Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Legfrissebb ROM
Android 8.0 (az összes magyar készüléken)

Android biztonsági javítási szintje (letöltési linkekkel)
XEH (független) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-11)
PAN (Telenor) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
VDH (Vodafone) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
TMH (Telekom) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-04)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) Donki Hóte válasza vbandit (#1947) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A telefon tudja az OTG funkciót, de új kábelt kell venni hozzá.

Úgy nem fog menni, hogy a régi microUSB-s OTG kábelt a telefonhoz adott microUSB->TYPEC átalakítóval kötöd rá a telefonra.

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#1952) Syl válasza vbandit (#1950) üzenetére


Syl
nagyúr

Sebességben, gördülékenységben nem lesz visszalépés, hidd el. Plusz itt nem kell figyelni a kis ajtócskákat a csatlakozónál.
Akkuidő.... hááát, nekem a Z2 és a J5 2015 is jobbat ment, mint az A5.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1953) Syl válasza Donki Hóte (#1951) üzenetére


Syl
nagyúr

>a telefonhoz adott microUSB->TYPEC átalakító

Hogy micsodaaaa? Nekem ilyesmi nem volt a dobozában! :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1954) pitiless válasza Syl (#1953) üzenetére


pitiless
senior tag

Nekem sem.

(#1955) Yasuji válasza vbandit (#1947) üzenetére


Yasuji
csendes tag

Én is Z2ről váltottam A5re és szerintem jó döntés volt. Az akku sokkal jobb, az Amoled kijelzőt picit nehezen szoktam meg. Úgy vettem észre, hogy gyorsabb, mint a Z2, de ott az animációk le voltak rövidítve (pl. mikor belépsz egy appba) és itt nincsenek, emiatt TALÁN fürgébbnek tűnik a Z2, de a fejlesztői beállításokban bármikor 0,5re állíthatod az animációk sebességét, szóval azzal nem lesz gond.

Sony Xperia Z2 -> Galaxy A5 (2017) -> iPhone 7

(#1956) Donki Hóte válasza Syl (#1953) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Bocsánat, nekem A7-esem van, abban volt gyári adapter, azt hittem, hogy azt az A5-öshöz is adják...

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#1957) pitiless válasza Donki Hóte (#1956) üzenetére


pitiless
senior tag

Igen, de az nem EU régió... Sajnos nem volt a csomagban adapter, bár előzőleg a nexusomhoz vettem és azt használom ehhez is.

(#1958) Stellaway


Stellaway
tag

Nagy segítséget szeretnék kérni

Múltkor is írtam, de akkor senki sem tudott segíteni, hátha majd most.

Szóval a Galéria csak a telefon által fényképezett, illetve a screenshotolt képeket jeleníti meg, a netről, Facebookról, vagy Bluetoothról mentetteket ellenben nem.
Illetve a Messengerben is, ha képet akarok küldeni, ezeket ott sem jeleníti meg, szóval gyanítom, hogy általános, minden alkalmazásra kiterjedő beállítás korlátozhatja a képeket.
Viszont ha total commanderben kikeresem a mappát, akkor abban benne van, szóval a mentéssel nincs, csak a megjelenítéssel van gond.

A kérdésem az lenne, hogy találkozott már valaki ilyen hibával, illetve sikerült megoldania ezt?
Előre is köszönöm!

Ui: itt a kép a Soft Carbon tokról, amit az este említettem, kb 18 nap alatt hozták el [link]

Aláírom

(#1959) Donki Hóte válasza pitiless (#1957) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ha viccelődni akarnék, akkor azt mondanám, hogy éppen az egy ilyen filléres alkatrész kispórolása a nem EU konform megoldás, de régóta tudott, hogy követhetetlen okok miatt kerülnek be, vagy maradnak ki szolgáltatások, tartozékok a különböző telefontípusokból :(

Egyébként szerintem az A7 teljesen európai régiós, van benne B20 is.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#1960) rgranc válasza Stellaway (#1958) üzenetére


rgranc
aktív tag

Stellaway: beállítási lehetőséggel sajnos nem tudok segíteni, viszont total commanderben nézd meg van-e .nomedia fájl abban a könyvtárban ahova a netről mentett képeket töltögeted. Ha van, akkor töröld ki. Vigyázz hogy a total commanderben be legyen kapcsolva a rejtett fájlok megjelenítése!!!
Ha egy könyvtárban van egy .nomedia (rejtett) fájl, akkor az abban levő képeket a galéria nem fogja megjeleníteni.

[ Szerkesztve ]

(#1961) Stellaway válasza rgranc (#1960) üzenetére


Stellaway
tag

Csináltam egy keresést az egész belső tárolóban, és itt lenne az összes.
A könyvtárat viszont te úgy érted, hogy pl. "Downloads" mappa, és csak abból töröljem?

