Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Legfrissebb ROM
Android 8.0 (az összes magyar készüléken)

Android biztonsági javítási szintje (letöltési linkekkel)
XEH (független) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-11)
PAN (Telenor) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
VDH (Vodafone) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
TMH (Telekom) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-04)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) leslieke válasza ttiimdr (#848) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Semelyik telefonra nem raktam ilyesmit. Tok is max. bebújtatós és csak ha muszáj abba tenni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#852) Bass


Bass
addikt

Sziasztok 3 telefon kozul acilàlok,holnap valamit vennem kell p10lite ,a5 2017 ės redmi note 4.EddigG4-m volt. Nem vagyok samu parti de ez a telefon tetszik csak a kamera reszet nem ismerem,ez ateszt nekem nem mond semmit. A kepekkel nincs bajom de nem irnak rola jokat . Mi a hatranya h nincs benne pdaf?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#853) ollie válasza Bass (#852) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kamerában valszeg az A5 a legjobb, de még az is jelentősen rosszabb, mint a G4 volt.

***

(#854) Bass válasza ollie (#853) üzenetére


Bass
addikt

Gondolom de a G4 akku ideje rendkívül bosszantott ,ezert tetszene az a5 pl. Kameràba tėnyleg nagyon tuti volt a G4 de màr van ami fontosabb szàmomra.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#855) cserhatisand válasza bul07 (#849) üzenetére


cserhatisand
tag

Én ilyet rendeltem Alirol és valamivel jobb, mint az üvegfólia. Ez legalább végig ér rajta.

(#856) feca2310


feca2310
újonc

Sziasztok!
Vettem a Telekomnál egy ilyen telót, a boot képernyő és hang miatt lecseréltem Odinnal a szoftvert a kártyafüggetlen hazai változatra. Mivel MultiCSC-s volt megnéztem, hogy XEH lett-e a régiókód, de sajnos XEU lett belőle. Minden fórumon azt olvastam, hogy csak root-tal lehet beállítani a helyes régiót, akkor pedig oda a Knox. Aztán rájöttem, hogy a SmartSwitch-csel át lehet állítani. Meg kell adni a modell kódot (SM-A520F) és a S/N-t R58J1 .... majd visszaállítja a szériaszámhoz társított szoftverre a telefont. Azt nem tudom, hogy minden S/N különböző-e a Samsung telefonoknál, akárcsak az IMEI. Ha valaki írna egy fekete, független 1 sim kártyás magyar serialt, akár nyilvánosan, akár privátban azt megköszönném. Ha nem lehet megadni, mert mindenkinek egyedi, akkor kedden elmegyek az Auchanba és leírok egyet a kirakottakból. Csak most az ünnepek alatt lenne időm beállítgatni, berendezni.

(#857) ollie válasza feca2310 (#856) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Teljesen egyedi az S/N. Miért nem a sajátodat használod?

Ja, hogy neked független kell. Hát nem tudom, én biztos nem adnám meg csak úgy valakinek a telefonom S/N-jét, és azt sem tartom etikusnak, hogy az MM-ből felhasználod egy másikét.

[ Szerkesztve ]

***

(#858) hj79


hj79
csendes tag

Sziasztok!
3 napja én is tulaj lettem. (előfizetés részletre). Eddig nagyon tetszik (iphone 5s utás) bár természetesen nem olyan gördülékeny a rendszer. De mivel sokat olvasok rajta ezért jobb a nagy képernyő, valamint szeretem a google szolgáltatásait is.

Egy dolgot hiányolok csak : dupla koppos képernyőzárat. Gomb kímélés céljából jobb lenne valamint vastag ütésálló tokban amúgy is nehéz nyomni a gombokat.

Nem tudok esetleg valami megoldást rá? próbáltan sceen lock widgetket de akkor meg az ujjlenyomat feloldás nem működik.

Esetleg majd nugat tudja ezt a feature-t?

(#859) Lalee válasza hj79 (#858) üzenetére


Lalee
aktív tag

Szia! Én a Nova launchert használom erre. Benne van, hogy dupla koppintásra mit csináljon. Én a képernyő lezárását választottam és az ujjlenyomat feloldás is működik. Csak zárójelben jegyzem meg, hogy én is iPhone 5s-ről jöttem át, de a Samu ujjlenyomat felismerője az iPhonehoz képest kb. 50 %-os.

[ Szerkesztve ]

(#860) zadir1 válasza Bass (#852) üzenetére


zadir1
tag

Én csak a kamerával nem vagyok elégedett, elég mosott képeket csinál. S5 is jobb ebben....

(#861) Dhampir válasza zadir1 (#860) üzenetére


Dhampir
félisten

Kimaradt az optikai stabilizátor.

