Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Legfrissebb ROM
Android 8.0 (az összes magyar készüléken)

Android biztonsági javítási szintje (letöltési linkekkel)
XEH (független) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-11)
PAN (Telenor) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
VDH (Vodafone) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
TMH (Telekom) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-04)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) Drughi válasza golyós (#1148) üzenetére


Drughi
addikt

Nem üveg ugyan, de a gyári szerintem a legjobb: [link]
2db van benne, így ha jól rakjátok fel sokáig elég lesz.

(#1152) pitiless válasza Drughi (#1151) üzenetére


pitiless
senior tag

Én is ilyet vettem, csak még nem volt időm/erőm felapplikálni.

(#1153) slice14 válasza golyós (#1148) üzenetére


slice14
veterán

Én a telóval együtt rendeltem, de a kijelző lehajlított felülete miatt, azon a részen nem védi.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1154) Angel2014 válasza ollie (#1149) üzenetére


Angel2014
addikt

Szia!

Minden gyári és új a telómon...alig 2 hetes.

220 ra dugtam , gyári töltő illetve gyári kábel,

De ezt csak akkor csinálta mióta recovetyből kitakarítottam és 20% nál tettem töltöre egyből, most már működik rendesen.

Esetleg nem lehet,hogy mint korábban az ics romoknál egy custom recoveryvel ki lehetett takarítani a battery statust.

Nem lehet ,hogy ebben a recoveryben is van egy rejtett rész amikor az ember kitakarítja recoveryből?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1155) slice14 válasza Angel2014 (#1154) üzenetére


slice14
veterán

Ha gyári rendszer van rajta, és mért is ne az lenne, semmi értelme recoveryből gyalulni. Arra van a rendszer beállításoknál a gyári visszaállítás.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1156) golyós válasza Drughi (#1151) üzenetére


golyós
őstag

Köszi, az Allee ugy is itt van mellettem.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#1157) bul07 válasza golyós (#1156) üzenetére


bul07
nagyúr

Esetleg ilyennel is tehetsz egy próbát (A5 2016-on én ilyet használok)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1158) golyós válasza bul07 (#1157) üzenetére


golyós
őstag

Megpróbálom, köszi.Ennyit megér.
Féltem a lekerekített üvegtől, ezek szerint jogosan.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#1159) rgranc válasza bul07 (#1157) üzenetére


rgranc
aktív tag

Nekem ilyet ajánlottak az egyik boltban Budán a BME mellett, rápróbáltuk, hótt rondán nézett ki szerintem, így inkább nem vettem meg.

(#1160) bul07 válasza rgranc (#1159) üzenetére


bul07
nagyúr

Gondolom nem ~450Ft-ért :DDD

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1161) rgranc válasza bul07 (#1160) üzenetére


rgranc
aktív tag

Ha nekem fizetnének érte, még akkor is bűnronda lenne :D

(#1162) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Heyho urak!

A520FXXU1AQE5 A520FOLE1AQD1 páros volt már vagy ez valóban új?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#1163) pitiless válasza Petyyyyy (#1162) üzenetére


pitiless
senior tag

(#1164) Petyyyyy válasza pitiless (#1163) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Csak nem bökte ki a szemem.
Ami még "szomorúbb", hogy a 2016 verzióra már kint van a 7.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#1165) pitiless válasza Petyyyyy (#1164) üzenetére


pitiless
senior tag

A múltkor hozzákezdtem leírni a véleményemet az androidról és a frissítéséről, de inkább hagytam a fenébe az egészet. Mint korábbi N 5X user, nem érzem hiányát a 7-es androidnak. Ha jön, jön, én már elengedtem ezt a dolgot. Régebben nagyon nem kedveltem a harapott gyümölcs logós telefont, de kaptam egyet és megszerettem. Így azt mondom, hogy egy Pixel áráért inkább iPhone-t vennék, mert jobban járok vele. Jön az iOS 11 és nem két évvel ezelőtti készülékek is megkapják...

(#1166) NavySeal válasza pitiless (#1165) üzenetére


NavySeal
senior tag

+1

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#1167) ollie válasza pitiless (#1165) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De ne feledd, hogy az Apple évente 2 modellt ad ki, a Samsung meg 50-et.

