Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) Mercutio_ válasza paolinho (#1450) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tippre a tok belső oldalán a gombok nyílásait :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1452) tomsolo válasza paolinho (#1450) üzenetére


tomsolo
őstag

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#1453) Bl.Gyo. válasza tomsolo (#1447) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

a RN7 és S10 nem egy kategóriába tartoznak. :)

vagy az utóbbit is RN7-en fotóztad csak más appal?

[ Szerkesztve ]

(#1454) tomsolo válasza Bl.Gyo. (#1453) üzenetére


tomsolo
őstag

Link

[ Szerkesztve ]

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#1455) Bl.Gyo. válasza tomsolo (#1454) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

köszi. félre értettem akkor :)

(#1456) vargalex


vargalex
félisten

Sziasztok!

Megérkezett a készülék, egy 3/32 GB-os kék verzió. 10.3.2.0 EEA ROM-al, frissítést nem talál.
A Note 5 után kicsit fura az alul lekerekített kijelző, de gondolom szokni kell.
Beraktam a SIM kártyát és a microSD-t. Miért a microSD-vel közös foglalat az 1-es SIM? Legalábbis nálam így azt írja, hogy a 2-es foglalatban van SIM kártya. Nekem az lenne a logikus, hogy az önálló foglalat az 1-es.

Alex

(#1457) Viktor0610 válasza vargalex (#1456) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Dehát a Note 5 is lekerekített kijelzős. :F :DDD

Samsung Galaxy A54

(#1458) vargalex válasza Viktor0610 (#1457) üzenetére


vargalex
félisten

Itt sokkal nagyobb a radius. Legalábbis a Note 5-ön nem volt ilyen feltűnő.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1459) Pityu. válasza vargalex (#1456) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Jó teló a redmi nmote 7 csak nehogy hiányozzon a redmi note 5 üzemideje :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1460) vargalex válasza Pityu. (#1459) üzenetére


vargalex
félisten

Remélem nem lesz olyan vészes...

Alex

(#1461) fa4hu


fa4hu
Topikgazda

Bátrabbak, kísérletező kedvűek kipróbálhatják ezt, DE CSAK SAJÁT FELELŐSSÉGRE! (Felesleges programok eltávolítása root és bootloader nyitása nélkül, növelheti az aksiidőt.)

(#1462) Pityu. válasza vargalex (#1460) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem pl sose jön ki annyi nap mint az rn5 nél max másfél nap ha meg van,képernyő idő meg változó.

#fa4hu

Most pont ezt nézegetem csak még nem értem az egészet meg félek elbaszok valamit

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1463) paolinho válasza tomsolo (#1452) üzenetére


paolinho
őstag

Asszem értem. Szigszalagot tettél belülről a tokra!?

(#1464) Archttila válasza fa4hu (#1461) üzenetére


Archttila
veterán

Már linkeltem. Csodát azért nem kell várni...:) Elgányolni meg nem igazán lehet, mivel csak a felesleges applikaciokat engedi leszedni illetve egy külön fülön visszaállítani.
De ha nem kell a kb 500mb+ tárhely amit ezzel spórolsz, akkor elég csak letiltogatni a felesleges progikat, processzeket.

En terminalba zuztam le, netto egy parancs az egesz:D de a githubos debloater is tökéletes.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#1465) G48


G48
senior tag

Használ valaki nem MIUI-t? Esetleg tud vmit írni az üzemidő és képernyőidőről?

[ Szerkesztve ]

(#1466) Pityu. válasza Archttila (#1464) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Egyébként az akku merülésen szerintem szoftveresen is lehetne javítani,de nem nagyon updatelnek. Tegnap nagy nehezen sikerült felrakni a 10.3.4.0-át. már csak azért gondolom a szoftveres részt mert pl rn5 nél is volt aki update után gyorsabb merülésről számolt be "üzemidő romlás".