(#862) diegho válasza Dhampir (#861) üzenetére


diegho
nagyúr

De szoftveres sincs sajnos. Emiatt cserélem le én is.

(#863) Miló


Miló
újonc

Sziasztok,
kb. két hete vettem meg ezt a telót (A5 2017) 114 ezerért függetlenül (magyar Samsung szervizzel 1+1 év)
Elég sokat vaciláltam, mert eddig 40 ezer volt a plafon, amit kiadtam egy mobilért.
Kellett egy megbizható mobil a munkám miatt, a másiknak már elment a mobilnetje amikor pont szükségem volt rá. Ha a megbizhatósága legalább annyira, mint amit a külalakja sugal már megérte.
Végig olvastam kb. 400 hsz-t, és páran irtátok, hogy kimaradt az optikai képstabilizátor, bár nekem előtte egy I9060-osom volt, ahhoz képest méricskélem a dolgokat. Nekem igy is megfelel, bár nem nagyon értem, hogy a 2016-osban még benne volt ebben meg már nincs.

(Első 200 hszben ment a "kinaibubus" vs olcsóbb hazai tábor vs A5 táborok közötti eszmecsere, volt alkalmam látni, próbálgatni a Hüvely P8-át és a P9-ét, fogásra használtara nem tetszett. Müanyag tapintás, gagyinak tűnt az A5-öshöz képest a külseje, de ebben is gondolkodtam. Kinai vonal haveromnak egy Homtomja van 25 ezerért 5.5 colos jól működik, kijelzőjét hibásan küldték kinából olyan hatást keltett, mintha fólia lett volna rajta ami alatt van egy ujjnyi nagyságú levegő beszorulva, de fólia nem volt rajta. Ez használat közben nem látszódott csak teljesen fekete képernyőnél. Másfél hónap múlva jött az új telcsi még vissza se kellett volna küldeni a "hibásat". Ez irányban is gondolkoztam, de nem tartottam elég megbizhatónak, garanciális ügyekben meg amúgy is a telefonokat, hisz előfordul, hogy valamikor kritikus pillanatban szükségem van a telóm funkcióira és nem fagyhat csak le másodpercekre se.)

Páran már megosztottátok velünk a tapasztalataitokat igy már én nem irom le, mert fölösleges, van belőle elég :) De ha igény volna rá megirom.
Vásárlás előtt még gondolkoztam gsm boltos vásárlásról 92-96 ezer forintért ca 18 ezerrel több volt igy "hivatalos" helyről beszerezni. Mit gondoltok az ilyen helyről beszerzett mobilok élet útjáról? Mennyire megbizhatóak ill. ha szervizelni kell ezek a gsm boltok mennyire tartják be, amit vállaltak a jótállással?!
Előre bocs az offért a vásárlás helye ügyében.

(#864) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Én mindig hivatalos forrásból veszem, pont az ilyen hibák elkerülése és esetleges könnyebb orvoslása miatt.
Nekem céges telefon az A5, így emiatt sem jutott eszembe a kínai vonal.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#865) cserhatisand válasza Miló (#863) üzenetére


cserhatisand
tag

Nekem volt kinai telefonom, szolgaltatos, gsm boltos is, tehat van mindegyikkel nemi tapasztalatom. Kinaiban is van nagyon jo es van rettenetes gyenge, ami semmire sem jo. Samu A5 2016 utan alig vartam, hogy megjelenjen a 2017-es A5. Nagyon megbizhato volt a 2016-os, ezert is vettem az uj A5-ot. Meg nem volt semmi de semmi baj vele, epp ugy, mint a 2016-ossal sem. Tartalek telefonnak mindig van nalam egy olcsobb kinai is, mert ugye sosem lehet tudni. Viszont a kinaibol sem a gagyibb, hanem Meizu, Xiaomi, vagy hasonlo. Szerintem nem fogod megbanni, hogy az A5 2017-et valasztottad. En nem adnam egyenlore oda semmiert.

(#866) hj79 válasza cserhatisand (#865) üzenetére


hj79
csendes tag

Egy hét után azt tudom mondani (iphone után) hogy elég stabil. Kamera ha jól meg van támasztva akkor szép képeket, videókat csinál.

Ujjlenyomat olvasó viszont iphone után gyengécskének tűnik. Vagyis inkább a program van szarul megírva mert beolvasni gyorsan olvas, DE... ha rárakom akkor oldania kéne. Ez 80%-ban igaz. Van mikor 2x kell rárakni 3 mp-re van amikor viszont le is kell nyomni és csak úgy old fel. Nem jöttem rá a működési anomáliák miértjére.

Képernyő szép, olvasni nagyon jó rajta.

(#867) zadir1


zadir1
tag

2.5d üvegfóliát kerettel tett e már rá valaki? Most sima üvegfólia van rajta, de 1-2 mm lefedetlensèg zavar a széleken.

