Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2401) Gloob válasza st6969 (#2400) üzenetére


Gloob
addikt

Én már feladtam a győzködést. Öreg vagyok én már ehhez. Volt egy kollégám, akit éveken keresztül nem sikerült meggyőzni. Az ő érve ez ellen az volt, hogy mi köze a google-nak az ő tel.számaihoz! No ott is feladtam.

Samsung Galaxy A52S

(#2402) Ocean


Ocean
tag

Megrendeltem a cuccokat (fólia, hátlap), köszi mindenkinek az ötleteket.

Hanem...
Most nézem, hogy az időjárás app azt írja "nincs adat".
Rábökök, annyi jön fel, hogy "az időjárás app állandóan leáll". Tudok küldeni róla jelentést, és ennyi.
Próbáltam guglizni a témában, de mindenkinek a frissítéssel voltak gondjai, nem az, mint az enyém.

Találkozott esetleg még valaki ezzel? Van ötletetek?

(#2403) tomsolo válasza Ocean (#2402) üzenetére


tomsolo
őstag

állítsd át a régiót - pl. USA, reboot a telo

utána indítsd el.

Ezután már vissza állíthatod a régiót.

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#2404) Ocean válasza tomsolo (#2403) üzenetére


Ocean
tag

Bakker, pedig fent is van az összefoglalóban... :B
Köszi!

(#2405) Bl.Gyo. válasza Ocean (#2361) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Én az alább linkelt egyszerű tokot használom, a van pereme a kameránál és bőven túlnyúl kamerán, masszív minőségi tok. egy baja van hogy a power gomb meg a hangerő fel-le kemény, nehéz benyomni, de meglehet szokni. legalább zsebben nem nyomódik be könnyen. mert nekem a power gomb 2x megnoymására a vaku világít, és néha világított a zsebem előtte.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#2406) Ocean


Ocean
tag

Még egy kérdés: feltettem a google camera app-ot.
Majd még tesztelgetem.
Ami feltűnt, hogy a max amit be lehet állítani benne az 12 Mpixel.
Nem pazarlás ez?

(mondom ezt úgy, hogy sem valami fotofil nem vagyok, sem nagyon nem hasonlítgattam még egymáshoz a 48 Mpixeles képeket az alappal, de az biztos, hogy a 48 Mpixeles képek elég brutálul néznek ki a gyári fotó appal készítve is)

(#2407) vond válasza Ocean (#2406) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Pedig nem sok értelme van a 48MP-nek, főleg a GCam-mel szemben: [link] :N

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2408) Putyin90 válasza Ocean (#2406) üzenetére


Putyin90
senior tag

A 48 megapixelesek képek nem jelentik azt, hogy jobb lesz a kép. Olvasd el a telefon tesztjét, ott is leírják, hogy: "Alacsonyabb felbontáson viszont élesebb és kevésbé zajos képeket kapunk, plusz elérhető az AI jelenetfelismerés és a HDR is."

(#2409) Pityu. válasza Ocean (#2406) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ekkora érzékelőnél tök felesleges a 48 megapixel de még egy 500EFt-os telefonnál is,ezek már csak parasztvakítások mert van aki ettől beindul és vásárol.Nálam a gcam vitt mindent elég jó és még a hdr e is jobban tetszik mint pl a gyárié.Csináltam már egy két jó képet.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2410) Ocean válasza vond (#2407) üzenetére


Ocean
tag

Rendben, meggyőztetek :)
(az a sárga virág vs. piros virág azért elég durva különbség, próbálok majd hasonlókat találni én is)

(#2411) rsf válasza vond (#2407) üzenetére


rsf
senior tag

Nekem nem egyértelmű a gcam fölénye...
Házfal, ruhaszárító csöve fent...

[ Szerkesztve ]

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#2412) vond válasza rsf (#2411) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Pedig de. :) Az apró részleteket nézd, meg a dinamikát. De a legnagyobb különbség akkor van, ha RAW-ban fotózol, és Te magad dolgozod ki a képeket. :K

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2413) kormi0312


kormi0312
senior tag

Sziasztok,

Milyen recovery-t, kernelt és romot ajánlotok a legjobb akkumulátor időhöz?
Illetve mi a helyes sorrend az installáshoz? Recovery -> kernel -> Rom?

Köszi szépen előre is!

(#2414) G48 válasza kormi0312 (#2413) üzenetére


G48
senior tag

Erre kiváncsi leszek...

(#2415) Pityu. válasza vond (#2412) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Anno facebookon csoportban egy sráccal beszéltük a raw kidolgozás témát de azt mondta szerinte olyan jó a gcam,hogy nem nagyon tudott a raw-ból annyi pluszt kidolgozni,hogy jobb legyen a jpeg hez képest.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2416) vond válasza Pityu. (#2415) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hát, erre az mondom, hogy valóban szuper a GCam JPG, de azért a RAW az egy másik szint. Sokkal nagyobb dinamikát, több részletet, szebb színeket ki lehet hozni így a képekből, és nem utolsó sorban sokkal szabadabban lehet utólag módosítani a fotókat (fehéregyensúly, expozíció, stb.).

