Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) DrDobos válasza bajusz15 (#350) üzenetére


DrDobos
őstag

"Elvileg 1.6W/kg vagy az alatti a biztonságos a testnél, 5G-s készülékeknél meg közel 1.4-1.5W/kg."

Ez csak akkor igaz, ha csatlakozik is 5G-s hálózatra, nem?

Samsung Galaxy A55 5G

(#352) janeszgol válasza DrDobos (#351) üzenetére


janeszgol
félisten

Amikor keresi a hálózatot, illetve próbálja fenntartani a kapcsolatot, akkor sugároz a legjobban.

(#353) TTomax válasza DrDobos (#351) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igy van,5G hálozatot használva magasabb a SAR érték,4Gn ugyanaz.Amugy én biztosan nem spórolnèk és vennék 4Gset,használtértéke is magasabb lesz ha egyszer cserélni akarja az ember...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#354) zzola válasza TTomax (#353) üzenetére


zzola
félisten

Nem spórolnál és vennél 4G-set??

(#355) t72killer válasza bajusz15 (#350) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A 4 és 5g között nem a sebesség az érdemi különbség, hanem az, hogy olyan területeket, amiket nem fedtek le eddig 4g-vel, azok már csak 5g-t kapnak (ha kapnak). Mo.-on mondjuk ez nem sok m2-t érint, de nagyobb Ny-EU országokban még mindíg foghíjas a lefedettség.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#356) VillanyÁsz29


VillanyÁsz29
lelkes újonc

Sziasztok.
Kérlek segítsetek a döntésben, megéri-e S10 Pluszról A52-ra váltani? Jobban járhatok-e úgy összességében tudás/kamerás képességek tekintetében, attól elvonatkoztatva, hogy igaz az S10+ már 2 éves, de csúcs széria volt. Az anyaghasználatot nem kell figyelembe venni, mert úgy is tokban használom minden telefonom.
Köszönöm! :R

(#357) Sgr_A válasza VillanyÁsz29 (#356) üzenetére


Sgr_A
addikt

Szerintem max üzemidőben jársz jobban
bukod a Zoom lencsét
hiába 2 éves teló a mostani középkategória nem érte még utol
én az s10+ ról max az 5g-s s20fe-re váltanék

(#358) kisocsi


kisocsi
tag

Sziasztok!

Tetszik a telefon, gondolkodok a vásárlásán.
De az A50 2 kártyás hálózat problémák miatt hezitálok. Ennél a típusnál is megvan az a probléma hogy ott ahol jó térerőnek kellene lenni nem lehet elérni?
Köszi a válaszokat!!

(#359) zzola válasza kisocsi (#358) üzenetére


zzola
félisten

Pontosan mi ez a hálózati probléma?

(#360) kisocsi válasza zzola (#359) üzenetére


kisocsi
tag

Hogy ott ahol pl. a P20 telón full térerő van és megy a 4G, addig az A50 szinte nincs térerő. És volt olyan hogy nem tudtam telefonálni, és engem sem értek el. Csak később kaptam sms hogy kerestek. Ez főként 2 trémobil kártya használatánál volt így.

(#361) VillanyÁsz29 válasza Sgr_A (#357) üzenetére


VillanyÁsz29
lelkes újonc

A zoom lencsét még meg tudom emészteni, üzemidőben bár nem volna rossz egy jobb teló. Kamerás képességekben, éjszakai felvételekben, minőségében akkor még mindig jobb az s10+ mint az A52, hiába alacsonyabb felbontású az s10+ és régebbi mondel/konstrukció?

(#362) pusszycat válasza VillanyÁsz29 (#361) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Vegyél helyette S21+ inkább, az már tényleg jó döntés.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#363) VillanyÁsz29 válasza pusszycat (#362) üzenetére


VillanyÁsz29
lelkes újonc

Vennék én, de most nem futja a keret, a szolgáltatónál most csak ez fér bele úgy, hogy ha eladnám az S10+. Igaz nekem majd szeptember fele (mivel sajna idén nem jön Note 21 Ultra) majd S21 Ultra lesz :DD És ha eladnám vagyos váltanék most A52-re ezt, vagyis az S10+ az asszony örökölné, csak most ahogy megnéztem az A52 tesztjét egondolkodtatott. Most még 100e körül ki tudok szállni az S10+, A52 a szolgáltatómnál 85 ezerért megkapom, szóval szinte egálban van, ezért is gondolkodtam el, jobban járnék-e a váltással összességében és a jövőt tekintve is.