(#868) Zoja™ válasza hj79 (#866) üzenetére


Zoja™
őstag

Kamera kérdésre csak annyit tudok írni, amit egy másik topikban is.

,,Egyébként nem csinál olyan eszeveszett sz@r képeket, csak az automata nem talál be rendesen. Ha kézzel állítom be a fókuszt, az érzékenységet és a fénymérést, akkor egész vállalható képeket lehet vele csinálni."

(#869) NavySeal válasza hj79 (#866) üzenetére


NavySeal
senior tag

A privát telefonom egy i6S. A céges a Samu A5 2017. Azt kell, hogy mondjam teljesen rendben van a tefon. Az ujjlenyomat olvasó tényleg kb 50% az almához képest. 3 hete használom az A5-öt és eddig tartom, hogy egy jó kis telefon ez 👍

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#870) cserhatisand válasza hj79 (#866) üzenetére


cserhatisand
tag

Iphonnal nem volt meg dolgom, mert nem is szeretem oket. Ezert nem tudom, hogy mukodik az ujjlenyomatolvaso benne. Viszont nekem az A5-tel nincs bajom. Neha nem reagal, ha piszkos a gomb, amugy jol mukodik.

(#871) Yasuji


Yasuji
csendes tag

Hali!
Kb. egy hete van meg a telefon, nagyon szeretem, sokkal kellemesebb használni mint a régi telefonom (Xperia z2). Ez az első amoledes telefonom, ezért egy-két dolog elég furcsa így elsőre.
Ami NAGYON zavaró, hogy görgetés közben, ha a háttér fekete és valami egyéb sötét, de nem teljesen fekete elem kerül a képernyőre akkor látszódik egyfajta elmosódás, talán az, ahogy a pixelek bekapcsolnak.
(ez a 9gag alkalmazásban, night mode-ot használva a legfeltűnőbb) Ez normális viselkedés vagy valami gond van vele? Főként alacsony fényerőn jelentkezik ez a dolog, ha ez számít.

Sony Xperia Z2 -> Galaxy A5 (2017) -> iPhone 7

(#872) bul07


bul07
nagyúr

2016 A5 fórumba most rendszeres téma az akkumulátor csere púposodás miatt

Telemaxnál rákérdeztem hogy mennyiért cserélik, végül küldtek egy linket

Csak azért teszem be ide mert a 2017 A5 is a listán van és nem csak akkumulátor ár hanem LCD csere ár is van
Itt a link(PDF)
2017 A5
LCD 46 000 Ft
Aku 23 000 Ft

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#873) ollie válasza bul07 (#872) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De ebben a készülékben nincs is LCD. Vagy kicserélik az AMOLED-et LCD-re? :DDD

***

(#874) Gedeon31 válasza bul07 (#872) üzenetére


Gedeon31
addikt

Ennél a telefonnál az aksira 1 vagy 2 év a garancia? :U

(#875) Zoja™ válasza Gedeon31 (#874) üzenetére


Zoja™
őstag

Mivel nem cserélhető, így alkatrésznek minősül és nem tartozéknak.
Ezért annyi garancia van rá, amennnyi a telefonra is.

(#876) zsolt501 válasza Zoja™ (#875) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ha csak ki nem emelik a garancia papíron, hogy az akkura csak 1 év van, mert ilyen is létezik.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#877) bul07 válasza ollie (#873) üzenetére


bul07
nagyúr

Azért írtam LCD-t mert a linken is az van írva :D

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#878) M.A.Z. válasza zadir1 (#867) üzenetére


M.A.Z.
aktív tag

Úton van Kínából, majd teszek fel képeket, ha megjött!

[ Szerkesztve ]

(#879) kbadam4 válasza M.A.Z. (#878) üzenetére


kbadam4
csendes tag

Honnan rendelted, tudsz linket küldeni?

Én ezt rendeltem meg:

https://www.bestmarkt.hu/samsung-a520-galaxy-a5-2017-edzett-uveg-hajlitott-kijelzovedo-p364265

(#880) M.A.Z. válasza kbadam4 (#879) üzenetére


M.A.Z.
aktív tag

3D Curved Full Coverage
Ennél az eladónál konkrétan lehet választani, hogy lapos vagy hajlított legyen.

[ Szerkesztve ]

(#881) Atek1213


Atek1213
tag

Közben megjött a 360-as tokom. Az üvegnél kell kötni egy pici kompromisszumot, de szerintem nagyon jó az öszkép.

