Hirdetés

2018. december 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-12-10 10:52:57

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A5 (2017)

Legfrissebb ROM
Android 8.0 (az összes magyar készüléken)

Android biztonsági javítási szintje (letöltési linkekkel)
VDH (Vodafone) - 2018-11-01 (8.0.0)
TMH (Telekom) - 2018-11-01 (8.0.0)
XEH (független) - 2018-11-01 (8.0.0)
PAN (Telenor) - 2018-10-01 (8.0.0)

Kérdés előtt használd a keresőt!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#901) Drughi válasza gg72 (#900) üzenetére

Drughi
(őstag)

Lefedi a kijelző széleit is?

(#902) gg72 válasza Drughi (#901) üzenetére

gg72
(PH! kedvence)

Igen, egész szépen kimegy a széléig.

(#903) zsolt501

zsolt501
(PH! nagyúr)

Elindította a 4G Hangot a Magyar Telekom
TELEFONÁLÁS 4G HÁLOZATON A VOLTE TECHNOLÓGIÁVAL

Nem rég volt itt szó a VOLTE szolgáltatásról, ha valakinél már aktiválták, és kapott is erről SMS-t az megírhatná a tapasztalatait a hangminőségről és a stabilitásról.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#904) thamasz válasza zsolt501 (#903) üzenetére

thamasz
(fanatikus tag)

Elindították, de csak az S7 S7 Edge és S8 S8+ készülékeknél. Későbbiekben érkezik majd (elvileg) szoftver frissítés a többi alkalmas készülékre.

(#905) zsolt501 válasza thamasz (#904) üzenetére

zsolt501
(PH! nagyúr)

Igen tudom, hogy most ezekkel a készülékekkel tesztelik, de azt ugye tudod, hogy nagyon sok készülék alapból tudja a samsung módszerével ellentétben automatikusan, pl a Lenovo P2 ha érzékeli a hálózaton, hogy a SIM kártyához (telefon számhoz) engedélyezett, akkor automatikusan azt használja LTE módnál, szóval nem kell külön szoftverben engedélyezni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#906) M.A.Z. válasza zsolt501 (#905) üzenetére

M.A.Z.
(fanatikus tag)

Telekomos rom a feltétel és csak a hálózatfüggőkön fog működni. Leírták a Telekom topicban.

[ Szerkesztve ]

(#907) zsolt501 válasza M.A.Z. (#906) üzenetére

zsolt501
(PH! nagyúr)

Na én ezért nem veszek hálózat függő készüléket, pláne azért sem, mert ezt tőlünk nyugatabbra megtudták függőség nélkül oldani...

(#908) Petyyyyy válasza zsolt501 (#907) üzenetére

Petyyyyy
(PH! addikt)

Remélem itt is meg fogják, különben nem lesz smiley az arcocskámon.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever. Im the star.

(#909) nikkor

nikkor
(fanatikus tag)

Ezen a telón és a P10L-en gondolkodok. A5-ön előfordul laggolás? A P10L topikban többen is panaszkodtak ilyenre.

(#910) leslieke válasza nikkor (#909) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Én nem találkoztam laggolással.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#911) nikkor válasza leslieke (#910) üzenetére

nikkor
(fanatikus tag)

Keresőbe beütöttem itt a "lag" szót és össz. 3 találat volt, azok is cáfolták ennek előfordulását. Ez egyértelműen az A5 felé billenti a mérleg nyelvét.

[ Szerkesztve ]

(#912) nikkor

nikkor
(fanatikus tag)

Ha feleségemnek mérete miatt az A3 2017 jobban tetszik, akkor az mennyire jó választás az A5-höz képest? Van annak valami gyenge pontja?

(#913) ollie válasza nikkor (#912) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

Csak 2GB ram, én olyat már nem vennék hosszú távra.