Az ingyenes Androidos Lightroom tök szuperul használható mobilon is.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2417) Pityu. válasza vond (#2416) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én gépen szoktam csinálni photoshopban de valamiért ott nem tölti be rendesen a színeket hanem tök fakó a kép,mobilon én nem szeretek a képekkel buzerálni.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2418) tomsolo válasza vond (#2416) üzenetére


tomsolo
őstag

Nekem a Snapseed is bőven elég az utómunkára, a hdr filterét tökre szeretem.

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#2419) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!

Ismerősömnél internettel kapcsolatos problémák adódtak. UPC, router IPv6-ra állítva. A telefonon nem jött be a play áruház és más alkalmazások. Elmondása szerint mikor kint volt a technikus és IPv4-re állította akkor nem volt net a telóján. Van valami ezzel kapcsolatos beállítási lehetőség a telón? Gondoltam arra hogy hálózatot elfelejteni és újra kapcsolódni vagy restart. Sajnos messze van így nem tudok nagyon ránézni. Köszi ha van valakinek jó ötlete.

(#2420) Televan74


Televan74
nagyúr

Én nem oly rég rendeltem egy 64/4GB -os modellt. Nálam egy Lumia 550 -et vált majd. Nincs extra igényem, hívás,sms,fotók, néha egy kis videó.Első androidos mobilom lesz, bár már van tablet és mobil a családban,de eddig nem nagyon foglalkoztam az androiddal.Most majd mélyebben bele vetem magam. Milyen védelmi szoftverek az ajánlottak?

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#2421) koppasz1986


koppasz1986
tag

Mi Account -ban valahogy meglehet változtatni a telefonszámot? Mert ahogy látom csak úgy lehet hogy a regisztrált számra előbb egy sms-t.. azt az a szám amivel regisztráltam már nem él..

(#2422) Pityu. válasza koppasz1986 (#2421) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Meg lehet,belépsz a Mi cloudba aztán fent jobbra a profil fejre kattintasz ,aztán account és ott meg találod a telefonszám változtatást.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2423) koppasz1986 válasza Pityu. (#2422) üzenetére


koppasz1986
tag

igen de mindenképp sms-t akar küldeni a régi számra a változtatáshoz az meg már nem él

(#2424) Viktor0610 válasza gorje (#2419) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Úgy tudom, az IPv6-ot nem szereti.
Ha lehet, állíttassátok vissza IPv4-re, akkor jó lesz.

Samsung Galaxy A54

(#2425) Pityu. válasza koppasz1986 (#2423) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Telefonon sem vagy akkor belépve vele igaz?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2426) koppasz1986 válasza Pityu. (#2425) üzenetére


koppasz1986
tag

de ott be vagyok meg az új számommal, de épp most probálgatom ezt a bl nyitás dolgot azt a gépen meg bejelentkezve a régi számomat hozza fel

(#2427) Pityu. válasza koppasz1986 (#2423) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ha esetleg telón be lennél még jelentkezve akkor így tudnál telefonszámot változtatni[.

Mikor kérné a telefonszámot alatta van olyan is,hogy másképp azonosíthatod magad,próbáld meg azt esetleg lehet email cím vagy ilyesmi

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2428) koppasz1986 válasza Pityu. (#2427) üzenetére


koppasz1986
tag

Igen igy csináltam, de ha számitógépen jelentkezek be akkor bármire lépek ezt dobja ki.. és ez nem az a szám amit a telefonon megváltoztattam.. mindegy hagyom nem idegelem már magam

(#2429) koppasz1986 válasza Pityu. (#2427) üzenetére


koppasz1986
tag

na jo lett köszönöm :D

(#2430) coppola válasza Televan74 (#2420) üzenetére


coppola
tag

Üdv a klubban!
Gyári rom elég jó, nem igazán kell védeni, nekem talán soha nem is kellett a droidot, kis kalózkodás is belefér

(#2431) Pityu. válasza koppasz1986 (#2429) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nincs mit :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2432) Bl.Gyo. válasza Televan74 (#2420) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Nem sok mindenre használnád. Megértem mert windows mobilt már csak ezekre lehet használni. Elso androidos, akkor fogod te sokkal tobbre is használni!

Védelmi szoftver gondolom itt a virusirtora gondolsz. Nem kell. Csak play àruházbol tölts le, és ne kattintgass mindenre weben se amirol nem tudod mi az. A playnek van valami beépitett védelni keresoje ami naponta automatikusan ellenoriz, plusz az android biztonsági csomag amit idöközönként frissít a gyártó, plusz a miui-ban is van anti-virus. Tehát csak használod ésszel és nem lesz baj.

