Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) azimut válasza M@cika (#2450) üzenetére


azimut
aktív tag

Igen, ettől a nyavalyás 660-astól már én is szenvedek :D

(Életem eddigi legjobb telefonja)

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#2452) Pityu. válasza Plug Life (#2449) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Szerintem ez jól néz ki.

#M@cika

Én meg már ezt a sok gyors fejlesztgetést nem értem már,akár pc akár máshol hétköznapi helyzetekben alig érzékelhetőek a dolgok ilyen meg olyan erős proci meg anyám kínja ennyiért meg annyiért mert ettől jobb lesz... Közben meg nagyon észre sem venni oké telefonnál antutu mutogatás,hogy öcsém hány százezer de ha simán nézem csak ezt a note 7 et akkor simán zökkenőmentesen működik minden pedig nem több százezres pontokat ér el.Pc nél is így van vegyél ilyen meg olyan kártyát mert ez meg az már elavult közben ki jött a kártyám óta vagy két széria de én még mindig full hd ban játszom high garfikai beállítások mellett és megy minden rendesen.Ezek a dolgok mind azért vannak,hogy tejeljenek az emberek mert a profit a lényeg.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2453) rsf válasza Pityu. (#2452) üzenetére


rsf
senior tag

Igazából én nem érzem gyorsabbnak a rendszert mint a Note4-emet. A normál használat közben
Pedig ennek kb. 2,5x gyorsabb a procija.
Igaz ott is ki volt gyomlálva minden felesleges app és az is 4/64-es volt..
Amin látom pl. a galériában a több 100 kép scrollozása ami gyorsabb de ott sem volt lassú.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#2454) Bl.Gyo. válasza M@cika (#2450) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

a 660 egy jó és nem olyan régi cpu, ellátja a feladatát, mivel tud többet a picit újabb? ezt sose értettem. még mindíg a közép kategória. az más lenne ha 660-at a 855-el hasonlítanád össze. bár az se indokolt, mert ki használja ki a 855-ös erejét? parasztvakítás, hű újabb cpu van benne nekem az kell mert menő. de a facebook fog menni rajta.

amúgy mire a k20 nem a duplájába fog kerülni, addigra már a 730 lesz az őskövület. ;)

[ Szerkesztve ]

(#2455) Pityu. válasza rsf (#2453) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én azt mondom ezek az állandó fejlesztgetések apró hozzáadások sokszor parasztvakítások de ugye a profitnak pörögni kell,ugye indultunk onnan,hogy régen xy évente jelent meg valami ma már pár hónap fl év vagy 1 év és jönnek kilóra az új dolgok hatalmas választékban amik között nincs is nagy különbség csak legyen széles a választék spaletta,meg mindig tudjuk valami ujjat mutatni az embereknek,hogy legyen állandó profit,de már nem annyira tudnak új dolgokat mutatni csak szenvedni az összehajtható telefonnal meg a feltekerhető kijelzővel meg a notch kitalálásával meg sorolhatnám napestig a sok dolgot na meg most megint a megapixel és ájuldoznak is tőle akik nem értenek hozzá.Szóval nem tudom meddig pöröghetnek még így a dolgok,egyébként annyira egyformák már a telefonok is,egy csomó ilyen kinézetűt láttam más gyártóktól mint a note 7.

#Bl.Gyo.

Gyorsan avultatják a dolgokat pedig mai napig simán használható lenne sok "őskövület"

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2456) Bl.Gyo. válasza Pityu. (#2455) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

pontosan.

(#2457) Bl.Gyo. válasza Pityu. (#2455) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

amúgy amíg lesznek olyan gondolkodású emberek mint M@cika, addig menni fog ez a parasztvakítás a gyártóktól. sokan beveszik, ebből van a profit.

[ Szerkesztve ]

(#2458) Pityu. válasza Bl.Gyo. (#2457) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Igen,ha nem lenne igény a dolgokra nem is gyártanák őket vagy ennyit nem.Nekem pl rémisztő belegondolni,hogy mondjuk még sokat is mondok évente cserélik sokan a telefonjukat és ez csak a telefon az 10 év alatt 10 telefon,50 év alatt 50 telefon de ahogy olvasgatok vannak olyanok meg veszik á ez a tuti pár hónap már veszi is a másikat á ez a tuti aztán megint így tovább és tovább.Szerintem ami miatt mehetnek ezek a dolgok mert az emberek örök elégedetlenek mindig van a jobbnál "jobb" és sosem jó az ami van.

