Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Legfrissebb ROM
Android 8.0 (az összes magyar készüléken)

Android biztonsági javítási szintje (letöltési linkekkel)
XEH (független) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-11)
PAN (Telenor) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
VDH (Vodafone) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
TMH (Telekom) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-04)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) thamasz válasza M.A.Z. (#750) üzenetére


thamasz
senior tag

RAW is? ne ..asszki velem, ki kell próbálnom, cserélem is el azonnal az asszonnyal, megkapja a Z5-öt mert a Sony még erre sem képes, és csak 1 napig bírja az aksi, ez a "xar" középkategóriás meg 2-3 nap simán... :DD :W :Y

(#752) Zoja™ válasza thamasz (#751) üzenetére


Zoja™
őstag

Ez a középkategória, már nem az a középkategória. :N
Simán élhető, a mindennapok során semmi hátrány nem ér.
Viszont RAW ide vagy oda, a kamera third-party alkalmazással sem tarozik a legjobbak közé.

(#753) thamasz válasza Zoja™ (#752) üzenetére


thamasz
senior tag

Tudom persze mindig van jobb, nem is a legjobbnak kell lennie (arra van DSLR)

[ Szerkesztve ]

(#754) thamasz válasza M.A.Z. (#750) üzenetére


thamasz
senior tag

Le is töltötted a Manual Camera app-ot, vagy csak ezt az ellenőrző alkalmazást? Más manuális kamera alkalmazásokban nem találtam eddig a raw lehetőséget...

(#755) zadir1


zadir1
tag

Hali!
Sokszor miután előveszem a zsebemből a telefont az allways on display idő nem jelenik meg, csak miután feloldom, majd vissza lezárom.
Nektek működik rendesen?

[ Szerkesztve ]

(#756) zizilee


zizilee
csendes újonc

Sziasztok!
Drága barátnőm - szó szerint az :) - leejtette 4 napos A5-ösét (2017). A kijelző úgy néz ki, hogy túlélte, de az előlapüveg (érintő?) súlyosan sérült.. Tudtok javasolni korrekt árú és megbízható megoldást? KÖSZ!

(#757) ollie válasza zizilee (#756) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Külön nem lehet cserélni az amoled kijelzőt meg az üveget, mert egybe vannak építve. Ha garanciális a készülék, akkor csak hivatalos szervizbe szabad cseréltetni, különben elveszted a garanciát.

***

(#758) Zoja™ válasza thamasz (#754) üzenetére


Zoja™
őstag

Én már kipróbáltam, azért írtam, hogy nem nagy szám. Legalábbis telefon kijelzőjén vissza nézve.
Olyan opció van benne, hogy RAW-JPEG, de az elkészült kép méretét tekintve RAW formátumban ment, mert egy 16 megapixeles kép cirka 30 MB.

(#759) 1egaly


1egaly
aktív tag

(#760) Viktor0610 válasza 1egaly (#759) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem egészen értem a kérdésed. :)

Ez az, aminek látszik.
Márciusi biztonsági frissítés a készülék szoftveréhez.
Ezt mindenképp' kötelezővé tenném az összes gyártónak a Google helyében, ha már a főverziókat izélnek kiadni sok-sok készülékre... :U

Samsung Galaxy A54

(#761) bul07 válasza Viktor0610 (#760) üzenetére


bul07
nagyúr

Aha csakhogy egy ilyen frissítés után a A5(2016) jobban merül érzésre

Aki nem használ üveg fóliát esetleg nézzen rá erre a hozzászólásomra

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#762) cserhatisand válasza 1egaly (#759) üzenetére


cserhatisand
tag

Nekem tegnap lefrissült, de semmi vàltozàst nem lehet észrevenni. Akku ugyan olyan jó.

(#763) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Névjegyzéknél vezetéknév->keresztnév sorrendben vannak a kontaktok, de hívásnál fordítva írja ki.
Ez ilyen vagy be kell állítanom valamit?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#764) Tybike81


Tybike81
őstag

Páromnak jelenleg egy S5-e van, érdemes erre az A5 2017-re lecserélni? Nagyon vissza lépés lesz? Ő csak fényképezés és facebook-ra meg internetre használná.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#765) ollie válasza Tybike81 (#764) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A fényképezésben mindenképpen visszalépés lesz, akkuidőben viszont az A5 lényegesen jobb. De ha fontos neki a fényképezés, akkor maradjon a Samsung felsőkategóriánál.

