem vetted online esetleg, hogy elalhass?
Hulye kerdes, de uvegfolia nem volt rajta, ugye?

(#476) leslieke válasza kbadam4 (#474) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Megértelek.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#477) kbadam4 válasza Kasya (#475) üzenetére


kbadam4
csendes tag

T-Mobiltól lett véve hűségre (céges).

Üvegfólia volt rajta, de levettem róla, eredmény ugyanaz.

Az is érdekesség, hogy bevittem a T-Mobilba, hogy küldjék szervízbe, de ott mikor mutatni kellett a problémát, tökéletesen működött!

Kicsit hülyének éreztem magam, utána hazavittem és otthon megint rossz volt. Gondoltam, hátha bezavarja a sim-kártya, vagy az sd-kártya, de azok nélkül is továbbra is szar volt.

Utána megint bevittem és akkor már sikerült szemléltetni a problémát!

Teszek föl nemsokára videót a problémáról nektek!

(#478) gg72


gg72
veterán

Megvan a telefonom, minden szuper, két dolghoz kellene segítség:
- Hol tudom beállítani, hogy sötét legyen az alapértelmezett téma, ne a világos?
- A Telekomos üdvözlő-logo eltüntetésének módjára már rájött valaki?

(#479) kbadam4 válasza kbadam4 (#477) üzenetére


kbadam4
csendes tag

Sziasztok!

Íme az ígért videó a 12 napos Samsung A5 2017-es kijelző hibájáról...
Vélemény? Kíváncsi vagyok hány embernél fog még jelentkezni rövid időn belül ez a probléma!

https://www.youtube.com/watch?v=GgZNDCfPRCY&feature=youtu.be

Ádám

(#480) 1egaly válasza gg72 (#478) üzenetére


1egaly
aktív tag

Üdv itt!
1.Alkalmazások,Samsung Themes....

2.A hangot lelehet tiltani : ezzel
Az még idegesítőbb mint a logó.

(#481) gg72 válasza 1egaly (#480) üzenetére


gg72
veterán

Kösz az appot, a hang valóban a legeidegesítőbb.

A Samsung Themes-ben a Saját témák-nál nálam csak egyféle van, a világos. Már letöltöttem néhány sötétet, de egyik sem jött be igazán, jó lenne, ha valamilyen gyári sötét lenne. Fura, hogy alapból csak világos van és nem is lehet váltani.

(#482) 1egaly válasza gg72 (#481) üzenetére


1egaly
aktív tag

Lejjebb ezt javasolták black

Nekem is bejön!!

(#483) cserhatisand válasza 1egaly (#482) üzenetére


cserhatisand
tag

Érdemes ránézni naponta, mert folyamatosan jönnek az új témák és ikonok.

(#484) gg72 válasza 1egaly (#482) üzenetére


gg72
veterán

Közben aztán én is találtam egyet, ezzel most elvagyok. :)

(#485) Kasya válasza gg72 (#478) üzenetére


Kasya
nagyúr

A második kérdésedre a megoldás, ha egy független romot teszel fel.

(#486) kozmy


kozmy
őstag

Üdv urak!
Olyan kérdésem lenne, hogy ebből a verzióbol is kihagyta a samu az értesítési LED-et mert az elődjéből ki. Bárhol nézem erről nem írnak.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#487) gg72 válasza kozmy (#486) üzenetére


gg72
veterán

Ott van helyette az Alway On Display, ott láthatóak a nem fogadott hívások, stb.:

Illetve kihoztak hozzá egy Neon Flip Cover tokot, ami gyakorlatilag átvette az értesítési led funkcióját: [link]

Kasya: Kösz. Most lenémítottam a korábban linkelt appal, így nem zavaró már.

[ Szerkesztve ]

(#488) kozmy válasza gg72 (#487) üzenetére


kozmy
őstag

Kösz az infót.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#489) ollie válasza gg72 (#487) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Na én ilyen Neon flip tokot rendeltem, majd beszámolok róla.

***

(#490) gg72 válasza ollie (#489) üzenetére


gg72
veterán

Én is, de még sajnos nem jött meg. Ez vajon csak bekapcsolt NFC mellett működik? Mert mintha valaki azt írta volna korábban...

(#491) ollie válasza gg72 (#490) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem hiszem. Nekem LED-es tokom van az S7 edge-hez, és ott sem kell NFC hozzá.

***

(#492) Kasya válasza gg72 (#490) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nem kell, csak en gondoltam korabban, meg vetel elott.

(#493) kbadam4 válasza kozmy (#486) üzenetére


kbadam4
csendes tag

Töltsd le a NOLED alkalmazást, jobb mint az értesítési LED!
Direkt arra az esetre fejlesztették, ha nem lenne notifikációs LED a telón!

SAMSUNG S5-ösön ki is kapcsoltam a fizikai értesítési ledet, mert abszolút nincs rá szükség!

[ Szerkesztve ]

(#494) gg72 válasza Kasya (#492) üzenetére


gg72
veterán

OK, kösz. Nálad azóta is rendben működik?

(#495) Kasya válasza gg72 (#494) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nagyon szuper. Sokszor csak all az asztalon, es unalmamban nyitogatom :D Parom meg hulyenek nez...

[ Szerkesztve ]

(#496) gg72 válasza Kasya (#495) üzenetére


gg72
veterán

Remek. :)

(#497) kozmy válasza kbadam4 (#493) üzenetére


kozmy
őstag

Köszönöm szépen az infót.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#498) Aleks782


Aleks782
csendes tag

Sziasztok,
Ma reggel sikerült a jelenlegi telómat sarokra ejteni, és én is egy ilyen telót néztem ki. A tulajokhoz lenne pár kérdésem:
1. A home gombra jellemző az S7-nél megfigyelhető karcolódás, kopás?
2. Valakinek van infója mikor jön a telekomhoz a következő szállítmány?
3. Néztem teszteket. A multitaskingnál a több tabos böngészést sajnos nem próbálták ki. Szerintem ez a magyarországi adatforgalmi keretek ismeretében fontos lenne.

Szóval ha valaki kipróbálná a következőt azt megköszönném:
-Böngészőben több tabot megnyitunk (olyant amin van is valami index, origo stb)
-elindítunk pár játékot (nekem elég ha kicsiket szudoku, passziánsz ilyesmit, de lehet valami erőforrásigényesebbet is)
-megnyitunk SMS-t, galériát, kamerát, beállításokat, vibert, meg ami még jólesik
- visszamegyünk a böngészőhöz és megnézzük újratölti-e a tabokat

Előre is köszi!

(#499) Kasya válasza Aleks782 (#498) üzenetére


Kasya
nagyúr

1: igen, bar nekem az S7E kozel fel ev alatt egy karcot kapott csak, pedig eleg kemenyen karcolt volt a kijelzo. S6 eseten volt ez gond inkabb.
2: nem. De amennyire a tvben fut a reklam, igen hamarosan.
3: Attol fugg mennyi ido telik el a folyamatok kozt. A Samu eleg agressziv memo kezelest hasznal.

[ Szerkesztve ]

(#500) adabra válasza Aleks782 (#498) üzenetére


adabra
senior tag

3. Ha újra is tölti az oldalt, azt a cache-ből teszi. Legalábbis a Chrome.
Ezt úgy lehet ellenőrizni, hogy pár óra elteltével biztosan más lesz pl. az index.hu címlapja és mégis a korábbit tölti be újra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.