Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Legfrissebb ROM
Android 8.0 (az összes magyar készüléken)

Android biztonsági javítási szintje (letöltési linkekkel)
XEH (független) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-11)
PAN (Telenor) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
VDH (Vodafone) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
TMH (Telekom) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-04)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) namegin válasza Viktor0610 (#143) üzenetére


namegin
tag

Valóban, a bemutató videóban 4:58-nál látszik a fényerő csúszka végén az "Auto" választónégyzet.
Vélhetőleg aktiválható is.
Kösz!

[ Szerkesztve ]

(#152) Viktor0610 válasza namegin (#151) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"Vélhetőleg aktiválható is."
Szerintem nem, csak poénból van ott. ;] :P

Samsung Galaxy A54

(#153) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Végig olvastam ezt és az A3 (2017)-es topikot is, igazából teljesen feleslegesen, mert 80-90%-ban csak fikázták, illetve jöttek a jó ár/teljesítményű kínai telefonokkal, amivel semmi gond, csak nem értem minek írnak ide az ilyenek, mivel úgy sem fogják se ezt a samut, se a többit sem megvenni.

A témához, engem teljesen megvett kilóra ez a telefon. Pedig évekig fröcsköltem én is az unalmas kinézetet, illetve rühellem a dedikált gombsort, mivel számomra kissé elavultnak hat, de ebben a fekete színben teljesen dögös számomra és igazából inkább a gombsorral kötök kompromisszumot, mint sem az IP68-as védelem hiányával. Az AOD meg csak hab a tortán.

Persze 130-at nem adnék egy telefonért sem újonnan, használtam meg pláne nem. De jelenleg most ez az A5 (2017) és a tavalyi csúcs S7 között vacillálok. Én személy szerint max. 100k.t vagyok hajlandó érte fizetni, szóval most még kivárok, úgy sem sürgős a vásárlás.
Előbbi előnye, hogy idei új telefon és még sosem volt új telefonom, utóbbi mellett a kisebb fizikai méret és talán a jobb navigációs tulajdonságok szólnak. A tesztből mintha hiányzott volt a navigációs teszt, csak megemlítve láttam :F .

https://ingatlan.com/33821564

(#154) Swinegod válasza Kroni1 (#109) üzenetére


Swinegod
őstag

A Miui beton stabil csak nem webshopos szar ROMal kell tesztelni, lásd: a Mi Mix tesztje. Az A szériáról pedig annyit, hogy ismerősöm A3 2016-a olyan kegyetlenül laggol, hogy fáj nézni... Tökre prémiumnak érződik mind az A3 mind az A5 2016 és jól is néznek ki, ezt nem is vitatom, de azt, hogy stabilak senki ne mondja nekem, mert látom, hogy nem. Arról nem is beszélve, hogy kegyetlen ocsmány lett ez a 2017-es széria, minden ismerősöm akinek megmutattam egyetértett velem még az alapból Samu fan is. És igen, aki egy mindenben rosszabb telefonra kiad ugyan annyit, vagy még többet is az igen, hülye

Ollie #134
Árban se egy kategória, ergó nem hasonlítjuk őket össze őket. Igen, a Redmi Note 3 nem érződik annyira prémiumnak, mint egy A5, de annál milliószor jobb. Ha pedig nagyon egy árban akarunk nézni, ott a Redmi Pro 3/32 ami már elég kegyetlenül odavág neki, de még az S7 mellé is oda merem tenni. Anyaghasználatban, összeszerelési minőségben is simán hozza azt a szintet

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#155) doooo válasza Dani_kp (#153) üzenetére


doooo
veterán

Az, hogy 9-10 hónappal újabb valami, egyáltalán nem ok, hogy ne a csúcskategóriát válassza valaki a középpel szemben (de mivel az S7 még mindig tömeggyártásban van még fizikailag is új telefont kapnál). S7 mindenben jobb (a rendszer is friss, még frissebb is), tehát ez nem is kellene, hogy kérdés legyen, főleg ha még vársz is valamennyit a vétellel, mivel addigra bitosan találsz elfogadható áron S7-et, és ha valamennyivel drágább is lesz az A5-nél, nem egy kategória, mint mondtam, egyértelmű az S7 fölénye, egyértelmű, hogy megér egy minimális felárat, főleg hosszabb távon.

(#156) #72042496 válasza Dani_kp (#153) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem is nagyon tetszik, az S7-hez képest igazából a Qi töltést és a kicsit jobb kamerát hiányolom belőle. (Az értesítő LED-et is emlegettem feljebb, de várható volt, hogy az nem lesz benne.)