***

(#766) Viktor0610 válasza ollie (#765) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A GSMArena összehasonlítása szerint nem feltétlen lenne visszalépés kamerában. ;)

Samsung Galaxy A54

(#767) Notalab válasza Viktor0610 (#766) üzenetére


Notalab
tag

Fényképezéshez: esetleg lenne kedve valakinek felrakni néhány képet?! (vagy akár többeknek)
Persze nem csak ideális körülmények között készültet, és nem makró képeket. És akkor mindenki eldönthetné, hogy neki megfelelne-e az A5-ös fotózási tudása.

...

(#768) leslieke válasza leslieke (#763) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Valaki erre?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#769) ollie válasza Notalab (#767) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Galaxy S5 tesztfotók: [link]

Galaxy A5 (2017) tesztfotók: [link]

Sajnos az S5-nél nem csináltak éjszakai képeket, pedig ott a legnagyobb a különbség.

***

(#770) 67tuareg válasza leslieke (#763) üzenetére


67tuareg
tag

A rendezés módját és a névformátumot is tudod állítani, azokkal próbálj variálni.
Mondjuk én úgy oldottam meg, hogy mindent az utónevekhez írtam szóköz nélkül. Minden telóváltásnál előjött ez a probléma. Ha szóközzel írtam akkor is bevariált némelyik telefon. Amúgy meg nem szinkronizálom semmivel a Névjegyeket, meg Sim-re sem írom csak memória kártyára. Azóta semmi gond!

(#771) leslieke válasza 67tuareg (#770) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nevjegyek oké, csak hivasnal cseréli fel.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#772) NavySeal


NavySeal
senior tag

Sziasztok,
Mikorra várható az Android 7-es frissítés? Köszi

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#773) Zoja™ válasza NavySeal (#772) üzenetére


Zoja™
őstag

Elvileg július végén.

(#774) gg72


gg72
veterán

Ma rákerestem, hogy van-e szoftver-frissítés a telefonomhoz (Telekomos készülék) és ez az üzenet fogadott:

Ez normális, ha nem független készülékről van szó?

(#775) NavySeal válasza Zoja™ (#773) üzenetére


NavySeal
senior tag

Köszi

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#776) leslieke válasza gg72 (#774) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Hát, ha nem nyúltál bele, akkor ez így elég érdekes üzenet.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#777) gg72 válasza leslieke (#776) üzenetére


gg72
veterán

Dehogy nyúltam bele, azt sem tudom hogyan kell... :U Néhány app van fent, de semmi "egzotikus". Ilyenkor mi van, mit csináljak?

(#778) leslieke válasza gg72 (#777) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Próbáld megcsinálni, amit javasol, ha nem sikerül, akkor üfsz, mert ők barmolhattak el valamit.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#779) gg72 válasza leslieke (#778) üzenetére


gg72
veterán

A Smart Witch-et feltettem, de ugyanaz marad. ÜFSZ alatt mit értesz, a telefonost, vagy el kell mennem valahová személyesen? Telekom vagy Samsung?

[ Szerkesztve ]

(#780) leslieke válasza gg72 (#779) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Telekom üfsz, személyesen gyorsabban végzel szerintem.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#781) gg72 válasza leslieke (#780) üzenetére


gg72
veterán

Na, ez viszont érdekes: tegnap este kikapcsoltam a telefont, most az előbb bekapcsoltam és eltűnt a hibaüzenet a manuális frissítés indítása után... Így egyelőre most OK, de nem tudom mitől volt, ill. mitől javult meg. :U

(#782) leslieke válasza gg72 (#781) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Lehet valamelyik app nem tetszett neki, de ez már csak tippelgetés.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#783) Intelligencs

Megvolt az első telefon-leejtésem. Kissé nagy lendülettel vettem elő a telefont, és kb. mellmagasságból leesett, természetesen betonra. Szerencsére már rajta van az S-LINE tokom, így semmi sem történt. Ha nincs rajta, tuti bereped a hátulja ettől. (Mondjuk amíg nem volt tok rajta, lényegesen óvatosabban bántam vele, kvázi mint egy hímes tojással. :DDD)

The Amiga, Born a Champion

(#784) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Sziasztok
Tényleg nincs OTG a telóban?