[ Szerkesztve ]

(#2433) Mercutio_ válasza Televan74 (#2420) üzenetére


Mercutio_
félisten

Blokada-t érdemes lehet felrakni (download a lap alján)
VPN-t hoz létre amikor netet használsz és elég sok reklámot kiszűrni.
Nem kell hozzá root csak a fejlesztői beállításoknál kell engedélyezni az alkalmazás külső (?) forrásból való telepítését.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2434) Televan74


Televan74
nagyúr

Köszönöm a válaszokat! :R

A BLOKADA -t meg felteszem a család összes androidos kütyüére.El lehet képzelni milyen lehet egy 72 éves apa és az ő okos telefonja.Elég sűrűn kell takarítanom. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#2435) st6969 válasza Viktor0610 (#2424) üzenetére


st6969
őstag

Így van, UPC-t kell felhívni, és visszaállíttatni IPv4-re.
Állítólag kezdenek kifogyni(?) az IPv4-es címek, és ezért kell fokozatosan áttérni az IPv6-ra...valami ilyesmit olvastam, de mindegy is. Kb. 3 évvel ezelőtt volt ez a problémám otthon, eltelt egy kis idő, mire kinyomoztam, mi a probléma. Számomra teljesen érthetetlen, hogy ennyi idő alatt hogy nem lehetett felkészülni erre okostelefon oldalról, sem pedig szolgáltató oldalról (manapság, ahol otthon van net, ki nem használ okostelefont wifivel)? :F

[ Szerkesztve ]

(#2436) Bl.Gyo. válasza st6969 (#2435) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

dúrva azért hogy egy olyan nagy cég mint a google nem oldotta meg az ipv6-os átállásokat, inkompatibilitásokat.

[ Szerkesztve ]

(#2437) azimut válasza kormi0312 (#2413) üzenetére


azimut
aktív tag

Ez engem is érdekelne, szunyi777 és G48 guru fórumtársak már kitapostak egy ösvényt. Orangefox rekó, talán OC kernel, HavocOs rom, plusz hab a tortán f2fs fájlrendszer. Orangefox jelenlegi verzióval valami gond van az encrypttel.

XDA-n olvasgatom, a szemem is kifolyik a leírásoktól, amíg egy működő magyar nyelvű összefoglaló nem jelenik meg (olyanoktól, mint Cappa72, vagy Vegyszer guruk :R ), nem merem megkocáztatni.

[ Szerkesztve ]

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#2438) MDanny válasza Bl.Gyo. (#2436) üzenetére


MDanny
senior tag

Úgy néz ki ez inkább a UPC által használt DS-Lite probléma, mert pl. a Telekom és a DIGI által használt dual-stack IPv6 esetén nincs ilyen probléma még IPv6 only módban sem.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#2439) Putyin90


Putyin90
senior tag

Szerintetek ennek a toknak a kamera része kijjebb van, mint maga a kamera? (védi a kiálló kamerát?)

[ Szerkesztve ]

(#2440) Bl.Gyo. válasza Putyin90 (#2439) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

ilyenkor érdemes megnézni a vevői fotós értékeléseket az adott terméknél. sokminden kiderülhet. úgytűnik egyszintben van vele.

[ Szerkesztve ]

(#2441) KRISSTUS válasza Putyin90 (#2439) üzenetére


KRISSTUS
tag

szunyi777 ilyent vett - szerintem nagyon hasonló vagy ugyanaz.

(#2442) Putyin90 válasza KRISSTUS (#2441) üzenetére


Putyin90
senior tag

Igen, ezt néztem már én is, de a szarvasos minta nem tetszik. :(

(#2443) tomsolo válasza Putyin90 (#2439) üzenetére


tomsolo
őstag

Igen védi.

Nekem ua ettől a cégtől van egy hasonló tokom.

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#2444) Putyin90 válasza tomsolo (#2443) üzenetére


Putyin90
senior tag

Köszi az infót! Az általad linkelt középen csíkos még jobban is néz ki, mint amit én néztem. Azt tudod esetleg, hogy mennyi idő alatt ért el hozzád a tok?

(#2445) tomsolo válasza Putyin90 (#2444) üzenetére


tomsolo
őstag

9 nap :P

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#2446) Pityu. válasza Putyin90 (#2439) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Tessék ezt a hozzá szólások közt találtam,de ha már egy síkban van a kamera a tokkal az is jó.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2447) szunyi777 válasza azimut (#2437) üzenetére


szunyi777
őstag

Nem a recovery titkositja a készülékért, hanem az android pie! Hibátlan az Orange FOX R10 stable. Már többször írtam hogyan kell helyesen használni a titkosítást és a feloldást.

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#2448) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Milyen jó színe van ennek a redmi note 7-esnek


[link]

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2449) Plug Life válasza Pityu. (#2448) üzenetére


Plug Life
senior tag

A fehér hátú telefonok fekete előlappal elég hülyén néznek ki...

(#2450) M@cika


M@cika
őstag

Továbbra is az a bajom, hogy a régi chipseteket a végletekig ki akarják szórni. a 660 már egy őskövület. Ezért meg is várom, míg a Redmi K20 végre nem duplájába kerül, abban legalább 730 van.

Nasit a kis fehér medvének!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.