(#364) zzola válasza kisocsi (#360) üzenetére


zzola
félisten

Ebből messze menő következtetést nem lehet levonni.
Nekem 5G-s modell van, a következő problémával küzdök:

SIM1: Telekom céges, van 4G adat, de nincs 4G hívás
SIM2: Netfone privát, van 4G adat, de nincs 4G hívás

Tegnap kb. 50 sms-t kaptam, hívásértesítő jelzett. A két kártyán a térerőt jelző pálcikák sem egyformák, pedig mindkét kártya a Telekom hálózatán van, ugyanabban a cellában.
Valami nagyon nem kerek itt, sajnos 2 kártyával így használhatatlan a készülék!
:W

(#365) TTomax válasza zzola (#354) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hát szerintem nem olyan nagy az árdifi,cserébe jobb proci,120Hz...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#366) zzola válasza TTomax (#365) üzenetére


zzola
félisten

Értem. De akkor 5G-t vennél nem 4G-t...
;]

[ Szerkesztve ]

(#367) doooo válasza VillanyÁsz29 (#356) üzenetére


doooo
veterán

Nem éri meg. Egyáltalán nem. Inkább várj egy S21FE-re mondjuk, az olcsóbb lesz az abszolút csúcsoknál, de már valószínűleg megfelelőbb utód lehetne.

(#368) TTomax válasza zzola (#366) üzenetére


TTomax
nagyúr

"Amúgy én biztosan nem spórolnék és vennék 4Gset" :K

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#369) zzola válasza VillanyÁsz29 (#356) üzenetére


zzola
félisten

Én épp 2 évig használtam S10+-t. Az 5G-s variáns fürgébb, klasszisokkal jobb az ujjlenyomat leolvasója. Kamera kb. hasonló, bár sosem hasonlítottam össze a képeket...
S10-en szebben szólnak a hanggok, jobb hangszórók vannak benne...

(#370) zzola válasza TTomax (#368) üzenetére


zzola
félisten

Értem. A 120Hz kijelző az 5G-s verzióban van.
Igazából nem értem, amit írsz.
De mindegy.
Vagy én vagyok a láma! :))

(#371) TTomax válasza VillanyÁsz29 (#356) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nekem most sorozatban voltak,vannak S10+,MI9,MI 10T Pro,A 52 5G.

Az S10+-t nem éri meg A52re cserélni,habár az üzemidőd jobb lenne,magasabb kijelzőfrissítés is érződik,meg supportot is tovább élvez viszont a kamera rosszabb,a hang is gyengébb picit meg egy csomó minden más.S10+-t most csak S21re cserélném,még az S20FE-t sem bántanám...Viszont ha meg azt nézem,hogy kb ugyanott maradnál egy kevés ráfordítással,cserébe még 4 évig támogatott készüléked marad....hmmmm.... ezt neked kell eldönteni....

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#372) t72killer válasza VillanyÁsz29 (#356) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem. Max majd az a72 5g-nél kezdenék gondolkodni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#373) VillanyÁsz29 válasza TTomax (#371) üzenetére


VillanyÁsz29
lelkes újonc

Akkor Te fogsz nekem választ tudni adni egy másik oprióra is, ami már igaz kicsit nem egészen a topik témája, de mind kettőben van tapasztalatod. Gondolkodtam még az S10+ a MI 10T Pro-ra is. Dxomark-on jobb a kamera értékelése, viszont a magyar tesztekben nem olyan jól látom muzsikálni, meg egy picit óckodok, hogy nem amoled, de te meg tudod mondani szerintem ebben a tutit, hogy MI 10t Pro-ra érdemes volna-e váltani? :))

