Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Legfrissebb ROM
Android 8.0 (az összes magyar készüléken)

Android biztonsági javítási szintje (letöltési linkekkel)
XEH (független) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-11)
PAN (Telenor) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
VDH (Vodafone) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
TMH (Telekom) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-04)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) senki66 válasza thamasz (#599) üzenetére


senki66
senior tag

Akkor a gyorstöltés inkább csak "vészhelyzetre" való, ha van idő rá, akkor inkább normálban töltsünk?
Ja és hol lehet be/ki kapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#602) diegho válasza senki66 (#600) üzenetére


diegho
nagyúr

Drága lenne lefordítani minden nyelvre a leírást, így nem is tették, csak egyszer, de akkor még nem ilyenek voltak. A jelenlegi akksi akkor bírja a legtovább, ha nem merül le soha és nincs 100%-ra töltve.

(#603) senki66 válasza diegho (#602) üzenetére


senki66
senior tag

OK, köszi.

(#604) Carline


Carline
őstag

Barátnőmnek van ilyen telója.
Valahogy kikapcsolta az alsó navigációs billentyűk világítását és nem találjuk hol kell visszakapcsolni.
Tudtok segíteni?

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#605) zsolt501 válasza Carline (#604) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Energia takarékos mód kikapcsolja azt tudom.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#606) 1egaly válasza Carline (#604) üzenetére


1egaly
aktív tag

Szerintem nem lehet,én ezt töltöttem le.....

Ha vki jobbat tud ,javítson ki....

(#607) Carline válasza zsolt501 (#605) üzenetére


Carline
őstag

Ahh...
Bekapcsolta a kímélő módot és azért nem volt háttér világítás a kapacitív gombokon.
Kikapcsoltam és már működik is..
Köszi.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#608) kogamester


kogamester
csendes tag

Sziasztok.
ma vettem meg a 2017-es verziót!
eddig Samsung A3 volt
utána A5 2015 -s
A5 2016
És mai naptól kezdve 2017-es telóm van :)
Remélem sokat tudok segíteni vagy akár ti is tudtok segíteni
Kinek mi a véleménye a telefonról?
szerintetek idén megkapjuk a 7.0-at ?
Tapasztaltok?
Írjátok meg :)
Sziasztok.

minden ami mobil

(#609) negroo válasza kogamester (#608) üzenetére


negroo
aktív tag

Isáig ez a legjobb telefon 2017ben pár dolog hiányzik belőle, de nem akad nem indul ujra és szép képe van.

(#610) ollie válasza kogamester (#608) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, még idén biztosan megkapjuk a 7.0-át.

***

(#611) leslieke válasza kogamester (#608) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Jól bírja az akksi, ez nagy pozitívum.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#612) gg72 válasza ollie (#610) üzenetére


gg72
veterán

Ma észrevettem egy hajszálkarcot a kijelzőn, pedig nagyon vigyázok a készülékre, szerencsére annyira apró, hogy csak egy bizonyos szögből látszik fény felé tartva, mindenesetre nem tudom eltüntetni. Így most erősen elgondolkodtam a kijelzőfólián, habár nem szeretem őket... A korábban ebben a topikban már említett [link] Mobile Outfitters-es fóliával van másnak is tapasztala? Az meglehetősen zavarna, ha pl. a képernyő mostani csúszós tapintásáról le kellene mondanom...

[ Szerkesztve ]

(#613) diegho válasza negroo (#609) üzenetére


diegho
nagyúr

Viszont a kamera visszalépés a tavalyihoz képest sajnos.

(#614) senki66 válasza diegho (#613) üzenetére


senki66
senior tag

Mi a gond vele, teszt vagy tapasztalat miatt mondod? 2x16 GB kamera, annyira rossz csak nem lehet. Van valami összehasonlítós teszt közöttük?

(#615) diegho válasza senki66 (#614) üzenetére


diegho
nagyúr

2. ember voltam a ph-n, aki vett. Tapasztalat. Nincs stabilizálás és ez bizony óriási hátrány.