A hardver is erősebb az S7-ben, de erről is azt írják, hogy tök reszponzív (azért ez hosszabb távon dől el), a játék meg engem nem érdekel. Nekem így elsőre eléggé bejön ez az új A5.

[ Szerkesztve ]

(#157) ollie válasza Swinegod (#154) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Dehogy vág oda a Redmi az A sorozatnak. Használtál mindkettőből, hogy ezt így állítod?

***

(#158) Tomtailor85 válasza ollie (#157) üzenetére


Tomtailor85
senior tag

Én speciel használtam mind a két márkából. A Redmi Note 3 simán odaver az A-s Samuknak.

(#159) kis-attila válasza Swinegod (#154) üzenetére


kis-attila
tag

Most volt nálam egy Redmi 3s Prime,nőnek lett,amire neki kell,napi használatra,bőven sok is,teljesen jó,hoszabb üzemidővel. Azt gondolom,felhasználók jelentős részének ma elég az is,fele ennyiért. Abban is 3G/32,Full HD pont nem érdekli azt aki egyébként csak egy használható gépet keres. Antutu többnyire jól mutatja a proci erejét de amennyivel több ez,annyi kell is a nagyobb felbontású kijelzőnek,szóval a benchmark az egy dolog,napi használat meg a másik. Ez is csak sima konzumelektronika. Feléért veszek Xiaomit,két év múlva meg valami akkori,szintén ár/érték győztes hasonlót és kb. így járok 130-nál,úgy,hogy egyébként kétszer vehetek olyan készüléket aminek semmi baja.

(#160) cserhatisand


cserhatisand
tag

Nekem is volt mindkettő ( redmi note3 pro és A5 2016)sőt, mindkettő egyszerre. Választanom kellett, hogy melyiket tartsam meg és az A5-t választottam, amit nem bántam meg. A Redmi Note 3 pro is egy szenzációs telefon, de valamiért az A5-t tartottam meg, amit nagy megelégedéssel használtam több mint fél évig.

(#161) szupermacs válasza RaveForce (#139) üzenetére


szupermacs
veterán

Én nem is értem, hogy FB-n kik követik az oldalt -pontosabban kik kommentelnek. A fórumon ennyire dilettánsokat nem szoktam látni. Jó, én is írtam már cikk alá, de azért nem azon a szinten vagyok. (Azt hiszem.)

(#162) Swinegod válasza ollie (#157) üzenetére


Swinegod
őstag

Igen, a Redmi Note 3 jobban tetszett, meg olcsóbb is volt - sokkal. És még csak nem is a Snapis hanem a Meditekes volt nálam

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#163) TomPack


TomPack
őstag

Kínaibubusok! A Redmi3s árához még adjatok hozzá 27% áfát, magyar szervízhálózatot, supportot, és két év garit! A kínaiak sem szülik a csipszettet, és nem okosabbak senkinél sem! Egyébként miért nem rendelünk kínából autót? Ugyanúgy 130 lovas a Xiamiau Gt, miért vegyem meg 2x annyiért a Ford Focust? Végülis egy napi használati tárgy, nem érdekes ezen spórolni.

(#164) Tomtailor85 válasza TomPack (#163) üzenetére


Tomtailor85
senior tag

Elég rossz összehasonlítás... Szted az alkatrészek többségét hol gyártják?? Most elég nagy butaságot írtál.. :C

(#165) RaveForce válasza TomPack (#163) üzenetére


RaveForce
veterán

Hagyd. Ezek csak azt nezik mennyit sporolnak. Azt mar leszarjak, higy a sziamiau kb nulla nyereséget fog a telefonjain.. de azert egy samsunghoz hasonlitjak.... es ezt minden topikban eljatszak a szerencsetlenek... :U

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#166) Kroni1 válasza Swinegod (#154) üzenetére


Kroni1
veterán

Elég nehézveled konstruktívan vitatkozni, mert nem nagyon érted, hogy nem vagyunk egyforma igényűek..

"A Miui beton stabil csak nem webshopos szar ROMal kell tesztelni"
- Volt olyan Xiaomi telóm amire a kiadás után csak hónapokkal később jött az első stabil rom, samsung meg full stabil amivel kijön, nem is kell toldozgatni havonta, a droid főverzió frissitésektől pedig nem lett rosszabb, ellenben más telóimmal. De nem csak ez bajom, nekem a MIUI eléggé iOS majmolós, de mégis távol áll az egyszerűségtől, logikátlannak érzem, nem jön be és kész. Az értesítések se jöttek meg mindig rendesen, több helyen kellett mókolni hozzá, nem igazán felhasználobarát szerintem. Amikor anno kijött a telóra viszonylag jó CM mindig arra váltottam.. Ez az én szubjektív véleményem.

