Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) batai15 válasza janeszgol (#100) üzenetére


batai15
félisten

Nem nem több a gond , de számomra zavaróbb a lassúsága ,mint az hogy logol valamit.
Mint írtam kívánatos számomra a one ui ,de még mindig nem nőtte ki azokat a problémáit ami mindig is jellemezte őket, ezért még nem fogok kiadni egy tavalyi hardver miatt 140 ezert, és pont . Nem szapulom, nem trollkodom , de nekem nem alternatíva.
Inkább egy pixel lesz a cél.

(#102) zzola válasza batai15 (#101) üzenetére


zzola
félisten

Pixelnél nem tavalyi a hardver? :DDD

(#103) batai15


batai15
félisten

Egyrészt igen , kettő sehol nem írtam azonban hogy azt tervezem, ez lehet a következő széria is amire várok. :U
Egy pixel viszont számomra minőségi váltás lesz majd .
Egyébként nyugodtan vissza lehet keresni mire reagáltam elsőnek,aztán kontextusba helyezni mielőtt átmegy fröcsögésbe.

[ Szerkesztve ]

(#104) Sgr_A válasza batai15 (#101) üzenetére


Sgr_A
addikt

A 720 még picit erősebb is mint a 730

én sem szeretem a miuit de már kinőtem a romolgatásból a oneui tetszik csak az s szériás exynost nem venném meg, de egy ilyenre (A72 5g) lecserélném az iphone 11-et

[ Szerkesztve ]

(#105) #95462144 válasza batai15 (#101) üzenetére


#95462144
törölt tag

Igaz, hogy annyira nem pattogós a rendszer, de tele is van pakolva rengeteg szoftveres featureval. Annyi, hogy az animációs skálákat a fejlesztői beállításokban meg kell felezni, utána úgy pattog, mint a kisangyal és zéró a lagg.

(#106) janeszgol válasza batai15 (#103) üzenetére


janeszgol
félisten

Én most egy Realme-t akarok venni, hogy megnézzem milyen. Volt egy refurb C3 32 ezerért az Emagnál, de már nincs. Viszont megkérdeztem, hogy 2 vagy 3 Gb ram van benne, mivel kétes infók vannak róla. (A honlap 3-at ír, de az egyik hozzászólás, és az árukereső meg kettőt.)

Jó lenne a Pixel, csak a Google sehova nem haladt vele az elmúlt 4 évben. Talán 4 éve van Pixel. Nehéz beszerezni még néhány EU-s országnak is. Ez számomra érthetetlen. A Pixel 3a volt olyan csábító megjelenésekor, hogy majdnem kiutaztam érte németbe, de most ugye covid van. Illetve még annyit hozzá, hogy szoftveresen azokkal is szokott gond lenni, amit javítanak, de ha véletlen betojna a teló, akkor hova vigyem?

(#107) batai15 válasza Sgr_A (#104) üzenetére


batai15
félisten

És ? Nem a hardverrel gond hanem optimalizálással .
Számomra a gördülékeny felület nagyban növeli az élményt és nem fogok ki be kapcsolni semmit a fejlesztői menüben,ha gyárilag dadog darabos akkor rosszul van optimalizálva ,akkor nekem nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#108) janeszgol válasza #95462144 (#105) üzenetére


janeszgol
félisten

Én azokat mindenhol kikapcsolom. Ez már automatikus nálam, hogy developerben ezt a hármat kikapcsolom, illetve az automata frissítést, az állandó mobilnet aktivitást is offolom.
Illetve Xiaomin a MIUI optimalizációt is offolom.

Viszont kezd elszállni megint a Samsung a sok bloatware-rel. Az volt a vonzó a One UI 1.0-ban, hogy kevés volt ezekből.

(#109) janeszgol válasza Sgr_A (#104) üzenetére


janeszgol
félisten

A CPU 100 MHz-el magasabb, ami nem annyira lényeges, viszont a GPU-t rendesen meghúzták. De ennek nem látom értelmét. Akkor miért nem megy a 730G is ezeken a frekvenciákon? Megint kezdünk visszatérni oda, hogy a modellszámozás semmit nem jelent.

