Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Legfrissebb ROM
Android 8.0 (az összes magyar készüléken)

Android biztonsági javítási szintje (letöltési linkekkel)
XEH (független) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-11)
PAN (Telenor) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
VDH (Vodafone) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
TMH (Telekom) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-04)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) Petyyyyy válasza bul07 (#700) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Érdekes amúgy mert bár szállításhoz használt csomiból nem én bontottam ki, de a tok csomagolásából igen és nem volt rajta sérülés. Plusz tokot levéve nem látszik deformáció az anyagon. Ami viszont látszik, higy kicsit lejjebb préselték a gombok helyét mint ahol valójában vannak.[kép]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#702) Sakira válasza Bukoba (#695) üzenetére


Sakira
tag

Szia hogy lehet lehúzni? Nem tálalok semmi fogást rajta. Ez a matrica az egész hátlapon van? Nekem A3 2017 van.

(#703) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Van aki használja és működik is rendesen a VoLTE hangátvitelre?
Milyen a hangminőség és mennyire stabil?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#704) ollie válasza zsolt501 (#703) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Már van nálunk VoLTE?

***

(#705) zsolt501 válasza ollie (#704) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Igen a Telenor és a Telekom is szolgáltat már így a Vodával kapcsolatban nem nyilatkozom.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#706) leslieke válasza zsolt501 (#703) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Hogy kell bekapcsolni? Vagy mi kel hozzá?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#707) zsolt501 válasza leslieke (#706) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Utána érdeklődtem mert engem is nagyon izgat a dolog, és úgy tudom, hogy nem mindenhol él még a dolog, nem tudom miért nem kapcsolták még be mindenhol a szolgáltatók, a bekapcsolás csak annyi hogy LTE módra kell tenni a készüléket, és az kiírja a megy a VoLTE, ott ahol most is kiírja a kapcsolat típusát (GSM, UMTS, LTE stb...)
Annyi még biztos hogy tavaly tavasszal kezdték tesztelni ezt a szolgáltatást, volt olyan szolgáltató aki őszre, és volt aki idén tavaszra ígérte a teljes indulást, úgy látszik ez még húzódik, jó lenne valami bennfentes infó ez ügyben, mert nagyon nagy a csend.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#708) ollie válasza zsolt501 (#707) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Itt Budapest belvárosában simán 4G-t jelez a készülék (Telenor) így felvetődik a kérdés, hogy vajon hol működhet a VoLTE.

***

(#709) manokaki


manokaki
őstag

Nekem 4G+ ir ki a Tkom ! De az se VoLTE ! :)

[ Szerkesztve ]

(#710) Bukoba válasza Sakira (#702) üzenetére


Bukoba
tag

1:55-nél látszik: [link]

(#711) zsolt501 válasza ollie (#708) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nemrég rákérdeztem a rózsaszínű szolgáltató ügyfeleseinél hogy akkor most mi van, és szerintük már BP-n működik még mindig tesztüzemmel... szóval jó hogy ők sem tudják hogy mi is van a rendszerükkel...

manokaki Bizony az még nem az.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#712) Sakira válasza Bukoba (#710) üzenetére


Sakira
tag

Nekem nem ilyen. Ez a fehér matrica nincs. Az én telóm arany színű és alig láthatóan van írva a hátlapra vmi CE és számok. De akkor ez valószínű nem leszedhető.

(#713) leslieke válasza Sakira (#712) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Feketén is ez van. Nem leszedhető.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#714) ollie válasza Sakira (#712) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az az üveg alatt van, amiről te beszélsz.

***

(#715) Bukoba válasza Bukoba (#693) üzenetére


Bukoba
tag

Erre még mindig senki? [link]

(#716) Notalab


Notalab
tag

Ugyan Telekomnál ma csökkentették az árát, de még így is drágább a januárinál. Mikor lesz ebből 100 alatti ár? Jövőre!?

[ Szerkesztve ]

...