Nekem most,hogy a note 7 szervizben van egy nokia 5310 es telefont használok már van vagy 11 éves de még mindig tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2459) kormi0312 válasza szunyi777 (#2447) üzenetére


kormi0312
senior tag

Megtennéd légyszi hogy leírod lépésről lépésre a Havoc rom telepítését?
Orange fox R10 stable telepítés, utána a wipe-ok, mire hogy kell figyelni hogy ne legyen tégla.
Köszönöm szépen előre is

(#2460) M@cika válasza Bl.Gyo. (#2457) üzenetére


M@cika
őstag

Addig nem veszem meg, amíg a régi SOC van benne. Note4 óta minimális a fejlődés, hiába tartunk a note7-nél.
A terv az, hogy 9T lesz nekem emberi áron. Addig meg elvagyok a Note3-mal. 🌞😎

Nasit a kis fehér medvének!

(#2461) Plug Life válasza Pityu. (#2458) üzenetére


Plug Life
senior tag

Nem érdemes összehasonlítani a sok évvel ezelőtti telefonokat a mostani kézi számítógépekkel. Ezek hamarabb avulnak az appok miatt.

(#2462) G48 válasza kormi0312 (#2459) üzenetére


G48
senior tag

szunyi777 írta:

Havoc-OS érdekes feltenni, nem lehet egyből Gapps flash utána! Wipe után csak a Havoc-OS és magisk 19.3 és az F2fs fix reboot. Majd ha elindult akkor mehet fel a Gapps csomag, ha nem bootol akkor az F2fs fix. Micro Gapps használom. Utána mehetnek fel a dolgok. Vissza Google fiokból az appok, stb.. És titanium mentesek, stb.. Én így szoktam

azimut: ... guru ... De messze vagyok én attól, szunyi777 na ő az.

[ Szerkesztve ]

(#2463) G48 válasza azimut (#2437) üzenetére


G48
senior tag

Sikerült a utolsó EEA-val Evira 3.2-vel EXKernelben a governor átkapcsolásával, kikapcsol szinkronizációval, GPS-el, 10,5 h SOT-ot kihozni, 25 h üzemidővel.

[ Szerkesztve ]

(#2464) Bl.Gyo. válasza M@cika (#2460) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

ahogy mondtam, addira az is régi soc lesz. :)

de téma lezárva részemről.

[ Szerkesztve ]

(#2465) kormi0312 válasza G48 (#2462) üzenetére


kormi0312
senior tag

Köszönöm a választ.

Most 10.3.4 eu eea stabil rom van fent gyári recovery.
Ha Havoc-ot szeretnék (és Evira kernelt) akkor a sorrend a következő:
1. Parancssorbol az OrangeFox R10 stable telepítés.
2. Orange fox R10 alól full wipe és utána format data
3. Orange fox alól Havoc telepítés
4. Utána közvetlenül újraindítás nélkül Magisk 19.3 flash.
5. Utána F2fs fix (ez fogalmam sincs hogy mi)
6. Utána reboot to System.
7. Majd ha az Android rendszer felállt, utána reboot to recovery és utána a Gapps telepítése.

Jó a sorrend? A Havoc Os Evira kernelt futtat ugye?

Szerk:
Közben olvasom a posztod hogy Evira kernelt használsz te is. Nekem is hasonló SOT lenne a cél, még a jelenlegi EEA Rom is megfelelő lenne nekem.
Le tudnád írni légyszi hogyan csináltad a sajátodon? :R

[ Szerkesztve ]

(#2466) G48 válasza kormi0312 (#2465) üzenetére


G48
senior tag

A Havoc alapból Evirával érkezik.

[All-in-One] Redmi Note 7 (lavender): Unlock Bootloader, Flash TWRP, Root, Flash ROM

Le tudnád írni légyszi hogyan csináltad a sajátodon?

[GUIDE] ROOT - Extreme battery life with 8-10h SOT & Opt for MIUI

Először a TWRP-t raktam fel, de az felejtős szerintem, az OFRP messze jobb.

Nekem az EEA vált be, Evira 3.8-al - a Havocban voltak dolgok amik nem működtek, nekem.
Jó pár MIUI rendszer alkalmazás fagyasztva.

[ Szerkesztve ]

(#2467) Pityu. válasza Plug Life (#2461) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Vagyis avultatják,a pc nél is van ilyen,úgy írnak meg valamit,hogy ne legyen olyan jó a konfig,itt is ha akarnák írhatnák úgy az appokat.Fogyasztói társadalom sajnos.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2468) fa4hu válasza A 2. Vesztes (#2319) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

Próbálja meg esetleg a SIM-kártyák beállításánál a Preferált hálózattípust átállítani, akkor is tapasztalja-e.