"kegyetlen ocsmány lett ez a 2017-es széria"
- A kinézet az megint szubjektív, de nekem speciel jobban tetszik ez a forma mint pl. a 3S vagy a Huawei telók. Imádom a fizikai Home gombot, azzal veszem fel mindig ha hívnak, nem kell tapicskolni, koszos kézzel is felvehetem..

" A3 2016-a olyan kegyetlenül laggol, hogy fáj nézni..."
- megintcsak nem vagyunk egyformák, én használok A3 2016-ot, S6-ost és 3S is van a melóhelyemen. Tökéletes szerintem az A3, nálam nem laggol..

"És igen, aki egy mindenben rosszabb telefonra kiad ugyan annyit, vagy még többet is az igen, hülye"
- miért lenne mindenben rosszabb?! Tud mindent amit a korábban említett Mi5 is pl, maximum kevésbé gyorsan vagy nem annyira jól. A kamerája nyilván gyengébb, a procija is az, de sokaknak ez nem szempont, mert nem a teljesítményt hajkurásszák, csak hogy működjön jól használhatóan és bizony ez is teljesen jól használható szinten van! Viszont tud rengeteg dolgot amit a Mi5 meg nem. például AMOLED kijelző, amire mehet az AoD meg a NoLED értesítések, (tudom neked nem fontos) IP68 védettség, (tudom ez sem fontos) FM Rádió (oké tudom ez sem), stb. De azért ugye nem baj ha másnak meg fontosak ezek is?! Lehet, hogy egy A5-ön nem 0.5s alatt jön be a tárcsázó csak 0.8s, vagy a kamera is csak jó képet csinál a szuperjó helyet, de benne van a funkció! Ellenben én nyomkodhatom bármeddig a Mi5-öt de FM adást akkor sem tud fogni, imregnálhatom bármivel, de attól sem lesz IP68-as, stb. Utóljára leírom és lezártam a témát: Nem egyformák a felhasználói igények!!!

Peace!

[ Szerkesztve ]

(#167) TomPack válasza RaveForce (#165) üzenetére


TomPack
őstag

Egyébként nem hiszem, hogy a Xiaomi sokkal kevesebb nyereséget fogna a telójain. Mondjuk szervízhálózatra, minőségbiztosításra és mérnökökre biztosan kevesebbet költ.
De ha az A5-öt is megvehetnénk postagaranciával, áfa nélkül, akkor máris eltűnne az árkülönbség javarésze!

(#168) Kroni1 válasza TomPack (#167) üzenetére


Kroni1
veterán

Most volt cikk, ők is beismerték, hogy valamit változtatniuk kell, mert veszteségesek. Szinte semmi hasznuk nem volt pl. a Redmi 3S telóikon, ennél olcsóbban már tényleg nehéz lenne eljuttatni a vevőkhöz ezt a hardvert..

(#169) Atomgeszi válasza TomPack (#163) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Van sok forrásból is magyar garancia(igaz csak 1 év) + ÁFA mentes szállítási lehetőség(Kínából - Spanyol garanciával) is van egy csomó webshopnál.
Egyébként sokszor a magyar Samsung garancia sem ér szart sem, de még az Apple sem. Nem tudom hány ismerősöm panaszkodott már ezekre, hogy az S6-ra várt 1 hónapot, vagy az i6S-re és visszaküldték szarul.
Látom mindenkinek csak a másik oldal mocskolódása megy, kinek épp mivel van tapasztalata. Azt senki nem akarja elfogadni,hogy valakinek ez jött be, valakinek az. Valaki megelégszik az AOD-dal 100-130k-ért. Valakinek meg teljesen jó a LED is a 40-50 ezres kínaitól is. Senkinek nincs igaza.
Most Én is kezdjek érveket felsorakozni, hogy miért jó a LED és miért az AOD? Nekem pl. édesrohadtmindegy, így is úgyis jelez a Xiaomi(szar kínai okos karkötőm, sajnos nem egy 130 ezres iWatch vagy tököm tudja mi van még) okos karkötőm, ha jön valami. Így is úgyis meg kell nézzem, meg kell nyomnom a telefont.
Minek esik itt mindenki a másiknak? Nem lehet korrekt érveket mondani anélkül, hogy a másiknak a pénztárcáját túrnánk, hogy csórónak csak kínaira jut? Tudatos vásárló nem létezik?
Nekem is volt Samsungom, volt nem egy kínai telefonom. Sokat azért cseréltem le, mert egyéni balfaszságom vagy épp a munkám miatt betört a kijelzője, a Samsungnak konkrétan több lett volna a kijelző cseréje, mint maga a telefon. Ekkor vettem ugyanannyiért egy fejlettebb kínait, ami az Én igényeim teljesen kielégíti. Nincs rajta AOD, de nem is hiányzik. Nem is baj, ha épp olyan helyen van a telefonom, akkor ne is lássa senki más rajtam kívül, hogy nekem épp mi jött a telefonomra,elég, ha én tudom. Ha meg ilyen nagy király a Samsung, miért nem rakta bele a LED-et is meg az AOD-ot is, aztán döntse el a vásárló?
Na, akkor még egy példa a SAMOLED-re, betekintési szög. Ti mindennap mutogatjátok a telefont egy körben ahol egyszerre 5-en 6-an nézik a telefonotok? Nekem is tetszett a színvilága, tényleg baromi jó kijelző, de engem sokszor zavart, hogy a mellettem álló is látja, hogy mi az isten van a képernyőmön.
Na, most tessék, jöhetnek a kések a mellkasomba, mert kb. mindenki a saját igényeinek megfelelő indokot mondott, hogy neki az miért megfelelő és miért nem. :U

