Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) vadászcsiga válasza gzbotii (#1048) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Közelség érzékelő van rossz helyen. Ha sokat telefonalsz, hosszabb távon zavaró lehet hogy felvillan a kijelző és a füled tárcsáz, vagy kiválaszt valakit a listából és fel is hívja ahogy nálam már többször előfordult.
A másik az eltűnő értesítési ikon az ertesitesi sávból. Állítólag ez feature. Pár mp-ig ott van legfelül, aztán már csak akkor ertesulsz hogy jött valami ha lehúzod a rolót.
En más problémát nem találtam a 2 hónap alatt.

(#1052) gzbotii válasza Doki16 (#1049) üzenetére


gzbotii
veterán

Mi A2 Lite-om volt közel egy évig. Aztán eladtam, és most váltanék vissza (valami nagy akura). A2 Lite is eleinte simán ment két napot.
Azon megvolt a közelség szenzor hibája, kijelző kikapcsolt de a érzékelt a touch :D

Mondjuk ezzel inkább együtt tudok élni, mint az egy napos üzemidővel :D

(#1051) vadászcsiga: értem, köszönöm.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1053) vond válasza gzbotii (#1048) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nálam inkább 3 nap, mint 2. Nem játszok, de elég sokat nyomkodom, wifi/adat/szinkronizálás állandóan megy, éjjel is csak "ne zavarjanak" módba rakom, email, naptár, messenger, böngészés, spotify, youtube, plusz alap általános dolgok, automata fényerővel.

A közelségérzékelő nálam nem problémás. Mondjuk én 99%-ban bal kézben fogom és úgy is telefonálok. Nem tudom, ez számít-e.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#1054) zorzy4 válasza gzbotii (#1048) üzenetére


zorzy4
őstag

Én nem tapasztaltam semmi hibát, azon kívül, hogy az alsó felső része a kijelzőnek, nem egyenlő fényerejű, de nagyon nézni kell. Nem kétnapos, hanem inkább négy napos az az üzemidő!

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#1055) Bl.Gyo. válasza vadászcsiga (#1051) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

A slow motion felvétellel sincs kibékülve a készülék...

[ Szerkesztve ]

(#1056) Pityu. válasza vond (#1053) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Mázlista lehetsz,mert én se játszok csak netezek wifit használok néha mobilnetet,meg ritkán videót is nézek vagy fotózok de örülök ha most talán meg lessz a 2 nap. Azért aksi téren hiány érzetem van redmi note 5 után.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1057) Pityu. válasza zorzy4 (#1054) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Neked is mázlidlehet,hogy hozod ki a 4 napot?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1058) vadászcsiga válasza vond (#1053) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem, mivel az érzékelő a kameratól jobbra van, tehát a jobb fül lenne az ideális. Úgy a fej többet fed.

(#1059) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Én most járok 49% nál és képernyő idő 4óra 3perc készenléti idő meg 16óra 21 perc na ebből se lesz két nap pedig nem sok extra dolgot csinálok a telefonnal.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1060) tomsolo


tomsolo
őstag

In my opinions:

BAD THINGS

- bár 6,3 coll sztem elég kicsi a készülék. (Keskeny - ez főleg egy Note 2-es mellé téve jön elő)
- azok akik kitalálták, hogy az a szép ha egy kijelző lekerekített - + a notchos buzulás - azok remélem a pokolra jutnak
- ez főleg akkor fasza ha olvasni akarsz, marha szép ahogy a teteje egyenes - a notch kitakarás miatt - az alja meg lekerekített és sarkok levágják a betűket, fektetve még randább
- a hangszóró ocsmányul szól
- a kiemelkedő kameraszigettel nem tudok mit kezdeni - gondolom ők sem tudtak - dundibb tokkal orvosolható
- szoftveres navigációs gombok (szerencsére nincs rá szükség, a gesztus vezérlés elég jó)
- régiós buzulások - nem tudom mitől függ, google/miui - de elég gáz, hogy ettől függ némelyik alkalmazás megjelenik e vagy működik.
- 2 sim vs 1 sim + sd kártya(szintén agyon verném ezt aki kitalálta). Ráadásul olyan a tálca, hogy jobb nem sűrűn cserélgetni a benne valót.
- a kijelző fényerővel óvatosan, én kikapcsoltam az automata fényerőt is, mert hajlamos max-ra tenni napfényben ilyenkor viszont kb ég az aksi
- tükröződő kijelző(fóliával orvosolható)

