Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Legfrissebb ROM
Android 8.0 (az összes magyar készüléken)

Android biztonsági javítási szintje (letöltési linkekkel)
XEH (független) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-11)
PAN (Telenor) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
VDH (Vodafone) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
TMH (Telekom) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-04)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) Atomgeszi válasza bul07 (#200) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nekem is volt S2-m, akkor még valóban úgy rémlik, hogy volt ilyen helyszíni javítás, de már ez sincs, ha jól tudom.
Legalábbis haver S6-a bent volt 1,5 hónapig szervizben, nem tudták megcsinálni, utána(telenor) visszakapta a pénzét. Ez valóban jó pont. Az árából pedig vett egy kínait harmad annyiért. ;]

Amúgy, mint írod, neked is 2x volt garanciáztatva a 43 hónap alatt.

Az, hogy hol lesz 43 hónap múlva? Teljesen használat függő. Nálam 1 év alatt 1 Samsung Wave is megdöglött, pedig fémházas volt, vigyáztam rá, mint a hímes tojásra, egy szép téli napon a hidegben a fém készülékháza úgy kicsúszott a kezemből, 1 métert esett, durr.. Kijelző kuka, se kép se hang. Samsung felkeres, kijelző több, mint a telefon. Utána S2, szintén téli(1 év telt el) idő, kicsúszott, földre le, kijelző betört, se kép se hang. Samsung kérdezése, fórumok stb. Kijelző több, mint a telefon. Amennyibe került volna a telefon vettem egy kínai iNew V3-at, nagy megelégedéssel használtam azt is vagy 2 évig, utána pedig mivel megtehettem és hozzászoktam az évi cseréhez, lecseréltem egy 4c-re, a másikat meg odaadtam anyámnak, aki még nagyobb hardcore user, mint Én, és még ő is használta legalább fél évig, aztán leejtette a lépcsőről ahogy jött le az emeletről, végig bukfencezett(a telefon), majd lent összekaparta anyám, a fél kijelző hiányzott(szó szerint le volt szakadva a középetől kb) és még mindig működött. Van még egy Jiayu G2F is a családban, amolyan kirándulós, pót telefon, teljesen hibamentesen működik mai napig Cappa romjával.
Szóval teljesen felhasználás függő. Kicsit túl van ez misztifikálva szerintem, hogy magától széthullanak a kínai telefonok. Normál használat mellett nálam se nem rosszabb, se nem jobb, mint egy Samsung, csak épp harmadannyiba kerül.

Prémium Assistance garancia.. Az is mennyibe kerül? Meg anno az S2 mennyibe került? Ennyi pénzért már valóban elvár az ember egy élhető, normális időkerettel és javítási idővel ellátott garanciát, de az ismerősi körben konkrétan SENKINEK nincs jó tapasztalata se Samsung, se Apple termék garanciáztatásával. Lehet, mert egy vidéki kisváros vagyunk, ja akkor már le is vagyunk szarva? Szóval nálunk teret hódít a kínai, és ez főleg a rossz tapasztalatok miatt van így. Lehet másnak nincs, örüljön neki, szerencséje van, kifogott egy jó készüléket.
Összegezve: mindenhol vannak jó és rossz tapasztalatok, assisstance, meg 3x annyiba kerülő telefon esetén is.
Kínainál legalább kompenzálod azzal, hogy tök olcsó, és 1 év múlva vagy 2 év múlva veszel 1 Samsung árából 3 friss modellt.
Szerintem. De még mindig mindenki arra költi a pénzét amire akarja, csak ismerje a másik oldalt is mielőtt elkezd nagyokat mondani. És nem, nem védem a kínaiakat, nem tápol pénzel chiu weng sem.
Ha tankból lenne az S7, és tudom, hogy nem menne ugyanúgy tönkre az én hardcore felhasználásommal, és nem lenne ilyen sok, tuti, hogy vennék egyet, mert nagyon tetszik, de Én ennyit sajnálok kiadni érte. Egy A5-ért meg főleg. De ez is csak egy magánvélemény.