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1467) Archttila válasza Pityu. (#1466) üzenetére


Archttila
veterán

Igen, meg ha azt vesszuk az egesz MIUI egy b@szott nagy bloatware:D
Juliba 3 hetig otthon leszek. Az lesz az elso, h megy fel az AEX. Tegnap mar lattam XDA van official thread.
Note 4-en megvolt vele a 4 nap 10 ora kepernyoidovel. Szerintem ezen a telon boritekolhato a 2.5-3 nap... Egyelore meg eleg friss a build, bar ahogy olvasgattam kulonosebb hibai mar most sincsenek, es hetente tobb frissitest is kap.

Talan ami meg jo lehet a jelenlegi kinalatbol az a Havoc.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#1468) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Én kikapcsoltam a miui optimalizációt, és jobb lett az üzemidő. Régebben már próbáltam de nem éreztem semmit. Most azt hittem a gyorstoltes miatt jobb, de közben rájöttem hogy annak nem sok köze van hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#1469) Pityu. válasza Archttila (#1467) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem nem lenne gondom a miui val csak a z üzemidő zavar úgy mennek le a százalékok,hogy az csuda,ezen kéne javítaniuk mert nem hiszem,hogy a snapdragon 660 ennyire jelentősen tud kajázni. Kíváncsi lennék vajon a xiaomi redmi note 7 pro fogyasztása milyen lehet.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1470) aelod válasza Pityu. (#1469) üzenetére


aelod
veterán

Ez 100%-ban szoftveres baj.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#1471) Archttila válasza Pityu. (#1469) üzenetére


Archttila
veterán

Akkor marad a debloat.:)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#1472) tomsolo válasza Pityu. (#1469) üzenetére


tomsolo
őstag

A fogyasztásért legjobban felelős elem a telefonon: a kijelző. (40% és felette egy átlagos használat után.)

Ezek mellett kvázi eltörpül a szoftveres fogyasztás. Egyébként szerintem még az alap eu rom is egész jól teljesít, érdemes egy csomó mindent beállítani úgy, hogy csökkentse a felesleges kijelző(hardver) használatot.

Pl. az értesítések ne ébresszék fel a képernyőt(dupla kopp se), a fényerő max 50% legyen ( az ideális inkább 20-30 - ezért érdemes venni matt fóliát rá akkor kisebb fényerő mellett is jobban látható napsütésben.)

Szó esett itt az esti kikapcsolásról/ébresztésről. Sztem a boot többet megeszik, mint a repülő mód egész este, nekem kvázi nem is merül így.

Érdemes letiltani/beállítani hogy melyik alkalmazás maradhat a háttérben (értsd be is zárja rögtön).

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#1473) vadászcsiga válasza Pityu. (#1469) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Kapcsold ki a százalékos akku jelzést :D

(#1474) vond


vond
MODERÁTOR

A videórögzítést át lehet valahogy bökni PAL módba, 25/50 fps-re, de úgy, hogy pl. egy facebook élőzés/bejelentkezés is ilyen képkockasebességel menjen?

Azt láttam, hogy vannak különböző appok, amikben többek közt ezt is be lehet állítani, de nekem nem csak abban a kamera appban kellene a 25/50 fps, hanem mindenhol.

Létezik erre megoldás? Tudok élni nélküle, de azért így jobb lenne. :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#1475) Archttila válasza vadászcsiga (#1473) üzenetére


Archttila
veterán

:DD

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#1476) Archttila


Archttila
veterán

Kozben szepen lassan jonnek az AEX-rol a visszajelzesek::K

Im on this rom for 3 days with evira kernel 3.1 i have no problems with it. It's very fast smooth rom getting 9hrs ++ SoT medium to heavy use. I really recommend this rom

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#1477) fa4hu válasza Archttila (#1476) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

Amíg a MIUI-val átlagos felhasználás mellett megvan a két nap, addig nem szívesen mondanék le a kényelmi szolgáltatásairól, pl.

- minden alkalmazásértesítés testreszabása (értesítési hang, megjelenés zárképernyőn, némítás),
- jó automata fényerő-szabályozás (egyes nem gyári ROM-okon ez nagyon szörnyű volt, főleg sötétebb viszonyok mellett),
- beépített, gyári hívásrögzítő,
- képernyő kikapcsolása ikonra nyomva (tényleges kikapcsolás, nem ami 10 másodperc múlva kapcsol ki valójában, vagy ha azonnal, akkor meg csak mintával/jelszóval lehet feloldani).

