Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) sinci01


sinci01
aktív tag

Sziasztok. Az IP67 védelem mennyire megbízható? Kerékpározás közben a mez hátsó zsebében, ahol izzadság éri (szilikon tokban) árthat neki a nedvesség? Vagy érdemes "becsomagolni" egy zacsiba és úgy zsebre tenni?

(#802) Orgi válasza sinci01 (#801) üzenetére


Orgi
őstag

Tök más, nem IP védett telóm van (Honor 20) és én téli túrákon tapasztaltam állandóan, hogy kint mínusz van, én izzadok, a teló a kabátom felső belső zsebében és folyamatosan kicsapódik rajta a pára vagy hogy mondjam, kutya baja nem lett. Szerintem egy ilyen IP védett telónak ez nem lehet probléma.

(#803) gerner1 válasza sinci01 (#801) üzenetére


gerner1
veterán

Az ilyesmi nem okoz gondot. Ami veszélyt jelent, ha a víz nagyobb nyomással éri a védett nyílásokat, mint ahogy azok védelme tervezve lett.
Egy példa: ... - a megjelölt IP szinthez is tartozik egy vízoszlop nyomás, amire a gyártó (Samsung) hitelesítetten vállalást tett. Pl: "1,5m mélyen, 30percig"...
- 1.5 méter melyen (tehát, továbbra is egy példa, mint érték...), a vízoszlop nyomásának van egy értéke. Azt a nyomásértéket kibírják a készülékben a membránok. Többet nem .

Tehát, am veszélyt jelent (példák) a teljesség igénye nélkül:
- zuhanyzáskor a vízsugár nagyobb nyomást fejt ki a nyílásokra, mint amennyi a példában megjelölt vízoszlop nyomása = be fog ázni! = erre nem vonatkozik a garancia (limiten felüli terhelés!).
- fejest ugrok karpánttal, kézben tartva (akárhogy), és ilyen módon, megint csak nagyobb víznyomásnak teszem ki, mint amennyi a példában megjelölt vízoszlop nyomása = be fog ázni! = erre nem vonatkozik a garancia (limiten felüli terhelés!).
- és hasonló esetek.

Ha esőben állsz ( példa: nincs fedezék & hívásod van..), akkor az esőcseppek által kifejtett nyomásnak ellenáll, azt kibírja.
Ha például karpánt tokban tartva úszol vele (edzés monitor, stb...) azt is kibírja (itt pl a tok segít abban, hogy a határértéken felüli nyomás ne tudjon beázást okozni...).

(#804) xviktorx


xviktorx
tag

Sziasztok!
2 napja lettem tulajdonosa egy ilyen 4G-s készüléknek. ( Redmi Note 9 pro-t váltott ideiglenesen van sem még nem tudom, de kellett vennem telefont hogy a másikat el tudjam küldeni gariztatni, mindkettőt a médiában vettem ).
A tegnapi napon arra lettem figyelmes hogy az asszony telefonja csörög és mit ad isten én hívtam. Úgy indított hívást a telefonom, hogy le volt téve a tv mellé ahol épp a híradó ment. A telefon kijelzőt is elfedő tokban volt, és legalább 1 órája nem is volt feloldva a kijelző.
Más is tapasztalt ilyet? Van valami olyan beállítás hogy beszédre hívást indítson, mert ha igen akkor ezt kikapcsolnám.
Amúgy eddigi tapasztalatom, hogy a Redmi Note 9 pro hoz képest jobb térerőt ad. Itt ahol lakom a lakásban nincs térereje a Digi SIM-nek, de ez a telefon néha 2 pálcikát is produkál úgy hogy a másik semmit sem mutatott. A digi Sim-et csak mobil netre használom, ha nem vagyok itthon.
Válaszotokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#805) sinci01 válasza gerner1 (#803) üzenetére


sinci01
aktív tag

Köszönöm a válaszokat, akkor nem aggódom túl a dolgot! :)

(#806) Strangers válasza xviktorx (#804) üzenetére


Strangers
tag

Hang utasítási lehetőség van, de azt bekel állítani, és szerintem csak angolul érti a parancsokat ! :K

(#807) PistiSan válasza Strangers (#806) üzenetére


PistiSan
addikt

Ha müködne internet nélkül is, akkor használnám.