Mindenki hajtja itt a saját igazát, de a racionalitásoktól már mindkét tábor elrugaszkodott teljesen. :U

Kb. olyan parttalan vita, mint hogy csak a VW jó, a Renault vagy Citroen szar. Holott mindkét tábort tudják erősíteni jó és rossz tapasztalatok.

De már ezt a hsz-t is bánom megírni, majd jön, hogy akkor használjam a szar kínai telefonom. Használom is. Nagy megelégedéssel. ;] Természetesen a másik tábor véleményét is elfogadom. Mindenkinek a szív ügye, hogy mire költi el a 100-130 ezrét,egy A5-re, vagy pedig egy kínaira. Én már senkit nem próbálok meggyőzni az ismerősi körben sem, maguktól veszik a kínait. Aztán vagy bejön vagy nem. A Samsung telefon is vagy bejön vagy nem.

Köszi, viszhall!

(#170) Gusztáv


Gusztáv
addikt

A Samsung elég jól benn van az összes szolgáltatónál, ez is nagyon sokat számít. Pl a cégek sokszor a szolgáltatótól szerzik be a telefonokat, a vállalati árlistákban mindig van jó pár Samsung telefon. Mi is mikor Androidra váltottunk, elsőre a Huawei P9 Lite lett tesztelve, de sajnos az Android for Work nem működik rajta rendesen. A Samsung A sorozattal nincs ilyen gond 6.0 óta.

Laci

(#171) gusthy válasza Kroni1 (#166) üzenetére


gusthy
veterán

A Xiaomi és ez nem azonos világ. Nekik amúgy két sorozatuk van, a Mi és a Redmi, és a kettő között óriási a különbség. Európában a Redmi tényleg a kütyümánoknak való túlnyomó részt, meg a tök átlag júzernek. Van olyan ismerősöm, aki azóta nem frissítette a Redmi 3-ját, amióta megvette, és tökéletesen boldog vele. Ennek a telefonnak kb a negyede árért.
Az A sorozat szerintem 90%-ban szolgáltatói csomagban fogy, úgy rendben is van.
Mondjuk a Huawei P9 nyilván köröket ver rá, de az emberek jó része úgy van vele, hogy ha Samsungot vesz, abból nagy baja nem lehet. És ez általában azért igaz is.

(#172) #72042496 válasza Kroni1 (#166) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azért az első ROM-mal az S7 is random újraindult, volt úgy hogy pár naponkélnt, de olyan is, hogy 5 percen belül egymás után. A kínaiakat nem ismerem, de kb. egy hónapot ennél a csúcs Samsungnál is várni kellett, hogy jó legyen.

(Szerintem egy két-három hónapot amúgy is érdemes várni minden elektronikai eszköznél, hogy kiderüljenek az esetleges problémák,)

(#171) gusthy: A legtöbb telefonra igaz, hogy általában szolgáltatóktól veszik az emberek. A független árakból ezért sem érdemes túl messzemenő következtetéseket levonni.

[ Szerkesztve ]

(#173) janeszgol válasza gusthy (#171) üzenetére


janeszgol
félisten

Tobbszor is feltunt az, hogy a P9 koroket ver ra erre. Miben? Az nem ip68, itt a cikkiro kiemelte a beszedhang minoseget, tehat jobb nem lehet. Erinto biztosan jominosegu, tehat abban sem. Oke a P9-ben jobb a kamera (lehet szoftveresen ezen is javit a Samu), jobb SoC (reszletkerdes).