(#110) Sgr_A válasza batai15 (#107) üzenetére


Sgr_A
addikt

Nem olyan szörnyű mint ahogy írják a40-rol átköltöztetve minden nem látok akadást, azt hogy egy év múlva milyen lesz majd kiderül

(#111) #95462144 válasza janeszgol (#108) üzenetére


#95462144
törölt tag

Simán kikapcsolod One Ui alatt, utána monitorozva sem folytat semmilyen háttértevékenységet.

(#112) Prien


Prien
addikt

Mit gondoltok, vajon egy 2021-es középkategóriás telefon kamerája hozza egy 2018-as flagship szintjét?

A kevés is több a semminél.

(#113) janeszgol válasza Prien (#112) üzenetére


janeszgol
félisten

Húha, ezt nehéz megválaszolni. Ahogy nézem pl az A52/72 teszteket, ezek elmaradnak az S8-tól, ami 2017-es csúcs teló.
De nehéz megválaszolni, mert a videóknál többször panaszkodunk lagolásra (iPhone kivéve), viszont ezeknél a 60 képkockáknál már nehezebben vehető észre, ha kimaradnak képkockák.
Képeknél jobban észrevehető a minőségbeli különbség a flaship javára.

(#114) Sgr_A válasza Prien (#112) üzenetére


Sgr_A
addikt

A p20 prónak elég jó kamerája van

(#115) Bog válasza Docci (#87) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Oké, akkor beleírom, hogy Docci azt hitte, hogy a 720G nem tud 90 Hz-es panelt kezelni, de tévedett. ;)

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#116) zzola válasza janeszgol (#113) üzenetére


zzola
félisten

Én egy A71 képeit vetettem össze egy S10+-szal. Monitoron és 10X15-ös fényképen semmi különbség nincsen. Belenagyítva lehet, hogy találna az ember, no de ezek mégiscsak mobilok, nem profi fotó masinák....

(#117) Vazil válasza #95462144 (#105) üzenetére


Vazil
tag

A51-en szintén megcsináltam. Nagyon jó lett. Viszont videóban láttam, hogy a háttérfolyamat-korlátozást a normál korlátozás helyett a legfeljebb 4 folyamatra állították. Ezt is érdemes szerinted átállítani? Mit befolyásol?

(#118) janeszgol válasza Vazil (#117) üzenetére


janeszgol
félisten

Az a rendszer folyamatokra nem érvényes, csak a felhasználó által indított appokra vonatkozik. Felesleges beállítás szerintem. Ahol lehet altatni a háttér alkalmazást, ott azt alkalmazd (akkuidőnek jót tesz), viszont én nem szoktam engedni pl Huawei esetében, hogy kilőjjön ezt-azt. Persze ahogy észreveszem, a Huawei rendszere egyre jobban lesz-rja, hogy mit akar a felhasználó. Ez már az EMUI 9-nél is megvolt, de a 10-től botrány.

De ez Samsung topik persze.

(#119) Vazil válasza janeszgol (#118) üzenetére


Vazil
tag

Köszönöm :)

(#120) janeszgol válasza Vazil (#119) üzenetére


janeszgol
félisten

Példával. Pl a levelezőkliens továbbra is elindul, hogy lehívja a leveleket, azok az alkalmazások, melyek push üzeneteket jelenítenek meg azok (egy része) is időnként elindulnak. Tehát a rendszer továbbra is él a háttérfolyamat korlátozás ellenére is.

(#121) bajusz15


bajusz15
senior tag

750g (sima a52-es 730g-ről ne is beszéljünk) 140k-ért? (néhol 170k)
Hát nem tudom. Hiába a samu 3-4 éves támogatása, ha közben olyan lassú lesz szerencsétlen, hogy a legkisebb app megnyitása is akad rajta... Sajna elszálltak az árak, ez max 100k-t érne meg, hogy mire ment el a többi azt nem tudom. "samsung a király többi sz*r" embereknek biztos tuti vétel, az ui 3.1 tényleg jó aláírom, de ha komolyabb játékokat is futtat rajta valaki, lesz meglepi, hát még 1-2 év múlva.

(#122) Prien válasza bajusz15 (#121) üzenetére


Prien
addikt

Én nem látom ennyire gyászosan a helyzetet, most pl.egy J7 2016-ról írok (Exynos 7870, gyári 8.1 és 2GB RAM), a készülék 5 éves, még a WOT Blitz is elfut rajta, persze nem full grafikán. :D

Szóval, _szerintem_ a most kiadott mobilok előbb fognak elporladni, mint használhatatlanul belassulni, feltéve, HA nem segítenek rá az elavulásra szoftveresen... :U 2016-ban ez még nem volt divat.

