Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) lacam válasza Gloob (#2897) üzenetére


lacam
aktív tag

Az arcfelismerő nem szükséges, a max hangerő probléma annyira -szerintem- nem lesz zavaró. Ha kicsit "butább" nemhiszem hogy probléma lenne, mert nejem használná. Atomstabilan tegye a dolgát, legyen "szépkék" ( :D ) szépfotókat csináljon, reggel ébresszen...illetve ne zaklassa kéretlen baromságokkal (reklám) ...ha ezt az EUs rom tudja, nem kell több. Természetesen nem szeretnénk szarakodni SW ujratelepítéssel, root-olással, etc. Ki a dobozból és legyen egy stabil készülék, ami nem reklámoz, csak teszi a dolgát. Nekem ez az EUs ROM szimpatikus(nak tűnik).

Köszönöm.

(#2902) Watson25 válasza Gloob (#2900) üzenetére


Watson25
tag

Vegülis nem rossz ez a hangerő így is. A másik ami viszont jobban zavar az a Gmail. Általában nem jelzi az új leveleket,csak ha megnyitom a levelező alkalmazást.

(#2903) Viktor0610 válasza Watson25 (#2902) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A szokásos MIUI-dolgok kellenek.
Akkukímélő ki, lakatold le az alkalmazásváltóban, kapcsold be az automata indulást.

Samsung Galaxy A54

(#2904) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Valaki próbálta már, hogy milyen hosszúságú videót tud felvenni a telefon? Lenne itt egy kis egyéni VHS "digitalizálás". :D :DDD

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#2905) wanted5 válasza KubanitoS (#2904) üzenetére


wanted5
őstag

Most komolyan telefonnal akarsz kontárkodni? Vannak erre különböző eszközök nem is drágán, amikkel ténylegesen digitalizálni tudod az anyagot [link]

(#2906) Vartanus


Vartanus
őstag

Volt már valaki közületek aki kifutott a 4GB RAM-ból és ha igen, hogyan? ;] :DDD

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#2907) 22Dávid22 válasza Watson25 (#2902) üzenetére


22Dávid22
aktív tag

Egy próbát megér a MIUI optimalizáció kikapcsolása is, a fejlesztői beállítások legalján van. Egyesek szerint a Google alkalmazások problémáit megoldja. Nálam egyébként szintén ki van kapcsolva ez az opció, és a Gmail is nagyszerűen jelzi az új leveleket, bár nem tudom, hogy ennek köszönhető-e, nagyjából már akkor kikapcsoltam, amikor meglett a telefon.

(#2908) laca1052 válasza Watson25 (#2902) üzenetére


laca1052
tag

Nekem is problémás volt a Gmai mindent ki próbáltam lakat az apk ra MIUI optimizáló ki kapcs. Gmail nál nem tudsz automata indulást beállítani.én azt csináltam hogy töröltem Gmail adatait majd újra indítottam a telefont és figyeltem mit csinál szépen jöttek a levelek elkezdtem vissza állítani egyen ként azokat amiket el állítottam. Azóta minden rendben megy.

(#2909) KubanitoS válasza wanted5 (#2905) üzenetére


KubanitoS
veterán

Simán. Aztán ha olyan lesz az eredmény, majd elviszem valahova digitalizálni. A próbálkozás mindenesetre ingyen van, szóval elvileg mennyit tud felvenni a telefon?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#2910) Bl.Gyo. válasza Watson25 (#2902) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

nekem jó a gmail. azonnal jelez ha jön új, mindíg. nekem kivan kapcsolva a miui optimalizáció a fejlesztői beállításokban, lehet köze van hozzá, mert mást nem állítottam (nem is lehet) a gmail-en, lakatolva sincs, mindíg kipöckölöm. és mégis jó.

(#2903) Viktor0610
nincs automata indulás opció a gmailnél, gyárilag telepített app.

[ Szerkesztve ]

(#2911) Viktor0610 válasza Bl.Gyo. (#2910) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mindig elfelejtem, hogy EU dev. ROM-on nem rendszerapp a Gmail.