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#174) kis-attila válasza TomPack (#163) üzenetére


kis-attila
tag

Kérlek tiszteljük meg egymást azzal,hogy ilyen "kínaibubus" meg egyéb dolgokat mellőzünk! Én is tudnék másképp fogalmazni. Köszönöm!
Elmondjátok nekem,hogy mit csináltok egy telefonnal ami az A5-ön megy,a Redmi 3s-en meg nem? Ja,a Xiaomi 53 volt hivatalosan.
Akinek ez lett ... ,reggel elolvassa a leveleit,facebook,böngésző,egyebek...két kártyás,egyik magán,másik a céges. Napi munkáit esetleg elmenti vele,hogy hazavigye az otthoni laptopra, egy-egy fénykép néha,telefon...ennyi. 4100-as akkuval két és fél nap megy. Ehhez,hangsúlyozom,átlag user,szóval ehhez miért is kell 100 fölött A5 és miért nem elég a Xiaomi? Ugyanez a kérdés,miért kell full hd kijelző és miért nem jó az 1280? Nem prémium igényekről beszélek,átlag felhasználóról.

(#175) kis-attila válasza kis-attila (#174) üzenetére


kis-attila
tag

Dolgoztam Samsung televíziógyárban sok évet,itt a lakásomtól pár száz méterre készülnek a vasanyagok,20km innen a Samsung gyár. Magyar beszállítók,magyar munkaerő,sok készülék nem is a gyárban készül hanem alvállalkozó üzemeiben,kölcsönzött munkaerő. Jómagam túlképzett quality-s vagyok,tudnék mesélni. Koreai mérnök,hol? Akik itt vannak azokat elzavarják koreából,ne ott rontsa a levegőt,a koponyák kint vannak persze. Másnál,telefonnál sincs másképp.

(#176) ToniSoprano válasza kis-attila (#174) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Hagyjuk már ezeket az okoskodásokat. Redmi 3S 1 év garanciával.
Nyilván ennyiért drága, de pl. 80 ezerért lehet venni A5 2016-ot MM-ben [link], megjegyzem ez is 130 ezren kezdett 1 é vvel ezelőtt, plusz 25-ezerért kapsz A5 2016 vs xiaomi Redmi 3S:
- amoled kijelzőt ami akku takarékosabb, sokkal jobb betkeintési szög, élékebb színek sokkal jobb kontraszt, a kínaik a 130 ezer Ft-os telefonjukat rakják bele,
- plusz egy év garanciát, amelynek ha külön meg kéne vásárolnod kb 10 ezer Ft lenne,
- jobb kamerát, mint a érdekes az a5 (2016)-ban jobb kamera van, van benne optikai képstabilizátor: [link]
- az a5 2016 még jól is néz ki nem iphone koppintás mint a redmi 3s
- HD helyett full HD kijelzőt,
- 5,2 colt az 5 col helyett,
- szolgáltatónál a régi ügyfelek 0 Ft-ért megkapják,.

Az A5 2016 hátránya a Redmi 3S-sel szemben: 2 GB ram és 16 GB belő tárhely, dual sim hiánya.
Az igaz hogy 130-ért az A5 2017 sok minden többet nem ad a 80 ezres 2016-es modellhez képest, csak a vízállóságot, ezért enyiért drága. Továbbra is azt mondom jó telefon a Redmi 3S, de sokaknak a 2 év garancia, jobb szervízháttér, full HD amoled kijelző, jobb kamera megér 25 ezer Ft-tal többet ezt is el kell fogadnod.

[ Szerkesztve ]

(#177) TomPack válasza ToniSoprano (#176) üzenetére


TomPack
őstag

Erről beszélek a kínaibubusoknak! Plussz atombiztos gyári romot, és megbízhatóbb hardvert kapsz. Mert azért lássuk be, van elég gond a 3s-el! Térerő, gps problémák, frissítsek-ne frissítsek probléma.

(#178) Kroni1


Kroni1
veterán

Szerintem zárjuk le ezt lassan. Vannak olyan tulajdonságai az A5-nek amiért megéri sokaknak, és vannak olyan tulajdonságai a kínai telóknak amiért sokaknak meg az a szimpi. Mindkét választás érthető, ne idiótázzuk egyik oldalt sem.

Peace!

(#179) Richie86 válasza Kroni1 (#178) üzenetére


Richie86
senior tag

nagy +1!