(#616) thamasz válasza diegho (#615) üzenetére


thamasz
senior tag

Igen, talán az egyetlen nagyobb hátrány ez, de hát ki venne különben S sorozatot? Ha nem a fő funkció a fotózás akkor együtt lehet élni vele, és szép képeket lehet vele készíteni ha az ember ismeri a korlátait.

(#617) senki66 válasza diegho (#615) üzenetére


senki66
senior tag

A 2016-osban van? Úgy tudtam csak az s6/7-ben van, mármint Samu oldalon.
Találtam egy [összehasonlító videót],
itt a 2016-osnak élesebb, kontúrosabb a képe, viszont a színek szebbek a 2017-en, már úgy egy gyors beletekerés alapján.

[ Szerkesztve ]

(#618) thamasz válasza gg72 (#612) üzenetére


thamasz
senior tag

Szerintem minden fóliára igaz lehet, hogy kevésbé csúszik az üveghez képest, de a lekerekített szélek miatt egyelőre nincs más opció ha védeni szeretnéd a kijelzőt. Nekünk Samsung gyári fólia van rajta, elég jó minőségű szerintem, még vállalható kompromisszumnak tartom, pedig én is az üveget szeretem inkább.

(#619) diegho válasza senki66 (#617) üzenetére


diegho
nagyúr

A 2016-ban bizony van. Kint a 2017 szebb képeket csinál, de bent már a 2016 sokkal-sokkal jobb. Én rögtön egy rendezvényen teszteltem, a videó minősége szuper, csak ugyebár remeg a kép, viszont a képek homályosak lettek bármennyire is próbáltam fixen tartani. Mindkettőn a OIS segített volna sokat, de az bizony kimaradt, sőt EIS sincsen sajnos. Ezek ellenére jó telefon, de tudni kell hol a helye.

(#620) gg72 válasza thamasz (#618) üzenetére


gg72
veterán

Kösz. Holnap lehet elmegyek a Westendbe, biztosan van kint bemutató készülékük, amelyet meg lehet fogdosni... ☺

ollie: Miben jobb a gyári? (És mennyibe kerül?)

[ Szerkesztve ]

(#621) ollie válasza gg72 (#612) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én a helyedben gyári, Samsung fóliát vennék, a SES-ben fel is teszik neked.

mod: látom, más is azt ajánlotta.

[ Szerkesztve ]

***

(#622) senki66 válasza diegho (#619) üzenetére


senki66
senior tag

Igen közben én is utánanéztem, hogy 2016-ban van. Itt tényleg az lehet, hogy nem akartak minden "jóságot" beletenni a második ligába, ha már ugyan olyan majdnem mint az s7, akkor kicsit "gyengébbnek" kell lennie, főleg hogy kopogtat az s8.

(#623) thamasz válasza gg72 (#620) üzenetére


thamasz
senior tag

A gyári fólia 2990 Ft, és 2 db van a csomagban. Alleban tökéletesen fel is tették nekünk.

(#624) thamasz válasza diegho (#619) üzenetére


thamasz
senior tag

Bizony tudni kell mi mire való, nem lehet mindent elvárni egyetlen készüléktől. Beltéri bemozdulás mentes képekre ott a DSLR ahol csak az objektív ára minimum duplája mint ez a telefon. De van megoldás: Stabilizátor (Vannak ennél lényegesen olcsóbbak is a piacon motor nélkül)

(#625) gg72 válasza thamasz (#623) üzenetére


gg72
veterán

OK, hát akkor lehet első körben én ezt veszek rá, az Outfitters biztosan drágább is lenne. Aztán ha nem tetszik, még lesz időm dillemázni a következőn. ;)

(#626) thamasz válasza gg72 (#625) üzenetére


thamasz
senior tag

Az Outfitters-nek az az előnye, hogy többféle fóliájuk van (matt, fényes, tükrös stb.) és hátulra valamint oldalra is tudnak tenni, ami elvileg feleslegessé teszi a tokot, legalábbis így reklámozzák. Mi azért döntöttünk a tok + olcsóbb gyári fólia mellett, mert a feleségem bizonytalannak érezte a fogását a telefonnak, félt, hogy kiejti a kezéből, de így tokkal ez megoldódott.

