Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Permet Elek


Permet Elek
senior tag

Sziasztok. Nem vészesen, de be van égve a kijelzőm. Ezt cserélik ha már elmúlt 1 éves a telefon, de 2év garancia van a készülékre?

(#1002) DrDobos válasza Permet Elek (#1001) üzenetére


DrDobos
őstag

Szerintem igen. Hol vagy hogy tapasztalod?

Samsung Galaxy A55 5G

(#1003) gerner1 válasza Permet Elek (#1001) üzenetére


gerner1
veterán

Amennyiben, hivatalos hazai Samsung gari alá tartozik, akkor: igen.

(#1004) Permet Elek válasza DrDobos (#1002) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Sziasztok. A tik-tok világosabb ikonjai láthatók, mondjuk szürke háttér alatt.

A Media Markt-ban lett véve.

[ Szerkesztve ]

(#1005) gerner1 válasza Permet Elek (#1004) üzenetére


gerner1
veterán

MM: akkor érvényes az itthoni 2év.

(#1006) Shinjike87


Shinjike87
aktív tag

Sziasztok, mától nálunk is van egy A52. Már egy jó tapasztalatunk volt a Note 10 és a Note 10 Lite képében, remélem ez sem okoz majd csalódást.

(#1007) gerner1 válasza Shinjike87 (#1006) üzenetére


gerner1
veterán

Azokról ⇒erre, én nem váltottam volna...
De, a legjobbakat a használathoz. 👍

(#1008) Shinjike87 válasza gerner1 (#1007) üzenetére


Shinjike87
aktív tag

Nem általam használtak, csak a családban jók a tapasztalatok róluk. Egyik sincs már olyan webshop kínálatában, amelyekben megbízom.

(#1009) Franklin


Franklin
addikt

Ma reggel jött egy frissítés a telefonra, azóta nem indul el a Galaxy Store, azt mondja ez az alkalmazás nem támogatott az országodban, wtf?

Találkozott más is ilyennel?

A teló a Telenortól lett vásárolva, és nincs megbuherálva.

(#1010) gerner1 válasza Franklin (#1009) üzenetére


gerner1
veterán

Gyorsítótárak törlése után is ezzel jutalmaz?

(#1011) Franklin válasza gerner1 (#1010) üzenetére


Franklin
addikt

Megjavult, user error volt (félig), elfelejtettem, hogy a céges wifin előfordul ilyen anomália, mert külföldről kapjuk a netet.

Mobilnetre váltva már betölt.

Köszi azért a tippet!

(#1012) gerner1 válasza Franklin (#1011) üzenetére


gerner1
veterán

👍

(#1013) gyuri2008 válasza Shinjike87 (#1006) üzenetére


gyuri2008
veterán

Nem fogsz. :N

(#1014) Shinjike87 válasza gyuri2008 (#1013) üzenetére


Shinjike87
aktív tag

Eddig kivételesen jók a tapasztalatok. Nagyszerű kamera, nagyszerű teljesítmény, ennyiért ez nagyon megérte. Remélem így is marad. :)

(#1015) PistiSan


PistiSan
addikt

Nekem csinál olyat a telefon néha, ha lezárt kijelző melett 2x megnyomom gyorsan a bekapcsoló gombot a kamera indításához, hogy nem talál fókuszt..... akárhová bökök, homályos marad. Amikor ez van, rá nyomok a széleslátóra (0,5) majd vissza a normálra, és helyre jön. Ritkán fordul elő, de bosszantó tud lenni. Ti tapasztalatokok már ilyet?

(#1016) rbelme85 válasza PistiSan (#1015) üzenetére


rbelme85
kezdő

Próbáld ki, hogy kikapcsolod és bekapcsolod a készüléket.

SiemensM35i>Nokia3510>SiemensSL42>SharpGX10>Nokia6230i>Nokia7310Supernova>Nokia5800XperssMusic>SamsungGalaxyS3>Honor8>Samsung GalaxyS20FE-SD4g

(#1017) AttilaMvh


AttilaMvh
tag

Sziasztok. Kérlek segítsetek megtalálni a megfelelőit azoknak a beállításoknak, amelyeket egy Xiaomi telefonon kellett megadni ahhoz, hogy egy okosóra jelezzen üzenetet, időjárást, stb. Ott 3 dolgot kellett állítani az alkalmazásengedélyeken kívül, az egyik az akkuhasználatnál a "sosem optimizál", a másik az "automatikus indítás", a harmadik meg a futó alkalmazások között hosszan nyomva a "lelakatolás", vagyis, hogy ne lője ki, hanem tartsa az alkalmazást állandóan a memóriában. Na az Oneui 4.1 ben az akku beállításoknál a hátterhasználat korlátozás-> soha nem alvó appok az egyik ilyen, a másik az eszközkarbantartó-> memória->kizárt alkalmazások, de az automatikus indításnak megfelelőt sehol nem találok. Ha van valami tanácsotok, ne tartsátok magatokban :) Előre is köszönöm!

