Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) laca1052


laca1052
tag

Mitől van az hogy a telefon híváskor rezeg de sms mail viber értesítéskor
nem ,pedig minden apk-nál be van állítva a rezgés külön.

(#1602) tomsolo válasza vond (#1589) üzenetére


tomsolo
őstag

Nekem ez a kvázi 48 mp is bejön. Textúrákra teljesen jól [használható].

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#1603) joefasalasso


joefasalasso
aktív tag

Sziasztok. 5 ikonoszlop beállítható note 7-ben? Köszönöm

(#1604) Putyin90 válasza joefasalasso (#1603) üzenetére


Putyin90
senior tag

Szia! Igen. Hosszan nyomod a képernyőt -> beállítások, kezdőképernyő-elrendezés 4x6 vagy 5x6.

(#1605) vegyszer válasza joefasalasso (#1603) üzenetére


vegyszer
addikt

Igen, lehetséges.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1606) joefasalasso


joefasalasso
aktív tag

Köszi. :R

(#1607) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Most fotóztam gyári kamerával de elég furcsák lettek a képek,próbáltam 48 megapixelben meg 12megapixel felbontásban.De ennyire ronda dolgot még nem sok képen láttam

Mint egy rossz festmény vagy nem is tudom,mitől lehet ez?

Azért google camerával ezerszer jobb a helyzet

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1608) vond válasza Pityu. (#1607) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Közben én is teszteltem még a kamerát. Itt van három kép. Mindhármat megdolgoztam egy kicsit Lightroom-ban, megpróbálva a lehető legjobb minőséget kihozni belőlük, meg hogy nagyjából hasonlóak legyenek színekben és expókban.

1. Gyári alkalmazással 48MP-ben, leméretezve 12-re
2. GCam JPG
3. GCam RAW Lightroom-ban feldolgozva

Egészen elképesztő az a minőség, amit GCam-mel ki lehet hozni a készülékből. :Y 60 ezer forint, basszus. Nem térek magamhoz. :DDD

(#1602) tomsolo: Ennek fényében szerintem nem sok értelme van használni a 48MP módot, mivel már maga a GCam JPG is jobb eredményt ad 12MP-en. A GCam RAW-t meg még ennél is jobbra ki lehet hozni egy kis tekergetéssel.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#1609) csabi63 válasza Putyin90 (#1604) üzenetére


csabi63
senior tag

Nálam nincs "kezdőképernyő-elrendezés" opció.

(Global 10.3.6. PFGMIXM)

(#1610) Archttila válasza Bl.Gyo. (#1598) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Sracok nem az mp miatt irtam az adatokat. :D A lenyeg a Sony optikan lenne... Jobbnak biztosan jobb, bar lehet a Realme X kamerajat neztek a csucskategorias Samsung illet vmek draga iPhone mellett es nem nagyon lehett latni a kulonbseget. Yt-n fent van, most nem tudok linkelni.

Szerintem nem lesz soha nekem sem Realme telefonom pontosan a fentebb emlitett okok miatt, de bizonyos szempontbol jobb mint a note 7, illete az is teny, h az X nem sokban marad el a joval dragabb k20-tol.

Szeretem a xiaomi telefonokat a jo ar/ar ertek aranyuk miatt, de az oppo ezen keszulekei moat kannibalizalhatjak a kategoria jelenlegi kiralyat.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#1611) tomsolo válasza Archttila (#1610) üzenetére


tomsolo
őstag

nem tudom mi van realme x-ben, de

The Xiaomi Mi 9 and Honor View 20 do get real 48MP photos when using this option because of their flagship hardware, but the F11, as well as the Vivo V15 and Redmi Note 7 just do upscaling and nothing else.

Kiváncsi lennék a Mi 9T-re.

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#1612) Plug Life


Plug Life
senior tag

A GCam-nek hol lehet megaszondani, hogy az SD kártyára mentsen? :F

(#1613) Pityu. válasza Pityu. (#1607) üzenetére


Pityu.
nagyúr

De az a fura én nem emlékszem,hogy gyári kamerával ilyen szarok lettek volna a képek amiket most felraktam ide,borzasztó fos a háttér.Szóval lehet a google camerát fogom használni fő kamerának.

#sati

Üzemidőben lehet jobb :D

#tomsolo

Semmi értelme a 48megapixelnek bőven elég a 12 is.Esetleg egy hasselblad fényképezőgépnél van értelme :)
Szerintem az a realmi x se sokkal különb mint a pro mert úgy nézem hardver ügyileg ugyan az

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1614) Gloob válasza Plug Life (#1612) üzenetére


Gloob
addikt

Sehol. Mivel a Google Pixel telefonokról portot app, azokban meg ugye nincs SDcard.

