Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) .Sziszi. válasza Franklin (#950) üzenetére


.Sziszi.
csendes tag

~10 órás képernyőidővel szoktam 4-5 napot használni, természetesen nem játékra. :B

Elődje egy '17-es J5 volt, 9 napot is kihúzott, mondjuk nem csinált túl sok mindent. :D

(#952) gyuri81 válasza .Sziszi. (#951) üzenetére


gyuri81
veterán

~10 órás képernyőidővel szoktam 4-5 napot használni, természetesen nem játékra. :B

Ez mégis hogyan hozod ki belőle? :Y

(#953) .Sziszi. válasza gyuri81 (#952) üzenetére


.Sziszi.
csendes tag

Kb. negyed csúszkányi fényerő beltérben, sötét mód ahol csak lehet (fejlesztőiben pl. kikényszerítve), nem használt gyári appok tiltása, stb.

A héten nem sok időm volt telózni, "csak" erős 6 órányi képernyőidőnél járok, bár még 41%-os a teló. Viszont gps és fájlmozgatások voltak, azok meg jobban zabálnak.
Zene is keveset ment, mondjuk azt nem is számolja a listán (háttérben futott).

[kép]

(#954) AttilaMvh


AttilaMvh
tag

Sziasztok,
A virtuális közelségérzékelő miatt a nadrágzsebben önálló életet él a telefon, akár be van kapcsolva a zseb mód, akár nincs. Valószínűleg megnyomódik a bekapcs gomb, osztán onnan tovább kezdődnek a csodák. Ha muszáj akkor gugli a barátom, de hátha valaki itt tudna csípőből válaszolni arra, hogy mivel lehetne rábírni a készüléket, hogy zsebben tetszhalottként viselkedjen? Vagyis, hogy a záróképernyő semmire se reagáljon, ne lehessen értesítéseket megnézni, kamerát indítani, gyosgombokat elérni, stb.
Előre is köszönöm, ha valaki felhomályosít!
Szép napot mindenkinek! :)

[ Szerkesztve ]

(#955) MrChris válasza AttilaMvh (#954) üzenetére


MrChris
nagyúr

Egy zseniális ötletem van, éppen csak le kéne programozni. Állítva, de fejjel lefelé kikapcsolná az érintésre ébredést. :D Esetleg területre is lehetne szűkíteni ilyenkor az érintésre reagálást, vagy két kitüntetett sarkra... lehet már van ilyen.

(#956) wzol válasza AttilaMvh (#954) üzenetére


wzol
tag

Sajnos csak virtuális közelség érzékelő van benne, vagyis a zseb módot kamerával próbálja megoldani - van amikor hibával. Én végül képernyővel kifelé hordom zsebben, így majdnem teljesen megszűnt a "ficánkolása".

Ezt régen használtam, egy próbát megér: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.plexnor.gravityscreenofffree

(#957) AttilaMvh válasza wzol (#956) üzenetére


AttilaMvh
tag

Köszi az infókat. Nadrágzsebben nem szeretném képernyővel kifele hordani, mert gyakran beleütközöm asztal sarkába, ebbe-abba, amitől a tok megvédi, de a képwrnyő lehet, hogy zokon venné. Mindegy, megélek így is vele, kabátzsebben nem rosszalkodik, és nemsokára jön az övtáska ideje, abban is nyugton van késő őszig . A jelzett appot kipróbálom, köszi még egyszer :K

(#958) wzol válasza AttilaMvh (#957) üzenetére


wzol
tag

Szívesen :) ha a kis app beválik, megosztanál pár tapasztalatot és hogy milyen beállításokkal sikerült összehozni?

(#959) macilacus válasza AttilaMvh (#954) üzenetére


macilacus
senior tag

A flip tok biztos megoldás :DDD

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#960) AttilaMvh válasza wzol (#958) üzenetére


AttilaMvh
tag

Feltettem, de nekem nem válik be. Elsősorban rendszeradminisztrátori jogokat kér, ami céges telefonon nem oké. Asztalra letéve tényleg kikapcsol, de ezt meg én nem igényelem, igaz kikapcsolható az opció. Viszont a zsebbe rakást nem sikerült észrevetetni vele, nem kapcsolja ki a képernyőt, és minden érintést érzékel. Tudom, hogy kikapcsolva ajánlott zsebrevágni a telefont, de ha már az app azzal dicsekedik, hogy lezár ha zsebrevágom, akkor kipróbáltam. Nem jött össze. Valószínűleg csak igazi közelségérzékelő esetén műkszik. Sokféle beállítása van, de nem volt kedvem túl sok időt fordítani rájuk.
Úgyhogy megváltam tőle.
Túlélem, ahogy az ujjlenyomat szenzor stresszét is :) Amúgy jó kis telefon.

[ Szerkesztve ]

(#961) AttilaMvh válasza macilacus (#959) üzenetére


AttilaMvh
tag

Biztosan, de nekem nem jön be, sokat tartom kézben, és nem szeretem hátrahajtott fedőlappal simogatni. Majdnem laptop/táblagép helyett használom.