[ Szerkesztve ]

(#202) bul07 válasza Atomgeszi (#201) üzenetére


bul07
nagyúr

Az azért hozzátartozik hogy első garanciáztatás azért volt hogy cseréljék az aksiját újra egy éves kora előtt kicsivel, akkor aksi meg kijelző csere volt mert bemondtam hogy beéget, ami erős túlzás volt

Másodjára egy hibája volt, a kamera elé bekerült egy piszok és látszódott a képen, de ha már szerviz volt bemondtam a töltés problémát is hogy azt a részét is cseréljék, pedig nem volt töltés hibája

Tehát a két szervizből egy hiba volt a piszok a kamera előtt :)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#203) vihartigris


vihartigris
őstag

Ma jártam egy telekom üzletben nem telefon ügyben, de kíváncsiságból megkérdeztem, hogy mikorra várhatóak az új "A" telefonok (én az A3-mal szemezek). A srác azt mondja, hogy pont ma érkeztek meg, és ki is hozott egyet megmutatni (A5). Hivatalosan még nem forgalmazzák, de jövő héten már kapható lesz. Élőben elég pofás és jól összerakott, masszív készülék.

bármi reciproka a semmi

(#204) kis-attila válasza doooo (#197) üzenetére


kis-attila
tag

Ha mondjuk van két gyereked,gyorsan megtalálod arra a választ,hogy 50-ért vagy 100-ért vegyél-e magadnak telefont. Ha az egyik csapnivalóan rossz lenne a másik meg jó akkor még érteném is de a Redmi 3s kontra A5 esetében az elég jó,kontra nagyon jó között van dupla ár. Így azt gondolom,bármit is tudjon az A5...ennyit nem ér.

(#205) migabi24 válasza kis-attila (#204) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ez nem gyerek hanem bevétel, kereset függő, nekem 2 gyerkőcöm van, pont azért vettem S7-et, mert a legjobb pillanatok mindig telefonnal vannak megörökítve, nem cipelek fényképezőt mindenhova, ezért kell a jó mobilkamera

(#206) mediumgecso válasza migabi24 (#205) üzenetére


mediumgecso
őstag

Nagyon +1!!!!

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#207) Kroni1 válasza migabi24 (#205) üzenetére


Kroni1
veterán

+2! :C

(#208) Richie86 válasza migabi24 (#205) üzenetére


Richie86
senior tag

+3 :)
Szintén 2 gyerek (ráadásul 2 fiú). Én már belefáradtam, hogy tépjem a szám neki.

(#209) #72042496 válasza migabi24 (#205) üzenetére


#72042496
törölt tag

+4 :)

(#210) Keem1


Keem1
addikt

Azért kemény, hogy 2017-ben egy középkategóriás teló 130 lepedőbe kerül. Ha jól rémlik, anno az S2 nyitott ennyivel, de a felső kategóriában.

(#211) ToniSoprano válasza Keem1 (#210) üzenetére


ToniSoprano
addikt

A5 2016 is ennyivel kezdett, pár hónap múlva 100 körül volt, most 80 rugó. Ez a Samu árazása. De szerintem ez semmivel nem jobb mint a 2016-os A5 80 ezerért és talán az valamivel szebb is jobb is annak kamerája.
A vízállóság nem ér meg szerintem plusz 50 ezret.

(#212) manokaki válasza Keem1 (#210) üzenetére


manokaki
őstag

Mièrt sok az S7 219,990- el kezdett az MM-ben majdhogy nem a duplája ! És mai napig annyi......

(#213) Kroni1 válasza Keem1 (#210) üzenetére


Kroni1
veterán

Samsung elkezdett az apple féle üzletpolitika felé közelíteni, de azért olyan brandet még nem tudtak kiépíteni..

Mondjuk az is más kérdés, h ez a középkategóriás már mindenben fejlettebb mint az 5-6 évvel ezelőtti csúcs, sokkal használhatóbb, mint az S2, pedig az se volt rossz akkoriban.

(#214) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Nagyon tetszik a bevezetés :D

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#215) Keem1 válasza ToniSoprano (#211) üzenetére


Keem1
addikt

Tudom, én is 200k-ért vettem telefont, nem álszent vagyok. :D
Csak azon lepődtem meg, hogy míg pár éve 130-ért csúcs Samsungot kaptál, most "csak" középkategóriát.
1 kivételével mindig csúcs Samsungom volt, de mivel nem éri meg nekem alább adni (így is, úgy is piszok drága, akkor meg nem tök mindegy?), nem is fikázom, ha valaki sokat, vagy netán k.rvasokat költ telefonra. Sajnos igaz, hogy elment már a Samu is az Apple árpolitikája felé.