Samsung Galaxy A54

(#2912) Gloob válasza Viktor0610 (#2911) üzenetére


Gloob
addikt

Igen, és itt van automatikus indulás is. Viszont nálam nincs a fejlesztőiben miui optimalizálás kikapcsolása opció. Megnéznéd nálad van-e? EU Dev 9.7.25 van itt. Köszi.

Samsung Galaxy A52S

(#2913) szunyi777 válasza Vartanus (#2906) üzenetére


szunyi777
őstag

Az nem lehetséges :D

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#2914) Viktor0610 válasza Gloob (#2912) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Egy ideje kikerült onnan ez az opció.
De ha azokat beállítod, amiket írtam, működnie kell. Főleg, ha EU dev.-en vagy.

Azt ugye, mondanom sem kell, hogy remélem, nem "pöckölöd ki" a memóriából az appot, mert akkor szintén nem feltétlen fog rendben működni.

Samsung Galaxy A54

(#2915) tomsolo válasza Viktor0610 (#2903) üzenetére


tomsolo
őstag

teljesen jó a miuiban az akksi kimélő mód - értem én hogy kikapcsolni egyszerűbb, de jól beállítva használni azért az magasabb szint

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#2916) Gloob válasza Viktor0610 (#2914) üzenetére


Gloob
addikt

Nincs ilyen gondom, nincs kipöckölve, lakat, miui aksi kímélő ki, minden úgy van ahogyan kell. Előtte is xiaomi volt, RN4, szóval nem újdonság, sikerült elég jól kiismerni. Csak azért kérdeztem, mert már egy ideje kerestem, és nem találtam.

Samsung Galaxy A52S

(#2917) Viktor0610 válasza tomsolo (#2915) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Egy kétállású kapcsolón mit lehet jól/rosszul beállítani? ;]
Taníts arra a magasabb szintre! ;)

Samsung Galaxy A54

(#2918) Reverting


Reverting
őstag

Valami nagyon odabas..t az aksinak az új frissítés után... :)

Nem tudom más h van, 49%-on vagyok, és 1nap22h készenléti idő, és 11h 26min kijelző idővel... Wifi 90% és kevés mobil net. ;)

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#2919) tomsolo válasza Viktor0610 (#2917) üzenetére


tomsolo
őstag

például hogy beállítod mit is csináljon akksi kimélő üzemmódban :U

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#2920) Pityu. válasza Reverting (#2918) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Tehát elméletileg jobb lett a fogyasztás,azt mondod?

Más
Valaki nem tud valami olyan appot ami mondjuk egyszerre kezel videó fájlokat is meg zenét is és nem gagyi minőségben,ami esetleg kiválthatná egyben a gyári zene és videó lejátszó appot?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2921) Reverting válasza Pityu. (#2920) üzenetére


Reverting
őstag

Nálam biztos h javult... de kell egy hét hogy bizonyítson... :)

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#2922) Pityu. válasza Reverting (#2921) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én meg még ki sem tudom próbálni,pedig örülnék egy ilyen változásnak,annak meg pláne ha már a kezemben lenne a telefon.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2923) Plug Life válasza Pityu. (#2920) üzenetére


Plug Life
senior tag

VLC, egy hátránya van, hogy nem tud audiónál „gapless playback”-et (bár valami azt súgja, a MIUI lejátszó se tud :D ).

(#2924) Vartanus válasza szunyi777 (#2913) üzenetére


Vartanus
őstag

Miért? :DDD

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#2925) Pityu. válasza Plug Life (#2923) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Tényleg a vlc re nem is gondoltam.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2926) Gloob válasza Vartanus (#2924) üzenetére


Gloob
addikt

Az android memória kezelése miatt. Ez nem windows!

Samsung Galaxy A52S

(#2927) Vartanus válasza Gloob (#2926) üzenetére


Vartanus
őstag

Mármint, hogy kilövi a futó appokat a rendszer?