Samsung Galaxy A52S

(#1615) Archttila válasza Pityu. (#1613) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem nem, azert az x itt-ott combosabb
AMOLED
Kepernyobe integral ujjlenyomat
Motorizalt pop-up 16 MP selfi camera (nem tori meg a designt)
Ugy tudom a rear kamera is jobb egy fokkal mint ami a pro modellbe van. (IMX516 vs IMX586)?
Mondjuk nekem a 6.5 inch mar nagy... Nagy kezeim vannak de azt hiszem valahol itt huzodik a hatar a 6.3 kornyeken :DD

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#1616) Joker88 válasza csabi63 (#1609) üzenetére


Joker88
őstag

beállítások/kezdőképernyő és előzmények / középtájon a "kezdőképernyő elrendezés "

;)

In loving memory of Garrett Lockhart

(#1617) Pityu. válasza Archttila (#1615) üzenetére


Pityu.
nagyúr

A szenzort nem írtam igaz csak annyit,hogy a hardver ugyan az,a többi meg elég felesleges dolog :) Bár még mindig a redmi note 7 képei tetszenek jobban,mindig egy csigás teszt képet szoktam nézegetni :D

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1618) G48 válasza Plug Life (#1612) üzenetére


G48
senior tag

Na az jó lenne! Sehol. 🙂

(#1619) Tomek979


Tomek979
tag

Üdv!

Vajon be lehet valahogy állítani, hogy a google kamera app ne a gyári kamera mappába mentse a képeket, hanem 1 sajátba a DCIM alá?

(#1620) csabi63 válasza Joker88 (#1616) üzenetére


csabi63
senior tag

Zárolni lehet, elrendezni nem.

(#1621) #22743424 válasza csabi63 (#1609) üzenetére


#22743424
törölt tag

Ott nyomd meg a továbbiakat és ott van,
Na akkor most ezen gondolkodom. :D

[ Szerkesztve ]

(#1622) Bl.Gyo. válasza Pityu. (#1613) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

persze hogy "fos" a háttér mert az messze van. a virág közel és arra fókuszált. :) gcam-os ugyan olyan, nem tudom miért látod azt jobbnak... mindegyik telefon fényképezője ilyen "fos". :)

fókuszálj a háttérre (bökj oda) és akkor jó lesz a háttér de a virág lesz "fos". ez így működik.

[ Szerkesztve ]

(#1623) spider80 válasza Pityu. (#1613) üzenetére


spider80
őstag

Most a képekkel az a baj,hogy el van mosva a háttér? Mert akkor az nem hiba. Ha közelre fókuszálsz valami tárgyra (itt a virág), akkor a háttér elmosott lesz. DSLR géppel is. Meg akár a szemeddel is,ha valami közeli dologra nézel,nem fogod a hátteret élesen látni.

Szerk.: kicsit elkéstem, de a lényeg ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#1624) dave987 válasza csabi63 (#1609) üzenetére


dave987
aktív tag

Akkor a rendszeralkalmazás frissítés menü alatt egy frissítés kell hogy legyen a launchernek. Aztán lesz. Legalábbis nekem Redmi 5ön így lett nem rég.

(#1625) #22743424 válasza csabi63 (#1620) üzenetére


#22743424
törölt tag

Rendszer alkalmazás frissítés volt? Mert június 14.-én volt egy launcher alkalmazás frissítés. Frissítés majd telefon restart kell.

dave987 Amíg írtam te beírtad. :DD

[ Szerkesztve ]

(#1626) Pityu. válasza Bl.Gyo. (#1622) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nézd meg a google camera fotót ami ugyan az azon nem oolyan foss a háttér,és attól,hogy messze van nem így kéne kinéznie.

Tessék redmi note 5 gyári kamera és nézd meg a hátteret,mosott de nem fos

#spider80

Nem az elmosással van baj hanem .hogy olyan lett mint egy szaros festmény összefolyt minden.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1627) konzumpro válasza Pityu. (#1626) üzenetére


konzumpro
senior tag

Egyik szar másik fos. Vagy bokeh. Nem érzem a problémát.
A mélységélesség szoftveres bár még nem teszteltem letakarva a másodlagos kamerát.

[ Szerkesztve ]

(#1628) virkir válasza Pityu. (#1626) üzenetére


virkir
veterán

Miért nem adod már el ezt a szar telefont?
Neked is jobb lenne meg nekünk is.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1629) Viktor0610 válasza virkir (#1628) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Minden topikban vannak mazochisták! ;]

Samsung Galaxy A54

(#1630) Pityu. válasza virkir (#1628) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nos van megoldás,nem olvasod el amit írok :) Egyébként meg fura lenne ha mindenki elégedett lenne mindennel,akkor most mindenki adjon el mindent?

#Viktor0610

Hát de most minek adjam el,ha amúgy meg ebben az árban elég jó telefon,nekem leginkább csak az aksi idő a bajom :D

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1631) Lacuss20 válasza Pityu. (#1630) üzenetére


Lacuss20
senior tag

A probléma ott van, mikor valakinek gőze ninncs a fotòzàsròl és ezért egy eszközt okol.... :DD :DDD A DSLR gépet is tudni kell használni, de sok embernek csak pénze van megvenni, használni már nem tudja... Azt meg leìrták már jópáran jópárszor, hogy milyen hibái vannak a gyári fényképező appnak. Kár siránkozni a hülyeségen, hogy ìgy fos úgyfos... Bocs, hogy engem is zavar.... :R :R :R

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#1632) Bl.Gyo. válasza Pityu. (#1626) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Mivel nekem lett címezve válaszolok.