Van olyan nem gyári ROM, ami ezeket megfelelően tudja (esetleg külső alkalmazással)?

(#1478) Pityu. válasza Archttila (#1471) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én nem nagyon értek az ilyen telepítgetésekhez meg a telefont és a garanciát se akarom elcseszni.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1479) Archttila válasza fa4hu (#1477) üzenetére


Archttila
veterán

Jo automata fenyero a miui-n?:D max agressziv:D nem? Sotetbe rohadtul leveszi... Szerintem nem lattal meg smooth szabalyzast:P

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#1480) tomsolo válasza fa4hu (#1477) üzenetére


tomsolo
őstag

> - minden alkalmazásértesítés testreszabása (értesítési hang, megjelenés zárképernyőn, némítás)

Hehe pont ezt nem tudja a MIUI. :)

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#1481) Pityu. válasza vadászcsiga (#1473) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Százalékot kilőhetem de az érzet meg marad. Lassan olyan érzetem lesz mint a samsung j5 2016bos telóm lenne 3200 as akksival és naponta kéne tölteni.

#fa4hu

Jó is lenne az a 2 nap

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1482) Archttila


Archttila
veterán

Felreertes ne essek en szeretem a miui-t, csak szerintem nem en vagyok a celkozonseg es azt gondolom felesleges olyan custom rom-okkal hasonlitgatni, amit napi szinten reszelnek az adott hardverhez ugy, hogy mellette odafigyelnek a userek feature request-jeire.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#1483) fa4hu válasza tomsolo (#1480) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

Ezt nem értem... Ha bemész az "Értesítések és állapotsor" menüpontba, majd azon belül az "Alkalmazásértesítések"-be, ott mindezt meg tudod csinálni.

(#1482) sati: Az AEX mindazt tudja, amit korábban felsoroltam?

[ Szerkesztve ]

(#1484) G48


G48
senior tag

Feltettem az OrangeFox-ot. De az van hogy AEX telepítés után formáznom kell a data-t, mert jelszót kér indításkor. Ez normális?

(#1485) tomsolo válasza fa4hu (#1483) üzenetére


tomsolo
őstag

Bizonyos rendszer értesítéseket nem fogsz tudni ott letiltani.

Pl. töltés, háttérben futó egyedi alkalmazás, alkalmazás a többi felett a háttérben etc...

Sima operáért is nyavalyog, ha éjszakai módban használod - ilyenkor az opera rárak még egy sötét screenfiltert is a képernyőre.

Na itt van kb egy leírás milyen MIUI alatt az élet, root megy egyéb móka nélkül:

Pl. én ezt használom a MIUI gesture helyett - illetve vele , mert jobban testre lehet szabni, illetve a gyárin bugzik a bottom edge gesture(ami a default home ill a recent.).

Hogy ne nyavalyogjon az állandó futásért a rendszer ezzel rejtem el az értesítéseit.

(Mindkettőnél engedélyezni kell a háttérben futást, az automata indulást, plusz levenni róluk az aksi optimalizációt.) Miután bekonfigoltam őket, az előzményekben lefele húzás katt a lakatra (ilyenkor nem zárja be őket az X.)

Újra indításnál már meg sem fognak jelenni az előzményekben.

[ Szerkesztve ]

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#1486) Archttila válasza fa4hu (#1483) üzenetére


Archttila
veterán

Szerintem nem hianyzik most ide a ROM war... :R peace :R
Van akinek az Ubuntu az isten disztro, nekem az Arch :P ettol meg nem lesz xar az ubi csak mas. :P

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#1487) szunyi777 válasza G48 (#1484) üzenetére


szunyi777
őstag

Nem kell formázni! Orange FOX recoveryben található reset Password

Ha meg nem adtál meg a recovery nek korábban jelszót akkor lehet skippelni

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#1488) Pityu. válasza Archttila (#1486) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Az rn5 topikban meg állandóan a romokat tárgyalták :) Már szinte ROM halmaz volt :D

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1489) G48 válasza szunyi777 (#1487) üzenetére


G48
senior tag

Akkor nem képzeltem, egyszer megtaláltam, mikor nem kellett, másodjára nem. Hol is van?