[ Szerkesztve ]

A kevés is több a semminél.

(#123) t72killer válasza batai15 (#99) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szoftver kérdése is ám, mennyire használható. Van egy ősöreg 2016os Tab A-m akkori alapprocival, 2GB RAM-mal: lassúcska, de minden megy rajta, tavaly őszi az utsó frissítése.
Ez a nemkellIPvédelem olyan Sztívdzsobszosan hangzott. Nekem kell, pont. Csónak, pocsolya, gyerekleönti/vízbedobja - ebből 2 már történt a jelenlegi s7e-mmel és esély mindre van nálunk.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#124) PA80 válasza bajusz15 (#121) üzenetére


PA80
tag

Három Samsung van a családban, a legrégebbi egy 3 és fél éves A5 2017, semmilyen lassulás nincs. Továbbá van egy 2 és fél éves A8 2018 és egy másfél éves A50, azoknál sincs. A másik meg, hogy nem mindenkinek komoly játékok futattására kell a telefon, sőt, én az A50-enem egyáltalán nem játszom. Mindegyik tökéletesen teszi a dolgát. Nem azt mondom, hogy csak a Samsung jó és minden más sz.r, de mondjuk egy Xiaomi-nál biztosan jobb szoftveres szempontból. Mindezeket tapasztalat alapján mondom, mivel volt két Xiaomi-m is és egy kínszenvedés volt őket használni, a OneUI stabilitása/sebessége viszont még másfél év után is teljesen kielégítő.

(#125) kokyt válasza bajusz15 (#121) üzenetére


kokyt
senior tag

Egy telefon nem csak soc-ból áll, az egyéb dolgokból álló csomag pedig szerintem bőven árában van. Nem sok gyártó ad ip védelmet, 90hz-es oled-et, jó kamerákat, hosszú supportot ennyiért. Ha valaki az olcsó hw-re hegyezi a répát, régen rossz helyen jár a samsung-nál. Így volt 10 éve is, és most is.

(#126) cintula187 válasza Dilikutya (#3) üzenetére


cintula187
addikt

Szerintem mindegy hogy műanyag, a kamera sziget miatt (is) úgyis tokot kap. :))

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#127) DrDobos


DrDobos
őstag

Egy technikai kérdés: Nektek is "csak" 3 ujjat lehet felvenni az ujjlenyomatolvasóhoz? :B

Samsung Galaxy A52 5G

(#128) batai15 válasza t72killer (#123) üzenetére


batai15
félisten

Sehol nem írtam hogy nem kell Ip védelem. :U

(#129) Cattle_Decap


Cattle_Decap
tag

Nagyon komálom az IP szabványt a középkategóriában. Ez folytatódhatna mert így nem feltétlen kellene telefonra költeni egy akkora összeget ami egy VGA ára ha az ember akar vízálló telefont.

(#130) doooo válasza Prien (#112) üzenetére


doooo
veterán

Nem. Vagyis... gyártója válogatja. S9+/Note9 párosnál nem volt jobban teljesítő mobil 2018-ban kamerában (HTC U12 nagyon jó volt még). Azok szintjét viszont még sok dologban nem érik el. Tekintve a változtatható apertúrát, OIS-t két kamerán, eleve a nagyszerű zoom-kamera, aminél 2x-es nagyításban azóta sem tudtak jobbat belerakni semmibe sem, plusz megkapták a későbbi flagshipek éjszakai módjait, stb... Tehát hw-ben sem ütik meg a szintet, meg sw-ben sem (eleve erősebb a feldolgozásért felelős külön processzor is; NPU). Egy S8-at viszont szerintem már beérnek (bár ebben az is számít, hogy számodra mik tartoznak a középkategóriába).

(#131) Docci válasza Bog (#115) üzenetére


Docci
senior tag

Igen ezt benéztem, mert csak a honlapot néztem. Viszont tanultam belőle. Legközelebb más oldalon kezdek teszteket olvasni, ahol tényleg megnéznék mindent. Felesleges itt bármit is olvasnom. Na jó a fórum hasznos az jöhet.
Nálam ők a legjobbak...ilyen egy IGAZI teszt. [link]

Erőt s erényt!