(#717) leslieke válasza Notalab (#716) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Év végén vagy majd ha akcióznak.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#718) Zoja™


Zoja™
őstag

Na nem bírtam ki, mától én is csatlakoztam hozzátok egy ilyen kütyüvel. :D

(#719) leslieke válasza Zoja™ (#718) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Jó döntés volt. :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#720) Zoja™ válasza leslieke (#719) üzenetére


Zoja™
őstag

90k-ért remélem is. :D

(#721) vveeccssii


vveeccssii
csendes tag

Sziasztok!
Én Galaxy S5 ről váltottam, de nem nyűgözött le, de T-nél szerződés megújításakor célszerű volt választani és 40 rugó kevésbé fájdalmas egy telefonért mint 120 az s7 edge ért.
Negatívumok: Kamera sokkal butább, sokkal kevesebb beállítási lehetőség, szinte semmi sebesség növekedés az s5-höz képest, nagyon gyűjti az újlenyomatokat, nem találtam rá illeszkedő üvegfóliát, nem támogatja a vezeték nélküli töltést, külsőre csúnyább, nem cserélhető az akkumulátor( az s5 be a 3. akkumulátort használtam 3 év alatt mert a sok autós töltés felpuffasztotta az akksit)
Pozitívumok: Szebb, élénkebb színű, jobb fényerejű kijelző (az s5 öm kijelzőjébe már be voltak égve az ikonok), jobb akkuidő (másfél nap nálam), ebben is van lépésszámláló.
Én nagyobb változást vártam, mivel az s5 már 3 éves hardware, de antutu teszten is konkrétan a CPU teszten veri az A5-öt az s5.

(#722) ollie válasza vveeccssii (#721) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Középkategóriától mit vársz? Kamerában nem lesz olyan, mint a csúcs Samsung, mert akkor ki venne csúcstelót? Az akku azért nem cserélhető, mert egyrészt így lehet garantálni a vízállóságot (a dugasztokat elfelejtheti visszadugni a tulaj), másrészt így nagyobb fér bele ugyanakkora házba.

Egyébkélnt az S7 és S7 edge is ugyanígy gyűjti az ujjlenyomatokat.

***

(#723) Petyyyyy válasza vveeccssii (#721) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Az A5 nem az S6. Csaxólok. :)
Nincs értelme S5-höz hasonlítani.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#724) Notalab válasza vveeccssii (#721) üzenetére


Notalab
tag

Örülök a hozzászólásodnak, én az S4-emről nem merek erre váltani.
Nekem főleg a fényképek minősége a fő szempont, ezért nem tudok Xiaomi-t venni, bár egy MI5-ös olcsóbb mint egy A52017-es...és lehet annak már jó a kamerája, de pont a Samsungnak van az egyik legjobb fénykép minősége.
Szóval jó lenne egy Samsung, de lehet nekünk már egy lassan "kifutó" S7-es kellene. Lehet várok még egy fél évet, csak le megy az ára az S8-as után.
Illetve, igyekszem megnézni jó pár A5-ös fényképet. Gondolom idővel több lesz fent a neten (van valamilyen ilyen oldal?).
Azt nehezen fogadom el, hogy "az" felső kategória "ez" meg csak közép kategória...bakker, eltelt már 3-4 év, a mobilszektorban ez már korszakokat jelent, ilyen fejlődés mellett. Gondolom főleg üzleti indokai vannak az ennyire erőltetett szegmentálásnak. Kár!

Azért bízom az A5-ös képességeiben, nagyon tetszik, de alaposan utána kell járni, feleslegesen nem akarok ennyi pénzt kidobni.

...

(#725) Petyyyyy válasza Notalab (#724) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Én pont S4 mellett használom az A5-öt.

Finom darab lett nagyon, de nem cserélném én sem.
Nagyon jó lett a hw és az sw is, ez tény. Viszont pont annyit hagytak ki az A5-ből, hogy ne lehessen S széria ( pl értesítő led, szenzorok). Ez egy erős középkategóriás darab.