(#1018) mandalorian


mandalorian
csendes tag

Hali, Diablo Immortal játékkal kapcsolatban van tapasztalata valakinek a készüléken?

(#1019) netreg


netreg
tag

Lányom keres megfizethető kamera telefont. A32 4G v. 5G, A52, ... Mi jöhet még szóba? Most egy Redmi 7 van neki, nem elégedett a kamerával.

Kösz a tippeket! :R

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#1020) DrDobos válasza netreg (#1019) üzenetére


DrDobos
őstag

Szerintem a milyen okostelefont vegyek topikba írj, jobban ismerik ott a palettát :B

Samsung Galaxy A55 5G

(#1021) ssarosi


ssarosi
tag

Eltűnt a telefonomról a Google Pay.
Megnéztem az asszonyét, és a lányomét (ugyanaz az A52 4G), mindkettőben ott van a
beállítások -> Google -> Google-alkalmazások beállításai menüben.
Működni működik, mert tegnap kíváncsiságból fizettem telefonnal, persze a bankkártya is nálam volt. :((
A gondom az, hogy két kártyát digitalizáltam, és nem tudok emiatt váltani a kettő között.
A play áruházból nem lehet letölteni, fel sem kínálja.
Resetet meg nem szeretnék csinálni.
Ha valaki tudna segíteni, megköszönném.
Az utolsó szoftver rajta, android 12, one ui 4.1, frissítés ideje 2022 július 1.

(#1022) jbl válasza ssarosi (#1021) üzenetére


jbl
aktív tag

*2767*3855#

(#1023) ssarosi válasza ssarosi (#1021) üzenetére


ssarosi
tag

Google a barátom - vagy sem.
Megszűnt a google pay, helyette google wallet van.
Csak azt nem értem, ha változtattak, legalább feltelepíthették volna a frissítéssekkel ezt is.
Miért nekem kell manuálisan?

(#1024) PistiSan válasza ssarosi (#1023) üzenetére


PistiSan
addikt

Google Pay-t használok nagyon régóta, 1-2 hete amikor frissült és Wallet lett a neve, külön értesítést küldött erről a progi, semmit nem kellett telepítenem, magától csinált mindent.

(#1025) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! A52 Enterprise Edition telefonom van. Gmail, Whatsapp üzenetek, hívások nem jönnek meg. Energiatakarékos mód ki van kapcsolva, alakalmazások, a soha nem alvó között. Mégis olyan, mintha altatná őket. Képernyő feloldása után egyből jön az értesítést. Mi a fene lehet a gond?

(#1026) AttilaMvh válasza pinnacle (#1025) üzenetére


AttilaMvh
tag

Még megpróbálhatod betenni ide is: Akku és eszközkarbantartó-memória-kizárt alkalmazások.
Amúgy a legutóbbi frissítés óta egyszer egy túra alkalmával nekem is kilőtte a Locus Map-ot, ami szintén mindenféle korlátozás alól mentesítve van, és a túra második felét, a visszautat légvonalként rögzítette. Szintén a legutóbbi frissítés óta úgy tapasztalom, hogy aggresszíven kezeli a háttérbe került appokat, a beállításokon nem változtattam semmit, de alkalmazások között váltva többször is megtörtént, hogy visszaváltáskor újratöltött, mintha akkor indítottam volna el az illető alkalmazást.

(#1027) pinnacle válasza AttilaMvh (#1026) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Érdekes módon a Gmail nincs a listában. Egyébként szerintem ez valami Samsung betegség. Altatja az alkalmazásokat. J5 2017 és a Samsung A52s-en sokszor jönnek meg a emailek csak azután ha feloldottam a képernyőt.

(#1028) $atirka válasza pinnacle (#1027) üzenetére


$atirka
senior tag

Alkalmazások között nyomj például a gmailra, majd ott az akkumulátor-ra és azon belül állítsd át "Nem optimalizált" - ra.
Ezt csináld meg az összes ilyen kommunikációs app-al, mint viber messenger stb...

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#1029) pinnacle válasza $atirka (#1028) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Itt sem látszódott, csak azután, hogy bekapcsoltam a Rendszeralkalmazásokat. Mindkettő alapbeállítása Optimalizált. Nektek nincs ilyen "megnemérkezőüzenet" problémátok? Bárcsak ez lenne a megoldás, :) már régóta szívok vele és ezeket a beállításokat még sehol sem mondták.