***

(#1168) pitiless válasza ollie (#1167) üzenetére


pitiless
senior tag

Igen, tisztában vagyok vele. És miről szól az az 50 új készülék? Picit faragjunk az előző évin. Nem sokat, épp valamit. Persze értem én, hogy az eladott eszköz frissítése pénzbe kerül, nem pedig pénzt hoz. De az, hogy a biztonsági frissítéseket is csak immel-ámmal teszik meg, az azért nem szép dolog. Meg lehet nézni, hogy nagyvállalati környezetben hány helyen engedik az androidos telefonok használatát. Leginkább Apple, Androidra semmit sem engednek (még BYOD konstrukcióban sem).

Én csak arra akartam rávilágítani, hogy fölösleges olyan nagy hévvel várni a Nougatot, mert nem hinném, hogy sok pluszt adna a meglévőhöz. Főleg egy olyannyira testreszabott androidon, mint amit a Samsung ad.

(#1169) zmtTom


zmtTom
tag

Lehet már ki lett beszélve de valaki azt mondta nekem hogy az A5 2017 ujjlenyomat olvasója az az S7-ével azonos. Más pedig azt hogy az S6-éval. Most akkor melyik is az igaz? Vagy egyik sem?

(#1170) pitiless


pitiless
senior tag

Ma reggel a telefonom úgy döntött az autóban, hogy se kép se hang. Ezt az előzte meg, hogy MirrorLinken keresztül az autó fejegységéhez csatlakozott. Spotify-t akartam hallgatni, de semmit sem töltött be. Lehúztam a kábelről, majd néztem, hogy kikapcsolt. Simán bekapcsolásra nem reagált, hosszan nyomva a power gombra nem reagált. Ahogy beértem, megpróbáltam recovery vagy download módba rakni, ez utóbbi jött össze. Abból kilépve (hogy rohadjanak meg, az sem volt egyszerű) elindult rendesen.

(#1171) Angel2014


Angel2014
addikt

Nekem meg tegnap este feltöltöttem a praktikum csomagom 1500 ft al és mivel praktikum netet használok kaptam 20 mb netet is...addig wifi-vel ment itthon...reggel beléptem edzés közben de nem wifivel a google chrommal ami telefonunkon van a topikunkba...és egyből jött az sms ,hogy már csak 7 mb felhasználható....szóval egy hardverapró megnyitása 13 mb -ot használ fel? :F

A korábbi s3 lte telómón ez nem volt ott majd a hó végn jött az sms hogy felhasználtam a netem....egyből hívtam a telenort és panaszt tettem.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1172) Petyyyyy válasza Angel2014 (#1171) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Biztos hogy nem. Nyilván valami folyamat harapott bele a háttérben, nézd meg milyen szinkronizációk vannak engedélyezve, stb. Adathasználatban listázva van azt hiszem.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#1173) pitiless válasza Angel2014 (#1171) üzenetére


pitiless
senior tag

Na én az ilyenek miatt szoktam le arról, hogy a telenorra úgy tekintsek, mint szolgáltató. Inkább roamingolok külföldi kártyával, mint hogy még egyszer ügyfelük legyek. Ezt a telekom is kiérdemelte.
Nekem is fordultak elő túlszámlázások, illetve nagyon gyorsan fogyott az adat. EDGE kapcsolaton úgy fogyott, mintha 4G lett volna, pedig akkor még 4G sem volt...

(#1174) Angel2014 válasza Petyyyyy (#1172) üzenetére


Angel2014
addikt

Így használom a chromot...a google.hu val indul a kezdőlap...és látod mutatja is egy nyitása leszívta..

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1175) hj79 válasza pitiless (#1168) üzenetére


hj79
csendes tag

"Persze értem én, hogy az eladott eszköz frissítése pénzbe kerül, nem pedig pénzt hoz."

Ezzel nem teljesen értek egyet. Mert ha pl almás frissíti még régi telókat is, megtart egy csomó elégedett vásárlót és azokon keresztül profitál az egyéb szolgáltatásokból (music, appstore stb...).

Persze samu csak telókból tud leginkább profitálni mivel más az üzleti modell, de mint látjuk lehet elégedettségre is építkezni és nem az évi kiadott 25 telefon verzióra.

Android 8-al legalább a frissítés gondok egy rész megoldódni látszik majd.

