Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) eustock válasza vargalex (#2348) üzenetére


eustock
tag

A gyártói garancia megérkezésével, idén májustól, már vállalják a nem náluk vásárolt készülékek javítását is.

(#2350) Azie

Erre rá kell kérdezzünk, ha érkezik információ a Xiaomitól, azonnal megosztjuk.

(#2345) Bagoly01

Igen, a Likestore is viszonteladó partnerünk.
Azon kereskedők, akik eustock, vagy wayteq jótállási jegyet mellékelnek, ott biztosan érvényesíthető a 2 év gyártói jótállás is.

[ Szerkesztve ]

(#2352) Ocean


Ocean
tag

Sziasztok!
Új Note 7 tulajdonos vagyok (nagyon tetszik eddig), épp valami tokot nézegetnék az új telefonomnak. Nekem bejönnek a flip tokok, mert elől és hátul is védik a telefont, fotózni is könnyű vele, stb.
Az eddigimnek azonban belül ilyen puha szövet volt a belseje, ezzel is gátolva, hogy karcolódjon a kijelző.
Azonban a Note 7-hez nézegetve csupa ilyenbe botlok:
link

Namost ezt furcsállom. Van vajon ennek valami általam fel nem fedezett oka, vagy a gorilla glass annyira nem igényel védelmet, ezért lehet oda bátran bankkártyát és hasonlót tenni?

Illetve ha valaki tud ajánlani bevált flip tokot, azt megköszönöm.

(#2353) tomsolo válasza Ocean (#2352) üzenetére


tomsolo
őstag

Fólia mindenképpen kell rá, mivel tükröződik mint a pics@. Innentől meg mindegy.

Ja és flip tok ide vagy oda, a kamerára is illik venni fóliát - drágább mint előre hehehe.

Egyébként meg a bankkártya nem hiszem hogy karcolni tudja, de a por igen.

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#2354) tomsolo válasza eustock (#2351) üzenetére


tomsolo
őstag

én az eustocktól vettem, mint eddig mindegyik xiaomi-t ;)

bár a legjobb vétel eddig akkor is a Note 2 anno volt 30 ezerért, ÁFA nélkül. -.-

[ Szerkesztve ]

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#2355) Ocean válasza tomsolo (#2353) üzenetére


Ocean
tag

Kamera fólia? Hm-hm, na most fordítottál egyet a dolgokon :)
És azt csak külön lehet venni? Olyan hátlap esetleg, amin védett a kamera is?

Azért úgy látom nem egy ökör ára:
link
Üvegfóliát tudsz esetleg ajánlani? Ott végképp el vagyok veszve...

[ Szerkesztve ]

(#2356) Bl.Gyo. válasza Ocean (#2355) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

vagy veszel olyan tokot ami peremes a kameránál és védi, mert a fólia ronthat a fotó minőségen. használtam fóliát a kamerán másik telefonnál. inkább anélkül preferálom a dolgot más védelmi megoldással.

(#2357) tomsolo válasza Bl.Gyo. (#2356) üzenetére


tomsolo
őstag

az nem tud milyen minőségű lehetett, az enyémre ha nem raktam volna kamera gyűrűt, nem is hinnném el hogy rajta van

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#2358) tomsolo válasza Ocean (#2355) üzenetére


tomsolo
őstag

Én egy AG matt fóliát nyúzok, m@r többször be linkeltem ide. Imádom, de nem hibátlan kicsit rányúlik a képernyőre (mondjuk sztem az összes ilyen.)

Wozowsky vagy mi a neve fóliát tudom viszont _nem_ ajánlani, mivel nem volt teljesen sík vagy ragasztós az alja, és az alsó harmad nem tapadt fel.

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#2359) nepszter1


nepszter1
addikt

Bevált üveg fólia rá van ? Esetleg linkel ha megoldható köszönöm

(#2360) Oldbiggy válasza nepszter1 (#2359) üzenetére


Oldbiggy
tag

Nekem ez bevált.[link]

Zavard össze a világot, mosolyogjál hétfőn..

(#2361) Ocean válasza Bl.Gyo. (#2356) üzenetére


Ocean
tag

Igen, alapvetőn én olyan védelemben gondolkodtam (a kamerát illetően), hogy a tok legyen vastagabb, mint amennyivel a kamera kiáll a hátlapból, így elsüllyesztve.
Mindenesetre köszi mindenkinek az ötleteket, most már tudok mazsolázni.