GOOD THINGS

- a camera egész jó, főleg gcammal. Beszarás milyen képeket csináltam vele este.
- a dark mode egész jó - bár nem lehet testreszabni, azért elég sötét a végeredmény
- mivel keskeny, inkább telefon mint phablet(imho)
- elég gyorsan tölt, még sima usb-ről is

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#1061) Aflamin


Aflamin
tag

Üdv!
érdemes ebből a 4/128 BG-os verziót venni?
Milyen "rom" van rajta, global, EU vagy valami távol-keleti?
Itthoni beszerzés lenne, ha megéri!
Köszike!

(#1062) Archttila válasza tomsolo (#1060) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Csak kivancsisagbol: ponosan melyik gcam verzioval tesztelted?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#1063) vadászcsiga válasza tomsolo (#1060) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ennyi pénzért ez jár. Ha ezt nézzük, vastagon felülmúl minden elvárást.

Aflamin
itthon csak global vagy eu rommal árulják. Távol-keleti sztem nincs.

[ Szerkesztve ]

(#1064) vond válasza vadászcsiga (#1063) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ja, az előnyöket én is kibővíteném pár dologgal, de leginkább a készülék árával. Elég durva, hogy ~60 ezerért már ilyen telefont lehet kapni. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#1065) vadászcsiga válasza vond (#1064) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Kínai kormány ezt adja cserébe az adataidert :D

(#1066) Archttila válasza vond (#1064) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

A realme 3 pro sokkal jobb vetel ennyiert de sajnos egyelore nem szallitanak magyarorszagra, ebbol adodoan gariztatas is korulmenyes lehet...:)
Egyelore ez a bestbuy:DD

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#1067) vond válasza vadászcsiga (#1065) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Tőlem... :)

Én egyébként semmi MI-s dolgot nem használok, nincs szükségem rá, ki is kapcsoltam, amit lehetett. Aztán hogy ezen felül/kívül még mit naplóznak rólam, olyan nagyon nem érdekel. :N

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#1068) Aflamin válasza vadászcsiga (#1063) üzenetére


Aflamin
tag

Köszönöm! :)

(#1069) tomsolo válasza Archttila (#1062) üzenetére


tomsolo
őstag

MGC_6.2.030_RN7_V1a_FINAL.apk

Settings 1

Settings 2

ROM

[ Szerkesztve ]

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#1070) tomsolo


tomsolo
őstag

Csináltam 2 esti teszt képet

Gyári Camera

GCAM

UI: A redmi note 7 hátsó kamerája nem valódi 48 megapixeles.

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#1071) aelod válasza tomsolo (#1070) üzenetére


aelod
veterán

Nem valódi? Hogy érted?
Amúgy a sample képek alapján messze jobb a google szoftver :K

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#1072) gzbotii válasza Pityu. (#1059) üzenetére


gzbotii
veterán

Ennyi SoT szerintem nem rossz. Mennyi kellene legyen?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1073) Z.É.T. válasza tomsolo (#1069) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Miért 9 megapixel?

(#1074) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Note 5 ön általában 8 óra körül meg volt olyan 20% ig mondjuk még ez is lehet annyi de az pl sokszor volt 2,5 nap készenléti,vagy ezt csak sokat nyomkodom most,majd figyelgetem még szokatlan a teló.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1075) Z.É.T. válasza Z.É.T. (#1073) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Ja, gondolom a 16:9 miatt.