Illetve ugye nem lehet baj, ha az egészet törlöm?

Bocsi az értetlenségemért, nem nagyon értek én ezekhez.

És nagyon köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Aláírom

(#1962) Bly válasza Stellaway (#1961) üzenetére


Bly
tag

A .nomedia könyvtárat ami a storage gyökerében van ha üres akkor töröld ... telo kikapcs aztán bekapcs és már latszani kell minden filenak ... azért elötte nezz bele abba a mappába nehogy valami személyes fileodat töröld!

[ Szerkesztve ]

(#1963) Stellaway


Stellaway
tag

A fentebb leírtak alapján cselekedtem, és mostmár az újonnan letöltött képeket úgy a galéria, mint a Messenger látja, a régieket viszont nem.

Ez nem akkora baj, majd valahogy megoldom.

És köszönöm szépen a segítséget.

[ui:szerkesztés előtt teljesen mást írtam, igen, akkor hirtelen nem látszott, hogy működik]

[ Szerkesztve ]

Aláírom

(#1964) uverion


uverion
csendes tag

Köszi mindenkinek a választ meg a tanácsot. Érlelem még egy kicsit a döntést, aztán majd lesz valami.

Annyi kérdésem van még, hogy az Galaxy A sorozatra is jár a Samsung premium assistance szolgáltatása (ti. két éven belül házhoz jönnek érte, elviszik javítani, adnak másikat, stb.)?

(#1965) Pano válasza uverion (#1964) üzenetére


Pano
addikt

Igen.

(#1966) Bly válasza Stellaway (#1963) üzenetére


Bly
tag

Próbáld meg leszedi egy pc-re a nem látott kepeket, majd helyezd nyugodtan vissza a telefonra ... vagy ha nincs pc ... akkor csinálj egy mappát a storage gyökerében ... lehet képek vagy ami tetszik és telefon total commanderével helyezd át azokat a képeket ... utánna látni fogja a galéria ...

[ Szerkesztve ]

(#1967) Stellaway válasza Bly (#1966) üzenetére


Stellaway
tag

Köszi szépen, hatott

Aláírom

(#1968) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Asszony 2016-os független A3-jára már megérkezett a 7.0 droid. :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1969) Pano válasza leslieke (#1968) üzenetére


Pano
addikt

Hát, nem tudom...
Én azért nem vagyok túlzottan ráizgulva a hetes droidra. Az a tapasztalatom, hogy egy telefon mindig azzal az androiddal a legfürgébb és legstabilabb, amivel kijött. Ha már főverzió ugrás van, az általában valamelyik részben visszaesés (vagy sebességben, vagy akku időben és egyéb).

[ Szerkesztve ]

(#1970) Syl válasza Pano (#1969) üzenetére


Syl
nagyúr

Ez különösen a Samsunga igaz :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1971) leslieke válasza Pano (#1969) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szerencsére nem kötelező frissíteni, de eddig lassulásra nem panaszkodik az asszony.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1972) Pano válasza Syl (#1970) üzenetére


Pano
addikt

Legjobban Sonynál tapasztaltam.

(#1973) Angel2014


Angel2014
addikt

Tegnap jött egy Playes frissítés azóta nem bírok a playbe belépni...nálatok nem csinálja?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1974) sfdrakex válasza Angel2014 (#1973) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nálam semmi gond nincs.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1975) Zoja™ válasza Angel2014 (#1973) üzenetére


Zoja™
őstag

Töröld a Play Áruház alkalmazás adatait, az helyrerakja.

Más: Ahogy nézem, Oroszország, ,Ukrajna, Kazahsztán és Brazília már megkapta a 7-est, lassan csak ideér hozzánk is. :D

(#1976) Angel2014 válasza Zoja™ (#1975) üzenetére


Angel2014
addikt

Próbáltam...nem sikerült...Alkalmazások / Play áruház ! alkalmazás leállítása ! Tárhely ! gyorsítótár ürítése / adatok törlése...

Recoveryből visszaraktam ahogy ollie mondta és a googlét és átengedte lépni...és most jó....

És ahogy figyelem nem is a play áruház csinálta,hanem a play sevices szerintem mert most nincs ott a az alkalmazások között..