(#962) macilacus válasza AttilaMvh (#961) üzenetére


macilacus
senior tag

Valamit valamiért :((
Nekem is ez a dilemmám, jobb szeretem sima tokba, de így nyáron lehet, hogy előkerül a flip tok :W :DDD

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#963) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Használ valaki "hagyományos" kijelző védő fóliát? Ujjlenyomat mentes kellene, A52 sima 4G verzióra

Hazai beszerzés vagy aliexpress pl. [link] az ajánlottabb? Bár hazai részen nem is igazán találtam sima fóliát, mindenhol az üveg verzió "nyomják"

Nem saját részre, jóbarátnak kellene és igen, sima "műanyag" fólia :B

read-only mode on the forum

(#964) vilmose33


vilmose33
őstag

Sziasztok
Használ valaki hangrögzítőt ,ami a telefonbeszélgetést is felveszi?

A jövő most van

(#965) gerner1 válasza vilmose33 (#964) üzenetére


gerner1
veterán

Típus-tesó topikokban említenek néhányat. Ugyanakkor, aktíválható a gyári Samu is...

(#966) macilacus válasza vilmose33 (#964) üzenetére


macilacus
senior tag

Nekem a A52 5G van és ezt használom :D

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#967) vilmose33 válasza macilacus (#966) üzenetére


vilmose33
őstag

Gerner1 Köszönöm :R

A jövő most van

(#968) gyuri2008 válasza gerner1 (#965) üzenetére


gyuri2008
veterán

Gyárilag nincs telefon beszélgetés rögzítő........

(#969) $atirka válasza gyuri2008 (#968) üzenetére


$atirka
senior tag

Régió váltással aktiválható szerintem is.

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#970) gyuri2008 válasza $atirka (#969) üzenetére


gyuri2008
veterán

És hol?
A fejlesztői menüben?

(#971) gerner1 válasza gyuri2008 (#968) üzenetére


gerner1
veterán

De van, csak ezen épp úgy inaktiv az EU -s 'aktív-CSC' -kel, mint a samu tesók többségén.

Ennél a készüléktípusnál, ez a 'menete' : LINK

Vannak tesók, amelyeknél még ez sem kell, csak egy megfelelő országból származó SiM + egy FR...

(#972) $atirka válasza gyuri2008 (#970) üzenetére


$atirka
senior tag

Note10en és 20on odinnal Indonéz romra kell frissíteni home_cs-vel és rögtön aktiválható lesz közvetlen a tárcsázóban, elvileg A52-n is működhet.
Vagy a SIM -kártyás régió váltás elvileg még megy.
Lényeg, hogy tudja a Samsung ROM "gyárilag".

[ Szerkesztve ]

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#973) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Nem látom a hozzászólásaim :F

(#974) $atirka válasza gyuri2008 (#973) üzenetére


$atirka
senior tag

Letiltottad saját magadat... ;]

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#975) gyuri2008 válasza $atirka (#974) üzenetére


gyuri2008
veterán

Igen -már rájöttem :C

[ Szerkesztve ]

(#976) T-master


T-master
tag

Sziasztok,

Valaki használja az akkumulátorvédelem funkciót? (csak 85%-ig tölt fel) Szerintetek van értelme?

(#977) $atirka válasza T-master (#976) üzenetére


$atirka
senior tag

Szerintem nincs 😎

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#978) kugli válasza T-master (#976) üzenetére


kugli
aktív tag

Ha navi megy hosszabb távon (több órán át),és csatlakoztatva van a töltőhöz (autó rendszeréhez),akkor bixby rutinnal 85%-ig engedem csak tölteni. Csak ebben az egy esetben használom ezen funkciót.

[ Szerkesztve ]

(#979) T-master


T-master
tag

Értem, köszönöm a válaszokat. :R

(#980) Én 13


Én 13
csendes tag

Üdv.
Ezen a telón van ujjhúzásos tárcsázás? A5 2017-ről váltanék.

(#981) DrDobos válasza Én 13 (#980) üzenetére


DrDobos
őstag

Arra gondolsz, hogy a névjegyeknél az adott névjegyet jobbra huzva hivast indithatsz vele?

Samsung Galaxy A55 5G

(#982) Én 13 válasza DrDobos (#981) üzenetére


Én 13
csendes tag

Igen, A5-ön kiválóan működik, nagyon kényelmes..Sokat telefonálok, csak azért.
Illetve ami kérdésem még lenne, mivel soha nem volt még két kártyás telóm, hogyan működik ez a dolog, mármint beállítom az egyik simet elsődlegesnek, és alapból arról történnek meg a kimenő hívásaim?

(#983) AtHoS válasza Én 13 (#982) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Tárcsázója válogatja. Van ahol meg lehet adni az alapértelmezett hívó SIM-et.
Nálam TruePhone-nal az van beállítva, hogy kérdezzen rá melyik SIM-ről indítsa a hívást

read-only mode on the forum

(#984) DrDobos válasza Én 13 (#982) üzenetére


DrDobos
őstag

A jobbra huzos tarcsazas mukodik, es azt hiszem be lehet allitani 2 simnel hogy melyikrol telefonalj, de valaki erositsen meg

Samsung Galaxy A55 5G

(#985) tutis válasza DrDobos (#984) üzenetére


tutis
őstag

meg lehet alapértelmezetten és név/szám szerint is

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#986) sbalu1


sbalu1
senior tag

Android 12-ben működik a Samu saját telefon hívásrögzítője?

