Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) ssarosi


ssarosi
tag

2,4 GHz-en ez a telefon nem tudja a dual channel módot?
Hiába görcsölök, a wifi nem megy 50/50 Mbit/sec felett.
A 8 éves laptopom (wifin) 165/130 Mbit-et produkál.

(#852) gallimi


gallimi
tag

Sziasztok. Ma akadt egy olyan problémám, hogy beszélgetés közben elment a kihangosítás. Mar többször újra inditottam a telefont de nem javult meg. Ha rányomok a kihangosítás gombra átrakja alsó hangszóróra majd vissza is teszi de nagyon halk. Találkozott már valaki ezzel? Remélem csak szoftveres hiba. Köszi

(#853) gallimi válasza gallimi (#852) üzenetére


gallimi
tag

Hát most meg megjavult. Elindítottam a rádiót az jó volt. Utana már hívásnál is jó lett. Valami bug. Lehet.

(#854) PistiSan


PistiSan
addikt

Nálam már legalább 3x fordult elő az utóbbi 2-3 hétben, hogy elővettem a telefont, 2x megnyomtam a bekapcsoló gombot, és full homályos a kép, hiába nyomkodtam, nem fókuszál, a széles látószögű lencsére átváltva, majd vissza nyomva a normálra, helyre állt.
Nem tudom, hogy ez valami szoftveres dolog-e, de korábban nem csinált ilyet.

(#855) Almost Easy


Almost Easy
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem, Samsung Galaxy A52 5G telefonom van, viszont lakásban nem működik rendesen az internet, wifiről ledob, ês térerő problêma is szokott lenni.. telekomos sim kártyám van, voltam a telekomnál, azon kívül, hogy újra ki- és betette a simet mást nem tudtak segíteni.. Régebbi telóimmal semmi probléma nincs, nem volt sose, ez lehet ennek a típusnak a problémája? Ha igen, akkor milyen másik mobilt javasolnátok?

Köszönöm a segítséget előre is!

(#856) DrDobos válasza Almost Easy (#855) üzenetére


DrDobos
őstag

Én beletennék egy másik SIM-et. Bár wifivel is probléma van.. :F gyári beállítások visszaállítása?

Samsung Galaxy A55 5G

(#857) mantequilla


mantequilla
aktív tag

Sziasztok,

Ti a gyengébb SoC miatt éreztek a mindennapi használatban valami hártányt? Fő felhasználási terület a böngészés lesz wifin.

(#858) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Nem értem miért erőltetik az 5g-t😡

(#859) Almost Easy válasza DrDobos (#856) üzenetére


Almost Easy
csendes tag

Csináltam gyári beállítás visszaállítást is, az sem segített, úgyhogy kénytelen voltam másik telót venni. Semmi probléma az újjal, nem dobja le se a netet, se a wifit, se a hálózatot.
Csalódtam most a Samsungban.. ilyen árkategóriájú és amúgy sztem jó telefont így összerakni, hogy kb. csak a lényeg nem megy rajta rendesen, elég gáz.

(#860) Strangers válasza Almost Easy (#859) üzenetére


Strangers
tag

Milyen régi a telefon? Garancia? Ha van rá akkor miért nem szerviz? Ha nincs rá akkor is érdemes lenne megkérdezni a szervizt, persze ha már vettél másikat akkor.............. :F

(#861) Strangers válasza gyuri2008 (#858) üzenetére


Strangers
tag

Hát igen, ez már csak azért is érdekes mert több helyen is lehetett olvasni arról hogy az 5G teljes lefedettségének a megvalósulása még 10 évig is eltarthat addigra ezek a telefonok már rég a kukában lesznek. ;)

(#862) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Mi a különbség a sima A52 és a Samsung Galaxy A52 Enterprise Edition, között?

(#863) Almost Easy válasza Strangers (#860) üzenetére


Almost Easy
csendes tag

A héten visszaviszem a Telekomhoz, hogy küldjék el szervizbe, garanciás.