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1977) Mo Bill válasza Thorio86 (#1939) üzenetére


Mo Bill
aktív tag

Szia!
Én pont az ellenkezőjét tapasztaltam, amikor asszonynak vettem a Pólus médiában.
Neten rendeltem meg, mikor odamentünk elkaptam egy mm-es csókát és már vettem is meg.
A kasszánál, fizetés után jöttem rá, hogy minden netes kedvezményt buktam, a saját figyelmetlenségem miatt.
Örültek nekem mikor mondtam, hogy elkurtam😁
Nem estek kétségbe, ráírták ajándékutalványra az összeget és ráadásul egy másik telót bontottak fel, mondván ez új vásárlásnak számít.
Nagyon meg voltam velük és a rugalmasságukkal elégedve!
De ugye meg ke nézni mindenhol, hogy mit vesz az ember, mert ugyebár a 14 napon belül visszavitt termékeket is el kell adni és éppen lehet, hogy Te leszel aki pl megveszi a felbontott A5-ömet😁

Ez a vidi az akkuidőről:
https://youtu.be/isKOK-LpKAA

De jó lenne az én S8-am is bírna annyit mint az A5.
Ráadásul asszonynak még be van állítva a közepes energiatakarékos mód is!

[ Szerkesztve ]

Az emberi élet egymilliárd sejtecske szeszélyes összjátéka, amiről azt hiszed, hogy te vagy.

(#1978) leslieke válasza Angel2014 (#1973) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nálam is működik.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1979) Mo Bill


Mo Bill
aktív tag

[link]

Bocsi, már nem volt időm lknkként betenni!

[ Szerkesztve ]

Az emberi élet egymilliárd sejtecske szeszélyes összjátéka, amiről azt hiszed, hogy te vagy.

(#1980) Angel2014 válasza leslieke (#1978) üzenetére


Angel2014
addikt

Tegnap este frissített a play utána már nem indult ...valami play services volt az alkalmazások között...

most ez van csak tisztán újrarakva...e között most nincs a services ezért gondolom az csinálhatta...

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1981) Zoja™ válasza Angel2014 (#1980) üzenetére


Zoja™
őstag

Ott van az, csak magyarul... Google Play szolgáltatások.

(#1982) Syl válasza Angel2014 (#1980) üzenetére


Syl
nagyúr

Engem akkor szopatott a Play Áruház, amikor a táblagépen tisztogattam a az alkalmazásokat és letiltottam a Cloud Print modult, mondván minek az nekem. Aha, onnan nem indult az áruház.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1983) Nyolcas00


Nyolcas00
újonc

Sziasztok!
Na hát nekem ez a 3. Telefon az A5 családból körbe jártam mindét. De ez olyat csinált amit eddig egyik sem. Tegnap reggel 3. Napján amit nálam töltött zenehallgatas és a beállítások böngészése közben elkezdett melegedni eleinte nem érdekelt de viszont mikor már annyira meleg volt mintha egy frissen főtt csésze kávé lett volna a kezembe és égetett akkor kicsit elkezdtem aggódni.. Gondoltam egy újra indítás nem árt neki. Na hát nem jött össze mert a samsung lógónál megakadt folyamat és újra indult. Nagynehezen kikapcsoltam majd 1 perc alatt vissza is hűlt nagynehezen sokadik indításra a pin kódig beengedett amit el is fogadott de ahogy kérte volna az ujjlenyomathoz tartozó pint kikapcsolt vagy éppen a samsung lógónál mikor hogy... ahogy volt alkalmam felraktam tölteni majd beindult szépen de gyári visszaállítás közben újra beakadt a samsung lógónál és újra indult folyamatosan... jó bevitte családtag a vodahoz kicserélték DE ez az új telefon IS melegszik elég jól töltés közben ilyet tapasztaltatok ti is? Se a sima a5 se a 2016 nem melegedett se nálam se most a családban az új gazdájánál! Kicsit hosszú lett de így teljes! :)) tapasztalatokat várnék tőletek :) köszönöm szép napot :DD

(#1984) Angel2014 válasza Zoja™ (#1981) üzenetére


Angel2014
addikt

Az is ott volt ...az valami 3. dolog volt hidd el....

Ájfan : Ezzel azt akarod mondani,hogy akku időben a mi telónk a legjobb és veri még az s8-at is?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1985) oroszkrisz válasza sfdrakex (#1974) üzenetére


oroszkrisz
tag

Sziasztok! 2 hete lettem tulaj. 7-es Android van rajta. Csak ámulok a 3 meg 5 napos üzemidőkön, nekem 1 napnál több nem igazán jött még össze pedig nem vagyok egy hardcore user. Van valami ötletetek? Köszi!

(#1986) Mo Bill válasza Angel2014 (#1984) üzenetére


Mo Bill
aktív tag

Majdnem😁

A legjobb az A7 kicsivel és igen veri az A5 az S8, S8+ is:(:(

Az emberi élet egymilliárd sejtecske szeszélyes összjátéka, amiről azt hiszed, hogy te vagy.