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#785) kbadam4 válasza HarleyCustom (#784) üzenetére


kbadam4
csendes tag

Hello, nem tudja az OTG-t! Ami 2017-ben BOTRÁNY!

(#786) HarleyCustom válasza kbadam4 (#785) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Atya ég! Vicc!
Köszi.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#787) istvan47


istvan47
senior tag

Sziasztok!
ugy tünik mindenben visszalépés az elödhöz képest!
[link]
egyszerüen nincs javitás pedig lenne mit a tul árazásrol nem is beszélve!
minden ország kapott 3-4 frissitést csak mi nem. Mi lehet ennek oka?
Az is elég elszomorito,hogy az új rendszert is a régi készülékek elöbb megkapják(ha meg kapják??,)mert csak igérgetik! nagyon ugy néz ki a dolog csak is az eladás darabszám számita Samsungnak nem pedig az ügyfelek elégedettsége.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Iphone 13. つ ◕_◕ ༽つ

(#788) glacious válasza HarleyCustom (#784) üzenetére


glacious
addikt

Ebben a videóban műküdik.
[link]

(#774) gg72: nálam ilyen utoljára a galaxy minivel fordult elő 2011-ben, mert valami bétás telekomos rom volt rajta és nem akart frissülni, hasonló indokkal.

[ Szerkesztve ]

(#789) gg72 válasza glacious (#788) üzenetére


gg72
veterán

A tegnap reggeli újaindítás óta nem írja ki ezt a hibaüzenetet, de ha újra előfordul, bemegyek a Telekomhoz.

(#790) a.joe válasza HarleyCustom (#784) üzenetére


a.joe
csendes tag

Hali. Tudja az usb otg-ét. Nem is értem hogy miért vezetnek félre.

(#791) zsolt501 válasza kbadam4 (#785) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Működik az OTG, csak ugye nem minden kábelt szeret.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#792) ollie válasza istvan47 (#787) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

3-4 frissítést? Nem hiszem, mert ha havonta is van security patch, akkor is kb 2 lehetne a megjelenés óta. Nekem speciel ausztrál, független régiós van, és csak egy update-et kapott, az is csak security patch volt.

***

(#793) istvan47 válasza ollie (#792) üzenetére


istvan47
senior tag

[link]
szerintem ez több mint 1 :R

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Iphone 13. つ ◕_◕ ༽つ

(#794) Atek1213


Atek1213
tag

Sziasztok! Ma én is tulajdonosa lettem egy ilyen telónak. Egyenlőre még nincs sok tapasztalatom.

(#795) senki66 válasza istvan47 (#793) üzenetére


senki66
senior tag

Ezt a linket javítsd, hogy olvashassuk.

(#796) istvan47 válasza senki66 (#795) üzenetére


istvan47
senior tag

[link]
:U

( ͡° ͜ʖ ͡°) Iphone 13. つ ◕_◕ ༽つ

(#797) Zoja™ válasza istvan47 (#793) üzenetére


Zoja™
őstag

Azt se vedd ki az egyenletből, hogy ha szolgáltató függő a telefonod, akkor a szolgáltatódtól kapod a frissítést.
Csak a hálózatfüggetlen telefon kapja közvetlenül a gyártótól a frissítést.

(#798) gg72


gg72
veterán

Ez a beállítás mire való pontosan? Mert most próbálgattam ki- és bakapcsolva, de nem vettem észre semmi különbséget... :U Az always on display-t legalábbis biztosan nem szabályozza.

Maradjon kikap. a képer.: beállítása esetén a készülék képernyője nem kapcsol be sötét helyen,például zsebben vagy táskában.

(#799) Zoja™ válasza gg72 (#798) üzenetére


Zoja™
őstag

Arra való, amit ír is.
Valószínűleg nem csak a közelség és fény érzékelőt használja, hanem a giroszkópot is, mert csak akkor kapcsolja ki az AOD-ot, ha tényleg zsebre is rakom. Ha meg zsebből előveszem, akkor egy másodperc múlva vissza is kapcsolja.

(#800) gg72 válasza Zoja™ (#799) üzenetére


gg72
veterán

Érdekes, mert én ha kikapcsolom ezt az opciót és sötét helyre kerül a telefon, ugyanúgy kikapcsol az AOD, minta bekapcsolt opciónál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.