(#864) Strangers válasza Almost Easy (#863) üzenetére


Strangers
tag

Egyébként ez nem azt jelenti hogy nem jól vannak összerakva a Samsungok, bizonyos hiba százalék minden márkánál van, tömeg gyártásban ez elkerülhetetlen! :K

(#865) Almost Easy válasza Strangers (#864) üzenetére


Almost Easy
csendes tag

Tudom, előző 3 telóm is Samsung volt, ezért volt csalódás.

(#866) sinci01


sinci01
aktív tag

Sziasztok! Hol tudom kikapcsolni hogy üzenet, értesítés stb. esetén ne villanjon fel a kijelző, csak hangjelzést adjon a készülék, valamint az AOD-n jelenjen meg az ikon? Köszi!

(#867) ginola válasza ssarosi (#747) üzenetére


ginola
addikt

Szia

Ahogy olvasom Xiaomi telefonról költöztél át az A52-re, ezt hogyan, milyen appal csináltad?
Mivel ajánlott 2 más márka között a "költözés"?
Vagy jobb, ha mindent újra telepítenék nulláról?

(#868) Strangers válasza ginola (#867) üzenetére


Strangers
tag

Szerintem nem kell ahhoz semmi! Én Huawei ről költöztem át Samsungra, Bluetooth kapcsolat, adatok másolása, küldése és kész volt, miben átkerült gond nélkül.

(#869) gillka


gillka
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. A telefonomban a SIM1 DIGI kártya (ez korábban vodafone-os volt) a SIM2 Dominó. A SIM2-nél a beállításokban megjelenik a VOLTE és a WIFI Hang kapcsoló, a SIM1-nél nem, illetve a WIFI Hívásoknál csak a SIM2-nél kapcsolható, hogy elsődlegesen WIFI-t használjon. Viszont mindkét kártya WIFI Híváson van (a SIM1-nél a VOLTE1 látszik WIFI hiányában), de gyengébb WIFI esetén a SIM1 lekapcsolódik és a VOLTE látszik. (Már megcseréltem a kártyákat, akkor fordítva, de ugyan ez a helyzet.)
Kérdésem: ez normális, vagy valami bug? esetleg van valahol egy kapcsoló, amit nem veszek észre? Jól gondolom, hogy mindkét kártyánál ugyan azokat a beállításokat kellene látnom?

(#870) MrChris


MrChris
nagyúr

Üdv!
A lányomnak van egy redmi note9s és abban egy 48MP-es a kamera (Samsung S5KGM2), meglepően jót ki lehet hozni belőle. Gondoltam cserélném a Samu A40-emet a A52-re, viszont az alábbi progit szívesen használnám, ezért egy szívességet kérnék, hogy kipróbálna valaki egy kamera programot? MotionCam app. Ezen belül a RAW Video lenne a lényeges, az lenne a kérdés bírja e 4000x3000-en, stabilan a 25/30fps-t (ezt a manage-ben elvileg jelzi) és a videónak, vagyis a képkockáknak van e képhibája (ez a bining miatt lehetséges)? Felvétel után a Manage-ben lehet kiexportálni. Sok *.DNG fájl lesz belőle amit PS/Lr/C1 vagy más raw hívóval lehet igazán megnézni. Tehát nem annyira pikpak a működése és elég tárhely igényes.

(#871) gallimi


gallimi
tag

Sziasztok. Ha valaki frissített Android 12-re és a wifivel a net nem az igazi vagy nam menne, akkor a beállításokban keressen rá a privát DNS-re es kapcsolja ki. Nekem azóta jól működik.

(#872) PistiSan válasza gallimi (#871) üzenetére


PistiSan
addikt

Ezt én is megcsináltam, nem értem miért van ezzel gond, korábban tök jól működött vele. Most mivel szűrsz alapszinten reklámot, ha nem a privát DNS-el?

(#873) .Sziszi. válasza PistiSan (#872) üzenetére


.Sziszi.
csendes tag

Blokada

(#874) sbalu1 válasza gallimi (#871) üzenetére


sbalu1
senior tag

Egyéb tapasztalat az Android 12-vel?