(#2362) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha valakit erdekel ingyen! egy ilyen (csak kiprobalt) tok, dobjon ram egy privit.:)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#2363) Pityu. válasza Ocean (#2361) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Csak hiába süllyeszted el tokkal a kamerát attól még akármi akár hogy hozzá érhet a kamera üvegéhez.Én is raktam rá fóliát,nillkin üveghez adni szoktak de nincs jelentős romlás esetleg ritkán egy két helyzetben kicsit észre lehet venni de ennyi.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2364) fa4hu válasza wanted5 (#2349) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

Az érdemi része eddig is már benne volt, de még kiegészítem.

Mindenesetre Pityu. történetéből kiderül, hogy a WayteQ elsőre túlterjeszkedett a garanciális ügyintézés keretein, érdemes ilyenkor tovább ütni a vasat, ahogy Pityu. is tette.

[ Szerkesztve ]

(#2365) Ocean válasza Pityu. (#2363) üzenetére


Ocean
tag

Igazad lehet, nézegetem most a nillkin hátlapokat (ha már nillkin üveg), és ez is csak szintbe hozza nagyjából:
[link]

A GB-n vannak pontjaim, lehet inkább onnan rendelném, ez vajon ugyanaz, mint az alis nem sokkal előbb?
9H ez is, de pár betűvel kevesebb, nem tudom számítanak-e bármit...
[link]

(#2366) Pityu. válasza Ocean (#2365) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem ilyen tokom van és ilyen volt a redmi note 5-ön is úgy kb egy vonalban lesz a kamerával vagy egy hangyányit nyúlik túl,de ha még túl nyúlna bőven akkor is sérülhet az üveg ha azt nézzük,ezért raktam rá még fóliát is,sőt nekem a telefon hátlapja is le lett fóliázva :D

Múltkor valaki itt ezt linkelte,ennyi pénzt lehet megérne itthonról ez,én már gondolkodtam rajta,bár nekem nillkin van rajta csak kérdés a szervizben mihez nyúlnak,remélem a nillkinhez nem mert itthon 4500Ft-omba fájt.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2367) fa4hu válasza Ocean (#2365) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

Én ilyen üvegfóliát használok, eddig bejött, a széle nem enged fel (most kicsit felment az ára, korábban 1$ körül volt).

(#2368) Ocean válasza Pityu. (#2366) üzenetére


Ocean
tag

10 db ennyiért az tényleg baráti...

(#2369) Pityu. válasza Ocean (#2368) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Igen,csak kérdés méretpontosak e,mondjuk a nillkin is olyan,hogy hajszál pontosnak kell lenni felrakáskor.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2370) Ocean


Ocean
tag

Azt nem tudjátok, a 3 dollár kupon, amit az Ali ad új regisztrációra, simán felhasználható, vagy trükkös?

(#2371) Azie válasza Pityu. (#2366) üzenetére


Azie
őstag

Hát nem tudom, egy 50k-s telefonra még tokot, fóliát meg minden anyámkínját vásárolgatni, várni rájuk heteket, meg kamerakeretet, meg kameraüveget... picit overkillnek érzem.
fólia előre, tok hátra, csókolom. ha a kamera normál használattól karcolódik, az durva tervezési hiba lenne.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#2372) Pityu. válasza Azie (#2371) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem itt volt minden kb 3 napon belül mivel itthon vettem hozzá a cuccokat,kicsit drágábban de itthoni árakhoz képest olcsóbban.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2373) szunyi777 válasza Ocean (#2355) üzenetére


szunyi777
őstag

Ilyen kamera fóliát rendeltem 3 db. Semmi gond nincs vele, tökéletesen illeszkedik és kepminoseg sem változott. És ezt a tokot, ebből abszolút nem áll ki a kamera, szuper, minőségű tok!

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#2374) tomsolo válasza Azie (#2371) üzenetére


tomsolo
őstag

2 hét alatt megjött minden kínából. A rekord 9 nap volt.

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#2375) Viktor0610 válasza Bl.Gyo. (#2200) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Világít a led, így ahhoz is tudod pozícionálni a fóliát.

(Napi régész. :B Nem tudom, hogy csináltam. :DDD )

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2376) MDanny


MDanny
senior tag

Sziasztok,

Gyári ROM esetében a kapcsoló aktiválásával működik DIGI kártya használatával a VoWiFi? Tehát mindenféle variálás nélkül, Global MIUI10 esetében szól a kérdés.