(#132) t72killer válasza batai15 (#128) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jogos, az a cicusnak ment:)).

#129: +1. Egyébként majdnem emiatt lett p30pro-m, amit most is jó telónak tartok, csak ugye a support ideje javát már leélte.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#133) batai15 válasza t72killer (#132) üzenetére


batai15
félisten

:R

(#134) yestechno


yestechno
lelkes újonc

Gyors teszt a MM és videózás után a kilepés laggol ,alkalmazásváltás sem szupergyors kicsit csalódás de 720G nem egy főnyeremény ennyiért 400 €.Poco F3 Snapi 870 el 300€ ért sokkal jobb vétel.Benchmarks tesztekben fényévekre vannak egymástól.Persze van ami ami a Samu mellett szól ,mimdenkinek más fontos.

[ Szerkesztve ]

(#135) pusszycat válasza t72killer (#132) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Van egy jó hírem a Xiaomi 11 Ultra es a Xiaomi 11 Pro IP68-al jön. Mivel említetted hogy a xiaominak nincs. Akkor most már van. :)

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#136) t72killer válasza pusszycat (#135) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szuper. Kár, h egyik se kapható szolgáltatónál v bárhol máshol 350£-ért.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#137) szubrutin


szubrutin
aktív tag

Haaat... S8 rol kene lassan valtanom, de nem annyira gyoznek meg, sem az a52, sem az a72, lehet egy s20 fe jobb vetel lenne nem?

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#138) t72killer válasza szubrutin (#137) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha ez az út, akkor s20 fe 5g szigorúan. Az exynos lítiumot eszik reggelire, sokat.
Kamerában egyébként az a72 is előrelépés lenne.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#139) pusszycat válasza t72killer (#136) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Holnap mutatják be őket. :D

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#140) t72killer válasza pusszycat (#139) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Indikatív árakat már látni, de figyelem mennyi lesz az annyi pár hét múlva:R Hálistennek nálunk a samu buds akció még tart ápr 27-ig, úgyh ráérek dönteni, ha jön valami érdekes versenytárs:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#141) T-master


T-master
tag

Sziasztok!

2 napja használom ezt a telefont és egy érdekes jelenséget vettem észre: bármilyen wifi hálózathoz csatlakozok, a Viber folyamatosan küld értesítést, hogy mobilnetet használ, mert wifin blokkolva van. Más eszközökön nincs ilyen gond. Más is találkozott már ezzel a problémával?

(#142) tutis válasza Prien (#112) üzenetére


tutis
őstag

Az A52 5G kamerája nekem nagyon pozitív csalódás. Számomra nagyon megfelelő képeket lehet vele készíteni

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#143) leslien válasza tutis (#142) üzenetére


leslien
nagyúr

pláne ha a Gcam ot is kipróbálod...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#144) Dimond G válasza leslien (#143) üzenetére


Dimond G
senior tag

Van rá működő GCam?
Linket kérhetek? :R Köszönöm!

(#145) leslien válasza Dimond G (#144) üzenetére


leslien
nagyúr

[link]

MGC_8.1.101_A9_PVo_scan3d.apk

kezdésnek jó lesz...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#146) leslien


leslien
nagyúr

vki vett ilyen vagy hasonló fóliát? kérdésem ,h a kameránál van lyuk? [link] [link]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#147) DrDobos válasza leslien (#146) üzenetére


DrDobos
őstag

Utobbit vettem. Nincs kameralyuk, tokeletes illeszkedes minden iranyban. Beszeltem egy A72es kollegaval, neki van pici res a folia es a tok kozott, nalam nincs A52n. Sot, nem is orultem mert volt vagy 4 buborek, ami bentmaradt a folia alatt, de egy ejszaka alatt felszivodott nyomtalanul, szoval elegedett vagyok :)

Samsung Galaxy A52 5G

(#148) leslien válasza DrDobos (#147) üzenetére


leslien
nagyúr

ok, köszi...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#149) kcsa


kcsa
veterán

Amikor eljutok a "lepedő" szóig, már nem tekerek vissza a lap tetejére, hogy ki írta a cikket... :P

(#150) janeszgol válasza T-master (#141) üzenetére


janeszgol
félisten

Hú, én régen használtam, és csak egy kipróbálás erejéig. Ha minden igaz a Viberen belül a setting/General fülön van a wifi altatás. Az legyen off.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.