(#914) mateus válasza ollie (#913) üzenetére

mateus
(senior tag)

Szerintem nem rossz az ha átlag felhasználásra kell, elég jól van optimalizálva.
Na meg a méret is elég kompakt, van akinél ez is sokat számít.
Nekem az A3 2016 mai napig pörgős a 1.5 GB RAM-mal, pedig fut rajta FB, messenger, viber, gps és társai, és mióta megvan 1 éve nem volt újratelepítve a rendszer. Igaz most van egy S7 edge is nálam ami pörgősebb, de nem szégyenkezhet az A3 sem.

(#915) ollie válasza mateus (#914) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

Nem azt mondtam, hogy rossz, de szerintem már kevés. Még 3GB-nél is elég hamar elkezd kilődösni appokat az A5/A7.

[ Szerkesztve ]

(#916) nikkor

nikkor
(fanatikus tag)

Azért ilyen csendes ez a topik, mert ennyire problémamentes ez a telefon?

(#917) pitiless válasza nikkor (#916) üzenetére

pitiless
(tag)

Én ma lettem (remélhetően) boldog tulajdonosa egy Black Sky színű példánynak. Egy Nexus 5X-et váltott, egyelőre nem tudom, hogy másod telefonnak marad (amíg nem kap fóliát és tokot addig biztosan) egy iPhone 6S Plus mellett vagy napi használatban lesz. Az függ az autótól is, mert ebben legalább már van MirrorLink.

(#918) Petyyyyy válasza nikkor (#916) üzenetére

Petyyyyy
(PH! addikt)

Szvsz igen.
A kamera miatt fanyalgóktól eltekintve. ;]

(#919) nikkor válasza pitiless (#917) üzenetére

nikkor
(fanatikus tag)

Majd írd meg, milyennek látod az 5x-hez hasonlítva. (Nem a kamerára gondolok, tudom, mennyire jó az az 5x-ben.)

(#920) nikkor válasza Petyyyyy (#918) üzenetére

nikkor
(fanatikus tag)

Elég nagy már a topik merítése ahhoz, hogy ezt meg lehessen ítélni? (Nem számoltam, de 15-20-nál több tulajdonos szerintem még nem jelentkezett itt.) Igaz, még nem is nagyon régen jelent meg a magyar piacon.

(#921) Drughi

Drughi
(őstag)

Üdv, én A3 2017 tulaj vagyok, de az érdekelne, hogy az A5-re hogy van már kinnt 3 frissítés is 6.0.1-re ( XEH ) míg az A3-ra egy sem. Legalabbis sammobile.com-on.

Esetleg nem tud valaki más hivatalos forrást?

(#922) leslieke válasza nikkor (#916) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Igen, nincs vele gond.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#923) Petyyyyy válasza nikkor (#920) üzenetére

Petyyyyy
(PH! addikt)

Szerintem igen. Van pár A5 user. :K
Én pl S4 mellett használom, annál mintha azért jobb lenne a képminőség. Nekem nincs vele bajom.
Az egyetlen dolog amit hiányolok egy jó értesítő LED. Akkor tökéletes lenne a vas.

(#924) Sirbence

Sirbence
(lelkes újonc)

Sziasztok! Én már 1 hónapja vagyok boldog tulaja a telónak! Semmi problémám nincs vele! Egyedül azt reméltem hogy ennél a telefonnál amikor rázom előre hátra megszűnik majd a hátsó kamera zörgése de nem ezen kívül nekem tökéletes, aki akar venni ilyet tudom ajánlani még az ujjlenyomat olvasó az amihez alkalmazkodni kell! Az iphone hoz képest tényleg 50% os de legalább van! :DD :))

(#925) pitiless válasza nikkor (#919) üzenetére

pitiless
(tag)

Nekem savanyú volt kicsit az 5X. Volt elég sok Nexusom (S, Galaxy Nexus, Nexus 5, Nexus 5X), de egyértelműen ez volt a legszarabb. A Snapdragon 808 állandóan visszavette a teljesítményt, mert melegedett, így meg laggolt. Gépelés közben egy telegram chatben képes volt megdögleni. Aztán kaptam egy bootloop halált, alaplapcsere, de valahogy nem éreztem, hogy meg kell tartanom. A 2 GB ram is elég kevés volt, meg a 16 GB tárhely is. Némi együttélés után majd jelentkezem a tapasztalatokkal, egyelőre még belakás alatt áll.