(#627) Intelligencs

Valaki mar kiprobalta a vizallosagot? Szoktam olvasgatni a furdokadban, de meg nem volt batorsagom belemeriteni.

The Amiga, Born a Champion

(#628) gg72 válasza thamasz (#626) üzenetére


gg72
veterán

Első körben én is így teszem akkor. Holnap elmegyek fóliáért az Allee-ba, aztán remélem hamarosan megjön az amazontól rendelt [tokom] is.
Aztán ha nem tetszik a dolog, marad az Outfitters.

[ Szerkesztve ]

(#629) 1egaly


1egaly
aktív tag

Használ vki un. kisablakos tokot?

Tőle kérdezném,hogy az 'Always on Display' megjelenik állandóan a látható felületen,vagy csak néha úszik be?
Kösz a választ!

(#630) diegho válasza thamasz (#624) üzenetére


diegho
nagyúr

Én sínrendszeres stabilizátorral járok, pont elfér a bal zsebemben, csak macerás a bal hátsó zsebemben lévő időgéppel mindig visszamenni a megörökítendő pillanat elé 1 órával, hogy összerakjam, bár csinálhatnám azt is, hogy nem is viszek magammal semmit, ha valamikor kellett volna, akkor az időgéppel úgyis vissza tudok menni.

A lényeg a lényeg, a kamera nem hozza azt, amit a tavalyi modell után elvárna az ember, ez van. A DSLR pedig jó dolog, ha cipekedni akarsz, én nem akarok, bár van MILC-em, de azt sem szeretem cipelni, mert felesleges macera.

(#631) cserhatisand válasza Intelligencs (#627) üzenetére


cserhatisand
tag

Én màr többször is és semmi baja, bírja a vizet szerencsére.

(#632) gg72 válasza thamasz (#623) üzenetére


gg72
veterán

Voltam az Allee-ban, a SES-ben feltették a fóliát, érintésre valóban jó kompromisszum szerintem is, szépen fel is tették, nem buborékos, passzentos, de ha nagyon alaposan nézem, mintha "ráncos" lenne itt-ott... Vagy lehet ez idővel még jobban rásimul majd a kijelzőre?

[ Szerkesztve ]

(#633) thamasz válasza gg72 (#632) üzenetére


thamasz
senior tag

Idővel valamit javul, de most leellenőriztem, letakarítottam alaposan, és lámpánál bizonyos szögekben látszanak ráncok, ha erre koncentrálok, de a napi használatban nem igen tűnik fel. Lehet, hogy abból adódik, hogy ez a fólia érezhetően vastagabb, mint a nem gyári avagy no name fóliák. :F
Mondjuk azon én (is) elcsodálkoztam, hogyan tudták ennyire szimmetrikusan feltenni a fóliát, mintha gép tette volna fel, sok fóliát és üveget tettem fel itthon, de sosem lett ilyen precíz.

[ Szerkesztve ]

(#634) gg72 válasza thamasz (#633) üzenetére


gg72
veterán

Persze, nem vészes egyáltalán, sőt, kimondottan pozitív meglepetés ez a fólia az általam korábban ismertekhez képest. :K Aztán remélem tartós is lesz, de hát ugye ott van még a dobozban egy tartalék.
Amúgy pedig gorilla glass ide vagy oda, az eladó srác is mondta, hogy látja az apró hajszálkarcot a kijelzőm, de azt mondta, hogy sajnos ezeket nem lehet kivédeni. Nekem sikerült mondom úgy összehoznom ezt az egyet, hogy csak 2 hete van meg a teló és mindig nagyon óvtam. Hát mostantól remélem nem lesz rajta több. ;)

(#635) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Megéri ezt a mobilt megvenni vagy inkább S7?
Milyen tapasztalataitok vannak az A5 2017-el?