(#875) diegho válasza sbalu1 (#874) üzenetére


diegho
nagyúr

Nálam azt csinálja, hogy ha nézek valamit full screen nem csak pár másodpercig, akkor nem hajlandó feljönni a navigációs sáv. Hiába nyomom, vagy húzom lent, semmi, de amint a felső gyors menüt legördítem, rögtön lesz navigációs sáv... Fura

(#876) DrDobos válasza sbalu1 (#874) üzenetére


DrDobos
őstag

nálam minden szuper

Samsung Galaxy A55 5G

(#877) sbalu1


sbalu1
senior tag

Köszönöm a válaszokat.

(#878) gyuri2008 válasza gyuri2008 (#862) üzenetére


gyuri2008
veterán

Mi a különbség a sima A52 és a Samsung Galaxy A52 Enterprise Edition, között?

(#879) Szellem.


Szellem.
nagyúr

Sziasztok!

Szeretném eladni a telefonomat. Ehhez az lenne a kérdésem, hogy miből kell kijelentkezni és mit kell tegyek, hogy az új tulaj újként használhassa?
Köszönöm. :R

(#880) DrDobos válasza Szellem. (#879) üzenetére


DrDobos
őstag

Szia

Szerintem az Andorid szakmai topikban gyorsabban és kimeritobben tudnak valaszolni :B

Samsung Galaxy A55 5G

(#881) gyuri2008 válasza Szellem. (#879) üzenetére


gyuri2008
veterán

Ment a pü ott van a válasz,de fel is hívhatsz :K

(#882) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Hívásrögzítés lehetséges ezen a telefonon? Nekem még mindig azért van J5 2017 telefonom, mert azon még ment. Remélem ezen is megoldható és akkor megveszem. :)

(#883) gerner1 válasza pinnacle (#882) üzenetére


gerner1
veterán

Firmware -t kell váltani (pl: OLE, vagy OJM -re..), és akkor aktív lesz a gyári.

(#884) pinnacle válasza gerner1 (#883) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Ez nem jár garanciavesztéssel? True Phone, Call Recorder sem megy a gyári ROM-on?

(#885) gerner1 válasza pinnacle (#884) üzenetére


gerner1
veterán

"Ez nem jár garanciavesztéssel?"
- Ez nem.

"True Phone, Call Recorder sem megy a gyári ROM-on?"
- Nincs infóm, de lehet, hogy valaki másnak "van" .

(#886) pinnacle válasza gerner1 (#885) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Valaki megcsinálta már ezt itt, valami részletes leírás van róla? Ez az OLE, OJM milyen ország kód, nem lesz semmi korlátozva felrakása után?

(#887) gerner1 válasza pinnacle (#886) üzenetére


gerner1
veterán

(#888) pinnacle válasza gerner1 (#887) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Nagyon alapos leírás, de szerintem ez sok lesz nekem. :) ROM cserét nem vállalsz vagy tudtok ilyen szervizt ajánlani?

Úgy néz ki, hogy a SKVALEX Call Recorder, Cube ACR gyári ROM-on is működik. Valaki ki tudná próbálni? Azért lehet a legjobb mégis a gyári ROM-al lenne. Ahogy te is írod.
- Nagyobb esély van arra, hogy nem a nálunk (Magyar o.) releváns hálózati 'finom-paraméterezést' fogja használni a teló [mivel ezek a firmware -ek, nem tartalmaznak egyetlen EU -s régióhoz valót sem.. ( az A52 4G SM-A525F -nél, az eredeti OXM -ben sem tartalmazott egyetlen magyart sem ) ]. Így, nem zárható ki, hogy az átlagos többséghez képest, gyakoribbak lehetnek a hívásproblémák.

[ Szerkesztve ]

(#889) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Találtam még egyet, pont a Samsung A52-re írják, hogy tökéletes. Bárcsak így lenne. :)

(#890) gyuri2008 válasza gerner1 (#883) üzenetére


gyuri2008
veterán

Nekem nem kellett váltani,és működik a cube acr .Samsung sestoréba vettem a telefont.Semmit nem mókóltam a telefonon.12-es android van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#891) gerner1 válasza pinnacle (#888) üzenetére


gerner1
veterán

Mi a kérdés, az idézett, ide emelt tartalommal kapcsolatban?

