Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Üdv. Az eddigi leg jobb, leg barátibb telefonom, mégis ennyire kevés ideig egyik sem volt még meg. Viszlát note 7! Stabillal is élhető, ahogy ha jól sejtem a következő is. ;)

(#2052) coppola válasza Gloob (#2048) üzenetére


coppola
tag

Na ez új, nekem ennél a majdnem bealvós dolognál visszajön rendesen, sőt 3-4 ébresztést is kibír a beállított alapon, én csak azt nem értem, hogy mér nem "tárázza" be minimumnak a beállított fényerőt, sőt lehetne két állítható végpontú is a csúszka, és akkor nem lehetne belekötni

(#2053) wanted5 válasza Kolondrum (#2051) üzenetére


wanted5
őstag

Mi lett az utód? Miért váltál meg tőle?

(#2054) Kolondrum válasza wanted5 (#2053) üzenetére


Kolondrum
félisten

Mert potom áron cserélem 9T-re. Amire kell kiváló lesz. Ha nem lenne ennyire olcsó a csere nem cserélem le.

(#2055) wanted5 válasza Kolondrum (#2054) üzenetére


wanted5
őstag

Nekem is nagyon tetszik. Kb a tökéletes telefon lenne most számomra. Bánom is, hogy nem vártam 2-3 hónapot. Így most már marad ez, nem akarok vacakolni az eladással, főleg, hogy biztosan sokat buknék rajta, tekintve hogy mennyi kacatot vettem még hozzá

(#2056) Kolondrum válasza wanted5 (#2055) üzenetére


Kolondrum
félisten

Na én most hajlandó vagyok pöcsölni, mert relatíve nem sokat bukok. Amúgy nem mozgatna a dolog csak hónapok múlva. Az a bzi kiugró kamera ami nem kéne bele, mert nekem a szelfi nagyon nem szempont és a noch sem zavart. Nagyon kíváncsi vagyok rá.

(#2057) Gloob válasza fa4hu (#2050) üzenetére


Gloob
addikt

Nemrég írtam le. Keress vissza, és ha lesz még kérdés, akkor majd délután válaszolok rá. Most meló van.

Samsung Galaxy A52S

(#2058) fa4hu válasza Gloob (#2057) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

Visszakerestem. Az ördög a részletekben bujkál, ami nem derül ki abból sem:

- Mi a wifi és a mobilnet aránya?
- Mennyire lefedett térerővel átlagosan, ahol tartózkodsz?
- Milyen alkalmazásokat fagyasztottál?

(#2059) aelod válasza fa4hu (#2058) üzenetére


aelod
veterán

Így van!
Ezeket a fogyasztási időket mindig a helyén kell kezelni.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#2060) Bl.Gyo. válasza wanted5 (#2055) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

2-3 hónap múlva megvetted volna és utána 2-3 hónappal jött volna egy másik model amit érdemes megvenni, és bántad volna a 9T-t.. és így tovább. Csak tapasztalat mert nálam ez volt. De most itt megálltam a note 7-nél amig kinem rohad alólam. Nem csábulok el.

más: Eszembe jutott valami. cseréltem már beépített akkut telefonba sikeresen. DE, ha a note 7-nek kezd elszaródni az akkuja, és a hátlap tényleg üveg akkor gondolom nem ajánlatos itthon végezni, mert picit megfeszülne és törik is, gondolom megfelelő eszköz kell hozzá. tényleg üveg hátul vagy csak olyan hatású műanyag?

(#2042) tucsok8510
nekem is hasonló volt bekapcsoltam de mégse volt ott. ilyenkor kikapcsoltam kódddal majd megint és vissza. majd egyszer csak megjelent. próbálgatni kell ki-be és ott lesz szerintem. mint ha nekem úgy került volna oda a kapocsoló hogy a kód beírása után kiírta alul valami volte disabled.. ami vicces mert az a kikapcsolást jelenti fura is volt nekem. enabled-nél meg eltünt :F . lényeg hogy így játszadoztam vele, és egyszer csak megjelent.

[ Szerkesztve ]

(#2061) tomsolo


tomsolo
őstag

Na megjöttek végre a fóliák.

Rövid gondolkodás után a matt fóliát raktam fel :)

[ Szerkesztve ]

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#2062) Pityu. válasza Bl.Gyo. (#2060) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én huaewi-n szedtem le üveg hátlapot,óvatosan le lehet szedni csak a vissza ragasztást utáltam.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2063) Bl.Gyo. válasza Pityu. (#2062) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Én tuti eltörném. Akkor ha eljön az idelye hozzáértövel elvégeztetem a feladatot.