A fényképezőjére viszont nem lehet panasz, legalábbis nekem egyáltalán nincs.
S4-ről legalább S7-re kell váltani, jól érzed. :K

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#726) diegho


diegho
nagyúr

Látom vannak, akik csalódottak a kamera miatt. Én is az voltam, váltottam is. Valóban egy 115k-s telefontól az ember kicsit jobb képeket várna. Persze ez nem S7, mert akkor azt ki venné, de az S6 is már 2 éves és attól is baromi messze van (árban viszont nem), sőt az S5 képeit se hozza, pedig az már 3 éves. Alapvetően az a gond, hogy 3 év alatt illene a felső középkategóriának elérnie a korábbi csúcsmodellek szintjét kamerában, de sajnos ez nem így van jelenleg. Ezt el kell fogadni, akinek a kamera is fontos, az vegyen mást (mondjuk S6-ot 130k-ért) én is váltottam a kamera miatt, most 35k-val olcsóbban vettem más gyártótól sokkal jobb kamerás telefont (nem kínait), mert nekem ez fontosabb, mint az IP védettség.

(#727) gg72 válasza diegho (#726) üzenetére


gg72
veterán

Szabad megtudni, hogy milyen készülék az?

(#728) diegho válasza gg72 (#727) üzenetére


diegho
nagyúr

Xperia X, amit sokan szarnak tartanak, aztán mégis bepróbáltam és láss csodát baromi jó telefon. (50%-os akcióban vettem, azért volt ilyen olcsó)

(#729) senki66 válasza diegho (#728) üzenetére


senki66
senior tag

Ne csessz "b-vel" 50%-os akcióban szinte bármi jó lenne!

[ Szerkesztve ]

(#730) diegho válasza senki66 (#729) üzenetére


diegho
nagyúr

Kicsit több is volt, mint 50% 174k-ról 83k-ra, amiből lejön még 4%, mert ilyesmit mindig hitelkártyával vásárolok, tehát 80k alatt kaptam meg. Persze, ha S7 lett volna 50%-al valahol, akkor azt vettem volna :)) mindenesetre ez a telefon hatalmas pozitív meglepetés.

(#731) senki66 válasza diegho (#730) üzenetére


senki66
senior tag

Azon túl, hogy priviben megoszthatnád velem, hogy lehet ilyen remek áron vásárolni, azért a szakmai értékelésből levon egy kicsit, ha ilyen speciális áron jutunk hozzá egy készülékhez. :)

(#732) diegho válasza senki66 (#731) üzenetére


diegho
nagyúr

Amazon.de-n sem volt sokkal drágább, ott ha van Német ismerősöd, akkor 289€-ért meg tudtad kapni 2 hete, most nem tudom mennyi az ára, általában 330-350€ között szokott lenni. Amúgy mall.hu-n volt egy akció múlt héten, ott vettem.

(#733) kbadam4 válasza kbadam4 (#590) üzenetére


kbadam4
csendes tag

Hello,

Visszajött a telefon, miután másodszorra is vissza volt küldve javításra. (Első alkalommal nem tapasztalták a hibát) Ma vettem át a javított készüléket! A kijelzőt nagyon szépen kicseréltétek, kifogástalanul működik, viszont!

A HOME gomb a kijelző csere után valamiért nem olyan mint kellene! Lötyög kissé, és nem olyan gördülékeny a megnyomása és picit ropog, mikor megnyomom... Nem ilyen volt új korában... :-I

Használható, de egy kicsit zavaró. Lehet, visszaküldöm nekik harmadjára is...

Ádám

(#734) negroo válasza kbadam4 (#733) üzenetére


negroo
aktív tag

Nekem kicsit sem áll ki a gomb. Helyedben elállnék a vételtől ha ennyire macerás a gariztatásxD

(#735) M.A.Z. válasza Bukoba (#715) üzenetére


M.A.Z.
aktív tag

Ez ilyen alapból az Android-ban, Lollipop vagy Marshmallow óta.

(#736) kbadam4 válasza negroo (#734) üzenetére


kbadam4
csendes tag

Hát lehet adok nekik még egy esélyt, meg ez céges telefon nem tudom el lehetne-e még állni a vételtől! Február elején 11-én történt a vásárlás, febr. 23 óta szinte folyamatosan szervízben volt...

(#737) Zoja™ válasza kbadam4 (#736) üzenetére


Zoja™
őstag

Attól függően hogy személyesen vagy online vetted, 8 vagy 14 nap elállási időd van.
Viszont ha jól rémlik, a harmadik sikertelen garanciális javítás után kérhetsz csereutalványt.