(#1490) G48 válasza G48 (#1489) üzenetére


G48
senior tag

Újra feltéve megjelentek plusz menu pontok.

(#1491) fa4hu válasza Archttila (#1486) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

Ilyen melegben háborúzni? :) Tényleg csak az egyes ROM-ok tulajdonságaira vagyok kíváncsi, mert az előd Redmi 3S-nél kipróbáltam pár főzött ROM-ot magasabb Android verzióval, de mindegyiknek volt valami bosszantó hibája, ami miatt mindig visszamásztam a MIUI-ra, pedig az csak 7.0-ás Androiddal és 2017. tavaszi biztonsági csomaggal volt.

Köztes megoldásnak a xiaomi.eu ROM-ok tényleg jók, sok mindent optimalizáltak bennük (helyileg Európára is), a reklámokat visszafogták, és ami a szívem csücske (és egyben fájdalma is, hogy a globál ROM-okban csak félig, bizonyos ékezetes betűkkel működik), az a T9 tárcsázás (keresés a névjegyzékben).

Szóval a topikösszefoglalóban is lehetne majd taglalni a főzött ROM-ok előnyeit-hátrányait, ha már lesz velük felhasználói tapasztalat.

(#1485) tomsolo:

Szerencsére a gyári alkalmazások kevés értesítéssel bombáznak, azok többsége is néma, ezért nekem megfelel a beépített szabályozhatóság. Sok főzött ROM-ban ennyi sincsen.

[ Szerkesztve ]

(#1492) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Hát én lehet hogy cserélem mi max 3-ra. Előbb fél órát nyomogattam és jobban bejön. 10.3.2 van rajta és van dark mode, értesítés kint marad a felső sávon...
Fene tudja

(#1493) tomsolo válasza vadászcsiga (#1492) üzenetére


tomsolo
őstag

Eww

A fizikai paraméterei bejönnek, de belül nem igazán.

[ Szerkesztve ]

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#1494) MPeter87 válasza vadászcsiga (#1492) üzenetére


MPeter87
őstag

Hogy érted, h kint marad az értesítés az értesítési sávon? Note 7-en eltűnnek egy idő után maguktól? Vagy meg sem jelennek? Mi a gond?

(#1495) vadászcsiga válasza MPeter87 (#1494) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ahogy írod: eltűnnek egy idő után maguktól

tomsolo
Szelfi kamera a legutolsó nálam. Amúgy te vagy a képen?

[ Szerkesztve ]

(#1496) MPeter87 válasza vadászcsiga (#1495) üzenetére


MPeter87
őstag

Ez android issue lesz szerintem. Mate20-nál is ez volt, de a legutolsó frissítéssel megszűnt, legalábbis most úgy tűnik.

(#1497) G48


G48
senior tag

Evira-val van valakinek tapasztalata?

(#1498) aram01


aram01
nagyúr

Alap kamerával ez jó?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#1499) szunyi777 válasza tomsolo (#1485) üzenetére


szunyi777
őstag

Gesztus vezérlést ezzel használom Havoc-OS alatt tapasztalataim szerint ez tartalmazza a legtöbb gesztus beállítási lehetőséget. A full screen Gesture ból számomra hiányoznak dolgok. Pl az app kilövés, ilyenek

G48
Addons menü.. De turkáld át! Ismerkedj a recoveryvel, témázd, stb ;]
Az enyém szép fekete és fekete alapon narancs Orange logóval bootol

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#1500) laca1052 válasza fa4hu (#1483) üzenetére


laca1052
tag

Szia. A Gmail nak nem lehet külön értesítés hangot állítani, legalább is az Emil be pedig jó lenne

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.