Nálam a telón van vagy 70 lap Chrome, 7 lap firefox és 39 másik app, de eddigna legkevesebb szabad memória talán 1,6GB volt a 4-ből. Akkor minek a 4GB RAM(sőtt 6 és 8)?

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#2928) Gloob válasza Vartanus (#2927) üzenetére


Gloob
addikt

Akkor visszakérdezek. Minek a sok szabad memória? A memória nem azért van, hogy a rendszer használja? Majd ha egy appnak szüksége van memóriára, akkor a rendszer majd biztosítja számára! Soha nem értettem ezt a szabad memória hajhászást. Minél több legyen, annál jobb? A nagy túrót jobb. Minél kevesebb, annál gyorsabb a rendszer, hiszen a gyakran használt dolgok ott vannak a memóriában, csak onnan kell megnyitni, nem kell őket betölteni. Ez pedig idő, és energia megtakarítás! Ha a memória csak ott van üresen, semmi által nem használva, az kinek, és főleg mire jó? De te tudod....
Most még egyszer átolvasva látom, hogy te is inkább sokallod a szabad memóriát. Hát ha a rendszernek ennyi is elég a te használatodhoz, akkor ennyit fog használni. Nem tudom milyen rendszeren vagy. Esetleg kapcsold ki a miui memória optimalizálást, az agresszív tud lenni. Egy próba, annyit megér.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#2929) aprokaroka87 válasza Gloob (#2928) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az hogy minél több minden a memóriában van nem biztos hogy a multitasknak meg jó.

Meg igazából a rendszer eldönti.

(#2930) azimut


azimut
aktív tag

Bootloader nyitva. Elindít, account, majd telefon beállítások (nyelv, régió, google bizbasz). A "fogja munkára a google-t" oldalon megállt, sehová tovább fél óra után sem. Mi a gond?

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#2931) zorzy4


zorzy4
őstag

Sziasztok! Hol lehet kikapcsolni, hogy ne akarja aktívállni minden bekapcsolásnál a sim kártyát?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#2932) Viktor0610 válasza azimut (#2930) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Próbáld ki wi-fin (IPv4-esen), ha mobilneten vagy, vagy fordítva, mobilneten, ha épp' wi-fin vagy.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2933) Vartanus válasza Gloob (#2928) üzenetére


Vartanus
őstag

MIUI Global 10.2.3 Stab.

Igen a gondom a sok szabad memória :) De megnézem amit javasoltál.

Szerk: ezt hol találom? A fejlesztői menüben?

Hát ha a rendszernek ennyi is elég a te használatodhoz, akkor ennyit fog használni.

A kérdésem pont erre irányult: Van-e itt a RN7 tulajok között, akinél a használt memória elérte/vagy átlépte mondjuk a 3,8 - 3,9GB-ot?

[ Szerkesztve ]

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#2934) vadászcsiga válasza Vartanus (#2933) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Soha. Általában 2gb körül van, tehát fele fele az arány.

(#2935) azimut válasza Viktor0610 (#2932) üzenetére


azimut
aktív tag

Most éppen wifi. Most akkor sikerült a bl-nyitás, vagy nem? (Bocs, a bosszúságom nem neked szól)

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#2936) Viktor0610 válasza azimut (#2935) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A nyitott BL-t onnan látod, hogy bekapcsoláskor a MI felirat alatt van egy 🔓 Unlocked felirat.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2937) azimut válasza Viktor0610 (#2936) üzenetére


azimut
aktív tag

Itt tartok: nyelv, régió, stb, majd csatlakozás hálózathoz, wifi, jelszó....felhasználási feltételek... frissítések keresése...alkalmazások és adatok másolása...fiók hozzáadva...fiókadatok lekérdezése....google szolgáltatások (elfogadás)....fogja munkára a google-t (kihagyás, vagy tovább, egyik sem reagál) csak a vissza gombbal tudok navigálni. Igen, bekapcsoláskor volt unlock felirat.