(#2064) laca1052


laca1052
tag

Sziasztok.A telefon wifin van és alvó módba kerül nem jönnek az értesítések gmail viber stb csak akkor ha fel oldom a kijelzőt már mindent ki próbáltam programokat lelakatoltam akkumulátor kímélőt ki kapcsoltam hátérben futtatás engedélyezve így se jó.Válaszotokat előre is köszönöm.

(#2065) wanted5 válasza Bl.Gyo. (#2060) üzenetére


wanted5
őstag

Nekem a note 7 is tökéletes lenne, ha lenne NFC, ez az egyetlen dolog, ami hiányzik. Esetleg opcionálisan OLED kijelző.

(#2066) Z.É.T. válasza laca1052 (#2064) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Egy próbát megér: fejlesztői beállításokban MIUI optimalizáció OFF

(#2067) Watson25


Watson25
tag

Miui 9.7.4 béta fejlesztői romon vagyok. A reklámokat hogy tudom tiltani? Az összefoglalóba szereplő dolgokat megcsináltam, kivéve az msa alkalmazást, mert azt nemtalálom sehol. Valami más módszer?

(#2068) vond válasza vond (#2043) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Na, elegem lett az automata fényerőből. :((( Beállítottam kb. 25%-ra beltérben. Itt az automatika módszeresen kb. 5-10%-ra húzza le. Nem is értem, hogyan sikerült így félrekalibrálni.

Majd ha világosabb helyre megyek, akkor feljebb húzom. De azért elég gáz, hogy egy amúgy közel tökéletes telefonnál ilyen miatt kell bosszankodni. :(

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#2069) Bl.Gyo. válasza vond (#2068) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

ma én is észre vettem furcsaságot kint napsütésben: manuális a fényerőm és max-on volt. ennek ellenére néha észrevettem hogy kicsit lehúzza vagy feltolja a fényt. :F

(#2070) 22Dávid22 válasza vond (#2068) üzenetére


22Dávid22
aktív tag

Érdekes ez a probléma egyébként, hiszen állítólag az Android 9-ben már a rendszer megtanulja, hogy a felhasználó milyen fényviszonyok mellett milyen fényerőt állít be, és ehhez alkalmazkodik. Úgy néz ki, hogy ez a MIUI-ból kimaradt...
Talán [ez] az alkalmazás segíthet, bár elég régen frissült. Lényegében az automata fényerő funkciót lehet finomhangolni vele, amibe beletartozik az is, hogy adott fényviszonyhoz lehet fényerőt is rendelni. Viszont az appnak folyamatosan futnia kell a háttérben. Még egy régebbi telefonomon használtam ezt az appot, amiben nem volt fényszenzor, viszont ezzel az appal az előlapi kamerát lehetett erre a célra felhasználni, akkor egész jól működött. De természetesen rendes fényszenzorral is lehet a fény erősségét figyeltetni benne.

(#2071) Gloob válasza fa4hu (#2058) üzenetére


Gloob
addikt

No most értem haza, most válaszolok. Wifi mobilnet arány kb fele fele, de hétvége mikor itthon vagyok, túlnyomóan wifi, mikor nem akkor mobilnet. A net ilyen vagy olyan formában, de folyamatos. 2 kártya, 1 upc, és 1 digi. A net a digin megy, mivel az 4G, és jobb a "térereje" mint a upc 3G-nek. A digi az átlagosan nézve erős közepes, és jó között, de van amikor kiváló. A upc inkább gyenge, és főleg a munkahelyen, a beton falak között. Amikor csak upc volt, sokkal rosszabb üzemidő jött ki nekem is. Este 11 és reggel 5 között rep mód van, viszont folyamatos a bluetooth a Stratos miatt.
Fagyasztva a gyári email kliens,
nem a fogyasztás miatt, hanem felesleges nekem. Gmail használok. Gboard helyette a SwiftKey. Joyose, Lens, MIUI Daemon, Security guard service, MIUI aktiválás, Visszajelzés app.
Hát kb ennyi, és nekem az írt üzemidők jönnek ki. Azért az igazi használat, tehát a képernyőidő többsége az wifin van. Átlagosan legalább a 3/4 része, vagy még több. Hiába, melóban nem mindig lehet, dolgozni is kell!
Ja, és még annyi, hogy mindig az elérhető legfrisebb EU Dev rom, hetente péntekenként frissítve, és
Facebook és massanger mindkettő a lite verzió, Viber fent van, és ha jön rá valami, akkor jelez. Igaz, nagyon ritkán jön, mert csak pár partner van, aki használja.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#2072) tomsolo válasza Bl.Gyo. (#2060) üzenetére


tomsolo
őstag

50ks telefonnál nem fogsz te akksit cserélgetni

inkább megveszed a következő újabb 50ks telefont :D

#más:

egész jó ez a matt fólia, főleg tapintásra - van egy egy csúszós 'silk' feeleingje.