(#1176) *RLaci* válasza Angel2014 (#1174) üzenetére


*RLaci*
addikt

Te vagy az Rutyu?

(#1177) slice14 válasza pitiless (#1173) üzenetére


slice14
veterán

Hát a külföldi roamingnak is vannak korlátai. Amúgy én most készülök otthagyni a Telekom-ot és megyek át a Telenorhoz. Elég csábító a Hello data csomagjuk, korlátlan net itthon, de roaming esetén is van 5GB (EU), ami doszt elég külföldön.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1178) Angel2014 válasza *RLaci* (#1176) üzenetére


Angel2014
addikt

Èn..

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1179) pitiless válasza hj79 (#1175) üzenetére


pitiless
senior tag

Én ezt a samura értettem, nem pedig az apple-re. Igen, ott visszamenőleg több évig támogatják, de a Google a Nexusokra is csak 18 hónapig garantálta a frissítéseket (verzió) és valamivel tovább a security patcheket. Ezért mondtam azt, hogy neki az az üzlet, hogy eladja az új készüléket, nem áll érdekében nagyon hosszú támogatást nyújtani, mert az csak az erőforrásaikat foglalja, kapcsolódó szolgáltatásaik nem nagyon vannak, így csak a pénzt viszi.

Egyébként meg szkeptikus vagyok a google-el kapcsolatosan, már sok éve megy ez, hogy majd jól odacsapunk a csúnya gyártóknak. Látjuk, hogy mi történik, semmi.

(#1180) pitiless válasza slice14 (#1177) üzenetére


pitiless
senior tag

Én 5 év telekom után tavaly Vodás lettem (mondjuk pre-paid eddig is volt tőlük). GO+-al indultam, de egy pár hete kénytelen voltam váltani Redre, mert nagyon sokat kell telefonálnom (lakásvásárlás, építése folyamatban, stb.), így nem kell nézni, hogy kivel mennyit beszélünk. Szimpi a Hello Data, a külföldi roaming limit pedig érthető, de teljesen élhető mennyiséget adnak. GO+-al roamingoltam tavaly egy hetet Svájcban, nagyon kényelmes volt, mert feleségem 0 Ft-ért hívtam, a csomagban lévő adatom pedig bőven elég volt.

(#1181) golyós


golyós
őstag

Ezt a Briefing vackot el lehet tüntetni valahogy?

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#1182) Kitti14 válasza golyós (#1181) üzenetére


Kitti14
csendes tag

Kezdőlapra nyomj rá hosszan és ott a Briefing felett van a kikapcsoló

(#1183) golyós válasza Kitti14 (#1182) üzenetére


golyós
őstag

:R

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#1184) golyós


golyós
őstag

Lock screen widget-et használtok?
Idáig 3at próbáltunk de nem jó, kikapcsolja a kijelzőt de visszakapcsolni nem engedi újlenyomattal.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#1185) adabra válasza golyós (#1184) üzenetére


adabra
senior tag

Nova launcher-ben duplakoppintásra a "Képernyő zárolása" opciót választottam, és jól működik. Nekem a Prime verzió van telepítve, így nem tudom, hogy a simában is benne van-e.

De az OFF+ is működik.

(#1186) Sakira válasza golyós (#1181) üzenetére


Sakira
tag

Mi az egyébként?

(#1187) golyós válasza adabra (#1185) üzenetére


golyós
őstag

Köszi, megnézzük az off+-t :R
Vasárnap jön vissza a lányom, jelentkezem majd.

(#1186) Sakira valami hír program volt talán, első indításnál berakta a kezdőképernyőre , ha elhúztad jobbra.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#1188) ktd1


ktd1
csendes tag

Sziasztok

A5 2017 tulajokhoz lenne egy kérdésem. Ha zárt helyen készítek videót, ahol alacsony a háttérzaj, akkor az elkészült videóban egy elég zavaró háttérzaj hallatszik. Fülhallgatón keresztül hallgatva csak a bal oldali fülesben lehet hallani. Más tapasztalt hasonlót, esetleg valami szoftveres bug amit a nougatban javítanak, vagy irány a szerviz? Hard resettel próbálkoztam, de nem hozott eredményt. Készítettem egy videót is: itt
Előre is köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#1189) golyós válasza adabra (#1185) üzenetére


golyós
őstag

Hát az Off+ sem jó.Felraktuk, le is zárja a képernyőt viszont bárkinek kinyitja az újlenyomatra a telefont. :(

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#1190) slice14 válasza golyós (#1189) üzenetére


slice14
veterán

Miért olyan nehéz megnyomni a power gombot?