(#180) petymeg válasza kis-attila (#174) üzenetére


petymeg
addikt

Xiaomit a kutya nem ismeri, a Samut meg mindenki. Persze ez sarkított, de kb. ezért veszik az utóbbit. A Telekomnál mennyi a Xiaomi?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#181) Tomtailor85 válasza petymeg (#180) üzenetére


Tomtailor85
senior tag

Most erre vered magad, hogy a telekomnál lehet kapni samsungot? :C :C Szerintem sokan kinőttek ebből, hogy vegyünk 0ft-ért telefont jó kis havidíjért cserébe...

(#182) Tomtailor85 válasza Kroni1 (#178) üzenetére


Tomtailor85
senior tag

Szerintem is le kéne már zárni a vitát mert ennek soha nem lesz vége! :D Aki akar vegyen Samsungot aki meg Xiaomit az azt vegye és kész! :D

(#183) batai15 válasza Tomtailor85 (#181) üzenetére


batai15
félisten

ebben van igazság.

(#184) paperboy válasza Tomtailor85 (#182) üzenetére


paperboy
senior tag

Topik zárható... ;] :D

(#185) petymeg válasza Tomtailor85 (#181) üzenetére


petymeg
addikt

Nem "verem magam" semmire, tényeket írtam le, minősítés nélkül.
Cégek, akik flottában vesznek többszáz darabot, nem rendelnek az aliról, "átlag" nem kocka honpógár szintén besétál a szolgáltatóhoz, vagy a Samu (Apple, Sony, Huawei stb) boltba. Aki neten rendel -mint e sorok írója is- még mindig kisebbségben vannak.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#186) Tomtailor85 válasza petymeg (#185) üzenetére


Tomtailor85
senior tag

Igen erről lehetne vitatkozni naphosszat. Valóban lehet, hogy a többség bemegy a szolgáltatóhoz és kihozza 0ft-ra a telefont, de hát az emberek többsége ilyen csak azt látja, hogy 0ft. Milyen jól jártam. Elég 2hónap múlva fizetni. Ilyen a fogyasztói társadalom többsége adósságba veri magát pl egy "telefonért"...

(#187) Richie86 válasza Tomtailor85 (#186) üzenetére


Richie86
senior tag

Szvsz egy telefont részletre megvenni nem minden esetben "adósságba verés". Nyilván van olyan is, aki havi 75 ezer nettót visz haza, aztán hozza el részletre a legújabb iPhone-t, miközben csúszik a gázszámlával, de a lényeg, hogy iPhone-ja legyen, na azokat én is baromnak tartom.

De van olyan is (mint pl.én), aki megvehetné amit szeretne egy összegben is, de úgy tekint a részletfizetésre, mint egyfajta havi kiadásra. Mint pl. a rezsi, stb, ez is bele van kalkulálva a havi dolgokba, és nem veri a földhöz, kifizeti a számlával együtt és csókolom. Vagy azt ne mondd, hogy Te pl. az interneted kifizeted egy összegben előre pl. 2 évre? Na ugye. Lehet így is felfogni. Embernek találták ki, lehet könnyebbség, kényelem is, de ésszel kell kezelni, nem mindenkinek való.

[ Szerkesztve ]

(#188) Atomgeszi válasza Richie86 (#187) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Főleg,ha a részlet alatt lenullázod a telefont és nincs biztosításod egy esetleges darabokra törésre, utána meg fizeted a semmire. :N (Ez nem ellened irányul, félre ne értsd, de nem egy ismerősöm járt már így, utána meg ette a kefét ) Szóval nagyon igaz, az addig nyújtózkodj ameddig a takaród ér.

(#189) Richie86 válasza Atomgeszi (#188) üzenetére


Richie86
senior tag

Részben igazat adok Neked, de erre van a biztosítás :)
Aki nem akar ilyen rizikót vállalni, az köt biztosítást. Én "bátor" vagyok, mert nem kötöttem. Igaz, még sosem törtem össze egyik telefonom kijelzőjét sem. De való igaz, ha most összetörném, fizetném a semmire még amíg le nem jár. De szerencsére mindig van annyi a bankszámlámon, hogy vehetek egy másikat :) Csak valahogy egyben soknak hangzik az ára, így részletre meg elenyésző, belesimul a havi kiadásaimba, ez lehet csak az én hülyeségem :)

(#190) batai15: ebben is van valami, hiába van egy összegben kifizetve, ha kuka hát kuka, ugyanúgy ott áll az ember telefon nélkül. Ugyanannyi pénzt bukik, csak már előre kifizette.