Persze kicsit élesebb a háttér mert közelebb is van most (egyébként ez is "fos" nem hiszem el hogy nem látod). Ha össze akarod hasonlítani akkor ugyan úgy, ugyanabból a szögböl tedd mint az elsö képet :)

De nem magyarázom el megint, többen elmondtuk mi az a "hiba". Ha nem érted majd egyszer rájössz magadtól. :)

(#1633) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Valaszolt a Magyarorszagi szallitassal kapcsolatban a Realmi. Nagyjabol annyi amit mar eddig is sejteni lehetett:

Hello,
Greetings from realme Europe, Thank you for showing interest.

Currently, we are shipping to UK, France, Italy and Spain. We are diligently working to increase our reach in other regions, however, currently we are shipping to these countries only. Please be a part of our mailing list, we will surely update you once we plan to launch Realme in your respective region.

Have a great day

Warm Regards,
Team realme Europe

REALME OFF befejezve! :P

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#1634) csabi63 válasza #22743424 (#1625) üzenetére


csabi63
senior tag

"Minden alkalmazás naprakész".

(#1635) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Korabban volt rola szo, szoval AEX alatt mukodik a hivasrogzites. :K

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#1636) virkir válasza Pityu. (#1630) üzenetére


virkir
veterán

Egyébként meg fura lenne ha mindenki elégedett lenne mindennel,akkor most mindenki adjon el mindent?
Igen.
Ha nekem nem hozza az elvárásaimat egy eszköz akkor rövid úton megválok tőle és keresek megfelelőbbet.
Az meg a másik fele, hogy előbb tájékozódok amennyire lehet és úgy választok bármit, hogy tisztában vagyok adott árért vállalható kompromisszum, vagy sem.
Szeretnél hatalmas üzemidőt, dobj rá 20-30k-t válassz korszerűbb procival szerelt készüléket.
DSLR szintű fényképezésért meg tegyél hozzá 200k-t akkor talán alulról fogod karcolni azt a szintet.
Ennyire egyszerű a képlet.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1637) Hegezoo válasza csabi63 (#1634) üzenetére


Hegezoo
tag

Nekem most jött 3 rendszeralkalmazás frissítés! Letöltések; System launcher; System service.

iPhone 12 Pro Max

(#1638) csabi63 válasza Hegezoo (#1637) üzenetére


csabi63
senior tag

Nekem csak ez jött.

(#1639) Hegezoo válasza csabi63 (#1638) üzenetére


Hegezoo
tag

Pár nappal elötted járok. Pl a Mi Videó nekem 18-án frissült.

iPhone 12 Pro Max

(#1640) Sys85


Sys85
veterán

Na a héten én is visszaülök a Xiaomi vonatra egy 128-as verzióval. :)
Nagyon kíváncsi vagyok már a telóra,a bejelentés óta piszkálja a fantáziámat.
Ha a Gcam-mel lőtt fotókkal is elégedett leszek,akkor egy darabig elleszek a Nótával.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#1641) Pityu. válasza Lacuss20 (#1631) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én meg azt utálom ha hülyének néznek,2011 óta fotózok dslr-el úgy,hogy valamennyire értek hozzá és nem automata módban használom bocsánat, hogy megjegyeztem,hogy valami nem stimmel a háttérnél. Maradjunk akkor abban a gyári app nincs mindig a helyzet magaslatán.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1642) Archttila válasza Sys85 (#1640) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Szerintem elegedett leszel.:)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#1643) Pityu. válasza virkir (#1636) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Egy mondatba sem írtam,hogy dslr szintet akakarok :W

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1644) trebrona válasza Pityu. (#1641) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Én értem a problémádat, tényleg ronda a blur a gyárinál. Különösen a rózsás képnél látszik, a fehér épület a rózsa mögött pl.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1645) konzumpro válasza Pityu. (#1641) üzenetére


konzumpro
senior tag

Szoftveresen rátol valamit a háttérelmosásra, olyan mint az emboss effekt, mellékhatás vagy tényleg virtuális bokeh, próbáld ki távoli fényforrásokkal miközben előtérbe fókuszálsz, portré módban.

(#1646) Sys85 válasza Archttila (#1642) üzenetére


Sys85
veterán

Azért erre majd kíváncsi leszel,kicsit nehezített körülmények között lesz "low light" teszt zamárdiban hétvégén.
Persze nem várok el P30 Pro szintű esti képeket,de remélem értékelhető eredmények születnek Gcam-mel.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#1647) Pityu. válasza trebrona (#1644) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Köszi szépen ,valaki észre vette legalább.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1648) Pityu. válasza konzumpro (#1645) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Oké,bár annyira bejött a google camera,legtöbbet abban fotózok.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1649) konzumpro válasza Pityu. (#1648) üzenetére


konzumpro
senior tag

Szerintem az nem is használja a segédkamerát, de valaki majd megcáfol.

(#1650) Pityu. válasza Sys85 (#1646) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nehogy azt hidd a huawei drága telói annyira jók,több helyen is írták,hogy nem olyan nagy durranás a kamerájuk meg túl vannak árazva.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.