Ki mire szórja el a pénzt, ugye? Néhány ismerősöm több száz ezret költ bagóra. Én meg kétévente 200 ezret telefonra :DDD

[ Szerkesztve ]

(#216) 1egaly


1egaly
aktív tag

(#217) Tomtailor85 válasza 1egaly (#216) üzenetére


Tomtailor85
senior tag

Itt is csak azt írták, hogy a tudásához képest túl van árazva... :D

(#218) Viktor0610 válasza 1egaly (#216) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ott hagytam abba: "Kipróbáltuk, mire jó a Samsung két legújabb olcsónak szánt mobilja, az A3 és A5 (2017)"

Ezért nem szabad akárkinek telefonokról írnia. :D Összekeverte a J-szériával. :C :W

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#219) Richie86 válasza Viktor0610 (#218) üzenetére


Richie86
senior tag

Látszik amúgy egy tinédzser a cikkíró :D

(#220) Keem1 válasza Viktor0610 (#218) üzenetére


Keem1
addikt

Olcsó? 130 ezerért olcsó? Milyen fizetése lehet annak, aki írta? :DDD

(#221) RaveForce válasza Atomgeszi (#199) üzenetére


RaveForce
veterán

Hala az egnek csak jo tapasztalatom van, gyors preciz, hiaba TMX, egy külön reszleg, bar olvastam konkret samsung gariztatasrol is rosszat, de a merleg meg pozitiv

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#222) ollie válasza Keem1 (#215) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az S2 6-700 USD-n nyitott (netto ár), vagyis mostani áron (650 USD + áfa) 240 ezer Ft lenne.

***

(#223) cserhatisand


cserhatisand
tag

Ma beszereztem egy ilyen készüléket végre, mivel a 2016-os is nagyon stabil, jó kis telefon. Ha valakit érdekel a tapasztalatom az új a5-ről, akkor szivesen megosztom.

(#224) Zoja™ válasza cserhatisand (#223) üzenetére


Zoja™
őstag

Ne tartsd magadban. ;)

(#225) balint82


balint82
senior tag

Nem is annyira drága a T-nél:

NEXT S csomagban 48 e

Google Pixel 4a

(#226) Kroni1


Kroni1
veterán

Ma élőben megnéztem az EUROPARK-ban őket.. Félelmetesen jól összerakott, gyönyörű telefon az A3 és az A5 is! A 2016-os is szép volt, de ez sokkal szebb szerintem, nagyon az S7 minőségét kelti. Nem olyan csúszós a hátlapi üveg mint az elődjénél, a fogása is jobb. Azt kell mondjam a képek nagyon nem adják vissza h mennyire felső kategóriás.

(#227) cserhatisand


cserhatisand
tag

Így elsőre valóban nagyon csúcskategóriás telefonnak tűnik. Remek anyaghasználattal. Öröm kézben tartani. Tényleg nem annyira csúszós, de ezt nem is bánom, mert még nem kaptam hozzá tokot. Egyenlőre még csak most lakom be, de alíg akarom lerakni a kezemből, annyira jó ezt a szépséget kézbentartani. Nálam Honor 8-at váltott, de abszolút nem bántam meg. Kíváncsi leszek a képernyő időre és hogy mennyit bír az akkumulátor.Természetesen megosztom veletek amint tudom.

(#228) balint82 válasza cserhatisand (#227) üzenetére


balint82
senior tag

Honor 8 lett leváltva? wow, azért a tapasztalatokra kiváncsi leszek.

Google Pixel 4a

(#229) cserhatisand válasza balint82 (#228) üzenetére


cserhatisand
tag

Igen a Honor 8-at vàltotta, mert eladtam a 2016-os a5-öt idő elött és akkor még nem volt elérhető az új a5. Hirtelen kellett vennem egy telefont, amig megjelenik a 2017-es a5. Így Honor8 lett belőle.

(#230) Soulfly842


Soulfly842
addikt

A Telekom mai naptól árulja a 2017-es A5-t, A3-at.

Telekom oldalán még nem rakták ki, de az üzletekben már van készlet és értékesíthető is :)
Szerintem azoknak akik 5E körül, vagy felette fizetnek teljesen korrekt az árazása :)

Az üzletekben érvényes árlista, ami 02.01-től érvényes:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#231) -Libuska- válasza cserhatisand (#223) üzenetére


-Libuska-
újonc

Szia! Engem érdekelne a véleményed.Én is ilyen telefon vásárlását tervezem. :)

A 2016-os tokját ideiglenesen rá tudom rakni,míg nem érkezik meg rá saját tokja? (Csak hogy mégis valamennyire védve legyen.)

[ Szerkesztve ]

(#232) cserhatisand válasza -Libuska- (#231) üzenetére


cserhatisand
tag

Sajnos a telefonnal egyutt odaadtam a tokot is, ezert nem tudom, hogy ra megy e az új telora. Elso benyomasok nagyon-nagyon jok. Sot... Az akkumulator is rendben van eddig nagyon. Sokkal jobban birja, mint a Honor. Nekem rettenetesen bejon ez a massziv fem-uveg kombinacio. Orom kezbentartani ezt a telefont. Eddig egyaltalan nem bantam meg a cseret. Remelem jon ra hamarosan nougat.

(#233) diegho válasza cserhatisand (#232) üzenetére


diegho
nagyúr

A Honorhoz képest milyen a videó minőség és a térerő?