Ugye, ennél a készüléktípusnál (A52 4G azaz: SM-A525F) nincsen egyetlen hazai régiókód sem (hazai kódok: XEH, TMH, PAN, VDH) a "gyári" OXM firmware -ben.

Ebből következik, hogy ennél a készüléktípusnál, ebből a szempontból teljesen mindegy, hogy a gyári firmware -ek közül, éppen melyik van a készüléken, mert sem 'aktív-CSC' -nek, sem 'SiM-CSC kódnak nem tud beállítani magának (a behelyezett SIM kártya alapján) egyetlen hazai régiókódot sem, ahogy az azokhoz tartozó hálózati finomparaméterezéseket sem. Szóval, jelenleg, itthon, mindenkié, valamelyik más régióhoz tartozóét használja, és az egyes EU tagállamok hálózati jellemzői között is vannak eltérések..

Az OXM mellett, épp úgy gyári az OLE, OJM , stb firmware -ek is.....

[ Szerkesztve ]

(#892) pinnacle válasza gyuri2008 (#890) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi ez jó hír! Egyébként ezt, hogy oldhatták meg, amikor a Xiaominál, Samsungnál is azt mondták, hogy csak ROM csere után lesz hívásrögzítés?

gerner1 ez mit jelent, akkor a gyárival is lehetnek gondok, és milyen problémák lehetnek? Így, nem zárható ki, hogy az átlagos többséghez képest, gyakoribbak lehetnek a hívásproblémák.

[ Szerkesztve ]

(#893) gerner1 válasza pinnacle (#892) üzenetére


gerner1
veterán

Így van. 👍

(#894) gerner1 válasza gerner1 (#893) üzenetére


gerner1
veterán

Hívásproblémák... -Biztosan olvastál már olyan posztokat (a topikokban), amelyekben arról van szó, hogy SMS -ek érkeznek nem fogadott hívásokról, tárcsázás után nem csöng ki (sokáig 'süket' a "vonal"), meg-meg szakadozó szünetjelekben gazdag a hang, a korábbiakhoz képest rosszabb hangminőség (plö: gyakoribb 2G -re fallback miatt..) stb, stb...

Szóval, az ilyesmik esélye gyarapodik ezzel, a 'készülék-oldalról'.

[ Szerkesztve ]

(#895) pinnacle válasza gerner1 (#894) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Azért ez nem jó hír. :( Samsung, hogy a fenében forgalmazhat hazai régiókód nélkül telefont, ez nem kötelező? Azért jó lenne elkerülni ezeket a hívásproblémákat. Egyébként ilyen problémák manapság minden (már senkinek sem kötelező a hazai régiókód?) telefonnal vannak, Samsung A22, 32, 52 és az újabb 23,33,53-al sem lesz változás? Pláne milyenek lehetnek a Kínából rendelt telefonok, illetve a global ROM-os Xiaomik.

[ Szerkesztve ]

(#896) gerner1 válasza pinnacle (#895) üzenetére


gerner1
veterán

Úgy, hogy ezt, hivatalosan, nem forgalmazza idehaza. Ergo, az összes itthon kapható = szürke importos.
Az A52 5G & az A52s : hivatalosan forgalmazottak (van hazai CSC is..). Az pedig, egyelőre bizonytalan, hogy mely, új készüléktípusok lesznek az új közös EUX kód alá sorolva (és, esetleg, a régebbiek közül, melyek/mikor ??? ...) .

[ Szerkesztve ]

(#897) pinnacle válasza gerner1 (#896) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Erre nem gondoltam. :) Ez még mindig így van, az MM szürke importos telefont árulna?

(#898) diegho válasza gerner1 (#896) üzenetére


diegho
nagyúr

Sima A52 nincs itthon hivatalosan?

(#899) gyuri2008 válasza diegho (#898) üzenetére


gyuri2008
veterán

De van Samsung sestore, fehér én is ott vettem kedden hozta a futár.

[ Szerkesztve ]

(#900) diegho válasza gyuri2008 (#899) üzenetére


diegho
nagyúr

Ezt akartam én is írni, enyém is onnan van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.