(#2469) szunyi777 válasza kormi0312 (#2465) üzenetére


szunyi777
őstag

Nyitott bl
Orange FOX R10 stable
Format data, ird be yes
Reboot recovery
Wipe cache, Dalvik, system, data
Flash rom és magisk 19.3
Reboot
Első indítás után reboot recovery és flash GAPPS, én micro használom és reboot
Havoc-OS nálam tökéletes, minden működik. Proxy, camera, minden! G48 forum társnak ezekkel volt gondja.
Azért használom a havocOS, mert ez tartalmazza a legtöbb beállítási lehetőséget. Nagyon sok custom rom van szerencsére, válogass közülük. Nehéz teglazni a készüléket! Más romot úgy sem enged feltenni a script miatt. Ha meg nem bootol egy rom, vagy bootloop, akkor nandroid mentés ből vissza állítható az előző rendszer Orange FOX ból.
Jó az Evira kernel is amit a Havoc-OS kernele, de én jobban megvagyok a Genom kernellel.

Ha nem particionalod F2fs re a rendszert akkor nálad az F2fs fix nem kell!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#2470) A 2. Vesztes válasza fa4hu (#2468) üzenetére


A 2. Vesztes
senior tag

Köszönöm, megpróbálom!

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#2471) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ez egy redmi note 7?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2472) Viktor0610 válasza Pityu. (#2471) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Vut?
A kép az Alcatel tesztből van. (Bár ezt gondolom, tudod. ;] )

Ezért sem vettem Note 7-et.
Az összes gyártó összes készüléke így néz ki kb. :(((

Samsung Galaxy A54

(#2473) Pityu. válasza Viktor0610 (#2472) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ja igen alcatel :) de kiköpött mifajtánk ,meg egy csomó más telefon is ugyan úgy néz ki majdnem.Nem tudnak már újat mutatni?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2474) kicsiPistike válasza Plug Life (#2461) üzenetére


kicsiPistike
tag

A tervezett elavulás, azaz a villanykörte -elmélet.

(#2475) Plug Life válasza Pityu. (#2471) üzenetére


Plug Life
senior tag

Ezen legalább a képernyő alsó sarkai kevésbé vannak iPhone-osítva...

(#2476) tomsolo válasza Plug Life (#2475) üzenetére


tomsolo
őstag

ja jó gáz hogy 2 különböző lekerekítés van a képernyőn

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#2477) M@cika válasza Pityu. (#2473) üzenetére


M@cika
őstag

Nem izgat hogy más telefon is úgy néz ki mint az enyém, de ha mégis akkor Mi9T. Az legalább kiugró kamerás...

Nasit a kis fehér medvének!

(#2478) Pityu. válasza M@cika (#2477) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem is arról van szó,hogy izgat e vagy sem,csak már nem igazán tudnak ujjat mutatni szóval ritkítani kéne a fejlesztéseket mint régen,hogy nem mint most,hogy alig jelenik meg valami már itt a nyakán a másik vagy még több is.

Egyébként szerintem a kiugró kamera egy plusz hibaforrás mint az autóknál mikor minden szar elektronikával tele vannak tömve.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2479) szunyi777


szunyi777
őstag

Top 5 PIE custom rom 2019, akit érdekel. [link]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#2480) G48 válasza szunyi777 (#2479) üzenetére


G48
senior tag

👍
A Genom kernel elérhetőségét megadnád?

[ Szerkesztve ]

(#2481) szunyi777 válasza G48 (#2480) üzenetére


szunyi777
őstag

Genom TG. [link]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#2482) M@cika válasza Pityu. (#2478) üzenetére


M@cika
őstag

Igazad van, de akkor meg azon sírnának egy csomóan, hogy nincs új teló.
Nekem király lesz a kiugró kamera, mert nagyon ritkán szelfizek 😎

Nasit a kis fehér medvének!

(#2483) tomsolo válasza M@cika (#2482) üzenetére


tomsolo
őstag

Jó hát azért azt is tegyük hozzá, hogy a 9T majd 2x annyiba kerül jelenleg.

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#2484) M@cika válasza tomsolo (#2483) üzenetére


M@cika
őstag

Ezt írtam, hogy akkor veszem meg a 9T-t, ha már nem lesz 2x drágább. De lehet megvárjuk a Note 8-at, hátha olcsóbb lesz (most 85k Gearbesten a 9T)

Nasit a kis fehér medvének!