(#374) TTomax válasza VillanyÁsz29 (#373) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem... :N dxomarkra ne adj,az S10+ zsebböl előkapva jobb képet csinál.Jó telefon az 10T Pro,de az UI messze elmarad a samsungétól...sok apró bug jellemzi.Egy dologban jobb,de abban nagyon.Nagyon jó az akku,sokáig birja és gyorsan feltölt.Napi fél óra töltéssel megvagy egész napra.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#375) doooo válasza VillanyÁsz29 (#373) üzenetére


doooo
veterán

DXOMark annyit ér, mintha a szomszéd Mariska véleményezné a kamerákat. Ha kínai vagy, előre raknak, mert te fizeted őket. Ennyire egyszerű.

(#376) dknight válasza kisocsi (#360) üzenetére


dknight
tag

Hátha segít a döntésben.
Nálam A52 4g-s verzióban 2 telekomos kártya van (céges+magán). Nagyvárosban lakom, eddig xiaomi telefonom volt, azon a térerő szinte mindig maxon, addig itt mindkettőnél 3-4-es körül mozog, de sem a hívás fogadását, sem annak minőségét nem befolyásolja. Asszonynak A42-ese ugyanez kb.

(#377) sbalu1


sbalu1
senior tag

Akkor ha jól értem sokatok véleményét, akkor az S7 edgét se cserélnétek le A52 4G-re?

(#378) Sgr_A válasza sbalu1 (#377) üzenetére


Sgr_A
addikt

Én azt már lecserélném
De ha 4g akkor csak a 72-re az 52- ből meg csak az 5g- re

(#379) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az emag.ro 4G árban van most az 5G A52 :)
Aki megvette drágán most egy kicsit dühös lehet.

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#380) sbalu1 válasza Sgr_A (#378) üzenetére


sbalu1
senior tag

Csak az 5g miatt nem venném a drágábbat, szerintem a 120 hz képfrisítés se annyira szignifikáns a 90 Hz-el szemben.

(#381) Sgr_A válasza sbalu1 (#380) üzenetére


Sgr_A
addikt

A soc is erősebb egy kicsit 720 vs 750

(#382) TTomax válasza pusszycat (#379) üzenetére


TTomax
nagyúr

Mennyire jön ki forintban?

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#383) sbalu1 válasza Sgr_A (#381) üzenetére


sbalu1
senior tag

Vacilálok, ha megveszem, a 4g-verzió lesz.Nagyon jól sikerült ez a S7 edge, csak hát már kicsit eljárt felette az idő.A 52 4g most 120-ért beszerezhető.

(#384) pusszycat válasza TTomax (#382) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Itt van lehet szamolgatni. [link]

112059 Ft. az 5G A52

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#385) t72killer válasza Sgr_A (#381) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Őszintén nem hiszem, h látható lenne a való életben a különbség. Az 5g engem jobban izgat, főleg, h sokat mászkálok Ny-EU elhagyatottabb zugaiban, ahol alkalmasint még 3g sincs. Viszont ha bármit felhúznak mondjuk 1év múlva, az már tuti nem 4g lesz.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#386) TTomax válasza pusszycat (#384) üzenetére


TTomax
nagyúr

Akkor semmi gáz,115ért vettem . :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#387) petya2012


petya2012
őstag

Sziasztok

Valaki tesztelte már 5G-n?Szerintetek ez vagy a A72?A kamera ebben sokban tér el a A72-höz képest,minőségre?Na meg ebben 750G van proci a A72-ben meg 720-gondolom ennél nincs nagy különbség.A 90 hz és a 120 hz között látható a különbség?

[ Szerkesztve ]

(#388) Bog válasza t72killer (#385) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Holnapra lesz egy egyoldalas miniteszt az 5G-s verzióról, de nagy megfejtés nem várható. Microlag ugyanúgy megvan, a 90-120 közötti eltérés nem szignifikáns, a sebességbeli előnyöket nemigen érezni, az 5G pedig annak legyen fontos, aki hosszabb távra tervez. Na, összefoglaltam három sorban a holnapi cikket :D

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#389) TTomax válasza Bog (#388) üzenetére


TTomax
nagyúr

Microlag?Hol találkozol vele?