(#1987) Zoja™ válasza oroszkrisz (#1985) üzenetére


Zoja™
őstag

Biztos, hogy ilyen telefonod van? Csak mert erre itthon még nincs 7-es droid... :U

(#1988) Angel2014 válasza oroszkrisz (#1985) üzenetére


Angel2014
addikt

Hogy került rá a 7 es Orosz vagy netán? ;]

A másik csináltál recoveryből tisztítást amikor felraktad? Wipe data factory resetés s wipe cash partition-ont?

Zoja : Szerintem kéz alatt vehette és felrakhatta az orosz 7 est rá, de recovery tisztítást nem csinálta meg és ezért merül neki annyira.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1989) spider80 válasza Nyolcas00 (#1983) üzenetére


spider80
őstag

Ebben van gyorstöltés,ami miatt töltéskor jobban melegszik. Gondolom az a5 2016ban nem volt még.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#1990) Zoja™ válasza Angel2014 (#1988) üzenetére


Zoja™
őstag

A merülést sok minden okozhatja.
Az általad említett cache partíció törlésének hiánya, de annál sűrűn jelentkezhetnek FC-k is.
De okozhatja egy beragadt alkalmazás is.
Mindemellett a felhasználási szokások sem elhanyagolhatóak. Egy átlagos napomon kevés facebook, messenger, chrome, néhány telefon, állandóan bekapcsolt wifi/mobilnet mellett 1 nap reggel 4-től este 10-ig kb. 30%-ra merül 4-4,5 óra kijelző idővel.
De nekem már összejött 12 órás képernyő idő is, ha közepes fényerőn netflix-en néztem filmet/sorozatot wifin keresztül, 100 %-ról 10%-ra merülve.

[ Szerkesztve ]

(#1991) Nyolcas00 válasza spider80 (#1989) üzenetére


Nyolcas00
újonc

A 2016ban is volt már gyorstöltés! És az is fém ház tehát szinte ugyan azok a feltételek vannak ott is!

(#1992) Angel2014 válasza Zoja™ (#1990) üzenetére


Angel2014
addikt

A Recovery android 4.0. tól tárolja egy rejtett résznél az akku infókat...nem?

Wipe battery stats amikor tisztitod ezeket sokkal jobb lett az akku idő is...na most a az android 6.0 nál elég a wipe data factory reset és a wipe cash

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1993) oroszkrisz válasza Angel2014 (#1988) üzenetére


oroszkrisz
tag

Elnézést kérek az A3-on a 6os teljesen máshogy nézett ki. Most került rá 7es és azt hittem... na mindegy. Tényleg 6os. Orosz vagyok, de nem kéz alatt ;) Media Marktos a teló és nem mahináltam vele semmit. Csak volt egy wipe cache, gyors töltés egyszer volt a legelső töltésnél. Utána kilapcsoltam pont a rövid üzemidő miatt.

(#1994) Zoja™ válasza Angel2014 (#1992) üzenetére


Zoja™
őstag

Mint a neve is elárulja, azok csak statisztikák.
Egy gyári beállítások visszaállítása után is ,,újra tanulja" a futó rendszer az akksi kezelést, a recovery menühöz nem sok köze van.

De ha gondoljátok, össze dobhatok a napokban egy összefoglaló félét. Referencia itt található: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1995) Angel2014


Angel2014
addikt

Megüt a guta...megint elkezdte ...csináltam egy videót is róla...[link]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1996) Zoja™ válasza Angel2014 (#1995) üzenetére


Zoja™
őstag

Töröld a Play áruház frissítéseit, majd tiltsd le az automatikus frissítéseket.
Néha van ilyen, meg kell várni a következő frissítést, majd azt ráereszteni.

(#1997) Almonen válasza Chamoro (#1917) üzenetére


Almonen
aktív tag

https://youtu.be/N38K6ZyJv5U

Nem engedte, csak úgy ment hogy még a víz fölött indítottam.

(#1998) Angel2014 válasza Zoja™ (#1996) üzenetére


Angel2014
addikt

Akàr mit csinàlok vissza rakja...most megjelent a services is...

Ès mèg az az èrdekes csak nàllam csinàlja màsnàl nem?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1999) spider80 válasza Angel2014 (#1998) üzenetére


spider80
őstag

Nekem is van mind a kettő. Mégis tökéletesen működik minden. Nem az a probléma forrása,hogy azok ott vannak.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#2000) Angel2014 válasza spider80 (#1999) üzenetére


Angel2014
addikt

Google sevices is van?

Most ujratettem recoveryből nincs ràengedve a frissìtès itt vàrakozik de meg sem nyillik a play folyton kidobàl..

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.