(#808) sinci01


sinci01
aktív tag

Üdv. Hol tudom a fotók szinkronizálását a g maillal úgy beállítani, hogy amit a készülékről törlök, azt a gmail fotók albumából ne törölje?

(#809) ssarosi


ssarosi
tag

Segítség! :DD
Az asszony A52-es telefonjának kezdő képernyőjéről eltüntettem a google kereső címsorát. Már 2 napja keresgélem, hogy hogyan tudnám visszatenni, de eddig nem jöttem rá. Ha valaki segítene, megköszönném.

(#810) gerner1 válasza ssarosi (#809) üzenetére


gerner1
veterán

Így: LINK

(#811) ssarosi válasza gerner1 (#810) üzenetére


ssarosi
tag

Köszönöm. :R
Ismét szent a családi "béke". :)

(#812) sinci01


sinci01
aktív tag

Sziasztok. Aktiv BT kapcsolatban az autó telefonkihangositója működik, viszonta mobil navigációja nem ad ki hangit. Valamit állítani kell a BT kapcsokatban hogy menjen a navi a telefon hangszóróin?

(#813) .Sziszi.


.Sziszi.
csendes tag

Sziasztok,

Viber/Messenger üzenetnél, főleg wifin kicsit késnek az értesítések (akár perceket), amikor zárolt a telefon. Kihagytam valami opcióbeállítást?

App értesítései engedélyezve, mobilnetes adathasználat adattakarékos módban is engedélyezve, akkuhasználatnál háttértevékenység engedélyezve (sosem alvó), nincs ne zavarjanak mód.

A küldő telón szinte azonnal fogadottnak látszik az üzenet.
Olyan, mintha az értesítést blokkolná a teló, nem az appot. Ha csak megmozdítom vagy ébresztem a telót, megjelenik az értesítés.

Van még egy érdekesség. Törlöm az értesítést (legyen az bármié), a kijelzőn nyoma sem marad. Ahogy becsukom a gyári tokot, a felső részén a plexi mögül egy pillanatra még felvillan az értesítés appjának picike ikonja, aztán csak az idő és a dátum látszik (ahogy kell).

2db. telón csont ugyanez a helyzet.
Elődjeik 2017-es J5-ök voltak, ott szinte ugyanilyen beállítással nem volt értesítéskésés.

(#814) Cranberries


Cranberries
aktív tag

Nézem a Telekom árlistáját ahol meglepődve látom, hogy a Galaxy A 52 5G kifutó modell státuszú lett. :Y Elég hamar.
Vajon összefüggésben van azzal, hogy bemutatták a Galaxy A 52s 5G-t? :F

(#815) Dimond G válasza Cranberries (#814) üzenetére


Dimond G
senior tag

Lehet, de elég balgaságnak találom, mert pont hogy bent tartanám a kínálatban, hisz ha valaki A52 5G - t akar, mert annak az ára lentebb van, nem úgy mint a frissen árazottnak, akkor azt veheti meg. Telekomnak is jobb lenne. Meg nem is beszélve arról, hogy írtó kevés gyártó készülékeit soroltatja fel és rádást új előfizetéssel sem adnak valami sok(k) kedvezményt.

(#816) Cranberries válasza Dimond G (#815) üzenetére


Cranberries
aktív tag

Mint magánember/fogyasztó megértem amit mondasz. De a Telekom (sem) nem egy jótékonysági szervezet, hanem egy elég erősen profitorientált vállalat. Ők (is) mindig minden körülmények között megpróbálják a lehető legtöbb pénzt bekaszírozni.

(#817) .Sziszi. válasza .Sziszi. (#813) üzenetére


.Sziszi.
csendes tag

Viber üzenetek késése megoldva, hátha mást is érint.

A régebbi androidon nem volt bepipálva egy opció az értesítéseknél, úgy látom most muszáj, hogy ne késsenek az értesítések: "Üzenetek esetén a képernyő világít"

(#818) sinci01


sinci01
aktív tag

Üdv. Igo Nextgent telepítettem a telefonra, de nem megy vele a TMC. Korábbi A40-en működött rendesen. Van itt valaki aki iGO-t használ, és megy neki a TMC? Akár privátban is kereshet. Köszönöm.

(#819) jbl válasza sinci01 (#818) üzenetére


jbl
aktív tag

TMC az rádió frekvencia. Mivel ebbe a készülékbe nincs Radó, Nem fog működni.