(#191) Tomtailor85: elfogadom a Te álláspontod is! :R

[ Szerkesztve ]

(#190) batai15 válasza Atomgeszi (#188) üzenetére


batai15
félisten

mert ha meg veszel egy telefont és "lenullázod ahogyan te írod " de ez egy összegbe van véve akkor nem ugyan az a a szitu? :U

(#191) Tomtailor85 válasza Richie86 (#187) üzenetére


Tomtailor85
senior tag

Én máshogy gondolom, de nem vagyunk egyformák. Ami nekem a tényleges az alapvető kiadásokra gondolok, élelmiszer, gyógyszer, gyerek, lakás(fűtés,víz,gáz) ezen kívül ezek a dolgok "luxuscikkek" pl: autó, mobiltelefont, nagy tv, stb. Tényleg nagyon elkanyarodtunk az eredeti témától! :) Én ma is azt vallom, hogy nem csak a fizetés a kevés, hanem az igények lettek nagyon a fizetéshez képest.. De ez már egy másik téma! :D

(#192) Atomgeszi válasza batai15 (#190) üzenetére


Atomgeszi
veterán

A lelkednek jót tenne, hogy 15 hónapig fizeted a semmire a pénzt, miközben úgyis kell vegyél új telefont?

Szerk: Ebből vannak a kötbérek, a behajtók, mert a pógár nem fizeti tovább a semmire a pénzt. HÁ MI? Összetörtem és nem kapok újat? Persze az már sok, hogy esetleges havi 10 mellé +1k-ért havonta kössön biztosítást. :U

Én amennyi telefont összetörtem(hol önhibámból, hol melóba esett le), maradok a kínai fronton, ha összetörik, veszek bele 10 ezerért egy új kijelzőt, vagy ugyanennyiért alaplapot, esetleg ugyanannyiért egy már újabb készüléket.

De felőlem mindenki azt csinál a pénzével amit akar. Én csak azt mondom, hogy az emberek felelőtlenek, olyanra költenek amire nincs is.

De fentebb már kifejtettem a véleményem. :R

[ Szerkesztve ]

(#193) Richie86 válasza Atomgeszi (#192) üzenetére


Richie86
senior tag

Ja, erre írtam én is, hogy aki nem akar rizikót vállalni, kössön biztosítást a részletre vásárolt készülékére!

Én nem kötöttem még soha, talán felelőtlenség volt, de (mindenki a saját tapasztalataiból indul ki, ahogyan Te is, hiszen sok telefont törtél már) én még egy telefont sem törtem össze életemben! Így ha mindre kötöttem volna biztosítást, már kifizettem volna pluszban egy telefon árát (feleslegesen) :) Ha így gondolkodom, akkor nem kötök továbbra sem, mert ha összetöröm akkor már az évek alatt a zsebemben maradt egy telefon ára :) Persze a következőre már kötnék :D

[ Szerkesztve ]

(#194) batai15 válasza Atomgeszi (#192) üzenetére


batai15
félisten

nem erről van szó. mi van ha a kp-ra vásárolt cuccal is ezt történik? ugyan ott vagy... Erre találták ki a biztosítást :R

(#195) kis-attila válasza Tomtailor85 (#191) üzenetére


kis-attila
tag

Ezzel nagyon egyet értek! Megjegyezném, visszaolvasva nem látok olyan írásokat ami arról szólna,hogy akkor miért is nem elég 53-ért a Xiaomi de a témát zárom. Nem vagyok kínaibubus,volt nekem Sony is...stb., egyszerűen azt gondolom,hogy nem ér ennyit az egész. Mai fogyasztói társadalom arra van beállítva,hogy évi 200-at ilyenekre költsünk, vicc. Szemét konzumelektronika, semmi több. Nem stabil a software? Valljuk meg őszintén,sokszor az egyik software hibajavítása okozza a következő problémát,majd javítják azt is...stb. Másik...hány fórumozó van itt aki akkor is feltenné az új firmware-t ha a réginek sincs semmi baja. Ok,főverzió váltás persze,de össze-vissza nyomkodja csak a fele user. Látram PC- s példákat,addig húzta a procit a felhasználó,hogy 20 perc után játék alatt már lekapcsolt...de mennyire f@sza mert valami benchmarkban 20 ponttal többet ment. Remek. Szerintem most a mobil se más. Nagyjából 15 évig volt dolgom ilyenekkel,szerintem felesleges az amiért " duplát " fizetnek A5-ért de legyen. Van ahol a család fontosabb. :-)