[ Szerkesztve ]

(#882) Atek1213


Atek1213
tag

(#883) thamasz válasza Atek1213 (#882) üzenetére


thamasz
senior tag

Szép telefont így elbújtatni :( :N

(#884) hj79


hj79
csendes tag

Telenor függő triómra most jött frissítés. Március 1-es biztonsági szinttel

(#885) Petyyyyy válasza hj79 (#884) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Én is ma pattintottam fel egy 147MB frissítést független mobájlomra.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#886) Atek1213 válasza thamasz (#883) üzenetére


Atek1213
tag

Sajnos muszáj, mert karbantartáson dolgozom és már 3 telóm kijelzője betört ez miatt. Akkor inkább ez.

[ Szerkesztve ]

(#887) leslieke válasza Petyyyyy (#885) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Na ezt megnézem, enyém is független, de nem jelzett semmit.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#888) jeffreybboy


jeffreybboy
tag

Sziasztok!
Két hónapja vagyok büszke tulajdonosa a telefonnak.
Nova launcherel 6-7 óra kijelző időt simán produkál ami nálam fontos szempont. Ráadásul aktív használat mellett(messenger, facebook, gmail, chrome, ritkán egy kis játék)
Mivel Vr engem nem érdekel FHD kijelzőnél nagyobb felbontásra nincs szükségem. Nagyon sok androidos készülék járt már nálam elmúlt években és A5 az ami a végre meg adja azt hogy reggel ha megyek munkába (04:30)-as kelés leveszem töltőröl és este 22 óra felé még van benne 15-20 %.
Utoljára ilyet G2 produkált nálam (sajnos kijelző reccs lett belőle).
Jelenlegi szoftverről nem hinném hogy frissítenék mert sok márkánál olvasom hogy 7.0 nagyon komolyan szívja az akkumulátort.
Szóval ha ajánlani kéne bárkinek a készüléket az nyugodt szívvel meg tenném szemrebbenés nélkül.

Egyedül az idő a barátom.

(#889) leslieke válasza leslieke (#887) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Frissítés kész!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#890) Zoja™ válasza leslieke (#889) üzenetére


Zoja™
őstag

Telekom függő készülékre még semmi nincs, úgy néz ki, hogy magentáék megint kitesznek magukért. :W

(#891) leslieke válasza Zoja™ (#890) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ezért veszek mindig független telefont.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#892) Zoja™ válasza leslieke (#891) üzenetére


Zoja™
őstag

Mióta előfizus vagyok, (6 éve) azóta nem zavar, ha függő a ketyere.
Ezt a telefont​ is elég kedvezményes áron kaptam. 47k volt hűség hosszabbítással és mivel nem terveztem megszüntetni az előfizut, így kapóra jött. ( Mondjuk szerencsém is volt, mert első körben 100k lett volna, de mire újra alá írtam volna, addigra derült ki, hogy csak a fele, de ez elég kacifántos történet. :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#893) Drughi


Drughi
addikt

Üdv,

Telenoros a telefon, de szeretnék rá független romot rakni. Ezt Odinnal tudom megtenni, ha sammobile. com-ról letöltöm?
Ez jár bármilyen hátránnyal? Pl garivesztés

(#894) Atek1213 válasza Drughi (#893) üzenetére


Atek1213
tag

Szerintem a root-olás jár gari vesztéssel csak. A csere nem. Én cseréltem oda-vissza, egyszer meghalt a telóm és simán maradt a gari.

(#895) #18001664 válasza Zoja™ (#890) üzenetére


#18001664
törölt tag

Tedd fel a hivatalos független ROM-ot, garancia megmarad! Én általában a DBT régiót azoktam.
Feleségemnek akarunk telefon cserét, ez a telefon az egyik kiszemelt a kettőből.

(#896) Zoja™ válasza #18001664 (#895) üzenetére


Zoja™
őstag

Annyira nem létfontosságú, de köszi. :)
Majd ha a Nougat-on sokat ülnek, akkor feldobom Odinnal.

(#897) GEIL


GEIL
addikt

Sziasztok !

Gyro sensor van benne ? ( a cikkben és a specifikációk között nem találtam vagy nem vettem észre erre utaló sort )

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#898) ttiimdr válasza GEIL (#897) üzenetére


ttiimdr
tag

van gyroscope, lepesszamlalo, barometer, stb

(#899) bala68


bala68
csendes tag

Üdv. Ha valakinek fólia gondja van:https://m.alza.hu/samsung-et-fa520c-d4653386.htm?o=10 Tökéletes.Ja és 2db van benne.

(#900) gg72 válasza bala68 (#899) üzenetére


gg72
veterán

Valóban, ez a gyári fólia nagyon jó, már több hete fent van, eddig semmi gond vele. Nekem is itt ajánlották a topikban. Érdemes figyelni a Samsung Store-okban is, pl. az Allee-ban gyakran van 20%-os akcióban és ott profin fel is teszik egyből (ingyen). [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.