[ Szerkesztve ]

(#820) gerner1 válasza jbl (#819) üzenetére


gerner1
veterán

A "nextgen" -ben, amúgy is online -os ez a funkció. Szóval, ha nincs stabil NET kapcsolat, akkor nem működik.

TMC 'freki support', valamikor a primo -ban volt, de ha arról van szó, akkor az amúgy is warez ezen a készüléken.. .

[ Szerkesztve ]

(#821) sinci01 válasza jbl (#819) üzenetére


sinci01
aktív tag

Igen, nem TMC, hanem online forgalom információ. A TMC-t váltotta ki, csak a fórumokon igy emlitik. Van stabil net kapcsolat, csak valami Android beállítás blokkolja, ennek a megoldására gondoltam

(#822) #46523648


#46523648
törölt tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni!

Négy tipust találtam amit idehaza lehet venni hivatalosan:

A52 4G
A52 5G
A52 5G Enterprise Edition
A52s 5G

Nálam van egy kakukktojás, az A52 5G EE (Enterprise Edition), ezt a MM áruházban vettem észre és nem tudom mit jelent, infót nem találtam róla, valaki tudja?

A másik kérdésem, hogy az A52s (169.999Ft hivatalos samsung ár, MM-ban is kapható már) megér-e annyival többet mint a sima 5G verzió?

Köszönöm

(#823) Cranberries


Cranberries
aktív tag

Használ már valaki A 52s 5G készüléket?

(#824) zzola válasza Cranberries (#823) üzenetére


zzola
félisten

(#825) sinci01


sinci01
aktív tag

Üdv. Korábban kaptam választ a fényképek törlésével kapcsolatban, de még mindig van problémám. HA feltöltődik a Fotók albumba az eszközről a kép, majd ezt törölni akarnám az online tárhelyről, törlődik a telefonról is. Hogyan tudom törölni a felhőből, hogy a készülékről ne törölje? Ha átmásolom másik mappába, akkor is mindkét mappából törli. Ez egy agyrém, hogy a szinkronizálás irányát nem lehet beállítani, vagy csak én nem tudom??

(#826) tucsok.


tucsok.
senior tag

Srácok! Az új készüléken vagy előlapi fólia gyárilag?

"So say we all"

(#827) Permet Elek válasza tucsok. (#826) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Nincs.

(#828) tucsok. válasza Permet Elek (#827) üzenetére


tucsok.
senior tag

Köszi

"So say we all"

(#829) Strangers


Strangers
tag

Hátha más is tapasztalta! Az ujjlenyomat olvasónál fehér háttér esetében látható, igaz csak nagyon halványan egy szürke folt, ezt látjátok ti is vagy csak az én telefonommal lehet valami? :) Nagyon halvány tehát jól meg kell nézni, ha ez nem hiba akkor nem is zavaró!

(#830) dave987


dave987
aktív tag

Nem hiba. Ez már az A50nél is így van,olyan sötétebb kör látszik világos háttérnél,magas fényerőnél. Ott másmilyen a kijelző hogy átlásson rajta a kamera ami az ujjlenyomatot olvassa.
Meg A50nél a fény- és közelségérzékelők is látszódnak fent balról ugyanilyen körülmények között.

Strangers: Válasz akart lenni. :U

[ Szerkesztve ]

(#831) Strangers válasza dave987 (#830) üzenetére


Strangers
tag

Köszi! :R

(#832) sinci01


sinci01
aktív tag

Üdv, Smart Lock-al kapcsolatban lenne kérdésem: beállítom a lakásra, megfelelően működik, majd elmegyek otthonról, és ismételt hazaérkezés után már nem old fel. Megint ki és be kell kapcsolni az opciót, akkor működik, de a legközelebbi lakás elhagyásig. Létezik erre valami megoldás, hogy rendesen működjön? Másnál is jelentkezik ez a hiba?