(#196) Richie86 válasza kis-attila (#195) üzenetére


Richie86
senior tag

Szerintem nincs ebben ennyi. Mindenki el tudja dönteni hogy melyik tetszik neki, és ha van rá pénze azt veszi. Én próbáltam Xiaomit is, Redmi 3-at használtam 4 hónapig. Nem volt az rossz, de végülis csak a Samsungra váltottam. És mi ez a szöveg, hogy van akinek a család fontosabb? Ezt úgy érted, hogy pl.én azért mert Samsung telefonom van, nem adok a két kis kisfiamnak enni vagy megtagadok a feleségemtől egy közös mozit, akármit hogy Samsungom legyen? Vagy hogy érted ezt? Nem mindenki kenyéren vízen él, azért hogy villoghasson a drágább telefonnal. Biztosan van olyan is, azt én is baromnak tartom. De azt gondolom, hogy nem szabad senkit a telefonja alapján megítélni.

(#197) doooo válasza Richie86 (#196) üzenetére


doooo
veterán

" És mi ez a szöveg, hogy van akinek a család fontosabb?"

+1. Erre én is kíváncsi vagyok...

(#198) bul07


bul07
nagyúr

Hát én oda nem adnám ezért a A5(2016) telefonomat, annyira nőies lett hogy nem igaz , van elég kerekített (szappantartó) formavilágú telefon a piacon nem értem miért kellet a A szériát e felé vinni
Rózsaszínbe meg aranyba női telefonnak tökéletes

Amúgy normál használat mellet a 2900 aksis telefon simán kibír 2-3 napot(A5 2016)
6óra 15perc kijelző használatot is sikerült elérni(automata fényerő), majd három nap alatt, más nem nagyon evett
És ha még erre a 2017-es rátesz egy kicsit az igen jó

Nekem csak egy bajom van a Kínai haterű telefonokkal a garancia kérdése, ha Kínába kell visszaküldeni(vagy az aki árulja küldi) akkor az akár 2-3hónap is lehet, és akkor még ott van hogy ha visszaküldik lehet intézni hogy ne keljen áfát fizetni a csere telefonra
Én meg nem fogok azért venni telefon mert jaj épen átutazza a világot garanciáztatás címszóval
Kína garanciás telefonok esetén én úgy veszem hogy nincs garancia úgy meg már nem igazán biznisz

Van a közelembe egy Doogee X6, akciósan 24e Ft-ért vette a gazdája, van egy két idegesítő dolga , meg tiltani kellet egy két adathalász alkalmazást
De a legviccesebb hogy rendeltem rá neki üvegfóliát rá is raktam, igen ám de annyira masszív hogy zsebre rakva nyeklik nyaklik így az üvegfólia a zsebébe megrepedt :)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#199) Atomgeszi válasza bul07 (#198) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Több forrásból lehet venni magyar garanciás(WayteQ), illetve spanyol országi garanciát(Tibcsi nagyon segítőkész ilyen esetekben), van CN22-es nyomtatvány, ami azt jelenti ,hogy visszafelé nem fogják vámolni. Ha meg eleve spanyolba küldöd akkor mindegy.

Amúgy annyian mondjátok ezt a magyar Samsung garanciát. Van valakinek ezzel tényleges _jó_ tapasztalata?
Mert az ismerősi körben felének ugyanúgy 1 hónapot(ha nem többet) volt szervizbe magyar Samsung garanciával.
Volt olyan akinek 2 hét alatt megfordult spanyol garanciával és volt olyan akinek 2-3 hónap volt a kínai.
Nem azt mondom, hogy ez az általános. De mindkettővel lehet szívni. :U

(#200) bul07 válasza Atomgeszi (#199) üzenetére


bul07
nagyúr

Én S2-ről váltottam amit 3 év 7hónapig használtam, és még mindig semmi baja
Na azt garanciáztattam kétszer is, bár az is igaz hogy ahhoz még helyszíni javítás járt
Jött a srác előttem a szobába szétszedte cserélte amit kell és ment is
Másodjára a garancia lejárta előtt 1hónappal szervizeltettem, és megkértem rá hogy legyen már olyan rendes hogy cseréli az egész házat, így két évesen a S2 megújult csak az alaplapja maradt ugyan az

Egy költői kérdés
Kínai telefonok hol lesznek vásárlás után 43hónnapal?

A5(2016) tervezem megvenni a +1év garanciát, bár kicsit sokkalom a 14e Ft-ot az 1évért

Prémium Assistance javítást még nem igényeltem, ahol azt ígérik hogy törekedne a 1napos javításra, és a futár hoz cserekészüléket is

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.