[ Szerkesztve ]

(#1030) pinnacle válasza pinnacle (#1029) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Sajnos nem javult meg. :( Gmailről értesítés nem jön, Whatsapp hívás nem cseng nála, annyi változás van, hogy a Whatsapp üzenetet viszont megkapja.

(#1031) Shinjike87 válasza pinnacle (#1030) üzenetére


Shinjike87
aktív tag

Nálam az LG Velvet csinál hasonlót néha. Ennél a telefonnál egyelőre nem vettem észre.

(#1032) $atirka válasza pinnacle (#1029) üzenetére


$atirka
senior tag

De ne optimalizáltra tedd, hanem a Nem korlátozott - ra.


Amúgy nektem note20u van, páromé az a52, de neki 100% nincs ilyen gondja.

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#1033) pinnacle válasza Shinjike87 (#1031) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi Shinjike87, $atirka! Nem tudom nálam mi lehet a gond. A52s-re is most csak a képernyő feloldása után jött meg a Gmail. Nem korlátozottra állítottam, csak mutattam mi az alapbeállítás. Azt hittem ez volt a probléma. DIGI-nél vagyok. Nem tudom ez számít?

[ Szerkesztve ]

(#1034) 4ron


4ron
senior tag

Sziasztok,
Kaptam egy céges Galaxy A52-t, eddig tetszik, leszámítva a kijelzőbe épített ujjlenyomat olvasót, illetve hogy valamiért a Messenger hívásnál halkan lehet engem, illetve a másik oldalt is hallani. Normál hívásnál nincs ilyen gond. Van valami tipp, hogy mi lehet a baj?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#1035) Shinjike87 válasza 4ron (#1034) üzenetére


Shinjike87
aktív tag

A mienken nincs semmilyen messenger baj. Jól hallható a hívott fél és minket is jól hallanak. Szoktuk letenni az asztalra a telefont és fekve másfél méterről beszél párom. Semmi kifogás.

#pinnacle Szerintem szolgáltatótól nem függhet ilyesmi probléma.

[ Szerkesztve ]

(#1036) pinnacle válasza Shinjike87 (#1035) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ráadásul otthon wifin vagyok, akkor meg pláne mindegy melyik szolgáltató.

(#1037) $atirka válasza pinnacle (#1036) üzenetére


$atirka
senior tag

Mobilneten ugyanaz?

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#1038) pinnacle válasza $atirka (#1037) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Otthon veszem észre, majd megnézem mobilneten. Egyik router ASUS 65P másik az újabb fekete illetve fehér dobozos ConnectBox. Egyébként milyen router beállítás okozhatja ezt. Illetve lehet, hogy a telefon egy idő után lekapcsolódik a routerről és nem vált át mobilnetre? Nem tudom melyik az energiatakarékosabb.
Az is lehet, hogy készülék probléma. J5 2017, A52, A52s problémás, de az A40-el semmi gond.

(#1039) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Ez írták a WhatsApp-tól.

Hol van ez a wifi ébrentartási beállítás? Lehet nincs is ilyen beállítás? Wifi Haladó beállításnál nem találom. Pedig itt is írnak róla. Régebben ott volt. Adat háttérben engedélyezve van, bekapcsoltam az állandó mobilnetet, ha ettől megjavul akkor lehet wifi gond lesz. Bár szerintem próbáltam wifi nélkül és akkor sem jött meg a hívás.

(#1040) gerner1 válasza pinnacle (#1039) üzenetére


gerner1
veterán

A gmail -re releváns megoldást nem posztolod? ... - ami, ~nagyjából 'rendezi' is, hogy kinek/minek a javára írható fel (az estlegesen előferdülő hiba..) ??

[ Szerkesztve ]

(#1041) pinnacle válasza gerner1 (#1040) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Már azzal sem jön meg az üzenet. Wifi ébrentartásra nem tudsz valami megoldást? Lehet tényleg az a gond, mert most, hogy mobilnetre kapcsoltam, egyből csengett a WhatsApp hívás. Kivettek volna egy ilyen fontos beállítást?

[ Szerkesztve ]

(#1042) T-master válasza pinnacle (#1039) üzenetére


T-master
tag

Szia,

Nem használom a WhatsApp-ot, de nézd meg az alkalmazás beállításai között. Vibernél is a viber beállításainál van wifi alvó állapot szabályai menüpont.

(#1043) gerner1 válasza pinnacle (#1041) üzenetére


gerner1
veterán

Nálad, valami más okozza ezeket. Szerintem, ezt, megtámasztja az is, hogy a másik topikban felszínre került opció is 'már' nem müxik, nálad. Míg mások egyreszt nem panaszkodnak/ vagy jelezték hogy : oké, másrészt nem használják a gmail -t.