(#833) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!
Kérdezném, hogyha elvesztek a papírjaim, akkor serial szám alapján is érvényesíthető a garancia, vagy mehetek a fasorba?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#834) gerner1 válasza AxBattler (#833) üzenetére


gerner1
veterán

A "fasor" nyer ilyenkor. Esetleg megpróbálhatsz kérni számlamásolatot a vásárlás helyén, és akkor segítettél magadon. 👍

(#835) ssarosi válasza gerner1 (#788) üzenetére


ssarosi
tag

Ebben a CSC kód mizériában elvesztem.
Letöltöttem a Samsung phone infot -t, és az eredeti, illetve a firmware CSC kódja üres, nem jelenít meg semmit. Az aktív CSC kód: EUX.
Akkor a gyári hívásrögzítő aktiválására nincs lehetőségem sim kártya cserével?
Ha igen, és ukránt tudok szerezni (az könnyű), az is jó?

[ Szerkesztve ]

(#836) gerner1 válasza ssarosi (#835) üzenetére


gerner1
veterán

"Letöltöttem a Samsung phone infot -t, és az eredeti, illetve a firmware CSC kódja üres, nem jelenít meg semmit. Az aktív CSC kód: EUX."
- PhoneInfo nem pontos az új készülékeknél, meg kell várni, amíg verzió frissítése lesz.
Addig, neked, itt mit ír a készülék? : LINK

"Akkor a gyári hívásrögzítő aktiválására nincs lehetőségem sim kártya cserével?
Ha igen, és ukránt tudok szerezni (az könnyű), az is jó?"

- Ennél a készüléktípusnál (is!) két lehetőség van. Az egyikhez nem kell idegen ország SiM -je, de ezzel nagy valószínűséggel nem lesz VoLTE -d.
A másik biztosan működő megoldás az israeli SIM (ezzel biztosan megoldható), és megmarad a VoLTE is, ami igencsak hasznos, hiszen 5G -n jelenleg nincsen hangívás seholsem ⇒VoNR hiányában..

[ Szerkesztve ]

(#837) gerner1 válasza gerner1 (#836) üzenetére


gerner1
veterán

Elnézést, de ez:

"Akkor a gyári hívásrögzítő aktiválására nincs lehetőségem sim kártya cserével?
Ha igen, és ukránt tudok szerezni (az könnyű), az is jó?"
- Ennél a készüléktípusnál (is!) két lehetőség van. Az egyikhez nem kell idegen ország SiM -je, de ezzel nagy valószínűséggel nem lesz VoLTE -d.
A másik biztosan működő megoldás az israeli SIM (ezzel biztosan megoldható), és megmarad a VoLTE is, ami igencsak hasznos, hiszen 5G -n jelenleg nincsen hangívás seholsem ⇒VoNR hiányában.."

nem helytálló az A52 4G esetében (csak az SM-A526B, és SM-A528B esetében...). Mea culpa :R

Másik firmware -re (OJM -re) váltással +israeli SiM lehet megoldani, de azzal nagy valószínűséggel nem lesz VoLTE -d, + nem biztos, hogy lenne magyar nyelv...

[ Szerkesztve ]

(#838) ssarosi válasza gerner1 (#836) üzenetére


ssarosi
tag

A telefonom 4G-s.
A szoftver verzió EUX/-/EUX/EUX.
Szolgáltató független a készülék, az Euronicsba vettem.

[ Szerkesztve ]

(#839) ssarosi válasza gerner1 (#836) üzenetére


ssarosi
tag

Ezt találtam. 2x is feltöltöttem a képet, de nem jelenik meg a tekefonomon. Majd holnap felteszem PC-ről.

[ Szerkesztve ]

(#840) gerner1 válasza ssarosi (#839) üzenetére


gerner1
veterán

Rendben. A jelenlegi firmware pontos azonosításához, gépeld be ezt:

*#1234#

a tárcsázóba, és arról is készíts egy screenshot -t.

(#841) ssarosi válasza gerner1 (#840) üzenetére


ssarosi
tag

Küldöm.

(#842) gerner1 válasza ssarosi (#841) üzenetére


gerner1
veterán

OXM firmware. Ennél a készüléktípusnál nincsen magyar régiókód, ezért EUX (mivel, hivatalosan nálunk nem forgalmazott...).

Israeli SiM -mel pedig, csak akkor lesz ILO az aktív-CSC, ha arra a firmware -re váltasz, amit írtam.
Garanciát nem befolyasolja, szóval ha akarod, kiprópálhatod. A legrosszabb esetben visszavaltasz a mostani OXM -re.