(#1076) lócitrom válasza tomsolo (#1060) üzenetére


lócitrom
őstag

valóban van egy marék szoftveres geb@sz és a dedikált SD foglalat hiánya is drámai. de hogy neked ez a telefon kicsi... abszolút egyéni. ez egy telefon. nagy tenyerem van, de ez lenne az utolsó gondolatom, hogy ezt tabletre tornázzák. óriás lehetsz.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#1077) Z.É.T. válasza lócitrom (#1076) üzenetére


Z.É.T.
őstag

A kijelző szélessége már az 5.5" 16:9-esek szélességét sem érik el, hiába a 6.3"-es átmérő.
Nekem továbbra is a 6" 16:9 az ideális és engem is meglepett, hogy a RN5 szélesebb volt. Ezen már keresnem kellett olyan billentyűzetet, amit a megszokott méretre tudok állítani.
Sokszor csalóka, ha csak az átmérőből indulunk ki.

(#1078) tomsolo válasza Z.É.T. (#1077) üzenetére


tomsolo
őstag

> A kijelző szélessége már az 5.5" 16:9-esek szélességét sem érik el, hiába a 6.3"-es átmérő.

Plusz számoljuk bele a minusz notchot, meg az alsó margót - már amelyik appban lehet állítani ilyet - illetve a navigáció gomb sávot(aki használja) és a 6,3 -ból lesz kb 5.5

Azaz kisebb jóval az egész mint egy note 2,3,4,5. Így mint phablet kicsi de mint telefon kényelmesebb.

> Ezen már keresnem kellett olyan billentyűzetet, amit a megszokott méretre tudok állítani.

Swiftkey

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#1079) gzbotii válasza tomsolo (#1070) üzenetére


gzbotii
veterán

GCam-et root nélkül, csak simán apk-ból telepítetted?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1080) tomsolo válasza gzbotii (#1079) üzenetére


tomsolo
őstag

Yep

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#1081) gzbotii válasza tomsolo (#1080) üzenetére


gzbotii
veterán

Ez jó hír, mivel a MA-s tesztet elnézve, elég gyalázatos a gyári kamera minősége. Ha csak simán a Mi A2 Lite-omhoz is hasonlítom.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1082) aelod válasza gzbotii (#1079) üzenetére


aelod
veterán

Camera 2 api-t nem kell beállítani akkor? Vagy eleve tudja a telefon már?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#1083) tomsolo válasza aelod (#1082) üzenetére


tomsolo
őstag

Nem kell, tudja.

[ Szerkesztve ]

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#1084) lócitrom válasza Z.É.T. (#1077) üzenetére


lócitrom
őstag

én ezzel nagyon is tisztában vagyok. de egykezes kezelés esetén nemigen dob a latba nekem, hogy a hüvelykujjam milyen arány mellett hogy nem éri el valamelyik felső sarkot ;) de kinek mi.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#1085) Z.É.T. válasza tomsolo (#1078) üzenetére


Z.É.T.
őstag

SwiftKey lett, de egy érdekes kanyarral. RN5-ön SwiftKey beta(, vagy dev) volt használatban, itt is azzal kezdtem, de kicsi volt a legnagyobb lehetőség is. Ezután kipróbáltam párat, egyik sem jött be igazán, aztán rápróbáltam a (sima) SwiftKey-re és meglepetésre azt valamivel nagyobbra lehetett állítani.
Wtf.
(remélem nem fogják módosítani a béta félére)

[ Szerkesztve ]

(#1086) tomsolo válasza tomsolo (#1060) üzenetére


tomsolo
őstag

Aki szeret telefonon könyvet olvasni - like me - és idegesítí a lekerekítés:
- az engedélyezze a fejlesztői beállításokat (10 tap a Telefonról menüben a Miui verzára)
- majd További beállítások/Fejlesztői beállítások Képernyőkivágás szimulálás - > Dupla kivágás

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#1087) Bl.Gyo. válasza tomsolo (#1086) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

You like to speak English really 😂

(#1088) Bl.Gyo. válasza tomsolo (#1060) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Igen. Én is becsokiztam milyen jo képeket lő este. Jobban lát a telefon mint én. 😲

(#1089) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Én is csináltam tegnap teszt képet.