(#987) gerner1 válasza sbalu1 (#986) üzenetére


gerner1
veterán

Firmware cserével (masik 'aktív-CSC' -re át-állással): megoldható.

(#988) sbalu1 válasza gerner1 (#987) üzenetére


sbalu1
senior tag

Kösz, de egyszerűbb megoldást keresek.A vonatkozó appokból több félét próbáltam, hol működnek, hol nem.Hiába vannak a szükséges engedélyek birtokában.

(#989) gerner1 válasza sbalu1 (#988) üzenetére


gerner1
veterán

Nos, a gyári Samu -t kérdezted. Az, úgy oldható meg, de nem egy ördöglakat az ahhoz szükséges ODIN -ozás.
Az azzal járó újra-belakás viszont, valóban macerássá teszi.
Ebben (⇑) tudok segíteni, ha gondolod.👍

(#990) sbalu1 válasza gerner1 (#989) üzenetére


sbalu1
senior tag

Köszönöm, Odinoztam már, de valóban az újra belakást próbálnám elkerülni.Sajnos azt tapasztalom, hogy a biztonsági intézkedések túlbúrjánzása, egyre inkább a használhatóság rovására megy.Régebben használtam olyan külső hívásrögzítő appot, amelyik egész jól működött, a névjegyzékből is automatikusan hozzá tudta párosítani a hívót, azután először ez szünt meg, holmi google rendelkezés miatt, utána már az automatikus hívásrögzítés se működött valamiért.Ezért gondoltam, hogy a Samu sajátja talán működne, ha nem lenne nálunk letiltva.

[ Szerkesztve ]

(#991) $atirka válasza sbalu1 (#990) üzenetére


$atirka
senior tag

Szia
Szedj le egy, a telefonhoz való, de Indonéz ROM-ot, majd telepítsd odinnal, de "CSC" gombhoz HOME_CSC-t tallózz be, úgy nem kell újra telepítened semmit, csak update lesz és régiót vált. Más Samsungon ez működik, konkrétan A52-n nem tudom, de nagy eséllyel jó lesz. Legrosszabb esetben minden marad a régiben.

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#992) Permet Elek


Permet Elek
senior tag

Sziasztok, az mért van, hogyha hosszabb üzenetet írok, átrakja mms-be és nem küldi el?

(#993) gerner1 válasza Permet Elek (#992) üzenetére


gerner1
veterán

Elhasználódik az 1db SMS max-karakterszám (160). Ékezetes betük, jelek, stb, többet fogyasztanak el, mint 1db.

(#994) sbalu1 válasza $atirka (#991) üzenetére


sbalu1
senior tag

Köszi, még megfontolom.

(#995) pinnacle válasza sbalu1 (#988) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Cube ACR-t próbáld ki. Idáig nekem ez a legjobb. Be lehet állítani, hogy ne tegye maximális hangerőre a hívást, illetve most vettem észre, hogy le tudom tiltani a WhatsApp hívás rögzítését. Hívott fél hangját nem vette fel, így felesleges. Hívásrögzítés tiltást lehet mégsem vezetik be. Googlenél úgy írnak róla, mintha nálunk is működne a gyári, illetve látom (csak Indiában). :)

[ Szerkesztve ]

(#996) sbalu1 válasza pinnacle (#995) üzenetére


sbalu1
senior tag

Köszönöm, feltétlen kipróbálom!

(#997) sbalu1 válasza pinnacle (#995) üzenetére


sbalu1
senior tag

Köszi a tippet, működik a Cube ACR, bár a hívott fél azonosìtása itt is csak manuálisan lehetséges.

(#998) $atirka válasza sbalu1 (#997) üzenetére


$atirka
senior tag

Android 12?
Nekem sem Note 10+on, sem Note 20 Ultra-n nem ment a Cube.

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#999) pinnacle válasza sbalu1 (#997) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nekem kiírja a neveket, gondolom nem számít, hogy A52s. Telepítsd újra, lehet valami engedélyt kihagytál. Egyébként nekem is néha eltűnnek a nevek, "Ismeretlen hívó" van helyette, újratelepítés után megjavul.

$atirka nekem megy 12-őn. Eleve az volt rajta. Tartottam tőle, hogy valami frissítéssel letiltják a hívásrögzítést, de a legutolsó után is működik egyelőre.

[ Szerkesztve ]

(#1000) sbalu1 válasza pinnacle (#999) üzenetére


sbalu1
senior tag

Minden engedély, battery optimalizáció kikapcsolása is meg van neki és Android 11.Tényleg, most volt 1 névjegyes hìvásom, azt automatikusan kitöltötte.Előzöleg volt egyéb hìvásom, ott nekem kellett manuálisan beìrnom a hívó számát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.