(#234) cserhatisand válasza diegho (#233) üzenetére


cserhatisand
tag

A video minoseget meg nem teszteltem, terero viszont jobb, mint a Honorban. Az akksija meg jobb lesz ugy latom mint a 2016-os A5-nek. Most tartok automata fenyeron 86%-nal 2 ora kijelzoidonel. Szinkronizalas, wifi, mobilnet be van kapcsolva. Tenyleg osszeraktak ezt a telefont.

(#235) Dhampir válasza cserhatisand (#234) üzenetére


Dhampir
félisten

A térerő nagyon fontos.

Tapasztaltál e téren gyengélkedést más Huawei mobilok esetében is?

(#236) Csigavair


Csigavair
tag

Hello, esetleg van módod kipróbálni más szolgáltató kártyájával? Csak mert a kistesóját néztem ki A3 2017 és dominóban olcsóbb mint sufnigsm-ben függetlenül :)

(#237) cserhatisand válasza Csigavair (#236) üzenetére


cserhatisand
tag

Igen majd kiprobalom minden szolgaltato kartyajaval es megosztom mi a tapasztalatom.

(#238) cserhatisand válasza Dhampir (#235) üzenetére


cserhatisand
tag

Nem volt masik Huawei telom, csak a Honor. Az sem mondanam gyengelkedesnek, csak itt az A5-ben erosebb a terero.

(#239) Csigavair válasza cserhatisand (#237) üzenetére


Csigavair
tag

Köszi szépen :)

(#240) MrBazsi


MrBazsi
senior tag

Külsőre sem az igazi, az a3 még egy fokkal jobb, de felül túl nagy az üres rész. ára is vicc, akkor már inkább egy szolgáltatós, vagy használt de patika s7, az fm rádió pozitív hogy van, de akkor is drága. és előre látom ez is megkapja a nougatot, és lle lesz fosva frissítés terén mint az alpha...

(#241) 1egaly


1egaly
aktív tag

A Tnél hamar elkapkodták: Ez a termék már nem rendelhető

(#242) Dhampir válasza cserhatisand (#238) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm!

(#243) cserhatisand válasza MrBazsi (#240) üzenetére


cserhatisand
tag

Ne tévesszenek meg a képek. Élőben nagyon szép és minőségi a telefon.

(#244) MrBazsi válasza cserhatisand (#243) üzenetére


MrBazsi
senior tag

lehet, de ezért az árért akkor is egy S7et vennék inkább

(#245) diegho válasza MrBazsi (#244) üzenetére


diegho
nagyúr

S7-et hol kapsz ennyiért gyártói 1+1év garanciával? 180 az S7 ára, ez 130k, a különbség 50k, ami nem kevés.

(#246) cserhatisand válasza MrBazsi (#244) üzenetére


cserhatisand
tag

Gondolkodtam én is az S7-en, de annyira jól használható és megbízható volt a 2016-os A5, hogy inkább vettem egy új A5-öt. Nagyon nem bántam meg. Nekem nagyon tetszik, élőben más mint a képeken. Az akku szenzációs, jó ez az always on kijelző, bár elég kicsiben mutatja az eseményeket. Egyszóval kimondottan örülök ennek a telefonnak. Nem sokáig szoktam használni egy telefont, de ez most tuti marad jó pár hónapig.

[ Szerkesztve ]

(#247) MrBazsi válasza diegho (#245) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Szolgáltatónál kedvezménnyel, használtan itt az aprón, konkrétan bárhol...

(#248) Kroni1 válasza MrBazsi (#247) üzenetére


Kroni1
veterán

Szolgáltatónál, kedvezménnyel ez a teló meg 50 ezer..

Én is inkább az S7-et választanám, de nem kell úgy csinálni, h ez drága az meg nem. Mindegyik drága, de havi 10k telszámla mellett szerintem egyik sem jelentős tétel, csak sokan mégis szeretnek sírni, hogy milyen drágák ezek a telefonok.

[ Szerkesztve ]

(#249) Zoja™ válasza MrBazsi (#247) üzenetére


Zoja™
őstag

Az én esetemben az A5 2017 47k Next S díjcsomaggal, míg az S7 100k. Hiába hűség hosszabbítás, akkor is a duplája.

(#250) diegho válasza MrBazsi (#247) üzenetére


diegho
nagyúr

Tehát egy használt telefont és egy előfizetéses rabláncot hasonlítasz egy kártyafüggetlen új készülékhez.

Mellesleg tegnap este beszélgettem a szerintem egyik legjobb külföldi tesztelővel, aki mindig objektíven nézi a telefonokat és szerinte is baromi jó vétel az A5 2017, pedig S7-et használ daily driver-nek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.