(#2485) Viktor0610 válasza tomsolo (#2483) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én azért remélem, hogy lesz felugró kamerás Note-variáns is, Note árban. :DDD

Samsung Galaxy A54

(#2486) M@cika válasza Viktor0610 (#2485) üzenetére


M@cika
őstag

Note 8 felugró kamerás lesz, az ára 14 ezer indiai pénzegység lesz induláskor elvileg.
Global változat áráról nincs infóm sajna.

Nasit a kis fehér medvének!

(#2487) Pityu. válasza M@cika (#2482) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Akkor meg neked a kiugró kamera egy értelmetlen dolog ha alig használod csak van,ez a baj velünk emberekkel egy csomó olyan dologra költünk amit aztán ki sem használunk de legalább van...

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2488) aelod


aelod
veterán

link rendelt már innen valaki? Mennyire ajánlott/nem ajánlott innen a beszerzés?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#2489) Viktor0610 válasza aelod (#2488) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mivel nem sokkal többért gyártói garral is kapható, én nem venném innen.
Xiaomi.hu, Likestore.hu, E-x.hu, Finominfo.addel.hu (vagy mi a címük ;] )

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2490) Viktor0610 válasza M@cika (#2486) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Helyes, helyes!

Csak ne legyen nagyobb, mint a már így is batár nagy Note 5/7! :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2491) Putyin90 válasza aelod (#2488) üzenetére


Putyin90
senior tag

Én innen vettem az enyémet, mert akkor épp csak itt volt kékben. Nincs velük baj, de elég fura cég. A rendelést követően felhívtak, szóltak, hogy csak pénteken tudják kiszállítani a telefont, mert épp nincs raktáron, közben a weboldalon meg azt írták raktáron van... Ezt leszámítva nem volt negatív élményem velüók. A kiszállítást végző cég viszont botrányosan sz*r (Royál Futár). Kb. lehetetlen elérni őket. Emailre nem válaszolnak, telefon csak kicsöng, de nem veszik fel, vagy át van irányítva. Egy középvezető munkatársuknak az elérhetőségén keresztül tudtam csak nagynehezen kapcsolatba lépni velük, de az sem tudott érdemben segíteni, mert külső helyszínen volt (állítása szerint). De egyébként az ígért időben kiszállították, szóval nem lehet egy szavam sem.

(#2492) M@cika válasza Pityu. (#2487) üzenetére


M@cika
őstag

Nem vagyok egy szelfizős típus, szóval nálam kevésbé lesz nyüstölve, vagyis talán nem romlik el. Ha meg igen, az sem zavar majd. Viszont így fullos előlapja lesz a telcsinek, semmi xar, ami megtörné a képet. Pont ezért tetszik a teló.

Viktor: Ugyanakkora lesz elvileg 6,39"
De a forrás szerintem nem igazán megbízható, állítólag 2020 áprilisban jelenik meg Indiában először.

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#2493) darkmann válasza A 2. Vesztes (#2319) üzenetére


darkmann
őstag

Én is most vagyok Horvátországban, de ilyesmit nem tapasztaltam. Telenoros sim-em van.

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#2494) darkmann válasza aelod (#2323) üzenetére


darkmann
őstag

A kijelző kényes a karcokra? Kb. 2 hónapig használtam védő üveg nélkül, mire megtaláltam az ideális üveg fóliát, addig semmilyen karcolás nem keletkezett rajta, pedig a maszatokat abba töröltem, ami éppen a kezem ügyébe került.

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#2495) darkmann válasza Oldbiggy (#2360) üzenetére


darkmann
őstag

+1

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#2496) Pityu. válasza aelod (#2488) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem semmi azért,hogy színenként mekkora hasznot pakolnak rá :Y

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2497) aelod válasza Pityu. (#2496) üzenetére


aelod
veterán

Nem vennék színeset csak sima feketét mivel úgyis tokban lenne.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#2498) Pityu. válasza aelod (#2497) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem meg mindig fekete volt,aztán ahol rendeltem csak kék volt majd rendelés után lett fekete is :) De nem bántam meg szép szín a kék is meg ugye mondom próbáljak ki valami ujjat is ne csak a komorságot,de amúgy nekem is tok van rajta :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2499) kormi0312 válasza szunyi777 (#2481) üzenetére


kormi0312
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a részletes leírást Neked!

Még annyit szeretnék kérdezni hogy a genom kernelt melyik telepítési folyamat után és hogyan kell flash-elni? Kell e utána reboot to recovery vagy hasonló? :R

(#2500) kormi0312 válasza G48 (#2466) üzenetére


kormi0312
senior tag

Köszönöm szépen Neked is választ, sokat segítettél ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.