Sajnos a RN5 esetében hiába van aktiválva, nem használja, hiányzik belőle az ehhez szükséges profil. Szeretnék egy ilyen telefont, de erre a funkcióra szükségem lenne. Úgy tudom a Redmi 7-nél nincs ezzel probléma.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#2377) Archttila válasza MDanny (#2376) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Alapbol tudja.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#2378) KRISSTUS válasza MDanny (#2376) üzenetére


KRISSTUS
tag

Nekem még nincs ilyen készülékem, de a Volte lista szerint ez a készülék nem támogatott (Digihez) és nekem úgy tűnik nem is lesz. Részben ezért is halogatom a vásárlást (lehet hogy ki sem használnám).
Talán Gloob tud rá válaszolni, azt hiszem Ő Digi-s kártyával is használja.

(#2379) Viktor0610 válasza KRISSTUS (#2378) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ahelyett, hogy inkább olyan szolgáltatót választanátok, amelyiknél nincs szükség ilyen VoWiFi-dolgokra... ;]
Ti tudjátok.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2380) KRISSTUS válasza Archttila (#2377) üzenetére


KRISSTUS
tag

Akkor most van hozzá profil (Digi VoLte, VoWifi)?

(#2381) KRISSTUS válasza Viktor0610 (#2379) üzenetére


KRISSTUS
tag

Szeretném leváltani a jelenlegi szolgáltatóm (idővel), ezért gondoltam hogy kipróbálom a Digit.
A jelenlegi telefonom nem Dual Sim-es, ezért "kell" egy másik készülék és árban ez nekem megfelelne.

(#2382) MDanny válasza Viktor0610 (#2379) üzenetére


MDanny
senior tag

Ez a VoWiFi kimondottan tetszene, mert olyan helyen is tudnám használni, ahol mindegyik szolgáltató elhasal, de a WiFi ki van építve. Szerintem ezzel nincsen semmi probléma. Gyakorlati tapasztalatra lennék kíváncsi.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#2383) Gloob válasza KRISSTUS (#2378) üzenetére


Gloob
addikt

Igen, van bent egy digi-s kártya is. A VoLTE-t tudja, azt bekapcsolva megjelenik a jele. Be lehet kapcsolni a hívás wifi hálózaton is, ott a lehetőség. Viszont, mivel én hanghívásra nem használom, így a működéséről nem tudok mondani semmit. (a kártya az anyóséké, és nem akarok felesleges kiadást generálni nekik) No meg ahol én vagyok általában, ott van hálózati lefedettség, tehát a hívás nem a wifin menne ki. Tudom, hogy átállítható, de mint írtam, nem telefonálok róla. Ha valakinek van még digi kártyája, és küld nekem privátban egy tel.számot,akkor kipróbálhatjuk esetleg.

Samsung Galaxy A52S

(#2384) MDanny válasza Gloob (#2383) üzenetére


MDanny
senior tag

1272-vel díjmentesen ki lehet próbálni. :)

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#2385) KRISSTUS válasza Gloob (#2383) üzenetére


KRISSTUS
tag

Nekem még nincs digi-s kártyám és az ismeretségi körömben sem, ezért próbálok itt információkat gyűjteni és úgy látom más is.
Kíváncsi lennék én is, hogy működik vagy sem (a Volte lista szerint - "nem").
Jelenleg nekem is csak netre kellene.

(#2386) MDanny


MDanny
senior tag

Gloob segítségével kiderült, hogy itt sem működik a VoWiFi, hiába van benne a kapcsoló.

Köszönöm mégegyszer!

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#2387) KRISSTUS válasza MDanny (#2386) üzenetére


KRISSTUS
tag

Köszi az infót és Gloob-nak is köszönöm a közreműködését/segítségét.

(#2390) Sas madár


Sas madár
őstag

Itt most többen is telefont cseréltek, és ahogy olvasom van aki ezt egészen sűrűn teszi.
Nekem nem sikerül két nap alatt sem átköltöznöm az új készülékbe ehhez kérem a segítségeteket .

1. valami miatt a régi telefon 25 az új 52 névjegyet nem hajlandó az új sim (azt is cseréltem) kártyámra másolni.
A gmail-ba (új fiók) Már sikerült felmásolnom de nem jövök rá a készülékben hogyan tudnám ezt a sim kártyára szinkronizálni.
Bármilyen megoldás érdekel amivel ezt 2 perc alatt meg lehet oldani.