(#926) nikkor

nikkor
(fanatikus tag)

Várhatóan mennyit fog kibírni az akkumulátor? 1000 töltést? 1-2 éve olvastam ilyet általában a mobilok akkumulátoráról. Kb. milyen összeg lehet majd a csere (márkaszervízben)?

[ Szerkesztve ]

(#927) ollie válasza nikkor (#926) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

Ha naponta töltöd, akkor közel 3 év az 1000 töltés. Ilyen hosszú időre veszel mobilt? Egyébként ez nem úgy működik, hogy X töltés után már hirtelen hamar fog merülni, hanem minden töltésnél veszít egy kicsit a kapacitásából az akku.

(#928) leslieke válasza ollie (#927) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

3-5 naponta töltöm, azzal jó sokáig kibírná, de addigra már meg sem lesz. :)

(#929) Petyyyyy válasza ollie (#927) üzenetére

Petyyyyy
(PH! addikt)

Pedig elég jól muzsikál. Most 3 napja és 6 órája megy a mobil, 56% az akku, 3 óra kijelző. :)
Teljesen jó, szinte már egy régi Nokia. Amúgy mindig csak USB-ről töltöm, fej nélkül, hogy kímélőbb legyen a folyamat.

(#930) nikkor válasza ollie (#927) üzenetére

nikkor
(fanatikus tag)

Tehát ez az 1000 töltés valós info, érvényes ma is?

(#931) glacious válasza nikkor (#930) üzenetére

glacious
(PH! addikt)

Nem, Li-Po akksiknál a teljes (0-100%) töltésciklus a degradálódás előtt kb. 200. A samsung pl. 2 év alatti 20%-kal számol. (Nekem a laptop akksim 6 éves és 44%-os állapotú.)
Minél kevesebbet töltesz rá egy alkalommal, annál tovább bírja, ez nem lineáris, de nem szabad túltölteni. Az elektronikák kikapcsolják a töltést 100%-on és kb. 97%-nál kezdik újra, a kímélés miatt. Ezért is szokott az lenni, hogy nem mindig ugyanúgy merül az első pár %, miután lehúzod a töltőről.
Ezeknek az akkumulátoroknak a meleg sokkal jobban árt, mint a gyakori töltés.

Ui.: véleményem szerint kicsit túl van misztifikálva (valós körülmények között betarthatatlan a tökéletes töltés-merítés), használd és a gari vége előtt cseréltesd, ha tudod.

[ Szerkesztve ]

(#932) pitiless

pitiless
(tag)

Ha rendesen használom a telefonom, soha nem bírja ki nap végénél tovább. Akkor már sír a töltőért. Azért vettem az eszközt, hogy használjam. Zenehallgatás, netezés, pici játék, telefonálás. Autóban is használom, igaz, nem navigációra, arra ott a GPS-es fejegység. De ha MirrorLink-el használom (vagy CarPlay-jel), akkor várjak addig, amíg tökéletes lesz a töltési ciklusának? Néhány unatkozó firkász írt ilyen cikkeket, hogy hogyan kíméljük az akkut. És kinek akarunk jót, ha netán eladom, a következő tulajnak? Öcsémtől kaptam a 6s plusom, törött kijelzővel, nem túl combos akkuval. Kijelző csere volt először, az akkut nem tudtam, hogy milyen állapotban van. Kicserélték azt is egy 10-esért. Használati tárgy, használom.

(#933) Atek1213 válasza pitiless (#932) üzenetére

Atek1213
(kvázi-tag)

Magam is arra szavazok, hogy az ember azért veszi meg a készüléket, hogy használja. Nem a szekrénybe dugdosva. Engem nem zavar, ha a használatból adódóan hamarabb lemerűl. Azért van. Persze tény az is- örül az ember, hogy nem ,,vezetékes" telefonja van.