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#390) zzola válasza TTomax (#389) üzenetére


zzola
félisten

Van bőven. Amikor feloldom a készüléget és le vagy fel illetve oldalra elhúzom a kijelzőt, akkor vannak benne lagok szépen. Böngészés közben is látni néha, mintha 15 fps lenne, nem folyamatos a kép.
A71 gördülékenyebb volt.

[ Szerkesztve ]

(#391) TTomax válasza zzola (#390) üzenetére


TTomax
nagyúr

Én nem tudom, de én az animációkat levettem 0.5re meg pár felesleges animációt kikapcsoltam (pl az ujjlenyomat leolvasóét). Egyébként nem a készülék hanem az Ui sara mert nova alatt nem csinálja.

Én inkább néha olyasmit tapasztalok,hogy a szöveg néha homályos lesz itt-ott....

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#392) zzola válasza TTomax (#391) üzenetére


zzola
félisten

Én a standard beállításokat használom.

(#393) Bog válasza zzola (#390) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Plusz a kameráról a főképernyőre vissza. Az nem is micro... :U

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#394) zzola válasza Bog (#393) üzenetére


zzola
félisten

:DDD
Talán pár frissítés után megoldják ezt is...

(#395) atosan válasza Bog (#393) üzenetére


atosan
addikt

Ezt aláírom, de nem csak itt. Az eddig használt Mi 10T lite készüléken is ugyan ez van, ugyan ezzel a hardverrel.

Más:
Az egyik nadrágom zsebének a belső része elég vékony. Kijelzővel a combom felé szokom berakni a telefont így elég sokszor felold és éli önálló életét. Véletlen érintések bekapcsolva. Mit lehet még tenni?

Maine coon

(#396) tutis


tutis
őstag

srácok, akinek van smart vt-je youtube-al, nézze már meg legyen szives a következőt. Ha a tv-n elindítja a youtube-ot, a telefonon tudja vezérelni a lejátszást. Nekem android alapú tv-m van, eddig tökéletesen ment, csak az a kiba**ott philips ügyfélszolgálat lereseteltette a tv-t, és azóta nem működik ez a funkció se. a smart view meg végképp nem megy.
Az a lényeg amint elindítottam egy youtube videót, rögtön jelezte a telefon értesítési sávjában a lejátszást

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#397) wzol válasza atosan (#395) üzenetére


wzol
tag

Hát igen, üdv az önálló életet élő telefonok klubjában :K Ugyanez a helyzet itt is. Mint kiderült (ha jól értettem) rendes közelségérzékelő szenzor nincs benne, csak virtuális és így próbálja meg kitalálni, hogy zsebben van-e. Ezt a szenzoroknál *#0*# nél ellenőrizheted is. Nekem ez új volt. :U

Más telefonnál ha egy papírlappal letakartam, akkor is tudta, hogy "van valami", itt nincs ilyen. Fórumozás, Reddit, Samsung support ésatöbbi után elkezdtem kijelzővel kifelé hordani - a megszokást és féltést leszámítva eddig bejött.

(#398) wzol válasza wzol (#397) üzenetére


wzol
tag

Lemaradt, hátha valakinél opció: ami bezavar nagyon, az a duplakoppos felébresztés - ennek kikapcsolása nálam nem volt opció, de hátha másnak jó lesz így.

(#399) atosan válasza wzol (#397) üzenetére


atosan
addikt

Köszi az infót :R
Duplakopp nekem is kell, marad a megszokás.

Maine coon

(#400) kugli válasza atosan (#399) üzenetére


kugli
aktív tag

Ha be van állítva valamilyen képernyőzár akkor nem lenne szabad csak úgy feloldania. Illetve a zárképernyőröl én levettem minden appot,üres csak az óra van rajta,így nem tud semmit elindítani véletlenül sem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.