WiFi -re egyelőre nilem tudok mit tanácsolni, mert az alap opciók között, én sem találtam erre vonatkozót.

A 3rd party Whatsapp -ra sincs egzakt ötletem. Egyrészt, más telók topikjaiban is az ittenivel arányos az app -ra érkező panasz, másrészt nálunk semmilyen soc media és azokhoz köthető sallangok nincsenek, így tapasztalat sincs.
Szeritem, a fejlesztőktől kapott válasz pedig, inkább alkalmas általános sablon-válasznak, mint típusra releváns, konkrét megoldást biztosító tartalomnak.

(#1044) pinnacle válasza T-master (#1042) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Szia! Köszi! Igen ez az. Már nem emlékeztem, hogy hol is láttam ilyet. Gondolom nincs is vele probléma. Sajnos ilyen lehetőség nincs a WhatsAppban meg a készülékben sem.

gerner1 szerintem ez alkalmazás vagy a Samsung hibája. Nem működik A52, 52s-nél sem. A40-en viszont mindig kicseng a WhatsApp. Valószínűleg állandó mobilnet lesz a megoldás. Kár, hogy a wifi alvást nem lehet már szabályozni.

(#1045) gerner1 válasza pinnacle (#1044) üzenetére


gerner1
veterán

Nálad nem műkődik.

Általánosságban akkor lehetne kijelenteni, ha az ' x-y-z ' stb helyeken is minimum az 50% +1 jelezné ugyan ezt.

Tartok tőle, hogy messze nem lett még megvizsgálva/figyelembe véve ~minden.

(#1046) pinnacle válasza gerner1 (#1045) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Miről beszélsz? Nálam kettő telefonnal sem működik. Kértem, hogy akinek megy a WhatsApp hívás, írja be. Senki sem válaszolt, hogy nála minden rendben. A40-el meg működik, tehát szinte biztos, hogy telefon, beállítás probléma. Csak még nem derült ki az oka.

[ Szerkesztve ]

(#1047) gerner1 válasza pinnacle (#1046) üzenetére


gerner1
veterán

Mennyien erősítették meg, hogy "náluk is jelen van" ????
Veszem a valós merítést, mélyen, szélesen .... -hány topikot találok, ahol az itteninél csak egy picit is magasabb ugyan ezeknek a jelzéseknek az aránya??

Én, ezekről beszélek.

De, ha a Te merítésed mást ad, amelyből a levezethető valószínűség nagyobb eséllyel a Te feltételezésed támasztja meg, akkor én arra is nyitott vagyok.

Az a vélemenyem, hogy egy FR nélkül, majd utána semmi mást nem telepítve + élesítve kell kipróbálnod egyenként, hogy kvázi belakatlan állapotban is megáll-e nálad ugyan ez, vagy sem.
Amennyiben , egy ilyen alkalmával megiscsak jó lenne legalább ~4-5 napig, akkor jöhetne a következő app. Majd így tovább.

Sajnos, nincs két egyforma felhasználói szokás, és felhasználói körülmény sem. Éppen ezért rendkívül szerencsés csillag-állás az, amikor valaki beletrafál, és neked nem megy ki a nyílás-záródon temérdek idő, mire meg lesz a valós ok/vagy alternatív megoldás.

(#1048) T-master válasza pinnacle (#1046) üzenetére


T-master
tag

Kíváncsiságból feltelepítettem A52-re. Eddig tökéletesen működik. Nálad nincs véletlenül berakva az alvó alkalmazások közé? Az alkalmazás beállításoknál a WhatsApp akkumulátorhasználatánál mi van beállítva?

(#1049) $atirka válasza pinnacle (#1039) üzenetére


$atirka
senior tag

Próbáld meg automatáról átváltani a privát DNS-t erre:

1dot1dot1dot1.cloudflare-dns.com

A beállításban a kapcsolatokban az egyéb kapcsolatbeállításban találod.

Így:

Erről infó:

Nekem már nem kell "így élni",de volt egy Android főverzió utáni olyan állapotom, amikor enélkül nem ment jól sok minden wifivel.
Szerintem csodát fogsz látni... ;)
Amúgy van egyéb előnye is a privát dns-nek, többek között a reklámokkal kapcsolatban is jótékony hatása van...

[ Szerkesztve ]

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#1050) gerner1 válasza $atirka (#1049) üzenetére


gerner1
veterán

Kiváncsi vagyok, hogy mi lesz a hiba forrása, mert pl Whatsapp -pal kapcsolatban több ilyen is található eltérő dátumokkal, szifonon. De, azzal ugyan úgy szkeptikus vagyok, hogy annak oka az apple és/vagy az IOS volt ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.