Pár százalékkal azért tompít a kijelző fényerején, viszont cserébe még napsütésben is látom mi van rajta.
Amit nem értek - és ezzel nincs egyedül, mert a többi fólia is ilyen - az a fekete keret. Minek lett ez egyáltalán kitalálva?

Nem zavaróan, de 0.5-1 tizeddel azért rányúlik a kijelzőre, ez főleg a notch kivágásnál észrevehető.

[ Szerkesztve ]

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#2073) MPeter87 válasza vond (#2068) üzenetére


MPeter87
őstag

Ezt nem hiszem el..
Ez az egyik ok, ami miatt gondolkodom h Mate20 megy, Note7 (még úton van) marad majd. Redmi5Plus-on nem volt ilyen szívás, nem tudom az milyen droid volt, talán 8as.
Az előző androidokban ez tökéletes volt. Miért kellett elb.szni?! :W

(#2074) wanted5 válasza MPeter87 (#2073) üzenetére


wanted5
őstag

Nekem tökéletesen működik, nagyon ritkán igazítok hozzá kézzel egy kicsit.

(#2075) Joker88 válasza tomsolo (#2061) üzenetére


Joker88
őstag

honnan ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#2076) Reverting válasza wanted5 (#2074) üzenetére


Reverting
őstag

Nálam is hibátlan, az s9p-on sokkal rosszabb. ;)

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#2077) tomsolo válasza Joker88 (#2075) üzenetére


tomsolo
őstag

Innen

Jun. 27-én rendeltem, ma hozták meg.

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#2078) tomsolo válasza wanted5 (#2074) üzenetére


tomsolo
őstag

Pedig szarul működik - nekem eddig az összes redmi készüléken szar volt, nem is értem miért használjátok.

Egyébként jegyezgeti a profilt a nyomorult de (fasztudja milyen) sávosan a lux értékeknek megfelően, ezért lehet hogy beálítotok vmit teszem azt 80 luxra(128), de 95 luxra meg vmi tök más van (100) vagy lehet hogy 60nál meg (156).

Ráadásul van egy felső limit onnantól mindig max fényerő van akármit is mondtok neki.

Ezt az egészet ki lehet próbálni az *** FQC Test program - > Light Sensor részével meg állítható fényerejű lámpával.

***10 tap a Kernel verzióra A telefonról menüpontban

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#2079) fa4hu válasza Z.É.T. (#2066) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

Plusz az akkumulátoroptimalizálás kikapcsolása.

(#2080) szunyi777 válasza Gloob (#2071) üzenetére


szunyi777
őstag

Próbáld ki ezt a titkosításra

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#2081) fa4hu válasza Gloob (#2071) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

Köszi a részletes leírást! Ami szerintem Nálad hatásos:

- az EU ROM optimalizációja a gyárihoz képest,
- bizonyos, nem használt alkalmazások tiltása,
- viszonylag kevés toronyváltás, elfogadható térerővel,
- a wifi viszonylag nagyobb aránya.

(#2082) Gloob válasza szunyi777 (#2080) üzenetére


Gloob
addikt

Köszönöm, de ezt biztosan nem nekem szántad. Én nem szenvedek a titkosítással. OrangeFox stable van fent.
@fa4hu
Valószínű, hogy így van. Mint írtam is, amíg nem volt digi kártya, addig a UPC-ről ment a mobilnet. Azon is korlátlan a net, de az csak 3G. A rossz térerő mellett állandó keresés, toronyváltások stb, és mire hazaértem melóból, már 50 - 60 %-on voltam. Most, hogy digi is van, és az a netes kártya, 80 % körül érek haza. A többi szokásom nem változott. Ennyit jelent a viszonylag jó térerejű 4G!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#2083) fa4hu válasza fa4hu (#1965) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

Egyetlen válasz érkezett a MIUI Community-ben az EEA (EU) ROM mibenlétével kapcsolatban:

Európába szánt ROM, az Európai Unió szabályozásán alapuló jellemzőkkel és korlátozásokkal bír (pl. GDPR). Ebből bizonyos korlátozásokra lehet következtetni az általános nemzetközi (global) ROM-hoz képest.