Most nincs adatkapcsolatos simem, csak a wifi. Köszi, hogy segítesz.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#2938) szunyi777 válasza azimut (#2937) üzenetére


szunyi777
őstag

Custom recovery tettél fel? Rootoltad? Vbmeta flash kell ha custom recovery van. Az helyre teszi a hálózatot

Vartanus
JJelenleg így áll a memória nálam.
Low memory kill lehet szabályozni. Ki mire használja. Az a jó minél kevesebb a szabad ram. Egyből a rambol dolgozik. Sokan be zarogatjak az appokat, de fölösleges. Energia pocsekolas

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#2939) azimut válasza szunyi777 (#2938) üzenetére


azimut
aktív tag

Bl nyitás utáni első bekapcsolásnál tartok, gondolom egyszer azért illene felállni a rendszernek. Vagy kezdjek neki azonnal a recovery installnak parancssorból? (orangefox lesz)

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#2940) Oldbiggy válasza azimut (#2937) üzenetére


Oldbiggy
tag

Ha nem volt, akkor próbáld meg, a recóba egy Wipe cachet.
Látom az Orangefoxot teszed fel, Van már 10.01-es stabil. Nekem beborította a rendszert, mert nem akart fennmaradni az Orangefox. Ha felteszed, akkor az első indítást ne parancssorból csináld, hanem hangerő+ power. Ha ujraindul a Fox, akkor a Foxból ujra tedd fel a Foxot, és mindjárt kapcsold be a DM-werifyt, és a Agressziv tikosítás tiltást.

[ Szerkesztve ]

Zavard össze a világot, mosolyogjál hétfőn..

(#2941) szunyi777 válasza azimut (#2939) üzenetére


szunyi777
őstag

Bl nyitás után wipol mindent. Szűz rendszert kapsz. Én ahogy nyitottam egyből ment fel a recovery, és custom rom. Nem maradtam miui romon.

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#2942) azimut válasza szunyi777 (#2941) üzenetére


azimut
aktív tag

Számítottam a wipe-ra. Kikapcsolhatom, és kezdhetem a rekó telepítést?

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#2943) Kerni62 válasza 22Dávid22 (#2907) üzenetére


Kerni62
tag

Szia! Fejlesztői beállításokhoz hogy jutok el? A régi telon volt de elfelejtettem. Köszi

(#2944) Oldbiggy válasza Kerni62 (#2943) üzenetére


Oldbiggy
tag

Beállítások => A telefonról --> MIUI-verzió menüpont hétszeri megnyomása, ezek után megjelenik a Beállítások\További beállítások-ban a "Fejlesztői beállítások" menüpont.

Zavard össze a világot, mosolyogjál hétfőn..

(#2945) szunyi777 válasza azimut (#2942) üzenetére


szunyi777
őstag

Csapassad! :D

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#2946) azimut válasza szunyi777 (#2945) üzenetére


azimut
aktív tag

Rendszer is felállt, ki kellett hagyni a google-s részeket. Flash rekó, újraindult, most jelszót kér, lövésem sincs mit akar. OFox 10.0.1 lavender. Tudom, valahol már írtátok, keresem a megoldást, mégis, mit csináljak?

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#2947) azimut


azimut
aktív tag

Nincs rekó, power és hangerő fel után csak a gyári. Az összefoglalóban lévő leírás először TWRP installt ír. Megcsináltam, nincs twrp sem :W

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#2948) szunyi777 válasza azimut (#2946) üzenetére


szunyi777
őstag

Flashald újra a recoveryt és utána egyből data törlés, ott írd be : yes
Reboot recovery
A jelszót cancel és a recoveryben flashald fel újra az Orange FOX legfrisebb zip filet reboot recovery. Nem kell utána hogy jelszót kérjen. Descriptelve van. Az Orange nak is adható külön pin védelem

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#2949) G48 válasza szunyi777 (#2938) üzenetére


G48
senior tag

Mi ez a vbmeta? Írta a DerpFestnél is. De nem tettem fel. vbmeta

(#2950) z123456z válasza z123456z (#2857) üzenetére


z123456z
senior tag

Erre nincs ötlet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.