[ Szerkesztve ]

(#738) kbadam4 válasza Zoja™ (#737) üzenetére


kbadam4
csendes tag

Köszi az infót, remélem meg lehet csinálni normálisra!

(#739) Lalee


Lalee
aktív tag

Sziasztok!
Azoktól kérdezném akiknek nagyon jó az akksi idő sok képernyő használattal. Nekem most 30%-ot mutat az akku jelzés. Az Akkumulátorhasználatnál a következők vannak:
2 nap 2 óra 50 perc akkumulátorhasználat
1, Cella készenlétben: 38% - 7p 42mp - 401 mAh
2, Eszköz készenlétben: 18% - 2 nap 1ó 50p - 221 mAh
3, Kijelző: 14% - 1ó 2p - 169 mAh
4, stb
Kérdésem, hogy lehet az, hogy a Cella készenlétben 7 perc alatt többet fogyaszt mint a kijelző 1 óra alatt? Mi a fene fogyaszt ilyen sokat. nektek mennyi szokott lenni a Cella készenlétben idő és fogyasztás?

[ Szerkesztve ]

(#740) Zoja™ válasza Lalee (#739) üzenetére


Zoja™
őstag

Ez függ pár dologtól.
Ha sokat ugrál az adótornyok között a telefon, vagy olyan helyen vagy, ami erősen árnyékolva van, akkor is többet fogyaszt a telefon.

Ha otthon vagyok, akkor 2 nap készenlét is össze jön 6-7 óra kijelző idővel, de ha bemegyek dolgozni, ahol körbe vagyok véve gépekkel és fémmel, akkor körülbelül fele annyit tudok összehozni.

[ Szerkesztve ]

(#741) ollie válasza Lalee (#739) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A 7 perc a cella készenlétben nem azt jelenti, hogy csak 7 percig merítette az akkut, mert a telefon mindig készenlétben van, ha nem nyúlsz hozzá, és nem hallgatsz közben zenét. Ez így normális.

***

(#742) gabenh


gabenh
tag

Sziasztok, ezzel a teloval lehet másik fotos appal záridőt állítani? vagy nem alkalmas erre a kamerája, csak manapság a középkategoriás teloknál huawei/honor stb van ilyen lehetőség azért kérdezem, viszont ez a 2017es A5 jobban tetszik.

Galaxy S23 Ultra

(#743) Vica0712


Vica0712
tag

Sziasztok! Szeretnék vásárolni egy ilyen mobilt, webshop-on keresztül. Honnan érdemes megrendelni, ti honnan vettétek? Sajnos szűkösebb a keretem a Media Markt-os 129 990 HUF-nál. :(
[link] Erről mi a véleményetek? Esetleg valaki már rendelt tőlük? Szeretnék jól választani. :) Előre is köszönöm a válaszokat!

(#744) diegho válasza Vica0712 (#743) üzenetére


diegho
nagyúr

(#745) Vica0712 válasza diegho (#744) üzenetére


Vica0712
tag

Köszönöm a választ! :) Még ezt találtam, mi a véleményed?
[link]
A 105 ezres ajánlatra gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#746) bul07 válasza Vica0712 (#745) üzenetére


bul07
nagyúr

Nincs gyári garancia 2 évre
1év gyártói mint minden Samsung dologra(általában) és +1 év bolti
És ugye a bolti garancia lutri kategória

Amúgy A5 (2016)-nál mostanában elég sok aksi paposodási hiba jön elő, volt akinél a hátlapot is elrepesztette a púposodás

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#747) diegho válasza Vica0712 (#745) üzenetére


diegho
nagyúr

Az előző hozzászólásomban leírtam hol a legolcsóbb itthoni 1+1 év garanciás.

(#748) Vica0712 válasza diegho (#747) üzenetére


Vica0712
tag

Köszönöm szépen a segítséget!

(#749) Vica0712 válasza bul07 (#746) üzenetére


Vica0712
tag

Igen, én is ettől tartok, hogy lutri.

(#750) M.A.Z. válasza gabenh (#742) üzenetére


M.A.Z.
aktív tag

Szia! Lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.