(#2084) Pityu. válasza aelod (#8) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem bejövős a videó rész is,igaz én google camerával videóztam amit videóztam.Nem vagyok nagy videózós de le a kalappal szerintem jó a minősége a felvételeknek.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2085) Pityu. válasza tomsolo (#2072) üzenetére


Pityu.
nagyúr

És a matt fólia máson nem ront csak kicsit as fényerőn?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2086) tomsolo válasza Pityu. (#2085) üzenetére


tomsolo
őstag

Nem, nagyon baba. Ha nem lenne a fekete keret menne rá az 5 csillag.

Nappal sokkal használhatóbb mint fényes kijelző, mivel szinte alig tükröződik, este meg mint az e-papír.

Tapicskolni meg ezerszer jobb mint a sima kijelzőt.

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#2087) Pityu. válasza tomsolo (#2086) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én nem vennék olyan full cover üveget,mindig a hagyományosat veszem 2,5D igaz nem ér ki a széléig de elég védelmet nyújt,pláne ha még tok is van a telefonon.Többen írták anno,hogy nem csak fényerőt vesztett a matt üveggel hanem a színek is változtak rossz irányba,ezért kérdeztem mit is tapasztaltál vele.Az e-papír az milyen?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2088) G48 válasza szunyi777 (#2080) üzenetére


G48
senior tag

Köszi.

(#2089) Bl.Gyo. válasza tomsolo (#2072) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Ezt miért mondod? Fejtsd ki kicsit légyszives, mert nem értem :F . 40k-s Xiaomi-n is cseréltem már 2 év után. Eredeti akku, 3-4 ezerért, teljesen jól ment. Inkább cserélem pár ezerért mint hogy 50-60ért megint telot vegyek ha még ezis megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#2090) Gloob válasza Pityu. (#2087) üzenetére


Gloob
addikt

Nem tudom kinek mi baja van a full cover üveggel. Én viszont csak olyat veszek. Kiér a széléig, ott jól tapad, nem akad a széle, nem megy alá a kosz. Egy hátránya van, nagyon pontosan kell feltenni. Persze mérethelyesnek kell lennie természetesen. A RN4 óta csak full cover üveget használok, és nincs vele bajom. Persze ízlések és pofonok ........

Samsung Galaxy A52S

(#2091) Archttila válasza fa4hu (#1993) üzenetére


Archttila
veterán

En is ilyet tokot hasznalok es imadom.:P

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#2092) Watson25 válasza Watson25 (#2067) üzenetére


Watson25
tag

Xiaomi.eu romon vagyok. Esetleg külső alkalmazás van rá? A redmi note 3 an működött az adaway, de itt nem akar

(#2093) tomsolo válasza Pityu. (#2087) üzenetére


tomsolo
őstag

Nincs szín torzulás.

Protipp:
A felrakásnál meg érdemes rárakni a töltőre, illetve elindítani a hardveres színtesztet, így könnyebb lesz pozicionálni.

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#2094) szunyi777 válasza Watson25 (#2092) üzenetére


szunyi777
őstag

Adaway root joggal működik és pie firmware hez töltsd le a legfrisebb adawayt

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#2095) Gloob válasza Watson25 (#2092) üzenetére


Gloob
addikt

Az adaway-hoz root kell. Tedd fel a Blokada-t a saját oldalunkról. Nem kell hozzá root, VPN-t hoz létre. Még az appokban lévő reklámok egy részét is fogja. Mellesleg nálam a romban nem volt reklám. Ugyan az a rom.

Samsung Galaxy A52S

(#2096) darkmann válasza 22Dávid22 (#2070) üzenetére


darkmann
őstag

Nekem teljesen jól működik a fényerőszabályzó betanítása. Azóta az üzemidőm is megnőtt. EU 10.3.4-es rom.

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#2097) Watson25 válasza Gloob (#2095) üzenetére


Watson25
tag

Köszi:) Telefonálás közben össze vissza állítja magát a telefon. Gondolom a közelség érzékelő vacakol. Ezt lehet állítani?

(#2098) Gloob válasza Watson25 (#2097) üzenetére


Gloob
addikt

Van root jog? Ha igen, akkor a Playról a Proximity sensor reset and calibrate! Ha nincs, akkor vagy legyen, vagy meg kell próbálni a szenzort kalibrálni a "szerviz" menüben. Tárcsázóba *#*#6484#*#*.

Samsung Galaxy A52S

(#2099) Watson25 válasza Gloob (#2098) üzenetére


Watson25
tag

Van root:) Köszönöm

(#2100) tomsolo válasza Gloob (#2098) üzenetére


tomsolo
őstag

vagy 10 tap a kernelre és a CIT hardvertesztben a 3 pöttyre - > Proximity sensor calibrate

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.