(#636) ollie válasza timelord1987 (#635) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A kérdés az, hogy felső vagy közép kategória kell-e neked. Nagy különbség a fényképezésben van, ott az S7 határozottan jobb, meg persze jóval erősebb SoC is van benne, de az max csak akkor hiányozhat, ha combosabb játékokkal szeretsz játszani. Továbbá, ebben kevesebb ram van, és ha hosszabb távra veszel mobilt (mondjuk 2 év), az lehet, hogy nem lesz mindegy. Amiben határozottan jobb az A5, az az akkuidő, na meg az ára, nagyjából fele annyiba kerül (ha hivatalos árakat nézünk).

***

(#637) leslieke válasza timelord1987 (#635) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem az akkuidő az, ami fontos volt, sokáig bírja egy töltéssel.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#638) timelord1987 válasza ollie (#636) üzenetére


timelord1987
őstag

Mennyi ideig bírja átlagos használattal egy töltéssel?

(#639) ollie válasza timelord1987 (#638) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekem A7-em van, aminek nagyobb kijelzője, és nagyobb akkuja van (amúgy 8-10 óra SoT nálam). A többiek majd válaszolnak A5 akkuidőre.

***

(#640) Hanok válasza gg72 (#612) üzenetére


Hanok
senior tag

Nekem a 16-os A5-ön nem vált be az Outfitters, kétszer is feljött a fólia amikor a zsebembe csúsztattam, illetve amit köré raknak az is mind külön álló darab, talán Iphone esetében jó a dolog mert ott az oldalsó részt ami védi illetve a hátlapi fólia egy darab nem 6-8 különálló. Sajnos Nekem nem volt vele szerencsém, maradt a legvékonyabb szilikon tok fólia nélkül..

(#641) cserhatisand válasza timelord1987 (#638) üzenetére


cserhatisand
tag

Nàlam nem ritka a 8-9 óra kijelzõ idõ. Tegnap jött egy frissítés és úgy veszem észre, hogy még jobb lett.

(#642) leslieke válasza timelord1987 (#638) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem 5-7 napot bír.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#643) thamasz


thamasz
senior tag

Jó lenne azért nagyjából azt is tudni, hogy kinek mit jelent az átlagos használat. Mert akinél 5-7 napot bír egy töltéssel az szerintem erősen átlag alatt használja. (mobilnet, wifi, bt nincs mindig bekapcsolva pl.) (Nálunk a párom viszonylag sokat telefonál, netezik, fb, whatsapp, és biztonsággal 2 nap van meg, de azt mindig simán hozza, a harmadik napot már nem bírná végig. Ehhez képest én naponta töltöm a felsőbb kategóriás más márkájú telefonomat, szóval igen csak jó az A5 akku időben)

(#644) leslieke válasza thamasz (#643) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Céges telefonnak használom: telefon, e-mailek hétfőtől péntekig, folyamatosan bekapcsolt wifi. Hétvégén félretéve, csak néha nézek rá, így bírja ki nálam az 5-7 napot.

Minden másra az iPhone 7-et használom, na azt max 2 naponta tölteni kell.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#645) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Ti urak!

Nincs built in elemlámpa a telón?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#646) leslieke válasza Petyyyyy (#645) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

De van, felső menüben keresd.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#647) Petyyyyy válasza leslieke (#646) üzenetére


Petyyyyy
addikt

És tényleg, köszönöm. :R
Csak hiányoltam a kihelyezhető widgetet.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#648) leslieke válasza Petyyyyy (#647) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

:))

Elsőre én is kerestem.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#649) Bukoba


Bukoba
tag

Sziasztok! Csatlakoztam én is az A5 2017 tulajok táborához, és mindjárt van is egy kérdésem. Tudja valaki, hogy hol kell kikapcsolni a hívás kezdés/vége hangokat? Nem sikerölt megtalálnom eddig. Előre is köszi!

(#650) leslieke válasza Bukoba (#649) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Telefon -> jobb felső sarokban a 3 pötty -> beállítások -> hívásjelzések menüben

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.