2. Korábbi készülékről csak pár alkalmazást szeretnék áttenni az újra de ezt a szinkronizálást sem tudom hogyan ,hol kell.
Van értelme pl. küzdeni egy viber, alkalmazás áthelyezésével az új készülékre ?
Meg maradhatnak-e a korábbi üzenetek , kell-e újra regisztrálni át szinkronizálásnál is?
+ a fotókat tenném szintén át.

Ebben kérném segítségeteket akár a megfelelő fórumra irányítva vagy egy link.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#2391) Gloob válasza Sas madár (#2390) üzenetére


Gloob
addikt

Miért nem jó a gmail tárolásnak? Ott örökre megmarad, nincs ilyen gond többé.
Viber: mivel a viber tel.számot kér, a fiók ahhoz van kötve, így megmarad minden. Ha tel.szám is változott akkor nem tudom, hogy lehet-e valami szinkront csinálni a régi és az új fiók között.
Egyébként szvsz nincs értelme pár alkalmazás esetében az átköltözésnek. Újra kell rakni az alkalmazásokat, az adatokat pedig átvinni amár egy sd kártyán.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#2392) tomsolo válasza Gloob (#2391) üzenetére


tomsolo
őstag

vibernél van ilyen opció hogy lementse fájlba a historyt

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#2393) Sas madár válasza tomsolo (#2392) üzenetére


Sas madár
őstag

Írod van olyan opció.... Engem viszont a használata érdekel, hol találom, hogyan...

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#2394) Sas madár válasza Gloob (#2391) üzenetére


Sas madár
őstag

Sajnos az hogy csak a gmailban legyen az életszerűtlen számomra mert én az offline világban is élek.
Telefonszám nem változott csak a kártyát cserélték újra.
Ezért lenne jó ha át tudnám hordozni a csevegő programokat új regisztráció nélkül a tartalommal együtt.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#2395) tomsolo


tomsolo
őstag

:U Innen gratulálok annak a moderátornak aki törölte feldobott cuccokat.

Gondolom a csokiért - cucc kimerítette a ph apróhirdetési fogalmát.

[ Szerkesztve ]

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#2396) Pityu. válasza tomsolo (#2395) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én hozzászólásomat is törölte hozzá :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2397) Gloob válasza Sas madár (#2394) üzenetére


Gloob
addikt

No ácsi! Az, hogy a gmailban tárolódik, nem azt jelenti, hogy a telefonon nincs meg a telefonmemóriában. Csak, ha oda menti, akkor ott megvan, és egy telefon csere alkalmával belépve a fiókba azonnal fel is szinkronizál. Már hosszú évek óta így használom, és soha nem volt gondom a tel.számokkal bármilyen telefont is cse|éltem. Az lenne az életszerűtlen, ha mondjuk nincs net semmilyen, és nem tudnál e miatt telefonálni! Soha nem értettem ezt a sim kártyára mentek ragaszkodást. De persze te tudod, hogy neked mi a jó. A playon vannak appok erre is.
A Vibert pedig át tudod vinni, ha a szám nem változott!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#2398) Sas madár válasza Gloob (#2397) üzenetére


Sas madár
őstag

Viber -ben csináltam biztonsági mentést az elegendő az átvitelhez ? Telepitem az új készülékre és ott önállóan beszinkronizál ?
Vagy mi a megfelelő folyamat ?
Azért kell a kártyára is a telefonszám mert volt amikor minden tönkre ment csak a sim-et tudtam menteni és egy kis gumigombos telefonban tudtam használni, segítséget hívni.

[ Szerkesztve ]

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#2399) G48


G48
senior tag

"Jó" lett ez az Ali-ról vett Baseus Type C kábel. Csak egyik oldalával gyorstölt, ill. látszik a Windows-ban a telefon. Vmi 3-4 $ volt. 😡

US $1.59 36%OFF | Baseus White TPE USB Type C Cable for Huawei mate 20 pro 5A Super Quick Charge USB C 2A Quick Charge for samsung galaxy s9 plus
https://s.click.aliexpress.com/e/SVruYXQ

[ Szerkesztve ]

(#2400) st6969 válasza Sas madár (#2398) üzenetére


st6969
őstag

Mivel okostelefon használó vagy, így jó eséllyel gmail-ed is van, és lesz is, offline világ ide vagy oda... Teljesen egyetértek a többiekkel, a legcélszerűbb ide szinkronizálni, és egy életre megoldódik a névjegy kérdés. :K De a Viber is megoldás.
Értem a gumigombos telefon problémát is, de a SIM kártyán tárolásnak sajnos korlátai is vannak (névjegy mennyiség, tárolható infók, ékezetek, stb...)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.