[ Szerkesztve ]

(#843) ssarosi válasza gerner1 (#842) üzenetére


ssarosi
tag

A telefont az Euronicsban vettem.
Nem értem hogy lehet Magyarországon hivatalosan nem forgalmazott, hacsak nem sumákolnak. De megnéztem az asszony telefonját is, azt a Telenorban vettem, és teljesen ugyanazokat a kódokat írja ki. Akkor az is "sumák" beszerzés?

(#844) ssarosi válasza ssarosi (#843) üzenetére


ssarosi
tag

Ha firmware-t váltok, csak az izraeli sim jó, vagy esetleg az ukrán is?

(#845) gerner1 válasza ssarosi (#843) üzenetére


gerner1
veterán

Az anyacég eddigi gyakorlata az volt, hogy minden Samu teló, tab,stb, amely a Samsung hivatalos értékesítési láncából -független készülékként- került/kerül a hazai üzletekbe, azok gyártósori (kódsor utolsó tagja..) kódja: XEH, és a rajtuk futó firmware -ben is van XEH régió kód. Ez, valami (jelenleg: ismeretlen) okból, az SM-A525F esetében nem így van.
A kódoknak, a Samu ökoszisztémájában szerepük/funkciójuk van, így attól ritkán 'térnek el'.
Szvsz, a Telenortól származó is ez (EUX) lehet, mert nincsen firmware, amelyben van XEH, vagy a mostanában már ritkábban alkalmazott hazai szolgáltatós kódok (telenor: PAN) egyike sem..

(#846) gerner1 válasza ssarosi (#844) üzenetére


gerner1
veterán

Israeli -vel biztosan van gyári hiv.rögzítés, de az ennél a készüléknél szerintem nem kell. Az Ukránnal szerintem nincs, és ahhoz firmware -t sem kellene váltani, mert ugyan abban az OXM firmware -ben van a régiókódja, mint ami most fut a telódon.
Amiről még biztos infóm van, az a Török SiM, amellyel szintén nem aktíválható a funkció.

Amennyiben érzed magadban a kísérletezéshez szükséges "schwung" -ot, akkor azt esetleg megpróbálhatod, hogy a letöltött OJM firmware -ből, csak a "HOME_CSC****..." -t tallózod be ODIN -ba, és flash -eled a telóra. Ha szerencséd van, akkor ezzel átíródik a CSC-kód táblázat (nem lesz benne EU -s), és aktíválódhat a h.rögzítés (más készüléktípusnál is van mód ilyesmire, csak ott OLE firmware -rel : Indonéz kódra váltással van egy ilyen megoldás ugyan erre, de ott más következményekkel jár együtt...).
De, ha így nem, akkor az FR -rel együtt járó full firmware -csere a következő lépés, amellyel biztosan lesz h.rögzítés, de nincs infóm, hogy magyar nyelv lesz-e/vagy sem (van esély, hogy nincs benne...).
+ mindkét esetben fenn áll a lehetősége annak, hogy nem lesz VoLTE -d.

Szóval, a legrosszabb esetben, visszaállsz OXM -re. Max időt + némi villamos energiát pazaroltál.

(#847) ssarosi válasza gerner1 (#846) üzenetére


ssarosi
tag

Megpróbálom.
Azt áruld el légy szíves, hogy az OJM firmware-t hol találom?
Találtam egy fórumot, ahol az indiaira írják, hogy az jó, de az is ODM.
Illetve megvan, afgán. Biztos hogy jó ötlet ez nekem?
Számítógépekkel foglalkozom, de a telefonokhoz abszolút nem értek.

(#848) gerner1 válasza ssarosi (#847) üzenetére


gerner1
veterán

Frija -ba, letöltéshez, befirkálod a típust. Utána, letöltőkódnak megadod az: ILO -t (független israeli kód), amellyel a letöltött végeredmény az OJM firmware.

De, ha letöltő oldalról töltesz le, akkor az ILO -t megkeresve is OJM lesz az, ami a HDD -re kerül.

(#849) ssarosi válasza gerner1 (#848) üzenetére


ssarosi
tag

A HOME_CSC*** a telefonomon UH4, amit letöltöttem ILO-t, az UH5.
Ez nem gond?

(#850) gerner1 válasza ssarosi (#849) üzenetére


gerner1
veterán

Olvasd el ezt: LINK

Flash -nél, ami fontos: készüléktípus-kód & BL -értéke.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.