(#934) Themes

Themes
(fanatikus tag)

Sziasztok.Hogyan tudom beállítani hogy mindig világítson a home gomb melletti jobb illetve bal oldalán is az érintő gombok?

P10

(#935) nikkor válasza glacious (#931) üzenetére

nikkor
(fanatikus tag)

Szerinted milyen indokkal lehet garanciában cseréltetni?

(#936) ttiimdr válasza Themes (#934) üzenetére

ttiimdr
(kvázi-tag)

play aruhaz, galaxy button lights 2
gyarilag kivettek ezt az opciot, ne kerdezd miert..

(#937) Themes válasza ttiimdr (#936) üzenetére

Themes
(fanatikus tag)

Köszi. Csak azt nem értem hogy ez a vágott szemű banda miért veszi ki az ésszerű dolgokat, és hagyja benne az a sok értelmetlen fost?!!! :((( :((

P10

(#938) ttiimdr válasza Themes (#937) üzenetére

ttiimdr
(kvázi-tag)

eleinte engem is zavart nincs allando vilagitas, de vegul megszoktam es mar nem is hianyzik, ebben a telefonban mit tartasz felesleges hulyesegnek?

(#939) Themes válasza ttiimdr (#936) üzenetére

Themes
(fanatikus tag)

Ezzel müxik tökéletesen, köszi! :D

P10

(#940) hj79

hj79
(lelkes újonc)

Használ valaki valami olcsóbb aktivitás mérőt ( nem 100-es okosórát ) samsung health-hez?
Főleg alvás figyelésre kellene, meg munkán kívül lehetne rajtam.
És nem olyan megoldás érdekel, hogy miband szinkron google fitnessel majd onnan inportálás health-be...

Köszi!

(#941) cserhatisand

cserhatisand
(kvázi-tag)

Üdv. Kérdésem lenne! Nagyon lötyög, illetve kiesik a töltö csatlakozója ha be van dugva a telefonba. Nagyon rossz igy, mert töltés közben nem tudom használni a telefont. Nálatok tapasztalt valaki ilyen problémát, vagy csak nálam van ilyen?

(#942) ollie válasza cserhatisand (#941) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

Gyári kábel? Másik kábellel is próbáltad?

(#943) thamasz válasza cserhatisand (#941) üzenetére

thamasz
(fanatikus tag)

Nálam gyári és nem gyári kábellal is atombiztos.

(#944) cserhatisand válasza ollie (#942) üzenetére

cserhatisand
(kvázi-tag)

Igen a gyári kábel. Rettenetes idegesítö. Ha megmozdítom, már rögtön kiesik belöle.

(#945) adabra válasza cserhatisand (#944) üzenetére

adabra
(senior tag)

Gondolom, rendesen benyomtad. "Tökig" benyomva kell lenni egy határozott kattanásnak, és utána stabil. Ha az nincs, akkor van a jelenség, amit leírtál. Ha nem kattan, akkor szerviz.

A szabvány szerint a csatlakozóknak legalább 10000 bedugást-kihúzást ki kell bírniuk.

(#946) cserhatisand válasza adabra (#945) üzenetére

cserhatisand
(kvázi-tag)

Sajnos nem jo ugy sem. Mar probaltam mindent. Lehet megnezetem szervizben.

(#947) 1egaly

1egaly
(fanatikus tag)

Ma a Tésre jött új soft.(még 6.01)

(#948) ollie válasza cserhatisand (#946) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

Először másik kábelt próbálnék ki a helyedben.

(#949) 1egaly válasza cserhatisand (#946) üzenetére

1egaly
(fanatikus tag)

Vettem egy ilyet,amikor vettem a telót,sokkal húzósabban,patentabbul megy bele mint az eredeti:Cellect adatkábel
ha tokod van figyelni kell az esetleges megakadásra(előfordul hogy figyelmetlen az ember)

(#950) Zoja™ válasza 1egaly (#947) üzenetére

Zoja™
(őstag)

Felraktam, de a márciusi biztonsági frissítésen kívül más ,, újdonságot" nem vettem észre.
Mondjuk egy VoLTE-nek örültem volna. :W

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.