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1191) golyós válasza slice14 (#1190) üzenetére


golyós
őstag

Mert nem esik kézre ( ha már képtelenek hátulra rakni az újlenyomat olvasót) és teljesen felesleges csak a samu mindenféle biztonsági protokolra hivatkozva tiltja a lock screen progikat.

16 hónapja van meg a Xiaomim max 50x nyomtam meg az is csak újraindítás miatt.Nem egy készüléknek tönkre megy a kikapcsoló gombja a napi ~30 megnyomástól.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#1192) Petyyyyy válasza golyós (#1191) üzenetére


Petyyyyy
addikt

3 éves S4 köszöni jól van, bekapcsoló gombbal együtt.
Nem hiszem hogy tönkremenne az A5 gombja.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#1193) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

Sziasztok!

Hamarosan én is csatlakozom egy fekete készülékkel, tegnap adtam le a rendelést MM-nál. S3-at fogja váltani. Rendeltem mellé egy gyári szilikon tokot is [link] Használ valaki ilyet? Mik a tapasztaltok, illeszkedik rendesen?

A másik kérdésem, hogy mi a véleményetek a gyári fóliáról? Mennyire nehéz felhelyezni? Néztem, hogy a csabai MM-ban van készleten így azt nem rendeltem. Érdemes ott feltetetni, vagy itthon én is könnyen feltudom?

(#1194) ollie válasza Gabesz1019 (#1193) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A gyári tok biztos, hogy jól fog passzolni. A gyári fóliát meg kb ugyanolyan nehéz (vagy könnyű) feltenni, mint bármelyik fóliát, a kérdés, hogy neked van e benne tapasztalatod. Vannak módszerek melyek megkönnyítik a feltételt (pl, egy csepp víz alá, odaragasztani a széleit a telefonhoz, stb), javaslom, hogy nézz pár youtube videót.

***

(#1195) VD válasza Gabesz1019 (#1193) üzenetére


VD
őstag

Átmenetileg használtam a gyári tokot.
Porosodik és nem illeszkedik 100%-osan. Feketén sajnos nagyon látszik.

(#1196) adabra válasza golyós (#1189) üzenetére


adabra
senior tag

Nekem rendesen működik, csak a 3 regisztrált ujjam valamelyikével tudom feloldani (máséval nem próbáltam :) ).

Kell neki 10 mp, mert addig idegen ujjlenyomatra nem, de home gomb lenyomásra felold.

"OFF+ is a 10 sec soft screen lock, it tries to disable all touch and button keys events and turns off the backlight then wait for 10 sec until hardware lock is activated, it will exit automatically and release all pre-occupied RAM and CPU resources."

(#1197) Petyyyyy válasza ollie (#1194) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Direkt linket most nem tudom itt hagyni, YT tiltólistán van, de az írásomban elvileg ott a működő link.
Nálam ez a módszer viszi a pálmát, szerintem nagyon ötletes.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#1198) Luck Dragon válasza kasata91 (#1133) üzenetére

Hol vásároltad a Dual simest?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1199) kasata91 válasza Luck Dragon (#1198) üzenetére


kasata91
tag

B-teltől vettem távolkeleti régiósat másfél hete még 107é-ért. most látom hogy lement az ára 105e-re.
(Legutóbbi két telómat G2 és G3 is tőlük vettem, mondjuk nem igényelt szervízt /garanciáztatást egyik sem)

OFF: Felháborító hogy ha az ember nem akar huawei-t venni akkor kb nem nagyon tud hivatalosan forgalomban lévő dualSIM-es telefont venni az LG/HTC/Samu triótól (a gagyi J széria nekem biztos nem játszik).

[ Szerkesztve ]

Trust me I'm an engineer

(#1200) golyós válasza kasata91 (#1199) üzenetére


golyós
őstag

Pedig a J7 jó, főleg ha megvárod a 2017-t.
Emag vagy Mall.hu-n nézted? Szoktak dual simeseket árulni.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.