Gyári kamera éjszakai
kép link

Google camera éjszakai
kép link

Azért tényleg látszik a különbség

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1090) Bl.Gyo. válasza Pityu. (#1089) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

There is no much difference... 🤭

[ Szerkesztve ]

(#1091) Pityu. válasza Bl.Gyo. (#1090) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Szerintem meg kurva nagy különbség van ha bele nagyítasz.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1092) zorzy4 válasza Pityu. (#1057) üzenetére


zorzy4
őstag

Játékon és videózáson kívül nyúzok minden szoftveres és hardveres funkciót, mégis kijön. Ha videózok nyilván nekem sem.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#1093) gzbotii


gzbotii
veterán

Smarthsop vagy Firstphone tapasztalatok? Úgy néz ki, innen lesz a vásárlás, mivel nekik van raktáron és ma el is tudnám hozni a fizikai üzletből.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1094) vargalex


vargalex
félisten

Sziasztok!

Biztos van itt pár ember, aki Note 5-ről váltott. Így ide is belinkelem a kérdést.

Alex

(#1095) lócitrom válasza vargalex (#1094) üzenetére


lócitrom
őstag

így látva, hogy mennyire kényes a RN7... így nagyon megfontolandó egy újabb 5-ös, szerintem. asszony úgy rombolja ezt a telefont, hogy állítólag vigyáz rá. ha a hardver a lényeg, akkor 7 (mondjuk a 3/32 is gyér ajánlat, szerintem). de amúgy meg 5.

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#1096) gzbotii válasza lócitrom (#1095) üzenetére


gzbotii
veterán

Mire gondolsz a kényesség alatt? Karcolódás, sérülékenység?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1097) ati2 válasza gzbotii (#1093) üzenetére


ati2
őstag

A firstpfone nem mindig magyar töltőt ad a telóhoz, RN5-höz angolt adtak [link] + egy bumszli átalakítót.

(#1098) vargalex válasza lócitrom (#1095) üzenetére


vargalex
félisten

Mi az, hogy rombolja? A Note 7 3/32 rosszabb lenne, mint a Note 5 3/32? Nekem az is bőven megfelelt mind RAM-ban, mint data méretben.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1099) lócitrom válasza gzbotii (#1096) üzenetére


lócitrom
őstag

karc, ja. tényleg, anno Nokia N9-em talán még GG 1(?) védte, az nem karcolódott fólia nélkül 1,5 év alatt kíméletes használat mellett. ez meg elméletben papírok, könyvek között mégis tele lett karcokkal. persze lehet ferdít a drága, de tényleg a cuccait elnézve nem nagyon okozhatta más. hiába vizsgálódtam. aztán hozzáadnám a gyanakvásom. franc tudja hogy kap GG hitelesítést bármely Xiaomi telefon, de az én bontatlan Pocophone F1-em gyárilag egy karccal érkezett. látványra kb. észre sem lehet venni, de miután leszedtem a fóliát és alkohollal tisztítottam, hogy egyből üveget kapjon vettem észre, hogy a körmöm megakad. szóval számomra egyre hihetetlenebb, hogy ez GG üveg.

(#1098) vargalex
ezekhez a mostani vasakhoz, MIUI 10-zel 3GB nekem már szűkösnek tűnik. nem tudom 5-ösön mi fut, de gondolom nem Pie.

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#1100) vargalex válasza lócitrom (#1099) üzenetére


vargalex
félisten

Az az igazság, hogy amikor leadtam már MIUI10 volt rajta, de Oreo-val, de azóta már Pie lenne azon is, hiszen kijött a Global rá. Ottaniak azt írták, hogy gyorsabb, mint az Oreo volt.

Gondoltam egy merészet, Note 7 3/32-t kértem helyette. Meglátjuk. Remélem nem csalódom ebben sem. :)

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.